SERVICE DAGAGENDA X wmmm, Carol Kapitein Rob \Voor nieuwe activiteiten: Sint mag zich niet met politiek bemoeien Bingo in De Deel NVB over 'Vrouwen' Voorlichting over borstkanker Teveel alcohol Badkamer voor dieren m asiel Bijdorpers spelen bingo vrijdag 24 oktober 1380 VD/SC/WW -LU...EU. .CiOflL jeeftUZEHAM? BETfcE LATEU JEM. It WACHT, IK 2AI JE V KlftAR Om UI ICSTTvte VA REM Hti-Pi DE BOOT ZINKT HELPEN MET DE BOOT.' 3648 I Ook de tweede koffer is hele- I maal gevuld met kostbaarhe- I den. Het is allemaal zuiver I goud en Eva heeft er geen idee van welke waarde dit allemaal vertegenwoordigt Maar dan opeens verstijft zij van schrik. Zij hoort een paar stenen rol len en daar. in de verte, is een lichtschijnsel. Horace heeft ook het licht van Eva's lan taarn gezien èn zijn nicht her kend. Onmiddellijk dooft hij zijn lantaarn. In het diepste donker kruipt hij verder over de rotsen. Ondertussen gaan de werkzaamheden buiten, op zee, gewoon verder. De „Bruinvis" heeft de Desdemo- na weer op sleeptouw geno men en sleept het zeilschip zo snel mogelijk vlak langs de kust. Mannen in een kostuum van een paar honderd jaar oud staan op het voorschip te turen door ouderwetse kijkers. De camera's snorren. Het zal een mooie opname worden! Vanavond VLAARDINOEN Hori»ftdi»gebouw. Oost haven kade 42, archoo ruimte; permanente expo sitie van archeologische vondsten In Vlaardingen. van 19.00 tot 22.00 uur. SCHIEDAM Zakkendrsgorshuisje, Oude Stuls 13, ontmoetingscentrum, In avonduren geopend. Nevenkerk, Lange haven 70. Concert mannenkoor Orpheus. 20X0 uur Zaterdag VLAARDINGEN Kinderboerderij, Amsterdam laan. 10.00 tol 16.00 uur. OJC, Zomerstraat 45. 20.00 uur op treden Barrelhouse 21.00 uur. Stadskoren molen Aeolus, hoek Schledamsedi]k/Korte Oiik. BerichtL ging van 9.00 tot 17.00 uur. Holiandlagebouw, oosthavankade 42. Archeoruimte: permanente expo sitie van archeologische vondsten uit Vlaardingen. Geopend van 10.00 tot 12.30 uur. Visserij museum. Westhavenkade 53/54. Permanente expositie over de Nederlandse zeevisserij. Geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Kinderboerderij Holywood. Amster dam laan. Geopend van 13.30 tot 16.00 uur. Streekmuseum Jan Anderson. Ke- thelweg 50. Vaste collectie en oorfet stentoonstelling 'Nooit Weer'. Geo pend van 14.00 tot 16.00 uur. Heempark. Marnlxlaai». Geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Boekhuis RV, Weeshuisplein 18; geo pend van 13.00 tot 17.00 uur. Exposi tie grafiek van Siegfried Pohl. Artoteek, Oosthavenkade 8. Drie kunstenaars exposeren hur> tekenin gen, zeefdrukken en schilderijen. Openingslijden: maandag tot vrijdag van 12.00 - 17.00 uur. vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Galerie Kunst, Frisolaan 70. 17.00 uur. Opening expositrie Anton Marti- neau. Schilderijen, tekeningen en pastels. SCHIEDAM Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. Archeologische vondsten en natio naal gedistilleerd museum. Exposities '1 1 11' er» 'Salon des indepen dents', 'een winkelstraat tentoonge steld' en 'een museumcollectie ver kocht'. Kinderboerderij Prinses Beatris park, geopend van lO.ao tot 13X0 uur en van 15.00 tol 17.00 uur. Kinderboerderij Kethev Kerkweg voorbij kerkbuurt hele dag geopend. Timmerfcsmp Schied om-Zuid, Hoofdplein, van 10-00 tot 13.00 uur. Zakkendragers*uisjo. Oude Sluis 19, ontmoetingscentrum, in avonduren geopend. Trefcentrum, Schiet baan straat 20.00 uur. Bmgoavond Bijdorp. MAASSLUIS Gemeentemuseum Zuiddijk 16. Ex positie Ineke van Dijt:, plastiek en Adrio Mouthaan aquarellen en teke ningen. Koningshof, Utvertaan, Joyce Scriws- nek exposeert portretten, Zondag VLAARDINGEN Kinderboerderij Holywood. Amster dam laan. Geopend: 13X0-16.30 uur. Heem park, Marnlxiaan. Geopend: 9.00-16.00 uur. SCHIEDAM