SPORT TSB trapt vanaf de stip DCV uit de beker CION verrast koploper DHS één helft onder de indruk abrveleyn: "Er gaat nu wat gebeuren D VO "32 loopt uit beloning voor meer mthousiasme >e Hoek lelijk Vakantiereis voor de gebroeders Roodenburg Xerxes krijgt koekje van eigen deeg Hoekse Boys verrast weer DSS-dames aan de leiding maandag 13 oktober I960 VD/SC/WW 99 SWH vernedert Zwaluwen laardingen Uiteinde lijk kreeg het recht toch |ajn beloop. Daar waar Zwaluwen in de bekerst rijd tegen ASWH nog tot len verlenging wist te ko nen, bleek een half uur later hoe ten onrechte dat vas geweest In die extra Ipeeltijd werd de hautaine eersteklasser door de tweedeklasser uit Hendrik Edo Ambacht totaal verne- fierd. De 22 eindstand verd door ASWH volko- nen ten rechte omgebo- feen in een friomfantelijke 6 eindstand. Voor het- EeUde geld had de Vlaar- Bingse afgang echter nog peel hoger kunnen uitval len. de normale speeltijd lukte het ASWH, dat eer- per al eersteklasser Quick oys elimineerde, steeds laar niet definitief weg Ie lopen! De stuntelende /laardingers slaagden er |ot twee keer toe in om en achterstand weg te verken. De eerste keer was dat vijf mi- nuien na de rust, nadat ASWH in de 42e minuut door Andries Dorré een verdiende voor sprong had genomen. De spit strafte een fout van Zwalu wen-verdediger Leen Seekle genadeloos af: 01. Dankzij de laag inkoppende Martin var» der Kooy kwam Zwaluwen gelijk (1I), maar na een kwartier in de tweede helft kreeg ASWH andermaal de beloning voor het betere spel. Nu was het Gertjan Bezemer die in de fout ging en weer was Andries Dorré ter plekke: 1—2. Onbegrijpelijk "Jammer genoeg konden we niet lot de beslissende treffer komen", aldus ASWH-trainer Henk van Osch. "We hebben daar bewust op gespeeld, want we zjjn 433 blijven spe len". Ook Van Os vond het onbegrijpelijk dat Zwaluwen er een 4—42 systeem tegeno ver bleef stellen. In de slotfase kwam Zwalu wen alsnog op 22, nadat eerst Henk van der Meulen via de handen van doelman Ab Nijgh op de paal had ge schoten. In de 42e minuut kop te de tot dan toe totaal nipt op gevallen Dick Schouten een door Theo Juistenga genomen -corner achter Anton van der Berg, wat onverwacht en on verdiend 22 betekende. "Op zo'n moment ben je daar toch blij mee", aldus Zwalu wen-trainer André Corveleyn. "Misschien dat ze er in de ver lenging dan toch nog iets van maken". Achteraf gezien had Zwaluwen die verlenging be- ter niet kunnen halen, al zou een I2 nederlaag ook al be schamend zijn geweest. Al in de tweede minuut van de ex tra speeltijd vervloog de hoop bij Corveleyn. Het was weer Andries Dorré die scoorde, dit maal gebruik makend van een misser van laatste man Frans Loos: 23. In snel tempo werd de doffe ellende bij Zwaluwen toen bekrachtigd. Afgang Fred Burchse kopte geheel vrijstaand 2—4 achter de to taal onthuïsie doelman Nijgh. Zelfs Martin van der Kooy deed mee in de Vlaardingse malaise, want hij offreerde Jaap Kense een niet te missen kans: 25. Kort voor het defi nitieve einde werd het nog 2 6 ook. want nadat Dick Rey- nenberg tegen de paal had ge schoten, mocht Hennie Gar- nier het overdoen. "Het zijn gewoon de persoonlijke fouten geweest", zo probeerde Corve leyn de afgang te anal^eren. "Met ditzelfde elftal speelden we tegen Nocrdwijk een goede wedstrijd, maar nu was het bar en boos". De ontgoochelde oefenmeester dacht niet dat er van onder schatting sprake was geweest, "Wel kan er nu een frisse wind gaan waaien, want het zal duidelijk zijn dat er wat moet gebéuren". Corveleyn wilde nog niet zeggen of dat de terugkeer van Hennie Kuy- ten betekent. "Maar met name de positie van de laatste man baart me al lang zorgen". Nagenietende trainer Van Osch gaf zijn vernederde col lega ook nog een vingerwij zing. "Conditioneel hebben %ve Zwaluwen ook afgestraft. Daarbij willen Pijpers en Juis tenga een taak als spelverdeler opeisen. Ze liepen elkaar ech ter steeds in de