SPORT Handicap doet .Hermes D niets Ik wist va Slikkerveer glibbert in blessuretij d langs Martinit yX m VDV K isiii m isii g&£:i Schiedam verkijkt zich op counter van Fortuna VDLis weer terug aan de leiding Wedstrijd krijgt roerig slot ■ÉiÊMÉmëmmÊÊ^ïAfm Ur.sus gelijk Hogere contributie bij MS V'71 John Tul kampioen vierde klasse libre Scheidsrechter blijft weg bij WilhelmusDHS ipi ffepSÉ li in v Broeren driemaal maandag 20 oktober 1980 VD/SC/WW Vlaardingen - Een op de counter spelend Fortuna is met 1-0 de baas gebleven over Schiedam, dat met' name via Eric Kolmeyer veel gevaar stichtte. Thuisclub Fortuna kwam halverwege de eerste helft op een voorsprong, toen een combinatie tussen Ron Hof man en Hans van Os in een pass op rechtermiddenvel der Ron Berveling uitmond de. De laatste kreeg te veel ruimte van de Schiedamse defensie, waarvan hij dank baar gebruik maakte. Een laag schot was te veel voor doelman Jaap van der Nol: 1-0. Fortuna, dat Dick Ver» burgh, Ger Don. Stanley Nooitmeer, Henk van Uitert en na een kwartier spelen Rob Kalkman moest mis sen, liet zich gretig in de verdediging drukken, in de wetenschap, dat juist dan mogelijkheden gecreèerd konden worden voor de snelle Ron Hofman. Ook Schiedam beschikte echter ook over een bal- vaardige en snelle spits, die moeilijk door de Fortuna- verdediging kon worden af gestopt. Zijn scherpe voor zetten sorteerden echter geen effect, wat te wijten was aan het zwakke optre den van spits Roy Meule- mans. Schiedam-trainer Nico van Huet: „De minde re concentratie van Roy is waarschijnlijk veroorzaakt door de frontale botsing voor de wedstrijd» waarbij zij» wagen „total-ioss" is ge reden". Halverwege de tweede helft verving de oefenmeester zijn spits door Piet Bast, die wat meer beweging in de voorste lijn bracht, terwijl ook de aanvallende acties van voorstopper Leen Ko rengevel een impuls voor de voorhoede betekenden. De laatste liet een aantal harde schoten los, waarbij doelman Remy Leerdam en de kruising de gelijkmaker van de Schiedammers in de weg stonden. Bij Fortuna werd verzorger Sam Latu- peirissa door scheidsrechter Grip opgeschreven wegens het ongeoorloofd betreden van het speelveld, toen Ron Hofman geblesseerd op de grond lag. Schiedam - Dat voetbal ook zonder doelpunten aantrekkelijk kan zijn, bewezen Hermos DVS en HION gisteren in een wed strijd, die - ondanks de op het spel staande koppositie - werd ge kenmerkt door opmerkelijk „schoon" voetbal van beide partijen. Door het O-O gelijkspel blijft de marge één punt in het voordeel van de Rotterdammers. Hermes DVS wordt de laatste tijd getart door blessures (on der andere Frans Schaap, Frits de Nijs, Koos van Elleswijk) .zodat trainer Wim Verhoorn kunst- en vliegwerk nodig had om een „fit" elftal op de been te brengen. „Het was zelfs zo erg, dat ik donderdag op de training met vijf man stond. Ik ben dan ook anderhalf uur lang vóór de wedstrijd bezig geweest met het „tapen" van een aantal jongens", vertelde de oefenmeester, die als oplos sing voor het wegvallen van Frits de Nijs collega Rob van Vooren de rechtsachterplaais liet bemannen, terwijl - debet aan het ontbreken van de soe pel scorende spits Frans Schaap- slechts twee spelers - Jeroen Rovers, die zijn vakan tie uitgesteld om de voorhoe de-problematiek niet nog gro ter te doen worden - en Rob van der Tuyn - de blauw-witte voorhoede vormden. Ondanks dit 4-4-2 concept creëerde Hermes DVS in de eerste helft met frisse acties een groter aantal kansen dan de Rotterdamse opponent. Zo stuurde de erg actieve Frans Bouman, weer terug op het Schiedamse middenveld, Je roen Rovers de ruimte in. Deze zette met een fraaie schijnbexveging de verdediging op het verkeerde been om ver volgens net over de kruising te schieten. Een paar minuten la ter probeerde Frans Bouman het na een solo zelf met een