Schoolstrijd dreigt -neem-, denroef pssgs^ krant 'Gezamenlijk optreden tegen plunderpolitiek' Reservering via drastisch omhoog v-^r^-^r: Drie jaar voor heroïne handel Brand bij autobedrijf 5Wij willen disco' er'q ï°<U*oiiI' b34 30« t VI aardingen Het openbaar lichaam Rijnmond heeft geen bezwaar tegen de be bouwing van het IJsselhoeveterrein. Met de afgifte van die verklaring laat Rijn mond in feite weten de bezwaren van de omwonenden van het IJsselhoeveterrein niet steekhoudend te achten. ■Illlll Werkgroep Verzet Woonlasten: Voorrangs- fout: twee gewonden Peuterspeelzalen zijn lokkertjes Structuur Delfland wordt doorgelicht fl33W3ttoia p*.d*eS vJoo^-^;--- SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 26 september 1980- Broeisvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 26256S - klachtesdienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 104de jaargang no. 183 - PASKA*. 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Rij nmond akkoord met bebouwing IJ sselhoe veterrein De aanleg van kabel-TV schiet op. In Vlaardingenisnu ongeveer de helft van de stad aannestoten: Schiedam is bijna klaar. Pagina drie. Wijkcentrum Oost: nog steeds geen beheerder. Pagina drie. Op zoek naar de regenwulpen. Oe locaties van Maarten't Hart. Pagina vijf. HansSoeters verlaat B en P zonder - schuldgevoelens. Pagina zeven. .Botterdam Drie jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek en een geldboete van flS.000 heeft een Turkse vrouw uit Den Haag 'gekregen die veroordeeld c werd voor handel in heroïne. t Zij bleek de spil in de Schiedamse heroïnezaak van 1 juni. Op die dag vond de - Schiedamse politie een tas met inhoud van éh kilo heroïne in een pand aan de Celsiusstraat. Tegen de vrouw, die tijdens de rechtzaak twee weken J geleden alles ontkende, werd '_een gevangenisstraf van vier iaar geëist Haar man, een Haagse Turk die in het complot de ira-, en export voor zijn rekening nam, is veroordeeld tot twee ij jaar onvoorwaardelijk. De f.Turk kon tijdens de C rechtzitting niet verhoord worden omdat hij gevlucht 1 was naar Turkije. De Schiedamse Turk die het pand bewoonde waar de I politie de heroine vond, J kreeg één jaar en zes 1 maanden. Doel van de man 1 was om de heroïne te ;~verkopen. Zijn vrouw die, volgens haar zeggen, dacht dat de tas goud bevatte kreeg 7 één jaar voorwaardelijk met aftrek. Voor het in Holy-Noord gele- plannen in petto. Dit tot groot gen IJsselhoeveterrein heeft ongenoegen van de omwonen de gemeente al jaren bouw- die door de bebouwing Schiedam Verschillende gekozen leden van de schoolraad van de gemeente Schiedam hebben nog geen vergadering van de raad bezocht. Tijdgebrek, veranderde werktijden; het zijn de oorzaken dat vier van hen ook in de komende perio de geen kans zien met de andere afgevaardigden en het da gelijks bestuur om de tafel te gaan zitten. Het kwartet dat het gezicht nog niet heeft laten zien in de schoolraad heeft inmiddels dan ook voor het lidmaatschap bedankt, nadat het dagelijks bestuur hen op hun afwezigheid had aangespro ken. Voor drie van de vier zijn inmiddels kandidaten gesteld vanuit de oudercommissies die in de schoolraad zijn verte genwoordigd. Officieel benoemd 2ijn ze nog niet door B en W, maar wel werden ze woensdagavond al op de ver gadering van de raad verwacht. Eén van hen heeft die ver wachting niet beschaamd en was naar het stadhuis op de Grote Markt gekomen. De twee anderen waren, net als hun voorgangers afwezig. hun uitzicht zien aangetast, waardoor hun woning in marktwaarde zouden dalen, en het de gemeente kwalijk ne men dat zij niet van begin af aan bij de plannen betrokken zijn. Naar nu blijkt vindt het openbaar lichaam Rijnmond deze bezwaren niet opwegen tegen de voordelen van de ge meentelijke plannen: een jiïeuwbouwcomplex van 350 woningwetwoningen en 94 premiekoopwoningen. Van uit de gemeente verwacht men overigens wel dat de omwo nenden het er niet bij zullen laten zitten. Maar veel meer dan de bouwplannen vertra gen kunnen zij, volgens die zelfde gemeente, niet. Een beroepsprocedure naar de Kroon is niet mogelijk, omdat voor het IJsselhoeveterrein geen echt bestemmingsplan geldt. De omwonenden zullen weer naar het openbaar li chaam terug moeten met hun