weg". Dick Schouten haalt uit voor een van de weinige con structieve pogingen in de Zwaluwen-afgang tegen ASWH. Henk Snoey (donker shirt) komt te laat. FSB ruimt op via Henk van der Kraan. Ser Stam (rechts) en op de achtergrond Hans Camper» kijken toe. rimpen aan den IJssel De kleine TSB-doel- nan Fred Holl werd in de allende duisternis door lijn teamgenoten bedol ven en even later op de ehouders van het veld bedragen. Terecht, want het stoppen van de negen- He DCV-strafschop van xco Bitter betekende [iet behalen van de vierde flVB-bekerronde en llaarmee bleek dat er nog Jeehtvaardigheid in deze vereld is, want de Vlaar- Bingers verdienden het ok tegen het twee klas- en hoger, maar dan op ondag, uitkomende DCV. iet uitstekend counter- boetbal werd het indivi dualistische spel van de [Crimpenaren afgestraft, pie echter een 01 ach- erstand ongedaan wisten maken en dat zeilde Staaltje uithaalden in de noodzakelijke verlenging. koek van Holland - Hel zater- ■agteam van Hoek van Hol land kwam een 2-2 gelijkspel pyereen tegen Graaf Wifle- n/11. Hans Jonas en John Se- on na rust waren de makers. De strafschoppen waren echter te veel van het goede. „Zo goed hebben we dit sei zoen nog niet gespeeld", merk te TSB-trainer Dirk Hoge- boom na afloop glunderend op. „En dat ondanks het feit, dat wij spelers misten. Dit is erg door t Peter van Zwienen goed voor het zelfvertrouwen, want dat was er een beetje aan gaap ontbreken. Het wilde maar niet lukken. Eigenlijk hebben we het alleen na rust even moeilijk gehad, toen DCV ging jagen. De verdedi ging kon de ba! niet meer kwiji." Trainer Rinus Com- mijs, die de onmacht van zijn ploeg gelaten aanzag, had het graag de hele wedstrijd zo ge zien. maar het is de vraag of de ploeg dat wel kan. Vooral het middenveld en de voor hoede verstaan zich slecht met elkaar bij het vinden van ope ningen. Het gevolg: oeverloos in de breedte schuiven vanuit de defensie, omdat er te wei nig beweging voorin is en dan tenslotte de bal maar inleve ren bij een solistisch ingestelde speler, die zich tenslotte ook vastloopt. Praten Daarbij lopen enkele spelers te zoeken naar hun zelfvertrou- Vlaardingen - Zelfs burgemeester Wim Kieboom was n«r de receptie gekomen van de gebroeders Rooden burg van Zwaluwen. Beiden zijn al zo Lang actief voor ""de vereniging dat een receptie zijn plaats was. Voor het officiële gedeelte kwam de jeugd van Zwaluwen de gebroeders een hartelijke groet brengen. Hierna spra ken velen de jubilarissen toe. Als eerste natuurlijk Wim Kieboom. die op zijn eigen, onnavolgbare manier «Tde vele aanwezigen wist te boeien. Hij had etsen, boe- ken en stropdassen voor de gebroeders Roodenburg - meegenomen. Fokke Remmers was er namens de - KNVB. Hij overhandigde de zilveren speld- Namens Zwaluwen voerde voorzitter Roel Schipper het woord. -Namens alle vrienden en bekenden kregen de gebroe ders bok nog een 10-daagse vakantietrip naar Oosten- ~rijk aangeboden. wen. Radomïr Milic liet, ge heel tegen zijn gewoonte in slechts zwakke schuivers los en weigerde in een aantal ge vallen mee te verdedigen. Daar kwam nog bij dat Johnny Boham, vooral in de eerste helft, in zijn oude kwaal verviel en de baJ te lang bij zich hield. Er zal dus gepraat moeten worden bij de Krimpe- naren. Aanvoerder Jan de Boer: „Dat doen we elke don derdagavond al en dan belo ven we te werken voor elkaar. In de wedstrijd komt het er echter weer niet van. Als je verliest terwijl je inzet hebt getoond, vind ik niet erg, maar dit wel," TSB was wel bereid om tot de bodem te gaan en strafte het matte spel van DCV knap af. Vooral op de rechtervleugel kreeg het veel ruimte, dankzij de snelle Ger Stam en de uit stekende passes van de absolu te uitblinker Hans Campen. Toch kwamen de Vlaardingers goedkoop aan het eerste doel punt. Een voorzet van Arjo Peters vanaf de achterlijn ver dween via de voet van een Vlaardingen/Schiedam DVO'32 blijft het deze com- pettie