afstandsschot, dat net langs de kruising zoefde. De beste kans kregen de Schiedammers, toen aanvoerder Roy den Hartog op Jeroen Rovers passte. De laat ste schoot vanuit een moeilijke hoek hard en laag int waarna de bal als een streep langs doelman Joop Mom, doch ook rakelings langs de tweede paal g. De tweede helft begon met vlammende schoten van Roy den Hartog en aan de andere zijde van Leo Hcy. waarna een mtnder aantrekkelijk kxvartier volgde, doch een boeiend slot stuk volgde, met als aanval lend „hoogtepunt"een aanval uit het boekje. Arie Riedijk sLuurde Jeroen Rovers de diepte in, waarna de bal via Jerry Visser bij Frans Bouman terecht kwam, waarna diens schot een verkeerde curve meekreeg. Aan de andere kant kwam verdediger Wim Kooy-' man een aantal malen akelig dicht in de buurt van doelver- dediger Bob Molendijk. De laatste had echter - op een schoonheidsfoutje na - een sterke dag. Trainer Wim Ver hoorn: „HION is voor ons de laatste jaren een moeilijke te genstander gexveest. Ik ben blij dat de jongens zelfvertrouwen hebben getoond zich van de „negatieve" historie niets aan te trekken. Alleen een stukje geroutineerdheid - om de kan sen koel te benutten - ontbrak nog". o Ruud Bakker koppend voor Hermes tegen HION. Ook deze actie zou geen treffer opleveren. Het bleef 0-0. 'i'i V Den Haag Wilhelmus DHS was gisteren één van de wedstrijden die geen doorgang vond. Het veld aan de West- vlieixveg in Voorburg was ech ter wèl bespeelbaar. Maar de beide ploegen konden zich weer gaan aankleden, want scheidsrechter M.W.F. Habold uit Landsxveer bleef zonder berichtgeving weg. Verxvoede pogingen van de voor dit duel in de eerste klas se B aangestelde rapporteur De Groot om ijlings elders een scheidsrechter vandaan te ha len, liepen op niets uit." Ook onder het publiek bleek geen volwaardige vervanger aan wezig. DHS moest derhalve onverrichter zake de terugreis naar Schiedam aanvaarden. De 'zondebok', scheidsrechter door Hans Klippus Habold, toonde zich gistera vond uiterst verbaasd. De wedstrijd tussen Wilhelmus DHS was namelijk niet in Voetbal Totaal, het officiële orgaan van de KNVB, opgeno men en Habold had, volgens zijn zeggen, geen aanschrijving gekregen. De arbiter: „Ik wist van niets. Ik heb geen kaart of geen tele gram gekregen. Mijn voorstel aan de KNVB is trouwens om voortaan even telefonisch te controleren of de aanschrij ving daadwerkelijk is aange komen". Het commentaar van KNVB- bondsfunctionaris Hooft: „We hebben de scheidsrechter ze ker een aanstelling gestuurd. De beide verenigingen wisten] toch ook xvie de arbiter was.f We sturen dc drie kaarten al-: tijd tegelijkertijd. Telefonisch] contact is onmogelijk. Weke-] lijks hebben altijd zo'n vijftig a I honderd afschrijvingen. Om I dan elke vervanger op te bel len is onbegonnen xverk". MaassluisVDL lijkt weer op de weg terug na een tradi tioneel slechte start. Alblasser- dam werd met maar liefst 40 het slachtoffer van de Maas- si uise dadendrang, dat voor de meeste spelers op zichzelf sloeg, daar het zelfvertrouwen in sommige gevallen een niet gezonde knauw had gekregen na de mindere resultaten. Ze ker alsmen de wedstrijden van het-vorig seizoen in ogen schouw neemt en ze vergelijkt met het huidige spelbeeld. Een afstandsschot van zeker 25 meter, dat diagonaal in de kruising verdween, betekende 1—0 door Huib Bos. De immer gevaarlijke Jan van Altena speelde zich keurig vrij en scoorde 20. Daarna was het de rust die de Alblasserdam- ploeg even de gelegenheid gaf om op adem te komen, maar tevergeefs, VDL bleef komen. Het werd 3-0 door Hans Bos, nadat Jan van Altena en Charles Ebeling hem de bal in de voeten hadden geschoven na een gezamelijke combina tie. Het kwartet werd tenslotte voltooid door Jan van Altena, die een slome verdediger er keurig uit liep en vervolgens de keeper kansloos