B Hl FC Vlaar dingen houdt Vitesse lang in onzekerheid SVV beukt tevergeefs Hoofdrol voor invaller Koorengevel Martinit verzuimt het karwei af te maken Applaus voor constructief spel I Politie treedt laat op FC zoekt nog steeds aanvaller Superieur De Graafschap in tweede helft te angstig DHS: zware bevalling Joop Schop: „Geen wervelende show Sportagenda Sportkort Programma maandag 22 september 1880 VD/SC/WW Vlaardingen— Het map vreemd In de oren klinken, maar FC Vlaardingen dwong met constructief voetbal Vitesse regelmatig in de verdediging. De demarrages kostten echter zoveel kracht, dat de ongeslagen leider op cruciale momenten toch aan zijn trekken kwam. Daar om ook na de 31 nederlaag applaus voor de Vlaardin- gers, die het er echter over eens kunnen zijn dat er ver sterking <in de aanval) nodig is. luigd dat maar weinig clubs hier zullen winnen. Geef me Zonder Dick Hoogmoed (laat ste wedstrijd schorsing) had trainer Martin van Vianen nog wel de beschikking over Paul Kooien en Rob Snijders (en na rust over Patrick Mijnhard t Van Schoor), maar het zijn geen spelers die een wedstrijd bunnen beslissen. Als alterna tief maakte Mare Wotte een verdienstelijke entree in de spits, maar had het in perioden yan een vlot combinerend FC yeel te moeilijk om de lange laatste man Joop Heezen van zich af te schudden. Martin van Vianen werd na afloop nog wel gelukgewenst voor de wijze waarop het voet bal had getracht' te spelen, maar had aan deze boodschap yan collega Henk Wullems Sitter weinig. "De punten tel len. Ik ben er wel van over- echter de tijd, ik werk pas twee maanden met een gro tendeels nieuwe ploeg, volgens mij moet er nog meer kunnen uitkomen". Het niet al te verwende pu bliek gisteren 1500) moet het zijn opgevallen, dat inzet niet meer de boventoon voert Het middenveld (Johnnie Loriê, Henk den Arend en Rene den Os) was zelfs in staat om de Arnhemmers ver terug te dringen. Een kwartier lang sneed Vitesse als koek door de Vlaardingse defensie heen. Een overrompelingstactiek die succes had - in de achtste mi nuut - door Hans Blijenberg (kopbal), maar daarna had het alle kruit verschoten. Wul lems: "Ik heb inderdaad met verbazing naar FC Vlaardin gen zitten kijken. Alleen sco ren wij makkelijker. Bij ons achter was het een chaos niet in de laatste plaats in de hand gewerkt door dezelfde Mare Wotte, die zonder schroom de acties trachtte af te ronden met enkele puike schoten. Er was er zelfs een bij tegen de paal („ik moest te snel schie ten"), maar het gaf wel een beeld van zelfvertrouwen. door Bas van den Berg Met enkele kunstgrepen van de uitstekende doelman Ben Nijhuis bleef Vitesse de situa tie meester. Ook in de tweede helft bleef FC Vlaardingen dreigen, zonder echt gevaarlijk te kunnen worden. Toch werd het gelijk door John Lorie uit een vrije trap van Henk den Arend. Maar toen in een over moedige bui heel FC Vlaar dingen op weg was naar 21, verzuimde Frans Ludwig zijn verdedigende taak uit te voe ren. Het gevolg was dat Ron van Oostrom in één adem tot de doellijn kon doorlopen, maar daar hardhandig werd neerge legd. "De één geeft er een strafschop voor, de ander mei", merkte Martin van Via nen nog op, maar Van der Laar is er typisch één die nooit twijfelt. Gerrie Deijkers, be kwaam afgestopt door aan voerder Henk den Arend, kanjerde de bal keihard in: 1-2. In een alles of niets offensief joeg de FC wel verbeten, maar het sorteerde weinig effect meer. "De ploeg was al moe", verontschuldigde Van Vianen zich. "In de eerste helft heb ben de jongens gewoon te veel kracht verspeeld. "Bertram Tabbernec. die een moeilijke middag had tegen Hans Bleijenberg, werd nog gewis seld voor Patrick Mijnhart Van Schoor (voor de aanval), maar steeds meer verdween de scherpte bij de Vlaardingers. Vitesse speelde daarna be kwaam zijn tijd uit. Bij FC Vlaardingen werd Frans Lud wig nog gewisseld voor Rob Kollauw. 