SPORT 7 Ronald Jacobs strafballenexpert Routine brengt Juventus zege Wereld^ p^-pv kampioen Peter de Bruijn p m Huldiging Receptie 't Oosten Watersporters halen eerste sucees binnen Ron de Vos in militaire selectie Refoba gelijk Pollux drukt veïdoverwicht niet uit Henry Riedijk onder niveau Sport kort dinsdag 23 september 1980 VD/SC/WW 'Karting is formule 1 in het klein' Vlaardingen Dg pech die Peter de Bruijn in voorgaande seizoenen parten speel de, bleef nu achterwege. De Vlaardingse 'fabriekskarter' werd in het Belgische Ni- velles wereldkampioen in de koningsklasse (de klasse A, lOOcc zonder koppeling of versnelling) en nam daarmee wraak op eerdere teleurstellingen. „Ik had eerder kampioen kunnen zijn. In 1978 viel de beste rijder in de beslissende manche uit en had ik mijn slag kunnen slaan. Vijftig meter voor de finish werd ik echter buiten de baan gedrukt en weg was het kampioenschap. Een jaar later had ik nog betere kan sen. De eerste manche werd ik eerste, maar in de tweede ging het vijf ronden voor het einde verkeerd. Ik lag op kop, maar mijn ketting brak en in de laatste manche ;had ik ook pech. Werd ik zeventiende in plaats van wereldkampioen". Nu bleken de weken van in tensieve voorbereiding, mede door het vele werk van Pe ter Achterberg, de Belgische specialist op het gebied van rnotoren Mareehal en het frame in samenwerking met Kees van derGriendt gecon strueerd, vrucHtêh af te wer pen. Een enorme krans en een grote beker zijn de stille getuigen in de huiskamer. ;Na zijn vierde plaats in de Grote Prijs van Italië, die be kend staat als een officieus wereldkampioenschap, maar 'zo aan het begin van het sei zoen duidelijk maakt, wat de •snelle mensen zijn, nu echter de bekroning. Seintje l„ln de eerste manche was ik .vanaf een negentiende positie vertrokken, omdat wij in de halve finales het snelle mate- Iriaal wilden sparen. Ik kwam Igoed door het hele veld heen, 'waardoor ik tweede werd en een goede uitgangspositie ver wierf voor de volgende race. Ook daarin werd ik tweede, met als gevolgd dat er bij de start van de derde manche nog vier of vijf kandidaten waren voor de wereldtitel. In die be slissende derde manche had ik samen met de Zwitser Gysin een meter of tien voorsprong, waarop ik hem een seintje gaf verder samen te werken en dan pas aan het einde de over winning uit te knokken. Vijf ronden voor het einde passeer de ik hem, liep gemakkelijk bij hem weg en werd wereld kampioen". Daarmee volgde De Bruijn de Nederlander Peter Koene op in een exclusieve tak van de kartsport. De pas 23-jarige, maar al 12 1/2 jaar actieve Vlaardinger stelt ook zonder door Peter van Zwienen schroom: „Inclusief reiskosten kost het mij 15.000 golden per jaar, maar als ik het sponsor geld ook er bij reken kom ik op een bedrag tussen de 40 en 50.000 gulden". Voor iemand met een modaal inkomen dus niet op te brengen, maar dat beseft De Bruijn ook terdege. „In Nederland zijn er mis schien vijf rijders die op deze wijze aan wedstrijden kunnen deelnemen, maar we moeten ook denken aan de anderen. De kartsport is opgezet voor race-enthousiasten met een smalle beurs. We zullen het moeten gaan zoeken in mer ken wedstrijd en. Dat is heel got mogelijk, zeker nu de Ja panners zo in opkomst zijn. Yamaha bij voorbeeld geeft te genwoordig drie maanden ga rantie op een motortje. Dat is nog nooit vertoond". Duur Zijn eigen klasse is echter, na tionaal gezien, gedoemd te verdwijnen. De Vlaardinger, werkzaam in de machinefa briek van zijn vader, die ook helemaal maf is van het kar- ten en zijn zoon daarin betrok: „Zeven jaar geleden kwamen Vlaardingen Wereldkampioen karting, Peter de Bruijn zal vanavond al worden gehuldigd door het ge meentebestuur en de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie op het gemeentehuis van Vlaardingen, waar ook de overige kampioenen uit deze gemeente aanwe zig zullen zijn. Wethouder Cees Bot zal De Bruijn ont vangen om 19.30 uur. De karter heeft overigens kans op nog een titel, als hij op 4 en 5 oktober Fred Koene voor kan blijven in Strijen. Beiden delen nu de koppo sitie in de strijd om de nationale titel. Een week later vertrekt De Bruijn naar het Japanse Sucho voor het rij