sfB if arpe Davids hoopt met tieuw jasje op meer leden doedelzak met disco en bingo 1 [ugddag in mingshoek ►tospullen ïstolen leroofd ilj het [porten Tweede Kamer kan beslissing over rijksweg 19 uitstellen Parijs wacht twee bewoners Indische Buurt '-/Blokje ^Lrond^ dondordtg 9 oktob*r 1980 vd/s cnnvi >luis Voor de speciale Idag. die koopcentrum |ngshoek op zaterdag 18 er in Maassluis houdt, :n de vereniging uil |land en Maasdijk nog bit weinig belangstelling. het enthousiasme vanuil sluis zelf is overweldi- Veel verenigingen en [al de jeugdafdelingen Ivan zullen zich presente- lop de regionale dag, die 1 de winkeliers van Kij khoek mogelijk wordt ge- r1- Ikoor Fluitekruid geeft Iiitvoering, het Wapen van Asluis geeft met zijn majo- ■s en drumband een show, de Maassluise Harmonie Jrumband Groene Oase pa- Iren door de Koningshoek. Btverenigingen komen ook: las '63 met handbaldemon- lies,' MSV met softbal en l<bal «n Sparta met Eymnastiek, De Schiedam- lansschool Sitton demon- |ri klassieke ballroomdan- lieren kunnen tegen gere- lerde prijzen foto borden Izichzelf laten maken. Irdingen Bij een in- Ik in een woning in de I der Duijn van Maasdam- foto-apparatuur met I waarde van circa tiendui- J gulden gestolen. De appa- |ur bestond onder meer uit speigelreflexcamera's en [de lenzen en voorzetfil- Men kwam de woning |en door een raam binnen II immer». Ihiedam Terwijl een l-jarige Schiedammer in sporthal Margriet aan It sporten was. is zijn Ito op het aangrenzende Irkeerterrein leegge- lofd. Het portier van hei lertuig wprd op klaar- Ihte dag geforceerd en It de wagen werden mce l-nomen een rekenmachï- t. pechlamp, belichtings- leter. zonnebril, verband- lommei en dertig easset- Is. De waarde van het plvreemde is niet be- pnd. Welles- nietes rond A4 bijna ten einde Delft „Wegenbouwen heeft geen zin meer. ga maar regelen. Ik woon in Kethel. Midden-Delfland is daar het enige mogelijke stiltegebied. Als je ziet hoeveel mensen daar op zondag fietsen... Sorry, maar ik heb het gevoel dat er over tien jaar echt be hoefte is aan stilte. Én al is dat maar bij een deel van de bevolking: er blijft altijd nog wel een deel van twintig procent dat stilte wil". gerekend. Met een verhoging van de toelaatbare intensiteit van 1800 tot 2000 auto's per uur per rijstrook én het nieu we signaleringssysteem waarover uitvoerig bericht in deze krant van 25 oktober 1979hoeft in ieder geval tot 1990 rijksweg 19 niet te wor den aangelegd, kan rijksweg 16 (van de Brienenoordbrug naar het noorden) worden vergeten, is noch eer» tweede ruit rond Roterdam, noch een tweede Beneluxtunnel nodig en behoeft ook niet rijksweg 13 te worden verbreed. Wel zou dan, ter ontlasting van het Westland, de A54 van Ypen- burg naar Westeriee moeten worden aangelegd. Ir. D. Westland donderdag over rijksweg 19, de A4. die van het verkeersplein Ypen- burg rond Delft door Midden- Delïland naar Schiedam en Vlaardingen moet lopen. Ten minste, als het aan minister Tuynman, Rijkswaterstaat, het Westland, Den Haag, Rijswijk, en instanties als ae Kamers van Koophandel cn werkge vers- en werknemersorganisa ties ligL De Tweede Kamer buigt zich maandag 13 oktober over het Structuurschema Verkeer en Vervoer, en neemt dan ook een beslissing over de zo omstreden rijksweg. De be slissing over al dan niet aan leggen zal er om hangen: het is niet zeker of de loyalisten «n het CDA met de eigen fractie en de VVD