SÏAl/STREEK (EmsiI Goudriaan optimistischer dan ooit 9Meer mensen door warmer water9 Deelraadbestuur wil 200 extra huizen Natuurgenot in nieuw clubhuis Ouderlingen KoninMijk onder scheiden Bazar moet gerefor meerden aan nieuwe kerk helpen Dief gepakt Volksdansen in de Kreek bfeC'.y* d. Ondanks malaise in bouw Antiekbeurs is er weer Lunchconcert Valse sleutel opent auto's Gewond na knok in disco Dief bij jeugd en in internaat Dief te snel voor vrouw dinsdag 7 oktober *l$m VD/SC/WW De gereformeerde kerk in Schiedam zal zondag enkele -ouderlingen en pastoraal me- dewerkers aanstellen voor de wijkgemeente Zuid-Oost. Dat gebeurt tijdens een dienst in de Oosterkerk. Ouderling wor den juwelier C. Kok en me vrouw E. de Jong-Boon. Pasto- raai medewerker worden de heren C. Groen eweg, S. Hal- besma en W. Roozen en me vrouw N. Nierop. De met functioneel leeftijd sontslag vertrokken comman dant van de Maaslandse vrij willige brandweer, J.H.van den Ham, is een koninklijke onderscheiding ten deel geval len. Tijdens een vorige week gehouden afscheidsreceptie spelde burgmeester Van den Brink hem de gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op. Van den Ham is 35 jaar bij de vrijwilli ge brandweer geweest Schiedam De gere formeerde kerk in Schiedam begint mor gen met een twee dagen durende actie ten bate van de nieuwbouw van de Oosterkerk aan de Rotterdam sedijk 289. Hoewel de gereformeer den het nog enige tijd met de oude kerk zul len stellen, is al enkele maanden geleden een geldactie gestart die tot op heden 15.260 gulden heeft opgeleverd, Daar naast spaart de kerkge meente voor dc restau ratie van het orgel, die 27.680 gulden heeft op gebracht. De actie, die morgen be gint, bestaat uit een bazar in het kerkgebouw zelf. Een negentiende eeuws foto-atelier zal ingericht worden, er is een rad van avontuur en van alles zal er te koop zijn: volks kunst, antiek, curiosa, boeken, speelgoed, hand werk, levensmiddelen, oliebollen, warme snacks en bloemen. Ook is er poppenkast voor de kleintjes van gerefor meerd Schiedam. De bazar is morgenmid dag geopend van twee tot vijf, donderdagavond van zeven tot tien uur. In het afgelopen jaar is de reparatie van het dak van de Magnalia Delkerk aan de Albardastraat de gereformeerden flink te gengevallen. In de begro ting van het afgelopen jaar waren die onkosten niet voorzien. Schiedam Drie inbraken had een 21-jarige Rotterdam mer op zijn geweten toen hij voor één van die kraken door de Schiedamse politie werd aangehouden. Dertig gulden heeft de inbraak in de sta tionsrestauratie in Schiedam, die hem uiteindelijk noodlottig werd, opgeleverd. De schade hij die inbraak lag aanzienlijk" hoger. Tweehonderd piek heb ben de spoorwegen uit moeten trekken om alles weer in de zelfde staat te brengen als voor de inbraak. De dief uit Rotterdam bleek t'jdens het verhoor door de Schiedamse recherche verant woordelijk te zijn voor nóg twee inbraken, allehei ge pleegd in Rotterdam. Schiedam In de Kreek start Vanavond een nieuw volks- dansprogramma, waarbij vol gens centrumcoördinator Ber- tus Blokland ontspanning, be weging en gezelligheid goed «unnen samengaan. Om half £riit staat voor liefhebbers een kopje koffie klaar, de inschrij- Vlng kost vijf gulden per tnaand. De Kreek staat aan de ^ange Haven 92. Trimactie krijgt mensen weer naar het zwembad Schiedam Zwembad Schiedam-Zuid heeft dit jaar elfduizend mensen méér in het water gekregen dan het vorige jaar. Eén van de belangrijkste oorzaken daarvan is de trimactie die het zwembad sinds maan dit jaar organiseert. De trimactie die bekend staat als het zogenaamde spiraalzwemmen wordt nu vervangen door een nieuw systeem om de conditie een beetje op peil te houden: 'Trim Jogging'. En ook die nieuwe actie loopt in Schiedam als een trein. Elke dag komen er méér mensen naar het zwembad aan de Westfran- kelandsedijk. De enorme op leving van de zwemsport heeft in het Schiedamse zelfs al geleid tot de oprichting van een reisclubje. Trim mende dames trekken nu twee keer per jaar gezamen lijk er op uit. Alles bij elkaar reden voor een gesprekje met de man die het