8 SPORT Verrassend begin van'SZC Kansloze nederlaag voor volleyballers B en P op kop Vlaardingen laat de winst liggen Martha Christoffers 200ste lid Asvion gelijk Schiedam haalt achterstand op Eerste plaats voor team Lagerwaard Leo Ebeli: Puur slecht Wisselbeker voor Penning maandag 13 oktober 1980 VD/SC/WW IIII!IMl!!lllUliniHIIIIIIinilllll[inil]|||l!lllll!l!l Schiedam - Het jeugdteam van sportschool Peter Lager waard heeft tijdens de Zuid- l'ollandse aspirantenkam- pioenschappen voor teams de **erste plaats weggehaald voor het team van Mahorokan. De jeudige Schiedammers {Tonnie Bijtenhorn, Konald Knikman. Martin Hoogland, Bernard Droge, John Brocklin, Andrê Vermeer cn Gerrie Knikman) .„verloren weliswaar de onder linge wedstrijd met de Maas- -.sluizers, in de totaalstand bleef Lagerwaard aan de positieve kant van de score. Ook de overige jeugd-judoka's "an Lagerwaard waren dit veckeinde succesvol. In Til- burg bij een internationele ^jeugdontmoeting sleepten Maurice van de Hoek (derde), ^Toon Noltes (tweede). Joop "van Lienden (tweede). Sylvian "Brockling (tweede). Danny Snet (derde) en Paul van der Lee (eerste) een fors aantal "prijzen weg. terwijl in sporthal De Drenkwaard in Zuidland Wim Verhagen tot 78 kilo bij "de aspiranten kampioenschap pen-individueel de hoofdprijs voor zich opeiste. In Gouda waren het Martin Hoogland, Ronald Knikman, Danny Snet en Ricardo van Eijk die voor de Schiedamse sportschool van Lagerwaard in de prijzen vie len. 'niHimimniimiiiiimiimiiiiinimnimnmiii \7>o&y. Rotterdam - De waterpolo- heren van SZC haddep een goede competitiestart, want de Schiedammers wezen Breda met 5-4 terug. Aan voerder Willem Jan Loom- an wist zich in deze wed strijd te onderscheiden. De heren van Viking hebben hun overwinningenreeks voortgezet, in Koudekerk werd van de gelijknamige club met 4-7 gewonnen. De wedstrijd tussen de dames teams van WIK en SZC heeft geen spektakel opge leverd, de Vlaardingse da mes waren de sterkste: 5-1. De andere damesderby tus sen Viking en Shell gaf wel enig spektakel, maar ook hier was een ploeg duidelijk de sterkste. Shell won na melijk met 0-4. SZC-Breda 5-4 Een goede start van de Schiedammers, al kwam de overwinning erg moeizaam tot stand. Pas in de laatste periode trokken de SZC'ers de wedstrijd naar zich toe. De eerste drie periodes was de strijd namelijk gelijk op gegaan. In de beslissende periode was het Willem Jan Looman die SZC de over winning schonk. Bij een stand van 3-3 scoorde hij tweemaal, hiermee was de wedstrijd beslist. Viking-Koudekerk 4-7 Dit was de vierde overwin ning op rij van Viking, de ploeg bleef daardoor onge slagen. Deze overwinning kwam wel wat moeizaam tot stand, daar de Vlaardin- gers nogal moeite hadden met het grote bad in Bos koop. De routine van Ge rard van Opstal gaf voor Viking dc doorslag. Hij leid de zijn team naar de over winning door zelf driemaal te scoren. WIK-SZC 5-1 Het was geen hoogstaande dameswedstrijd, dit kwam vooral omdat beide ploegen zich zeer passief opstelden. Het was WIK dat toch een regelmatige overwinning opbouwde, omdat de Vlaar dingse formatie een surplus aan ervaring in huis had. Wik blijft door deze over winning ongeslagen en lijkt daarmee dn seizoen voor een verrassing te gaan zor gen. Viking-Shell (H Shell blijtt door deze over winning eveneens ongesla gen. De ploegen waren aan elkaar gewaagd, want zowel Shell als Viking moeten het van hun zwemsnelheid heb ben. Dat