jjjjflT Papen dreeh t- Schiedam slaap verwekken d Pop vies krijgt zijn gelijk Heracles dolblij met gelijkspel Exceïsior'20 snel afgebluft Weer geen zege van SVV Najaarsmoeheid op Slobbengors Sportagenda Hermes DVS doet het rustig aan FCVlaardingea eigen schuld Vlaardingen De schuldvraag kwam, nadat de te leurstelling over het 1-1 gelijke spel tegen Heracles enigszins was weggespoeld, dan toch bij FC Vlaar dingen zelf terecht Zelfs het inconsequente optre den van scheidsrechter De Munnik, die bij het oe fenduel van het Nederlands elftal tegen Willem II al geen sterke indruk maakte, wilde de spelers al niet meer aanvoeren, gewoon omdat het team van Martin van Vianen na de 1-0 voorsprong simpel had geweigerd het handvol uitgespeelde mogelijkheden in 2-0 om te zetten. „En dus", stelde de op ver trouwde grond acterende Theo Laseroms, „vragen ze om die gelijkmaker. Mogen we ook eens een beetje geluk hebben. Ik was al blij, dat we tenminste in de tweede helft een klein beetje agressiviteit toonden, ik vreesde al voor een nederlaag, dus je kan wel nagaan dat het gelijke spel al reden tot tevreden- heid gaf". En gelijk gaf Lase roms zijn eigen ontdekkin gen' Ron de Vos van Steen- wijk (Herman den Haag had geen schijn van kans) en Paul Kooien (de enige intel ligente schakel in de-Vlaar- dingse aanval) nog eens het compliment. Open doe! FC Vlaardingen heeft inder- daad de kans voor open doel laten liggen, om Laseroms eens met grote cijfers om de oren te slaan, want wat Her acles aan de Marathon weg liet zien voor een zogenaam de sub-topper, was simpei- door Emile Schelvis weg bedroevend. Voor toch 1500 toeschouwers kregen de bezoekers in de 'periode-loze' wedstrijd na een merkwaar dige kluts.tussen Mitrovic en De Vos van Steen wijk in de dertiende minuut een enor me kans, maar Gé van Dijk knalde keihard op de paal. Het gelijksoortige antwoord liet slechts zeven minuten op zich wachten, want uit een voorzet van Rob Snijders kopte Patrick Meijnhardt Helmond Trainer Popo- vic zei het wat verdrietig: „Als wc nu maar eens een keertje geluk hadden, dan 'kwamen we eindelijk eens uit de staartgroep. We 'staan toch veel te laag". De geplaagde oefenmeester van SVV had volkomen ge- .lijk. Het spel vanzijn .ploeg was in de uitwed strijd tegen Helmond Sport zee? aantrekkelijk om te zien. Het gelijkspel met 1-1 was daarom een wat karige beloning. Want de Schiedammers speel de in Helmond lang niet, slecht. Voor een groot deel van de negentig minuten maakten zij het spel. Zij toonden zich echter ook grootmeesters in het missen van kansen. Bo vendien hadden zij enigszins de scheidsrechter tegen. Arbi ter Volmer keurde namelijk in de tweede helft toen beide ploegen al een keer geseoord hadden een magnifieke treffer van Versluis af wegens buiten spel en dat terwijl Helmand- £port-verdediger Ribberink naast doelman Willemse op de doellijn stond. „Dat is ons te gen Amsterdam en De Graaf schap ook al gebeurd", mop perde Popovic nog. „Die jon gens zijn ook in de tweede helft niet op onze helft ge weest maar we verliezen er Kreft verzilverde de strafschop in Helmond. wel. Ik zal nog maar eens een extra kaars opsteken". SVV toonde overigens een goede wedstrijdmentaliteit, want al na 45 seconden stond het achter. Steenbergen ver zuimde de opgerukte Edel- bloedt aan te vallen en ook Kiebert greep niet in bij het schot van Bi 12ekens die Van Noorlwijk geen enkele kans bood: 1-0. Leen Warn aar, vorig jaar nog de stille kracht van Eindhoven genoemd, raakte echter het hoofd niet kwijt. Hij reorgani seerde deverdediging van SVV bekwaam en het gevolg van die regie was dat Hel mond Sport nauwelijks meer gevaarlijk kon worden. SVV ondanks een veldoverwicht ook niet want de Brabantse defensie greep bekwaam in op de veelal lange ballen waar mee SVV zijn lange mensen voor probeerde te bereiken. Toen na 24 minuten Dercks na een lange solo door De Wert gevloerd werd was er geen an dere straf denkbaar dan een strafschop. Daaruit scoorde Kreft in de uiterste hoek: 1-1. In de tweede