Uil „neem-, dêprotf krant Lems even terug gg Plan gereed voor parkeerterrein kinderboerderij 'Goudriaan maakt keuze onmogelijk' Spaarbank opent achtste filiaal Experimenten starten nu al Nieuw model huisvesting geeft eerlijker beeld En dat Maarten Vrolijk naar Maassluis Extra vergadering over renovatie PKD SPORT IN DEZE li RAN" is zeven.,. Wie maakt beeld voor Rubensplein? ï°5lC< 5B SCHIEDAMSCHE COURANT ^«ensdag 15 oktober 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBI AD - -104de jaargang no. 201-4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Eind dit jaar of begin volgend jaar opent de spaarbank Schiedam op de Rembrandtlaan nummer 42 baar achtste filiaal. Daar mee komt de spaarbank te gemoet aan de wens van een groot aantal bewoners van het meest westelijke gedeel te van Schiedam om een fi liaal op loopafstand te krij gen. Tot voor kort waren de westerlingen aangewezen op het filiaal op het St Liduïna- plein. Volgens W. van Vliet, één van de beide directeuren van de Bondsspaarbank in Schiedam, wordt net filiaal op de Rem brandtlaan een ultramodern kantoor, dat onder andere wordt voorzien van kluisloket- ten. Hiernaar blijkt in Schie dam volgens de directeur een enorme vraag te bestaan. „We hebben een wachtlijst van drie, vierhonderd mensen. Het gebeurt vaak dat die mensen de kluizen gebruiken om con tant geld in op te bergen. De rente die ze daardoor niet krij gen nemen ze dan maar voor liet" Door het opnemen van kluis- loketten staat de openingsda tum van het nieuwe pand nog niet vast. De levertijd van die loketten is volgens Van Vliet erg lang. Daardoor kan de o- pening in december plaatsvin den, maar is het best mogelijk dat bij een vetraging zelfs ja nuari niet wordt gehaald. Maassluis Commissaris van de Koningin, voor de provin cie Zuid-Holland, mr Maarten Vrolijk, zal komende maandag een werkbezoek brengen aan de gemeente Maassluis. Hij zal de gehele dag in Maassluis zijn. Op het programma staan onder meer een bezoek aan het sleepvaartmuseum, het stoomschip De Furie, een (iets- tocht door de Steendijkpolder en een speciale zitting van de gemeenteraad. OeVlaardingse gezondbeidswinkel heeft een matige start. Er kwam gisteren, op de eerste dag, één telefoontje. Pagina drie. Over twee jaarmoet het sociaal cultureel plan in Schiedam rond zijn. Een flinke operatie. Pagina drie. i VV Vlaardingen ging flink onderuit tegen Feijenoord. Het werd uiteindelijk zelfs 7-0. Schiedam pioniert met warmtebedrij f mm e Oud-burgemeester j Arie Lem» was weer I eens een dagje in zijn I 'oude stad'. De eerste i burger van Zaanstad j was gistermiddag op het Oude Stadhuis aan de Grote Markt, waar zijn i 20-jarige dochter Anna in het huwelijk trad met da 23-jarige onderwijzer Franciscus de Groot. Vlaardingen De afdeling verkeer van de gemeentese cretarie heeft een plan klaarliggen om op een stuk je grond ten westen van de kinderboerderij aan de Am sterdamlaan een parkeerter rein aan te leggen. Het be treffende terrein is onlangs geëgaliseerd. Of het gemeen tebestuur echter bereid is, geld uit te trekken om de parkeerplaats aan te leggen js op dit moment onduide lijk. pat meldt wijkagent Van Bra- kel in zijn rubriek „Orakel van Van Brakel" in de wijk krant van de Hoevenbuurt. De wijkagent laat er geen twijfel over bestaan dat hij een groot voorstander is van de aanleg van het parkeerterrein. Op-dit moment is het niet mogelijk, in de nabijheid van de kinder boerderij te parkeren. Bezoe kers die per auto komen en dat zijn er vele, waaronder tal van Vlaardingers die buiten Holy wonen moeten hun auto nu kwijt zien te raken aan de andere kant van de Amsterdamlaan, in de nabij heid van de bejaardenwonin gen. Dit heeft in het verleden al geleid tot klachten over par keeroverlast en gevaarlijke si tuaties door parkerende en wegrijdende auto's. Het probleem werd onlangs weer ter sprake gebracht tij dens een wijkbijeenkomst met het college van B en W. Wet houder Jelle Wijnstok beloof de op de gemeentesecretarie te informeren hoe het met even tuele plannen stond. Schiedam De openbare nutsbedrijven (ONS) van de gemeente Schiedam willen komen tot het oprich ten van een bedrijf dat gespecialiseerd zal zijn in het leveren van warmte. Om nu alvast de nodige er varing op te doen met één van de belangrijkste werkterreinen van dat toekomstige warmtebedrijf, willen de nutsbedrijven in zee gaan met het pal naast de ONS gelegen bedrijf Tevopharm BV. Het is daarbij de bedoeling dat de