SPOll Zwaluwen één helft superieur DSS'26 onnodig angstig voor Schoonhoven DSO: Het blijft behelpen atelliet komt er aan te pas Sgjgr v Wf. GTB-aanval niet erg slagvaardig IAndre Corveleijn "praat" angst weg Arbiter speelt hoofdrol PPSCslechts tevreden over de punten HBSS toch nog verrast Hoekse Boys: klasse Ij, ■-; ff-6 WEM W mm Zaterdagclubs wisselvallig hraftraining voor Vlaardingers Excelsior M geeft voorsprong weg HVO haalt uit Hans Campen redt TSB Vlaardingen na rust op dreef maandag 22 aeptembor 1920 VD/SC/WW IWerkendam— "Gelukkig is het geen 81 geworden"» ■lachte And ré Corveleijn na de "wederopstanding" van ■Zwaluwen. Eén simpele opmerking in de rust - bij een 110 achterstand - deed weer eens wonderen tegen Ko~ ■zakken Boys. Geen hoogdravende taal, maar in enkele ■zinnen praatte de oud SVV-er de angst weg. Het ge- ■volg was een superieur Zwaluwen, dat in twintig mi- ■nuten tijd over de tegenstander heen walste. Zwaluwen ■bewees daarmee, nu het voor de derde maal ongesla- Igen bleef, niet boven zijn stand te leven, maar gelet op ■de uitermate zwakke tegenstander, doet het er goed ■aan niet al te veel waarde te hechten aan deze verras- Isende 41 overwinning. ■Hoek van HollandHoekse ■Boys heeft het tegen KMD al- |leen in het eerste half uur moeilijk gehad. Daarna waren de Hoekenaren superieur en wonnen de wedstrijd dan ook terecht met 4-1. De doelpunten kwamen op naam van John van den Bos, Erie Klok, John van den Bos en Cees van der Pol. "Gewoon op beide benen blijven staan", sprak André Corveleijn zijn spelers na af loop toe. Kozakken Boys boezemde een technisch, maar enorm angstig Zwalu wen, weinig ontzag in. Een explosie na vier minuten, toen Ab Nijgh met een kop bal van Arie Schep werd verrast, luidde voor Zwalu wen een lange klungelige pe riode in, dat eindeloos breed- tespel met zich mee bracht. Door ondeskundigheid van de Brabanders zelf, waren er kansen bij de vleet. Want Kozakken Boys stelde na die 10 weinig meer voor. Onder niveau AUeen Jan van Vuuren, die voor rust herhaaldelijk Gert de Goede de baas was, en Arie Schep, als aanvallende mid denvelder, speelden op eerste klasse niveau, de rest een klas se lager. Desondanks kwam de voorsprong voor de Braban ders geen moment in gevaar. Enerzijds omdat Zwaluwen er de tijd voor v im, niet durfde, anderzijds ook geen alternatief had voor het uit de defensie blijven bouwen aan de acties". In die fasse", aldus André Cor veleijn", werd Ton Hendriks erg gemist. Als je op balbezit wil spelen, is hij een ideale speler, elke bal kan je aan hem kwijt". Uitgezonderd Leen Pijpers, dit seizoen weer getooid met de aanvoerdersband, die nog al tijd zijn stempel drukt op het jonge elftal, waren Wout van Vuuren en Albert de Pee niet in staat het middenveld vast te houden. Als gevolg van angst, maar ook omdat Dick Schou ten en Ernest Kegel zoveel balverlies leden, dat de Vlaar- dingers steeds weer terug moesten. Ten onrechte zou na rust blijken. Zwaluwen gooide toen alle schroom van zich af in een nieuw concept van drie aanvallers. Zelfs Martin van der Kooy, door zijn hand- en spandiensten aan de beide zwakke backs voor de rust, de meest opvallende speler, maakte zich verdienstelijk in de spit. De meeste acties wer den ingeluid door de kwikzil- vere Theo Juistenga, die -ein delijk- verlost van nierstenen, een spelmaker was na rust, waar Kozakken Boys hoog te genop zag. Het werd zelfs een conditieslag, die de Vlaardin- gers glansrijk wonnen. Een vrije trap van Leen Pijpers, al na twee minuten, cara m bol er- de in een doelpunt, omdat Er- nest Kegel de bal met zijn hoofd miste, maar doelman Arie Öttevanger toch uit ba lans was gebracht, II. Een magnifiek hakje van Dick Shouten honoreerde Gert de Goede, ver meegekomen, met een fraaie schuiver (12) en goed doorzetten leverde Theo Juistenga een derde treffer op, 13. Zwaluwen