SPORT SPORT KOR! VZ C-jeugd tweede De Ooievaars raakt twee spelers kwijt 1 m Korfbalclubs willen ook minPs De Vrijheid tl J I 1 Conflict schakelt vrije verdediger Zwaluwen uit m M Zeven medailles Jack Middelburg opent sportcentrum IVLAARDINGS DAGBLAD - Zwaar seizoen verwacht in derdeklas Dames DSS'26 nog ongeslagen Wij bespreken piaatskaarten voor u in alle {Rotterdamse theaters en schouwburgen. woensdag 24 september 1980 VD/SC/WW Op het veld ben ik Kuyten met meer Vlaardingen Slechts twee oefenwedstrijden speelde Hen- nie Kuyten mee in de basis van eersteklasser Zwaluwen Vlaardingen, waarna hij geruisloos van het toneel ver dween. En zelfs niet meer in een lager elftal opdraafde. Dat als gevolg van een conflict tussen de vrije verdediger en trainer André Corveleijn, die hem meedeelde dat hij dit sei zoen geen plaatsje voor Kuyten heeft in het elftal. Een ont wikkeling die de 32-jarige Vlaardinger wel kon aecepteren, alleen niet de wijze waarop hem dat werd meegedeeld. „De donderdag voor wij de fa miliedag hadden was de beslis sing al gevallen, maar ook al wisten sommige mensen er vanaf, ze hielden hun mond dicht. Een paar dagen later belde de trainer me op en deelde het nieuws mee. Dat beviel mij niet. Ik heb er best begrip voor dat hij jongere spelers in wil zetten en had er ook geen moeite mee om lager te gaan voetballen, maar dat had hij ook in een persoonlijk gesprek kunnen doen. En ver der waren er nog een paar dingen, die hij zei, die ik niet zo leuk vond, maar daar wil ik verder niet op ingaan. Mis schien komt dat nog wel naar voren als er een gesprek lus sen de begeleidingscommissie, de trainer en mij komt, om de zaak uit te praten". Merkwaardig is echter dat het conflict, wat voor Kuyten aan leiding was te stoppen met voetballen, kón ontstaan. Het bestuur van de Vlaardingse eersteklasser had vorig seizoen nogal wat problemen tussen trainer en spelers op te lossen en besloot een begeleidings commissie voor de selectie te benoemen. Juist deze groep mensen had deze vervelende situatie kunnen voorkomen» maar dat is met gebeurd. Fijn Kuyten heeft Zwaluwen Vlaardingen echter niet de rug toegekeerd. „Het is een erg fij ne vereniging, waar ik negen jaar met veel plezier heb ge- door Peter van Zwienen speeid en waar ook mijn vrienden zitten. Alleen jeuken m'n handen wel als ik ze weer zie spelen. Zou ik zo weer mee willen doen. Ik had ook nog wel een paar jaartjes door wil len gaan, had er nog geen zin in om te stoppen, maar het mocht echter niet zo zijn. Wel jammer, want voetbal is mijn leven. Daar heb ik altijd alles voor over gehad". Kuyten begon zijn voetbal- loopbaan bij Animo in Hoog vliet, waar hij na zes jaar van daan werd gehaald door Jan Brouwer van Fortuna Vlaar dingen. „Dat was zo'n beetje het laatste wat hij voor die club deed. De nieuwe trainer zag het echter niet zo met me zitten denk ik, want ik kwam al snel in het B-team terecht. Ik kwam toch ook wel iets te kort voor het betaalde voetbal. Vooral mentaal", Kuyten ging naar Zwaluwen Vlaardingen, waar hij de laatste vijf jaar als vrije verdediger optrad. En passant behaalde hij zijn trai nersdiploma en ging met suc ces aan de slag bij zijn oude club in Hoogvliet. „Drie prachtige jaren", noemt de Vlaardinger het, „maar door mijn werk moest ik er mee stoppen, omdat ik ook nachtdiensten ging draaien. Ik ben er een jaartje uit geweest, tot Olympus, het vroegere Wilton Fyenoord, kwam vra gen of ik het derde en vierde team wilde gaan trainen. Dat gaat grandioos.. Die club doel er van alles aan om hogerop te komen en dat