5' - - John Loiró scoort de gelijkmaker Vlaardingen - FC Vlaar dingen is nog steeds op zoek naar een aanvaller. Het dacht die gevonden te '.hebben in Loek Bijl, maar 'de ex-speler van DS'79 mag van Nico de Vries nog steeds niet weg. De re den is dat de Dordtse club eerst een nieuwe spits wil hebben, dan pas mag Bijl vertrekken. Zelf ziet de rossige aanvaller het hele maal niet meer zitten bij DS'79, „Het gaat mij thans om het principe, ik laat me niet afschepen met een minimaal contract. Ik heb nu een brief gestuurd aan het bestuur, waarin uiteen is gezet dat ik dit seizoen beslist niet meer voor DS'79 zal spelen". Wan neer het sein op groen wordt gezet, is FC Vlaar dingen de Dordtse club een bedrag aan huur van tien mille schuldig. En dat 1 is niet in kas. Het salaris is 'geen probleem, omdat er financiële ruimte is geko men na het vertrek van Herman den Haag naar Heracles. Intussen kijkt FC Vlaardingen ook naar andere mogelijkheden. Binnenkort wordt ook ge sproken met Danny Mo lendijk, die van de Was hington Diplomats geen contract meer kreeg. Vlaardingen - Voor het merendeel jeugdige sup porters van Vitesse heb ben gisteren de afraste ring van FC Vlaardingen achter één van de doelen vernield. Met tangen en scharen knipten zij stuk ken afrastering door om bij doelpunten van hun club op enthousiaste wijze het veld in te rennen. De Vlaardingse politie trad hier onvoldoende tegen op. De veiligheid van het sportpark werd maar ge waarborgd door vier agen ten, die voor een té grote overmacht van belhamels stonden. Een verzoek van voorzitter Bob van Sloot- en van FC Vlaardingen om versterking, kon niet worden ingewilligd. Van de aanwezige hoofdinspec teur Maarten Keizcr- waard kreeg hij slechts te horen, dat de accommoda tie (lees afrastering) niet goed zou zijn- Pas later werd een groter aantal agenten ingeschakeld om de supporters op hun weg naar het station te bege leiden. Doetinchem „Deze wed strijd verdiende toch een negen als cijfer, wat be treft amusementswaarde", riep De Graafschap-trainer Henk Euijgrok tegen de te recht verbaasde journalis ten uit, na het met 10 ge wonnen duel tegen SVV. „Het spel golfde toch op en neer, met chaotische situa ties voor beide doelen. Daar komt het publiek toch voor! Ik zal het wel weer verkeerd hebben, maar volgens mij heeft ie dereen kunnen genieten". Woorden die de werkelijkheid geweld aandeden, evenals uit spraken van San dor Popovics, de Sehiedamse trainer. „In de tweede helft hebben wij ze toch onder druk gezet, zijn ze er nauwelijks meer aan te pas gekomen. Jammer alleen dat het geen doelpunt oplevert, best bereid om tussen twee te genstanders m een bal terug te leggen, maar dan moet er wel iemand staan. Nu weet ik vaak niet wat ik moet doen. Het is echter geen taak voor mij om dat duidelijk te maken. Dat moet de trainer maar doen". Daarnaast bleek ook dat het SVV aan snelheid een voetba- lintelligentie ontbrak. De bal werd over te veel schijven en te traag opgebracht en gaf De Graafschap alle gelegenheid om de verdediging vroegtijdig te organiseren. Het vemssinto selement ontbrak. Ongelukkig Kort na de hervatting kon De Graafschap eindelijk het vel- doverwicht in een doelpunt omzetten, zij het dat dat op ge lukkige wijze gebeurde. Een voorzet van Pieneman kwam via het hoofd van SVV-er Ri~ nus Steenbergen bij Bob Kel derman terecht, die de bal te gen het net kopte: 1Een domper voor de Schiedam mers, die juist toen wat meer initiatief toonden met Johan Versluis als vervanger voor André van Maren. Toen ech ter ook Cor Peitsman met een enkelblessure het veld moest verlaten (vervangen door John Munnik) bleef SVV wel iswaar beuken op de vesting van de angstige Doetinchem- mers, maar het was tevergeefs. Daarvoor ontbrak het te veel aan overleg, maar ook aan ge luk, want Rinus Steenbergen en Hans Loovens kregen nog goede mogelijkheden, maar za gen hun inzetten gestuit door de muur van verdedigers. Popovics