kon niet meer stuk. Albert de Pee maakte er nog 14 van. daarna speelden de Vlaardingers het duel plichtmatig uit. Kozakken Boys was nauwelijks in staat iets goeds te doen. Vlaardingen Zo lang voetballers nog niet de mentali teit hebben om beslissingen van scheidsrechters zonder commentaar te accepteren en gewoon hun eigen spel te blijven spelen, zullen wedstrijden door de man in het zwart beslissend kunnen worden beïnvloed. Zoals ook bij de zaterdag-vierde klassewedstrijd tussen DSS'26 en Schoonhoven, door de Vlaardingers met 21 gewonnen, maar met arbiter Van der Ploeg in een hoofdrol. De spits van DSS'26 belaagt de tegenstander. Na een sportieve en goede eerste helft, afgesloten met 10 in het voordeel van de thuisclub, weigerde hij in het tweede bedrijf DSS een duidelijke strafschop toe te kennen, legde vervol gens, terecht, de bal wel op IVlaardingen/Schiedam Uiterst wisselvallig presteerden de rdag afdelingsclubs het afgelopen weekeinde. Alleen VDL en DV0'32 kwamen tot winst. GSS verloor op ei- een terrein, terwijl Cion tenonder ging tegen Onit. GTB Epeelde thuis gelijk. 3SS-E&IantIer Boys 0-1 matig voetballend GSS t het tegen Egelantier i niet kunnen bolwerken: l-l" Voor de rust konden de chiedammers het nog aardig [>ijhouden. Kregen zelfs kan nen via Teun van Staveren en ITon Cranen, maar zij konden piet tot scoren komen. Na de hervatting waren de bezoekers buidelïjk sterker, hetgeen re sulteerde in de winnende tref- 0-1. Ned Lloyd-DVO'32 0-1 has vijf minuten voor het ein- tle kon DVO'32 de winst veilig Keilen tegen Ned Lloyd. Het had nog geluk dat de thuis ploeg tien minuten voor het (.'inde een strafschop miste, na- jiat Janson Pleysier een over treding had begaan in het strafschopgebied. Het was uit eindelijk Cees Spruyt die na een formidabele solo de wed strijd alsnog in het voordeel van de Vlaardingers besliste: 0-1. VDL-WIA 2-1 Een goed spelend VDL heeft er tegen WIA geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. Voor de rust was het uitblnker Cees Louwe die de score opende, maar dezelf de Louwe was zo ongelukkig om na de rust in eigen goal te schieten: 1-1. Het was echter Koos Juursema die alsnog de verdiende overwinning bij VDL terecht bracht. GTB-Energie Boys 1-1 Als GTB in de voorhoede wat slagvaardiger was geweest, dan zou het ongetwijfeld heb ben gewonnen. De spitsen van de Sehiedamse ploeg faalden echter op de kritieke momen ten, Diep in de tweede helft was het Hans Hoogenboom die de score opende, maar de te genstander had direct het ant woord klaar; 1-1. WK-Nationale Nederlanden 5-2 Een uitermate verdiende over winning voor de Sehiedamse ploeg. Het was Feet van Mil die de score opende. De bezoe kers kwamen-nog wel terug tot 1-1, maar toen kwam de doel pun ten machine pas goed op gang. Ruud de Wit en Ma rio Zuidgeest zorgden voor 2-1 en 3-1. Toen was het de weer teruggekeerde Peter van der Meer die tweemaal scoorde. In de slotfase scoorden de bezoe kers nog eenmaal: 5-2. Onit-Cion 2-0 Al na een kwartier spelen stond Cion met 2-0 achter te gen Onit. Twee grove fouten in de verdediging lagen hier aan ten grondslag. Na de rust was Cion heer en meester maar kor» het overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Chris Bongers verscheen maar liefst drie maal alleen voor doel, maar niet eenmaal wist hij te scoren. de stip waaruit Schoonho ven gelijk maakte, maar compenseerde twee minu ten later zijn eerder ge maakte fout door DSS'26 een penalty toe te kennen, waarvan iedereen zich af vroeg 'waarvoor'. Boude- wijn Groen miste niet en schonk zijn ploeg de over winning. „Ik dacht dat wij toch wel een gelijkspel hadden verdiend", verzuchtte Schoonhoven-trai ner Bouter na afloop. „Voor rust was de tegenstander be ter, maar in de tweede helft hadden wij toch hel beste van het spel- Ja. en die scheids rechter was dan misschien niet