Si l/SÏRKK De Furie terug in de vaart Vredesmarkt trekt aardig wat kijkers Groothandel in nieuw pand Dankbe tuigingen na trein-ongeval Wuriade9 wordt groots spektakel m Adjudant Boomert neemt afscheid T entoonstelling voor slechthorenden Bouw clubhuis voorlopig van de baan Roosen: welke jeugdwensen gaan voor? Brutale tasjesroof Schiedam controleert 712 personenauto's PRATEN OVER HOMOFILIE tl ^iiiiDiwniuiüJfflnfuiuiHifmiifiiJBiJiunimffiniiiuifiiinimifiiiuuiiiiiiiitifiiifiifixiiumiiiiiifiiiufiiiiiffiiUifliiffiiiniiiiHiuinHiHUUUiifiiBtiiiiiinffmBfJtiiHnmiifraiiiiniiiiiHiiiifiiiiriffiiiifrfflnuninufjifiji 1 Vlaardingen De i slagvaardige huip il verlening van de 1 g diverse instanties j§ na het treinongeval van vorige week g maandag heeft en ig kele schriftelijke g dankbetuigingen m opgeleverd. Borrelaars botsen Cassette weg Onbekende schutter mikt op ruiten Scholieren opgepakt voor winkeldiefstal raminnmiHiiiiitiinHiiimiuuiiriiiiiiitiifiimtR In Maasland: Subcommissies voor vakantie besteding maandag 22 september 1980 VD/SC/WW Maassluis Na een- rènovatie van twee en egn half jaar komt de sioomsleepboot Furie Weer terug in de vaart. De boot, die fu rore maakte in de po pulaire televisieserie lollands Glorie, is door zo'n 30 vrijwilli gers weer helemaal opgeknapt. Zaterdag oktober zal Hugo Metsers, die als Jan Wandelaar de hoofd rol in de serie ver tolkte, naar Maassluis komen om de stooms- leepboot officieel in de vaart te brengen. De Stichting Hollands Glorie heeft zich de afgelopen jaren bijzonder ingespannen om de boot weer in de vaart te krij gen. Na het zien van de tele visieserie was het Henk de Haas die op het idee kwam om de stoomsleepboot aan te kopen. Dat gebeurde en via het voeren van allerlei ac ties, waaronder het uitgeven van certificaten, kon de re novatie worden uitgevoerd. Tot op heden is er een be drag van 125,000 gulden aan de reparatie van de boot be steed. Henk de Haas, voorzit ter van de stichting, is blij dat de kosten zo laag zijn ge houden. „Als we alle man uren en alle reparaties voor de volle 100 procent hadden moeten betalen, dan was het ondoenlijk geweest- Door de medewerking van de vele vrijwilligers konden we de boot opknappen." Het schip is nu volledig klaar op het vernieuwen van het bergingshout (de 'bumper' van het schip) na. „Dat kost zoveel geld; daar moeten we eerst weer actie voor gaan voeren. Maar we hebben ook subsidie aangevraagd en we hopen nu maar dat we wat geld extra krijgen." Het belooft zaterdag 4 okto ber een feestelijke dag te worden in Maassluis. De stichting heeft een groots programma opgezet, om het in de vaart brengen van de Furie een extra feestelijk tin tje te geven. Om 10.00 begint het al. Dan zal burgemeester Jan van Es een 'betting' ont hullen: een werktuig aan boord van het schip waar de sleep op wordt vast gemaakt Verder is er een maritieme markt, een taveerne en zijn er tal van demonstraties. Zo komt de duikersploeg van Smit Tak naar Maassluis om een demonstratie te geven. Ook zal een oliebestrijdings- vaartuig aanwezig zijn. De rondvaartboot Diana ligt eveneens in de haven en be langstellenden kunnen tegen betaling een rondvaart ma ken naar de Botlek, 's A- vonds is er dan nog een spe ciale rondvaart die zo'n vijf uur duurt. Er is dan muziek aan boord en de bar is geo pend. Een feestje op zee dus. Tijdens de 'Furiade', zoals de dag wordt genoemd, wordt er ook actie gevoerd om geld binnen te krijgen voor het laatste herstel aan de stooms leepboot. Er zullen stickers, onderzetters en tegeltjes te koop zijn met daarop de af beelding van de Furie. 