SPORT 2 Bij Schiedam weer terug werklust FCN'66 gaat stug door RKWIK klimt De Hoek gelukkig Pech voor SFC Herman Maasdam matchwinnaar (1O) YDL neemt risico's Olympus wint derby m Ursus lang onzeker Ger Don beslist Exeelsior^O kampioen kansen missen lagere oogst )e Hollandiaan Knappe ouverture van VZC Martinit naar de top ts&& Clublied maandag e oktober 1980 VD/SC/WW Vlaardingen RKWIK hfciïft zich door een 3-2 .iverwinning op Bolnes in Je kopgroep van de vierde klasse genesteld. Slechts iwee punten achterstand hebben de Vlaardingers nog en gezien het spel- beeld in de eerste twintig minuten van de partij te gen Bolnes, is de hoge klassering niet teveel. Echter, omdat alleen Hans de Groot voor de rust het net wist te vinden, konden de gasten vooral in de tweede helft aardig het initiatief overnemen. In de 26-ste minuut werd dan ook de gelijkmaker gebo ren en RKWIK was op slag wakker. Uitblinker René van Delden kreeg vier minuten later een pass op maat van Peter de Witte en de thuisclub had opnieuw een voorsprong: 2-1. Vijf minuten voor tijd besliste de solerende Din de Rond de partij (3-1) en was de tegentreffer van Bolnes in de slotseconden nog slechts van statistisch belang. Den Haag Tegen een ster ker BMT werd tegen de ver houdingen in een 20 voor sprong behaald door Hoek van Holland. BMT liet aanval op aanval volgen om de Hoekse veste te doen bezwijken, maar daar stond doelman Ger van Eijk z*n mannen aan te vuren, zodat er niets te scoren viel voor de Hagenaars. Voor Hoek ■an Holland kwam de grote ommekeer op het moment dat Henk Boon werd vervangen door Karei Bouwens. Karei Bouwens scoorde de belangrij ke eerste treffer en Max Nel- wan tekende voor de tweede treffer. AlblasserdamAchteraf ge zien mocht Excelsior'20-trai- ner Piet Roozen nog best te vreden zijn met het gelijke spel wat zijn team m Alblas serdam tegen de gelijknamige derde- klasser behaalde. Want de thuisclub had simpel kun nen profiteren van het missen van de vele kansen, die onder andere Rob Koevermans, Fred Clarijs, Peter van de Hoeven en Anton de Rouw zich per mitteerden. Nadat in de beginfase al een nummertje 'kansen missen' was opgevoerd en Alblasser dam een minuut voor rust uit een onoverzichtelijke situatie wel de juiste wijze had gede- monsteerd (1-0), bleef Exeel- sior'20, dat overigens wel veel sierker was, verwoed aanval len en mogelijkheden creéren. Slechts eenmaal (Anton de Rouw) hadden de Schiedam mers succes. Vlaardingen— De oogst van hel duel De Hollandiaan-ODS was voor de thuisclub erg ma ger. Behalve een gelijkspel (0- 0) noteerde de ijverige scheids rechter ook nog eens Wout van de Pijl en Henny Breed- veld. De Hollandiaan had in de slotfase van het gelijkop- gaande duel, waarbij tegen stander ODS steeds op de goed uitlopende Hans Verhart stuit te. de volle winst kunnen grij pen, ware het niet dat Martin de Jong tot tweemaal centime ters tekort kwam om de volle buit in Vlaardingen te houden. Rotterdam - Een gelijkspel had 'de verhoudingen beter weer gegeven, maar ondanks dat wist Tediro toch van SFC te winnen. Die overwinning Kwam pas in de laatste minuut tot stand (1-0). een opmerke lijk feit hierbij is dat Tediro de gehele tweede helft slechts met tien man mocht opereren. In het laatste gedeelte van de eerste helft kreeg een Tediro- verdediger namelijk „rood" gepresenteerd, hij haalde de doorgebroken Rini Broere on deruit. In het verdere verloop kregen de beide ploegen geen échte kansen meer, behalve dan Tediro in die voor SFC fa tale laatste minuut. Hellevoetsluis ioorkruist VFC-aspiraties Hellevoetsluis Helle voetsluis begint zich zo lang zamerhand als een regel rechte titelkandidaat te pre senteren. Na vijf wedstrij den staat de ploeg nu alleen