Herstel van SVV 7 Sport agenda m Bloed, zweet en tranen op Harga.... Zwaluwen met opheven hoofd nederlaag 7CDen Bosch geen volgende slachtoffer P# Frans Ludwig: „Ik moet het zelf verwerken Verlies... Ceel Voetbalprogramma Fred Meerhof uit veld gestuurd in Noordwijk maandag 6 oktober 1980 VD/SC/WW C Vlaardingen: ruk tóch te groot Vlaardingen Frans Ludwig was na afloop van FC Vlaardingen- FC Den Bosch een wei nig tevreden figuur. „Ik möet het in mijn eentje verwerken", zei de kleine gedrongen Hagenaar. „Na de straf schop tegen Vitesse ben ik aan mezelf gaan twijfelen en met mij ook de trainer. Ik weet gewoon hoe ik kan presteren op die rechts backplaats. maar als ik niet in de basis sta, dan weet ik het niet. Dan knapt er iets. Nu nok weer, omdat Eob Snij ders vanwege die spier blessure in zijn dijbeen niet kan spelen, dan pas krijg ik weer het vertrouwen van de trai ner. Ik moet nog leren daar overheen te ko- rdingen De druk is FC Vlaardingen toch iet- lat te groot geworden. De wetenschap, dat een zege i het in deze competitie nauwelijks imponerende 1 Den Bosch een bevestiging van de nieuwe lijn a de Vlaardingers zou betekenen, leverde slechts i verkrampt elftal binnen de krijtlijnen op. De 0- nederlaag was dan ook een logisch uitvloeisel en kende voor 1500 toeschouwers een juist beeld. Een niet onbekende situatie", |i trainer Martin van Vianen, in de tweede helft, toen bt kwaad al was geschied, pg tevergeefs trachtte btj te sturen. „Het simpele feit met een achterstand te worden ge confronteerd. na een periode dat het feitelijk zo goed liep. betekende een geestelijk klap. sterdam - „Gezien onze ontwikkeling van de laatste reken en de naam van tegenstander FC Amsterdam, ras ik vooraf tevreden met een punt. Achteraf spreek ik khter van een verliespunt". Dat was het commentaar lan SVV-traincr Sandor Popovics na het 0-0 gelijkspel in Ie uitwedstrijd tegen FC Amsterdam, dat met eenvoudig Hpel niet bepaald imponeerde, terwijl SVV met fris en pen voetbal een aantal reële scoringskansen creëerde. |C Amsterdam speelde in de prste helft met de wind in de ug, waarbij de tactiek van de 'Lieverdjes dan afgestemd is a het vermogen van doelman aap Bloem om de bal tot in jet vijandige strafschopgebied bt te schieten, waar de drie bitsen zich- triangel-gewijs op- lellen om de bal door te kop ten. „Ik was ervoor gewaar- bhuwd, dat FC Amsterdam Jet zo probeert", aldus Sandor lopovics, die zijn verdediging het vreemde gevaar had orbereïd, RinuS Steenbergen bas heer en meester in het loofdstedelijke luchtruim. zo- Jat de verre trappen van Jaap floem zonder schade voor de (chiedammers bleven. Lan de andere kant schiep Karry Meyboom met een afge meten voorzet een mogelijk- leid voor Cor Feitsman. die de lal rakelings naast kopte. Een lopbal van Johan Versluis op ■en voorzet van Jos Zoetmul- ler leverde, dankzij een reflex Ban Jaap Bloem, geen treffer op, terwijl een schot van Ver sluis uit een vrije trap net over de lat verdween. Het laatste wapenfeit van SVV in de eer ste helft was de gele kaart, die Cor Peitsman opliep, toen hij laatste man Ouderland met een foutieve sliding onderuit haalde, hetgeen zijn totaal aan gele kaarten op drie brengt, zodat SVV zijn stevige spits zal moeten missen. De twee gele kaarten van „de Peits" zouden over tien dagen hun geldig heid verloren hebben. Ook in de tweede helft was SW de meest constructieve ploeg, wat in de twintigste mi nuut bijvoorbeeld een solo van Richard Dercks opleverde, waarbij hii vier Amsterdam mers zijn hielen liet zien om vervolgens de bal voor te trek ken. Jos Zoetmulder schoot van dichtbij in. Een Amster dams been redde echter op de doellijn. Een kwartier voor tijd was Bart Kreft er als de kip pen bij, toen de verdediging van de thuisclub foutief terug speelde. Oog in oog met doel man Jaap Bloem bleek diens lichaam de Schïedamse zege in de weg te staan. I Vlaardingen/SchiedamVoetbalprogramma zaterdag 11 oktober: DCV-TSB (beker), Xerxes (za)-DHS (beker), 1 Zwaluwen-ASWH (beker), Alpbense Boys-Hoekse Boys i (beker), srOD-PPSC (beker), GSS-Berkei. Hellevoets- luis-DVO'32, CION-Zinkwegse Boys. SC Zuiderpark- VDL, GTB-Puttershoek, Rockanje-VVK, MVV'27-SMV (dames), Berkel-DSS'26 (dames). Graaf Willem II/VAC- De Hoek, jong SVV-jong FC Twente (beker). Zondag 12 oktober: FC Vlaardingen-Heracles. Helmond Sport-SVV, CVV-Excelsior'20 (beker), Papendrecht- §phiedam (beker), GLZ-Hermes DVS (beker), RDM-FCN '66, F^chvogels-DRZ, Zwart Wit-SVDPW, Schiedamse £oys-M$8V'7I. Olympus-FC Rotterdam, Dilettant-VFC (dames), Bloemhof 2-MSV71 (dames). Zwart Wit 2-DKZ I (dames)* waar we gewoon niet -enkele kansjes in die tweede helft- overheen kwamen". Of zoals de wat tegenvallende aanvoer der, Henk den Arend, In voet baltermen vertaalde: „Met het sterke centrum: Kamps. Breuer en doelman Van de Pluijm, kom je er gewoon met meer aan", In ieder geval, na de eerste vjjf -toch sterke- minuten van FC Vlaardingen, moest het team van Martin van Vianen gewoon accepteren, dat FC Den Bosch vooral via FC Utrecht-huurling Bert Gozems de gevaarlijkere ploeg was. Een verdedigingsfout in de elfde minuut van Frans Lud wig, die de bal breed in de voeten van Wim van de Horst speelde, betekende, na een combinatie van de aangespeel de Emil Monsato en natuurlijk Bert Gozems, die het laatste tikje gaf, 0-1. „En dat was", al door Emile Schelvis dus Rinus Gosens, „precies de stimulans die we nodig had den. Dit team, zonder Adriaanse en Van de Bosch, is wat aangeslagen geweest na de wat mindere resultaten. Ech ter, als pure idealist zal1 dat voor mij nooit een aanleiding vormen om dan maar niet aan te vallen. Die treffer tegen een toch vanuit de verdediging opererend FC Vlaardingen deed me dan ook erg veel ple- Gelijke voet Via Paul Kooien, die na afloop opmerkelijk snel was verdwe nen, had FC Vlaardingen al snel op gelijke voet kunnen komen, maar het schot van de grillige linksbuiten verdween net voorlangs. FC Den Bosch kreeg via Bert Gozems, Arie Romijn en vooral Wim van de Horst betere kansen op een treffer, maar koelbloedigheid schijnt ook in Den Bosch een term te zijn die niet in de vo cabulaire is opgenomen. Zo doende bleef, met de tweede helft nog voor de boeg, de spanning bestaan. Frans Ludwig maakte kennis met de consequenties van 2ijn niet solide optreden in de eer ste helft en Patrick Meijnhardt van Schoor mocht de thuisclub nieuwe aanvallende impulsen geven Met twee kopballen m kansrijke positie tn de handen van Hans van de Pluym, le verde de invaller ook wel zijn visitekaanje af. maar evenals de afstandsschoten van Loné en de inmiddels tot rechtsback gebombardeerde Woue, kon het FC den Bosch nauwelijks verontrusten. Het enige wat FC Den Bosch wel verontrust te, was dat het in de counter nauwelijks serieus met de mo gelijkheden omsprong. En om dat Bert Gozems na een char ge van Wotte (wat hem terecht zijn derde gele kaart oplever de) van het strijdperk ver dween. bleven de Bosschena ren, bij wie Kamers overigens ook nog tegen geel opliep, ang stig over het eindresultaat. Ten onrechte dus". 3r jrSyAS'V W- Patrick Meynhardt van Schoor lost een van zijn kopballen die in de handen van FC Den Bosch-doelman Hans vari de Pluym zal eindigen. Maandag: Zaalvoetbal in Lijnbaan hal, West- wijkhal en Margriet- hal, 19 uur; TOGVic toria. Fenacoliuslaan, 20 uur. Dinsdag: H.I.-Am bacht—VDV. Donderdag: Alcazar MVC (h>; Krimpen 6 Sunlight (h); Alexan dria 3Holy (d); ShellViano 5 (d). Vijfsluizen, 21.15 uur. Vrijdag: Huldiging sportkampioenen Schiedam. Stadskan toor, 19.30 uur. Recep tie gebr. Roodenburg, clubgebouw Zwaluwen. Zwafuwenlaan, 20.30 uur. Broleco— SOS/DPC 2 (d), West- wijkhal, 20.30 uur. Vlaardingen Ook het jeugdtcam van FC Vlaardingen heeft in het stof moeten bijten. In de uitwedstrijd tegen Telstar verloren de Vlaardingers met 2- 3. De Vlaardingse doelpunten kwamen op naam van Erik Verstcegh en Dick Oranje. Het betaalde jeugdteam van SW moest eveneens verlies incasseren en wel thuis tegen Sparta. Na een ruststand van 