8 SPORT VG-dames verrassen Wes tlandia Tactiek Asvion mislukt Eenvoudige overwinning van Vlaardingers B en P niet te stuiten ^WS buigt achterstand om Dammers Schiedam maken indruk Harga zorgt voor stunt Pluvius Evergreen-dames halen uit Kampioenen bij windsurfers Paul de Haan:Volgende week veel belangrijker' MVC verliest weer eens maandag 20 oktober i960 VD/SC/WW Den Haag Damclub Schiedam heeft vrijdaga vond in Den Haaqg nog eens overduidelijk aange toond. waarom het als de-, butant in de eerste klasse top kop prijkt. Hei besloot het oefenduel bij RDG met een voorlopige 99 score. Ook al zal de einduitslag hoogstwaarschijnlijk 119 voor de Haagse topclub worden, toch liet Schie dam een uitstekende in druk achter. Voor Schiedam, dat Ron Heusdens, Piel Meinster en Dick van Schaik miste, schoof Cees den Boer z'n- tegenstander finaal van het bord en profiteerde Willem Vrijland slim van een verkeerde voortzet ting van Lex Mulder. Daarnaast verzuimde Rob van Eyk de winst tegen de sterke Evert Bronstring en deed Leo Mous hetzelfde tegen Aad Ivens. De afge broken partij tussen Frits Luteyn en Piet Bastiaanse lijkt in een overmacht seindspel voor de Hage naar uit te monden. De gedetailleerde uitslag: Frits LuteynPiet Bas tiaanse afgebr., Evert BronstringRob van Eyk 11, Krijn ToetNico Knoops 2—0, Lex Mul derWillem Vrijland 0 2. Fred IvensTiny Mous 11. Pierre Urlings— Leen Lyklema 11, Peter Slagter—Peter Lansber gen 1i, Aad IvensLeo Mous 11, Pertap Mala- héAad Prins 2—-0, Anco BaksoehtaCees den Boer P2. Voorlopig; 99. ;Schiedam - Voor de korfbal lers was het een inhaalweek- jeinde. Volgens het programma -kwamen alleen Harga en ODO •in actie. De wedstrijd van de ^Maoslanders in en tegen Nieu- jwerkerk ging niet door. De open dag van Harga vond zijn Sluitstuk in de wedstrijd Har- ga-TOP. Beide teams hadden duidelijk moeite met het glad de veld en mede daardoor werd het een zeer matige par tij. TOP was tot dit duel nog ongeslagen, maar stelde voor Schiedams publiek teleur cn moest zodoende de eerste ne derlaag incasseren, 6-5. In de eerste tien minuten kwam Harga er niet aan te pas, maar wist de schade tot 0- i beperkt te houden. Daarna bracht Ab van Duyl de stand bp 1-1. Ed Pak liet duidelijk merken, dat hij er weer was en scoorde tweemaal. 3-1. De rust ging in met 3-2. Na de thee nam Chris Al bias zijn plaats weer in ten koste van Rob Bouva en TOP kwam langszij, 3-3. Daarna vlamde Harga hevig, middels Karei van der Linden (2) en Ed Pak werd hei 6-3. Harga schrok eigenlijk van zichzelf en raakte lichtelijk in paniek. Het spel wérd er niet beterop en TOP kwam, ge vaarlijk dichtbij, 6-5. Harga wisselde voor de tweede maal Regina van Dongen, zij maak te plaats voor Gerdie van Duyb Maat in.de slotfase kon flarga toch de marge van 6-5 Koud en, ondanks aandringen van de tegenstander. Daarmee hervond Harga de aansluiting met de top en verloor TOP de eerste, twee punten. Vlaardingen/Schiedam-In het nieuwe 2aalhandbalseizoen ver rasten de UVG-dames het Naaldwijkse Westl3ndia. Knap spe lend wisten zij met 56 te winnen van de vorig jaar als tweede geëindigde ploeg. De heren van UVG, hadden geen antwoord op het letterlijke gewicht van Hellas en verloren met 2219. Hol landiaan had geen moeite met Quintus en won overtuigend met li—6. Spelend vantik een gesloten verdediging toonde UVG ,de onmacht van Wesllandia aan. De zwakke afstandsschoten gaven de Schiedammers de ge legenheid zich volledig te con centreren op de hock-en cir