liet. Vlaardïngen De vijfde ron de in de Provinciale Damcom- petitie heeft voor VDV een gunstig verloop gehad. Zelf won VDV van Zwijn- drecht met 10—6, terwijl kop loper Charlois in eigen huis met 4—12 klop kreeg van H.I. Ambacht. Dit heeft er toe ge- kid dat VDV thans de leiding heeft met 9 punten uit 5 wed strijden; een punt voorsprong op VDV. 1" de zesde ronde belooft het or spannend aan toe te gaan, want op 28 oktober speelt VDV de thuiswedstrijd tegen Charlois. In de ontmoeting tegen Zwïjn- drecht behaalden Leen Torn, Cerrit van Mastrigt en Erik de Reide (het jongste drietal) de volle winst, terxvijl Leen Lij- jdema. Dik van den Kerkhoff, Wim Heuvelman en Wim Niestadt remise speelden. De enige nederlaag werd toege bracht aan invaller Dik Tam boer. Slikkerveer Het door velen rriet spanning tegemoet gezie ne duel tussen de nummers één cn twee uit de derde klas se C, Slikkerveer en Martinit, liep uit op een anti-climax. Slagregens, een dwars over het veld xvaaiende storm en on stellend zwakke arbitrage maakten aantrekkelijk voetbal onmogelijk. Slikkerveer trok uiteindelijk aan het langste eind, door een doelpunt in de laatste minuut van Ronald Harms. Volgens alles xvat Mar tinit een warm hart toedraagt was die laatste minuut op dat moment echter al enige tijd verstreken. Ondanks voornoemde barre omstandigheden maakten de opponenten er het beste van. Beide teams beschikken over technische knhppe voetballers, die helaas nu niet helemaal uit de verf kwamen. Iedere on verhoedse beweging werd door Marcel CJasquïn bestraft met een glijpartij op de gladde bodem, een lange pass verzenden xvas helemaal waanzin. De grootste hinder paal tot een leuke wedstrijd was misschien wel scheids rechter Slierings uit Leiden. De man floot wel wanneer men elkaar lelijk aankeek, maar liet dit na bij wat gepro nonceerder overtredingen als natrappen en tackelen met het been naar voren. Als altijd zocht de equipe van Jan Verhoeven de aanval, we tend dat men defensief kwets baar is. Martinit, restte niets anders als verdedigen. Het geen het rustig en goed geor ganiseerd deed. Fred van Lambaart toonde zich een uit stekend remplacant voor de geblesseerde laatste man en aanvoerder Gïel Gouka. Waar mogelijk counterden de Schie dammers, maar ook de Slik- kerveerse defensie, met voor stopper Paul Kusters in een hoofdrol, was waakzaam. Op deze wijze stapelen de kansen zich natuurlijk niet op; aan beide zijden vielen er twee te noteren. Roel Melsert en Leo Plaizier waren gevaarlijk met het hoofd, voor Martinit was Kees van Kralingen dat ook, terwijl de tegenxvoordig als ,".l -J. .4», v Y 4-y. t.t ;'i linkerspits opererende Cees Hoogxverf net naast schoot. Na de voor iedereen welkome rust verhevigde de strijd zich in ieder opzicht. Slikkerveer domineerde nu meer. vanaf een sterker middenveld, waar Leo van Buren en Hugo de Vries excelecrden. De per soonlijke duels werden feller, de overtredingen zxvaarder, mede veroorzaakt door irrita tie over de leiding. Leo van Buren knalde op de vuisten van doelman John Nagelhout, Roel Metsert bewees weer, dat hij weliswaar uit hele rare po sities kan scoren, maar vrij voor de keeper nog vaak zijn zenuwen niet in bedwang kan houden. In blesuretijd (er waren nogal wat spoedbehandelingen nood zakelijk geweest) schoot de tot dan toe onopvallende Ronald Harms 2ijn ploeg naar de zege, nadat de bal uit een corner voor zijn voeten was gedwar reld. Even later floot Slierings af, niet voordat echter de ploe gen elkaar bijna massaal te lijf waren gegaan als gevolg van een charge op doelman Bart Melsert. Slikkerveer-trainer Jan Ver hoeven: „Voetbal moet ook onder moeilijke omstandighe den kunnen xvorden gespeeld. Daar 2ijn wij xvel in geslaagd. Onze organisatie is intact ge bleven en die late treffer heb ben wij ergens toch afgedxvon- gen". Zijn collega Joop