Stedelijk museum, zie zaterdag: geo pend van 12.30 tof 17.00 uur. MAASSLUIS Gemeentemuseum Zuiddijk 16, Ex positie Ineke van Dijk, plastiek en A drie Mouthaan aquarellen en teke ningen. Nationaal Sieepvaart Museum, Ten toonstelling over Dergingen, werken onder en boven water. Koningshof, Ufveriaan, zie zaterdag Maandag SCHIEDAM Stedelijk museum, Hoogstraat tl2, Tentoonstelling archeologische vond sten en nationaal gedistilleerd mu seum. Wijkcentrum de Kreek, Lange Haven 92. Klndervolksdansen voor de vijfde en zesde klas van de lagere school. Van 16.15 uur tot 17.00 uur. Toegang 0,75. MAA 8 8LUIS Koningshof, Uivertaan. Politiek Café van de WO en het CDA. Aanvang 20.00 uur. VLAARDINGEN Artoteek, Oosthavenkade 6, Drie kunstenaars exposeren hun tekenin gen. zeefdrukken en schilderijen. Openingstijden: maandag tot vrijdag van 12.00 - 17.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Uigave: SUTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt In het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schiedam lot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijgbaar in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Kaagsche Courant of Het Binnenhof). REDACTIE Henk L. Umbregtse (chef). Kor Kegel. Hans van Reeuwijk en Karin Kuil pers (Schiedam); Paul Houkes. Jan Hendrik Bakker en Chris w00-13 (Vlaardingen/Maasshjts): Mari Timmermans (algemeen); Bas - v.d. Berg en Emite Schelvis (sport). De redactie van de Schtedamsche Courant Is gevestigd aan de Broersvest 3a. 3100 AC (Postbus 137, 3111 EA) Schiedam, tel. 262566 en 266046. Bij afwezigheid: 010-350557/349754. De redactie van Vlaardlngs Dagblad en Nieuwe Waterweg Courant Is gevestigd aan de Breda Havenstraat 6, 3130 AC (Postbus 110, 3131 BC), Viaardmgen, tel. 010-343229 en 352066. Sportredactie: 010- 345209. Berichten kunnen per tetax worden doorgegeven vla teiexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN 3155 TC Maasland: SI mor» van Zullen. Dlepenburchstraat 34, tel. 01899-16143 3151 PD Hoek van Holland: Leen van Ooijen, Mahustraai 135, lei 01747-2B04 'ABONNEMENTEN I Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adres sen: Broersvest 3a. 3111 EA Schiedam, (tel, 010-268091) en Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vlaardingen, (tet. 013-354525, b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men ver der terecht bij het Rotterdams Nieuwsblad, tel, 010-144144 I KLACHTENOIËNST Dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur en zaterdag tot 18.00 uur. Rotterdams Nieuwsblad. teL 010-144144. Haagsche Courant, tel. 070-624562. Het Binnenhaf, tet. 070-624562 I 'NABESTELLEN FOTO'S Gsplastste foto's kunnen telefonisch worden nabesteld tussen 14.30- 15X0 uur. Tel 010-144.144. ADVERTENTIES Advertenties kunnen worden opgegeven op tel.nr, 010-340353. Blauwe Brug zoekt vrij willigers Schiedam Het wijkcen trum de Blauwe Brug zoekt vrijwilligers. Het nog niet op volle toeren draaiende wijkcentrum heeft voor het starten van nieuwe activiteiten drin gend behoefte aan mede werkers, die bereid zijn regelmatig hun krachten aan het werk te wijden. Zo wordt er in de Brug over gedacht een disco te starten voor de jeugd uit Groenoord en Woudhoek. Eens in de twee weken is daar volgens de jeugd zelf schreeuwende behoefte aan. Om de veertien dagen gaan de dansliefhebbers naar boerderij Land vreugd, maar de andere weekends is er in het noordelijke gedeelte van de stad niets te doen. Om daar verandering in te bren gen heeft jong Schiedam al honderden briefjes met de vermelding disco in de ideeënbus van de Blauwe Brug gepropt. In het draaiend houden van een disco gaat echter een boel werk zitten en daarvoor zijn vrijwilligers nodig. Deels kunnen die uit de jeugd zelf worden gerecmteerd, maar