Aan meeverdedigen heb ik een hekel" mm&M eerzuchtige Maaslandse topscorer Barry Zuidgeest: Mary de Snayer vierde Ppmeuw irie- onden- toernooi m vIrene' De Ooievaars m degradatie zone Edwin Colijn eerste Waterpolo- kampioen- schap Sportkort $«1^, y** dinsdag 21 oktober 1980 VD/SC/WW Rotterdam In de punt van het middenveld van 1VV27 staat sinds het begin van dit seizoen, de fcventienjarige Barry Zuidgeest opgesteld. Af- lomstlg van van het Rotterdamse Excelsior, waar Ij in de regionale jeugd speelde maar voor dit lizoen geen dispensatie meer kreeg en het wel lilde hebben. Vandaar zijn vertrek. Naar ■W'27, waar in vroeger jaren zijn vader Wout de lep ter over de spelersgroep zwaaide. Hij aardt iar best, zegt hij- Is stil (een beetje lui) en engt rust in het spel. Daarnaast weet hij te sco- n en niet weinig ook. Vijfmaal tot nu toe, in de -ie competitiewedstrijden die hij meemaakte. /an aanpassingsmoeilijkheden heb ik nog niets bmerkt", stelt de atheneum-examinandus. „Ik Jen nogal rustig en de meeste Maaslanders zijn dat. lanaf de eerste oefenwedstrijd stond ik in het eer ste en ben daar in gebleven. Voorin het midden veld. Meeverdedigen doe ik nauwelijks, daar heb ik een grote hekel aan. De andere halfspelers knappen het vuile werk op. Gek, maar toch loop ik hier meer als bij Excelsior". Zijn vader, die het vroeger ooit tot de reserves van het Nederlands elftal schopte, valt in het gesprek: „Hij is een echte rustgevende factor op het mid denveld. Meeverdedigen moet hij ook niet doen. Dan zou hij zijn techniek moeten opofferen om, spelers af te stoppen en dat is zonde. Daarbij, ver dedigen kan hij gewoon niet. Hij trapt in alle schijnbewegingen, waar anderen ook bij hem wor den misleid". Vrije taak Barry Zuidgeest zelf weer: „Ja, in één tegen één si tuaties met mij als verdediger word ik zo voorbij gelopen. Daarom heb ik een meer vrije taak van onze trainer, Teun Groeneveld, gekregen". Scoren doet Zuidgeest meer als als de hele Maas landse voorhoede bij elkaar. „Waarom zij niet sco ren, weet ik niet hoor", lacht Zuidgeest. „Ze krijgen die bal er blijkbaar niet in". door Gerard van den Ende Voor Groeneveld, die ook pss sinds het begin van dit seizoen in Maasland werkt, heeft Zuidgeest (bij na tot eigen verbazing) lof over. „Hij is de eerste trainer die ik wel mag. Bij Sparta en Excelsior heb ik alleen maar bonje gehad. Maar hij is anders... Zijn training ook. Voor mij kén het harder, hoewel ik zoiets natuurlijk niet wil. Een beetje lui, ja. Die conditietraining waarover werd gesproken valt wel mee. Hij doet veel oefeningen met de bal. Bij' Excelsior werd er bijna alleen maar gelopen, gelo pen en nog eens gelopen. Dan werd er gezegd: 'doe het maar in eigen tempo'. Dat doe ik dan wel, maar het is een erg langzaam tempo, Groeneveld traint gerichter, afwisselender". Met resultaat. Dat kwam er bij MVV'27 tot nu toe (in tegenstel ling tot het vorige seizoen) goed uit. Drie gewon nen, één verloren (van Loosduinen). Tegen Loos duinen deed Zuidgeest overigens niet mee. „Dat was maar goed ook, want ik kan heel slecht tegen mijn verlies. Als we bijvoorbeeld voorstaan in een wedstrijd en ik krijg een schop lach ik erom. Maar als we achterstaan en ik word getrapt dan krijgt die man het terug. Dan kamt er een waas voor mijn ogen". Eerzuchtig „Ik wil alles winnen, ik ben erg eerzuchtig. Na dat eerste