I SPORT Herstel Volley'68 bijna te laat mm Jan Simons revancheert zich Resultaten Spirit en Vlaardingen vallen op DWS nog steeds ongeslagen Schiedam en Holy achterin Vier maal goud voor Mahorokan m Volleybal toernooien groot succes Sterk debuut van Zevenhuizen In honkbaltoernooi om Jan Hupkens-beker Bij Z-H kampioenschappen judo Opnieuw gelijkspel voorNOAD Hoekse Boys: klasse Licht voor KV Vlaardingen .-«rtfcsfthQ-.Si Dovenelftal komt niet maandag 32 Mptamber 1830 VO/SC/WW Zevenhuizen Het scheelde maar weinig of Broleeo had zich reeds in de eerste wed strijd van de volleybalcompeti tie, in de Zevenhuizense derde divisiedebutant verslikt. Pas in de beslissende vijfde set zetten de Vlaardingse dames goed orde op zaken en kwam het - in de voorgaande spelperioden nauwelijks aanwezige - klasse- verschil volledig tot zijn recht. De 2-3 eindstand was een juis te afspiegeling van hetgeen in bijna twee uur volleybal was geboden: een verdienstelijk spelend V&A Zevenhuizen, dat het gemis aan routine com penseerde door een nauwelijks af te stroppen vechtlust, moest uiteindelijk toch nog het hoofd buigen voor de op beslissende momenten koel Moedigere op ponent. t)at Zevenhuizense tempera ment had Volley echter wel in de vierde set op het randje van een 3-1 nederlaag gebracht, want indien de zenuwen bij Annelies Hack - de stand was 13-13 - niet zo onbarmhartig hadden toegeslagen, was Ze venhuizen beslist drie punten rijker geweest. Dat Emmerieke Zevenbergen en haar ploeggenoten het nog zo moeilijk zouden krijgen, was in de eerste set nog niet te zien. In deze spelperiode kon Clary van de Tuyn middels haar keiharde service, waarop de stop aan Zevenhuizense zij de geen vat leek te hebben, de set uitserveren van 5-2 naar 15-2. Een klap die hard aan leek te komen bij de debutant. Niets was echter minder waar. Zevenhuizen raapte alle moed bij elkaar en maakte in de daaropvolgende sets goed ge bruik van de mindere motiva tie aan de andere kant van het net. Met name spelverdeelster Ma- rielle van den Hoeven en An- nemiek van der Knaap hiel den de Vlaardingse verdedi ging constant onder druk, die niet bestand bleek tegen de aanvalsgolven, Via 13-6, 14-14 (Volley krabbelde nog even te rug) pakte Zevenhuizen de overwinning in de tweede set De terugval van de Vlaarding se ploeg was in de derde perio de nog groter. Moeiteloos liep de ploeg van trainer Willem Jan van Yperen uit naar 15-8. Dicht, heel dicht was Zeven huizen in de vierde set bij de wedstrijd zege, maar de ploeg miste de koelbloedigheid - een karaktertrek waarmee Volley juist wel was gezegend - om die kans ook met beide han den te grijpen, waardoor de setwinst toch nog naar andere kant ging: 13-15. Gesterkt door deze meevaller kon Volley in de beslissende set de genade klap uitdelen: 8-15. Ina van Rooyen van Zevenhul zen in duel met Karin Nieuw- straten van Broleeo. Delft Eurostars werd gisteren ruim winnaar van het door de Delftse club Blue Birds voor de achtste maal gehou den honkbaltoernooi om de Jan Hupkensbeker. De Rotter damse tweedeklasser bleef ongeslagen en onttroonde daar mee Schiedam, dat dit jaar een bescheiden derde plaats in nam. De Delftse derdeklasser werd tweede en Holy uit Vlaardingen belandde puntloos onderaan. Een machtsovername die in de eerste wedstrijd al gestalte kreeg. De organiserende vere niging kreeg tegen de winnaar van vorig jaar een opleving in de tweede innings - na een snelle 0—1 achterstand - en scoorde daarin zesmaal op rij. De Schiedamers kwamen de klap niet meer te boven. Coach Joop Meevers Scholten daarover „Ach, het is zeker geen teleurstelling dat we niet weer winnaar werden, Ik ben