vóór aanleg zullen stemmen. PvdA, D'66 en de kleine linkse partijen zijn vrij wel zeker unaniem tegen de snelweg door Midden-Delf land. Meer auto^S Westland presenteerde samen met zijn collega Immers in juni een uitgebreide brief over rijksweg 19 en stuurde die naar tal van instanties. De bei de ingenieurs, werkzaam bij het TH-laboratorium voor ver keerskunde, spraken zich op persoonlijke titel uit tegen aanleg van de A4. Nu hadden gedeputeerde staten van Zuid- Holland, Delft, diverse groepe ringen en progressieve par tijen dal al om vooral milieu redenen gedaan. Westland en Immers kwamen echter ook op grond van capaciteitsbere keningen en andere verkeers kundige overwegingen tot de conclusie dal de nieuwe snel weg helemaal niet nodig is. Het verkeer kan zeker tot 1990 nog makkelijk door rijksweg 13 worden opgevangen, menen de ingenieurs. Er kunnen meer auto's op een rijstrook dan waarmee nu nog wordt Niet blij De Kamers van Koophandel in Zuid-Holland waren niel blij met de actie van Immers en Westland. Volgens de KvK's is een tweede verbin ding tussen de stedelijke gebie den van Den Haag en Rotter dam een absolute noodzaak, vooral ook uit economisch oog punt, De Kamers somden ja ren geleden al diverse argu menten op, waarom aanleg van rijksweg 19 in dat ver band meer zin heeft dan aan leg van de verder weg gelegen rijksweg 16: goedkoper, meer verkeer voor de nog onderbe zette Beneluxtunnel. minder verkeer voor de overbelaste Brienenoordbrug, ontlasting van de wegen in het Westland, en geen sluipverkeer in Mid den-Delfland. De conclusie van Immers en Westland kón niet juist zijn. Het raadgevend ingenieursbureau DHV in Amersfoort kreeg opdracht om in een zeer korte tijdspanne eventuele onjuistheden uit de brief var» beide ingenieurs te halen. Verder kijken dan 1990 is no dig, oordeelde DHV. Boven- |e majorettes en tamboers van Harpe Davids kunnen nog wel wat versterking gebruiken. Eiedam Harpe Davids zit in nood. De listelijke muziekvereniging uit Schiedam Eft de laatste tijd al eens uitnodigingen leten afzeggen, omdat de bezetting van fmonieorkest, tamboer korps en majorette- Jeton niet voltallig was. En om dezelfde len dreigt begin 1931 het zestigjarig jubi- Im in het water té vallen. Harpe Davids 1 nu snel meer leden werven en hoopt dat Jier meer te bereiken door nieuwe unifor- In aan te schaffen. En inderdaad zou een Ier hedendaagse outfit best eens kunnen Ipen. .Aan uitnodigingen heeft de drumband geen gebrek, maar die gaten in het korps spelen de vereniging parten. Vooral klarinettisten en saxofonisten zijn hard nodig, maar ook naar andere muzikanten wordt naarstig ge zocht, Wie interesse heeft, kan op maanda gavonden een kijkje gaan nemen op de re petities in de Opstandingskerk aan de Bur gemeester Honnerlage Gretelaan. van half acht tot half tien. Majorettes en tamboers kunnen zich op woensdagavonden van ze ven uur tot half negen aanmelden in de re petitieruimte in de kleuterschool aan de Sin gel 24. Hardingen De Doedelzak begint haar luwe sèiz°en met een feestelijke bingo- Irid. De Doedelzak is het 'zaterdagavond- trtcafé' van buurthuis De Haven. „Vlaar- iéen heeft niet zi)n tachtigduizend m wo ts niets aan uitgaansmogelijkheden te bie- fu De Doedelzak probeert daaraan iets te luidt de filosofie. aardingers, die toch eens iets anders wil- i dam televisie kijken, kunnen het eens proberen met De Doedelzak. Op zaterdag 18 oktober begint