mm R WH haalt Zwaluwen toch nog in De Alblas bezorgt Vlaardingen kater s Desillusie PPSC in laatste minuut IPt Ookearavansein/iee DSS'26 slaapt.... Terechte deling in Ridderkerk Excelsior M scoort niet SporlKort Jan Bazen brengt Voorne langszij: 1-1 Zaalvoetbal Fatale minuten voor Hoekse Boys Satelliet geen schijn van kans TSB blijft verrassen Joop Molendijk: „Geen inzet9 0 DRIES SPAANSBPOLDER maandag 27 oktober 1980 VD/SC/WW Ridderkerk Twee totaal verschillende helften kenmerkten het duel RWH-Zwaluwen (2-2). In het eerste bedrijf een prima counterend Zwaluwen, te gen een hersenloos combinerend RWH. Na de thee een herboren Ridderkerks elftal, dat alsnog kans zag om een 0-2 achterstand, dikverdiend tot een de ling om te buigen. De donderspeech van trainer Ton de Hoop in de rust, en twee gunstig uitgevallen om zettingen wierpen uiteindelijk toch nog vruchten af. De Hoop :had de dromerige Jan Vlas blom in de kleedkamer gela sten ten gunste van Hennie Rutgers, en de voor rust on zichtbare Ben Pot naar hei middenveld gehaald dit omdat zijn inbreng als linksbuiten praktisch nihil was. Pot be wees derhalve dat hij gewoon een middenvelder is en inval ler Rutgers bekroonde zijn sterke optreden met een uitge kookte gelijkmaker. Maar zoals reèds gememoreerd kwamen de Sportparkbewo ners er in deel één, niet aan te pas. Zwaluwen leek de wed strijd al rap onder controle te hebben. Met perfect uitgevoer de counters nam het een ver- diende 0-2 voorsprong. Reeds na tien minuten „speêrde" Theo Juistinga langs Arthur Lynch, waarna de lange Dick Schouten de op maat gesneden voorzet met het hoofd naar 0-1 knikte. Toen Frans Loos, na zon dik half uur, de Vlaardin- fers naar 0-2 schoot (na be- waam voorbereidend werk van aanvoerder Gert de Goe de) leek de ontmoeting beslist. Juist in die periode werd de geblesseerde Leen Pijpers node gemist De met een ern stige spierscheuring kampende routinier had het met zijn rustgevende acties waarschijn lijk nooit meer tot een deling laten komen. De Corveleyn- equipe maakte namelijk de fout dat het nog meer wilde. De opschuivende libero Ro nald Maasdam, hij acteerde met veel overzicht, lanceerde op slag van rust Piet de Jonge, die zich behendig van doel man Ab Nijgh ontdeed om vervolgens, met een piekfijn doelpunt, RVVR weer in de race te brengen, 1-2. Van het prima voetballende Zwaluwen bleef daarna niet veel meer over. De Vlaardin- gers lieten zich onbegrijpelijk ver terug dringen en doelman Nijgh kreeg opeens handenvol Werk. Onder leiding van een dominante aanvoerder Maas dam en een vooral na rust sterk spelende Cees Steketee kreeg RVVH plotseling riante mogelijkheden. Goos Nugte- ren, de ietwat tegenvallende Bert Kamsteeg en Ben Pot wisten er echter onvoldoende raad mee. Deels was dit te wij ten aan onkunde, deels ook door een subliem keepende Ab Nijgh. Overigens moest de foutloos spelende Cees van Vliet aan de andere kant nog wel een keer gestrekt naar de hoek na een knappe kopbal van Schouten. Twintig minuten voor tijd door Henk Sterkenburg scoorde Rutgers uiteindelijk de verdiende gelijkmaker op slim aangeven van alweer Maas dam. Hoewel de tijd rijp was voor een eventuele derde tref fer, bleek de apcu bij RVVH hierna toch opgebrand. Het laatste fluitsignaal van de uit muntende spelleider Dolstra, moet beide teams dan ook als muziek in de oren hebben ge klonken. Een tevreden oefenmeester Corveleyn na afloop: „Die aansluitmgstreffer had natuur lijk nooit mogen gebeuren. Martin Keizerwaard ging on nodig in de fout. Het is met 0-2 natuurlijk lekker rusten gebla zen. Nu kregen wij het door hun pressievoetbal nog knap moeilijk. Achteraf bezien vind ik dit toch een normale uit slag. Wij speelden een zeer goede eerste helft, maar door toedoen van onze tegenstander een m'inder goede tweede". De besnorde Ton de Hoop ten slotte: „We speelden in het be gin weer veel te hautain. Die wissel van Vlasblom was na tuurlijk logisch- Ik had hem wel i sneller kunnen vervan gen," maar dat doe ik nooit zo gauw. Rutgers speelde erg goed, maar was voorheen vaak overgeconcentreerd. Na rust hield iedereen zich aan zijn taak. Elke week zie ik weer positieve punten, waardoor ïk de toekomst toch met vertrou wen tegemoet ga zien". Snelle De 1-1 deling die na afloop van de wedstrijd tusen SC Voorne en PPSC op