maar met twaalf man geko men onder wie enkele junio ren. Die deden het helemaal niet slecht. Het is evenwel moeilijk om een honkbaltoer nooi te spelen. De speeltijd is eigenlijk te kort, want als ie in één innings zoals tegen Blue Birds, ver achter komt, dan kan je niets meer herstellen. Trouwens, het is helemaal geen schande om van de Birds te verliezen. Het is een goede ploeg." De ploeg uit Schiedam wist nog wel, met 2—0, van Holy te winnen. Het team van oud- Blue Btrds-speler Dick Lamet, dat eerder met 30 tegen Euro Stars ten onder was ge gaan, behaalde geen enkel punt. „Als het maar gezellig is en dat was het", begon de Vlaardingse coach, „want op toernooien komen wij toch al tijd slecht voor de dag. De jon gens waren dan ook niet al te optimistisch vanmorgen." Resultaat was dat er nog twee kanshebbers. tweedeklasser Euro Stars en derdeklasser Blue Birds, waren. De ploeg- van Gerard Salemink even wel, kon het tegen de Stars niet redden: 14. Aardig was het feit dat Salemink voor het treffen een cadeaubon van 125 gulden van de Rotterdammers kreeg. Dit omdat de Delftse honkballers in. een speciale avondcompetitie wel en als enige Euro Stars een neder laag hadden toegebracht (13 U Omdat ook Schiedam voor de Rotterdamse formatie moest capituleren (02), was voor de wedstrijd Blue Birds—Holy al bekend wie de winnaar was van de Jan Hupkens-beker, de trofee die is genoemd naar de onder tragische omstandighe den overleden oprichter van de Delftse club. De Delftena ren zelf grepen via een 1—2 zege in een aantrekkelijk duel tegen de Vlaardingse honkbal lers de tweede plaats. Gerard Salemink tot besluit: „Het is heerlijk om met toer nooien het seizoen te beëindi gen. Het is niet het moeten winnen zoals in de competi tie". Uitslagen: Blue BirdsSchie dam 61, Euro StarsHoly 30, SchiedamHoly 20, Blue BirdsEuro Stars 14, Schiedam—Euro Stars 02, HolyBlue Birds 12. Eind stands 1 Euro Stars 36, 2 Blue Birds 34, 3 Schiedam 3—2, 4 Holy 3-0. Den HaagDe judoka's van Mahoro kan zorgden tijdens de Zuidhollandse kampioenschappen voor junioren voor ongekende successen. In de vijf ge wichtsklassen veroverden maar liefst vier judoka's van Mahorokan een gou den medaille. In de klasse tot 65 kilo was het Peter Larey die won van Parra- guan uit Pordrecht. In de gewichtsklas se tot 71 kilogram was het Rob Henne- veld die geen moeite had met Ronald van der VIxst uit Leiderdorp. Anne ten Hoeve was heer en meester in de klasse tot 78 kilogram. In de finale versloeg hij teamgenoot Sjoerd Visser. Ronald Kars maakte het succes com pleet door in de klasse tot 86 kilogram te winnen van Leenders uit Spijkenisse. Door deze prestaties gaan zes judoka's naar de Nederlandse kampioenschappen voor junioren, die 4 oktober in Best worden gehouden. Marcel van Ooster hout heeft dispensatie gekregen van de bond, omdat hij momenteel met de Ne derlandse militaire judoploeg in Oosten rijk verblijft. Ook Sjoerd Visser mag aan de Nederlands kampioenschappen medoen. Opmerkelijk is dat alle judo ka's die goud veroverden pas eerste jaar junior zijn. Rob Henneveld en Anne ten Hoeve ver trekken donderdag naar Hongarije om daar deel te nemen aan een sterk toer nooi. Bij dat evenement zijn alle topju doka's uit de hele wereld aanwezig. Liesbeth Beeks kreeg de eervolle uitno diging om mee te doen aan de wedstrijd om de Coupe de Barcelona. Een sterk bezet dames-senioren toernooi. Hazerswoude NOAD wacht na twee wedstrijden nog altijd op de eerste overwinning. Een nederlaag leed de Schiedamse hoofdklasser evenwel nog niet, want ook de tweede wedstrijd eindigde in een 55 gelijkspel tegen de Avanti-reserves. De ta feltenniswedstrijd