kelspeelsters. Doelpunten le verde dit niet op daar West* landia regelmatig aan de nood rem trok. Kei goed leidende koppel Seu- gling/de Jong gaf dan ook te recht in de vijfde, zesde en tiende minuut strafworpen, die verzilverd werden door El- leke Bierhoff. Samen met een schitterend afstandsschot van Karin ten Wolde werd het 0 4. Het enige Tegenoffensief kwam uit een break-out, die WestJandia in de 20c minuut Maassluis De windsurf vere niging Delfland heeft afgelo pen weekeinde de clubkam pioenen gehuldigd. Dit gebeur de in het nieuw geopende clubgebouw onder hel toe ziend oog van zo'n 80 leden. Delfland, dat overigens vorige week het 200e lid mocht ver welkomen, huldigde de vol gende kampioenen: Frans Westdijk werd de beste club surfer en nam de wisseltrofee in ontvangst. Paul Zwanen berg werd tweede cn kreeg te vens de wissel pomp. Klaas van Vuren werd uiteindelijk der de. Jessica Witkamp werd de beste damessurfster en Rob Hoekstra kwam als jongste deelnemer ook nog in het stuk voor. met een strafschop benutte. Na rust zetten beide ploegen het attractieve spel voort. De verdedigingen zorgden ervoor dat het tot de tiende minuut duurde yoordat Marian de Jonge UVG op 1—5 kon bren gen. De sterk keepende Elly van Leeuwen stopte 2 straf worpen, waardoor het zelfver trouwen van UVG alleen maar groeide. In de 13 minuut kwam Westlandia wat terug tot 35, maar Elleke Bierhoff zorgde meteen weer voor rust (3—6). In de laatste minuten gingen de zenuwen meespelen, maar de overwinning was ei genlijk in de eerste helft al ze ker gesteld. Hollartdiaan-Van der Voort Quintus 2 (d) 11—6 Al in de eerste helft liet Hol- landiaan geen twijfel bestaan over het betere spel. Na zeer gemakkelijk op 50 te zijn ge komen, had Quintus een zwak verweer (52). Maar de VLaardingse dames dicteerden het gebeuren en speelden hard werkend naar 73. In de tweede helft speelden zij vrij mat en het duurde lang eer er weer gescoord werd. Hollan- diaan bleef echte domineren en zo werd de eindstand op 11—6 bepaald. De herenploeg van UVG is te gen de reserves van Hellas li chaamskracht tekort gekomen, In de eerste helft kon UVG Hellas 2 aardig bijhouden. Vlak voor rust liep UVG uit naar een voordelige 8-10 rust stand. Na rust een aangeslagen UVG, dat de hard inkomende aanvallers van Hellas niet van de cirkel kon houden. Omdat de scheidsrechters maar liefst 5 keer een doelpunt van UVG terugfloten en daarvoor een Dames WIK gaan gewoon door vrije worp gaven, kon Hellas op voorsprong komen. Het harde inkomen van de Hagc- naars leverde UVG twee bles- sures op en een overwachte 22-19 nederlaag. DWS-IUeeuwen (h) 17-14 De heren van DWS liepen na de 1-2 achterstand uit lot 5-3 door doelpunten van Jos Moe- landts. Vanaf deze stand ging het scoren om en nm. waar door de eerste helft werd afge sloten met een 8-6 stand. Na de rust drie DWS- doelpunten op rij. Via Simon Weerden burg, John Vendeloo en Sjaak Keurling liep DWS uit tot ïl-6. Dit verschil van vijf doelpun ten bleef lange tijd op het sco rebord. Na 14-^) deed Meeuwen iets terug en verkleinde de achterstand tot 14-11. Een schitterende passeerbeweging van Simon Weerdenburg bracht het verschil op vier doelpunten: 35-11. Bij de stand 17-14 werd uitblinkende doel man Herman Borsje voor twee minuten naar de kant ge stuurd en kwam Henry van Geene in doel. Hij redde enke le keren fraai, waardoor de stand geen wijzigingen meer onderging. IIoIIandiaan-Animo 2 (h) 17-12 Rob van de Linde opende voor de Vlaardingers