daarnaast wil men ook wat oudere medewerkers om de goede gang van zaken te ga randeren. Jeugdconsulent Joop van Broekhoven denkt Bij het wervcen van vrijwil ligers ook aan onderwijzers van de scholen in Schiedam Noord: „Voordat de Blauwe Brug er was organiseerden de scholen het nodige aan ac tiviteiten voor de jeugd. Nu het wijkcentrum klaar is, is men daar mee gestopt, maar de leerkrachten die toen ac tief waren zouden we goed kunnen gebruiken." Naast vrijwilligers voor het jeugdwerk wil men ook me dewerkers voor de andere activiteiten. Informatie kan worden verkregen bij het wijkcentrum. De jeugd in Schiedam-Noord heeft te kennen gegeven dat zij disco wil in het onlangs geopende Blauwe Brug. Daarvoor en voor andere nieuwe activiteiten zoekt de stat van het wijkcentrum vrijwilligers. Creatief In het wijkcentrum start on danks het huidige gebrek aan vrijwilligers binnenkort toch een groot aantal activi teiten. Voor mensen die sa men met anderen in een groep willen ontdekken wat er in een ieder van hen aan creativiteit aanwezig is start een cursus beeldende vor ming voor beginners. Er wordt gewerkt met papier, potlood, verf en inkt. Met de cursus wordt op 29 oktober gestart. De kosten bedragen ƒ65 voor 15 lessen. Een en ander staat onder lei ding van mevrouw A. Hen- de rickx-Koczorowski. Ent housiastelingen die willen gaan zingen zijn ook welkom in de Blauwe Brug. De repe tities vinden 's avonds plaats. Mannen en vrouwen, oud en jong zijn welkom. Voor opgave aan de informa tie-balie van de Blauwe Brug, of telefonisch onder nummer 705921. Het ligt verder in de bedoe ling dat iedere woensdagoch tend een Open Huis-ochtend te houden in de Blauwe Brug. Tijdens deze ontmoe tingen kunnen allerlei on derwerpen aan bod komen, zowel op informatief als op ontspannend terrein. Vlaardingen In buurtcen trum De Heipaal in Holy wordt woensdag 29 oktober in de vrouwenkoffiebar een voorlichtingsochtend gehou den over het thema 'omgaan met borstkanker'. Veel vrouwen krijgen tegen woordig te maken met bors tkanker. Ook 'gezonde' vrou wen moeten 1 met borstkanker kunnen om gaan. Tijdens de voorlichtingsochtend komt een aantal onderwerpen aan de ■orde. Zo wordt er gesproken over vrouwen die een bor- stamputatie hebben onder gaan. Durven ze er over te praten? Wat doen de vrouwen er zelf aan om borstkanker vroegtijdig te ontdekken? Aan het begin van de bijeen komst zal een inleiding wor den gehouden door mede werksters van de provinciale kruisverenigingen. Tevens zijn enkele leden van de Schie- damse begeleidingsgroep uit genodigd om iets te vertellen over hun ervaringen cn activi teiten. Aan het slot van de bij eenkomst wordt een instructie gegeven over hoe de vrouw zelf de borsten kan onderzoe ken, Ook zijn er informatiefol ders te krijgen. De ontmoeting begint om' 9.30 uur. Hoek van Holland De voltallige Hoekse deelge- meenteraad heeft zich op het standpunt gesteld dat Sint Nicolaas zich tijdens zijn officiële intocht moet onthouden van politieke uitspraken. Voorzitter L. van der Houwen zei tij dens de laatste deelraads vergadering dat er eigenlijk twee Sinten zijn. Eén goed heiligman wordt op 15 no vember november officieel ingehaald. Hij zal bij de se cretarie een (al dan niet po litieke) redevoering hou den. De vervangende Sint bezoekt op 5 december de scholen. Deze laatste Sint heeft vol gens Van der Houwen de voorkeur, maar een nadeel van hem is dat hij geen paard kan rijden. Vorig jaar wekte de paardrijdende Sint de woede van (niet al leen) de deelraad door uit spraken te doen over mane gezaken die nog in behan deling waren. „Sint moet dat niet doen", vond Van dér Houwen. Hij liet daarbij in het midden of de baardi ge heilige bij een nieuwe overtreding in de zak of de ban moet. In ieder geval