was een persoonlijk triomf van Jan Simons, die zich met drie overwinningen duidelijk revancheerde voor zijn spel van vorige week. Simons had tegen het Avanti- Kwam Simons toen niet ver- trio Peter de Groot en de ju- der dan één winstpartij, waar mee hij overigens wel het ge lijke spel veilig stelde, ditmaal speelde hij heel overtuigend. Hoek van HollandHoekse Boys heeft het tegen KMD al leen in hei eerste half uur moeilijk gehad. Daarna waren de Hoekenaren superieur en wonnen de wedstrijd dan ook terecht met 4-1- De doelpunten kwamen op naam van John van den Bos, Eric Klok, John van den Bos en Cees van der Pol Vlaardingen - Op de achttiende verjaardag van de korf balvereniging Vlaardingen riep het bestuur de leden bijeen voor een bijzondere ledenvergadering. Centraal stond de goedkeuring van de leden voor het in werking brengen van nieuwe statuten en een nieuw huishoudelijk reglement, Na enige discussie of leden jonger dan 15 jaar wel of niet mogen gaan stemmen, werd het werkstuk Tevens werden de plaatsen in verschillen de i jmrmssiies opgevuld. Het bestuur vroeg en kreeg toe stemming maximaal vijftien duizend gulden uit te geven voor verbeterde lichtinstallatie. nioren Albert Kamphuis en Ron de Groot niet meer dan twee games nodig. Desondanks moest Simons ook nu weer het gelijke spel redden, want bij het ingaan van de laatste partij stond NOAD met 54 achter. Dat was voornamelijk het ge volg van het spel van Ron van Wijk, die hopeloos uit vorm was. De dienstplichtige mili tair had echter net een zware oefening achter de rug. Vooralsnog denkt NOAD er nog niet aan Van der Wijk te vervangen door Hans van den Broek, De afspraak is namelijk het team in tact te laten en Van den Broek slechts bij ver hindering Van der Wijk op te stellen. Jan Landsbergen handhaafde zich als meest re gelmatige Schiedammer. E- venals in de openingswedstrijd scoorde hij nu ook twee wins tpartijen. Het dubbelspel, dat zo vaak van doorslaggevende beteke nis is, verliep voor NOAD op nieuw slecht. Jan Simons en Jan Landsbergen wonnen te gen de broers De Groot welis waar de eerste game, maar verloren de twee volgende. NOAD kwam daarmee op 31 achter, en na verlies van Van der Wijk zag het er met 4—1 heel somber uit. Dankzij twee keer winst van Landsbergen en' Simons werd het echter toch nog 5—5. NOAD 2 had in Gouda geen enkel probleem met Vrienden schaar 2. Peter van der Wijk, Dick de Vaal cn Ron Bouman wonnen alles, zodat het 10—0 werd. De NOAD-dames kwa men ook tot zo'n grote uitslag, zij het dan met 100 verloren van avanti 3. Vlaardingen/Schiedam - Dit weekeinde stonden Vlaardin gen en Schiedam in het token van twee grote volleybaltoer nooien van Broleeo en B en P. Omdat volgende week de vol leybalcompetitie begint, kon den deze toernooien be schouwd worden als een gene rale repetitie. De teams van B en P lieten op hun toernooi een uitstekende indruk achter, vooral de heren schijnen klaar te zijn voor de competitie. In gezelschap van Thornax, Valbovol en een duitse eredivisieclub, eindig den de Schiedammers ver dienstelijk op een derde plaats en dit zonder verloren te heb ben. Positief Het puntenverschil gaf de doorslag. De demonstratiewed strijd van het nationaal Olym pisch volleybalteam van ge handicapten werd een groot succes. De reacties van het honderdkoppige publiek wa- Hf rrit./Z Publiek genoot van de volleybal-demonstratie van het Olumpische team. ren erg positief. B en P heeft duidelijk een voorbeeld ge steld dat navolging verdient, waardoor deze vorm van vol leybal uit de anonimiteit ge haald kan worden. Ook het toernooi van Broleeo mag geslaagd genoemd wor den. Bij de vier