trim- zwemmen naar Schiedam haalde, H. Wertheim, de be drijfsleider van het Zwem bad aan de West-Franke- landsedijk en zijn cheffin Frieda Keyzer. Bedrijfsleider Wertheim: „De trimacties zijn een overweldi gend succes. In maart van dit jaar zijn we begonnen in Schiedam -Zuid met het zoge naamde spiraalzwemmen. Dat kende ik nog vanuit Alkmaar, waar ik werkte voordat ik naar Schiedam kwam. Hetspi- caalzemmen is een initiatief van de Koninklijke Neder landse Zwembond. Tegen be taling van een klein bedrag kunnen de mensen een kaart kopen waarop de afstanden die worden gezwommen kun nen worden aangetekend. Per dag mag maximaal vijfhon derd meter worden gezwom men voor de kaart, en mini maal moeten honderd meter water worden overbrugd. Het voordeel van zo'n actie is dat de mensen een doel hebben om naar het zwembad toe te komen, het stimuleert de men sen, ze kunnen nu ergens naar toewerken." De actie met de kaart is in middels stopgezet en vervan gen door de actie Swing Jog ging. „De verandering is dat de trim zwemmers nu voor vier nen door ken je al heel snel de mensen bij naam. Zonder zo'n actie was dal nauwelijks het geval." Opvallend is dat het trim- z wem men vooral onder vrou wen erg populair is. De dames vormen veruit de meerder heid, hoewel het toevallig wel een man is die als eerste in het kader van Swim Jogging een gouden medaille heeft binnen gehaald. Minder is de belang stelling voor de sportieve be zigheid onder de jeugd. „Maar het valt voor jonge kinderen ook niet mee om telkens baan tjes te zwemmen" vertelt Frie da Keyzer. „Ze hebben vaak veel meer zin om te gaan springen en duiken." De trimactie in Zuid is volgens Wertheim ook bijzonder ge schikt voor oudere mensen die normaal bevreesd zijn voor een le lage temperatuur van het water. „Om daaraan tege moet te komen is het water bij ons warmer dan in andere zwembaden. Wij houden het op 28 graden in het diepe en dertig grademn in het ondiepe bad. Bij andere baden ligt de temperatuur van het water op 24 graden, en dat is volgens mij één van de oorzaken dat het bij ons zo druk is." Bedrijfieider Wertheim en cheffin Frieda Keyzer van zwembad-Zuid: de trimactie is een groot succes; zelfs het perso neel doet mee". gulden een boekje kun- kopen waarin zegeltjes worden geplakt. Drie van d: boekjes zijn door de zwembond uitgegeven. Het eerste boekje is vol met tien gezwommen ki lometers, het tweede met twintig en het derde boekje is voltooid na dertig kilometer. Als beloning voor een vol boekje ligt dan een bronzen, zilveren of gouden medaille voor de zwemmers klaar." vertelt Wertheim. Maar de prestatie is bij het Swing Jogging niet het be langrijkste. Frieda Keyzer. „In het zwembad onstaat erg veel contact met andere mensen. Dat is iets wat trimmen in het zwembad voor heeft op andere vormen van lichaamsbewe ging, Het leuke is ook dat je als personeel contact met de zwemmers krijgt Iedereen komt na afloop van het zwem men bij je langs om een zegel tje te laten bijplakken en daar- Wethouder Goudriaan, milder geworden. Hoek van Holland Hef dagelijks bestuur van de Hoekse deelgemeente raad zal graag gebruik maken van een mogelijkheid om tweehonderd extra wonin gen te bouwen op een terrein langs de Prins Hendrikweg. Wethouder J.G.van der Ploeg van stadsvernieuwing lijkt wel bereid een dergelijk wooncon- tingent naar de Hoek toe te schuiven en de woningbouw vereniging 'Rotterdam aan Zee' heeft al gevraagd om een bestemmingsplan 'Hoge Weide Noord' te laten ontwerpen. De tweehonderd extra wonin gen zouden erg welkom zijn nu het zich laat aanzien dat na het Brinkplan eventuele nieu we bestemmingsplannen wel een paar jaar op zich laten wachten. Het door de wethou der aangebodene kan volgens het deelraadsbestuur worden gezien aJs fase tussen het Bles plan en op stapel staande plan nen zoals 'herziening Oost' en 'Krimsloot'. Het dagelijks be stuur stelt voorwaarde daarbij wel als dat andere wo ningbouwplannen geen ver traging oplopen door de bouw van tweehonderd extra hui zen. Maassluis De traditionele antiekbeurs in de Koningshof te Maassluis wordt donderdag avond weer geopend. Vier da gen