SPORT Unitas 963 wordt opgeheven Spirit blijft verrassen VD V doet het goed Harga haalt fors uit TO in 'e prijzen oorlopige winst voor Schiedam Tweede sporthal kost 4.9 miljoen WSÊiSm SP8RTKQRT De Ooievaars als herboren Mare Chomette in selectie Simultaan Tafelvoetbal Jeugd van slag Weer verlies Knap debuut HVO <Sn*dafl T cklobw 1S» VD/se/ww en Haag—Tijdens de Zuïd- ollandse kampioenschappen zzgymnastiek onder auspi- ieën van het KNCGV, heeft e damesploeg van WVZ in de aagse sporthal Overbosch rijaag de eerste plaats voor ich opgeëist. Het team onder iding van José van Baal ees met een geslaagde oefe- ing DOS uit Naaldwijk, dat "n groep van maar liefst 24 ames op de vloer bracht, te- g naar de tweede plaats. Bij e individuele titelstrijd was tionaal KNCGV-kampioene aola Steijger van Excelsior elft een klasse apart voor de ry. Zij won met ruime voor rong op José van Baal het uidhollands kampioenschap, itslagen: azzgroepen meisjes: 1. DOS Naaldwijk) 7.37 pt. 2. JOV Voorburg) 7.00, 3. CGV Zoe- "rmeer 6,20. azz individueel adspïrant da- es: 1- Trees van Leeuwen NTO Maasland) 7.62, 2. Perry *an Schie (NTO Maasland) -87,3. Margriet de Best (DWS 'jnsburg) 6.50. aazgroepen adsp. dames: 1. OS 2 (Naaldwijk) 7.62. 2. O (Maasland) 6.95, 3. DOS 1 Naaldwijk) 6.27. azz individueel dames; 1. Pa ula Steijger (Excelsior Delft) -75, 2. José van Baal (Zoeter- eér) 8,12, 3, Rosita den Har- og (Den Haag) 7.45, 4. Bayon- Soilman (Zootermeer) 6.50. azzgroepen dames: 1. CGV -^oetermeer 7.00, 2. DOS 1 Naaldwijk), 3. DOS 2 (Naald- ijk) 6.35. SchiedamVoorlopig staat Schiedam op winst (4—2) te- Len de schaakvereniging Het Zwarte Paard. Veel gevaar is er daarom niet om definitief winst te verwachten, een basis voor de Schiedammers, die twee achtereenvolgende de gradaties achter de rug heb ben. Na ruim twee uur spelen kwam de eerste beslissing. HZP'er Juyn was niet tegen een loper van Vrijland opge wassen en mocht de stukken térug in het doosje doen, XQ. Dat overkwam ook Donselaar, maar Ron Heusdens herstelde de balans weer in Schiedams voordeel. Van Zessen kreeg een remise aangeboden van Roggeveen, mocht dit niet van zijn team leider accepteren en gaf nrompt een kwaliteit weg, 2 f Van der Ende zette zijn voordeel om in een voi wins tpunt, terwijl Van Oyen profi teerde van tijdnood bij zijn te genstander, 42. Van Kleef kwam na een fout slecht te staan, maar tegenstander Van de Pluym gaf zijn voordeel weer even vrolijk weg. Groeneweg speelde een ener verende partij tegen Brand en kon vlak voor het afbreken éen pion in zijn zak steken. Ook Maas brak af in een sym metrische stelling met een goede loper. Tenslotte profi teerde ook Van de Akker van tijdnood en mag de hervatting met een kwaliteit meer begin nen. Tennishal in Maassluis bijna klaar Oe tennishal van buitenaf gezien Maassluis-Voor een slagvaardig sportbeleid kan men in Maassluis terecht, waar de eerste gemeentelijke tennishal (van het Waterweggebied) bijna een feit is en in oktober vol gend jaar zelfs gezelschap krijgt van de tweede sporthal. Maassluis, met zo'n 32,000 inwoners, voorziet daarmee in een grote behoefte. De sporthal, die over een jaar klaar is, kosten 4.9 miljoen, is nu al helemaal volgeboekt. In Vlaardingen en Schiedam is men nog lang niet zo ver. In Vlaardingen zijn plannen om de Westwijkhal uit te breiden, maar daar hebben thans bezuinigen op sportgebied de boven toon. In Schiedam discussieert men nog steeds op een laag pitje over een tennishal in Noord. De tennishal in de Maassluise Steendijkpolder, die uit steen is opgetrokken,- kosten 3 1/2 miljoen -, telt vier tennisvelden en twee grote kleedkamers voor de hockey vereniging Evergreen, die in de onmiddellijke omgeving hockeyvelden heeft liggen. Ook