het nieuwe Doedeïzakseizoen met een avond die als hoofdelementen disco en bingo bevat. De toegang bedraagt vijf gulden en voor dat bedrag mag men vijf rondjes bingo meespelen. Bovendien zit er één consumptie in het entreebedrag inbegre pen. De avond begint om acht uur en wordt ge houden in buurthuis De Haven, Weeshuis plein 18, telefoon 344539 dien onstaat met de A4 een snelle doorgaande route tussen Antwerpen en Amsterdam, zonder knelpunten en met goede aansluitmogelijkheden bij Rotterdam. Delft en Den Haag- En belangrijker: de ver keersveiligheid neemt af met het vele verkeer dat Immers en Westland per uur per rij strook willen toelaten, de ge voeligheid voor 'storingen' wordt groter, en dat bij het ontbreken van alternatieve routes. Onbegrijpelijk 'Zonder een behandeling van deze aspecten is het niet moge lijk aan te tonen dat de toe laatbare intensiteit per rij strook op een verantwoorde manier kan worden verhoogd. Het is duidelijk dat het hier gaat om de afweging van risi co's. Een voorzichtig beleid is daarin op zijn plaats', schrijft DHV. Ook het ingenieursbu reau ontkomt niet aan de con statering dat ruimte en rust in Midden-Delfand door aanleg van de nieuwe weg zullen worden aangetast. Met geluids wallen en een dieper gelegen weg moet dat volgens DHV al lemaal wel mee kunnen val len. ,,Het beste dat de tegenstan ders kunnen bereiken, is uit stel,'1 meent dr.ir. F. Hekker. voorzitter van de Delftse Ka mer van Koophandel. ..Die weg moet er komen. We heb-*- ben de smaak van de individu ele mobiliteit behoorlijk te pakken. Datis een verwor venheid die we niet meer af staan. Het zal een maatschap pelijke eis blijven var» de eer ste orde. Als je daarmee, en met de verkeersprognoses, re kening houdt, ontkom je niet aan rijksweg 19, Het is eigen lijk bijna onbegrijpelijk dat er zolang over moet worden ge sproken". Hekker geeft toe dat de doorsnijding van het gebied een probleem is. „Maar ik ge- loof niet dat de aantasting zo ernstig is als velen willen doen geloven". Onveilig Allerminst ingenomen met de brief van Immers en Westland is ook Rijkswaterstaat. Voor ons is een lange termijn visie noodzakelijk, leggen de inge nieurs B. Westerduin en P. £1- senaar uit. ..Als we vijf jaar gelden niet met Vianen waren begonnen, zat daar het ver keer in 1985 nog hopeloos vast. Na 1990 kan het verkeer ge woon niet door rijksweg 13 al leen worden opgevangen. Het is echt niet zo dat Rijkswater staat heel Nederland met as falt wil plaveien, zoals weieens wordt gesuggereerd. Rijksweg 19 is nodig. Anders moeten we maar afspreken dat we ons niet meer vermenigvuldigen en niet meer in de randstad op Het reeds aangelegde zandlichaam van rijksweg 19. Goed voor twee maal twee, en later voor twee maal drie rijstroken. een kluitje gaan zitten. De af weging heeft echt heel zorg vuldig plaatsgevonden". Vol gens Westerduin zijn de cijfers van Immers en Westland niet verantwoord. „Ze introduce ren gewoon een twintig pro cent grotere onveiligheid. Be halve dat het verkeer sluipwe gen zal kiezen, is de kans op ongevallen bij zo'n grote ver keersintensiteit als zij voorstel len aantoonbaar groter. Dal is voor ons onaanvaardbaar". Ook louter verkeerskundig zijn er volgens Elsenaar —die uitstel van de beslissing voor 'nadere studie' in deze bijna- verkiezingstijd niet uitsluit redenen voor aanleg van rijks weg 19 aan te voeren, Het ver keer tussen Den Haag en Rot terdam