lang zullen standhouders stijlraeubelen en klein antiek zoals koper, tin, porcelein en zilver aanprijzen. De ope ningstijden zijn donderdag avond van zeven tot tien, vrij- dag van twee tot tien uur, za terdag vanaf tien uur 's och tends het klokje rond en zon dagmiddag van twaalf tot vijf uur. Schiedam Het hobbycen trum van de Schiedamse aquarium- en terrariumvere- Vlaardingen Een boterham metje eten onder de tonen van het orgel van de Grote Kerk kan aanstaande donderdag weer. Dan geeft organist Aad Zoutendijk van kwart voor tot kwart over één een lunchcon cert. Op het programma staan drie werken, van Johann Pa- chelbel, Carl Ph.E.Bach en Joh.Seb.Bach, niging Natuurgenot In Huis aan de Singel 128 gaat eind deze maand weer open. Ter gelegenheid daarvan houdt de vereniging twee dagen lang open huis en iedereen kan dan eens kijken hoe de verbouwing is verlopen en wat de vereniging er nu te bieden heeft De weken voor de heropening wordt de aquariumstelling nog grondig vernieuwd, zo komen de bakken in twee rijen in plaats van drie, wat een beter aanzien geeft maar ook prakti scher is. Een aantal winkeliers uit Schiedam werkt aan het open huis mee door terrarium- dieren., literatuur en fotomate riaal lijdelijk ter beschikking te stellen en door etalages aan te passen. Ook terraria worden ingericht, met in elk geval hagedissen, schildpadden en slangen. Pen ningmeester van Natuurgenot In Huis M. J. Veerkamp doet in het clubblad een oproep voor meer leden en vrijwillige medewerkers. Het open huis wordt gehouden op donder dagavond 30 oktober van ze ven tot tien uur en op zaterdag 1 november van tien tot vijf Vlaardingen Met de ont wikkeling van de stad Vlaardingen gaat het on danks de malaise in de bouw en de ellende van 's lands schatkist beter dan voorheen. Wethouder Bas Goudriaan (PvdA), verant woordelijk voor dc porte feuilles stadsontwikkeling en verkeer en vervoer ziet de toekomst optimistisch gestemd tegemoet. Zowel in de sector nieuwbouw als die van de renovatie en vernieuwbouw staan grote projecten op stapel, die naar wordt verwacht bin nenkort van start kunnen gaan. Verreweg het belangrijkste project heet 'Holy-Centrum', een nieuwbouwplan goed voor in het totaal zo'n duizend wo ningen, die merendeels in de sociale woningwetsector zullen liggen. Wethouder Goudriaan verwacht dat het groene licht van de hogere overheden voor het ambitieuze plan, waarin onder andere een compleet ge- zondsheidcentrum annex sporthal opgenomen is, niet lang meer op zich zal laten wachten. Een gunstig teken is dat het openbaar lichaam Rijn mond de plannen al goedge keurd heeft. Opgeteld bij de andere binnen kort te verwachten projecten een gunstige ontwikkeling voor een stad die zich voorge nomen heeft niet meer in de breedte te groeien, maar de uitbreiding van het woningbe stand vooral te zoeken in het vullen van de open gaten in de stad zélf. Zo zullen binnen af zienbare tijd de eerste palen geslagen worden voor het door de omwonenden fel bestreden complex NVV-woningen, 70 premiekoopwoningen. in de Westwijk en in de Hoïywijk de 31 woningen op het iJsselhoe- veterrein. Daarnaast is er nu ook schot gekomen in de bebouwing van het Lamoenterrein. Waar het ten aanzien van dit project vooral omgaat is de hoogte van de huren. Zowel toekomstige bewoners als de gemeente zijn van mening dat die momen teel veel te hoog uit zouden komen. Onderhandelingen met het ministerie om de ge middelde huur in elk geval onder de ƒ440.- te krijgen, en het liefst op het peil van de huren die nu voor de nieuw bouw in de Oostwijk gelden, zijn gaande, Goudriaan blijkt dus plotseling de wind mee te hebben. Zijn verklaring: „Door het instor ten van de bouwmarkt heeft er in feite een gunstige kente ring naar de woningwetsector plaats gevonden. De overheid begint liever met meer aan de vrije sector, het risico van leegstand is veel te groot." Wat de renovatieprojecten be treft. Goudriaan geeft toe dat hij het destijds bij het verkeer de heeft gehad toen hij be weerde dat de oude huizen iri de Vettenoordsepolder groten deels tegen de vlakte moesten. De projectgroep en met name