poules, waarin gespeeld werd (meisjes A en B, heren promotieklasse en heren eerste divisie), was het de pou le van de eerste divisie die het meeste spektakel te zien gaf. Begon de heren standaardfor- matie wat aarzelend tegen PVC/Blokkeer (t-2 verlies), tegen Starlift 2 draaide alles al veel gesmeerder en werd met 2-1 gewonnen. In de laatste wedstrijd legen Thornax (de winnaar van het B en P toer nooi van de vorige dag) red den de Vlaardmgers het ook niet en verloren met 2-1. Alge heel kampioen werd PVC/Blokkeer, Broleeo ein digde op de tweede plaats, Thornax werd derde voor Starlift twee dat laatste werd. Vlaardingen Het Neder lands doven-voetbalelftal komt morgen niet naar Vlaar dingen. Het budget van het elftal is op en de reiskosten van de spelers kunnen dus niet worden vergoed. Reden voor het dovenelftal om niet naar Vlaardingen te komen. Het elftal zou in de Broekpol der aantreden tegen de VV Vlaardingen. Maassluis schrikt te laat wakker Vlaardingen/Schiedam Het belangrijkste resultaat van het korfbalweekeinde was het gelijke spel van KV Vlaardingen. Daarnaast bleef Spirit verrassend overeind tegen titelkandidaat Weidevogels. SpiritWeidevogels 6-5 Een agressief Spirit heeft op eigen terrein een technisch iets beter Weidevogels zijn wil opgelegd- In het eerste kwar tier kwam Weidevogels nog wel op een 1-2 voorsprong, maar daarna moest het de eer aan Spirit laten. Door de te genstander steeds onder druk te zetten ging het met 4-2 de pauze in. Na de rust bleef Spi rit geconcentreerd spelen cn bouwde de voorsprong uit tot 6-3. Daarna kwam Weidevo gels nog wel terug, maar de tweede winst voor Spirit was een feit: 6-5. Doelpunten: Jan de Visser, Lia van Leeuwen, Frans van der Krans, Jolanda van der Velde, Martin Lokker en Mari van der Krans. ODIZKV 6-5 In de eerste helft moest ODI door vooral veel balverlies de aanval aan ZKV laten en keek het tegen een 3-5 nederlaag hij rust aan. Na de hervatting zet te ODI de zaken recht en kon zodoende de achterstand als nog in winst omzetten. Doel punten: Marlené Olivier (2), Jaap Blokhuis (2) en Joke de Waal. DESMaassluis 12-5 DES besliste de wedstrijd in de eerste helft door een duidelij ke 7-0 voorsprong te nemen, al had het drie dubieuze straf- worpen (volgens de scheids- rechter-beoordelaar) nodig. In het tweede bedrijf bleef Maas- Oranje Nassau duidelijk te sterk voor Valto sluis, qua score, op gelijk* voet, maar kon het verschi niet overbruggen. Op de juist* momenten wist DES tocl steeds te scoren en won me 12-5. Doelpunten: Wilma Nie man en Mieke Monti zaan. Oranje NassauValto 11-6 Oranje Nassau begon getnoti veerd aan het karwei, wan het was wel geschrokken var de nederlaag van vorige week Het begreep nu, dat er voot winst gewerkt moest worden Valto kon in het veld Oranje Nassau toch wel bijhouden maar aanvallend waren dc Vlaardingers Nassau accura- ter. Binnen een kwartier ston den zij op 3-0 voorsprong, die bij de rust was uitgebouwd naar 5-1, Na de thee kwam Valto wel terug, maar kon de uiteindelij ke overwinning van Oranjt Nassau niet meer in gevaar brengen: 11-6. Doelpunten: Dieuw van der Windt, Ruud Bot (2), Bram van Zelm (3) Christine Kok, Leo van det Bie (2),Coby van Keulen en Ton Sluimer. Harga-Phoenix 9-6 Harga blijft de eigen aanban* keer op keer verrassen. Kon het tegen Ter Gouw aanval lend geen vuist maken, nu zet te het Phoenix binnen tien mi nuten op een 5-0 achterstand, Daarna zakte men weg en kwam Phoenix tot 5-4 terug. Vlak voor rust verliet Chris Alblas geblesseerd het veld er Freek Veer nam zijn plaats in. Na rust hield Harga de wed strijd onder controle en woo verdiend met 9-6. Doelpunten: Ab van