toonde zich twih niet ontevreden. „Jammer alleen dat we hier geen punt hebben behaald. Iedereen heeft er hard voor gewerkt en daar voor hadden ze een beloning verdiend. We zijn echt wel goed bezig". •Bas van Noorlwijk door Peter van Zwienen geen positief resultaat ook. Want dat verdienen de jon gens wel. Ze vechten tot de laatste minuut en dat is jaren niet gebeurd bij SVV". In dat laatste had hij gelijk. De Schiedammers bleven tot het laatste fluitsignaal van Bart Ram richting doel van Joop Doornebosch stormen, echter zonder resultaat. Daarvoor werd te weinig tempo ontwik keld en vaak de verkeerde aangespeeld, zodat vloeiende combinaties een zeldzaamheid waren. Door dat opportunisti sche spel van SVV kreeg de eenzame spits Hans Polko keer op keer de kans zijn talenten te tonen, maar zelfs in drie te gen één situaties faalde hij. Leen Warnaar voorkwam ver der onheil en mocht het tot een schot komen dan stond Bas van Noortwijk op de juiste plaats. Fouten Alle positieve uitspraken en wisselende kansen ten spijt, qua voetbal kon De Graaf schapSVV niet boeien. Fout op fout werd door beide ploe gen gestapeld, waarbij de Doe- tmehemmers de meest simpele doel rijpe kansen op onthutsen de wijze verprutsten. Vooral René Hiddink, Hans Polko en Henk Pieneman toonden daar in meesters te 2ijn, waar te genover SVV slechts twee mo gelijkheden stelde. Richard Dercks kopte echter over en Cor Peitsman, pas na een half uur in de eerste helft voor het eerst goed aangespeeld, zag zijn schot met moeite gestopt. Het scheppen van zo weinig kansen, vormt ook het grote probleem bij SVV. De altijd gevaarlijke Peitsman onder vindt te weinig steun van de overige medespelers. De bon kige spits zelf: „Er wordt te weinig aangesloten. Ik ben Schiedam DHS smaakte eindelijk het genoegen van een overwinning. Na twee gelijke spelen werd er nu gewonnen van Gouda: 3-1. Een overwinning die weliswaar verdiend te noemen was. maar echt overtuigend was het spel niet. Teke nend daarvoor was de wijze waarop de winnende treffer tot stand kwam. Het was invaller Robert Koorengevel die, in het veld gekomen voor de zwak spelende Jan Viergever, van 30 meter vernietigend uithaalde. Hij bracht de stand daarmee op 2-1 en Gouda was een geslagen ploeg. Theo Cremers, de oefenmees- Bert Beekelaar kopt DHS naar 1-Q. Schiedam In feite was de 2—0 overwinning van Martinit op Haastrecht toch nog beschamend. De gasten speelden dermate zwak, dat Martinit alle gelegenheid kreeg om er een grote uitslag van te maken. Verder dan twee doelpun ten kwamen de Schiedammers echter niet. Waarbij nog aan getekend dient te worden, dat het nog niet eens „echte" goals waren, maar een kadootje en een penalty. Met vier punten uit twee wedstrijden is Martinit toch op een tweede plaats gekomen, met slechts één puntje achterstand op de leider. De blik van trainer Joop Schop is dan naar boven ge richt. „Dit elftal heeft de mo gelijkheden om mee te doen. We zijn immers in de breedte zoveel sterker geworden, dat ik nu de keus heb uil zo'n 16 a 17 gelijkwaardige spelers". Waarmee Schop doelde op de komst van het kwartet ex DHS-spelers Ferrie Holster, zijn eigen zoon Hans, Cees van Kralingen en Gerard van der Pluym, welke laatste overi gens gisteren pas in de slotfase mocht opdraven. heen te lopen en er een show van te maken". Het compli ment dat Schop zijn mannen mei de zege maakte, was dan ook maar dunnetjes. „Spelen we op tempo, dan rol je zo'n ploeg helemaal op. Vergeet echter niet dat het benauwend en drukkend warm was", zo nam Schop zijn mannen nog wat in bescherming. Mariinit's uitblinker Ed Sla venburg was het eerst dichtbij een treffer, maar schoot van afstand net naast. Vervolgens Haastrecht had zijn eerste volgde er een serie prtjsschie- wedstrijden ook al verloren, en ook tegen Martinit maakte het maar een zwakke indruk. De 20 zege van Martinit gaf de verhoudingen dan ook be slist niet goed weer. „Een