best, maar dat moet je maar accepteren. Ik vind niet eens dat hij een zwaar stempel op de wedstrijd drukte". Collega Herman wink kon zich nu ook niet bepaald in positieve zin uitdrukken over het resul taat. „In de tweede helft moes ten we ver terug, omdat de jongens te angstig waren. Er zal veel moeten worden ge praat". DSS'26 had echter moeten be grijpen dat die angst onge grond was, ook al miste het Bongers (militaire verplichtin gen) en Tuwanakotta (vakan tie). Daarvoor was de eigen aanvalsopbouw te goed en snel verzorgd en bleek dat bij Schoonhoven niet aanwezig. Vrije verdediger Ab van As was daar vooral schuldig aan, door zijn onzekere houding, waardoor moeilijke situaties in de defensie op de verkeerde wijze werden opgelost en het opbouwend werk te traag ver liep. Daarbij dient echter wel te worden aangetekend, dat ook de middenvelden» zich nauwelijks aanboden, iets wat bij de Vlaardingers veel beter was verzorgd. door Peter van Zwienen Daar kwam pas verandering in toen de technisch vaardige Wim Overbeek na vijftien mi nuten spelen noodgedwongen de spitspositie in moest gaan nemen, door het uitvallen van aanvoerder Ruud van Eyk, die zijn knie verdraaide en werd vervangen door Kees van As. Toen keken de bezoekers ech ter al tegen een achterstand aan, Het agressiever spelende DSS'26 forceerde op de rand van het strafschopgebied een vrije trap, waarachter Boude- wijn Groen plaats nam. 'Bou' krulde de bal langs de slecht opgestelde muur van slechts drie spelers en scoorde in de verste hoek: 10. Een stand die tot de rust ge handhaafd bleef, ook al was Overbeek in de laatste minuut dicht bij de gelijkmaker. Op de rand van buitenspel mocht hij toch alleen doorgaan, maar werd gestuit door de foutloos keepende Leo Verduin. Wat er echter in de tweede 45 minu ten gebeurde was geen recla me voor de voetbalsport en met name de arbitrage. Schoonhoven drong sterk aan, maar DSS was in de counter erg gevaarlijk. John Klein was het dichtst bij een treffer, maar werd op weg naar doel man Jan de Jong aan zijn shirt terug getrokken. Geen straf schop besliste Van der Ploeg ten onrechte, iets wat hij even later, volkomen terecht, wel deed aan de andere kant. Ooms maakte geen fout: 1—1. Twee minuten later lag de bal weer op elf meter vanaf het Schoonhoven-doel nadat Kees Haars, al weer volgens de arbi ter, hands maakte. Een discu tabele beslissing, die echter niet verhinderde dat Groen de eindstand op het scorebord bracht: 21. De stemming in het veld was er niet beter op geworden en dat leverde DSS nog twee boe kingen op. Sjaak Suvaal werd genoteerd wegens het weg trappen van de bal en John Klein had alle geluk van de wereld, dat natrappen 'slechts' een notitie kostte. „Onnodige overtredingen", concludeerde DSS-trainer Wink nuchter. Lisse Rob Schiedon was na afloop van SC Lisse-Satelliet ïen geslagen man. Zijn elftal had met maar liefst B-I ver boren van Lisse. En dat was niet eens geflatteerd. Woest was hij op zijn spelers: „Een wanprestatie van jewelste", sprak bij dan ook afloop. „De jonge jongens in de ploeg zijn gewoon te lui om ook maar een stap te lopen. Het is telkens weer de loude garde die het werfe moet opknappen". palelliel staat na twee over winningen dus weer met beide Denen op de grond- „En dat is tigenlijk nog het enige positie- l/e aan deze wedstijd. Er lopen pen aantal knapen in het elftal pie denken dat ze alles kun- n. Ik hoop dat ze nu uit die broom zijn*De jeugdige oe- lenmeester nam na afloop di rect maatregelen. Hij ver plichtte zijn spelers om mor gen voor een extra (lees straf) raining te verschijnen: „En ^ié niet komt ligt er gelijk uit", voegde hij er dreigend aan toe. Feuten Tot aan de rust konden de Vlaardingers het eigenlijk best nog wel bolwerken tegen een fel SC Lisse. Satelliet kwam weliswaar snel op een achter stand, maar door een treffer van Mi tja