0-2, werd het uiteindelijk 0-4. Noordwijk Ingewijden in amateurland weten maar al te goed, dat Noordwijk in de loop der jaren een niet onaanzien lijke reputatie heeft opgebouwd op het vlak van de zogehe ten dode momenten. De ploeg van trainer Buter heeft het nemen van vrije trappen en hoekschoppen allengs tot een Een andere verklaring is er punten via het aloude Noord- nauwelijks te vinden voor het wijk-concept tot achter doet- feit dat de beslissende doel- man Nijgh belandden. Beide verfijnde specialiteit verheven en slaat daarmee met een ze kere regelmaat klinkende munt uit. Die karaktertrekjes van de landskampioen waren kennelijk nog niet tot in Vlaardingen doorgedrongen, gezien het resultaat <2—1). treffers waren het directe ge volg van messcherp genomen hoekschoppen. Uit de eerste, Leen Seekles heeft een overtreding nodig om Geldof af te stoppen. van Van Dijk, kopte Van Be- veren op slag van rust 2—-0 in. En de tweede helft was amper een volle minuut onderweg toen Bogers zijn hoekschop zo vervaarlijk liet indraaien dat de in paniek gebrachte Van der Kooy de effectvolle bal, die normaal gesproken voor langs zou zijn gegaan, in eigen doel liep. 30. Die ontwikkelingen droegen ertoe bij dat Zwaluwen niet of nauwelijks mogelijkheden tot herstel werd geboden en zich diende te behelpen met een uitschieter van Kegel in de 52- ste minuut, 3I. Dat mag dan aan de ene kant wel sneu zijn voor het door trainer Corve- leijn bijeengedreven elftal uit Vlaardingen, maar anderzijds onderstreept zulks meer dan eens de stille kracht van landskampioen Noordwijk. Te gen wie geen ploeg zich ook maar één moment van onop lettendheid kan veroorloven. Veel ploegen, zegt Noordwijk- aanvoerder Bogers, verwijten dat Noordwijk alleen maar uit dergelijke dode momenten" kan scoren. Maar, zegt hij ook, C m Schiedam - Een hand vol bloed, liters zweet en wat tra nen, waren de ingrediënten van de in een 1-1 gelijkspel geëindigde derby DHS-Hermes DVS, die wegens accom modatieproblemen van de Kethelse ploeg op het „vijan dige veld"op Harga werd gespeeld voor niet minder dan vijftienhonderd toeschouwers. dl§Ét Bloed was er in de twintigste minuut van de eerste helft, toen DHS-rechtsachter Theo Hiwat en blauw-witte midden velder Marcel Braat met de hoofden tegen elkaar botsten, waarna in net ziekenhuis een aantal hechtingen moesten worden aangebracht. Nol Ro zen en Jerry Visser waren hun vervangers. Zweet was er aan beide kan ten, aangezien de twee nog on geslagen elftallen (DHS begon met vijf punten uit vier wed strijden, Hermes DVS met zes uit hetzelfde aantal) met volle inzet voor elke meter Harga- grond vochten, waarbij in de eerste helft het enigszins een voudigere DHS-voetbal meer Leo Hagen verdedigt uit voordat zijn ex-teamgenoot Cock de Zwart gevaarlijk kan worden. effect sorteerde. Dat leidde pas vijf minuten voor rust tot een treffer voor het Kethelse elf tal, toen linkerspits Martin de Zwart een ongevaarlijk ogend, schot losliet, waaruit toch nog een hoekschop resulteerde. Marcel van der Ven bracht de bal van het doel af draaiend voor. waarna Martin de Zwart de bal bet lopen voor zijn broer Cock, die volkomen on gedekt van dichtbij kon in schieten: 1-0. Tumult De gelijkmaker van Frans Schaap (uit een pass van Je roen Rovers) veroorzaakte in de tweede minuut na de rust nogal wat tumult, omdat alles wat geelzwart was, buitenspel had geconstateerd, terwijl scheidsrechter Roelof Luinge daar anders over dacht en zelfs pertinent weigerde om-, met de grensrechterin con claaf te gaan. „Voor de wed strijd maak ik afspraken met de grensrechters, dat ik met een bepaald gebaar laat weten, indien ik het niet met hun vlaggen eens ben en dat ik dan geen overleg met hen zal voe ren, In het geval van de ge lijkmaker was ik ervan over tuigd, dat het een zuiver doel punt was", aldus de uit Paters- wolde afkomstige scheidsrech ter. „Frans Schaap stond drie meter buitenspel. Onbegrijpe lijk, dat ze zo'n scheidsrechter helemaal uit Drenthe laten ko