SPORT Van Sinderen niet enthousiast over nieuwe iPOifl [QRT ODI loert op revanche tegen Spirit boksschool 'Als er geen geintje af kan, ben ik zo weg' Belangrijk duel voor volleyballers 'Johan Hartog heeft geen diploma's SZC: imago opvijzelen Kees Domenie over voetbaltrainers: Eerste competitiebei ft veldkorfbal afgelopen IWs Volledig korfbalprogramma donderdag 23 oktober 1S80 VD/SC/WW Louis van Sinderen Is dui delijk niet blij met komst van boksschool HK. VlaardingenDe nieuwe boksschool Hartog-Kooning is niet bij iedereen even enthousiast ontvangen. Dat geldt vooral voor Louis van Sinderen, de secretaris van het district Zuid-Holland. Niet dat de Vlaardinger iets tegen een nieuwe sportschool heeft, in geen geval, maar bij de boksschool HK zet Hij de nodige vraagtekens. I Schiedam De waterpoloërs van SZC I hebben zondagavond de gelegenheid hun I danig geschonden imago (na het onnodige 1 verlies tegen Pluvius) weer wat op te vijze- I len. De uitbeurt om 19.40 uur in Zwembad [West tegen nieuwkomer Lansingh moet I winst op kunnen leveren. In het voorsei- I zoen heeft de Lansingh een weliswaar niet I compleet S2C met 7-0 terugewezen. De heren van WIK spelen dezelfde avond tegen Zilvermeeuwen, terwijl de Viking dames een avond eerder al de Lansingh ontmoeten in het Kolpabad (aanvang 20.30 uur). De Shell-dames uit dezelfde klasse als Viking gaat ZPB, terwijl hun mannelijke collega's al morgenavond om 21.00 uur in het water de strijd aanbinden in en met Boskoop. ainer van celsior orheen pscorer n DHS, is tred en- Ie trainer laf gisteren et ja- loord aan lenatta van l>oijen en is |u in de Icht lerbonden. I De buitengewone leden vergadering van de hen- lelsportvereniging 'Schie- lam en Omstreken* heeft ■en contributieverhoging, fariërend van vijf tot ze- gulden vijftig, goed lekeurd. De verhoging Is loodzakelijk geworden om |et sehubvisrecht van de roepsvjsser Rensen in Ie Poldervaart af te kun- len blijven kopen. 1 Op 25 oktober houdt de llaassluise korfbalvereni ging CKC Maassluis ter Ire van het 50-jarig be- Itaan een gouden bruiloft In de kantine van Exccl- lior RI. De aanvang is 10.30 uur en de 'muzikale' Imhjsting wordt verzorgd lioor 'Vrolijke Dauwtrap pers*. De VRSR heeft toestem- ning verleend aan de o- benbare schoïengemeen- Ichap 'Professor Casimir' lm incidenteel ten behoc- Ve van de schoolsport van pet veld van de CKC franje Nassau gebruik te nogen maken. Een aantal popgroepen In Vlaardingen hebben de fremeente verzocht ge- pruik te mogen maken pan de nieuwe accommo daties van VV Vlaardin- fren en Pollux in de broekpolder. Als repetitie ruimte. Zaterdag houdt de sup- ortersvereniging van [SW in het clubgebouw cp iarga voor iedereen een |>ingo-dansant. De aan hang van dit gratis evene nent is om 20.00 uur. De handbalverenigingen In de afdeling Rotterdam fronstateren een gezamen lijke teruggang in het ie pental van maar liefst zes tien procent. DWS stelt boor om samen met de an- pere verenigingen te rachten om via positief nieuws in de publiciteit te reden. Het eerste team van de fcchaakverenlging Schie- Tiam heeft zijn bondswed strijd gelijk gespeeld. Te gen Zwijndrecht werd het i-5 na een zege van Jac- bues van Oijen en remises (van Mario van Kleef, Frans Maas, Frans Groe ne weg, Domselaar, Van de \kker, Vrijland en Hoor- ImT Vlaardingen/Schiedam Na het irrhaalweekeinde krijgen de korfbalteams uit het Waterweggebied, drie weken voordat het microgebeuren weer losbarst, weer een volledig pro gramma voor de neus. Het ongeslagen Spirit heeft in het restant van het veld- programma tweemaal met het Schiedamse ODI af te re kenen en vooral zaterdag (in Schiedam) zullen de Vlaar- dingers de zege in de eerste streekderby zeker niet ca deau krijgen. Maassluis