SPURT xcelsior '20 krijgt te veel SFC en Zwervers delen de punten FCN 966 rukt op I Geluk lacht VDL toe S«® pchiedam neemt na rust veel risico tét r - 'j Ursus en RKWIK houden elkaar op de been §Lj - «Ba» - W MSV '71 herstelt zich Martinit scoort niet Hollandïaan: eigen schuld Fortuna verrast DHS niet in gevaar tegen HION m maandag 29 september 1940 VD/SC/WW hiedam-De wedstrijd ssen Excelsior'20 en hiedam is er één gewor- ;n met alle kenmerken n een derby. Naast en- ?le slaapverwekkende :rioden, zorgden diverse ïsverstanden er voor dat strijd tot het einde de Irijke toeschouwers eef boeien. Terwijl een ïlijkspel meer de ver- >uding zou hebben eergogeven, was het Ex- dsior'20, dat via een "oeg gescoord doelpunt in John Kloppers met I- de volle winst pakte. angetrokken door het fraaie' ijaarsweer, waren ruim 700 eschouwers aanwezig op iortpark Thurlede om de rijd te aanschouwen lussen xcelsior '20 en Schiedam, ende de opstelling bij de luïsclub geen problemen, bij chiedam lag dat duidelijk an- ers. Trainer Nico van Huel erkeerde tot kort voor de rijd in het ongewisse of zijn >on Jack, die met een steen- uist kampt, mee zou kunnen leien. Gelukkig bleek dit eu- el zodanig mee te vallen, dat zijn vader het verantwoord achtte hem op te stellen. Bij het beginsignaal van de goed leidende scheidsrechter Ros bleek al snel hoe verschil lend de speelwijze van beide teams was. Had Schiedam erg veel schijven nodig om de bal in de voorhoede te brengen. Excelsior loerde duidelijk op de counter. Via zijn razensnel-' le spitsen Anton de Rouw en Fred Clarijs werd de Schie dam-verdediging op de proef gesteld, waarin Bram Scholte een gedegen partij speelde. De thuisclub had na tien mi nuten al succes, toen een verre trap van Rob Koevermans door Schiedam-verdediger Jan van Luitgaarden onvoldoende Werd verwerkt. De bal kwam bij Anten de Rouw, die met een gave voorzet de goed mee gekomen John Kloppers be diende, die met een scnot in de uiterste hoek van doelman Jaap van de Nol een geslagen man maakte, 1-0 Schiedam trok het initiatief naar zich toe en met goede ac ties van vooral Erik Kolmeyer bleef het gevaarlijk. Excelsior ging onder druk steeds rom meliger spelen met veel fou tieve passes, maar de bezoe kers wisten hier niet van te profiteren. Even voor rust had Excelsior-doelman Jan van Veen over geluk niet te kla gen, toen een kopbal van de watervlugge Roy Meulemans net naast het doel vloog. Ook na rust was het Schiedam, dat met pressie-voetbal op het doel van de thuisclub begon te beu ken, waarbij zowel Roy Meule mans als Rob Beukers tot vlak voor het doel kwamen, maar hun inzetten niet zagen be loond. Toch diende Schiedam op zijn tellen te passen voor de coun ters van de tegenpartij. Doel man Jaap van de Nol kreeg verschillende malen de han den van het talrijke publiek op elkaar, toen hij op zeer fraaie wijze schoten van Paul Stuy en Anton de Rouw onschade lijk wist te maken. Na een half uur spelen veerde alles wat Excelsior was omhoog om het tweede doelpunt toe te jui chen, die door een kopbal van Rob Koevermans lot stand ge bracht kon worden, maar de paal bracht voor Schiedam de redding. Met wissels voor Jack van Huet en Rob Beukers probeer de trainer Nico van Huet met o Bert de Baat en Michael Tjon-a-Lol heersen nadrukkelijk tegenovert VDL'er Cees de Man, Hvtaassluis - VDL sleepte in Hde laatste tien minuten