zijn er twee kleedkamers voor de tennissers van deze club beschikbaar, die verder vier van de zes buitenvelden in eigen beheer krijgt. De tennisvelden in de hal en twee er buiten wor den gerund door de Maassluise Sport- en Recreatieraad. Dat tennis in Maassluis populair is blijkt wel uit het feit, dat de nieuwe tennisafdeling van Evergreen al zo'n 400 leden heeft en een wachtlijst. Op 20 oktober wordt gestart met tennislessen in de tennishal, een week later worden de overige velden verhuurd en op 17 januari is de officiële opening met een 24- uurs tennistoernooi. Vorige week ging voor de tweede sporthal de laatste paal de grond in. Deze sporthal, die op een afstand van 200 meter van de ten nisaccommodatie komt, krijgt een vloe roppervlakte van 48 bij 28 meter. Schiedam - Mare Chomette, ta feltennisser van de Schiedam- se invaliden-sportvereniging De Ooievaars, is geselecteerd voor het Rotterdamse team, dat zondag in het tafeltennis- centrum aan de Westkousdijk 2, te Rotterdam, uit zal komen tegen een vertegenwoordigend team uit Utrecht. In de stcde- nontmoeting, die om 12.00 uur zal beginnen* wordt Mare Cho-. mette bijgestaan door Jacobs (Pitt'75) en Van der Palm (Amroba). Schiedam - De ta feltennissers van De Ooievaars re kenden geducht af met Centrum 2. In deze uitwedstrijd werden de meeste ïunten binnen ge laaid na verlen gingen of in drie games. Na de in zinking van vorige week, een 8-2 ne derlaag, was De Ooievaars als her boren. Er werd een 6-0 voorsprong op gebouwd, voordat de tegenstander iets kon presteren. John du Chatinier verrichtte weer een hattrick, ter wijl Wout Peeman en Mare Chomette iedere tweemaal wonnen. De enige nederlaag leden beiden tegen Van der Poort. Ook het dubbelspel eindig de in een Schie- damse overwin ning. Zowel de eer ste als de tweede game werden in de extra verlengingen met 20-22 door John du Chatinier en Mare Chomette gewonnen. VlaardingenHet gaat VDV nog steeds goed in de bondscompetitie. Na Rijsoord en Schie dam, moest nu Denk en Zet met 124 het onderspit delven. De Vlaardingers kwamen in eigen huis snel op een 80 voorsprong, een zeldzaam gebeuren in de provinciale klasse. Vier overwinningen van Dik van den Kerk- höff, Gerrit van Mastrigt, Coen Biel en Wim Heuvelman zorgden hiervoor. De enige bord- punten ontstonden uit remises van Leen Lij- klema. Leen Torn, Wim Niestadt en Ron Rol- derheij. VDV deelt thans de eerste plaats met Cbarlos. dat met 11—5 van Schiedam 2 won. Ook VDV 2 heeft nog geen verlies geaccep teerd. De thuiswedstrijd tegen Charlois 3 werd wel onder grote spanning gespeeld, want lange tijd keken de Vlaardingers tegen een 5—3 achterstand aan. Pas na het midden- nachtelijke uur kon men pas ruim ademha len. Winstpartijen waren er voor Jaap Voerman, Maarten van Splunter en Dik Mast, terwijl Cor van Veelen, Leen Boudewjjns en Van Woerden de punten moésten delen. Jan Wis se en Kars leverden de punten in. De dames van Basket Boys doen het tot dusver uitstekend. Nu werd weer van Dragons gewonnen met 62-49. De moeilijkheid is echter dat de Vlaardin gers erg onregelmatig spe len en veel zullen moeten oefenen om in ritme te blijven. Juventus en The Green Eagles (heren) ontmoeten elkaar donderdagavond voor de beker. De eerste wedstrijd is in Schiedam en zaterdag in Maassluis. Met name voor Roel Pie per en Peter van der Waal betekent dat een extra mo tivatie tegen hun oude club. Donderdag begint de wedstrijd om 21 uur in de Margriethal en zaterdag om 17.30 uur in de Olym- piahal. Arie Riedijk en Frans Bouman (beiden Hermes DVS en Rotterdam Ahoy) hebben een nieuwe sport zaak, Biesheuvel Sport, in. Maassluis geopend. Bij de thuiswedstrijd van DHS, die op Harga werd gespeeld, heette het pro grammablad