Danny Molendijk blij ft in Amerika 'Geweld van lost niets op Juvenilis nog steeds van slag Van Opstal uitgeschakeld Matig turnen van regioclubs Hoofdinspecteur Keizer waard. MANTELS JANSSEN'S Vlaardingen-F ey enoord Olympus huldigt Hennie de Gids Nationaal biljartkampioenschap Modemagazijn Hoogstraat 155-157*,- Schiedam -;Tèi* 268027; - »f ■pa-' - - -y V- «owtidsg 0 oktober 1S80 VD/SC/WW Vlaardingen De VV Vlaardingen zal volgende week dinsdag, ter ere van de opening van het nieuwe clubge bouw, aanstaande zaterdag, aantreden tegen de voltallige hoofdmacht van Feyenoord, Het is de tweede maal, dat de Rotterdammers met Vlaardingen de strijd aanbinden. Vorig seizoen kwam Feyenoord in de afscheidswedstrijd van Sjaak Jansen niet verder als een 1-2 overwinning. De wedstrijd in de Broekpolder begint om 19.00 uur en zal worden voorafgegaan door een ontmoeting tussen Vlaardingen E en Èsto E. De toegangsprijzen bedragen voor de jeugd een gulden en voor de overige toeschou wers een rijksdaalder. Schiedam - Olympus huldigt zondag vóór de wedstrijd tegen FC Rotterdam Hennie de Gids. Dit in verband met het feit, dat dat hij aan zijn 300 ste wedstrijd toe is. De Schie damse afdelingsclub waardeert Hennie de Gids in hoge mate. Niet alleen door zijn posi tieve inzet, maar ook omdat hij zaalsecretaris is, sinds Olympus het zaalvoetbal invoerde. Daarnaast is hij verzorger van het eerste elf- transfer is, dat Molendijk alleen is overgegaan voor de zaalcom petitie die de Amerikaanse 'soc- cerclubs' benutten om de win terperiode door te komen. Zodoende is Danny, die aan staande zondag al zijn debuut zal maken, in maart weer transfervrij. Molendijk moest evenwel hier door aanbiedingen van FC Vlaardingen, Heracles, Telstar. FC Groningen en het Belgische Beerschot af slaan. Vlaardingen Danny Molen- de Washington Diplomats uit- dijk, de ex-SVV en FC Vlaar- kwam, is van club veranderd, dingenspeler die gedurende de De 24-jarige Schiedammer, die afgelopen twee seizoenen in de geen contract meer kreeg aan- Amerikaanse competitie voor geboden van de hoofdstedelijke formatie, waar ondermeer ook Johan Cruyff en Wim Jansen vertoefden, is overgegaan naar de Philadelphia Furies. Het speciale echter van de Met nog een wedstrijd te gaan is het vrijwel zeker dat de zwemmers van Vï. king '60 op de vierde plaats zullen eindigen. In de voorlaatste zwemwed strijd van de ZRO (Zwem- bond voor Rotterdam en Omstreken) waren er weer tal van medaillewin naars. Meisjes onder 10 jaar 100 vrij: Arianne Stolk, 1.31.9; Astrid van Ir- sen 1.33.3. Bij de jongens op de 100 school: Robbie Hoekwater 1.37.6. Schiedam huldigt vrij dagavond zijn sportkam- pioenen in het Stadskan toor. Elke club, die het af gelopen jaar kampioen is geworden, mag (op uitno diging) met een delegatie van vijf man of vrouw ko men. Ook de individuele kampioenen worden in de hulde betrokken. De ju nioren blijven echter thuis, Deze week is het 50 jaar geleden dat Eppo Hekman met een aantal stamgasten van café billard De Grif fioen 't Oosten oprichtte. Om dit te vieren is er za terdag in datzelfde café een receptie tussen 16 en 18 uur. Het feestjaar van deze biljartclub eindigt voor de leden en hun dames op het eiland Texel, waar