Unieke koppeltijdrit bij De Coureur UVG:geen moeite met Unitas voor ouders die het goed menen met junior BONDSSPAARBANK SCHIEDAM MVC weggespeeld D WS van de eerstè plaats af Caroline van Near en aan dè leiding Ploeg van Bram de Jong winnaar De Hoek doet aan klantenbinding Wéér gelijkspel voor NOAD Vlaardingse dames gaan goed door Voor kinderen tot en met 10 jaar heeft de Bondsspaarbank Schiedam nu een speciale spaarrekening met dagafschriften 'De Juniorspaarrekening'. Boven de reeds aantrekkelijke rente van 51/2% geeft de Bondsspaarbank Schiedam 2% EXTRA RENTE. Totaai dus 71/2%, De 2% extra rente wordt vergoed over een maximum spaarbedrag van f 720,- per spaarjaar. Open voor uw kinö(eren) ook een juniorspaarrekening Juniorsparen is sparen met hoge rente! Het spaarbedrag is *e allen tijde opneembaar zonder opzegtermijn en zonder rentekorting! En... uiteraard ook op deze spaarvorm dagelijkse renteberekening. Juniorsparen past prima bij de spaarpot thuis. Bij opening van 'n junior spaarrekening ontvangt u desgewenst gratis een spaarpot.' dinsdag 30 september 1980 VO/SCAVW Vlaardingen VZC opende zijn dubkam- pioenschappen in het Kolpahad met de 100 me ter schoolslag. Maar liefst 69 deelnemers kwamen aan de start, die 40 maal hun persoonlijk record verbeterden. Enkele zwemmers maakten een grote sprong: Natasja Vermeulen van 2.13 naar 1.52 en Sander Doolaard van 2.01.9 naar 1.54.6. In het klassement gaan Ca roline van Neuren en André van Hees aan de leiding. Barendrecht - Fortuna-atleet Bram de Jong heeft met zijn uit vier veteranen bestaande ploeg een koppelloop over honderd kilometer gewonnen. De ploeg had voor deze af stand 6.08 uur nodig, hetgeen een voorsprong van niet min der dan vijf minuten beteken de. De atleten in de ploeg van Bram de Jong wisselden el kaar in de beginfase na vier ronden van 400 meter af, waarna zij in het tweede deel van de strijd het aftikken be perkten tot om de tien ronden. Jan Wielaart heeft in het Rot terdamse Kralingsebos op een loop over tien Engelse mijl 16090 meter) met een tijd van 64.27 minuten zijn persoonlijk record met ruim 30 seconden verbeterd. Arie van Embden en Sjaak Budding realiseerden tijden van 62.26. respectieve lijk 70.47 minuten. Fortuna- jeugdatleten Corine van den Berg en Ron Bravenboer ves tigden in Delft nieuwe clubre cords. Hoek van Holland Met twaalf doelpunten in twee' thuiswedstrijden doet Hoek van Holland aan klantenbin ding. Tegen Laakkwartier werd het in een spannende wedstrijd 3—2. Menno Bouma opende de score, het werd snel gelijk, maar na rust gaf Hans de Boer de Hoeknaren. weer een voorsprong, het werd weer gelijk, maar Joop Bouwens maakte aan alle illu-- sies een einde. Vlaardingen De dames van DSS'26 hebben niet de minste moeite met scoren. Nu weer moest MVV'27 er met 16-0 aan geloven. De doelpunten kwa men op naam van Anja van Haften (6), Ria van Ree (5), Chita Gross (3), Ada Kwakkel - stein en Annemieke Kervezee. De Vlaardingse voetbaldames hebben na vier wedstrijden een doelsaldo van 22 voor en 4 tegen. Schiedam NOAD wacht na drie wedstrijden nog al tijd op de eerste overwin ning. Anderzijds zijn de Schiedamse tafeltennissers ook nog steds ongeslagen. Want na gelijke spelen ein digde ook de zaterdag in Schiedam gespeelde wed strijd tegen Scylla 2 in een 5- 5 eindstand. Hetgeen er op duldt, dat de onderlinge ver schillen In ze afdeling van de hoofdklasse maar gering zijn. Met 3 punten uit 3 wedstrijden staat NOAD met Avanti 2 op een gedeelde derde en vierde plaats, achter Scylla met 4 uit 3 en lijstaanvoerder Evro Sa- lamders met 6 uit 3. Middel burg Zuid is vorlaatste met 2 o Cees vijtwin kei., verlies in gecalculeerd.. uit 3, terwijl Onkyo puntloos onderaan staat. Van groot belang is dan ook de wedstrijd van komende zater dag, wanneer NOAD bij Evro Salamanders, dat Schiedam mer Peter van den Broek in het team heeft, op bezoek gaat Jan Simons won tegen Scylla 2 partijen, van Ron van der Zeeuw en Peter van Schie. Ron van der Wijk herstelde zich na een zwak begin tegen Ron van der zeeuw erg goed, en won vervolgens van Fred van der Zeeuw en Van Schie. Jan Landsbergen kwam dit keer niet verder dan één keer winst In 3 