wan de wedstrijd tegen ■Puttershoek een verdiend jl-1 gelijkspel uit het vuur, HWaarmee Cor van Nieu- Bvvenhuyzen, de Maassluise ■trainer, allesbehalve vre- ■de had, omdat Putters- Bhoek halverwege de eer- ■ste helf: dankzij een ge- ■lukkige strafschop (Maaik ■Tjon-A-Lci viel na een Bconfrontatie met reeht- ■sachter Ron van Straaten; ■Ger Reedijk benutte de I strafschop) op een voor- sprong was gekomen. I „Die strafschop werd gewoon 1 uitgelokt. Ron van Straaten zag, dat zijn tegenstander niet I meer bij de bal kon komen, I waarna hij de sliding niet I doorzette en zijn been dan ook I terugtrok, zonder de speler I van Puttershoek te raken". De I verbolgen Cor van Nieuwen- I huyzen vervolgde: „In de I tweede helft heeft de scheids- I rechter (Jan de Koster, red.> I mijn jongens gezegd, dat VDL I nooit een strafschop mee zou I krijgen. Jk kan me goed voor- I stellen, dat de spelers daar erg I verbolgen over waren". I Bedding I VDL zette in de eerste helft weinig gevaarlijke acties te- I genover de Puttershoekse tref- I fer. De combi naties van de thuisploeg vlotten slechts tot I zo'n twintig meter van het I vijandige doel, terwijl de I meeste schoten de nodige rich ting en kracht misten. Putters hoek ontbrak het daarentegen, met de minimale voorsprong als uitgangspunt, aan iniuatief. t-,De tegenstander laten ko men, dat is ons sterkste spel", beaamde Puttershoek-tramer Jan Keyzer de verdedigende instelling van zijn ploeg. Toch kregen de gasten in de eerste minuut van de tweede helft éen juweel van een kans de marge te vergroten, toen de snelle linksbuiten Maaik Tjon- A-Loi alleen op doelman Cees van Eyk afging. De laatste redde uitlopend. Maaik Tjon-A-Loi werd een minuut later nogmaals in stel ling gebracht, doch scheids rechter Jan de Koster had bui tenspel geconstateerd. De Put- tershoeker gaf de bal toch een 'trap, hetgeen hem een waar schuwing opleverde. In de res terende 43 minuten had VDL het aanvallend voor het zeg gen, hetgeen echter geen veel heid aan kansen opleverde. Halverwege de tweede helft bracht Cor van Nieuwenhuy- zen Jan Quwendijk in de ploeg voor spits Charles Ebeling, wat een fysieke versterking bete kende. Storend in de punt van de aanval zorgde de verse spe ler ervoor, dat Marcel van der Vaart een kwartier voor tijd een goede kans kreeg. Uit vrije positie schoot deze naast. Dat VDL acht minuten voor tijd toch aan de verdiende ge lijkmaker kon komen, was in belangrijke mate te danken aan de bij Puttershoek terug gehaalde routinier Klaas van Dongen, die met een ongeluk kige duik een ongevaarlijk ogende inzet van Marcel van der Vaart omboog. De bal ver dween achter de kansloze doelman Leo Visser 1-1. Put tershoek-tramer Jan Keyzcr „Voor mij behoren zowel Put tershoek als VDL tot de poten tiële degradatiekandidaten'*. Schiedam Vier doelpunten, drie officiële, waarschuwingen en veel hachelijke situaties in een aantrekkelijk duel. Zo zag de balans van de semi-derby in de vierde klasse tussen Ursus en RKWIK (uitslag 2-2) er uit. De Vlaardingers kwamen al vrij vroeg in de wedstrijd aan een 0-2 voorsprong, toen Din de Rond na een voorzet van Peter de Witte op zijn waarde schatte en in de veertiende minuut Hans de Groot doeltreffend uithaal de. „Een verdiende voorsprong', zeker het spelbceld in die eerste fase", stelde RKWIK-trainer Ger Pijl, die zijn team eehter daarna fn de