1 Schiedam Reeds over - ecu jaar wil CDA-raads- lid Piet Roosen kijken, of dc financiering van kleine jeugdwensen ook werkelijk nut heeft. Roosen zegt heilig te ge- loven in het realiseren van wensen die onder jongeren leven, maar hij vindt dat het geld dan ook zo goed mogelijk be steed dient tc worden. Bij de evaluatie, die Roosen volgend jaar voorstaat, zou bekeken moeten worden welke prioriteiten er te stellen zijn. Schiedam Een brutale tas jesroof heeft donderdagavond plaatsgevonden op de Burge rmeester Knappertlaan in Schiedam. Het slachtoffer was een 29-jarige Schiedamse die op haar fiets werd beroofd door' de duopassagier van een E'assercnde auto. Bij de actie wam het slachtoffer ten val en moest met een gebroken botje in het enkelgewricht in Het Noletziekenhuis worden opgenomen. De tas is door de rovers in de auto meegeno men. Schiedam De politie heeft ip de nacht van vrijdag op za terdag op de Horvathweg in Schiedam een grootscheepse alcoholcontrole gehouden. In trier uur tijd, van 23.00 tot Q3.00 uur, werden niet minder dan 712 personenauto's langs cje kant gehaald en gecontro leerd. Slechts een klein aantal auto mobilisten bleek in overtre ding, wat de hoeveelheid alco hol in het bloed betreft. Vijf- tjen bestuurders kregen een rijverbod opgelegd, terwijl slechts vier automobilisten zo veel gedronken bleken te heb ben dat tegen hen proces ver baal moest worden opgemaakt. Éelft De Delftse werk groep homosexualiteit (ÖWH) houdt op woensdag 24 september een thema avond over ouders van ho mofiele kinderen. De con tactvrouw van de Haagse ou- derpraatgroep is uitgenodigd ^oor een inleidend gesprek. Be bijeenkomst begint om acht uur in het Trefcentrum. Vlaardingen De Vredesmarkt, die in het kader van de Vredesweek zaterdag werd gehouden in het win kelcentrum Liesveld, trok aardig wat publiek. Aange moedigd door het goede weer, dat er toe uitnodigde eens rustig langs de diverse kraampjes te lopen in 'plaats van gejaagd de boodschappen af te werken, na men velen de moeite hier en daar wat informatiemate riaal mee te nemen en een praatje met de standhouders te maken. Tal van organisaties, die zich op de een of andere manier voor allerlei vredelievende acties inzetten Amnesty International, de Vereniging Milieudefensie, Kerk en Ontwikkelingssamen werking, de Wereldwinkel, maar ook een politieke partij als de PPR en nog zo het een en ander hadden een kraampje inge richt met informatiemateriaal en allerhande verkoopartikelen. Vooral posters waren bij het kooplustige publiek aardig in trek. Er was ook wat muziek en een toneelgroepje haakte zo op zijn eigen manier aan bij het thema vrede. Trouwens, ook de evan gelische zanggroep die op zaterdag dikwijls op het Liesveld te vinden is, tegenover een bekend drogisterijbedrijf, had haar re pertoire wat aangepast. Er waren opvallend veel liederen die op de een of andere manier de vrede als thema hadden. Vredesmarkt 1980: dankzij het goede weer behoorlijk wat kijkers en zelfs wat kopers. Politie- adjudant J. Boomert van de Vlaardingse recherche heeft eind vorige week vrijdag wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd afscheid genomen van zijn politie- collega's. Tijdens een bijeenkomst in De Harmonie aan de Schiedamse- weg werd hem vrijdagmiddag van diverse kanten de nodige lof toegezwaaid. Ook waren er de gebruikelijke geschenken. aya&s Schiedam Mevrouw J. te Loo-Scharft, echtge note van de burgemeester, zal morgen een voorlich tingstentoonstelling in dienstencentrum De 4 Ma- Lens openen. De tentoon stelling heeft als doel voorlichting te geven aan goed- en slechthorenden over de bestaande moei lijkheden en