gro ten van achtereenvolgens Ruud Quadt, Cor Voeis en an dermaal Slavenburg, maar de uitstekende doelamn Wim Groeneveld weigerde te capi tuleren. tere uitslag had met misstaan", Pas in de 23e minuut kreeg zo zei Schop dan ook. „Dit was Martinit de dikverdiende de gelegenheid om erover voorsprong, zij het dat die tref fer, zoals reeds vermeld, een kadootje was Ab Hogen boom passte precies naar Cees van Kralmgen, die du buitenkans je niet liet liggen: 1—0. Dat Martmit-doelman John Nagel- houd toch nog het een en an der kreeg op te knappen, lag meer aan Martinit 2elf dan aan het spel van Haastrecht. De tweede Sehiedamse goal was ook al geen uitgespeelde aanvat, al kwam Ruud Quadt wel dicht in de buurt van kee per Groeneveld. Zijn schot ketste echter tegen de handen van tegenstrever Wim Breijer en promt ging de bal op de stip. De Haastrechtse protesten van aangeschoten hands ten spijt. Aanvoerder Chiel Gouka vonniste, vier minuten na de thee, foutloos: 20. Martinit miste vervolgens de inspiratie om door te gaan en Haastrecht af te straffen. „Op een gegeven moment ging het meer achteruit dan vooruit", aldus trainer Schop, wiens zoon Hans nog het dichtst bij een derde treffer was. Zijn van veraf geloste schuiver ging echter net naast, terwijl doelman Groeneveld al op het verkeerde been stond. ter van Gouda, was na afloop teleurgesteld. „Op het moment dat we gelijk maakten m de tweede helft, speelden wy be ter voetbal. Maar net toen wij dachten door te drukken, maakten die gasten een doel punt. Maar je blijft zo wel zon der punten. We zitten nu in de hoek waar de klappen vallen en probeer daar maar eens uit door Chris Woerts ie komen. De competitie is nog lang, dus wanhopen doen we nog niet". Winnende collega Jan Kooiman sprak van een zware bevallmg: „We hadden de wedstrijd gewoon eerder moeten beslissen. Toen we al snel op 1-0 kwamen vergaten we door te drukken. Dat is met gebeurd en dat is te be- reuren". Voorsprong DHS begon de wedstrijd voort varend. Gouda had vooral het eerste half uur niets in te brengen. Na tien minuten was het dan ook al raak voor de Schiedammers. Cock de Zwart passte op de inkomende Bert Beekelaar, die doelman Jan van der Heuvel met een kop bal kansloos liet: 1-0. Op het middenveld miste Gouda dui delijk Bert Deegenkamp. De spelbepaler was tijdens een vriendschappelijk partijtje aan zijn knie geblesseerd geraakt en werd nu node gemist als aanspeelpunt op het midden veld. Gouda opereerde dan ook ang stig, Kwam er alleen uit via Chris Matitahatiwen, maar al leen kon hij het ook niet bol werken. DHS ging onverdro ten door met aanvallen, maar afstandsschoten van Bob Wee- da en Jan Kersemeher lever den geen effect op. DHS ging, naarmate de eerste helft vor derde, steeds verkrampter spe len. Gouda kwam zowaar nog vlak voor de rust bijna gehjk, toen Johan de Jong van 25 meter ineens uithaalde. Ton Kooiman redde echter be kwaam. Gelijk In de tweede helft zakte DHS steeds verder weg. Gouda nam het intiatief over en dat resul teerde m de verdiende gelijk maker. Jan Viergever gmg weer eens in dc fout, waardoor Johan de Jong vrij kon door gaan. Zijn voorzet belandde voor de voeten van Chris Ma titahatiwen, die de bal maar voor het intikken had: 1-1. DHS had het moeilijk, maar herstelde zich wonderwel toch nog. Het koos weer voor de aanval, maar door het door zichtige en steriele spel van Martin en Cock de Zwart kon het niet écht gevaarlijk wor den. Tot trainer Jan Kooiman be sloot om Jan Viergever te wis selen voor Robert Koorenge vel, die nota bene 's-margens al in het tweede had gevoet bald en gescoord. De blonde pijl van DHS maakte zich di rect waar door uit een corner van Martin de Zwart onhoud baar uit te halen: 2-1. Gouda speelde na deze treffer alles of met. Gerrit Boogaard en Ron de Bruin waren nog dicht bij een treffer, maar het was we derom Robert Koorengevel die het vonnis definitief velde over