ontvangt een oude bekende, IJsselvogels uit Moordrecht. Onder leiding van ex ODO-trainer Piet Kersbergen zal de thuisploeg het tegen de pas gepromo veerde Moordrechters niet gemakkelijk hebben. Hetzelfde geldt voor Oranje Nassau, dat op bezoek gaat bij FIKS in Oestgeest Voor ODO, dat de aanslui ting met de top zal willen be houden, moet het duel met Velocitas maar één ding op leveren: winst. Hoekse SV reist af naar Rot terdam om daar te trachten tegen THOR het goede spel nu ook eens in punten om te zetten. Zondag staan de beide Schie damse verenigingen Succes en Hargfl voor de opgave de aansluiting met de bovenste plaats niet te verliezen. Voor Succes (op eigen veld tegen Charlois) liggen de kaarten beter dan voor Har- ga, dat uit tij TOV speelt. Vlaardingen heeft, hoewel het team van Ron Ek weke lijks punten vergaart, nog steeds moeite het jeugdig ta lent in toom te houden. Tegenstander WION zal dan ook op de loer liggen gebruik te maken van de jeugdige overmoed. Het competitieschema bij de volleyballers biedt - vooral aan het begin van het seizoen - nogal wat verrassingen. Zo kan het gebeuren dat de heren van Broleco als enig standaard team dit week einde binnen de lijnen ko men. Tegenstander is Star- lift 2 en het vreemde is dat dit al het tweede competi tieduel dit seizoen is dat deze verenigingen tegen elkaar spelen. Broleco verloor het eerste (twee weken geleden) ver diend met 3-0 en zal er al les aan gelegen zijn zich te revancheren. Een prettige bijkomstigheid voor de Vlaardingers is dat Starlift vorige week in drie kwar tier tijd door kampioens kandidaat Valkenberg/M van het veld geveegd werd. De heren uit Voor burg zullen eerst deze on verwachte klap moeten verwerken en overmorgen zal duidelijk worden in hoeverre dat gelukt is. Hoewel nog niet aangesloten bij de boksbond, wil hij toch al duidelijk maken, dat er bij HK praktijken plaatsvinden, die eigenlijk niet te tolereren, zijn. E"en een stukje voorgeschie denis. Johan Hartog en Jan Kooning zijn samen eigenaar van boksschool HK, die naast boksen ook nog moge lijkheden biedt voor condi tietraining. Hartog geeft de bokslessen, want daar is de school uiteindelijk voor op gezet. „Johan Hartog func tioneert als trainer, terwijl hij niet over de juiste diplo ma's beschikt", zegt echter Louis van Sinderen. „Hartog heeft gebokst bij „Westland". Hij trainde daar onder mij. In 1972 kreeg Hartog een hersenbloeding en daarbij traden verlammingsver schijnselen op. De doktoren Swart en Versteege onder zochten hem en verboden Hartog ooit nog te boksen of te voetballen. Het zou zeer gevaarlijk voor hem 2ijn". Bevel Johan Hartog legde zich aan vankelijk bij het 'bevel' van de doktoren neer en werd assistent van Louis van Sin deren bij boksvereniging Westland. Hartog kon er echter niet aan wennen niet meer actief in de ring te staan en vertrok naar boks school Arie Verkade in *s- Gravenzande. Van Sinderen weer: „En dat terwijl hij nog lid was van boksschool West land. Hij liet zich zelfs in 1977 inschrijven voor de Zuidhollandse kampioen schappen. Op de dag van de kampioenschappen moest die Voole*, want zo noem ik hem, uiteraard worden gekeurd en gewogen" Schorsing „Hij presteerde het echter om met een vals keuringsbe wijs voor conditietraining van de voetbalvereniging 't Noorden onder de naam Hertog voor de tafel' te ver schijnen. Ik maakte de zaak aanhangig bij de boksbond en die schorste Arie Verkade voor een jaar met zijn be stuur, met ook nog een proeftijd van drie jaar. Johan Hartog bleef buiten schot, omdat hij vanwege zijn af keuring geen lid meer was van de Nederlandse Boks bond". Het blijft lange tijd stil rond Hartog maar nu, anno 1980, is hij er ineens weer. Als trainer van boks