verlies was er 's avonds een feest bij MVV. Toen was ik ziek en kon dus niet komen, maar als ik beter was geweest hadden ze mij daar ook niet gezien. Ik had er nog goed de smoor in". „Ik ben bij MVV gekomen om wat volwassener te worden, ik wel best hogerop, naar een betaalde club of zo, maar dan niet voor de centen. Ik be schouw het als een eer om zo hoog mogelijk te spe len en dan ïs het geld wel meegenomen, maar geen must. Voorlopig staat mijn studie voorop. Na mijn atheneum wil ik vliegtuigbouwkunde gaan stude ren in Delft". I Barendrecht - Mary de I Snayer van de aüetiekve- I reniging Fortuna eiste een vierde plaats voor zich op Barendrecht. Het was I een jaarlijkse wedstrijd I over 10 Engelse Mijlen. De I tijd van de Vlaardinger I was 54.19 minuten. Mary I Paalvast, eveneens van I Fortuna, had er 58.04 voor I nodig, een 20 ste plaats. I Wim Ornee kwam op de I 43 ste plaats uit in ^O-57 I minuten. Tenslotte finiste I Cees van der Boogerd in I 63.22 minuten. Echiedam Ook dit jaar weer houdt de schaakvereniging Echiedam in samenwerking net het zalencentrum Irene, veer het drierondentoemooi. j-ïet schaakevenement, dat vo- jig jaar nog onder de naam Irenetoernooi draaide, is dit Jaar opgesplitst in twee onder delen. Het eerste onderdeel, vaarvoor de zestien sterkste Ipeiers van RSB (Rotterdamse Echaak Bond) werden geïnvi teerd, is reeds verspeeld en pende als winnaar Van Eg- nond. Jet tweede onderdeel is het [zogenaamde zustertoernooi, [waaraan iedere schaker van elk niveau kan meedoen. Op [zaterdag 8 november staat dit Evenement geprogrammeerd jen iedere deelnemer wordt naar sterkte in een groep met vijf andere spelers ingedeeld, [iedereen speelt dus sowieso Vijf ronden. Voor de jeugd en jde huisschakers wordt er een [aparte groep samengesteld, waarbij uiteraard ook aantrek kelijke prijzen te verdienen Izijn. De inschrijving voor dit toer nooi, dat wordt verspeeld in jgebouw Irene, Nieuwe Haven ■155 in Schiedam, sluit 1 no- Ivember. Belangstellenden ■kunnen voor die tijd inschrij- |ven a zeven gulden en vijftig leent (senioren) en vijf gulden |(junioren) op gironummer |3774382 van M. van Kleef. Jo- Ihan Straussplein 82 in Sehie- Idam onder vermelding van de Ispeelsterkte. De aanvang op Izaterdag 8 november is 9.45 ■uur. Vlaardingen - De waterpo- loploegen van Vlaardin gen kunnen zondag onder ling hun krachten weer. meten, want dan wordt namelijk het toernooi om het Vlaardings kampioen schap gehouden. Zowel de dames- als de herenploe- gen gaan dan in een halve competitie uitmaken wie zich kampioen mag noe men. Het toernooi, dat voor de vierde maal wordt gehouden ditmaal door WIK) zkl zondagmiddag om 13.00 uur in het Kolpa- bad beginnen en om onge veer 16.45 uur eindigen. De Eagles in moeilijkheden onder de basket Vlaardingen/Maassluis Ook dit weekeinde zijn de basketbalheren van Juventus er niet in geslaagd om de broodnodige punten binnen te halen. Het duel tegen Noordwjjk ging kansloos verloren, waardoor zij na zes wedstrijden nog altijd geen winstpunten heeft en de rode lantaarn met zich mee blijft dragen. De dames van Ju ventus wisten deze keer wel te winnen, ondanks de ab sentie van de routiniers in het team. Tegen het hoogge plaatste AMVJ uit Amster dam werd met 5749 ge wonnen, waardoor de positie op de ranglijst aanzienlijk verbeterd werd. De dames van The Green Eagles