SPORT iPORÏ LORT FC Vlaardingen laat het weer afweten Hans Jansen wijst VFC de weg ïeugd mbeslist Oók autoschade-vakwerk Slecht begin van tweede periode PPSC verrast koploper saw aft Eggers contact met Eindhoven DRIBS SPAANSEPOLDER DRIES SPAANSEPQLDfR maandag 20 oktober 1980 vo/sc/ww ~De gemeente Maassluis zal huldiging van de sportkam- tèoenen opluisteren mei een brum, waarvoor als onder werp ^port-sponsoring" is ge- rozen. Het is te hopen dat daar pndelijke specialisten voor ütgenodigd zullen worden, die zinnigs over dit onder- p kunnen zeggen. Hennes DVS-t**ainer Wim Iferhoorn, die een pnncipe-ac- ord heeft bereikt met de tU om voo»* een periode vier jaar als atletiek- Ondscoach aan te blijven, is jd voor het hoogste irai- Jiersdiploma. Met als specïah- |atie de middellange afstand). De Schiedamse trainer zal londag de thuiswedstrijd tegen fcouda niet bij kunnen wonen, |mdat hij voor de begeleiding :orgt van een aantal Neder- andse atleten, die in de jaar- marathon in New York neelopen. De blauw-witte eersteklasser Ireedt m de voetsporen van peyenoord door ook een PR- nan aan te stellen. Aad van -best zal deze persfunctie gaan |/ervullen. Piet Koozen, ex-speler van 3HS en Hermes DVS, en mo- henteel trainer van Excel- r*20, zal woensdag om 15.30 iiur op het Schiedamse Stad huis zijn ja-woord geven. Van- 20.30 uur kan het bruid- aar worden gefeliciteerd in Technische School, Mgr. Volenslaan 3 te Schiedam. Satelliet zoekt op korte ler- nijn een betrouwbare vlagge- voor het eerste elftal. De aterdag vierde-klasser heeft kampen met 'pantimers' bn dit is niet bevordelijk voor net in werking stellen van de puitenspelval. KV Vlaardïngen houdt voensdag een tweevakken- ■oernooi voor de eerste en |weede klassen van het voort- l onderwijs. Om 10.00 uur leginnen de teams van West- l-Zuid, Casimir, Rehoboth [VI AVO en LTS Schieland. Cher WiJlemsen. voorzitter Vlaardïngen. deelt om 5.30 uur de prijzen uit. De open dag van SSC Harga verd ondanks de regen toch n succes. Maar helaas gingen i korfbalwedstrijden voor de chooljeugd niet door. Dick Hubert van CKC Maas- |luis heeft zijn bedenkingen het plan van de korfbal end voor een tweede vereni- in Maassluis. Gelet op de korfballers, die buiten Maassluis spelen en het leden- al van CKC lijkt het plan neer een utopie dan gebaseerd werkelijkheidszin. Verder al de gemeente erg goed moe- zoeken voor een accommo datie. terwijl enkele bestaande verenigingen nog uitbreiding villen. De leden zullen op de ledenvergadering van 21 no vember worden geïnformeerd. Vlaardïngen - Jong-FC Vlaardïngen en Jong- pVV hebben de punten een 2-2 gelijkspel broederlijk verdeeld. FC Vlaardïngen nam in de Vijftiende minuut van de tweede helft de leiding, toen een boogbal over pet hoofd van doelman llobn Marrevee heen ging, waarna René Ei- leswijk er als de kippen pij was om het laatste tikje te geven. Tdwin Aue benutte voor [SVV in de twintigste ninuut een strafschop, vaama twee minuten pater Ferry Meerhof te- ugkopte op Henk Ku- nemann, die doeltref fend inschoot: 1-2. René Elleswijk bracht zijn ploeg drie minuten voor [tijd via een individuele actie op gelijke hoogte. Jong-SVV-trainer Jan van der Velden: ..De ongens hebben de laat- Iste tijd veel tegen-doel- Ipunten moeten incasse- lren en hadden dit goede Iresultaat daarom- hard Inodig voor het zelfver- Itrouwen". Bij FC Vlaar- Idingen kregen René El- lleswïjk (onderuithalen ■tegenstander) en Ver- Isteegh (opmerkingen op Ide leiding) een gele 1 kaart. SVV: ongekende weelde Bart Krelt zorgt met een subtiele voetbeweging voor 0. Schiedam Grote vreugde bij SW, ook al was de 21 overwinning (op Heracles) te wankel om de conclusie te trekken dat de Schiedammers uit de zorgen zijn. Het laatste half uur domineerde Hera cles op alle fronten, ingegeven door een panische ar gst van SW, dat binnen een minuut op 20 was gekomen- Sandor Popovics, die herhaaldelijk