den van de Grote Prijs van Japan. er nog dertig rijders aan de start, nu met een beetje geluk acht. Onze klasse is nationaal gezien aan het uitsterven, ge woon omdat het te duur is. Ook al ben je amateur, in we zen ben je professioneel bezig. Je moet tegenwoordig ook dag en nacht bezig zijn met die kart. Gewoon om bij te blij ven, want naast de nationale kampioensraces rijden wij voornamelijk wedstrijden met buitenlandse deelname". De Bruijn, die lid is van kart- ciub Strijen („nog een echte vereniging, zonder commer- cieele opzet waar je dus altijd terecht kan om te trainen ziet Nederland achter blijven ten opzichte van het buiten land- Zelf noemt hij het rijden in de top „de Formule 1 in het klein" om aan te geven dat ook de kartsport wordt gere geerd door het materiaal. „Er wordt in ons land te weinig re clame gemaakt voor deze sport. Buitenstaanders zien het nog altijd als een hard rijdende skelter, omdat ze niet beter weten. Qua publiciteit wordt wat meer aandacht besteed, maar veel is het niet. Het zou ook belangrijk zijn als de bond er meer aan deed, maar ook daarvan merken we niets. Misschien dat het volgend jaar verandert als er nieuwe be stuursleden komen. Qua trai ningsmogelijkheden komen we echt knel te zitten. Strijen is de enige goede mogelijkheid. Voor de rest wordt het alleen maar minder. Harder De Bruijn zal niet meer over stappen naar de autosport, wat voor vele kartere het voorland was. „Vorig jaar kreeg ik de gelegenheid om in de Formule Ford mee te gaan rijden. Werd ik tweede van Nederland en derde in de Benelux. Voor dit jaar moest ik echter kiezen, omdat de Zwitserse fabriek waarvoor ik rij, andere plan nen met mij had. Ik heb toen gekozen voor. het karten, om dat daar minder maatschappe lijke risico's aan waren ver bonden. Ik ga zeker nog door. Gewoon volgend jaar proberen nog harder te gaan waardoor ik mijn titel kan verdedigen: Zolang ik er nog plezier in heb, blijf ik racen". Peter de Bruijn op de kart, die hem het wereldkampioenschap bracht Vlaardingen De biljart vereniging *t Oosten be staat 50 jaar. Om dit heu glijke feit te vieren is er op 11 oktober een receptie in het clubgebouw, biljartcen trum 'De Griffioen'. Vijftig jaar geleden werd de club opgericht door Wullem Hulsman, Gerrit van der Borden en Eppo Hekman. Alleen Gerrit van der Bor den is nog in leven. De vere niging heeft vele bestuursle den van de KNBB voortge bracht en zelfs van de we reld biljartbond, te weten Henk Walda en Leon Hon te le. In het jubileumjaar zijn er tal van activiteiten geweest. De meeste evenementen zijn echter al achter de rug. Het internationale driebanden invitatietoernooi, met onder andere Raymond Ceulemans, en het bejaardentoernooi wa ren erg succesvol. „Van dempen kan geen sprake 2ijn. Het streekplan Rijnmond en de uitspraken van de gemeente Maassluis staan daar borg voor". Maar toch is de situatie voor de plankzeilvereniging niet ideaal. Daar om waren, in verband met gemeentelijke goedkeuring voor eventuele bebouwing op het terrein, afgevaardigden van de Maassluise politieke partijen uitgenodigd. die daar allemaal gehoor aan gaven. Zij waren getuige van een grote wedstrijd op de plas (met ongeveer 70 surfplanken), die mede door het goede weer een groot succes werd. Maassluis - De plankzeilvereniging Delf land hield op de plas aan het Koelhuis Foorterehaven in Maassluis een grote ma nifestatiedag. Doel van deze sportieve prote^actie was om het publiek erop at tent tfc maken in welke omstandigheden de vereniging verkeert. Binnen de ge meente Maassluis heerst namelijk nog ëteeds onzekerheid over het bestem mingsplan van het Maassluise plassenge- bied. Toch is voorzitter Bart Sio in het club blad van zijn vereniging optimistisch. Vlaardingen Ronnie de Vos van Steenwijk, die zondag als gevolg van een schorsing van drie wedstrijden bij FC Vlaar dingen ontbrak, is opgenomen in de selectie van het militaire elftal. De Hagenaar speelt ■morgen in Bramsche tegen de .Westduitse militaire selectie. 