Schapkun, uit een voorzet van Barend Bui ten- hek, stond het al gauw weer gelijk: 1-1. Vlak voor de rust kwam de eerste domper toen SC Lisse nogmaals scoorde. Na de hervatting is Satelliet er niet meer aan te pas gekomen. De voor de geblesseeerde Ren Breddels ingevallen Peter Joo- re ging direct in de fout en dat betekende 3-1. De Vlaardin gers werden volkomen van de mat gespeeld. Er was geen in zet, geen zelfvertrouwen meer. De thuisploeg profiteerde daar dankbaar van en liep soepel uit naar de eindscore van 8-1. Overigens staat Harry Hartog weer op het punt om zijn ren tree te maken in het eerste elf tal van Satelliet. Hij verdween vorig seizoen na een conflict naar het derde, maar wil nu weer dolgraag terug. Schiedon heeft al een gesprek met Har tog gehad. Voorlopig traint hij weer mee met de selectie. Zoetermeer Na afloop van het duel DSOPPSC (1 2) was eigenlijk niemand tevreden. DSO niet, begrijpe lijk na de derde nederlaag, PPSC niet, omdat de gelever de prestatie nauwelijks punten waard was en het hand jevol toeschouwers niet, omdat ze alleen van een lekker zonnetje hebben kunnen genieten, want op het veld ge beurde er te weinig boeiends. Vreemd, want in vergelijking van de thuisploeg, verliet met vorig jaar kwamen twee drastisch gewijzigde en verjongde ploegen in het veld zaterdag. Dc ervaren kern van PPSC bevatte slechts drie man en ook gastheer DSO kwam noodgedwongen met een jong elftal op de proppen (23.5 jaar gemiddeld). En tóch was er niets dat getuigde van een frissere spelopvatting en nieuwe ideeën. Slechts wer klust resteerde. Dick Schuur, de oefenmeester hoofdschuddend het veld en kon alleen nog de woorden 'slecht,slecht' uitbrengen. Dat terwijl hij voor aanvang nog hoopvol had opgegeven van het feit dat bij een goede inzet het goede voetbal vanzelf wel zou komen. Juist dat kan hij voorlopig uit zijn hoofd zetten. Zijn Sehiedamse collega Ar nold Lobman, ooit spits bij Zwart Wit128, was al evenmin bijster te spreken over de pres- Ron Carli onariiobaar voor DSO tatie van zijn spelers. Voor hem geldt echter als excuus dat een winnende coach hooit een slechte kan zijn, maar ook hij zal er zich terdege van be wust moeten zijn dat een an dere tegenstander dan DSO voor heel wat meer problemen kan zorgen. Overigens heeft het er lange tijd niet ingezeten dat PPSC zo gemakkelijk aan de volle winst zou komen. Immers in de laatste blessureminuut van de eerste helft kwamen de be zoekers pas goedkoop op voor sprong, toen Jan 't Hoen een misgreep van DSO-doelman John van der Sman attent af strafte. Zo pal voor rust een erg ongunstig moment voor de gastheren, maar aan de andere kant dreigde een dergelijk voorval al drie kwartier lang te zullen gebeuren, want de 2oetermeer5e sluitpost maakte een weinig zekere indruk en timede nogal eens verkeerd. Een nauwelijkse verdiende treffer overigens voor PPSC, want hoewel de Schiedammers beter combineerden en zich in aanleg gevaarlijker toonden dan DSO, was de aanval toch niet bij machte een goede voortzetting te vinden op de initiatieven van vooral routi nier en laate man Dick Vos, De Van. TuylLparkbewoners stelden er een hartverwar mende inzet tegenover, maar ook hier ontbrak de spelbepa ler, die de nodige architectuur kon aanbrengen. Bert van der Wees werkte zich op hel mid denveld kapot, maar streefde zichzelf veelal bijna voorbij. Wet gaf hij de aanzet tot de eerste goede aanval van DSO, maar de voorzet van Piet Blij- leven kon door niemand een gunstig vervolg worden gege ven. Bij de hervatting stuurde PPSC-trainer Lobman Martin Rouw het veld in om een be slissing te forceren. De erg lange, maar technisch misluk te nieuwe spits zorgde onmid dellijk voor het nodige gevaar, maar Van der Sman redde de situatie nog op het laatste mo ment. Halverwege de tweede helft had ook Dick Schuur zo'n verrassende wissel in pet