toch „Hennes DVS" «huis. Bij de prijsuitreiking van het open Vlaardingse schaakkampioenschap ont brak de winnaar van het zilver, de heer Ketel. Aan gezien het adres van deze schaker onbekend is, zit de organiserende vereniging HVO met de fraaie beker in de maag. De heer Ketel wordt verzocht zich te melden Vlaardingen— Ir» het kader van kerkeweek Holy speelt VDV'er Dik Mast vanavond een simultaan. Dat gebeurt in het kerkcentrum aan de Rei gerlaan vanaf 19.00 uur. Schiedam - De uitslagen van de tafelvoetbalverenigïng Rijnmond: van Os-Kopje 7-0, Smit-Ba5tiaanse 5-0, Osse- waarde-Busscher 1-4, Dolstra-, Stoop jr 1-9, Ling-Tobé 0-9, Dolstrat 0-6, Vos- Stoop sr 0-7.i NAALDWIJK De jongenstop van Auto Ruiter/OIKOS Is van slag en verloor ditmaal thuis met 7—3 van 't Zand uit Middelburg. De Zeeuwen begonnen al snel met een 40 voorsprong en voerden deze regelmatig op. Bii 1—7 kon OIKOS de. eindstand nog op 3—7 bepalen. Mark Rijerse, Sjonnie Grootendorst en Nico van Holsteijn wonnen eenmaal. Binnen worden vier velden uitgezet Maassluis - De gymnastiekvereniging Unitas '63 wordt per I januari opgehe ven. Financiële en organisatorische pro blemen liggen hieraan ten grondslag. De circa 120 leden, voornamelijk jeugd, gaan echter niet verloren voor de Maas sluise sportwereld. Sparta en Advendo hebben zich bereid verklaard de leden, te zullen opvangen. Zeventien jaar heeft Unitas '63, dat in eerste instantie een afdeling was van de handbalvereniging, het kunnen uithou den, De laatste jaren brokkelde de vere niging door gebrek aan kader steeds meer af. Al die tijd werd het gerund door een vijftal dames, die het thans niet meer zien zitten. Een paar jaar geleden is al eens getracht de Maassluise clubs bij elkaar te bren gen. Dat zou qua organisatie minder' problemen met zich mee brengen voor het inhuren van vrijwel alle Maassluise turnzalen die beschikbaar zijn. Met zo'n concentratie zouden maar 2 a drie zalen ingehuurd hoeven te worden. Ook ma teriaalkosten speelden hierin een be langrijke rol. Dat is echter op niets uit gelopen. Hoewel thans nog in een he- ginstadium, is het niet uitgesloten, dat Sparta, met 700 leden, en Advendo met 800 leden, in de toekomst alsnog tot een samenwerking zullen komen... Den Haag Tegen het Haagse Ariston'80 kon de aanval we-,' derom de fouten van de verde-" djging niet overtreffen met doelpunten, zodat er alweer een doelpuntrijke nederlaag volgde met 4—2. De treffend kwamen van Hans Jonas en! Werner Kramer. Vlaardingen - Schaakvereni ging HVO heeft het debuut in^ de promotieklasse tegen Stei-" nitz met een veelbelovend re sultaat afgesloten. De voorlopi ge uitslag is 3,5 tegen 1,5 terr wijl de afgebroken partijen er gunstig uitzien voor HVO. Dé Kort, Both en Kolenbrander wonnen hun partij en Van Driel zorgde met zijn remise voor een half punt. HVO 3,; het team dat vorig seizoen de promotie op een haar na misté, is door het terugtrekken van Volmac alsnog naar de tweede, klasse „gestegen". yiaardingen/Schfedam Ook na dit korfbalweekeinde blijft Spirit de enige club zonder verliespunten, want Vlaardin gen moest één punt in.Dord recht laten. Ook ODO ver speelde een punt. Maassluis hield de traditie in ere: en Èwam zonder punten uit Mid delburg terug. Hoekse moest wederom een teleurstelling 'verwerken en verloor in de Slotfase met 4-3 van Sagitta. De overige teams wonnen hun partij. ODI-De Kapellen 9-5 In het begin moest ODI erg wennen aan de gewijzigde op stelling en had de eerste aan val het zeer moeilijk. De Ka pellen kon in de eerste helft nog wel met 4-5 afsluiten. Na •de hervatting zette ODI orde op zaken en zorgden de dames ervoor, dat de overwinning een feit werd, 9-5. Doelpunten: Chiel Bos, EHy van der Lely (2), Marlène Olivier (2), Jaap Blokhuis, Ria Zeeuw, Ploni Visser, Joke van der Waal. Swift-Maassluis 7-4 In uitwedstrijden lijkt Maas sluis er een vreemde traditie op na te houden dit seizoen. Want ook ditmaal was de Maassluise aanval in de eerste helft onmachtig, terwijl Swift aan een handvol kansen ge noeg had,. 