school HK in Vlaardingen „Terwijl hem ten strengste verboden is om ook maar ooit nog een bokshandsehoen aan te raken, omdat elke vorm van contactsport in 2ijn geval snel hersenletsel kan opleveren", zegt Van Sinde ren. „Maar ja, de boksschool HK is geen lid van de boks bond, dus kunnen wij er ook niet tegen optreden. Nergens staat in de wet. dat je geen boksschool mag oprichten. We slaan gewoon machte loos". Tijdens het haring- en bier feest in Vlaardingen van de zomer werden er boksde- monstraties gegeven. Vooraf was aan het college van bur gemeester en wethouders toestemming gevraagd. Het college berichtte Van Sinde ren als secretaris van het di strict Zuid-Holland, dat boksschool Arie Verkade de demonstraties op zich zou nemen en dat het ging om échte demonstraties en niet om het zogenaamde kermis- vechten. Toch was Van Sinderen niet tevreden. Hij: „Ook nu zat er weer een addertje onder het gras. Jan Kooning, mede-op richter van boksschool HK, zat ook in de organisatie van het haring- en bierfeest Boksschool Arie Verkade - Jan Kooning demonstreert zelf ook wel eens mee met boksschool Arie Verkade - heeft een slechte reputatie op het gebied van het geven door Chris Woerts van demonstraties. Wil een boksschool zoiets verzorgen, dan moet dat volgens de re glementen van de boksbond, logisch. Artikel 7 van de re glementen vermeldt, dat vooraf toestemming nodig is van de boksbond. Ook moet er een arts en een scheids rechter aanwezig zijnalsme de een deugdelijke ring. Boksschool Verkade heeft de afgelopen maanden een aan tal demonstraties gegeven in het Westland. Arie had daar voor géén toestemming van de boksbond. Het bestuur en de trainer van boksschool Arïe Verkade wisten niets van boksdemonstraties en zijn daar dan ook uiterst ge belgd over. Trainer Frans van Geest nam zelfs op staande voet ontslag". Van Sindaren zet da nodige vraagtekens bij het nieuwe duo Scheeps- monteur Domenie: „Door mijn werk heb ik geen tijd voor semf- profvoelbal door Karei S track van Schijndel Nieuwerkerk aan den IJssel „Bij Nieuwerkerk heb ik veel meer plezier in het voetbal dan bij FC Vlaardin gen", constateert Kees Do menie na een paar maanden spelen en trainen bij zijn nieuwe club. „In de tijd van Theo Laseroms kon je nog lachen. Die was op de trai ning altijd goed voor een geintje. Maar toen Hans Dor- jee kwam, werd het veel te serieus, dat is niks voor mij. Bouman heeft wel wat weg van Laseroms, daarom ben ik hem ook gevolgd naar de amateurs." Je ziet het vaker in het voet bal, dat trainers, die van club veranderen één of meer spe lers meenemen.,, Je krijgt dan gelijk geruchten, dat er wel geschoven zal worden bij zo'n vereniging, maar daar weet ik niets van. Bij Vlaar dingen had ik een minimaal contract en hier krijg ik geen cent. Omdat ik overdag mijn werk heb en 's avonds nog studeer, had ik eigenlijk ook geen tijd meer om veel te .trainen. Zeker niet met zo'n geringe vergoeding Overigens bood FC Vlaar dingen Domenie na afloop van het vorige seizoen geen nieuw contract meer aan. „Waarom weet ik ook niet. Jan Bouman vroeg toen of ik zin had mee te gaan naar Nieuwerkerk. Ik ben blij dat ik het gedaan heb. Nu speel ik in een ploeg, die kam pioen wordt, daar ben ik ze ker van." Hoek van Holland - De wed strijden die de Westlandse korfbalteams zaterdag moeten spelen, betekenen alweer het einde van de eerste helft van de veldcompetitie. Volgende week is er nog één veidwed- strijd in de tweede competitie helft en daarna gaan de ploe gen de zaal weer in voor de geheel op zichzelf staande mi- crocompclitie. Voor enkele ploegen is dat wellicht een verademing na de slechte re sultaten in het veld. Eigenlijk steekt alleen ODO een beetje boven de midden moot uit met een