goed doen. Tegen het al tijd sterke Hellevoetslnis werd 0-0 gelijk gespeeld. Cion wist het te presteren om kop loper Zinkwegse Boys met een 2-1 nederlaag naar huis te sturen. GSS kwam thuis tegen Berkel niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Ook GTB speelde gelijk. Het kon het grote aan tal kansen niet benutten tegen „Puttershoek: 1-1. VDL zag de wedstrijd tegen Zuïderpark afgekeurd. De consul keurde het veld vlak voor de wed strijd af. Cion-Zinkwegse Boys 2-1 Cion heeft er ih de wedstrijd tegen koploper Zinkwegse Boys geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. Eerst moet er een snel opgelo pen achterstand worden weg gewerkt. om daarna zelf de wedstrijd naar de hand te zet ten. Het duurde echter tot de 40ste minuut alvorens de Vlaardingers gelijk konden maken. John Goudswaard kon een bal. die was afgeketst op de lat, simpel intikken: 1-1. Na de hervatting was Cion heer en meester. Na een kwartier was het Chris Bongers die de zege veilig stelde: 2-1. GTB-Puttershoek 1-1 Als GTB beter met de kansen was omgesprongen dan had een overwining er zeker inge zeten. Na een 0-0 ruststand was het Jan Ballijn die in de tweede helft de score opende. Vijf minuten voor het einde wist Puttèrshoek toch nog ge lijk te maken. De Schiedam mers hadden echter daarvoor legio kansen laten liggen, De wedstrijd werd nog ontsierd door het wegzenden van t%vee spelers van Puttershoek. Eén vanwege een grove overtre- Krimpenaar achter de ver baasde Chïel Ooms. Loek Schmid moest even later al plaats maken voor de uiterst actieve Jan Paul Heystek en Peet van Leeuwen vervangen door Joop Fiers en Jan de Vis ser. Het duurde echter tot een kwartier voor tijd eer DCV de gelijkmaker achter Holl kon werden. Oloffsson tekende daarvoor met een fraaie knal. Terecht Een domper voor TSB, dat echter in de eerste verlenging goed terug kwam. Hans Cam pen mocht vanaf elf meter raak knallen, na een duidelij ke overtreding tegen Peet van Leeuwen, die daarbij gebles seerd raakte en het veld ver liet. In de tweede verlenging maakte Olaffsson met een fraaie kopstoot echter weer ge lijk. Een onafzienbare serie strafschoppen bracht echter toch de zege bij de ploeg die er het meeste recht op had. Al was het alleen maar op de punten inzet en spelintelhgen- lie... Een spelmoment uit het doelpuntloze treffen tussen Hellevoetsluis en DVO'32. RotterdamDe warme douche spoelde de nare herinneringen van de eer ste helft snel weg. DHS was dan weliswaar met 20 achter gekomen, uit eindelijk hadden de Schiedammers alsnog Xerxes (za) met drie doel punten om de oren gesla gen, zodat het bekeravon- tuur voorlopig nog geen verleden tijd is. „De en tourage hier was onze - grootste vijand, Xerxes, of het zaterdag of zondag is, blijft een bepaalde klank houden en op dat veld aan de Bovendijk, is het toch iets speciaals om te voet ballen", zei Jan Kooiman na afloop. En dat klopte aardig, want voordat DHS in de gaten had welke kwaliteiten de thuisclub bezat, lagen er al twee ballen in het net achter Ton Kooi man. „De één na de ander zag je voorbij flitsen", mijmerde de jonge doelman na afloop. Om dat slechts Frank Hoofdman (na een slipper van dezelfde Kooiman) en Jan Nelisse, die een perfecte Rotterdamse aan val bekroonde, het overwicht glans gaven, bleef DHS gelo ven in betere tijden. En die kwamen dan ook. Eerst miste Wim Strik een droomkans nog voor Xerxes, nadat hij op maat was bediend door Beter Reni- rie, maar een kwartier voor rust sloeg het tij definitief om. Hans Vorsten bos („ik ben al helemaal geacclimatiseerd, een club naar mijn hart, DHS) be kroonde een Schiedamse aan val met het hoofd en zijn oud- PPSC collega Ben de Berg was kansloos: 21. „In de rust heb ik er alles aangedaan om ze te overtuigen, dat ze gewoon door Emile Schelvis meer in huis hadden dan Xerxes. Nou, het resultaat was, dat we gewoon een prima tweede helft hebben gehad, die zonder meer bewees, dat