de dug-out uitkwam om zijn spelers naar de aanval te dirigeren, was als een kind zo blij. En terecht, want de overwinning was verdiend. Toch was het de enthousiaste trainer na afloop niet aan te zien. Xerwijl de spelers handtekeningen uitdeelden en met loto's strooiden, kwam hij er eerlijk voor uit wel degelijk in angst te hebben gezeten. Hij: „Tot aan die 20 ging het allemaal voortreffelijk, er liepen soms wel vier man in de spits, toen was het in eens gebeurd. Onbegrijpe lijk!" In de ogen van Theo Lasé- roms was het méér een her stel van Heracles. „We ver hoogden het tempo en daar had de toch al trage defensie van SVV weinig van terug. Bovendien stond bij ons laat ste man Martin Langhenkel, die de zieke Kalle Oranen verving, regelmatig in de spits". De lange Almeloër groeide uit tot één van de beste spelers van Heracles, waar met name Rinus Steenbergen erg veel moeite mee had. Desondanks stond SVV met een klein beet je geluk de gelijkmaker niet toe. En daarom kon het spre ken van een uitstekende start in de tweede periode, of zoals Popovics zei: „De laatste drie wedstrijden vier punten, zegt meer dan genoeg. Ik geloof", veronderstelde hij, „dat we uit een dal zijn gekomen. On danks het feit dat Hans Loo- vens en Cor Peitsman door schorsingen ontbraken en ver der André van Maaren, Henk Salari en Hans de Wilde door blessures aan de kant bleven, André van Maaren is zelfs van de overstap naar het betaalde voetbal lichtelijk overspannen- geraakt en mag op doktersad vies voorlopig niet spelen. Voor het vertrouwen kon het echter helemaal geen kwaad dat SVV won". Zelfs Cor Peitsman was er dolblij mee. „Je ziet dat de ploeg weer helemaal leeft. We hebben gewoon moeten wen nen aan onze trainer. Die zegt door Bas van den Berg tenminste waar het op staat als het hem niet bevalt Voor verschillende jongens kwam dat wel wat vreemd over. Om bij de ploeg te blijven, train ik nu zoveel mogelijk, zelfs bij de C-selectie". SVV had mogelijkheden ge noeg om het karwei al voor rust af te maken, maar had toen al in Martin Langhenkel een grote sta-in-de-weg. Hij haalde op onnavolgbare wijze een bal uit het doel na een in zet van Bart Kreft, terwijl doelman Cock Rijkens te ver uit zijn doel was gekomen om een voorzet van Richard Dercks te onderscheppen. Dercks onderscheidde zich trouwens door zijn „feeling" voor combinaties, maar Ban Kreft was in positieve zin een uitzondering. Hij miste een strafschop, maar maakte na rust zijn fout meer dan goed door twee maal op een andere manier te scoren. In eerste instantie ïegde scheidsrechter De Schepper de bal onmiddellijk op de stip, toen Dercks door Herman Voshaar uit balans werd ge bracht. Niemand zag het zo, hij wel, maar tot groot ongenoe gen van SVV ranselde Cock Rijkens de bal uit het doel. Achtereenvolgens zorgden Dercks, Meyboom en Van der Vlist voor hachelijke momen ten voor hel Almelose doel, maar de bal bleef na priemen de scholen en kopballen uit het net. Heracles kwam voor rust niet verder dan een schui ver van Hannes Lalopua tegen de paal. Dat SVV zijn krult niet ver-, schoten had, bewees het met een grote inzet na rust Kreft werd toen twee keer achter el kaar bedolven onder felicita ties, maar heel SVV moest daarna alle zeilen bijzetten om Ilcracles van daden af te houden. Plotseling was het wel in staat met gegroepeerd voetbal SVV onder druk te zetten. Toen Harry Meyboom de ge vaarlijke Martin Langhenkel neerlegde, zat er voor scheids rechter De Schepper maar één straf op. strafschop. Robbie Poell maakte vanaf elf meter geen fout. Heracles viel daarna met man en macht aan, had zelfs een strafschop verdiend toen Herman den Haag ten val werd gebracht, maar dat zou reécl gezien tc veel van het goede zijn geweest. SVV werd toen verdiend winnaar- EindhovenTerwijl zo'n dertig kilometer verderop PSV met veel Brabants plezier streekgenoot Willem II een lesje gaf, kon ook kleine 