liepen tegen hun eerste nederlaag op. Tegen het Utrechtse OSG werd verdiend verloren met 8068, ook al werd er van Maassluise zijde niet slecht gespeeld. De heren van The Green Eagles wisten in de slotfase van de thuiswed strijd tegen Argus de partij in hun voordeel te beslissen, waardoor de aansluiting met de kop behouden blijft. Het Vlaardingse Basket Bioys be haalde de eerste overwin ning van dit seizoen ten kos te van het Gorkumse Octo pus, dat met 7959 versla gen werd. Bij deze actie van de Maasslulzer kon Argus alleen maar toekijken The Green EaglesAr gus 10493 Winst was noodzakelijk voor de heren van trainer/coach Jaap Boon om aansluiting met de twee koplopers te be houden. Alleen dacht Argus er net zo over en daardoor ontstond er. een aantrekkelij ke wedstrijd, die pas in de dotfase beslist werd. Na een gelijkopgaande beginfase wist GE een kleine voor sprong te nemen, die tot aan de rust behouden bleef en gunstige vooruitzichten voor de tweede helft beloofde. Hoe anders pakte het uit; al na vier minuten in de twee de helft stond een 6058 stand op het scorebord en was de wedstrijd weer hele maal open. Dankzij een aan tal snelle aanvallen wist Ar gus zelfs een beslissend lij kende voorsprong te nemen, want met nog maar zeven minuten te gaan, keken The Eagles tegen een 74—81 ach terstand aan en de foutenlast van de Maassluise ploeg was aanzienlijk. Toen kwam er echter een staaltje coach techniek om de hoek kijken, waar Argus niet van terug had. Er werd een nieuwe guard in het veld ge zet en daar wist de Haagse verdediging geen raad mee. Dankzij acht punten van Pe ter van Baaien werd de aan sluiting bewerkstelligd en konden de Eagles zelfs een voorsprong nemen, die uit eindelijk opliep tot negen punten bij het laatste fluitsig naal. OSG The Green Ea gles SO68 In de wedstrijd tegen mede koploper OSG zijn de dames van GE er niet in geslaagd om de reeks overwinningen voort te zetten. Coach Kees Brugman begon met een- zone-verdediging, omdat er bij OSG een paar zeer tech nische speelsters liepen die moeilijk af te stoppen zijn. Het goede Utrechtse schot echter zorgde ervoor dat al na 10 minuten een 2210 achterstand opgelopen was, waardoor wel gekozen moest worden voor een man-to man. Hierdoor bleef het ver schil tot aan de rust gehand haafd en keken The Eagles tegen een 3930 achterstand aan. Eenmaal zijn de Maas sluise dame^ dicht bij OSG geweest in de tweede helft (4140), maar toen er gedu rende vijf minuten niet ge scoord werd, was de eerste nederlaag van dit seizoen een feit. JuventusAMVJ 57 49 Dat een jonge ploeg ook goed kan presteren, bewezen de dames van Juventus tegen AMVJ. Slechts zes speelsters had Frits Spaak, omdat de routiniers Silvie Fransen, Anja Peters en Jenny de Vis ser hadden afgezegd. Hier door kregen de jonge speel sters eindelijk de kans om zich waar te maken en die werd met beide handen aan gegrepen. Na een gelijkop gaande eerste helft (rust stand 22—23) liep Juventus direkt na rust uit en wist deze voorsprong koelbloedig te bewaren, waardoor het eindelijk van de laatste plaats afscheid kon nemen. MSVJuventus 108 67 De heren van Juventus dra gen nog steeds de rode lan taarn, want ook tegen het Noordwijkse MSV kon er geen overwinning behaald worden. „Een verdiende ne derlaag", was het oordeel van de spelers, die er zo langzamerhand aan gewend raken om steeds maar