Shell toch kon winnen dankt het aan het feit. dat het een honderd procent score wist te beha len. Zwarte dag vc or Pollux De heren van Asvion kwamen in Delft niet veel verder dan een 2-2 gelijkspel. Vlaardingen/SchiedamDe heren van de volleybalvereni ging Broleco hebben voor het eerst sinds lange tijd weer eens een competitiewedstrijd verloren. Tegenstander Star- lift 2, écn van de sterkste teams uit de eerste divisie en nog zonder puntenverlies, was duidelijk te sterk voor de man nen van Paul de Haan. Eerste team speler Leo Ebeli over de wedstrijd: "Het was gewoon puur slecht. Neem bijvoorbeeld die eerste set: voordat we het wisten stonden we al met 10-1 achter, eigenlijk zonder dat we echt erg in hadden". Dat het vertoonde spel bij Bro leco te wensen over liet was duidelijk. Praktisch niets ging goed, de pass was onzuiver, daardoor kwam ook het spel- verdelen niet uit de verf en aan doeltreffende aanvallen kwamen de Vlaardingers hele maal niet toe. Ebeli: "Er is geen sprake van onderschat ting geweest, Starlift is favo riet en dat was voor iedereen in het team duidelijk, mis schien zagen we wel te veel te gen de tegenstander op". Na het verlies van de eerste set scheen Broleco wakker te worden en de angst voor Star- lift van zich af te schudden. De Vlaardingers speelden als vanouds en kwamen al snel met 9-14 voor. Maar toen ge beurde hetzelfde als vorige week tegen Sarto. De aanval stokte en de beslissende pun ten konden niet gescoord wor den. Starlift kroop naderbij en hoewel Broleco de service nog een aantal keren terug kreeg, werd het toch 14-14 en uitein delijk 16-14 voor de Hage naars. Ebeli: "Win je die twee de set. dan kan er nog van al les gebeuren, nu had je bij voorbaat die derde set ook al verloren". Broleco kwam de mentale dreun niet meer te boven en verloor de laatste set met 15-9. Vlaardingen/Schiedam - De hockeyers van Pollux beleef den een bijzonder zwarte zondag, want zowel het sterke als het zwakke geslacht moesten in hun tegenstrevers de meerdere erkennen. De heren begonnen met een geha vend team aan de strijd tewgen Groen Geel, zodat de openingsminuten zeer chaotisch verliepen. Door drie ra- zcndsnêlle uitvallen, die voornamelijk de rechterverde- diging voor het blok zette, wist Groen Geel evenzovele keren te scoren. Errol Bulman scoorde de statistische te* genstreffer, maar verder kwam het allemaal niet. De da mes verloren met 21 van Tempo'34, een goal van Mieke Meerhoff kon ook hier niets meer aan veranderen. Vlaardingen/Schiedam - De Schiedamse korfballers kun nen terugkijken op een slecht weekeinde, alle drie moesten verlies incasseren. Vlaardin gen verspeelde wederom een punt, terwijl Spirit.blijft win nen. De Wesilandse derby tus sen Valto en ODO werd er één met een voetbaluitslag. 2-1 voor de Maaslanders. 't Waterschïp-ODI 4-3 Tegen het onderaanstaande en nog puntloze team uit Hoog vliet moest ODI in het zand bijten. Het werd een matig duel en uiteindelijke een 4-3 nederlaag. Doelpunten: Leon "t Hart (2) en Mariene Olivier. 't Capproen-Succcs 7-4 De Schiedamse formatie ver slikte zich volledig in de te- tén-stander. Het begon aan et duel met de gedachte dat er reeds gewonnen was. Maar dit was een duidelijke onder schatting van de tegenstander. Met het bekende harde spel nam *t Capproen een 6-1 voor sprong bij rust. daarna kwam Succes iets terug maar bleef op 7-4 steken. Doelpunten: Peter \-an der Zouwen (2). Marga Bijl, Sandra van Vliet. Hoogvliet-Harga 4-2 In een harde wedstrijd waren de teams qua veldspel aan el kaar gewaagd, maar Hoogvliet was doortastender en won uit eindelijk de wedstrijd. Bij het begin deed er zich nog een in cident voor: Hoogvliet had de vèldopstelling gekozen en Harga stelde zich.