aan kop met 3cht punten. De 1—0 zege op VFC was over het geheel genomen niet on verdiend te noemen. De Vlaardingers kregen de ge hele ontmoeting slechts vier goede scoringskansen. Voor al Teun Kornaat, de tech nisch vaardige maar wat trage middenvelder had zijn team in de tweede helft op gelijke hoogte met Helle voetsluis kunnen brengen maar Cees van de Doel red de fraai. De mogelijkheden die VFC zich in de sportieve ontmoe ting verschafte waren voor de Vlaardingse oefenmeester Wolter Bos aanleiding era na afloop te verklaren dat zijn pupillen ten onrechte tegen een nederlaag waren opgelo pen: „Wij hebben niet onver dienstelijk gespeeld. Vooral in de tweede helft hebben wij de thuisclub redelijk onder druk gehouden. Maar omdat wij in de aanval fysiek te kort kwa men leverde ons offensief te weinig op". Dat laatste was wel waar hoe wel de Vlaardingers na een in de eerste helft opgelopen ach terstand, wel erg laat de aan val kozen. Voor de hervatting heersten de mannen van Hel levoetsluis „oefenmeester Hans van der Hoek echter op door Peter Rollof alle gronten. En daaraan ging Bos te makkelijk voorbij. VFC leed ontzettend veel bal verlies, terwijl de thuisclub vlot combinerend de nodige mogelijkheden kreeg. Na een hoekschop van Rob Kievit kreeg de tegenvallend acteren de Wïm Sch willens in een wirwar van spelers een moge lijkheid maar Johan Schouten zorgde uiteindelijk voor op luchting. Na 25 minuten kregen de Hel- levoeters toch datgene waar ze op dat moment recht op had den. Harry Boontjes profiteer de van een foutje op het VFC- middenveld. De bal ging naar Chris Moerkerken die de bal zuiver voor het doel bracht, waarna Herman Maasdam maar hoefte te knikken: 1-0, Hierna ontworstelden de Vlaardingers zich iets aan de druk. Teun Kornaat kreeg schuin voor het doel staande een goede mogelijkheid maar vrij voor Cees van de Doei le verde zijn poging niets op, om dat de Hellevoetsluis-doelman redde. Na de qua spelpeil goede eerste helft, volgde een mati ge tweede. De thuisclub ver slapte of raakte vermoeid waardoor de Vlaardingers het initiatief konden ver krijgen. Kansen leverde he vrijwel niet op, behoudens een schot van Kornaat (na dat Peter Jeup middels een hakballetje voor de vrije doorgang zorgde) dat Van de Doel in een reflex ver werkte. Chris Moerkerken had na af loop geen verklaring voor het terugzaken van zijn team: „Je ziet het gebeuren maar er valt gewoon niets aan te doen". Zodoende viel er voor de on geveer 500 toeschouwers de laatste 20 minuten weinig meer te genieten. VFC was aanvallend te zwak (een ver dienste van solide Hellevoets luis-verdediging), terwijl de thuisclub niet kon profiteren De solide spelende Hans Venneker (links) poogt Harry t Schuiten de doorgang te be letten. van de ruimte die ze kreeg. Hoewel Hellevoetsluis na een aantal zware wedstrijden nu fier aan kop staat, is men hui verig voor de favorieten rol die de club zichzelf nu heeft ver schaft. Hans van der Hoek: „Voor de rust liep het lekker. Erna hadden we veel moeite met VFC. Daarom moeten we vooral waken voor een groot optimisme". Schiedam - De wedstrijd tus sen Schiedam en VDL was al leen maar in de tweede helft interessant, want toen namen de Schiedammers afstand van hun Maassluise opponenten: 3- 0. Een te grote afstand vond VDL-trainer Cor Nieuwenhui- zen. Na de 1-0 probeerden wij terug te komen en dat schept ruimte voor de tegen stander". Van die ruimte pro fiteerde de thuisclub bijzonder goed, want het wist een aantal goede mogelijkheden te crecr- en'en te benutten. VDL kreeg ook wel kansen, maar die wer den niet benut. In de tweede helft begon VDL bijzonder sterk. Het Vlaar dingse offensief ebde echter al gauw weg. In de twintigste minuut van