Gouda. Geheel vrijgela ten mocht hij van eigen helft doorgaan: 3-1. Dinsdag: Ontvangst sport- kampioencn. Stadhuis Vlaardingen, 19.30 nur; fi nales gebroeders Rooden- burgtoemooi, Zwaltrwen- laan, 18 uur; opening 'Sport in Harmonie', Har- m o niest raat 17 te Hoek van Holland; RFC-HVO en OIlveo-ExcelsioriZO; Woensdag: Ledenvergade ring SV en HV Schiedam, Harga, 20 uur; Ledenver gadering Demos, Har ga, 20 uur; GSV Sero-SFC, Kralingcnhai, 22 uur. af scheid Van Hoorn, beheer der 01ympiah3l, Stadhuis, 16.30 uur. Donderdag: Excelsior P- Ursus, sporthal Hoogvliet, 20.30 uur; Shell-CVV 5 (da mes), Vijfsluizen. 21.15 uur. Vrijdag: Sportdag Sehie damse politie, Vijfsluizen, 9 uur Schiedam 2-VDV (dam men); DAS-Juventus (da mes); Broleco-Be Fair (dames), Westwijkhal, 20.30 uur. Holy 2-Sunlïght (beren), Holywijk, 19 uur. SK, oftewel Sportkort, be gint in Vlaardingen, waar DSS*26Schoonhoven ruim een minuut werd onderbro ken. De reden: vlak voor de beslissende strafschop was de bal al richting Marathon weg geschopt (waarop blijkbaar re gelmatig lieden wachten om hun zoontje met Sinterklaas een aardig presentje te geven) en de reservebal was na de 'handsbal' ook al verdwenen. Een sprint naar het materiaal- hok 'redde* de wedstrijd. Of Schoonhoven het nodig vond de 'cheer-girls' uit Vlaar dingen. die regelmatig biizon- der aardige onderstellen laten zien bij Sparta zonder publiek te trekken, naar de kroon te steken zal wel een raadsel blij ven, maar linkervleugelverde diger Baai Ooms deed er alles aan. Schreeuwde naar de dug out dat zijn broek te wijd was, om vervolgens het attribuut uit te trekken. Gelukkig be machtigde DSS de bal, waar door langer kon worden geno ten van de 'veelkleurige on derbroek van Ooms. VV Vlaardingen heeft nog steeds last van konijnen. Iede re vrijdagavond worden de ga ten door noeste werkers ge dicht, maar zaterdagochtend zijn de gaten al weer open. De gaten zijn zo groot, dat er een halve bal in verdwijnt. Veel voetballers hebben ai met blessures, veroorzaakt door de gaten, moeten afhaken. SVV-doelman Bas van Noortwijk demonstreerde in de wedstrijd tegen De Graaf schap een nieuwe methode om blessures aan de vingers ie voorkomen. Laat gewoon een makkelijk te pakken bal over zijn vingertoppen tegen de lat belanden om hem vervolgens weer op te vangen. Het gebaar naar de dug-out bewees echter dat hij het niet met opzet deed- In het voortreffelijk ogende thuisblad van de Doetinchem- mers 'de Graafschapper' wordt SVV afgeschilderd als een bruisende vereniging. Zou dat soms op het Rijnmond-ge'bied slaan of menen ze het echt. Geruchten als zouden verte genwoordigers van de Belgi sche eerste divisie-debutant AA Gent, de club van Aad Koudijzer, naar de Vijverberg komen om Cor Peitsman te bekijken, werden ter plaatse niet bevestigd. Het SVV-be- stuur heeft geen Belgen ge zien. Ook Peitsman ontkent contacten te hebben mei Cent. „Ik moet het ook met die ge ruchten doen. Zelf ben ik nog door niemand benaderd". Vlaardingen/Schiedam Voetbal programma zater dag 27 september. Jong FC Vlaardingen-Jong AZ'67, Jong FC Amster dam-Jong SVV, Zwalu- wen-Rijnshurgse Boys, Excelsior Maassluis-Kat wijk, Heinenoord-Vlaar- dingen. VVGZ-TSB, PPSC-De Al bias. Satelliet- SVGEB, DORR-Hoekse Boys. MVV27-HPSV, Bergambacht-DSS^. Zuidland-HBSS. Rozen- burg-HVO. DVO*32-GSS. Bemlsse-VDL, CION-SC Zuiderpark, Nat. Ned- GTB. Puttersboek-VVK, Eureka-MVV27 dames). Zondag 28 september: SVV-Haarlem, Telstai^FC Vlaardingen. HION-DHS. Hermes DVS-Lugdunura, VFC-DBGC, Floreant- Martinlt, Excelsior '20- Schiedam, Fortuna VL- Emma» VDL-Puttershoek. EEOH-De HoUaadiaan, Hoek van Holland-Laak kwartier, Ursua-RKWIK, SFC-Zwervers, Demos- DEH, Dirksland-F C N '68, SVDPW-Animo H, Blij- dorp-Schied-Boys, MSV 71-Nestoro, Olympus- Voorw aarts, Demos-Var kenoord (dames) DCL 2- VFC (dames). MSV 71- N oorderkwartier (da mes).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5