het bord stond, werd door de Schie dams e-oef en meester Arnold Lobman met gemengde gevoe lens ontvangen: „Vooraf teken je voor een gelijk spel, om dat Voorne de laatste weken leuke uitslagen heeft geboekt In deze wedstrijd vielen ze me iets tegen. En als je dan een minuut voor tijd een voorsprong verspeelt dan kun je niet tevreden zijn. Charles Timmermans (tweede van rechts) van SC Voorne omringd door drie PPSC-spelers Vlaardingen DSS'26 moet wakker worden! Het karakter achter de ruim aanwezige creativiteit moet aangesproken worden, nu het met het mid denveld en de aanval stukken - minder gaat dan vorige jaren. Was een Boudewijn Groen vo rig seizoen nog bijna wekelijks goed voor twee doelpunten, nu hééft de bonkige spits de scherpte verloren. Ook tegen Roda'26 was het weer raak wat deze visie be treft. Het werd voor DSS een nachtmerrie. Want op het mo ment dat Ronald Schotel de gelijkmaker had gemaakt, dacht DSS het weer met mooi en technisch voetbal te kun nen redden, maar het werd, zeker voor het middenveld, een onthutsende waarheid over het gebrek'aan fysieke inbreng, niets meer en niets minder. Schiedam - In de Mar griethal te Schiedam worden vanavond de volgende zaalvoetbal wedstrijden gespeeld: SVV - The Harvards (19.00 uur), GSS - Eg. Boys (19.45 uur), Martinit Neptunes (20.30 uur), Groenoord - Germinal (21.20 uur). Hennes DVS - DVO'32 (22.10 uur), DRZ - DZB (19.00 uur), SVDPW - Activas (19.45 uur), PPSC' - De Maas (20.30 uur), Olympus - De Musschen (21.20 uur), VVK - Noorderkwartiet (22.05 uur). In de Lïjnbaanhailen te Vlaardingen worden vanavond gespeeld: RK WIK - DJS (19-00 uur), Schiedam - FC Schulp weg (19.45 uur). HBSS - Bingley Boys (21.15 uur),' Demos - BKB (22.00 uur). In de Olympiahal (Maas sluis): MSV'71 - SC Voor ne (20.45 uur), VDL - VVOR (21.30 uur). MVV'27 - Ned Lloyd'70 (22.15 uur). In IJsselmon- <*e Hillesluis - BFC (19.45 uur), SCA - VSV (21.15 uur). In Oud Beijerland: Goudswaard- se Boys - Excelsior'20 (21.45 uur). In Sporthal Schuttersveld: Leonidas - Excelsior'Maassluis (22.00 uur). In de Energiehal len: FC Tybex - Bloem hof (20.30 uur), Roga - Schiedamse Boys (21.15 uur),. Vlaardingen - SC Albineo (22.00 uur), Zwa luwen - Sint Lodewijk (19.45 uur). Maassluis Na de schitteren de partij tegen Maasdijk heeft Excelsior Maassluis met voor een reprise kunnen zorgen te gen de ploeg van ARC. On danks een vrijwel twee helften lang durend veldoverwicht, heeft de Maassluise equipe de scoringsdrift van vorige week niet weten te evenaren, iets wat gezien het spel wel ge rechtvaardigd zou zijn ge weest. Onder andere een kop bal van Onno Wicherts in de eerste helft had beter lot ver diend. VoorburgHet laatste kwar tier is Hoekse Boys opgebro ken tegen het in de competitie nog niet erg imponerende DEVJO. Een 10 voorsprong door Daan van der Schild werd in deze voor Hoekse Boys fatale minuten teniet ge daan door een normaal doel punt en een uiterst dubieuze strafschop. Verder waren er twee waarschuwingen voor Hoekse Boys wegens het niet verder laten gaan van de te genstander voor de beide backs Alfred van Os en Louis Knipscheer. Loosduinen Tegen het op de weg terug zijnde Loosduinen heeft een verjongd Satelliet geen kans gezien om de winst binnen te halen. Het grootste manco lag in het feit, dat de aanval geen scherpte genoeg had om de nodige goals te pro duceren. Met de wind tegen werd er goed gevoetbald, maar kansen van onder andere Mitja Schap- kun en Coos Netten vonden niet de juiste bestemming. Wat wel richting doel ging werd door de Loosduinse doelman kundig geweerd. De 20 achterstand kon met wind mee ook niet ongedaan worden gemaakt, zelfs werd het 30. Satelliet was af en toe de betere ploeg op de af werking na, daar ligt het man co van de elf van Rob Schie- don, die de selectie van week tot week ziet veranderen. Vlaardingen De min der goede start van TSB is zo goed als ver- leden tijd. Deze keer werd het bovenaan staande NTVV raet lege handen naar huis gestuurd (2-0) na een knappe partij van de Vlaardingers- De beide doelpunten werden broederlijk verdeeld over de twee helften, door respectievelijk Jos Odijk en Arjo Pe ters. Een negentig mi nuten durend over wicht werd keurig met twee doelpunten tot ui ting gebracht en aan het einde van de wed strijd leverde dit een voorlopige tweede