mogelijkhe den van mensen met een auditieve handicap. Geke ken wordt naar ae moge lijkheden die professione le hulpverleners en de leek kunnen bijdragen ter Vlaardingen De groot handel in verf, wandbe- kleding, schildersgereed schappen en doe-het-zel- fartikelen P.C.Molenaar bv is voortaan gevestigd aan de Haringbuisweg op het industrieterrein Het Scheur. Wethouder Cees Bot (economische aangele genheden) verrichte vori ge week donderdag de of ficiële opening. Molenaar, die ook filialen in Den Haag en Leiden heeft, le vert voornamelijk aan ■schildersbedrijven en doe- het-zelfwinkels. De reden voor de verhuizing van Molenaar uit de Oostwijk is, dat de gemeente Vlaardin gen de. panden van het bedrijf in de Maasstraat heeft aange kocht. De buurt waarin deze panden staan wil de gemeente volledig voor woningbouw be steramen. De nieuwe vestiging aan de Haringbuisweg telt twee ver diepingen en heeft een totale vloeroppervlakte van 2000 vierkante meter. Gezondheidszorg Pe Vlaardingse wethouder *fan volksgezondheid, IJs brand van der Velden, is be noemd tot voorzitter van het prgaan dat de samenwerking bp bet terrein van de volksge zondheid tussen de waterweg- steden moet bespreken. Vol gens de reglementen mag hij bet voorzitterschap slechts 1 Par bekleden. verbetering van de com municatie en omgang met slechthorenden. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden infor meert de bezoeker over de algemene en persoonlijke be langen van slechthorenden die de vereniging behartigt. Op de tentoonstelling heeft de PTT een aparte stand over aan slechthorenden aangepaste telefoon-appara- tuur. Vele technische hulp middelen zijn vertegenwoor digd, zoals speciale appara tuur waardoor radio en tee vee gemakkelijker te beluis teren zijn. Ook zijn er nieu we gehoorapparaten en rin gleidingen. Verder kan men vragen stellen over maat schappelijke begeleiding, hoortraining en lïplezen. De tentoonstelling is open op dinsdag van twee tot tien uur en woensdag van tien lot twaalf uur. Schiedam Flinke blikschade is in de nacht van vrijdag aan in Schiedam gepar keerde auto's aange richt door twee bot sende borrelaars, die allebei na hun aan houding de bloedproef weigerden. Een 47-jarige Schie dammer ramde op die manier binnen vijf minuten twee gepar keerde auto's op de Hoofdstraat en de Nieuwe Maasstraat. Na de tweede botsing kon de man door de politie worden aange houden. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Twintig jaar jonger was de Schiedamse chauffeur die op de Broersvest niet door had dat de auto's vóór hem stopten voor overstekende voetgan gers. Hij knalde met een vaart op zijn voor ganger cn die knalde weer op de wagen daarvoor. Proces-ver baal is opgemaakt. Schiedam Een op de singel, bij het station Schiedam /Rot terdam-west geparkeerde auto is vermoedelijk met een valse sleutel opengebroken door in brekers. Uit het voertuig, die het eigendom is van een 33-ja- rige Schiedammer, verdween de radio-cassetterecorder met een waarde van zevenhonderd gulden. Schiedam Bewoners van een pand aan de Troelstralaan in Schiedam schrokken be hoorlijk, toen 2ij in het week end nietsvermoedend in hun voorkamer zaten en plotseling glassplinters door de kamer zagen vliegen. Het bleken stukjes van de ruit te zijn, die beschoten was met een lucht buks of -pistool. Onderzoek wees uit dat de schutter ook aan de achterzijde van het huis aan het schieten was ge weest. De dader, zo meldt de Êolitie, ligt op het kerkhof. De eide bewoners hebben aan gifte gedaan. Naaldwijk In een winkel in het centrum yan Naaldwijk heeft de politie eind vorige week vier scholieren uit Maas sluis aangehouden. De vier, in leeftijd variërend van 14 tot 17 jaar, hielden zich op verdachte wijze in verschillende winkels op. Bij aanhouding bleek dat zij gestolen spullen bij zich hadden, waaronder sokken, sjaals en een paar voetbal schoenen. De jongelui hebben verscheidene winkeldiefstal len bekend in Naaldwijk en Rozenburg. Er is proces ver baal tegen hen opgemaakt. 