helft probeerde SVV de winst naar zich toe te halen. Men deed echter te ge haast en te ongecontroleerd. Zelfs kwam men nog in ge vaar toen Helmond Sport met counters nummeriek sterker aanviel. Van Noortwijk toonde echter zijn klasse bij schoten van Cramer en Van Berlo. SVV zal verdediger Loovens een paar weken moeten mis sen want deze liep na een duel met Billekens een gele kaart op. „Het was zijn derde dit sei zoen. Zo heb je altijd wat", zei Popovic. van Schoor eveneens tegen het houtwerk. De balans was weer in-even wicht en Vlaardingen mocht het initiatief van Heracles. Op nieuw was duidelijk te zien, dat de beide teams het liefst vanuit een gesloten verdedi ging opereerden, want ook FC Vlaardingen kon niet echt pressie' spelen en wachtte op de ruimte. De kansen kwamen toch wel. al moesten eerst Meijnhardt van Schoor en Rob Snijders doelman Cock Rij- kens, de grote uitblinker, op de proef stellen. In de 44-ste1 minuut ging het ,wel naar wens, toen John Lorié Rob Snijders lanceerde, die op zijn beurt Patrick Meijnhardt van Schoor in stelling bracht: 1-0. Slimmer „Dat was slimmer gedaan als die kansen in de tweede helft. Tjonge, als ik nu nog aan denk". Patrick Meijnhardt van Schoor was zelf als geen ander er van overtuigd, dat hij FC Vlaardingen naar een grotere voorsprong had kunnen tillen. „De diepte pass werd veel te weinig gehanteerd, daarmee hadden we Heracles definitief op de knieën kunnen krijgen- resumeerde Martin van Via nen, die op de spelersbank in de tweede helft ongeveer de helft kleiner werd. „Het ging heus niet slecht, alleen dat laatstetikje". Vooral Kooien maandag 13 oktober 1380 VD/SC/WW ft- "->v.."''.v.-; Patrick Meijnhardt van Schoor op weg naar 1-0. Kalle Ora nen kan hier niets meer doen, maar in de tweede helft zou d ex-FC Twentespeler voor de gelijkmaker zorgen. er. Lorié slingerden zich in derdaad moeiteloos door de Almelose defensie, die gelijke nissen met een verwarde,jun gle ging vertonen. Alleen tar- zan' Rijkens hield zich staande en verijdelde wel de ene tref fer na de andere. De dubbele wissel, die Lase roms toepaste cn waardoor Kerr en Van Dijk plaats moes ten maken voor Bakhuis en Bossink, indiceerde al, dat het bij Heracles niet helemaal FC Vlaardingen-FC Den Haag Vlaardingen FC Vlaardingen speelt morgenavond om 20.00 uur in het Haagse Zuiderpark'tegen FC Den Haag. In kader van het samenwerkingsverband tussen de beide verenigingen, is dit duel vastgesteld en de eer ste elftallen verschijnen compleet in het veld. FC Vlaardingen gaat binnenkort ook in samenwerking met een plaatstelijk huis-aan-huisblad met een 'puzzelactie starten, waarvan de opbrengst bestemd is voor de aan schaf van een lichtinstallatie en eventuele verdere ac commodatie-verbeteringen. naar wens ging. Het geluk was met de Almelocrs, toen Paul Kooien alleen doorging, Rij kens zelfs passeerde, maar tot ieders verbazing een vrije trap tegun kreeg (keeper aanval len). Heracles putte daar moed uit en zie, de emmer fortuin was nog niet leeg. Routinier Kalle Granen zag dat René van Antwerpen nog zijn muur bij elkaar stond te schreeuwen en knalde na een kort tikje van Lalopua de bal als een streep in de bovenhoek: 1-1. „En daarna, wil je dat geloven, was ik.nog blij ook met een punt", 2gi Martin van Vianen, die bang was dat zijn team mentaal in elkaar zou zakken na die onverwachte streep door de rekening. Zo erg was het echter niet. "Rotterdam - De bluf van derdeklasser Ex- celsior'20 zakte al ïn de tweede minuut wan de bekerwedstrijd tegen hoofdklasser DVV in elkaar, toen de ervaren Rotter- lamse spits Maarten Polderman uit een Tije trap-situatie erg gemakkelijk IhO on inkoppen. Dat de stand in de reste rende 88 minuten op 7-0 bleef steken, was met name te danken aan de gestilde doel- puntenhonger van de Charloise ploeg en aan een aantal flitsende reacties van doel man Jan van Veen. „Ik ben tevreden over de manier waarop we de laatste weken spelen. Dan probeer je er tegen een hoofdklasser wat lef bij te stoppen. Een voorbeeld: Paul