weer te verliezen. „Die jongens waren gewoon een stuk be ter" oordeelde Harry Slui mer, die met zijn 36 jaar nog steeds in de basis staat. Voor coach Carel Verwer wordt het steeds moeilijker om zijn spelers te motiveren, ook al gaat het op de trainingen al lemaal nog goed. Alleen krijgt elke keer het zelfver trouwen een deuk na alweer een verloren wedstrijd. On danks verwoede pogingen was de wedstrijd voor rust al verloren, toen er gedurende ruim vijf minuten niet ge scoord kon worden. De twee de helft werd Juventus zo nu en dan overspeeld en een mislukte press in de slotfase was de reden dat de score hoog opliep. De Maassluise judoka Jo- landa van Meggelen heeft bij de open Britse kam pioenschappen in de ge- wïchtklasse (tot 72 kilo) een knappe bronzen plak behaald. Bij de nationale politie- kampioenschappen korte- veldlopen in Hilversum heeft Bert van Delden op de vijf kilometer in een tijd van 15 minuten é/i 49.6 seconden een eerste plaats behaald. Egbert van de Worp kwam op de drie kilometer tot een zesde plaats. Zijn tijd was 10 mi nuten en 04 seconden. De voetballessen, die de Spartanen Ruud Geels, Louis van Gaal en Geert Meyer voor de Maassluise voetbaljeugd van VDL gis teren in petto hadden, zijn vanwege de weersomstan digheden niet doorgegaan. Op 22 december in de kerstvakantie wil het drie tal het nog eens proberen. Maar dan in de Olympia- hal. De Schiedamse voetbal vereniging FCN'66 heeft via Jan Brouwer een uit nodiging uit de Verenigde staten ontvangen om daar aan een internationaal jeugd toernooi van spelers tot achttien jaar mee te doen. De kosten bedragen ongeveer 1500 gulden per speler. Schiedam De thuiswedstrij den voor de tafeltennissers éan de Schiedamse Invaliden- vereniging De Ooievaars wor den zo langzamerhand een ob sessie. Voor de derde maal in successie werd er thuis een ne derlaag geboekt en ditmaal was het Hoogvliet 1 dat met een 2-8 zege huiswaarts mocht keren. De Schiedammers komen in de derde klasse duidelijk wat 1 routine tekort, wat ook bleek tegen Hoogvliet. Vooral in de extra verlenging gingen veel partijen verloren, Het enige geldige excuus wat De Ooie vaars kon aanvoeren, was het niet meespelen van de talent volle John du Chatinier. Vervanger Koos van Es zag alle drie zijn partijen verlgren - gaan en omdat ditzelfde ook Wout Peeman overkwam, kon alleen Marc Chomette met., twee overwinningen boven de' middelmaat uitstijgen. Door - dit verlies heeft de Ooievaars nu vier punten (alle in uitwed- strijden behaald) en staat daar door nu met beide benen op de grond. Schiedam - Edwin Colijn (sportschool Lagerwaard) is in - een Tae Kwondo-toernooi (semï-contact), dat gehouden is - in sporthal Wielewaal te Rot-1 terdam, eerste geworden in de,; gewichtsklasse van 60 tot 65 kilogram. Een aantal jeugd-le- l den van sportschool Lager* - waard heeft in Heenvliet deel- - genomen aan een judo-toer- nooi, 'waarbij Gerrie Knikman - een eerste plaats behaalde in de klasse 13/14 jaar (43 tot 48; kilogram). In de finale ver- - sloeg hij Zuidhollands kam-1 pioen Marcel van der Water (Mahorokan) door een yügo goed te maken met twee ko- ka's (wegens een overname en een schouderworp) en een yugo (wegens een overname)- Verder werden er eerste plaat- sen veroverd door Andre j Sparreboom, Edwin van Schie en Johan Snep.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4