'De ploeg bestaat uit: Pasveer (FC Twente), Metgod en Van der Meer (AZ'67) Pen en Van der Zwan (FC Den Haag), Adam (MVV), Van Alkemade (VUC), Van Geel (Ajax), Heer- en (NAC), Jansen (NEC), Scheepers en Jansen (PSV), Kaiser (FC Antwerpen), De iVos van Steenwijk (FC Vlaar- Üdïngen) en De Winter (FC 'jütrecht). „Vlaardingen De tweede competitiewedstrijd van de •badmintonclub Refoba is geëindigd in een gelijkspel: 4- 4. De dames: Atie Luesken en Marianne Holtslag, lieten bet' duidelijk afweten tegen Excel sior. De heren moesten de punten redden voor de Vlaar- dingers. Bert Bouman en Ro bin Mulder wisten hun par tijen vrij eenvoudig te winnen. De twee mix-dubbels werden eerlijk verdeeld. Het dames- dubbel ging echter verloren, maar de heren stelden weer orde op zaken door te winnen. De eindstand kwam daarmee op 4-4. Bewegen .voor ouderen in Sport- fondsenbad Schiedam Bewiesen voor ouderen ïs een zwo meur sus in de vorm van samen bezig zijn in het Sportfondsenbad. Onder het motto: „Men is nooit te oud om te le- ren", krijgen ouderen vanaf maandag 6 okto ber de gelegenheid aich makkelijker te bewe gen in het water. De kosten bedragen en rijksdaalder Inclusief een kopje koffie. Een busje van het Rode Kruis zorgt voor vervoer. Instapplaatsen zijn Heijermansplein om 10.15 uur. Laan van Bol nes om 10.20 uur. Rozen burgerplein om 11 uur en DC De 4 Molens om 11.10 uur. Wanneer men ge bruik wil maken van het vervoer, kan men con tact opnemen met het Dienstencentrum De 4 Molens, 705500. dienstne- centrum De Woudhoek, 709555 of het sportfond senbad Schiedam, Deze week was er al een zg. openbare les, die vol gende week maandag wordt voortgezet tussen 11 uur en 12.30 uur. De bijeenkomsten op de maandagen, vanaf 6 ok tober, zijn vanaf II uur en maandagmiddag tus sen 15 en 16 uur. Het wa ter is voor deze evene menten op een behaaglij ke temperatuur gebracht. Vlaardingen/Schiedam Slechts twee overwinniningen vie len er te noteren bij de hockeyers: Asvion (h) en Evergreen (d) tekenden hiervoor. Maar liefst vijf strafpushes vormden de hoofdmoot van de gescoorde zeven treffers bij het door de heren van Asvion met 43 gewonnen duel tegen Kieviten. Asvion kreeg drie van de strafballen te nemen en specialist Ronald Jacobs faal de geen enkele keer. De vierde treffer kwam op naam van Bas Hesselink. Vlak voor tijd scoorde de Kieviten nog de derde treffer, maar verder kwam het niet. Ondanks een veïdoverwicht wisten de dames van Asvion niet te scoren. Eén aanval van de tegenstander was echter be slissend, ook al omdat de As- vion-voorwaartsen de scherpte misten. Een sterker Waddinxveen, dat de hardere klappen uitdeelde, heeft verdiend gewonnen van een timide herenploeg van Evergreen. Cean Bulman scoorde 12, maar de tijd was te kort om een gelijkspel af te dwingen. Een vrij simpele 31 over winning boekte het, in een kampioenschap gelovend, da mesteam van Evergreen op een pover Westland. Marlies Koot opende de score, waarop Frouke Snoeck tweemaal het goede voorbeeld volgde. Spirit Alsof de heren van Spirit al lergisch zijn voor kunstgras, zo konden de Schiedammers ook nu hun draai niet vinden op deze moderne uitvinding. Er- win van Alphen scoorde op aangeven van Rob Vromans de enige trefferl Niet voldoen de om Forescate van de 21 zege af te houden. De Schiedamse dames gingen op een zekere overwinning af na een snelle 20 voorsprong door doelpunten van Annette Hengst en Marijke van Leeu wen, die echter teniet werd fedaan. Vlak voor rust werd et 21 en na de thee was het helemaal gedaan met de Schiedammers: 24 voor Zandvoort. Ondanks een veïdoverwicht wist Pollux dit niet uit te bui ten en besloten de Aeolus-he- ren met de wind in de rug te scoren: 20. Voorne had lange tijd de lei ding tegen de Vlaardingse da mes van Pollux, maar Nicoline de Rond zorgde toch nog voor een puntendeling. Schiedam De basketbaldames van Juventus hebben met 59—53 gewonnen Olympia, maar gemakkelijk ging dat piet. In de beginfase keek de for matie van coach Frits Spaak tegen een achterstand aan en een aantal wissels bleek nodig om het tij te keren, zodat •och met een 34—26 voorsprong kon worden gerust- De press van Olympia io de tweede helft noodzaakte Spaak de jeugd tè laten wijken voor de routi ne, waardoor de overwinning toch nog veilig kon worden gesteld. De Juventus-heren moesten met 7565- hun meerdere erkennen in Binnenland en coach Carel Verwer