* Toen het 'spel begon, wisselde Hoogvliet alsnog en zodoende kwam de eerste aanval in de eerste ver dediging terecht. Ondanks protesten van Harga liet de scheidsrechter dit toe. Mede daardoor keek hel tegen een 2-0 snelle achterstand aan. maar voor rust werd het nog 2-2. Na rust trok Hoogvliet de volle winst naar zich toe, ter wijl Harga twee strafworpen onbenut liet. Mede daardoor verloor Harga verdiend met 4- •2. Doelpunten: Anja Pranger en Ab van Duyl. Vitesse-Maassluis 5-5 Eindelijk heeft Maassluis kun nen breken met een vervelen de traditie. omxirt uitwedstrij den met rui me'cijfers te ver liezen. In Barendrecht beheer ste het grotendeels de wed strijd en nam zelfs een 2-0 voorsprong. Ook in het tweede deel was het sterker, maar Vi tesse wist toch een 5-4 voor sprong ie nemen. Het was uit- eiqfleliik Wilma Nieman. die'. een puntendeling afdwong. Overige doelpunten: Mieke Montizaam (2), Leo van der Vaart en Henny Nieman. Valto-ODO 12 In de streekderby had ODO aan twee treffers veldoende om de volle winst mee naar Maasland te nemen. Het schie ten was aan beide zijden slecht verzorgd, de weersomstandig heden en het gladde veld wa ren daar mede debet aan. In de eerste helft nam ODO de leiding, maar Valto kwam langszij door een straf worp. In het tweede bedrijf had ODO aan één treffer voldoende om te winnen, 1-2. Doelpunten: Jan Henk de Vast en Marijke Noordam. Oranje Nassau-Bolnes 5-3 De Vlaardingse formatie be gon nonchalant aan het duel en omdat in de tweede opstel ling de aanval stokte, kwam het zelfs met 1-3 achter. Maar voor rust was Oranje Nassau weer op gelijke hoogte. In het tweede deel van de wedstrijd had Bolnes mets meer in te brengen en besloot Oranje Nassau het duel met 5-3. Doel punten: Peter van Brandwijk. Leo van der Bie (2) en Ton Sluimer (2). Spirit-Reeuwijk 9-4 Gedurende de gehele wed strijd overheerste Spirit en wist de tegenstander vooral op conditioneel gebied te overspe len. Reeuw ijk moest het heb ben van enkele spelers, maar deze werden afgebluft. De overwinning is geen moment in gevaar geweest en Spirit sloot af op 9-4. Vlaardingen-De Zwervers 5- 5 In het duel om de eerste plaats heeft Vlaardingen in de slotfa se de kans om winnend af te sluiten laten liggen. Het aan- valsvak onder leiding van Dick van Ekelen'ourg liet zo'n vijf kansen on rij liggen. In het begin had Vlaardingen het erg moeilijk met de tegen standers, maar kon de eerste helft toch met 3-2 afsluiten,'Na de thee leek het beslist toen het 4-2 werd, maar De Zwer vers kwam zeer snel terug tot 4-4. Daarna werd .het 5-4, maar wanhopig vechtend voor de laatste kans werd het 5-5, In de slotfase was De Zwer vers leeg gespeeld en liet Vlaardingen de kansen liggen voor de volle winst. Doelpun ten: John Kuyt, Ruud Stam, Rik Brouwer, Dick van Eke- lenburg en Rien Roczendial. Een pas-de-deux uit het duel Spirlt-Reeuwljk. Eerste punten voor MVC Vlaardingen'Schiedam De heren van B en P verbazen vriend en vijand door zo goed in de derde divisie voor de dag te komen. Dit weekeinde was het Sarto 2. dat met 1-3 de eer aan de Schie dammers moest laten (setstanden: 15-9, 10-15, 4-15 en 3-15). De dames van