is straks niet meer te verwerken, er moet met name bij Rotterdam een meer even wichtige verkeersafwikkeling komen, het zuidwestelijke deel van Den Haag heeft nu een slechte ontsluiting, de wegen in het Westland moeten wor den ontlast, en het 'geraas' tus sen Schiedam-Kethel en Delft moet worden gestopt. Zowel niet, als wél aanleggen van de A4 is voor Delft ingrijpend, meent Elsenaar, die het overi gens vreemd vindt 'dat je van Delft zo weinig hoort'. Ontbre ken van rijksweg 19 betekent in de toekomst onherroepelijk meer verkeer op de Kruithuis- weg en de secundaire weg 15 naar Rijswijk. Wel aanleggen betekent ook binnen de nieu we wettelijke normen een aanzienlijke hoeveelheid snel- weglawaai voor Tanthof-West Het plan om de weg een meter dieper te leggen dan het nu aanwezige zandlichaam zal daaraan weinig af doen. Ingenieur Westland bleef ook donderdag, tijdens een discus sie over de rijksweg aan de TH. bij zijn stelling dat er meer auto's op een rijstrook kunnen en daarom rijksweg 19 overbodig is. ..'t Is een kwestie van vullen. ïorgen dat je geen gaten krijgt." zei hij. Dat kan volgens hem met het signale ringssysteem en lange invoeg en uitrijstroken. „We hebben bovendien nog tien jaar de tijd," aldus Westland. „Wij niet," klonk het uit de zaal van de kant van Rijkswater staat. ..Die tweeduizend auto's per uur per rijstrook is niet haalbaar. Zelfs als je ze met touwtjes 'aan elkaar bindt niet". Voorang voor het milieu of voor het verkeer. De Tweede Kamer mag het zeggen. Vlaardingen Een reisje voor twee personen naar Parijs is de hoofdprijs van de bingo, die de in oprichting zijnde wïjk- vereniging van de Indische Buurt dinsdagavond houdt in ontmoetingscentrum West aan de Floris de Vtifdelaan in Vlaardingen. Deelname kast leden niets, met-leden een gul den. maar toch hoopt de wijk- vereniging met de bingo de tweedaagse reis naar Parijs te kunnen betalen. Alleen bewo ners van de Indische Buurt zijn welkom. De aanvang is acht uur. Signalement: naam: Wodan leeftijd: zes maan den ras: kruising bou vier/Hollandse her der kleur: zwart geslacht: mannelijk ..Doe het nu niet" hadden de ouders gezegd tegen het jonge echtpaar. Maar nee hoor, ze wilden zo graag een hond en als we straks allebei weer gaan werken, nou, dan zien we wel weer. Tja. leuk hoor. zo'n jonge hond, maar toen ze echt allebei gingen wer ken. was het houden van de hond meer een last dan een lust, dus de oplossing in dit probleem is een en kele rit voor de hond naar het asiel. Jammer voor Wodan, maar het beest zit er mooi mee. Als hij direct naar een goede eigenaar was gegaan, die eerst alles goed overwogen had. dan was er niets aan de hand geweest en zou Wodan van zijn hondeleven ge nieten in plaats van opge sloten te zitten in een ken nel. Helaas, het mocht niet zo zijn, dus komt Wodan in de krant. Die publiciteit ii nog steeds hard nodig, want er zijn jammer ge noeg nog steeds veel hon denliefhebbers die een klein duwtje in de rug nog hard nodig hebben. Schroom alstublieft nooit om naar de Hargahoeve of een ander asiel te komen, we kijken u er echt niet op aan als u uw keus niet di rect kunt maken. Liever een asielhond met een be paald risico in het asiel de kans. dan een hond die voor veel geld verkocht wordt bij de talrijke hon denhandelaren. Ook jonge honden verblij ven «n het asiel, zoals Wo dan, slechts zes maanden oud. Een leeftijd, waarop hij gemakkelijk kan wen nen aan