gedeelde tweede plaats. De Maaslanders kunnen ten koste van Veloci tas die positie nog verstevigen. Dijk vogels is deze week vrij en de Maasdijkers bezetten een redelijke plaats net onder de middenmoot. Maar bij de andere formaties is het kommer en kwel wat de klok slaat. Valto kijkt nog steeds tegen een saldo van min één aan, na de twee winstpun ten die de Lierenaars in min dering kregen én na het ene gelijkspel dat de competitie tot nu toe opbracht. Of bij Tempo het tij zal keren is erg twijfel achtig, tenzij Valto het juiste wapen kan vinden tegen het harde spel van de ploeg uit Alphen aan de Rijn. Nul punten sieren of liever ontsieren de lijst van HSV. De Hoekenaren hebben blijkbaar teveel aan een hele wedstrijd. Meerdere malen werd bij rust een voorsprong veroverd die echter steeds weer moest wor den prijs gegeven. Misschien kunnen bij het eveneens in moeilijkheden verkerende Thor de eerste broodnodige punten vergaard worden. In de eerste klas afdeling weet ONDO zich in het twijfelach tige bezit van één punt. De *s- Gravenzanders missen toch de routine in de ploeg om tot suc ces te komen. Toch moet tegen Ons Eiland 2 weer eens winst mogelijk zijn. AUe wedstrijden beginnen om drie uur. Voor een 23-jarige heeft Do menie al heel wat van het voetballeven gezien. „Ik heb vanaf mijn tiende bij Feye- noord gevoetbald. Eerst in El, vervolgens altijd in de eerste teams gestaan. Alleen toen ik een tijdje geblesseerd was, moest ik in B2 gaan spe len. Maar later ben ik toch bij de regionale jeugd terecht gekomen. Daar heeft FC Vlaardingen me ook opge merkt." Aan het spel van de scheeps- monteur is duidelijk te zien, dat Theo Laseroms zijn trai ner is geweest, „Ik weet Van mezelf dat ik hard ben. Als een aanvaller alleen nog mij op zijn weg heeft, dan moet het een knappe jongen zijn om er langs te komen. Als het niet lukt om de bal te pakken, dan desnoods maar de man." Toch heeft Dome nie pas een keer een rode kaart gehad. „Scheidsrech ters zijn nooit boos op me. Misschien omdat ik na een overtreding altijd gelijk mijn excuses aanbied." verklaart de Nieuwerkerkse voorstop per. Verschil Het verschil tussen het be taalde voetbal en de ama teurs is Domenie wat Nieu werkerk betreft erg meege vallen. „De voorbereiding hier is bijna net zo goed als bij Vlaardingen. Dat had ik eigenlijk niet verwacht. Ook de kwaliteit van bet spel vond ik verrassend goed." .7 Domenie is ronduit enthou- siast over de combinatie van jeugd en routine in het elftal - van Nieuwerkerk. „Iedereen is bereid naar elkaar te luis-; teren. Ook de ouderen hou-; den hun oren open. Ik zelf- heb dat vroeger geleerd van Z Dick Beek, die gaf me ook; altijd aanwijzingen." Kees Domenie speelt bij- Nieuwerkerk voorstopper. „Dal heb ik mijn hele leven al gedaan. Toch ga ik graags naar voren als het spel dat toelaat." Voor het publiek is; dat vaak aantrekkelijk. lm-; mers, Domenie beschikt over - een verwoestend schot, iets* dat nog te weinig op Dorres-; tein te zien is geweest. Domenie, die ooit de bijnaam Tom Jones kreeg, mist bijl Nieuwerkerk wel het pu-; bliek, „Als er een paar dui- zend man zitten te kijken,-, dan speel je onbewust gecon-1 centreerder. Op ballen, die je; anders zou laten gaan, loop je toch." - Ondanks zijn tevredenheid/ bij Nieuwerkerk, hoopt Do- menie eens een fuli-prof te kunnen zijn, „Misschien is.' dat wel een waanidee, maar het motiveert toch." In ieder geval kan hij bij Nieuwer-; kerk opvallen. Immers. on-,,' der de regelmatige bezoekers van Dorrestein zijn Luukj; Balkestein, Pim Verbeek en - Henk van Leeuwen. „Het*; zou mooi zijn als Sparta me wilde hebben. Zo'n trainer als Barry Hughes moet voor mij het einde zijn."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4