gaat in een uit stekende sfeer. Er is goed overleg tussen de trainers en het bestuur stelt alles in het werk om het de leden zo goed mogelijk naar de zin te maken. Het is een vereniging met een mooie accommodatie, waar door wij ook veel ledenaanwas hebben. Dat moet op een gege ven moment vruchten af gaan werpen. Kwaal Ambities om hogerop te gaan als trainer heb ik wel, maar het zal er wel niet van komen door mijn onregelmatig werk. Bovendien heb ik niet zo'n studiehoofd". Zelf houdt Kuyten zich ook intensief bezig met de begelei ding van het derde team van Olympus, wat voornamelijk bestaat uit jonge spelers, waar bij hij ongetwijfeld duidelijk zal maken, dat praten tegen ae scheidsrechter zinloos is. Een kwaal waaraan hij echter zelf ook lijdt, hoewel het hem slechts één keer op een schor sing kwam te staan. „Ik ben op het veld heel anders dan er buiten. Als ik tussen die witte paaltjes door het veld op loop ben ik Kuyten niet meer". Hennie Kuyten hier nog aan de bal met Zwaluwen tegen FC Den Haag-C. Men kan weer inschrij ven voor het bekertoernooi zaalvoetbal van de KNVB, afdeling Rotterdam. Kos ten voor deelname 50 gul den. Aan het toernooi kun nen maar 64 teams deelne men. Om op 11 oktober het nieuwe clubgebouw te kun nen openen, vraagt zater- dagclub Vlaardingen van elk lid één avond om de handen uit de mouwen te steken. WIm de Haan, ex-voet baller van SVV, heeft de wens te kennen gegeven voor Xerxes te willen gaan spelen. Het bestuur van SVV voldeed aan dat ver zoek, hetgeen betekent dat zijn uitkering uit de WW is stopgezet. De viering van het 30-ja- rlg bestaan van scherm- club Iron (van de ROVS) Eing gepaard met het aan bieden van een wisselbe ker. Het was oud maïtre Rudy Oudijk die het klei nood ten geschenke gaf als inzet van een (club) toer nooi voor de beste dame. Henk van Oosten is gese lecteerd voor de judo-selec tie, die zaterdag deelneemt aan de open Zweedse kam pioenschappen in Lund. Met hem zijn dat Witjes, Hoen en Bakker. Vanaf zaterdag 4 oktober bestaat weer de mogelijk heid deel te nemen aan re creatief kunstrijden voor de jeugd op „De Uithof". Het vervoer vanuit Vlaar dingen gaat via Maasland en Maassluis naar Den Haag. Een dag later start het district Westland met een trainingsgroep kun strijden, eveneens op De Uithof. Inlichtingen bij mevrouw G. J. Verbeek- Demmers, Gelderlandlaan 53, Vlaardingen. tel. 744700. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan houdt de ta feltennisvereniging BN. TOG zondag een groot jeugd- toernooi. Aan dit eveneent doen circa 160 junioren mee uit de districten Den Haag en Botterdam. Vlaardingen/Schiedam Afgelopen week vergaderde in Schiedam het regiobe stuur korfbal onder leiding van voorzitter Koos de Bie. Men nam tijdens deze verga dering afscheid van de afde lingsvoorzitter Rein Leent* faar, die in oktober aftreedt. Tijdens de vergadering maakte men een taernooi- planning voor het begin van de volgende competitie. Zo zal het regio-juniorentoernooi op 25 en 27 augustus plaats vinden bij Vlaardingen, de aspiranten komen 29 augus tus in actie bij Succes. Voor het „grote" Waterwegtoer- nooi is 22 augustus gereser veerd. Dit toernooi zal het komende jaar bij Oranje Nas sau plaatsvinden. Verder zal Koos de Bie als regioafgevaardigde, tijdens de JAV van de. landelijke bond namens de regio protes teren, tegen het zeer late ver sturen van de financiële stukken. Ook wat betreft de voorbereidingstijd voor de le denvergadering van de afde ling Rotterdam hadden de re- jaar. Op voorstel van Oranje Nassau zal de regio aan het