van 31 oktober tot en met 2 no vember een feestweekein- de wordt gehouden. In de NCRV-competitie voor de beste ploeg van het zaterdagvoetbal gaat Zwaluwen, ondanks de twee opeenvolgende ne derlagen, nog steeds aan de leiding. In het indivi dueel klassement staat Ab Nijgh op een gedeelde der de plaats. der meer tegen Vitesse een kaal zaten. daarbij de afrastering een deel van zijn nieuwe afraste- Volgens Maarten Keizer- stukje maar vernielden, is ring kapot getrokken door de waard wordt de soep niet zo natuurlijk niet goed te keu- jeugd, vermoedelijk uit het heet gegeten als zij is. „Er is ren, maar ik constateerde Arnhemse Spijkerkwartier, toen niemand gemolesteerd, zelf, dat het hekwerk maar en nam het toen de politie ik heb zelf gezien dat er niet met enkele ijzerdraadjes vast kwalijk, dat het niet ingreep geslagen is, alleen reageerde zat". en maar met vierman op het de Arnhemse jeugd wat al té pe minder prettige opmer- veld was. Terwijl er op het enthousiast op de doelpunten kingen aan het adres van de bureau dit weekeinde zeker van hun club en renden politie neemt de Vlaardingse twintig man in het wachtlo- daarom het veld op. Dat zij hoofdinspecteur maar voor zoete koek aan. „Ik kan er wel in komen, dat een club zó emotioneel reageert, het is allemaal nieuw dat hekwerk, bovendien zie ik het als een uitschieter, omdat er in Vlaardingen werkelijk nooit iets op de voetbalvelden ge beurt. Naar amateurwedstrij den sturen we helemaal geen agenten, alleen, inderdaad, komt het betaalde voetbal in een steeds kwader daglicht te staan. Vlaardingen De kri tiek, die het bestuur van FC Vlaardingen onlangs had op het optreden van de politie bij „relletjes" aan de Marathon weg, noemt hoofdinspecteur Maarten keizerwaard niet terecht De eerste divisieclub zag on- Net zoals de trainers in Zeist vlak voor de competitie be terschap beloofden met aan vallend voetbal, of de scheidsrechters werd meege deeld meer met gele kaarten te strooien en de clubs deze bedrijfstak meer moesten promoten enzovoort. Want misdragingen op voet balvelden. is niet van het Jaatste seizoen. Nu heeft men situaties, dat de Mobiele Een- Eagles op ■fluweel heid in Breda en Den Haag op de zaterdagavonden zeer actief is, in Utrecht en Am- sterdam men politiehonden er op los laat, alles gericht op de veiligheid van de toe- schouwers. Want met alles gaat het om de veiligheid van de mens. Jm Daarom behoort een uniform É/njk beleid een garantie te zijn. Ook in plaatsen waar het .JÖIl nog rustig is. Ook in Vlaar- Mp§|s§!f tKoÊÊÊ dingen, waar een uniforme aanpak in de Ja op het hoofd- bureau behoort te liggen. In- tussen heeft ook het bestuur Jllflllr^ van FC Vlaardingen op zijn |p|w beurt aangedrongen op een gesprek met de politie Het g§|f gaat er inderdaad om", aldus j||r manager Hugo van Houten", 3» dat er preventief kan war- W den gewerkt in gevallen p zoals tegen FC Groningen en Vitesse. Achteraf bezien was de schade aan de hekken achter één van de doelen, niet eens zo erg groot; om Bh»! SaBaE«wBSbSKB precies te zijn vijf gulden voor nieuw ijzerdraad.Maarten' Keizerwaard. Schiedam/Vlaardingen Voor de beide teams van het Schiedamse Juventus verlie pen de wedstrijden niet zo gunstig. De