dat tweede bedrijf kwam Schiedam op voor sprong, doordat de vrijstaande Roy Meulemans gemakkelijk kon inschieten. VDL moest toen wel gaan aanvallen, daar door werd Schiedam terugge drongen. Het was toch Schie dam dat een unieke mogelijk heid kreeg, Roy Meulemans leek zijn tweede doelpunt te gaan scoren. Maar dat scoren werd hem belet, de man in het zwart besliste strafschop Bram Schol ten verzilverde dit bui tenkansje: 2-0. VDL nam bij deze achterstand alle risico's om toch nog terug te komen. Hans Boorsteen kwam oog in oog met de Schiedamse goalie, maar ver speelde in deze situatie de bal. Aan de andere kant kreeg Schiedam alle ruimte, een paar minuten voor tijd resul teerde dit in een vrije kans voor Karei Bronsgeest, wat een té grote eindstand van 3-0 op het scorebord bracht. Nico Huet was zeer content met de overwinning: ,,De werklust was helemaal terug en daar moeten wij het van hebben". •'Karei Bronsgeest torent boven de VDL'ers Hans Bos. Cees de Man en Huib Bos uit. Vlaardingen - De waterpolohe- ren van VZC maakten een goede competitiestart door in de uitwedstrijd bij de Spartaan met 3-9 te winnen. De heren van Shell leden in Delft een grote nederlaag. Raket bleek veel te sterk voor de Vlaar dingse formatie: 13-1. De SZC'ers speelden in Dordrecht een oefenwedstrijd tegen Mer- wede: de ploeg van Wim van der Kolk kon de thuisploeg goed volgen, maar moest ten slotte toch met 10-8 zijn meer dere erkennen. Spartaan-VZC 3-9 VZC heeft totaal geen moeite gehad om Spartaan terug te wijzen. De overwinning had zelfs groter kunnen zijn als de Vlaardingers in de derde pe riode geen terugval hadden gekend, want toen kwam de thuisclub van 1-6 terug naar 3- 6. In de vierde periode werd de terugval echter weer goed gemaakt. De VZC'ers waren toen net als in de eerste twee perioden oppermachtig. Raket-Shell 13-1 Een nederlaag die was ingecal culeerd, daar Raket over een zeer goede en snelle ploeg be schikt. De' routine van Shell bleek ontoereikend om de overwinningsdrang van Raket te stuiten (Men moest het zelfs zonder routinier Martin Blok land stellen). Merwede-SZC 10-8 In de taaiste oefenwedstrijd hebben de Schiedammers, on danks de nederlaag, zich van hun goede zijde laten zien. Want het sterker geachte Mer- wede had de grootste moeite met SZC. Pas in het laatste ge deelte wist Mcrwede afstand te nemen. SZC kwam toen na melijk conditioneel wat te kort, waardoor Merwede af stand kon nemen. Schiedam Een tweede helft met schitterend voet bal leverde Martinit een meer dan verdiende over winning op tegen het in de eerste helft zeker niet mindere, maar na rust af getroefde ONA met maar liefst 40. Na een dubbel- blanke ruststand scoorde Ruud van de Horst via een penalty de spelbevrijdende eerste treffer, nadat Ed Slavenburg binnen de be ruchte lijnen ten val was gebracht. Voor ONA was dat het teken om de aan val te zoeken teneinde de gelijkmaker te forceren, maar Martinit was het, dat tot driemaal toe vanuit een golf van aanvallen wist te scoren door doel punten van Cees Hooger- werf (tweemaal) en nog maals Ruud van der Horst. Schiedam Bij de afdelings- ploegen vielen er drie over winningen te noteren: Olym pus, FCN'66 en MSV'71 waren hier verantwoordelijk voor. Schiedamse Boys Olympus 24- Een enerverende wedstrijd met alle facetten, die bij het voetbal horen. Doelpunten, een interessant scoreverloop, een geblesseerde scheidsrech ter die vervangen moet wor den en als toetje een wedstrijd die uit de handen liep, met in de laaLste minuut een beslis sende treffer. Olympus bouwde via Hans van Hassel en een eigen doel punt van SB een gedegen 20 voorsprong op, die door Hans de Held en Cees van Ark ten iet werden gedaan. Cor Speijer maakte er 3-2 van en