de score vanaf de hoek, maar het antwoord van Animo kwam snel.Twee doelpunten bracht Animo op 3-2, waarna Ben de Kok uit een straf worp de stand gelijk trok. Om en om scoorden bei de teams tot 6-6, waarbij de produktie van* Ben de Kok (5 doelpunten) opviel.Twee doel punten van aanvoerder Wij nand Geerlings, Jan van Vliet De dames van UVG kwa men in het Westtand verras send sterk voor de dag. en Ludo van Mil ieder een maal bracht de ruststand op 10-6. Ondanks het feit dat Animo in de tweede helft maar liefst 8 keer met een man minder in het veld stond, lukte het Hollandiaan niet om ruim afstand te nemen. Via de standen 12-8, 14-10 en 16-11 won Hollandiaan weinig over tuigend* met 17-12. Doelman Joop Oranje verdedigde zijn doel op uitstekende wijze. Schiedam/Maassluis—- De af gelopen hockeyronde beleefde de~eerste incomplete uitgave van het seizoen, daar de da meswedstrijd tussen Asvion en Pollux werd afgelast. Spirit(h) bleef weer op de goede weg door Aeolus met 10 te ver rassen, de dames deelden de punten broederlijk met Voor- daan I1. De Asvion-heren gooiden een zeker punt weg tegen Leiden. Evergreen be haalde bij de daines door mid del van zes doelpunten twee punten en bij de heren geen eén door twee goals. EvergreenAMIIC65 6—0 De dames van Evergreen, die heimelijk kampiocnsaspiraties koesteren, gaven in de stro mende regen uiting aan deze verlangens door middel van een wedstrijd die het netvlies streelde. Of het nu kwam doordat Desiree Laming de legguards weer aangetrok ken had, of door andere oorza ken dat weet niemand, maar feit is dat de dames zich door niets en niemand lieten over donderen en het half dozijn zonder blikken of blozen vol maakten. De voor de Zuidhol- ïandse selectie uitverkoren Frouke Snoeck maakte haar verkiezing direct waar en scoorde maar liefst vier maal. De sterk spelende Els de Wil de en Annemiek Schippers maakten de twee overige tref fers. Een onverklaarbare nederlaag tegen het sterk verdedigende Barendrecht. Hoe te verliezen na veel en frequent aanvallen donder vruchtbaar resultaat. Strafpushes laten verzanden in de modder cn nog meer op zienbarende feiten leidden er toe, dat de Evergreen-heren een nederlaag leden die niet geheel verdiend was. Grootste pechvogel in dit relaas was wel Cean Bullman, die de eer der genoemde strapush miste en een keiharde bal door de Barendrcchtse doelman ge keerd zag worden. Twee groe ne kaarten illustreerden ver der nog hoe Evergreen op haar clubkleuren gesteld was. AcolusSpiril 01 Te weinig pure aanvalskrackt maakt iedere wedstrijd van de Spirit-heren weer spannend, terwijl dat in het geheel niet nodig is. Met meer scherpte in de aanval moet menige wed strijd toch zeker drie a faer doelpunten opleveren, want de opbouw is wel zeer degelijk goed verzorgd. Nu werd het betere van het spel slechts door eén treffer van Ed ter Braak duidelijk gemaakt, het geen een magere afspiegeling van de wedstrijd vormde. Wordt deze scoringscurve iets, opgeschroefd, dan moeten er dit jaar welhaast zeker hoge ogen gegooid gaan worden. De dames deden het thuis tegen Voordaan redelijk, een 11 gelijkspel was het resultaat doordat Annette Hengst een strafpush benutte. PolluxCartouche 1 1 Twee doelpunten binnen eén minuut met vijf minuten tus sentijd vormden de enige we zenlijke wapenfeiten van deze wedstrijd, die een Vlaardings doelpunt van Ben Hoftijzer kende op slag van rust en lut tele seconden na de theepauze waren het de Rotterdammers die de stand weer