van Stralen had ik voor de Wedstrijd gezegd, dat hij Maarten Polderman in de lucht volkomen in zijn zak zou hebben. En dan kopt deze er nota bene in de tweede mi nuut één in. Dat is typerend voor de manier waarop wij afgebluft zijn", aldus trainer Piet .Roozen. „Het klasseverscbil lussen beide ploe gen kwam het meest tot uiting in de balbehan- dehng. Maar ook tegen een ploeg, die duidelijk sterker is, moet je met extra lopen en werken voor gevaar kunnen zorgen. Wat dat betreft zijn de mogelijkheden van ons middenveld er niet uitgekomen". Misverstand CVV stoomde na de snelle openingstreffer ge- ■con een tree rd en zonder last van onderschatting naar een veilige marge, al werd het bij de twee- .de treffer wel „geholpen" door een misverstand in de Schiedamse verdediging, waarbij voor- stopper Paul van Stralen de bal voor de voeten van Jan Voogt kopte. De droge plof was Jan van Veen te machtig. Maarten Polderman liet even later de bal uit een voorzet van Jan Voogt op zijn hoofd afglijden. De Schiedamse doelmaif had geen verweer tegen de vreemde curve: 3-0. In de 25-ste minuut kon laatste man Hans Smolders Maarten Polderman slechts ten dele afstoppen. Deze tikte de bal opzij, waar Ron Wijk klaar stond om ongestoord 4-0 in te schie ten. Een kwartier voor rust besloot CVV het feest met een vijfde treffer, toen rechtsachter Ger Oosterom met een snoekduik een door schietende voorzet in kon koppen. Een paar minuten later kwam Fred Clarijs bij een soort gelijke snoekduik -op een voorzet van Anton de Rouw- net een paar centimeter te kort om de stand een dragelijker aanzien te geven. Nonchalance Piet Roozen: „Sommige jongens konden het bij ons niét verkroppen dat het slecht liep, wat zich dan bijvoorbeeld uitte in nonchalance en ongecontroleerde slidings. Rob Koevermans was één van hen. Ik heb hem tijdens de eerste helft bij me geroepen, om hem daarop te wij zen. Omdat hij toen een minder pretige opmer king tegen me maakte, heb ik hem uit het veld gehaald". Herman Pauw kwam voor hem in het veld, terwijl in de tweede helft Teun van Aken werd ingezet voor de geblesseerde Eric Gudde. CVV liet na rust de teugels wat vieren en nam genoegen met een tweetal treffers (Maarten Polderman en Louis Jacobs), terwijl Excel- sior'20 een aantal mogelijkheden creeerde, maar niet verzilverde. Peet van der Hoeven, de roodharige spits dié woensdag gaat trouwen, ontbrak bij de Schiedammers wegens ziekte. s V .f Een spelmoment uit het sfeerloze bekertreffen tussen Papendrecht en Schiedam Papendrecht Strafschop pen moesten het bekertref- fen. tussen, eersteklasser Papendrecht en derdeklas ser Schiedam beslissen. Na twee uur slaapverwekkerd voetbal stond nog steeds een dubbelblanke stand op- het scorebord, waarna Pa pendrecht de penalties iets beter nam dan Schiedam: 4 - 3. Het goede keepen van Schiedam-doelman Jaap van de Nol ten spijt Hij behoedde zijn ploeg vele malen voor een doorboring en zwichtte pas aan het eind van de strijd. Overigens was het armoe troef op sportpark Slobbengors, waar met name Papendrecht bijzonder ongemotiveerd aan het bekerduel begon. De linies sloten niet goed aan, waardoor het verdedigend ingestelde door Pieter van der Laan Schiedam zich gemakkelijk staande kon houden. Behalve het uitstekende werk van doelwachter Van de Nol viel ook het spel van ausputzer Bram Scholten op. Hij greep telkens tijdig in en zorgde te vens voor de broodnodige rust in de Schiedamse defensie. Aanvallend stelde Schiedam net zo weinig voor als Papen drecht, met dien verstande dat de bezoekers toch twee kiasser lager gewend zijn. Noch Roy Meulemans. noch Eric Kol- meyer kon voor enig gevaar zorgen. Alleen Rob Beukers wist door zijn ijver de Papen- drecht-verdediging nog wel eens last te bezorgen, maar aanvoerder Wim Terstege hield alles goed in de peiling. Nadat Schiedam in de beginfa se via schoten van Sjaak van Huet en Pietje Bast zijn visite kaartje had afgegeven, nam Papendrecht hei initiatief, 2onder echt gevaarlijk te wor den. Slechts inzetten van Arie van