dames slaagden er niet in om van Boxtel te winnen en de heren verloren met het minimale verschil van het Rotterdamse Lakers. De basketbalteams van The Green Eagles deden het een stuk beter; zowel de dames als de heren zetten de lijn van afgelopen week voort en wonnen hun wedstrijden van respectievelijk Dunckers uit Hilversum en ASV uit Via- nen. Het damesteam van Basket Boys uit Vlaardingen boekte de tweede zege tegen het uit Ridderkerk afkomsti ge Dragons. Juventtis-Boxtel 50-57 Een gehandicapt Juventus- team kon het niet bolwerken 'tegen de groutineerde dames van Boxtel. Doordat er ver schillende dames afgelopen week niet hadden kunnen trainen, en dus het noodza kelijke balgevoel misten, staagden de Schiedamse da mes. er niet in om al snel af stand te nemen van de gas ten. Met de griep nog in de benen waren de dames van Frits1 Spaak de eerste helft niet fel genoeg om Boxtel bij te houden. Hierdoor keek Juventus bij rust tegen een 22-33 achterstand aan. Na in de tweede helft een tijdlang voort gesudderd te hebben, probeerde Spaak het na vijf minuten met een full court press en d2t had resul taat Met nog twee minuten te spelen was het verschil te ruggebracht tot slechts twee punten. Een paar keer onno dig balverlies zorgde er ech ter voor, dat Boxtel, dank zij de 50-57 eindstand, de over winning mee naar huis kon nemen. Hoewel de overwinning moeiteloos tot stand kwam, ,was de ccach na afloop niet zo erg tevreden over het ver toonde spel. Na een accepta bele eerste helft, waarin Ea gles Annemarie Sperling zag uitvallen met een zwaar ge kneusde enkel, zakte het peil in de tweede helft tot een be denkelijk niveau. Door het lage tempo liep een en ander niet zo soepeitjes, waardoor de score ook maar traag op liep. Uiteraard was men ech ter wel tevreden over het eindresultaat, want de over winning Intekende dat de ongeslagen positie aan de kop van de ranglijst gehand haafd blijft. The Green Eagles- ASV68 92-60 Ook het herenteam van de Maassluise vereniging lijkt op de goede weg te zijn. Te gen het gepromoveerde ASV werd een gemakkelijke over winning behaald, wat met name te danken was aan het goede verdedigingswerk van de Eagles. Slechts eenmaal hebben de heren van Jaap Boon tegen een achterstand aangekeken en dat was in de 13e minuut van de eerste helft, toen er een aantal ma len onnodig balverlies werd geleden, daarna werd er ech ter snel en gevarieerd aange vallen waardoor ASV kans loos werd. Tussenoplossing De rechterhand van commis saris Ben van Toledo, 32, zelf nog voetballer van Zwalu wen 15, gelooft dan ook hei lig in een tussenoplossing. „Natuurlijk wordt met argus ogen gekeken naar regelma tige wanordelijkheden in Den Haag, Breda, Utrecht en noem maar op, maar dat zijn clubs met een grote vaste supporterskern, die met de tegenstander slaags raakt In Vlaardingen kent men dat niet. Met geweld", aldus Kei zerwaard, „los je trouwens niets op. We leven nu één- maai niet in een fascisten- staat, maar zoeken bij derge lijke zaken naar een tusseno plossing". „In het geval van FC Vlaar dingen zijn we bereid rond de tafel te gaan zitten mei het bestuur van de FC hoe er moet tegen worden opgetre den. Ik ben van mening, dat óók een ordedienst van een