gelijktrok ken. Met Frits Hardon als laat ste man en Hans Donkervoort weer op het middenveld, hoopt Pollux dat er weer zon niger tijden aanbreken. AsvionLeiden 24 Een op zeer domme en kinder lijke wijze verloren wedstrijd waar de foute tactiek groten deels schuldig aan was. Met eén punt op zak toch proberen door een alles-of-niets offen sief twee punten te pakken om dan met totaal lege handen te blijven zitten. Een fout van doelman Edwin Boogaart bete kende 10 achter. Daarna maakte Leiden cr 2—0 van en de strijd leek over, maar As vion kreeg de kans op de aan sluitende treffer, doordat Ro nald Jacobs een strafpush kreeg te nemen, maar jammer lijk faalde. De Goden waren Asvion toch niet geheel slecht gezind, want Ronald Jacobs en Aad Schuddebeurs maakten er 22 van. Daarna de tactische blunders en eén van alweer Edwin Boogaart en het was 2—4. Vlaardingen Door de eenvoudige 3-0 overwinning op Gee- vers/P&P (15-2. 15-8 en 15-8) hebben de heren van Broleco hun enigszins gedeukte moraal weer een beetje op kunnen vijzelen. Werd vorige weck kansloos van Starlift 2 verloren, tegen Geevers ondervond Broleco nauwelijks enige tegen stand. De Vlaardingers domineerden omdat F&P een - voor eerste divisie begrippen - onthutsend zwakke partij speelde en Geevers er nu al terdege rekening mee moet houden deze competitie één van de degradatiekandidaten te zijn. Broleco liet de afgang van Geevers niet te lang duren. In minder dan een uur werden de drie punten binnengehaald. De eerste set duurde dan ook nauwelijks 15 minuten. Op een 7-2 achterstand had de coach van P&P zijn tweede time-out al gebruikt en liep Broleco soepel naar een 15-2 setzege. Voor al Roelof Schutrup imponeerde aan het net, door alleen blok kend 5 punten te scoren. In de tweede set slaagde Geevers er zo waar in nog 8 punten te scoren (15-8), maar deze punten moeten vooral door het gebrek aan concentratie bij de Vlaar dingers toegeschreven worden aan het goede spel van Gee vers. Vooral Albert schaap toonde zich te nonchalant door 3 stopfouten op een rij te maken. De tendens van het te gemakkelijk opnemen zette zich in de derde set voort. Broleco kwam met 0-2 achter en liet Geevers tot 8-6 nog enigszins volgen. Toen vonden de mannen van Paul de Haan het genoeg (15-8), en werd de wedstrijd in pre cies 52 minuten beëindigd. Nijmegen - De waterpolo-he ren van S2C hebben tegen het sterk geachte Pluvius de kan sen laten liggen. De gastheren wisten de mogelijkheden wel te benutten: 7-4. De waterpo- loërs van WIK hebben weder om niet kunnmen winnen, nu was het AZL dat de Vlaardin gers duidelijk terugwees (3-11), De dames van WIK blijven vriend en vijand verrassen door opnieuw ongeslagen te blijven. Nu moest DSZ het ontgelden, al was het een overwinning op het kantje: l- 2. De SZC-dames kwamen in tegenstelling tot hun Vlaar- dingse opponent niet tot win nen toe, in eigen huis verloren zij met 1-8 van Sparta. Pluvius-SZC 7-4 Een goede waterpolo wedstrijd, waarin beide ploegen bijzon der veel zwommen, In het be gin was SZC zeker niet de mindere van de gastheren. Tot aan de tweede periode ging de strijd gelijk op. Maar bij een stand van 2-2 haakten de Schiedammers af. Pluvius liep uit tot 5-2. In de derde spelpe- riode kon SZC de draad weer oppakken. Het wist zich ook mogelijkheden te scheppen; bij een stand van 6-4 kregen de Schiedammers zelfs een straf- worp te nemen, waarmee zij de wedstrijd open konden bre ken. Paul Gast faalde, zodat in de marge gehandhaafd