der Linden deden het pu bliek even opveren, maai doelman Jaap van de Nol wist van geen wijken. Eenmaal moest voorstopper Leen Koor engevel hem op de doellijn bij staan. Na de pauze maakten beide ploegen een vermoeide in druk. "Najaarsmoeheid". mompelde een supporter langs de lijn. Treffender kon deze uitdrukking wet zijn. Papen drecht bleef het spel maai hreed houden en trachtte met korte combinaties de Schie- dam-defens:e open te splijten, maar net als voor rust lukte ei niets. De voorhoede - Peter de Keyzer, Arie van der Linden en Henk Bakker - miste dui delijk de snelheid om de te genstander te verrassen. Aan de andere kant kreeg Schie dam wel enige mogelijkheden na fouten ïn de Papendrecht- defensie, maar ook hier klapu het vizier op de beslissende momenten dicht Toen zat er voor de uitstekend leidende scheidsrechter Zwar- teveld uit Moerkapelle niel anders op dan de wanverto ning nog een half uur op te la ten voeren. Ook deze fase boeide het publiek allerminst Nee, de strafschoppen moesten het leed vergoeden. Schiedam mer Bram Schollen, die daar voor foutloos had geacteerd, knalde als eerste legen Papen drecht- doelman Jos van Giersbergen op, waarna ploeg genoot Karei Bronsgeest de re clameborden beproefde. Pa pendrecht, dat daarvoor zc jammerlijk had gefaald, vonc nu wei vier keer het net en wipte het moegstreden Schie dam alsnog uit de bekerstrijd. Maandag: Vergadering sectie overige buiten sporten Schiedamse Sportraad, Stadhuis, 20 uur; Zaalvoetbal in Olympiahal, Westwijkhal en Margnethal. 19 uur. Dinsdag: VDV-Zwijn- drecht, Emmastraat 43, 19.30 uur: Vergadering TSB, Vijfsluizen, 19.30 uur: Vlaardmgen-Feye- noord, Broekpolder. ID uur. Donderdag: Vergadering PPSC, Thurlede. 20.30 uur: Sunligt-Rovok 2 (h). Gymzaal, 20 30 uur; Sun- hght-Pend recht 3 (d), Gymzaal, 20,30 uur. Hou Stand 3-Shell <d); OSG- Greén Eagles (d); Verga dering Fortuna, Marat- honweg, 20 uur. Rotterdam - Hermes DVS i« in de bekerwedstrijd tcgcr het drie klassen lager spe lende GLZ niet verder geko men dan een 9-2 zege. D« Schiedammers, die in ver band met overbezette kleed kamers bij nader inzien ver kozen zich op „Harga" om t< kleden» werden geconfron teerd met ccn uiterst gemoli veerde tegenstander, terwij Hermes DVS-trainer Wiir Verhoorn zijn mannen juis met de opdracht „de zaal heel te houden" het veld bat ingestuurd. j „Die opzet is niet bepaald ge slaagd' stalde de oefenmees ter na afloop met spijt vast. 2a viel Fnts de Njjs geblesseerd uit (waarschijnlijk een spier' scheurtje), terwijl Roy dei Hartog (enkelblessure) er» Bof Molendijk (knieblessure) di wedstrijd gehavend uitspeeli den. Dat opent slechte per, spectïeven voor het competi tietreffen tegen HIQN, aange, zien zondag Jeroen Rover (vakantie) en Frans Schaap die ten gevolge van een opera tie op krukken loopt, niet be schikbaar zullen zijn. Hermes DVS kon het over wicht pas in de beginfase vai de tweede helft in een doel punt 'uitdrukken, toen d- GLZ-defensie bij een voorze van Roy den Hartog met eei, handsbal wilde redden. An,| Rtedijk verzilverde de strafj! schop: 0-1. Dezelfde spele, zorgde tien minuten voor tij*, ook voor de tweede Schiedam, se treffer, toen hij op „heens en-weer-spcl" tussen de Rot terdamse laatste verdediger ei'! de doelman goed reageerde' Hij pikte de bal op, waarna voor Arte Riedijk geen pr<^-L bleem meer opleverde de kee I per te omspelen: 0-2. Verdi enstelijkf Schiedam - Het betaalde jeugd j team van SVV heeft tegen he 1 met een aantal A-spelers vér|« sterkte C-team van FC Twehll te een verdienstelijke 4-5 ne f derlaag behaald. Könnemai{| werkte een 0-1 achterstanti I weg, waarna de Twentenareiil opnieuw een voorsprong op tl bouwden: 1-5. De laatste IreÊ^i fer werd gescoord uit strafschop ten gevolge van ecr mislukte sliding van Peter Rc« meïjn, die bij een latere'„overt treding ook nog een gele kaar.., kreeg. Meerhof (tweemaal) en Romeijn brachten de spanning weer terug, doch verder dan 5 kwamen jcng-SW nii meer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5