Duyl, Karei van der Linden, Nicole Rissema, Ger- die van Duyl, Lenie Alblas, Chris Alblas en Rob Bons. OlympiaanVlaardingen II- 11 Het jonge Vlaardingen werd bijna verrast door een even eens sterk verjongd Olym piaan. Slechts het blindelings vertrouwen van Ron Ek in het schot van Rik Brouwer bete kende op de valreep alsnog een gelijkspel. In de eerste helft keek het tot vlak voor rust steeds tegen een achter stand aan. Rik Brouwer schoot tweemaal 'op commando', het geen 5-5 betekende. Na rust namen de ploegen wisselend een voorsprong. Met nog een minuut te spelen keek Vlaar dingen tegen een 11-10 achter stand aan. Toen kreeg Rik Brouwer weer opdracht om te schieten. Zonder het schot af te wachten liep Ron Ek naar het middenvak en zei: 'dit punt is binnen'; 11-11. Doel punten: René Zwets, Rien Roozendaal, «.Marijke Strubbe, Rik Brouwer, Marieke Boshui zen, Ruud Stam en Monique Verweij, Vlaardingen/Schiedam Bij de handballers dit weekeinde alleen maar goede resultaten. De heren van DWS wonnen met 14-11 van Wings en blijven aan de leiding met Actief, dat ook 9 punten heeft uit 5 wedstrijden, DWS-Foreholte (d) 5-3 In een vrij harde wedstrijd ontmoetten de da mes van DWS Fareholte en hadden voor rust geen antwoord op hun spel. Pas tegen het rust- signaal wist DWS de stand een beter aanzien te geven door terug te komen tot 2-3. In de twee de helft volgde DWS een betere taktiek en trok het spel naar zich toe. Met Gea Lubbers in het doel en een goede verdediging, kwam er geen doelpunt meer in en won DWS met 5-3. WIK-Spartaan (d) 8-2 Het ongeslagen damesteam van WIK kwam kwam voor de rust niet in moeilijkheden tegen Spartaan. Mary Vredenbrecht zette de stand op 3-0, maar vlak na.de rust wist Spartaan de ach terstand te verkleinen en haalde op tot 3-2. WIK ving dit tussenoffensief goed op en scha kelde op tijd over naar de snelle aanval. Keer op keer was het toen raak en WIK won dan ook verdiend met 8-2. Hercules-UVG (d) 7-10 De dames van UVG, met de weer herstelde coach Ruud Bierhof in de gelederen, hebben weinig problemen gehad met Hercules. Een sterke beginfase bracht de stand op 1-3, waarna Hercules langszij kwam, UVG nam het initia tief wat resulteerde in een 3-6 ruststand. Na rust liep het in de verdediging even spaak- maar door goed keepen van Elly van Leeuwen gingen de punten met 7-10 naar Schiedam. Hollandiaan-Bax Athene (d) 15-10 Bax-Athene begon overrompelend want na vijf minuten keek Hollandiaan tegen een 1-4 ach terstand aan. Hollandiaan bleef geloven in ei gen kunnen en langzaam maar zeker kroop het dichterbij. Na een kwartier was het gelijk 4-4, en vlak voor rust werd het zelfs 6-4. Bax-Athe ne, dat fel uitstapte, werd vlak na rust wegge speeld door Hollandiaan. Binnen vijf minuten was het 10-4 en toen was het gebeurd mat Athene. Weliswaar haalde het op tot 10-6, maar de punten bleven in Vlaardingen met 15-10. DWS-Wings (h) 14-11 In de eerste helft ging het tot 4-4 gelijk op. Om en om scoorden beide teams, maar daarna liep DWS uit tot 6-4. Vlak voor de thee wisten 6e gasten de 7-5 achterstand te verkleinen tot 7*6 waarmee gerust werd. Na de rust ging DWS goed door en kwam op 9-6. Vanaf dat moment werd de opbouw onzeker en het balverlies werd door Wings goed afgestraft Na 9-9 en 10* 10 scoorde Cees Schop en belangrijk doelpunt, waarna Wings over ging op een 4-2 verdedi ging, Dit betekende het vonnis voor Wings, want DWS profiteerde uitstekend van de uitge speelde kansen. Het werd 14-10 en geen Schie dammer treurde toen Wings de eindstand be paalde op 14-11. Door deze zege gat DWS men met Actief aan de leiding.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8