gemeente Schiedam warm te opwekt in combinatie met electxiciteit en die warmte verkoopt aan Tevopharm. Dat gaat gebeuren met een zoge naamde total energy installatie in combinatie met een warm tepomp. Een dergelijke combi natie is volgens ONS directeur J, van Willigen uniek in Ne derland. Het initiatief tot het nieuwe plan voor warmteopwekking komt niet uit de koker van de ONS. Tevopharm zelf heeft het imitiatief genomen en is met de plannen naar de ge meente toegestapt. Die plan- Schiedam Het bureau huis vesting is deze maand begon nen de woningzoekenden vol gens een nieuw model te regi streren. Iedere inschrijving is opnieuw bezien en ingedeeld de desbetreffende groep via «en hand telling. Hierdoor zijn de cijfers van eerdere maan den nauwelijks vergelijkbaar niet de huidige. Er heeft een herindeling plaatsgehad van de verschillende categoriên woningzoekenden. De groep imvonenden' is verder uitge splitst Het totaal eindcijfer van de vorige maand, 7323, verschilt aanzienlijk met het eindcijfer toepassing van het nieuwe model, namelijk 7639. Dit komt door de opschoning van het bestand. In het eerste half jaar van 1980 zijn circa 1000 ingeschrevenen benaderd om dat de inschrijving aan verlen ging toe was. Als gevolg van niet reageren hierop door verhuizing en ver andering van omstandigheden zijn ettelijke honderden gere- gistreerden afgevoerd. De on voldoende gehuisvesten bedra gen nu 549, vorige maand 533. De woningzoekende alleen staanden zijn van 663 naar 710 gegaan. Totaal hebben 2868 mensen het bureauhuisvesting in de maand september be zocht. Commissie uit kritiek op uitvoering 5%-motie Vlaardingen De commissie voor stadsontwikkeling heeftx gisteravond haar afkeuring laten blijken over de wijze, waar op wethouder Goudriaan in de begroting voor gemeentewer ken de bezuinigingsvoorstellen in het kader van de zoge-* naamde 5%-operatie heeft verwerkt. De raadsleden klaagden over het feit, dat uit de begroting vrijwel niet op te maken was, waar die bezuinigingen te vinden zijn. Ook was men kwaad over het feit, dat de raad elke keuzemo gelijkheid bij voorbaat uit han den was genomen. Door bij ge meentewerken al de totale be sparing van zo'n vijf procent in de begroting te verwerken blijft er niets meer te kiezen over. En daar draaide die mo: tie nou juist om. „Ik constateer dat U onze mo tie niet heeft uitgevoerd," meende Versluys (PvdA) ver stoord. Maar zo zwart mocht hij het volgens Goudriaan niet zien. „Die bezuinigingen zijn. er wei degelijk," meende de wethouder, die heftig werd ge steund door zijn directeur ge meentewerken, de heer Ger- ritze. „En er kan echt geen cent meer af. Ik verrek het om nog meer geld in te leveren op onderhoud van wegen en plantsoenen. Dat kan echt niet meer. dat moet nu maar eens gezegd worden," zei Gou driaan parmantig. En op het argument dat de andere wet houders er wel in zijn ge slaagd, een lijst met vrijblij vende voorstellen in te dienen, waaruit de raad een keuze kan maken: „Mijn collega's zijn bo- venstebeste zielen, maar ze hebben wel heel andere porte feuilles dan ik. Bij mij gaat dat niet. Maak die sporthal in Holy maar een stuk goedko per, als we zo nodig een hoge prioriteit aan stadsvernieu wing willen geven. Daar kun ie aardig wat geld mee vrijma ken!" Voor het zogenaamde nieuwe beleid in de stadsontwikkeling is er het komende jaar geld nodig voor een aantal voorzie ningen in het kader van de verkeerscirculatieplannen. Ook moet het fel begeerde fonds stadsvernieuwing van de grond komen. Dat nieuwe be leid zou moeten worden be taald met geld, dat op bestaan de voorzieningen wordt be spaard. Vlaardingen De commissie voor stadsvernieuwing zal dinsdag 28 oktober een extra vergadering wijden aan de voorgenomen renovatie van het even deel van de Pieter Karei Drossaartstraat in de Vettenoordsepolder. De pro jectgroep voor de VOP heeft de plannen voor dit tweede re novatieproject geheel afge rond. Met die plannen gaat wethouder Bas Goudriaan met zijn ambtenaren binnenkort naar Den Haag, om toestem ming van het rijk te krijgen. Voorafgaande aan dit overleg met het ministerie dient eerst een formeel besluit genomen te worden in de diverse raads commissies. Er moeten onder meer knopen worden doorge hakt over de toekomstige hu ren, die nog wel wat hoger zullen zijn dan aan de andere kant van de straat, zo waar schuwde wethouder Gou driaan de commissie stadsont wikkeling gisteravond al. In haar laatste vergadering heeft de commissie