games won hij vrij moeizaam van Ron van der Zeeuw. Dat waren de vijf Schiedamse punten bij elkaar, waaruit blijkt, dat het dubbel opnieuw verloren ging. Hetgeen ook al in de eerste twee competitie wedstrijden het geval was. Het duo Jan Simons en Jan Lands bergen was ook nu in twee ga mes kansloos. Het ligt overi gens niet in de lijn der ver wachtingen, dat het duo gewij zigd zal worden. Vanwege zijn loopwerk zou Ron van der Wijk namelijk geen geschikte dubbelpartner zijn, zodat NOAD daar niets mee op schiet Voor NOAD was het gelijke spel overigens nog maar kan- tjeboord. Halverwege de wed- trijd stonden de Schiedammers immrs met 1-4 achter. Daarna kwam echter het herstel, voor al voor Simons en Van der Wijk. Zij wonnen beide hun laatste twee partijen, waarmee alsnog een gelijkspel werd ge red. Vlaardingen/Schiedam - MVC heeft het in haar eer ste wedstrijd in de tweede divisie niet kunnen red den, Tegen Katapult uit Alkmaar werd kansloos met 3-0 verloren (15-8, 15-7 en 15-6). De dames van Broleco deden het beter en wonnen ook hun tweede competitiewedstrijd in de derde divisie met 3-2 (9-15, 3-15,15-3.16-14 en 15-13). Cees Vïjfvinkel leed met MVC een naar eigen zeggen ingecal culeerd verlies. Vijfvinkel: "Het spel dat onze tegenstan ders nu spelen is veel sneller en gevarieerder dan dat wat wij gewend zijn. Daar komt nog bij dat Katapult een erg sterke ploeg is die vorig jaar op de derde plaats geëindigd is. Feit is dat MVC er totaal niet aan te pas kwam en bin nen een uur naar een neder laag gespeeld werd". De dames van Broleco blijven uitstekende resultaten boeken. Na de 3-2 winst op Zevenhui zen werden nu twee punten behaald op de dames van Be Fair. Deze overwinning heeft overigens wel aan een uiterst 2ijden draadje gehangen. Bro leco kwam door slecht spel, vooral door erg veel stopfou- ten, op een 2-0 setachterstand (9-15 en 3-15). Mede door het ■gebrek aan routine kwam deze slechte uïtgangsposoitie tot stand, want tJroleco speelde met een team waarvan de ge middelde leeftijd onder de 20 jaar lag. Vooral de routiniers Clary van der Tuyn en Anneke Maat werden gemist. In de derde set toonden de dames echter een heel ander gezicht. Door fris, onbevangen spel werd deze set met 15-3 gewonnen. Toen kwam de vierde set waarin Be Fair als het ware vergat de winst te grijpen. Be Fair stond in de slotfase met 10-14 voor, maar vooral de vechtlust van de Vlaardingse dames zorgde er voor dat de set alsnog met 36-14 gewonnen kon worden. Ook de laatste set werd door Broleco gewonnen, De hele set lang ging het spel gelijk op (7- 7, 10-10 en 12-12) maar uitein delijk was het toch Broleco dat de langste adem had (15-13) en de twee winstpunten in Vlaar dingen hield. Vlaardingen - De vijfde editie van de sluitingsrit is niet meer weg te denken uit het wielersportgebeu- ren van Vlaardingen. In een door De Coureur goed georganiseerde wedstrijd traden maar liefs 130 koppels aan. Deze voor Nederland unieke koppeltijdrit Vlaardingen Maassluis - Vlaardingen, over een afstand van 13,5 kilometer, werd met een tijd van 16.34.4 gewonnen door Gerrit Kuit en Theo de Groot (Westland Wil Vooruit), hiermee doken zij onder de zeventien minu ten grens. Het ideale weer had zeker invloed op deze goede tijd. Een kleine smet lag er toch wel op deze wedstrijd, want die staat nog steeds niet als nationaal te boek. Coureur- voorzitter Baije Loerts over dit probleem: „De belangrijkste reden is het feit, dat de Maassluise- /Vlaardingerdijk niet volledig mag worden afgesloten. De gemeente Maas sluis maakt daar geen probleem van, maar Vlaardingen staat erop dat het bos van de Liekebaert bereikbaar moet blijven". Dit heeft tot gevolg dat een gedeelte van de wedstrijd zich op de o- penbare weg dient af te spelen, waar door het geheel een wat informeel ka rakter krijgt. Alleen de winnaars doken onder de ze ventien minutengrens, de nummers twee Nieuwpoort en van Oussoren van Excelsior finiste in 17.21.5. Als derde bij de amateurs werden Wim Liebrechts en Herman Soek geklokt (17.29.4). Bij de nieuwelingen waren M. Hofstede en L. van Eeusekom (WWV) de sterkste in 18.11.5. Als tweede eindigden hier het koppel Blokzijl-Van Geelen