1 President-directeur L.F.Ploeger van de Neder- landse Spoorwegen schreef |op 17 september aan het e Vlaardingse college van Ben W: ï„Na hef treinongeval van l 15 september jongstleden ondervonden wij zeer.vee/ hulp en medewerking van uw burgerij en gemeentelij ke diensten. Niet minder geldt dat voor de leiding en medewerkers van het Holy ZiekenhuisAan hen en aan de leiding van de poli tie, brandweer en GGD heb ik bij afzonderlijke brieven mijn dank en waardering tot uiting gebracht. De geest van oprechte be trokkenheid, die de snelle en bekwame hulpverlening vergezelde, heeft mij diep getroffen en ik wil u ver zoeken de dank van ons be drijf aan betrokkenen te aanvaarden en ter kennis te brengen." Aan deze krant werd een dankbrief ter publicatie ge zonden door een van de rei zigers, die uit de veronge lukte trein werd gered. Deze Rotterdammer wilde, de brief alleen met zijn ini tialen J.T.G. ondertekend zien. Zijn dankwoorden luidden: „Mijn persoonlijke en op rechte dank voor de snelle en goede zorgen van de Vlaardingse brandweer en politie, baan werkers, brug wachters, personeel van het Holyziekenhuis, ambulan cebroeders, koffiedames, medepassagiers, NS-perso- neel en allen die spontaan hebben geholpen na de ont sporing van de sprinter Èotterdam-CS Maassluis van maandag 12,53 uur. Geluk is een goud woord, maar hulp is mooier," Maasland De tennisvere- over de garantie. Naar zijn ntgïng van Maasland krijgt zeggen staat het huidige club- voorlopig geen gemeentega- gebouw van de vereniging rantie. Die garantie heeft de ra'n meer op instorten, vereniging nodig om een le ning te kunnen aangaan voor de bouw van het nieu we clubhuis. Het besluit viel tijdens de af gelopen week gehouden raadsvergadering. Wethou der Kwakkelstein motiveer de de weigering met het ar gument dat de aanvragen van de tennisclub nog maar net op de gemeentelijke tafel lagen. „Misschien komt het garantieverzoek in de okto bervergadering," zei hij, „maar de tennisvereniging weet ook dat zo'n besluit eerst door Gedeputeerde Sta ten bekrachtigd moet wor den. Als men eerder aan de bouw wil beginnen, dan is dat voor eigen risico." Tijdens de spreekrechtbijeen- komst die aan de raadsverga dering vooraf ging maakte de voorzitter van de tennisclub, Piet van den Broek, melding van de noodzaak van gemeen tegarantie. „De plannen zijn in een vergevorderd stadium en de heier staat bij wijze van spreken al voor de deur," zei hij. Hij drong aan op een prin cipe-uitspraak van de raad Vlaardingen De voorberei ding van het stedelijke pro gramma voor de vakantiebe steding zal voortaan niet meer alleen door de hiervoor inge stelde commissie van de Vlaardingse Raad voor Jeugd en Jongeren (VRJJ) worden gedaan. Het is de bedoeling dat er binnenkort gewerkt zal worden met subcommissies, die elk een eigen onderdeel van de vakantiebesteding voor hun rekening zullen nemen. De voorzitter van de VRJJ, K. Sterrenburg, heeft dit tij dens de laatste vergadering van de raad meegedeeld. Er is inmiddels een dergelijke subcommissie aan het werk. Die commissie houdt zich be zig met de voorbereiding van het evenement Jeugdstad. dat elk jaar in de" Lijnbaanhallen wordt gehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3