club, zoals FC Vlaardingen die heeft, hier een taak heeft. Desnoods met honden, of zoals de politie het trecht te noemen, tussen de jeugd in te gaan staan. Tegen FC Groningen en Vitesse was daar trouwens al sprake van. Zij en de politie, traden zoda nig tactisch op, dat het niet tot vechtpartijen kwam". Maar wat niet is kan komen. Ook al beroept Keizerwaard zich op een enkel incident, dat in Vlaardingen plaats kan vinden, het is vreemd dat er geen uniform beleid is. Het zou op zijn zachts gezegd normaal zijn geweest, wan neer alle commissarissen van politie van plaatsen, waar een betaalde voetbalclub ge vestigd is, vooraf rond de ta fel waren gaan zitten om met een beleidsplan te komen. Vlaardingen - Het biljartdistrict Waterweg Noord heeft de organisatie toegewezen gekregen van het nationaal kam pioenschap vierde klasse libre. Dat zal worden verspeeld op 6, 7 en 8 februari in „De Griffioen". Het gewestelijk kam pioenschap derde klasse is daardoor een week opgeschoven. DIVERS PERS. GEVRAAGD Hoger van Zandvliet. Bij de D-heren moest Bram Bobbe een walk-over geven. Als kanshebbers worden Jac ques van Dijk en Jan Kem- peneers getipt, die vierde respectievelijk als derde zijn geplaatst. Zaterdag zal het toernooi worden voortgezet op de par ken Soenda en De Brouck- polder, terwijl zondag bij Holy de finales op het pro gramma staan. Vlaardingen - In het Haring koppen toernooi, het dit jaar voor de eerste maal georga niseerde toernooi voor Vlaardingse tennissers, werd de in C als tweede geplaatste Aad var» Opstal uitgescha keld door de Duitser Ulrich Schilp, die in de halve finale Herman van Bekkum zal ontmoeten. De andere halve finale zal gaan tussen de als eerste ge plaatste Rob van Bekkum en ProJiclial Felicitatieservice B.V., Tilburg, vraagi fn Brietle, Rotter dam, Schiedam. Hellevoet sluis dames voor verkoop aan winke liers l.v.m. samenstellen van couponboekjes. Bel voor meer inlichllngen tijdens ochtenduren O13-32.e0.S6. HUISHOUDELIJK PERS. GEVRAAGD TE KOOP AANGEBODEN Gevraagd met spoed in drukke rij een WERKSTER voor ma., woensc)., vnjd. van 8.30-tZ uur. 010-269494. Hot juiste adres voor aJ uw MEUBELSTOFFEERWERK Fa. He&sele en Co., Eondracht- straat 52, tel. 3415B3 - 348764 na 18-00 uur. WOONRUIMTE TE HUUR GEVRAAGD VAKANTIEVERBL. BINNENLAND Analist z. p, 1 nov. '80 KAMER m- gabr. v. keuken en douche Ir» Vlaard. Tel. 052Q0-424S4. Juventus-Lakers 85-86 Om aansluiting te houden moesten de heren van Ju venilis ditmaal winnen en Lakers had daar het slacht offer van moeten worden. Hoe anders is het uitgepakt, waardoor de heren van Carel Verwer na vijf wedstrijden nog zonder winstpunten zit ten en volgens de coach tot de degradatiekandidaten be horen. Na een goede start <9- 2) vielen de Schiedammers lelijk terug, toen Lakers een aantal breaks benutte' om de stand weer recht te trekken: 20-20. Voor rust was de situatie echter neg rooskleurig door dat Juventus dankzij een goed schot toch nog een voorsprong wist te nemen: 46-37. De tweede helft had de Rotterdamse coach nog een verrassing in petto, want op de ruime zone nad Juven tus geen antwoord. Hierdoor werd het verschil steeds klei ner en in de spannende slot fase trokken de gasten aan het langste