van Ahoy in 18.17.1. Derde werden tenslotte j, van Taaien en A. van Putten (Delta) 18.32.7. Bij de liefhebbers/veteranen zegevierde het duo P. en T. Koop van Westland Wil Vooruit (17.37), T. Vier ling en K. Vermeulen (Zoetermeer '77] waren hier tweede, hun tijd: 18.02. De Excelsior-renners B. van Wensem en H. Hofman finisten hier als derde: 18.03. Bij de clublicentiehouders waren B. Schimmel en A. Stormezand (De Mol) de snelste: 18.38.1. Tweede en der de werden hier respectievelijk Marei/ Roobol en de gebroeders Eijkelhof, hun tijden waren 18.40 en 18.58. Schiedam/Vlaardingen - De handbalheren van DWS liepen tegen de eer ste nederlaag aan. AHC won met 20-21 en nam te vens met deze zege de eerste plaats over van de Schiedammers. De heren van UVG wonnen de streekderby tegen Unitas gemakkelijk met 20-12. Verrassend was de over winning van de WIK-he- ren in de streekderby te gen Wilton. De Wikkers wonnen verdiend met 16- 18. Ook de Hollandiaan- heren kwamen tot winst. Thuis werd koploper Westlandia verslagen met 18-15 DWS-AHC (h) 20-21 Via 2-4 en 4-6 kwam DWS te rug tot 6-6 door doelpunten van Hans van Dommelen en Jos Moelandts. Na de rust is DWS niet meer op een voor sprong gekomen. Verdedigend zat het niet altijd even dicht en daarom kon AHC regelma tig blijven scoren, waarbij vooral de lange opbouwer van AHC zich onderscheidde met harde schoten uit de tweede lijn. Via 12-15,15-17 en 17-19 kwam de stand op 19-20 door een doelpunt van Hans van Dommelen. DWS ging bij deze stand over op manverdediging en dat werd de ploeg nooüot- tig. Een strafworp betekende 19-21 en ondanks een doelpunt van uitblinker Sjaak Keurling (vier doelpunten op een rij) gingen de punten met 20-21 naar de Hagenaars. UVG-Unitas <h) 20-12 Deze streekderby werd van beide kanten met de nodige angst tegemoet gezien door de nasleep van het protest van Oa heren van UVG hadden geen moeite met Unitas UVG tegen een overwinning van Unitas op UVG. Dit pro test resulteerde uiteindelijk in degradatie van Unitas en daar om waren beide kanten ge spannen voor het duel begon. UVG liep uit tot 4-0 voordat Unitas op kon halen tot 4-3. De overwinning kwam ver diend terecht met 20-12 bij de Schiedammers. Het duel werd uitstekend geleid door het scheidsrech terskoppel, waar door de sfeer in het veld goed bleef. Hollandiaan-Westlandia (h) 18-15 Gedurende de eerste helft hadden de Vlaardingers steeds een voorsprong van 1 2 doel punten. Bii de stand 6-5 viel Jan van Vliet uit met een en kelblessure, waardoor de Vlaardingers met acht man verder moesten. Na de rust (8- 7) liep Hollandiaan uit tot 14-8 binnen tien minuten en toen was het gebeurd met Westlan dia. Weliswaar liepen de West landers in, maar in gevaar kwam Hollandiaan niet meer. Mede door het sterke keepen van Eric Dijkstra bleven de punten met 18-15 in Vlaardin gen. Wilton-WIK (h) 16-18 WIK verbaasde vriend en vijand door Wilton in eigen huis te verslaan. WIK opende'1 sterk en kwam op 2-5, waarbij vooral Cas de Roo bij WIK op viel door zijn goede schieten. Wilton gaf niet op en kwam via 4-7 op 7-7, waarna de rust kwam met 8-8. Opmerkelijk was het dat Wilton niet aan de leiding kon komen. Na rust weer een sterk beginnend WIK, dat uitliep tot 12-15 voornamelijk door de break out Weer kwam Wilton langs zij (16-16), maar vlak voor tijd scoorden de Vlaardingers twee doelpunten waardoor Wilton thuis werd geklopt met 16-18. Hermes-DWS <d) 3-3 De dames van DWS kwamen in Den Haag uitstekend weg. Voor rust kwam Hermes niet verder dan een 2-1 voorsprong. Daarna liep het uit tot 3-!, maar Jolanda Marlissa Irok de partijen weer recht, 3-3. ITVG-Snelwiek <d) 7-3 De Schiedamnse dames namen een afwachtende houding aan, maar omdat zij zelf ook drie. spelers moesten missen, leidde dat slechts tot één doelpunt Na rust nam Elleke Bierhoff vier doelpunten voor haar re: kening, mede haar inbreng werd de uitslag bepaald op 7-3. Junior Sparen Hoofdkantoor: Lange Nieuwstraat 195 Kantoren: St. Lidutnaplein 4 Leliestraat 1 - Lorenttlaan 58 - Mgr. Nolenslaan 412 - Dr. Wibautplein 63 - Popuüerenlaan 5 - Peterv. Anrooylaan 180/hoek L. Zimmermannplein

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4