werd duidelijk dat bij een herhaling van het tafereel van vorig jaar hij voortaan niet meer welkom is in De Hoek. Vlaardingen Tegen een '46- jarige VÏaardinger is proces verbaal opgemaakt omdat hij teveel alcohol in het bloed had. De man, die was aange houden omdat hij door zijn rij gedrag nogal opviel, weigerde de blaastesten en de bloed proef. Met een rijverbod mocht hij uiteindelijk naar huis. Vlaardingen Bingolïefheb- bers kunnen vrijdag 31 okto ber terecht in zaal 'De Deel' aan de Baarnhoeve in Vlaar dingen. Tussen de bingo-ran den door is er gelegenheid om te dansen. Aan het eind van de avond wordt een tombola gehouden. De toegang staat zo wel open voor leden als niet- leden van wijkvereniging De Hoevenbuurt. De aanvang van de avond is 20.30 uur. In de vooravond wordt om 18.30 uur ook nog een kinder bingo gehouden. Er zullen drie ronden worden gespeeld. Schiedam Voor de badka mer, die speciaal voor de die ren van het asiel Hargahoeve gebouwd gaat worden, is, via de collecte die rond dierendag gehouden werd bijna 11.000 gulden opgehaald. De Schie- damse afdeling van de dieren bescherming heeft daar welis waar nog niet genoeg aan, want een goede wasruimte voor dieren is kostbaar, maar het bestuur spreekt nochtans van een succes. Het is de Schiedammers dankbaar. Schiedam De Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vrouwenbeweging (NVB) no digt belangstellenden uit voor een open leden- en abonnee avond in zaal Irene. Het eerste gedeelte van de avond wordt gevuld met spreeksters over de NVB zelf en wat de afde ling Schiedam allemaal doet. Daarna is men van plan om met elkaar te praten over het maandblad van de NVB 'Vrouwen'. An John, hoofdre dactrice van het blad zal aan wezig zijn om vragen te beant woorden. Morgen, 25 oktober, zal de NVB met een kraampje in de binnenstad staan waar veel informatie te krijgen is over de NVB. De avond in zaal Irene is op maandag 27 oktober. De aan vang is 20.30 uur. Schiedam Het halve wijkje Bijdorp stroomt zaterdagavond weer uit naar het Trefcentrum van de wijkvereniging aan de Schietbaanstraat. Daar wordt vanaf acht uur weer een grote bingo-avond gehouden, waar fraaie prijzen te winnen zijn. De zaal is om half acht reeds open, kinderen onder de twaalf jaar hebben alleen on der geleide toegang. Vraagtekens omtrent aanleg nieuwe pad Hoek van Holland Vo rig jaar sloten enkele boze tuinders het Nieuwlandse- molenpad af. Dat gebeur de omdat bij de warenhui zen aan weerskanten van dit pad regelmatig ruiten werden kapot geschopt Passerende jongelui zou den dit op hun geweten hebben. Niemand was ge lukkig met die afsluiting, maar niemand zocht ook uit of de afsluiting wel rechtmatig was. Boven dien verwaterde de hele zaak omdat op de lange duur het pad weer werd opengesteld, zij het met een beperking voor jonge lui. „Maar nu", zo stelde Pvd A-woord voerder J. van Belkom, „is er plot seling een geheel nieuw pad gekomen. Daarbij worden er warenhuizen gebouwd op de plaats van het oude pad. Wie heeft daar vergunning voor ge geven"? Deelraadsvoorzit- ter L. van der. Houwen moest het antwoord schul dig blijven. De deelraad gaf de vergunning in elk geval niet en bouw- en woningtoezicht gaat deze week nog poolshoogte ne men. Van der Houwen bleek ook niets af te weten van het feit dat er in de Wierdmastraat nabij de flats een heleboel paaltjes zijn geplaatst op de hoe ken van de plantsoenen.- „Gevaarlijke paaltjes", zo meende CDA-er P. van der Wel. Ook hier zal een onderzoek worden inge- steld. Van der Houwen beloofde voorts te informeren naar het afnemende bezoek van marktkooplieden en naar de onbekendheid met de aanwezigheid van de wo ningen voor onvolledige gezinnen die binnenkort gereed komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 2