eind: 85-86, The Green Eagles- Dunckers 58-27 Ook deze wedstrijd zijn de dames van Kees Brugman er in geslaagd om de overwin ning te behalen, waardoor na vier wedstrijden de Maasslui se dames nog ongeslagen zijlij Ta huur luxe RCREATIEBUN- GALOW. verwarmd, open baard. Schayk (N.Br.), herst-. kerstvakantie, weekend. Tel. 08340-3Q676. of het nu gaat om sportieve tweed, In heerlijke door- draagloden, in mohair. Lama, Alcantara of Cashmer, u vindt ze ruimschoots in onze zeer uitgebreide collectie. Daarin zijn de mantels van Delmod, loden Frey en Menuetto sterk vertegenwoordigd. En bent u liefhebster van een mantei met bont, dan hebben wij ook daarin een interessant aanbod. wijk) 43 30, 3, Dindua (Zuidland) 42 70. Paard adsp dames B l. Oranje II (Brielle) 46 80. 2 Zoetermeer (Zoeter meer) 46.70, 3. Jodan Boys (Gouda) 4623 Paard dames A: 1. K it V (Rotter dam) 44 45, 2. SEV (Leidsehendam) 44 15. 3 Jahn (Leiden) 44 06. Paard dames B' 1- BOS (Naaldwijk) 46 85, 2 DIO (Den Haag) 46.20. 3. GDS (Den Haag) 43.60, Kastbr- jongens: 1, Souplesse (Hl Ambacht» 44 64. 2. Advendo I (Maasduts) 44 10, 3. Advendo II (Maassluis) 4395. Kast adsp heren: 1- Advendo (Maas sluis) 44 i0. 2. Jahn (Leiden) 43,93. 3. Souplesse (H1 Ambacht) 42 80. Lange mat jongens 10—J3 jaart i. Souplesse (H.I Ambacht 44.25, 2. Ad vendo (Maassluis) 41.95, 3. Dindua (Zuidland) 41-80. Lange mat meisjes 1013 jaar A" I. K éi V' (Rotterdam) 47 25. 2. DOS (Naaldwijk) 47,15. 3. De Lier (De Lier) 46.35 Lange mat meisjes 10—13 jaar B 1. DIO II (Den Haag) 50 60. 2. K V II (Ommoord) 49 40. 3A. DVS I (Wate ringen) 49.20, 3B- Robur III (Scheve- ntngen) 49 20. 3C. Zoetcnneer III (Zoetermeer) 49.20. Lange mat adsp.heren: l Advendo (Den Haag) 45 Bfl. 2. Alliantie-(Schie dam) 45.60, 3. Souplesse (HXAfll- bacht) 45.50. Lange mat adsp dames A: IA. Zoeter meer (Zoetermeer) 47.80. IB. DOS (Naaldwijk) 47.80. 3. SEV (Leid- schendam) 46.85. Lange mat adsp.dames B: 1- Dindua (Zuidland) 47.60, 2. Jodan Boys (Gou da) 47.20. 3. Oranje II (Bnelle) 47.00. Lange mat heren A: 1, Advendo (Den Haag) 46-85. 2. Alliantie (Schie dam) 44.25. 3. Advendo (Maasslutf) 44.10. Lange mat heren B: 1. Souplesse (HI. Ambacht) 48.00. 2. Advendo (Den Haag) 47,40. 3. Dmdua (Zuid- ALLEENSTAANDEN v.x 30 jr. Schiedam. 2 dansavonden, oanv. 8 uur. Zaterdagav. Tivoll. Nieuwe Haven 237. eniree ƒ2.50. Zondagavond Hotel Rijnmond. Nieuwlandplein 12. Inl. dhr. Vis. tel. QlS-567066. ONDERHOUD EN REPARATIE Voor het LEVEREN. SCHOON MAKEN EN REPAREREN van uw geisers naar Smederij Daub. CalUmburgsir, 00, Vlaardingen. Tel. 34.30.96. Voor WITTEN, SCHILDEREN OP BEHANGEN het voordeligste en betrouwbaarste adres: P. A. v,d. Kruit. Laliestr. 32-34, Schiedam. Tel. 26.44.32, tele foon bean twoor der aanwezig. V/hG. J.J. Ponje. Womngruil: Aangeb. doorge broken 4 KMR.FLAT met C.V. en lift. Huur ƒ396 p.m. All In. Ge vraagd lets dergelijks in Vlaar. dingen of omg. A. Koster, Nic. Beetslaan 67, Deitt, lol. 015- 612066. 3e? Veelzijdige kollektie 0? met exklusieve _X modellen uit heel Europa. BRUIDSJAPONNEN en GELEGENHEIDSMODE Geopend ven 8.00-1100 SCmFTHM nkiH.Ks\KST toe 1 tl_ J*7A I*. Donderdag tat 21.00 uur koopavond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4