5-0. Na de thee kwam er ook nu een herboren Maassluis binnen de lijnen, maar men kon toch niet langs zij komen en moest met 7-4 ge- Vermeij (2), Frans van der noegen nemen. Doelpunten: Krans (2). Agnes Hocgenraad Martin Bergwerff (2). Leo van (2), Martin Lokker, der Vaart en Ronny Moerman, Spirit-'l Waterschip 8- 5 In een matige wedstrijd had Spirit moeite met de hard in grijpende tegenstanders. On danks een veldoverwieht duurde het tot in de tweede helft voor het echt afstand kon nemen. Het eerste bedrijf sloot het met een 3-2 voorsprong af. In de tweede heift kwam 't Waterschip via twee discuta bele strafworpen langszij. Pas daarna nam Spirit- voldoende afstand en stopte op 8-5. Doel punten: Jacqueline Boog, Leo IVieuwerkerk-Oranje Nassau 4-7 Geschrokken na de forse ne derlaag van vorige week, kwam er een fanatiek Nassau uit de startblokken. Daardoor liep het zichzelf bijna voorbij en speelde in de beginfase te gehaast. Dit leidde tot onnodig balverlies. De eerste helft werd met 1-2 afgesloten. Toen het 1-3 werd kwam er wat rust in het Vlaardingse spel. Twee afstandstreffers brachten Nieuwerkerk weer langszij, 4- 4. Maar daarna besliste Oranje Nassau het pleit en was de eer ste uitoverwinning een feit Doelpunten: Ton Sluimer, Coby van Keulen, Kees van der Kooij, Leo van der Bie (2), Anthoinette Vermeij (2). Tempo-ODO 6-6 Na de verrassend goede wed strijd tegen Nassau stelde ODO nu toch weer teleur. Ondanks de vele winstkansen moest het -in de laatste seconden Tempo naast zich dulden en zodoende de punten delen. In het eerste deel van de wedstrijd verliep het moeizaam en ondanks een 0-2 voorsprong ging het met 2- 2 rusten. Na 2-3 keek ODO zelfs tegen een 5-3 achterstand aan. Na twee treffers van Mar tin Bosscha en een benutte strafworp van Cees van der Vaart leek een 5-6 winst bin nen. Het venijn zat in de staart en een ver wanhoopsschot be tekende 6-6. Overige doelpun ten; Nel Cyvat, Bram Hane- maaijer en Fenny Broek. Succes-Unicum 8-6 Een resoluut leidende scheids rechter hield beide teams in toom en zorgde mede daardoor voor een spannend scorever- loop. Qua veldspel wint de ge lukkigste, maar Unicum, ver diende de winst niet omdat het vier strafworpen miste. De eerste helft sloot Unicum af met 4-5 af, daarna kwam Suc ces goed terug en won met 8-6. Doelpunten: Jolanda van der Kuil, Peter van der Zouwen, Marga Bijl, Kees Jonkman (3), Paula de Geus en Cocky van Waas. Harga-USV 11-3 Harga verwachtte een grote tegenstand, daar USV vorige week behoorlijk uitgepakt had. Het viel echter allemaal erg tegen, want USV was geen tegenstander om van te schrikken. Het werd zelf een matte partij, waarbij Harga zich zelfs een matige spelletje korfballen kon veroorloven. Bood USV voor rust nog enig tegenspel, 6-3. Na rust kwam het helemaal niet meer in het stuk voor en werd het toch een verdiende 11-3 overwin ning. Doelpunten: Karei valt der Linden (3). Rob Bons, Chris Alblas (3), René de Goe de (2), Marga Wilschut en Ab van Duyl. DKV-Vlaardingen 4-4 Een wedstrijd waarin beide defensies oppermachtig waren en Vlaardingen na een I-I ruststand pas in het tweede bedrijf tot tweemaal toe een kleine voorsprong kon nemen-l Toen het 3-4 was, ging DKV- goed pressie spelen en werd Vlaardingen angstig. Dit le*: verde de gelijkmaker op, 4-4. Doelpunten: Marijke Strubbe,; Rien Roozendaal, Dick van* Ekelenburg en René Zwets.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4