verdrukking zag komen, Cees Dontje 2orgde nog voor de rust voor 2-1, maar het duurde tot twee minuten voor het eindsignaal, alvo rens Bart Fiegel een afstandsschot gelukkig voor Ur sus van richting veranderde cn juist voor doelman Cees Haaster ingevallen A-l goalie Denny Terbrugge kansloos maakte: 2-2. Zowel in de periode dat WIK op voorsprong (de eerste twintig minuten) als de fase dat Ursus beukte ('Puur op \riiskracht\ aldus trainer Aad Bierhuizen), drukte ook de scheidsrechter nog nadrukkelijk zijn stempel op de wedstrijd via officiële waarschuwingen voor Wil Scheepbouwer en Hennie Verschoor van Ursus en Din de Rond van RKWIK. „Een gelijkspel gaf de verhou dingen wel aardig weer. maar die waarschuwingen waren overtrokken", was Aad Bierhuizen het met col lega Ger Pijl eens. vers bloed de overige spelers te stimuleren tot een laatste krachtsinspanning, dat echter niet mocht baten, waardoor Excelsior '20 de volle buit bin nen wist te halen. „We moes ten na rust meer risico's gaan nemen om de stand te veran deren. Daarom vielen er gaten achter, die door die snelle voorwaartsen van Excelsior niet werden benut, mede ook door het meer dan voortreffe lijke keeperswerk van Jaap van de Nol", aldus Schiedam- trainer Nico van Huet. Piet Roozen, de trainer van Excelsior, was erg blij met het resultaat. „We hebben nu een lastige klip omzeilt, waarbij ze ker geen afbraakvoetbal aan te pas is gekomen, die zo eigen is voor een derby". Wel moest deze man het even van het hart, dat Schiedam het erg moeilijk zal gaan krijgen in deze competitie. „Vorig jaar zat het deze club allemaal mee, dan worden ook de blessures minder gevoeld. Als men nu ziet, hoeveel verband er nodig is om een elftal in het veld te krijgen, dan voorspelt dit wei nig goeds voor de toekomst". Jaap van de Nol geeft ir» bokshouding samen met de schreeuwende Rob Koever mans en Schiedammer Nico Huët de inzet van de derby weer. Schiedam De wed strijd tussen SFC en de Zwervers is onbe slist geëindigd: 2-2. Een terechte uitslag, daar de twee ploegen weinig kansen creëer den. De routine van SFC was niet opge wassen tegen het jeugdige en snelle Zwervers. SFC was wel de ploeg die het moeilijkste had, want de thuisploeg moest tweemaal een achter stand wegwerken. Bij een 1-2 stand zat ie dereen te wachten op het derde doelpunt van de Zwervers. Trainer Gerrit Wijn gaard: „Wij waren in de eerste periode de betere ploeg, maar het derde doelpunt bleef uit. De tegen stander wordt dan ge stimuleerd om terug te komen". Dat gebeurde dar. ook. Want net als in de eerste helft trok SFC in het tweede gedeelte de wedstrijd naar zich toe. Een benutte strafschop van Arie korpel bracht de beide partijen op gelijke voet. Chas Wegman van SFC was erg blij met dat ene punt: „Na de teleurstellende resultaten van de afgelopen weken, hadden wij zo'n opsteker ze ker nodig". Een actiemoment uit de met vier doelpunten bedeelde ontmoeting tussen SFC en De Zwer vers. Schiedam/Maassluis Overwinningen en neder lagen werden bij de afde lingsclubs gelijkelijk ver deeld. Overwinningen waren er voor MSV'71, SVDPW en FCN, nederla gen vielen er te noteren voor DEMOS, Schiedamse Boys en Olympus. DEMOSDEH 0—1 Een grandioze pechpartij die strandde op de doelman van DEH, die, gesteund door paal, edej partij speelde. Het enige doel punt was een door Henny Greter in eigen doel gelopen bal. Dlrksland—FCN 