kon niet anders dan erkennen dat het een terechte uitslag jvas, ook al wist zijn ploeg in de eerste helft goed bij te blijven (rust 2931). Na de hervatting werd echter zo veel balver lies geleden, dat de punten terecht in Ba- rendrecht bleven. De brede basis waarover Green Eagles coach Jaap Boon kan beschikken was doorslaggevend voor de 9280 overwin ning op Blitz. In de tweede helft was de foutenlast van beiden zo groot, waardoor veel spelers met vijf persoonlijke fouten naar de kant moesten. De Maassluise he ren hadden daar het minste last van en konden, na een krappe 5351 voor sprong bij rust, de partij betrekkelijk een-, voudig op hun naam schrijven. De grote verrassing was de 5267 over winning van de Maassluise dames op Bin nenland. De Barendrechtse ploeg liep zich stuk op de goede verdediging van Green Eagles, dat al snel een voorsprong nam (919 na 7 minuten) en die niet meer uit handen gaf. Na de 2332 rust stand was het vooral de snelle Janet van der Steege die de score uitbouwde. „Een wedstrijd om snel te vergeten", kon coach Joop Boon niet nalaten te zeggen na het met 100—60 verloren eerste com petitieduel Van Basket Boys tegen Sjoet. De Vlaardingse heren waren niet zo veel minder dan de gastheren, maar leden onthutsend veel balverlies, met een grote nederlaag als gevolg. De dames van Basket Boys deden het heel wat beter. De debuvant in de eerste klasse won de eerste thuiswedstrijd met 4823 van Hurricanes in een wedstrijd waarin de verdedigingen overheersten, getuige de 1615 ruststand. Na de her vatting was een tempoversnelling van de 'girls' te veel voor de tegenstandster, die nog flechts vier keer de basket kon vin den. A*U$/«k i Voor de eerste winstpunten van Asvion was er veel strijd nodig Zwolle Als gevolg van de warmte bleef Henry Riedijk in de nationale marathon in Zwolle onder zijn niveau. De Vlaardingse atleet realiseerde een tijd van 2 uur en 40 minuten. Ook Jan Tintel van Fortuna moest kapituleren. Hij bleef zelfs boven de drie uu. Jochem Kooistra kende al na 20 kilometer problemen en moest afzien. Wim Ornee kwam met een tijd van 3 uur en 4 minuten voor de dag. Gerard van der Berg werd tweede bij een prestatieloop in het Kralingsebos. Zijn tijd over de 7.5 kilometer was 24 minuten en 45 seconden. André van der Weel volgde hem op de hielen in 25.07 minuten. De jeugd van Fortuna kwam in Oud-Beijerland tot uitste kende prestaties. Corine van der Berg werd eerete bij het verspringen, 4.27 meter en tweede op de 60 mete in 9 seconden. Voor de tweede achter eenvolgende keer heeft 'B. Penning het kam pioensconcours van de VHV Vriendschap ge wonnen. In de twaalfde editie haalde hij uit de Trekvliet 3500 gram bo ven water, waarmee hij zijn naaste concurrenten ver voor bleef. De ove rige klasseringen: 2 C. Remijnse 2775 gram, 3 W. Huizen 2475, 4 C. van der Velde 2425, 5 C. Vink 2400, 6 A. Broe- re 2225, 7 H. van Neck 2200, 8 H. Vink 2000, 9 J. de Ligt 1575, 10 F. Koudstaal 1375 gram. De tafeltennissers van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars zijn de na jaarscompetitie in de der de klasse goed begonnen. Het sterk gewijzigde eer ste team, bestaande uit Marc Chomette, John du Chatinier en Wout Pee man. zegevierde met 3 7 over het sterke Radio Molenaar 5, Chomette en Chatinier bleven onge slagen, maar Peeman kon geen enkele partij op zijn naam brengen. Op de openbare golf baan Kleiburg, gelegen rond de voormalige ri vierarm van de Brïelse Maas, wordt op 5 oktober een golfdemonstratie ge houden door professio nals om meer bekend heid aan het bestaan van de baan te geven. Ook zal het onder deskundige leiding mogelijk zijn, zelf een bal te slaan op de oe- fenbaan. De nieuwbouw van korfbalvereniging Oranje Nassau staat op papier. De clubruimte gaat be staan uit twee lagen, waarbij de kantine op de eerste verdieping zal ko men. De plannen worden vanavond ingediend bij de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie en zullen ter goedkeu ring worden aangeboden in de gemeenteraadsver gadering van 16 decem ber. De bouw begint in februari of maart 1981 en gestreefd wordt het club gebouw in juli of augus tus te openen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7