bleef. In een eerder spelsituatie hadr den Dennis vart Alphen en Wim de Jong het doel even- --eens niet kunnen vinden. PJu- vius kon de te ruime marge gemakkelijk handhaven en zelfs nog vergroten. WIK-AZL 3-11 Wederom een nederlaag, die eigenlijk een beetje onbegrij pelijk overkwam, want WIK sloot het eerste kwart af met een „comfortabele" 3-1 voor sprong. In de volgende drie perioden vielen de Vlaardin gers ver terug. AZL kreeg toen alle ruimte om ver van WIK weg te lopen. Wij ver gaten de verdediging", aldus een teleurgestelde Frans van Beers na afloop, en daarmee had hij het gelijk aan zijn zij de. DSZ-WIK 1-2 Als de dames van WIK op deze manier doorgaan moeten zij tot de potentiële kam- pioenskandidatcn gerekend gaan worden, want de Vlaar- dingse dames waren ook nu weer te sterk. Al kwam deze overwinning erg moeizaam tot stand, pas in de laatste minuut scoorde Connie Brabbel de winnende treffer. Dat het niet gemakkelijk ging, kwam on der meer door het feit dat de Vlaardingse ploeg door ziektes slechts zeven speelsters telde. SZC-Sparia 1-8 SZC kwam in deze wedstrijd aanvallend duidelijk tekort, waardoor Schiedamse treffers uitbleven. Sparta had hierdoor totaal geen moeite met SZC en het liep dan ook gemakkelijk weg. Het was dat keepster Margreet Dal het SZC-doel erg goed verdedigde, want anders was de nederlaag zeker groter geweest. "an Qnd grot Schiedam De heren van B en P gingen afgelopen week einde gewoon door en wonnen hun volleybalwedstrijd tegen het Waalwijkse Avanli. Peter van der Gugten noemde de wedstrijd een lachertje. "Avanti was ook gepromo veerd en dan verwacht je toch pen erg fanatiek team. Dat viel "tegen, want die jongens speel den gewoon zwak voor een derde divisie ploeg". Met 15-6, 15-0 en 15-3 werden de he ren uit Waalwijk weer naar huis gestuurd. De routiniers Van der Gugten en Mastenbroek mochten 2 sets aan de kant blijven en het team dat binnen de lijnen kwam, had een gemiddelde leeftijd van 20 jaar. Dat spelen met een zo onervaren team de nodige gevaren met zich mee brengt zal duidelijk zijn, maar gezegd moet worden dat ook dit jonge B en P een uitsteken de indruk maakte en de Schie dammers wat betreft de toe komst beslist de nodige ver wachtingen mogen koesteren. Van der Gugten nogmaals: "We hebben zon surplus aan lengte aan het net en de blok kering is zo goed, dat -wan neer de opgaande tendens van de afgelopen weken voortgezet wordt - we dit seizoen beslist het nodige mogen gaan ver wachten". Middenmoot Ook de dames van B en P wonnen hun wedstrijd tegen Intermezzo. Met 16-14, 15-10 en 15-8 werden de bezoeksters uit Mïddelharnis weer naar huis gestuurd. Degraderen zul len de Schiedamse dames niet, maar meer dan de midden moot mag dit seizoen beslist niet verwacht worden. MVC zou waarschijnlijk blij zijn wanneer het de zekerheid zou hebben dit jaar in de mid denmoot te eindigen. Coach Cees Vijfvinkel had het verlies van 3-0 tegen Starlift 2 niet verwacht,"We hadden min stens een puntje moeten pak ken", zo beweerde hij vorige week nog. De eerste set werd een regelmatige nederlaag, waarbij MVC steeds een paar puntjes achterstond, 11-15. In. de tweede set kwam MVC met 12-6 voor te staan, maar ver loor toch nog met 12-15. De derde set word een formaliteit voor de ploeg uit Voorburg en ook deze set werd met 9-15 ge wonnen. Met dd ogen dicht. Illustra tief voor het heren team van B en P. dat opnieuw een over winning kon vieren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8