'broer' Eindhoven hardop lachen. In wat waarschijnlijk de boeken in zal gaan als 'een vpn de slechtste wedstrijden sinds de invoering van het betaalde voetbal', hield de thuisclub in ieder geval nog twee punten over aan het gemodder in het Aalster sportpark. Voor tegenstander FC Vlaardingen, dat de 1-0 nederlaag als vertrekpunt van de tweede periode bijzonder slecht kon gebruiken, waren de druiven daarom extra zuur. „Onbegrijpelijk", vond ook John Lorié, afgelopen dins dagavond nog uitblinker in door Emile Schelvis het vriendschappelijke duel tegen FC Den Haag. „Er was helemaal geen beweging. We hebben de slag op het mid denveld en in de aanval ver loren. Sommige jongens heb ben in hun binnenste, na die roes tegen FC Den Haag, ge dacht van 'Nou, Eindhoven, dat klaren we ook wel even. Dus niet". Of zoals Henk den Arend, die ook ver onder zijn niveau bleef, aanduidde: „Het is allemaal dat houtjes touwtjes voetbal. De ploeg die het meeste karakter toont, wint de pot". Inzet En dat. klopte inderdaad, aan inzet op het boterzachte veld geen gebrek. Aan voetbalintel- iigentie des te meer. Eindho ven kwam via de spitsen Adrie van Rtjsingen. Armand Thaetcr en Marius Meihorst wel bij tijd en wijle gevaarlijk door, maar dat was eerder te danken aan het gestuntel m de Vlaardingse gelederen dan 'briljante combinaties'. Slechts één helder moment was het door 1800 toeschouwers be zochte duel rijk. Dat was gelijk beslissend ook. In de twintig ste minuut zocht Remy Rey- nierse de 1-2 combinatie door het centrum met Armand Thaeter en tot ieders verba zing kreeg Reymerse de hal op maat terug. Van Antwerpen was kansloos: 1-1. Met doelman René van Ant werpen is levens de enige uit blinker genoemd, want de Ha genaar zorgde er eigenlijk in zijn eentje voor. dat de afgang van FC Vlaardingen slechts tot één treffer beperkt bleef, En terecht, want tesamen met invaller scheidsrechter Seve- rein waren eigenlijk alle ac teurs schuldig aan de wanver toning. In de vijfde minuut van de eerste helft kreeg Ron de Vos van Steenwijk al geel en omdat de s veel fluitende (vaak volkomen onnodig) Se- verein ook Eindhoven-spelers Chris Bruinen en Adrie van Rijsingen de bekende kaart voorgeschoteld kregen, nam trainer Martin van Vianen geen risico. Bang „Hij was bang voor een rode kaart. Met deze scheidsrechter was inderdaad alles mogelijk", zei Ron de Vos van Steenwijk over zijn wissel met Frans Ludwig, kort na de treffer van Eindhoven. FC Vlaardingen kreeg m Eindhoven wel geteld twee mogelijkheden. Voor rust in de zestiende minuut knalde Rob Snijders, die in de tweede helft verdween voor Dick Hoogmoed, over na een van de zeer weinige goede acties van Paul Kooien. En in de slotse conden werd Patrick Meijn- hardt van Schoor binnen de strafschoplijnen ten val ge bracht, maar Severein durfde de penalty niet aan. „Hoewel het gelijkspel zeker niet verdiend was geweest, werd ik natuurlijk wél com pleet van de sokken gelopen", mijmerde de onopvallende Meijnhardt van Schoor. Op nieuw moest FC Vlaardingen de hand in eigen boezem ste ken en hoewel in de tweede helft Van der Pas, Methorst, Thaeler en invaller Postema na veel gelukkige klutsen in de algehele malaise toch goede mogelijkheden kregen, wilde Eindhoven dat niet teveel be nadrukken. Het leed was al erg genoeg. Met tegenstanders van hetzelfde kaliber (Hei- mond Sport, Veendam en Hcerenvecn) voor "de boeg een allesbehalve rooskleurig voor uitzicht. René van Antwerpen...de enige uitblinker.. Eindhoven Toon Eg gers, vorig seizoen nog goed voor een rode kaart in Eindhoven, treed in de loop van deze week nu positief in contact met de plaatste!ijke eerste divi sieclub. „Ik heb hier met een bestuurslid gespro ken en die heeft me geadviseerd even een briefje ie schrijven. Ik neem nu zelf maar het initiatief tér hand. In zo'n C-team sterf ik iede re week een beetje meer. Dat hou ik niet lang meer vol". advertentie Voor een Uklaagje kunt u overal terecht., maar voor vakwerk moet u bij ons zijn. Uitdeuken en spuiter.. ISokaiweg 100 Schiedam, tel.