afdelingsbestuur vragen haast te gaan maken met mi ni's. Ook in de korfbalsport wil men zich gaan richten op de 6-7 jarigen, net zoals m andere sporten. Dick Hubert ïs voorlopig de derde man in het regiobe- fiobestuurders de nodige lachten uit de achterban ontvangen. Tijdens deze vergadering 2al er namens de Schiedamse. Vlaardingse en Maassluise verenigingen een dringend beroep worden gedaan om te komen tot meisjeskorfbal in de leeftijdsgroep van 10-12 stuur, totdat hij een opvolger binnen de eigen vereniging had gevonden. De voorzitter van Maassluis had erg veel moeite met de bijna 20% stij ging van de zaalhuurkosten, die de afdeling voor het ko mende seizoen op de begro ting had gezet. Tenslotte komen de cursus- coordmatoren op 4 november bij elkaar en start op 12 sep tember een cursus voor jeugdwedstrijdleiders in de kantine van Maassluis. Schiedam - De laatste wedstrijd van de postdui- venhoudersvereniging De Vrijheid betrof een vlucht vanuit St. Chrislain in Frankrijk. Er wer den 227 duiven ingezet, die met een snelheid van plus minus 300 kilometer per uur terugvlogen. Winnaars: 1, 2, 3 en 8. Th. van der Berg/Barzelaij; 4, 5, 6, 9 en 10. C. Robart/Van Diest, 7. Th, van Kaay. Barendrecht De twee grote zwemclubs, in de ze ventiger jaren eikaars concurrenten, Zian/V en VZC Vlaardingen, hielden elkaar wat dej eugd be treft aardig in evenwicht. De jeugdige Hagenaars wonnen tenslotte de ouverture in de landelijke tweede divisie (zwemcompetitie met 184 tegen 166 punten. DSZ werd derde met 15 pun ten en verrassend genoeg eindigde organisator ZPB/U- nico op de vierde plaats met 121 punten. Opvallend was dat de meeste ereplaatsen voor de Vlaardlngers door de jongste jeugd werd ingeno men. De Vlaardingse zwem ploeg kwam alleen al met 20 records uitstekend voor de dag. Zonder Pieter Kop, An dré der Voorden en Reinier van der Bend slechts tweede, anders had een eerste pelk tot de mogelijkheden be hoord. Medailles waren er voor: Ca- co. rola van der Berg, eerste op de 100 schooi in 1.47.9; Jury de Zwart, tweede op de 100 school in 1.53.5; Dennis van IJzerloo, derde op de 100 school in 1.53.8; Carolien van Neuren, tweede op de 100- vrij in 1.17.2; Leon van IJ zerloo, eerste op de 100 vrij in 1.14; Martijn Koopal, der de op de 100 vrij in 1.19.8; Jacqueline Claas, eerste op de 100 rug in 1.19.2; Frank Tempelaar, tweede op de 10Ö vlinder in 1.131.7; Robert de Vries, derde op de 200 school in 3.02.9. Uitslag: 1. Zian/V., 2. VZC, 3. DSZ, 4. ZPB/Uni- SCHIEDAM De tafeltennlsers van de Schiedamse Invali den Sportvereniging De Ooievaars, die niet alleen wedstrij den in de Nederlandse Invaliden Sportbond spelen, maar ook in de NTTB afdeling Rotterdam uitkomen, gaan een *Waar seizoen tegemoet. Met vijf teams wordt er aan de na- jaarscompetitie van de NTTB deelgenomen. Het eerste kam speelt derde klas, bet tweede vierde klas, terwijl het derde, vierde en vijfde team in de vijfde klas uitkomen. i vijfde i Na het behalen van het kam pioenschap van de vierde klas, met dc daarbij behorende pro motie naar de derde klas, is het eerste team twee sterke spelers kwijt geraakt. Speler en trainer Wim Vermaas, die het afgelopen seizoen ongesla gen bleef, emigreerde naar Ca nada, Ook Ronald Oosthof hield het voor gezien en gaf de voorkeur om m het reserve team te gaan spelen. Alleen Mare Chomette bleef voor het eerste team behouden. De opengevallen plaatsen wor den nu ingenomen door de jeugdige en talentvolle John du Chatinier en Wout Pee man. Door het vertrek van Wim vermaas zitten De Ooie vaars nu zonder trainer. Een