men, om er hier zo'n zootje van te maken", was de gela den reactie van DHS-trainer Jan Kooiman. Hermes DVS bleek na de snel le gelijkmaker de toon aan te geven in dit prestigeduel, het geen in een constante druk op het DHS-doel en minder zeker ingrijpen van de DHS-defensie uitmondde. Zo verspeelde Fred Meerhof halverwege de tweede helft de bal aan de goed storende Jerry Visser, die op snelheid met de bal aan de voet de ruimte opzocht. Aan voerder Meerhof kon zich al leen nog herstellen met een „zuivere" overtreding, die met een waarschuwing werd bestraft. Tijdens het „schrij ven" van scheidsrechter Roe lof Luinge zag Jeroen Rovers zijn kans schoon om de lange DHS-verdediger onopgemerkt in de wang te knijpen. De be grijpelijke reactie van Fred Meerhof werd echter wél op gemerkt, waarna deze het veld werd uitgestuurd. Door de tien-tegen-elf verhou ding was er in de resterende twintig minuten niet meer van aantrekkelijk voetbal te genie ten, omdat DHS zich begrijpe lijk voor het eigen doel terug trok, hetgeen Hermes DVS de noodzakelijke ruimte ontnam. Arie Riedijk kreeg de beste kans om de „gasten" aan de volle winst te helpen, doch zijn inzet smoorde op de doel lijn in een kluwen van spelers. Hermes DVS-trainer Wim Verhoorn :„Het blijft moeilijk om met een man meer de win nende treffer te scoren. Nie mand kan er immers opschui ven in deze situatie, terwijl je achter toch attent moet blij ven. Die twee „De Zwartjes" zijn ook in zo'n situatie ge vaarlijk, daar ken ik ze te goed voor.,...". waarom ook niet. Het hoort er toch bij, het is immers de her vatting van het spel. Klare taal, die in schrille tegenstel ling is tot het mompelende ge luid dat Zwaluwen-trainer Corvelein produceert: „Ja, ik heb de jongens er wèl opgewe zen, dikwijls genoeg, van de week nog. Het zat vandaag qua voetbal niet erg mee, Noordwijk is geroutineerd en krachtig. Maar we zijn zeker niet weggespeeld". AI dreigde Zwaluwen, dat de geschorste Schouten node moest missen, in het prilste stadium wei degelijk onder de voet te worden gelopen. Zoals gebruikelijk in de wedstrijden voor eigen publiek vatte Noordwijk het karwei veelbe lovend aan. De ploeg stortte zich met alle beschikbare mankracht in het offensief en leek hard op weg de naaste ri vaal binnen de korste keren te zullen oppeuzelen. Die geest driftige drang tot aanvallen werd evenwel danig gedwars boomd. En dat niet alleen door de wind, die over de lengte van het veld, de uitvoering van de patronen zeker niet vergemakkelijkte, maar bo venal doordat in het combina tiespel slordig met de bal werd omgesprongen. Die mankementen waren er de oorzaak van dat Noordwijk stilaan uit balans raakte en de schade voor Zwaluwen be perkt bleef tot een vroeg doel punt van Strijk. De 19-jarige nieuwkomer in het gelouterde Noordwijkse gezelschap pas seerde doelman Nijgh met een kiene boogbal nadat deze een inzet van John Manuputty niet klemvast aan de borst had kunnen drukken, 10. De Vlaardingers hadden al gauw in de gaten dat er iets niet in orde was met de lands kampioen. De ploeg van Cor- veleijn kroop stap voor stap uit zijn schulp en bracht de Noordwijk-verdediging gaan deweg steeds meer in verle genheid. Spaanderman en de zijnen beleefden een aanmer kelijke serie benauwde mo menten. Van panische situaties was evenwel zelden sprake, al had Sluys zijn handen meer' dan val aan de soepele Juis* tenga en hoefde Westgeest zich geen overbodige tierelan tijnen in zijn hoofd te halen te gen Kegel. Die paniek was ook niet nodig, omdat doelman Dortmundt steeds allert was bij uitbraken van Kegel en Be- zemer. Helemaal op eigen benen kon de Noordwijk-doelman echter niet staan. Dat was in de 25ste minuut van de eerste helft, toen de paal hem ongevraagd bijstond bij een vrije trap van aanvoerder Pijpers. „Kijk", zei Corveleijn na afloop, „als zo'n vrije trap er nou in gaat, dan loopt het toch anders. Nee, als we zo blijven spelen dan halen we nog punten zat"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6