bezwaren. „Wij hebben liever dan ze er nu mee ophouden, want ze winnen het toch niet," is de gemeentelijke reactie. Overigens was van de actie voerende omwonenden giste ren niemand bereikbaar. Over details van de bouwplan nen is nog niet alles bekend. Bovendien moet nog een aan nemer gevonden worden. Schiedam Een vrij kleine brand heeft gisterochtend rond zeven uur een erg grote schade aangericht bij het auto mobielbedrijf Ultrac aan de Jan van Riebeeckweg. Volgens de brandweer is het waar schijnlijk dat de brand is aan gestoken. Een deur die alleen van binnenuit kan worden ge opend stond open en op de grond was een hoeveelheid tinner en wasbenzine gespren keld. De schade die Ultrac lijdt loopt waarschijnlijk in de tonnen, doordat ook een hoeveelheid rubberen strips in brand was gevlogen en de roetontwikke- ling neersloeg op de vele auto's. Twee auto's zijn zelfs zwaar beschadigd. Doordat de vuurhaard minder groot was dan de rookontwik keling deed vermoeden was de brandweer al snel het vuur meester en kon worden vol staan met het inzetten van één hoge drukstraal. V'laarding-en De ge- meenteraad van Vlaar- dingen zou samen met de bevolking op moeten treden tegen „de bezuini- jiagswoede" van de re- gering, in plaats van rijn medewerking te ge ven aan de 'plunderpoli-- tiek' van de overheid. Dat is de mening van de on langs opgerichte Werkgroep Verzet Woonlasten (WVW), kenbaar gemaakt in een brief aan de gemeenteraad en het college van BenW. In die brief wordt het stadsbestuur uitgenodigd metterdaad een in het verleden tegen Bestek 'fil gerichte motie uit te voeren. De werkgroep constateert dat „regering en overheid de grootste prijsopdrijvers zijn en daarmee het sterkst de koop kracht en het levenspeil van de gewone mensen aantasten," terwijl de gemeente Vlaardin- gen aan die landelijke politiek uitvoering geeft door zich niet te weer te stellen. De werk groep heeft scherpe kritiek op wethouder van financien, IJs brand van der Velden, die „over de ruggen van de bevol king" de gemeentelijke tekor ten zou proberen aan te zuive ren. Als voorbeelden worden aangevoerd de aanzienlijke verhoging van het drinkwater en de huisvuilbelasting. Het is, meent de werkgroep, een politiek die de bezuini gingswoede van het rijk alleen maar in de kaart speelt. Con creet wordt college en raad voorgesteld om zich gezamen lijk tegen de rigoreuze verho ging door het rijk van de aard gastarieven te verzetten, waar bij steun gezocht zou moeten worden bij andere gemeenten. Daarnaast gelooft de werk groep dat de gemeente zich te genover het rijk ten aanzien van de subsidies veel scherper op zou moeten stellen. De stad Amsterdam, die uit de schat kist wel extra geld wist weg te halen, wordt het gemeentebe stuur daarbij ten voorbeeld ge houden. Verder zou de ge meente zelf geen „absurde ta riefsverhogingen" door mogen voeren. „Dan maar met grote tekorten werken! Laat Den Haag maar bijspringen," aldus de Werkgroep Verzet Woon lasten in haar brief aan ge meente en raad. Vlaardingen Het niet verlenen van voorrang was er de oorzaak van, dat gistermorgen een flinke aanrijding plaatsvond op de Burgemeester Proissingel in Vlaardingen. Bij de knal raakten twee vrouwelijke bestuurders licht gewond en moesten naar bet Holyalekenhuis worden vervoerd. Na behandeling konden ze weer na rif huls. De personenauto's raakten bij de klap ernstig beschadigd. De brandweer werd gealarmeerd, om een van de bestuursters uit baar auto te zagen, omdat het portier niet meer op normale manier geopend kon worden. Reserveren bij de VW wordt een stuk duurder. Vlaardingen Een kaartje reserveren voor het theater via het VVV- kantoor aan de Westhavenplaats is ook niet 20 leuk meer. Betaalde men in het verleden voor ieder gereserveerd kaartje een gulden extra; straks wordt dat mei ingang van 1 oktober ƒ2,50 per gereserveerd kaartje, zij het dat men niet verder gaat dan een maximum van ƒ10.