to. André Pronk kwam in de ploeg voor de de falende Jan de Niet, die keer op keer aan toont niet in de spits thuis te horen. De ommekeer kwam zelfs sneller dan verwacht. Nadat Van der Wees al de on derkant van de lat had geteis terd, bracht een vlotte combi natie tussen Alfred van Ee- wijk en André Pronk laatstge noemde vrij voor de gezette John Rost. De schuiver in de hoek was ook hem te machtig, 1—1. DSO probeerde wel het offen sief vast te houden en op zijn beurt een beslissing, te force ren, maar ook nu pakte het als het tegendeel uit. Eén slaperig moment van Jaap Meyvogel maakte onmiddellijk van Jan 't Hoen de match winner. 12. Schiedam Op eigen veld moest HBSS zijn meerdere er- kennen in VVOR: 2-3. Geheel verdiend was de nederlaag niet, maar diep in de tweede helft hadden de bezoekers aan een uitval genoeg om de zege veilig te stellen. Al zes minuten openden de be zoekers de score. Pas na een half uur kon HBSS iets terug doen, Hennie Pieroen scoorde via een kopbal 1-1. Vlak daar op was het evenwel weer VVOR dat scoorde: 1-2. Vlak voor de rust was het echter Paul Gunter die de ploegen weer in evenwicht bracht. Na de hervatting viel HBSS terug maar behield het overwicht. Gescoord werd er echter niet meer door de Schiedammers. Wel door de bezoekers: 2-3. MonsterTot tweemaal toe moest Excelsior M in de uit wedstrijd tegen Monster een voorsprong uit handen geven. De wedstrijd resulteerde dan ook in een gelijkspel: 2-2. In de eerste helft waren de be-, zoekers duidelijk sterker, maar tot uitgespeelde kansen kwam het niet. Na de rust was het Wim Put die al snel de score opende met een gave kopbal. Na een klei ne ,25 minuten was het gelijk, maar tien minuten later kwa men de Maassluizers weer op voorsprong. Uit een dieptepass van Mart van der Pol was het Lies Kardol die soorde: 1-2 Maar ook nu kon Excelsior de voorsprong niet vasthouden In de slotfase sloeg Monstei toe: 2-2. VlaardingenHVO herstelde zich uitstekend van de zwakke wedstrijd tegen Herkïngen Thuis tegen Hillegersberg werd er op ondubbelzinnige wijze revanche genomen: 5-2. Een overwinning die geen mo ment in gevaar is geweest. Eerst was het Hennie Brouwer die scoorde, maar nog voor de rust was het Rinke Ëaaima die de stand op 2-0 bracht. Hennie Brouwer nam ook de derde treffer voor zijn rekening. Uit een vrije trap van Cees Schil- - der was het Annies Sohouka die ineens uithaalde: 4-0. Rin- ke Baaima nam de vijfde tref- fer voor zijn rekening. In de slotfase kwam Hillegersberg - nog even terug: 5-2. Vlaardingen Uiteindelijk speelde TSB nog met 3-3 gelijk tegen Heinenoord, maar pas in de laatste minuut was het' Hans Campen die een toege- - kende strafschop verzilverde en zo de score weer in even-' wicht bracht. Voor de rust was er geen vuiltje aan de lucht voor een sterk spelend TSB. Hans Campen had duidelijk- zijn dag en dat resulteerde in twee fraaie treffers. Maar wat er na de hervatting met de thuisploeg aan de hand was, was voor iedereen eer raadsel. Binnen tien minuter was de score weer recht ge trokken. In de slotfase were het zelfs 2-3. In de laatste mi nut brak Jos Odijk door en hi. werd hardhandig onderuit ge haald: strafschop. Hans Cam pen had er geen moeite mee: 3-3. Vlaardingen Een ontketenc Vlaardingen liet er in de wed strijd tegen SC Voorne geen twijfel over bestaan wie df sterkste was: 4-1. Voor de rus ging het nog moeizaam met dt formatie van Joop Molendijk maar toen vlak voor de rus Henk Sigmond voor 1-0 zorg de, was de ban gebroken. Nf de hervatting werd Voorni 'zoek' gespeeld. Door twei doelpunten van Cees Wester hout werd de score naar 3-C getild. Henk Sigmond was zo gelukkig om de vierde treffer te scoren. Na dit doelpunt ge loofde Vlaardingen het wel Het ging nonchalant lopei voetballen, waardoor Voorn* nog kon terug komen tot 4-1-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6