MVC hebben de eerste punten van dit seizoen bin nengehaald. In Enkhuizen werd met 1-3 van Madjoe gewonnen (5-15, 15-7'7-15 en 12-15). Ook de dames van Broleco behaalden drie punten op SOS/DPC 2 (15-2, 15-7 en 15-3). Alleen de dames van B en P heten een steekje vallen. Zij verloren met 3-0 van Sarto uit Tilburg. Goede slart De heren van B en P zijn de enigen die nog zonder punten verlies zijn. Toch wil Peter van de Gugten niet te optimis tisch zijn: "Ach. de competitie is rog zo jong. We hebben een goede start gehad en de rest zien we wel". B en P liet ech ter afgelopen weekeinde weer uitstekend spel zien. Werd de eerste set nog met 15-9 verlo ren - Sarto bestookte de Schie dammers met veel taktische ballen en sloeg veel ballen via het blok uit - B en P toonde in de tweede set een heel ander gezicht. Tot 8-8 ging de strijd gelijk op, maar toen kwam Pieter Both bij de Schiedammers binnen de lijnen. Vooral door zijn aan vallende impulsen lukte het de tweede set met 10-15 te win nen. De volgende twee sets waren een formaliteit. Met 15- 4 en 15-3 werden uiteindelijk de drie punten binnengehaald. De Schiedamse dames verlo ren kansloos met 3-0 van het damesteam van Sarto. B en P is duidelijk nog te onervaren en kwam er in Tilburg niet aan te pas. Eerste punten De dames van MVC deden het veel beter. Zij behaalden hun eerste drie punten op Madjoe. Madjoe is één van de mindere goden en van deze teams moet MVC punten gaan pakken willen de dames zich redelijk in de tweede divisie kunnen handhaven. Afgezien van de tweede set (15-7) was het een gemakkelijke overwinning voor de Maassluise dames De dames van Broleco hadden geen kind aan SOS/DPC 2 Binnen het uur werd de wed strijd door de Vlaardingers ge wonnen, die van hun UtrechT- se tegenstandster vrijwel geen tegenstand kregen. r Evergreen beleefde bij de da mes een zeer produktief zon dagochtendje. Met maar liefst acht treffers tegen twee druk ten de Maassluizers Bleiswijk met de neus op de feiten. De goals werden gemaakt door Annemiek Schippers. Marlies Koot, Frouke Snoeck (allen tweemaal), Swannie Thio en Els de Wilde. De heren speelden eveneens tegen Bleiswijk en wel tegen een team van meer dan 500 jaar oud. Deze veteranen moesten in de eerste helft amechtig aan 2lle kanten hun jeugdige Maassluise tegenstan ders voorbij laten gaan. maar rust en routine voorkwamen treffers. Een aanpassing van Evergreen zijde aan het Bleis wijk tempo zorde ervoor dat de Bleïswijkse heren in de tweede helft niet meer in ge vaar kwamen. De dames van Spirit moesten op niet geheel terechte wijze hun meerdere erkennen in Ben nebroek. Annette Hengst kon de stand nog wel tot op 11 brengen, maar Benne- broek scoorde al vlot weer te gen. zodat een alles of niets sy steem uitkomst moest brengen. Het werd de laatste van de twee mogelijkheden, daar Bennebroek er nog twee tref fers bij deed. De heren deden het beter, al was het tegen VCL niet alle maal even florissant wat er werd geboden. Het midden veld. met Hanny Zeegers, Ge-1- en Frans Hengst, sleepte samen met de verdediging, on der leiding van Ad van Leeu wen, de ploeg er in de moeilij ke perioden doorheen. De eni ge treffer kwam op naam van strafcornerspecialist Frans Hengst Daarna was het een kwestie van^ rustig de bal rondspelen hetgeen goed werd uitgevoerd. iMiiiiiiiiniiiHiiiiitiiiiiitiiiiiiiiiiiiimiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiimiiiitiiiiiiiiiiiiiiuiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiniimiiiintm Bij de Asvion-dames kwam., nadat het er al weken in zat," eindelijk uit. Na de tegenval lers van de laatste weken werd er nu eindelijk eens vo luit gescoord, ook door Aeolus, maar dat was te wijten aan het feit, dat Yvorme Lomans als invaller-keepster de verdedi ging had*moeten verlaten. De goals kwamen van Jacqueline Breinier (driemaal). Manna Mansoer en Geesje Bos. De heren behaalden een -goed resultaat tegen Hudito door mei 22 gelijk te spelen. Tot tweemaal toe werd er een voorsprong uit handen gege ven, nadat beide malen Ro nald Jacobs de had gescoord, eenmaal uit een strafpush en eenmaal vanuit een door Ma- njn f Mentink aangeslagen strafcomer. Hudito bleek dus niet al te veel nadelige gevol gen te hebben ondervonden van de zevenklapper van Pi- noke van vorige week. p Martha Christoffers ontvangt de bloemen als dank voor haar lidmaatschap. Maassluis De langlaufvereniging Rotterdam-Westland heeft trots het 200- ste lid gehuldigd. Tijdens de jaarlijkse contactavond van de vereniging, werd Martha Christoffers door voorzitter George Brouwer in het zonnetje gezet. Uit handen van de voorzitter ontving de gelukkige tal van cadeaus en waar debonnen. Trainer Wim de Graaf is maar wat blij met net stijgende leden aantal. „In twee jaar tijd heeft de vere niging zijn ledenbestand opgebouwd. We zijn een duidelijke sportvereniging. Als mensen lid willen worden dan vra gen we altijd: 'je komt wel tuinen hè'? Gebeurt dat niet, dan laten we wel blij ken dat we het daar niet zo mee eens zijn". rniiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiEiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiHUiiiiiiiiiiiiiiiiitiiitiniiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiitritiiiiiitiiiiiF Schiedam-Als gevolg van- remises in de slotfase kwa men de dammers van Schie dam niet verder dan een 10- 10 gelijkspel tegen DIO. Wim Vrijland, die als eerste klaar was, bereikte een re mise, maar daarna kwam Schiedam onverwacht op een grote achterstand. Sjaak Prins kwam al snel in een verloren positie te staan, daarna verloor ook Tiny Mous. Uit een nadelige stand kreeg Peter Lansbergen toch nog een remise, waarna Rob van Eijk weer voor een verrassing zorgde en zich, geplaagd door grote tijdnood en een zeer ge sloten stejiing, verrekende en zijn partij moest opgeven, 4-8. De situatie bleek hopeloos, maar Schiedam kwam door Ron Heusdens weer terug en met een overwinning voor Leo Mous was de stand in korte tijd gelijk, 8-8. Daarna waren er remises voor Aad Prins en Piet Eastiaanse. Uitslag: Wim Vrijland-Kok 1-1, Piet Bastiaanse-Simons 1-1, Rob van Eijk-Kain 0-2, Ron Heusdens-Den Engelsman 2-0, Tiny Mous-Poppe 0-2, Leen Lijklema-Fijen* 2-0, Sjaak Prins-Van Eennennaam 0-2, Peter Lansbergen-Grouwstra 1-1, Aad Prins-Leroy 1-1, Leo Mous-Van der Star 2-0. Vlaardingen - De Vlaardingse hengelaarsvereniging De Vriendschap verviste zijn veertiende concours in de wa teren rond Maasland. De vangst viel over hét algemeen wat tegen. De wisselbeker ging naar B. Penning, die het kleinood voor de derde maal won. Hij noteerde een vangst van 1750 gram vis. Uitslagen: 2. J. Broere 1525 gram, 3. A. Tabbernee 1250 gram, 4. C- Vink 1200 gram. 5. H. Vink 1175 gram, 6. W. Nette 1150 gram. 7. H. van Neck 1075 gram, 8. J, de Ligt 900 gram, 9. W. Huizen 775 gram en 10, C. van der Velde met 700 gram

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8