Schop: „We hadden de scheidsrechter te gen, Alle dubieuze gevallen Rob Slavenburg van Martinit Is tè laat om Peter Hofman van Slikkerveer de bat to ont nemen. Roel Melsert cn Kees van Kralingen houden een oogje in het zeil. werden tegen ons gegeven. In clusief die corner van de bles suretijd, ik heb het zelf ge klokt. Slikkerveer was wel sterker, maar zeker niet ge vaarlijker". Schiedam - SFC heeft in de semi-derby tegen RKWIK met 3-2 gezegevierd, waarbij de Schiedamse zege met name te danken xvas aan de productiviteit van Rmy Broeren, die alle SFC-treffers voor 2ijn rekening nam. Riny Broeren kopte de thuisploeg in de eerste helft uit een voorzet van Dick dc Nijs naar een 1-0 voorsprong. Pas na rust kwamen de Vlaardingcrs op gelijke hoogte, toen Jos Wennckes de bal voor het doel bracht, waar Din de Rond klaar stond om laak te koppen. Een strafschop (Frans Hogendijk beging een overtreding tegen Kiny Broeren) stelde Riny Broeren opnieuxv in staat zijn ploeg aan een voorsprong te helpen, waarna de aanvaller op een pass van Jan Lickcndiek nogmaals raak schoot. Hans de Groot verkleinde dc marge zes minuten voor tijd tot 3-2. Bij RK WIK kregen fl.ms de Groot (vasthouden van een tegenstander) en Jan Kalkman (ruw spel] een waarschu wing van scheidsrechter Kuit. terwijl bij SFC hetzelfde gold x'oor Martin Smit (neerleggen van een tegenstan der). Bolnes-Ursus heeft aan een matig duel tegen het op dc on derste plaats staande Bolnes één punt overgehouden. 1-1. Ursus zette Bolnes onder een constante druk. Desondanks erceerde het wet mg rcele mo gelijkheden. In de dertigste minuut kwamen de Schiedam mers toch aan een voorspiong, toen Cock van der Tuyn ziehl op rechts vrijspeelde en dc bal] terugtrok op Bait Ficgcl, thel doeltreffend intikte' 0-1. Vijfl minuten voor tijd beoordeelde de Ursus-dcfensie een vrije] trap verkeerd, waardoor Bot-| nes de Schiedammers op de] valreep een puntje af kon| snoepen. MaassluisMSV'71 heeft de leden middels een 'tussenvergade- I ring' op de hoogte gebracht van de bestuurlijke veranderingen, I die de wisseling van omnivereniging tot een zg. oénvereniging I met zich mee gaat brengen. Het enige wezenlijke wat er bespro- I ken werd was dc contributieverhoging, die in alle sporlcombina- 1 lies iets opgeschroefd worden. Tevens gaat MSV over van een I sportjaar op een kalenderjaar xvat de boeken en vergaderingen I betreft. Dit in verband met de elkaar opvolgende seizoenen van honkbal en voetbal. Eind januari xvordt dc leden x'crgadcring ge houden met alle daarbij behorende best uursmutaties. Vlaardingon De biljartkam pioenschappen vierde klasse libre in 'Dc Griffioen' in Vlaardingen leverde een als reserve geplaatste kampioen op in de persoon van John Tul van 'De Kleine Confiance* uit' Schiedam. Hij xvon de finale van Ton Poiet van "De Molen wiek' en biacht zo zijn pun tentotaal op veertien tegen I txvaalf voor Polet. De resultaten waren: Tul 14 j (punten). 420 (caramboles), 130 (beurten), 2.33 (gemiddelde). 2.85 {partijgemiddelde), 14 (hoogste serie). Tevens promo veerde Tul naar de derde klas- j se. Polet: *2. 403, 216, 1.86, 2.85. 12. Nummer drie Harm Brouwen 8. 373, 253, 1.47, 1.74, 31. Nummer vier Toon van de Zande: 6, 364. 219, 1.6G, 2.30, I 34. Nummer vijf Karei Schol- I ten: 6, 36?,. 236. 1.55, 2.6, 14. Nummer zes A. Jansen: 4, 350, I 238, 1.47, 1.76, 14. Nummer ze ven Jaap van de Water 4, 271, I 219, 1.23, 1.71, 8. Nummer acht 1 Jons Jansscha: 2, 284, 237, 1.62, I 1.93, 14. Als beloning voor het goede I spel van John Tul mag hij niet I naar de Gewestelijke Kam- I pioenschoppen toe, wam zijnd gemiddelde lag meer dan 201 perocent boven zijn normalen gemiddelde. Ton Polet wordtJ nu uitgezonden naar dezel kampioenschappen; John Tuil gaat echter wel naar de derdel klasse toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7