vervol gens verliet de scheidsrechter met een zweepslag het veld en liet zijn collega het spel uit handen lopen. Temidden van al deze schermutselingen maakte Ruud de Vette er 42 RockanjeDRZ 11 Een enerverende wedstrijd die DRZ na een 1—0 voorsprong toch niet de gehele winst ople verde. Nadat Bart Kinnegem de score had geopend, maakte Rockanje er in de allerlaatste minuut in blessuretijd alsnog 11 van. SVDPW—OVV 1—1 Tegen het jonge en snelle OVV werd door middel van straffe mandekking een 10 voorsprong gemaakt door Cin der Ramdyan. In de tweede helft zorgden twee noodge dwongen wissels even voor concentratieverlies in de SVDPW-pIoegen dat beteken de voor OVV gelijkmaker. SV Botterdam MSV'71 0—2 Een oppermachtig MSV heeft onder leiding van sterspeler Carl Manz een dikverdiende overwinning behaald door doelpunten van Aad Hoek, die een lob over de keeper gaf, en Jan van der Poort, die de doel man met een schuiver geen kans liet. Swift Boys—DEMOS 3—1 Een goede eerste helft kreeg //-if Ikt-vt-ï' 1 W'Kto'rdV.K een negatieve bijsmaak, toen Ben van Schtjndel fout terug speelde op zijn doelman wat 10 betekende. De tweede helft moest DEMOS zijn meer dere erkennen in het nu op permachtige Swift Bays. Na de derde tegentreffer wist DE MOS door Mari Verkerk tegen te scoren, hetgeen alleen maar interessant was voor de statis tiek. FCNGerminal 52 Zoals altijd in thuiswedstrijden dit seizoen scoorde FCN er ook nu weer lustig op los, als be trof het een kermisschiettent. Rinus Offenberg zorgde voor 10 en 20 kwam van de voet van Henk Lely. Rinus Offenberg zorgde voor 3—0 en zou ook later de zesde treffer produceren. Nummer vier was van Frans Fiers en de vijfde kwam deze keer niet van Van Beethoven, maar van Peter Friedrich. Tussen de bedrijven door scoorde Germinal nog Hans de Held brengt de achterstand tegen Olympus terug tot 1-2, Het mocht ech ter niet baten, de derby werd met 2-4 toch een prooi voor de gasten. tweemaal, maar dat kon nie mand verontrusten. Schiedam Er lag een ver schil van dag en nacht tussen de eerste en de tweede helft van Ursus tegen TDC. Werd er de eerste helft op gedeci deerde wijze een 2—0 voor sprong opgebouwd, waar TDC mets tegen had m te brengen, na de rust was hei Ursus zelf dat alle zeilen bij moest zetten om tegendoelpunten te voor komen. De treffers voor rust kwamen beiden op naam van Rob Bon te. Een grole opkikker was het feit, dat Rob Hoppe zijn twee de penalty op een rij stopte. Wat er die tweede helft aan Ursus-zijde gebeurde, stond meer in het teken van de na tionale luilak dan van actief voetbal. TDC kon hei povere imago van de eerste helft iet wat oppoetsen, maar kon toch niet scoren. Ban Fiegel scoor de tot slot de beslissende 30 via een tegenstander. SchiedamHBSS heeft een supportersclub, die zaterdag gelijk maar een nieuw clublied ten gehore bracht. Getooid met vlaggen werden de spelers welkom gehelen op het veld. die er zelf geen gras over lie ten groeien en met veel inzet een tweede Overwinning be haalden. De leden zijn voorna melijk meisjes, dezelfde waar van HBSS er nu al 20 heeft voor het zg. meisjesvoetbal. Puttorshoek - Een oppermach tig Fortuna heeft pas m de laatste minyut van de wed strijd tegen Puttershoek de volle winst kunnen pakken. Een terechte overwinning, daar de gastheren de volle ne gentig minuten een verdedi gende houding aannamen. Fortuna mocht dus komen, pas in het tweede bedrijf resul teerde dit in doelpunten. Ron Hofman zorgde voor de ver diende openingstreffer 0-1. Putterhoek kwam door een strafschop op gelijke voet. De wedstrijd leek onbeslist te gaan eindigen, maar Ger Don was de man die in Fortuna in blessuretijd de volle wint bracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7