-. De drastische ig schijnt slijk te zijn omdat de VVV-kantoren van de grote steden er op aandrongen. Deze VVV's hebben zich in het verleden er boos over gemaakt dat voor de reserverings werkzaamheden door de theaters niets werd betaald. Schiedam De schoolstrijd dreigt in Schiedam weer volop los te barsten. Die angst leeft op het moment bin nen het openbaar onderwijs nu er weer minstens één protestants-christelijke school een peuterspeelzaal aan het gebouw heeft gekoppeld. Zekerheid over een nieuwe koppeling tussen peuterzaal en basisschool bestaat er alleen in het geval van de Prinses Julia- naSchool. „Van die school weet ik zeker dat een koppeling is aangemeld", zegt Kruit, hoofd bureau openbaar onderwijs van de gemeente. De aanmel ding van een koppeling met peuterspeelzalen is verplicht in het kader van de verorde ning op de kindercentra. Binnen de schoolraad van Schiedam is de vrees voor een nieuwe schoolstrijd duidelijk uitgesproken. Het hoofd van de Jan Ligthartschool, B. P. Jeene, meent zelfs dat er meer scholen een peuterschool in hun gebouw hebben inge richt. „Dit moeten we niet al lemaal zijn gang laten gaan" aldus Jeene. „Noem het van mijn part maar schoolstrijd". Binnen het openbaar onder wijs bestaat de angst dat de peuterscholen door de lagere scholen als 'lokkertje' wordt gebruikt. Ouders die hun kin deren dan op de peuterspeel zaal doen sturen hun kroost waarschijnlijk automatisch ook naar de bijbehorende protes tants-christelijke school Met het teruglopen van het leerlin genaantal bij veel scholen zou dat, zo is de vrees van de o- penbare onderwijswereld, een hernieuwde strijd om de leer lingen kunnen worden. „De gemeente hoort volgens de wet toe te zien op het on derwijs" zegt Jeene. „Met de huidige ontwikkeling betekent dat dat de gemeente zich moet afvragen wat de consequenties zijn. Eén school is er gewoon een keer mee begonnen, en daarna zijn andere scholen ge volgd", aldus Jeene. Volgens Struik van bureau o- penbaar onderwijs is er door het gemeentebestuur op het moment nog geen duidelijk standpunt bepaald. Wel is er overleg gaande tussen de wet houder, de vertegenwoordi gers van de schoolraad en ver- tegenwoordigers van het pro-ij testanis-christelijk onderwijs. „Het is", aldus Struik, „een zeer ingewikkelde problema tiek waarbij verschillende par tijen moeten proberen op één lijn te komen." Wethouder Herman Posthoorn was giste- I ren niet voor commentaar be- reikbaar. Delft Het Hoogheemraad schap van Delfland wordt doorgelicht door een organi satie-adviesbureau. „Door dc veranderingen van de afge lopen jaren is het nodig om bedrijfsblindhcld te voorko men en efficiënter te gaan werken", verklaarde dijk graaf rar. A, P. van den Ber ge. Gisterochtend besloot de verenigde vergadering een be drag van 39.000 gulden (exclu sief btw) beschikbaar te stellen voor een globaal onderzoek naar de organisatiestructuur en de werkwijze van Delfland. Het college van Delfland stelt echter voorop dat de huidige scheiding tussen de technische en administratieve dienst en het systeem van territoriale di stricten moet worden gehand haafd. Achtergrond voor het onder zoek het eerste in de lange geschiedenis van het Hoog heemraadschap vormen de gebeurtenissen van de afgelo pen jaren, die een ingrijpende invloed hebben gehad op de structuur van Delfland. Zo is het waterkwaliteitsbeheer veel intensiever geworden en heeft Delfland op 1 januari 1977 de poldertaken overgenomen, na de formele opheffing van de polders binnen het gebied. Hierdoor is het personeelsbe stand aanzienlijk uitgebreid. Het ligt in de bedoeling dat zo wel het ambtelijk apparaat als het dagelijks bestuur worden doorgelicht. Met name moet het onderzoek worden gericht op een mogelijke afbakening van de verschillende taken pakketten binnen de structuur van Delfland en het inbouwen van een financieel controle mechanisme in de technische dienst. Het onderzoek gaat zesentwin tig dagen duren. Schiedam De ideeënbus die In Schiedanis-noords wijkcentrum De Blauwe Brug hangt en waarin de bevolking haar wensen kan deponeren beeft een opmerkelijke eensgezind heid onder de bewoners van bet noordelijke stads deel naar voren gebracht. Vijfhonderd briefjes rijn tot nog toe in dc gleuf van de bus gestopt en 250 van die briefjes vermeldden dezelfde tekst: disco. Kort maar krachtig heeft het jeugdige gedeelte van de bevolking op die manier haar belangrijkste wens naar voren gebracht: „Wij vrillen disco. m, Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder eztra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1