DHS met dat soort voetbal heel veel tegenstanders klein kan krijgen". Sterk Positieve punten zat, die twee de helft van de Schiedammers. Naast de gelijkmaker van Marcel van de Ven en de win nende treffer van Cock de Zwart, die bij een vrije trap van dertig meter de hulp van Ben de Berg kreeg, was er ook het enorme sterke optreden van Karei Doesburg. „Weer helemaal terug", bevestigde de robuuste middenvelder zelf met een brede glimlach. „Ka- rel Doesburg is gewoon de sterkste voetballer die DHS heeft", klopte Jan Kooiman de ex'-aanvoerder nog steeds op de schouder. „Maar we moeten nog steeds proberen, dat we het Piet Roo- zen DHS-image van ons' af kunnen zetten. Voor bepaalde spelers valt dat zeker niet mee. Er is lijd voor nodig, maar ik geloof zeker dat we met dit team, waar figuren als Bob Weeda, Kerssemeijer, Vierge ver en Cock de Zwart een dui delijk technisch verzorgde in breng hebben, op de goede weg zijn". Collega-Bep van der Heijden sterkte Kooiman in die me ning. „Afgezien van het feit, dat we een 2O voorsprong nooit uit handen mogen geven, is DHS, zoals ik de ploeg nog ken uit de hoofdklasse, op het gebied hardheid voor honderd procent meegevallen. In de eerste helft sloeg het overrom- pelïngs-effect, helaas ook in een overigens terechte officie- Ie waarschuwing voor Ab van Marion leidde, voor ons naar de voordelige kant uit. Het is jammer, maar de competitie is veel belangrijker". ding en de ander vanwege hei neerslaan van de net ingeval len Rinus Hendriks. GSS-BcrkcI 2-2 In de eerste helft liet GSS het er duidelijk bij zitten. De gas ten konden toen dan ook sim pel op .voorsprong komen: 0-2. Na de hervating gooiden de Schiedammers er de beuk in. Het resultaat was een groot overwicht en zeer veel kansen" Slechts twee werden er benut 1 Ton Cranen en Teun van Sta? veren brachten GSS weet naast Berkel. Hellevoetsluis-DVO'32 0-0 DVO'32 was uitermate content met het gelijke spel. Het zag de concurrentie punten ver spelen en wist zelf in de zware uitwedstrijd tegen Hellevoets luis op de been te blijven: 0-0. Vooral in de eerste helft heeft het er om gespannen. Doel man Jan Scheepmaker be hoedde zijn ploeg toen echter voor een achterstand door en kele fraaie reddingen te ver richten. In de rifree helft ging het stukken beter met DVO'32. Vlak voor 'tijd had Addy Nijssen de wedstrijd nog in het voordeel van de Vlaar dingers kunnen beslissen maar zijn schot ging voorlangs. Roekan je—WK 4—2 De eerste nederlaag van WK sinds lange tijd tegen het riu bovenaanstaande Rockanje. In een bijzonder interessant duel wist" Rockanje via twee eor-* ners en een doelpunt vanuit een levend spelmoment vooc rust op 3—0 te komen. Roe-, kanje dat de voorsprong door twee tegengoals in rook zag opgaan ging direct in de ver dediging en wist met een snel: le counter de marge te vergro-1 ten tot twee doelpunten. Hoek van Holland - Hoekse Boys toonde in Alphen aan de Rijn de ware vechtersmentalK teit. Na eerder Hoek van Hol land en Spartaan te hebben uitgeschakeld, wisten de boys zich zaterdag bij de 32 laatste ploegen te scharen door een 2- 1 overwinning op Alphense Boys. Kort voor rust kwam de zaterdagclub aan een voor sprong door Cees van der Pol en ook daarna weigerden de Hoekenaren zich te laten op sluiten door de gastheren. Na dat Cees van der Pol opnieuw een schot tegen het nylon had gewerkt, was de strijd beslist Kort voor tijd kwam de thuis club nog door een strafschop aan 1-2. Vlaardingen - De dames-voet- bailers van DSS'25 zijn, dank zij een 3-1 overwinning tegen Berkel. aan de leiding geko men. Na een kwartier gaf Ada Kwakkelstein DSS een voor sprong, die door Anja van Haf ten werd uitgebouwd. Na rust werd het zelfs nog 3-0 daor Chita Gross. Maar een dek- kïngsfoul leverde een Berkelse treffer op. De Vlaardingse da mes staan nu in punten gelijk met Berkel, dat een wedstrijd meer heeft gespeeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6