gediplomeerde opvolger voor hem is nog niet gevonden. Voor zolang dit duurt, neemt Koos van Es, zelf speler m het tweede team en jeugdtrainer, de training waar. Omdat Ton van Balveren ook besloten heeft definitief met tafeltennis te stoppen, gaat het eerste team met behoudend optimisme, geformeerd door Mare Chomette, John du Cha tinier en Wout Peeman, de competitie in om zo hoog mo gelijk te eindigen, de thuis wedstrijden worden op een vrijdagavond gespeeld in het clubgebouw aan de Westmo lenstraat 26, aanvang 19.30 uur. De tegenstanders zijn: Cen trum 2, Hoogvliet 1, Radio Mo lenaar 5, Telefoon 2 en TOGB 5. Het programma luidt'. 26/9.: De Ooievaars 1Telefoon 2, 2/10: Centrum 2De Ooie vaars 1, 10/10: De Ooievaars 1TOGB 5, 17/10: De Ooie vaars 1Hoogvliet 1, 31/10: De Ooievaars 1—Radio Mole naar 5, 07/11: Telefoon 2—De Ooievaars 1, 14/11: De Ooie vaars 1—Centrum 2, 18/11 TOGB 5De Ooievaars 1, 27/11: Hoogvliet 1De Ooie vaars 1. Vlaardingen - Het tweede team van VZC kwam in de landelijke vierde divisie uitste kend voor de dag. In het Kolpabad behaalde het een tweede plaats, achter Alicante uit 's- Gravenzande. Er were- den maar liefst zeven ereplaatsen behaald. Goud wa er voor Peter Tempelaar op de 100 vrij in 1.20,4, Eric Zwanenburg op de 100 vrij in 1.12.6 en Ronnie Rietveld op de 100 school in 1.30.2. Zilver voor Gea Ydo op de 100 school ip 1.35.5 en brons voor Bobby Verbeek op de 100 vrij in 1.26.8, Danny Klink op de 100 rug m 1.39.7, Martin Groeneveld op de 100 school in 1.36.5. Stand na de eerste ronde: 1. Alicante, 2. VZC 2, 3. Hippo Carous (Mon ster), 4. Excelsior (Rijs wijk). ,WRT~ m Hoek van Holland - Onder grote belangstelling ging gisteren in Hoek van Holland een sportcen trum voor fuiguurverbetering, conditie- en krachttraining van start. Jack Middelburg was zo goed via een draaiende beweging aan een polsap- paraaat - waardoor het gas geven kan worden be vorderd - een wandbord te onthullen en daarmee het centrum in „De Harmonie" te openen. Tech nische man achter het trainingscentrum is Jan van Bergen Henegouwen, die iedereen van in structie zal voorzien. Vlaardingen - De voetballende dames van DSS'26 zijn nog steeds ongeslagen. Nu wonnen zij weer met 4-0 van Schie- broek, dat alleen de eerste twintig minuten stand kon houden. Daarna werd het 1-0 door Ria van Ree en zelfs 2-0 door Chita Gross. Na rust mis ten de Rotterdamse dames een strafschop, waarna Annemie- ke Kervezee voor 3-0 zorgde, Monique Quack bracht ten slotte de eindstand op 4-0. DIVERSEN Ta koop: BROMFIETS merk Puch en divers meubilair, pr. no.t.k. Korte Hoogstr. 14b, Vlaardingen. Tel. OiO-355917. KENNISMAKING Alleenstaanden v a 30 jr. zaïer- dagav 8 uur dansavond gezellig en beschaafd in zaal „Middel- huiise" Koninginnel 403 Vlaar dingen, entr. 2.50. Inl. dhr. Vis, tel. 015-56 70.66. I ONDERHOUD EN REPARATIE Voor hel LEVEREN, SCHOON MAKEN EN REPAREREN van uw geisers naar Smeder»] Daub, Caiienburgstr. 80. Vlaardingen. Tel. 34 30 96. Voor WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN hat voordeligst een betrouwbaarste adres: P. A. v d. Kruil, Leliestr. 32-34. Schiedam. Tel. 26 44 32. tele foon beantwoorder aanwezig. V/h G. J. J. Ponje. ITE KOOP AANGEBODEN Het juiste adres voor al uw MEUBElSTOFFEERWERK Fa. Hessels en Co.. Eendracht- Siraal 52, tel. 341583 - 340764 na 10.00 uur. I BREDE HAVENSTRAAT 6 VLAARDINGEN - TELEF. 35.45.25 I Tevens theatergeschenkbonnen j voor elk willekeurig bedrag. Geopend van 9.00-13.00 en 13.30-17.00. uur Op zaterdag gesloten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5