een nieuwe baas. Door zijn jonge leeftijd is Wodan nog erg enthou siast. hetgeen duidelijk te merken is tijdens de wan deling. Leuk. wel ver moeiend, moet ik eerlijk heidshalve vermelden. Daarom laat ik Wodan gaarne los op een groot stuk grond, aan de zijkant svaarvan zich een grote zandberg, bevindt. Zodra Wodan bemerkt dat hij los is. duikt hij uitdagend in elkaar. Daaraan wil ik wel meedoen en ik sluip zach tjes naderbij. Ben ik vlak- bijgekomen. dan springt Wodan met vier poten te gelijk van de grond en gaat hij een ontzagwek kende snelle spurt ervan door. Met de voorpoten af en toe zakkend, springt Wodan direct erna recht op mij af en kromt hij zijn rug tegen mijn lichaam. Maar ik sta nog steeds ge bukt en daardoor rollen we door het zand. Wodan geniet intens van het spel letje en probeert het we derom. Nu spring ik ech- ïer zeer onverwachts over hem heen en Wodan rolt alleen verder. Schuddend met zijn kop staat hij weer op en kijkt mij beduusd aan. Zoiets heeft hij nog door Wim Haslinghuis, beheerder Hargahoeve nooit meegemaakt en zijn kop spreekt boekdelen. Zijn oren hebben wel eens de neiging rechtop te wil len staan, maar zijn vader de bouvier is hierin met zijn flaporen toch overheersend geweest. Daardoor krijgt de kop van Wodan een heel apar te mimiek, hetgeen wel eens tot een lachbui kan leiden, De spurt wordt weer ingezet en gezamen lijk bestormen we de zandberg. Triomfantelijk blijft Wodan bovenop de berg staan en kijkt als een heerser uit over zijn do mein. Niet zo verwaand kijken, Wodan. en tegelij kertijd duw ik hem naar beneden. Al rollend pro beert hij weer op te staan en zie ik een wirwar van hondepoten in de lucht spartelen. Onderaan de zandhoop gekomen klimt Wodan direct weer om hoog. Zijn tong hangt uit zijn bek en enigszins moe gaat hij naast mij zitten. Schuin kijkt hij omhoog en lijkt te zeggen: bedankt baas. zo tof heb ik nog nooit gespeeld. Tja. maatje, maar jammer genoeg moet ik je straks toch echt weer in je kennel achterlaten. Maar doe maar goed je bést als er mensen komen kijken, wam ie bent een fijne rakker. Leuk is het niel, daar ben' ik mij van bewust, maar even door de zure appel heen bijten en alles komt best in orde. Dan kan je elke dag met je nieuwe baas spelen zonder de angst dal je weer terug moet in de kennel. Dat lijkt mij de beste oplossing voor jou, want je bent nog jong genoeg, je hebt een fijn karakter en goede, eerlijke eigenschappen. Echt waar; dergelijke ge sprekken lussen mens en hond kunnen bestaan, wanneer u de hond pro beert te begrijpen. Een hond kan zelfs duidelijk zijn emoties tonen, terwijl deze bij de mens altijd in toom worden gehouden. Wodan is zeker geen emo tieloos dier en daarbij heeft hij een enorme mi miek, waardoor het haast mogelijk is zijn gedachten van zijn gezicht te lezen. Het liefst zie ik zijn opge wekte gezicht waardoor hij veel weg heeft van een kwajongen. Eep schooier van amper zes maanden mag niet te lang in het asiel zitten. Het zou jam mer zijn, als zijn opgewek te karakter zou verande ren in een enigszins bitter denkende hond. Daarom wil ik u zeggen: de deuren van de Hargahoeve aan de Schiedamse Sportlaan staan wijd open voor elke dierenliefhebber, die een asielhond of een asielkat een reële kans wil geven. Overigens zitten Astor en Xander, twee Duitse her ders, nog steeds te wach ten op een liefdevol thuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4