(010)-154540. pjggjd 't JWhl Otut. Schiedam Door met een volledige inzet te spelen bedwong PPSC het technisch betere NTVV met 1-0. De Schiedammers moesten tot het uiterste gaan om het goed voetballende NTVV er onder te-krij gen. PPSC kwam na twintig minuten op voor sprong, toen Jan 't Hoen een fout van de NTVV- doelman goed afstrafte: 1-0, In aanvallend op- Zicht was PPSC niet echt gevaarlijk. Uitgespeelde mogelijkheden hebben zich in de wedstrijd bijna niet voorgedaan. De wedstrijd speelde zich hoofdzakelijk af op het middenveld. Siep in de tweede helft begon NTVV te drukken, waar door PPSC in de counter gevaarlijk kon worden. Het resulteerde echter niet in doelpunten. Vlaardingen Omdat hij zonder bericht van verhindering de training had verzuimd, hield VFC-traïner Wolter Bos zijn spits Hans Jansen buiten de basis. Wat in feite slecht uit kwam, omdat vleugelspits Rob Maat al geblesseerd aan de kant moest blijven. Het ging met VFC in de thuiswedstrijd tegen Groeneweg dan ook niet goed. Met Hans Jansen er in de tweede helft wel bij was het leed echter snel geleden. De 0I achterstand bij rust werd in de tweede helft probleem loos omgezet in een 5I overwinning. Wat het inzetten van één speler derhalve niet vermag. Ook Wolter Bos miste aan vankelijk zijn spits. „Maar ik wil konsekwent zijn, dus als je zomaar van de training weg blijft wordt je ook niet opgesteld." Naast Harrie Schuiten stond nu Teun Kor- naat in de spits en als ver vanger voor Maat trad Jack Ried ijk aan. Aanvnkelijk was er voor VFC niets aan de hand. Groeneweg werd onder druk gezet en de vraag was wanneer de eerste goal zou vallen. Na een half üur werd er inderdaad ge scoord, maar dan wel aan de andere kant. Omdat doelman Rob Brekelmans een voorzet van Wim de Wlaming aan zich voorbij Het gaan, kopte de door John de Graaf op de houd gezeten'Chris Hendriks de ba) m eigen doel: 01. Dat was dan wel totaal tegen de verhouding, maar Groene weg trok zich er meteen aan op. VFC kwam zelfs knap in de problemen, maar Brekel mans hield de alleen voor hem komende Ab Minnee van een tweede doelpunt af. „Een 0—2 achterstand zat er echt in", Hans Jansen, hier opnieuw gevaarlijk te gen Groene weg, was de stimulator van VFC. oordeelde Bos achteraf. „En dat het dan nog moeilijk wordt, hebben we tegen Oud- Beijerland wel gezien." Zover kwam het allemaal niet, al juichten de Vlaardingers op slag vaii rust tevergeefs, toen hrbiter Krouwel een doelpunt van Schuiten wegens hinder lijk buitenspel, annuleerde. Zoals gezegd was Jansen er in de tweede helft toch bij, ten koste van Ricdijk, en het Vlaardingse leed was op slag voorbij. „Jansen is een typische spits", aldus Bos. „Hij kan lekker rommelen maar ook een vent uitspelen. Hij tilde de ploeg over het dode punt heen." Jansen zelf wees VFC in de twaalfde minuut koppend de weg (1—1), om vier minuten later een vrije trap van Schui ten af te ronden: 21, Waarna het dappere Groene weg er verder niet meer aan te pas kwam. AI duurde het, om dat Teun Kornaat twee royale kansen liet liggen, toch nog tot de 33e minuut eer de strijd de finitief werd beslist. Met een waarlijk prachtig doelpunt kwam die beslissing op naam van Eric Teunisse. trouwens ook al aangever van de eerste goal: 31. In de plensbuien wilde VFC toen nog meer. en Groeneweg. met slechts één punt onderaan, 2akle mentaal in elkaar. Na een uitgespeelde Vlaardingse aanval deponeerde Kornaat in de 36e minuut 41 achter doelman Heuvelman. Vier minuten voor tijd werd de ellende voor Groeneweg zelfs nog groter. Het was weer Kornaat die Heuvelman han dig ontweek en 5I aanteken de. Dat Peter Jeup op de val reep nog werd gevloerd en daarvoor geen strafschop kreeg, deed er dan ook niet meer toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6