voor stads vernieuwing zich al over de materie gebogen. Toen besliste men negatief op de wens van de projectgroep, om in het project ook driekamerwonin gen op te nemen. Hieraan is volgens de projectgroep in de wijk grote behoefte. Het eerste renovatieproject, op de oneven zijde van de PKD, bevat alleen twee- en vierkamerwoningen. De projectgroep, die gesteund nen zijn door ONS bestudeerd en dat leidde tot een overeen stemming tussen de Nutsbe drijven en Tevopharm warbij de gemeente de spullen finan ciert en dan warmte verkoopt aan het buurbedrijf. Gisteravond werd het planne tje voor de total energy instal latie voorgelegd aan de com missie voor financiën en eco nomische zaken. Verbazing was er vooral omdat de voor nemens niet waren vergezeld van een beleidsplannetje. Wet houder Heinier Scheeres noemde die verbazing niet he lemaal terecht „We moeten eerst de nodige ervaring met de werkwijze opdoen, voordat een beleidsplannetje kan wor den opgesteld". Know how op het gebied van dc alternatieve warmtevoor ziening heeft de ONS al wel. Het project bij Tevopharm moet worden gezien als een uitbreiding daarvan. Op grond van de ervaring denkt men binnen vijfjaar door besparing van energie de investeringen terug te hebben verdiend. Het bedrag dat nu door de ge meente moet worden uitge trokken bedraagt 500.000 gul den. Voor de Openbare Nutsbedrij ven is het van belang om voorop te blijven lopen op het gebied van de warmte. Zouden de particuliere bedrijven zelf de alternatieve verwarmings- wijzen gaan toepassen, dan wordt door de ONS minder aardgas geleverd en daardoor komt de financiële positie van dat gemeentebedrijf in gevaar. Vlaardingen Voor zo'n dui zend toeschouwers heeft Feije noord gisteravond VV Vlaar dingen in haar openingswed strijd van het complex in de Broekpolder weinig eer gela ten. Het werd na een ruststand van 0-3 uiteindelijk 0-7 in het voordeel van de Rotterdam mers, die er ditmaal meer werk maakte dan vorig sei zoen, toen de VV Vlaardingen in de afscheidswedstrijd van Sjaak Jansen de nederlaag tot 1-2 beperkt hield. Notten, Bal- kesteijn (beiden tweemaal), Vermeulen, Paul van der Blom en Wim van Zinnen zorgden voor de productie in de Broekpolder. FC Vlaardingen vocht zich in Den Haag in de vriendschap pelijke wedstrijd tegen FC Den Haag naar een 3-4 zege. Lorié, de Haagse huurling in Vlaardingse dienst, was de ab- solute uitblinker en scoorde de laatste treffer, die zonder meer voor een schoonheidsprijs in aanmerking zou komen. De overige treffers kwamen op 1 naam van Den Os, Snijders en Kooien. Voor Den Haag scoor de Henk van Leeuwen (twee- 'maal) en Harry Melis. Schiedam De bewonersve reniging Schiedam West zoekt een kunstenaar die voor de wijk een kenmer kend beeld kan vervaardi gen. West heeft hiervoor een krappe maand geleden sub sidie van de gemeente ont vangen en is nu op zoek naar een bij voorkeur Schle- damse kunstenaar die het typerende van de wijk In een beeld weet weer te ge ven. Het resultaat wordt dan geplaatst op het Ru bensplein. De voorzitter van de bewo nersvereniging in West, Jaap Nieswaag, zoekt de kunstenaar niet direct in de professionele sfeer. „Het zou leuk zijn als een Schiedamse amateur-kun stenaar het intiatief zou ne men en ons zou bellen met een plan voor zo'n beeld. Er wordt vaak genoeg geklaagd dat er zo weinig op dat gebied wordt gedaan en dan is iets als dit best eens een leuke uitzonde ring." Het oorspronkelijke plan voor een kenmerkend kunstwerk voor West was gekoppeld aan een tekenwedstrijd via de plaatselijke middenstand. Dit idee wierp echter de nodige problemen op en daarom is nu beslist tot het laten maken van een beeldwerk. wordt door de wïjkvereniging d%lxvieUV*,-iet in de VOP, zal op de extra S^T Q^b\naue vergadering zeker nog een po- ioetnc ging wagen, alsnog raadsleden van haar gelijk te overtuigen. De extra vergadering zou oor spronkelijk aanstaande maan dag. 20 oktober, al plaatsvin den. Die datum schikte diverse raadsleden echter niet en daarom werd na veel spit ten in de diverse agenda's 28 oktober geprikt Dat tot er gernis van CDA-er Schriel, die vond dat eerst de begrotings behandeling in de raad maar eens afgewacht moest worden. Maar daarin stond hij met zijn fractie alleen. ML Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, woidt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. oei ioev bo»1* atiaa*- i eo* opa" pa,®"'" 5wcr' Ï0ttdetï**"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1