0—1 Een moeilijke overwinning op een stug Dirksland leverde FCN de voorlopige tweede plaats op, iets wat voor een de butant zeker geen gekke pres tatie is. Een vrije trap van Willem de Groot werd door Henk Lely van de juiste rich ting voorzien en betekende de eerste en tevens enige goal/ lat en medespelers een bere- SVDPWAnimo 21 Een bijzonder fijne pot voetbal leverde SVDPW al in de vijf tiende minuut een penalty op, die door Hennie Bras werd be nut. Het tweede doelpunt was het resultaat van een grandio ze aanval die stopte bij de ach terlijn, vanwaar een terug draaiende voorzet alweer Hen nie Bras bereikte die onver biddelijk uithaalde en scoorde. Blijdorp—Schiedamse Boys 3—0 Een nederlaag waar niets van te zeggen viel. Er waren wel kansen, maar over het <»ehce! genomen viel er niets op af te dingen. Olympus—Voorwaarts 3i Met de rust 3I voorstaan en dan toch nog met 4—3 verlie zen is geen nieuw verschijnsel, maar toch blijft het altijd ver bazingwekkend om te zien wat een kopje thee in de rust alle maal kan doen. Twee treffers van Hans van Hassel en eén van Ron van de Vooren vorm den de terechte afspiegeling van het tot op dat moment vertoonde spet De tweede helft viel er op datzelfde spel nnnieuw weinig af te diniren. maar door drie fouten van de verdediging stond het binnen tien minuten 43. MSV7I'Ncsforo 4—1 In de eerste helft werd Nesto- ro schromelijk onderschat door MSV, hetgeen slechts eén treffer van Frits van Os ople verde. Na fust werden de za ken iets realistischer aange pakt en had Nestoro niets meer in te brengen tegen de nu ontketende Maassiuizers. Doelpunten van Gilbert Ree mus, Pierre van Velden en Aad van Hoek maakte het kwartet vnt In de eerste helft begonnen de Zwervers bijzonder goed, de ploeg was op alle fronten sterker. Na twaalf minuten was het dan ook raak, de doorgebroken Hans Dries werd in het Schiedamse zes tien metergebied op onregel- mentaire wijze onderuit ge haald, een terechte straf schop was het gevolg. Ger Ludolfs verzilverde dit bui tenkansje. De thuisclub kwam echter langzaam maar zeker terug, met name Jimmy Kars was de man die de Zwervers-verdediging het nodige werk bezorgde. Gelijk Het duurde echter tot de der tigste minuut voordat de ge lijkmaker op het scorebord verscheen. Ed van Dillen kreeg op de rand van het strafschopgebied een vrije trap te nemen, hij legde de bal kort op Arie Korpel, die onhoudbaar in schoot. De Zwervers kwamen in deze periode van de strijd niet verder dan een paar onge vaarlijke uitvallen. In het tweede bedrijf begonnen de Zwervers weer bijzonder fris. Zij waren wederom de betere van SFC, Gerrit Wijn gaard: „In de rust heb ik de jongens op hun fouten kun nen wijzen, in het begin van de tweede helft werd er dan ook beter gespeeld". SFC kwam onder druk te staan, de verdediging leek stand te houden. Maar op een hoge voorzet van Hans Dries kon de boomlange Cor Ardon vrij inkoppen. De Zwervers vielen niet, zoals in de eerste helft, direct te rug, zij bleven het spel nog wel maken, maar doelpunten bleven uit. Doordat die doel punten uitbleven kon SFC het gelijke spel blijven rui ken, maar het duurde echter weer vrij lang voordat de ploeg van Chas Wegman langszij kon komen. Het had zelfs de hulp van de Zwer ver-verdediger Arie Aantjes nodig. Hij was het die een voorzet in het omstreden ge- bied met de hand probeerde te stoppen. Opnieuw