de bewonersgroepen uit de VOP toonden echter aan dat renovatie wel degelijk haal baar is, zodat het grote renova tieproject dat momenteel in de PKD-straat wordt afgerond waarschijnlijk naar de andere zijde van de straat zal verhui zen. Met de renovatie van de Muwï-woningen in de Babber- spolder gaat het minder; het voor Vlaardingse begrippen grootste renovatieproject aller tijden wil nog niet erg van de §rond komen. Momenteel beb- en de architecten de opdracht gekregen te bekijken wat, in geval van renovatie, voor re kening van de bewoners zou moeten komen en wat voor de overheid. En dan hangt voorts nog als een zwaard van Damo* cles grootscheepse sloop bover de Zeeheldenbuurt in de Oost- wijk, Hoewel Goudriaar meent dat het toch wel met zal vallen, is nog lang niet dui delijk hoeveel woningen et uiteindelijk zullen blijver staan. Een taak waar de nog ir te stellen projectgroep ziel mee bezig mag gaan houden. Conclusie kortom, in des wet houders eigen woorden: „He is allemaal rustiger geworden En dat komt omdat ik het rus tiger ben gaan doen. Niet mee* die toestanden met bewoners groepen." Een mildere stem ming die bijvoorbeeld tot uit drukking komt In zijn .mening over de veldslag om de oude nota organisatie stadsvernieu wing, die door een andere, naar de mening van velen, be tere vervangen werd. „Hoewel i er op belangrijke punten niet zo veel veranderd is, moet ik wel toegeven dat het taalge bruik gewijzigd is. De oude nota ademde de verkeerde sfeer." Schiedam Een cassettere corder met een waarde van vijfhonderd gulden is zondag ontvreemd uit een auto die stond geparkeerd aan de Lan ge Haven. De inbreker heeft de wagen waarschijnlijk met Ij *feen vake sleutel geopend. Een 23-jarige Schiedamse dame moet het door de diefstal zon- der muziek in haar auto doen. Een bestelauto in de Nieucw- Mathenesserstraat is zondag eveneens met een valse sleutel jj geopend. De buit werd ge vormd door een zwarte plastic koffer met daarin voor vier honderd gulden aan gereed schap. Een auto aan de Korte Haven is in de nacht van zaterdag op zondag bekrast. Met een scherp voorwerp heeft een on bekende vandaal de auto aan verschillende zijden bewerkt waardoor de schade is opgelo pen tot maar liefst 2500 gul den. tigjarige rdag na t Schiedam Een twini Schiedammer is zaten een vechtpartij met een aantal s andere bezoekers van de King's disco aan de Broers vest zodanig gewond geraakt, dat hij in het gemeenteziekenhuis h moest worden opgenomen. Een gescheurde bovenlip, een gezwollen oog, een bloedende jg hoofdwond en een hersen- j schudding zijn voor de disco- ganger de overblijfselen van de kloppartij. Zijn tegenstan- l ders waren op het moment dat 1 de politie in de King's arri veerde al gevlucht. Een onder zoek is gaande. Schiedam Uit een gebouw tje van jeugdcentrum Eldos aan de Dr. Schaepmansingel is bij een inbraak een geluidsin stallatie gestolen. Een verster ker, een cassettedeck, een mengpaneel en twee speakers verdwenen uit het clubhuis van Eldos. De inbreker heeft het gebouwtje betreden na vernieling van een ruit. Tweehonderd gulden zijn vrij dag gerold uit een colbertjasje in internaat de Uitkijk aan de Hoogstraat. Diezelfde dag is door mensen in de Uitkijk een onbekende man in het gebouw gesignaleerd. Het geld was ei gendom van een 39-jarige Rot ierdammer. Vlaardingen Een 21-jarige Vlaardingse vrouw is beroofd van haar boodschappentas en fiets. Een man sprak haar aan op de Hoflaan en vroeg de weg. Op het moment dat de nietsvermoedende vrouw hem de weg wilde uitleggen, greep de man de boodschappentas en verdween als een hazewind richting park 't Hof. De vrouw zette direct de achtervolging in. maar raakte het spoor al snel bijster. Teleurgesteld keerde de vrouw terug naar het punt waar zij was aange sproken. Daar gekomen be merkte te zij tot haar ontstelte nis dat nu ook haar fiets nog was verdwenen. Waarschijn lijk meegenomen door een handlanger van de dief. De fiets van de vrouw werd later gelukkig teruggevonden nabij de LijnbaanhaUen. Ook de tas lag daar, maar de inhoud was verdwenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3