een strafschop en opnieuw was het Arie Korpel die voor SFC scoorde. Boskoop-Een overwegend sterker Martmit heeft het in Boskoop tegen Floreant zeker niet mee gezeten. Op" het gezellige veld van deze vereniging, dat door zo'n duizend toeschouwers was omzoomd, waren de Schiedammers op alle fronten sterker. Trainer Joop Schop zal in zijn volgende trainingen bij Marti nit zeker de aandacht gaan be steden aan het benutten van kansen. In deze wedstrijd mankeerde er van alles aan de vizieren van Cor Voet, Ruud van de Horst en Kees van Kralingen, die de mooiste kan sen lieten liggen. Hierdoor beëindigden beide ploegen de strijd zoals zij was begonnen. 0-0. Ed Slavenburg verdraaide in deze wedstrijd zijn enkel en werd verdienste lijk vervangen door Ruud Quad. Oord recht - Tegen EBOH heeft Hoüandiaan geen punten kunnen pakken: 0-2. De thuis club had alleen de eerste helft nodig om de Vlaardingers te rug te wijzen, want in dat ge deelte van de strijd scoorde EBOH driemaal. Hollandïaan had deze achterstand eigenlijk aan zichzelf te wijten, want nadat de ploeg m de twinstig- ste minuut op een 0-1 achter stand werd gezet, was het twee minuten Jater door een verde- digingsfout wederom raak. Nog voordat het tweede be drijf begon stond Hollandiaan op een 0-3 achterstand. In dat tweede bedrijf probeerden de Vlaardingers van alles; er kwamen wel kansen voor Henk Boomsma cn Jakob Kwant die alleen voor do doel man van EBOH verschenen, maar deze laatste bleek oen te groot obstakel. Vlaardingen - Een gehavend Fortuna is met 3-2 de baas ge bleven over koploper Emma, dat in de vijftiende minuut de score opende. Marie Visser maakte gelijk, waarna Emma voor rust voor 1-2 zorgde. In de tweede helft schoot Rob Kalkman uit een scrimmage 2- 2 in, waarna vijf minuten voor tijd Marie Visser met een snoekduik een voorzet van Ron Hofman verzilverde: 3-2 Stanley Nooitmeer raakte ge blesseerd. Hij werd in hel zie kenhuis opgenomen, waar voor een nierbeschadiging wordt gevreesd. Rotterdam „Je weet het eigenlijk van tevoren al als je bij HION speelt. Je mag aanvallen en dan proberen ze -uit of thuis- via een counter te spelen. Dat is het geijkte pa troon". De vermoe dens van DHS-trainer Jan Kooiman kwa men volledig uit in het door 300 toe schouwers bezochte duel aan de Boszoom, waar zowel HION als het Schiedamse team niet aan scoren toek wamen. „Een resul taat waar je vooraf best mee ingenomen bent", gaf Kooiman toe. In de wedstrijd mocht DHS zich verblijden met het feit, dat het eigenlijk nauwelijks counterkan sen weggaf aan het zich te doen gebruikelijk mas saal terugtrekkende HION. Doelman Ton Kooiman kon -meevoel- ballend op de rand van het strafschopgebied- de verre trappen op tijd on derscheppen. zodat de Rotterdammers geen ver volg van hun succesreeks konden noteren, DHS, waarbij de nog niet in actie gekomen Joop Molendijk waarschijnlijk opnieuw aan zijn knie moet worden geopereerd, kreeg wel kansjes. Cock en Martin de Zwart, Bert Bekelaar en Jan Kersse- meijer zorgden voor het meeste gevaar in de Rot terdamse defensie, waar Joop Mom precies als zijn collega maar echt weinig in gevaar kwam. Scl wo tne 20C tóe dui but mei (rrn een En den twi, pun wel is I 20 ff Ven de c strii De Lug( fiiscli tangl taan Hern vele Spron 8 «era ondei avow *oa!s Wedsl oïgd: m ki "oorsi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4