plaats op ia de rang schikking. De wijze waarop Voorne een in de tweede helft opgelopen achterstand wegwerkte was zondermeer verrassend. Kort voor tijd waagde de naar het centrum uitgeweken linker spits Jan Bazen een wanhoops schot. „Je denkt op zo'n mo ment alles of niets", aldus Ba zen. Tot verbijstering van de Schiedammers en tot grote vreugde van de Briellenaren verdween de bal met een vreemde „curve" achter de ■onthutste PPSC-doelman John Rost „Daaraan herken je nog een beetje de onvolwassenheid in ons spel", wist Lobman. „Je komt in de tweede helft op een voorsprong waarna er ge noeg mogelijkheden zijn om de wedstrij'd te beslissen. Nu zag je bij ons een poging om de 0-1 vast te houden waardoor er angst in de ploeg sloop. En dat kost je dan dé zege". De openingstreffer van de Schiedammers na de pauze kwam op een moment dat SC Voorne de aanvalsgolven van PPSC redelijk onder controle had. Voor de rast kregen de bezoekers eigenlijk meer mo gelijkheden op een treffer dan in de periode erna. Zo dwong Jan 't Hoen doelman Fred van de Wildt naar de hoek met een venijnig schot Ron Carly, de uitgekookt spe lende middenvelder probeerde het eveneens met een paar schoten uit de tweede lijn. Vooralsnog zonder resultaat. De thuisclub, die voor de pau ze de wind in de rug voelde, kon daar niet zo veel tegeno ver zetten. Ed van Rhee mikte een keer van afstand maar John Rost liet zich niet ver schalken. Zodoende leverde de eerste helft een beeld op waar bij de toeschouwers moesten constateren dat PPSC iets be ter spel op de mat legde. Ook een gevolg van de door Lob man bedachte spelwijze. Voor- stopper Pieter Mensink moest uit vhet centrum worden ge lokt, waardoor er ruimte voor opkomende middenvelders zou ontstaan. Tevens moesten de spelbepalende kwaliteiten van Ed van Rhee worden in gedamd. Collectief Zowel het één als het ander lukte. waar je niet meer op dnrft te rekenen", aldus een gelukkige Voorne oefenmeester Van Oudheusdcn. Het gelijke spel betekende wel dat PPSC nu met 10 punten de ranglijst in de derde klasse B aanvoert omdat alle hoogge plaatste teams in die afdeling verloren. Piet de Jonge van RVVH is de Zwaluwen-spelers Leen Seekles, Dick Keizerwaard en Frara Loos te snel af. i VlaardingenEen verschil tussen twee uitersten. Een ontredderd Vlaardingen en een kleedkamer verder een feestvierend De Alblas. Want terwijl een O—0 eindstand voor de hand lag, kwam er drie mi nuten voor tijd nog een onverwachte ontknoping. Die in het voordeel van De Alblas uitviel. Een cor ner van invaller Hans Struik draaide in een keer over de lijn, alle Vlaardingse protesten ten spijt; Na de hervatting kwam Voor ne goed terug. Het team ope reerde als collectief waardoor PPSC wel dreigde maar wei nig uitgespeelde kansen kreeg. Alleen Jaap Hussel- man schoot een keer hard in. Fred van de Wildt stopte de bal met de voet De terug springende bal leek een. prooi voor de instormende Carly, maar Martin Herrema voor kwam middels een sliding een zeker doelpunt Aan de andere kant verschaften de mannen van oefenmeester Van Oud- heusden zich ook een paar kansen. Arjan van Slledregt kopte rakelings naast op aan geven van Jan Haverkamp. Jan Bazen kreeg eveneens een mogelijkheid maar hij raakte de bal op een paar meter van Rost niet goed. Na 25 minuten was het wel raak voor de Schiedammers. Jan *t Hoen speelde zich keurig vrij waar na de inkomende Jaap Hussel- raan voor het Intikken had, 0- 1. Voorne zocht vervolgens de aanval maar dat leverde wei nig kansen op. Totdat een hel der moment van Bazen de Briellenaren alsnog een de ling schonk. „Een resultaat Er zou hands zijn gemaakt, de bal zou niel over de lijn zijn geweest. Uitspraken aan Vlaardingse zijde, die echter meer de ontreddering aanga ven dan de waarheid bena drukten. Het was immers een volkomen legaal doelpunt, waarbij de bal de doellijn ze ker een halve meter was ge passeerd. Aldus klom De Alblas op de ranglijst naar 6 punten, nog slechts 1 punt achter Vlaardin gen. Voor De Alblas een ui terst nuttige winst, want de staartclubs DSO en Excelsior P wonnen eveneens. Vlaardingen liet echter de kans naar de toppositie-liggen, want NTVV en VVGZ verlo ren, terwijl PPSC gelijk speel de. Geen wonder ook, dat Vlaardïngen-trainer Joop Mo lendijk er behoorlijk de p in had. "Hier lag onze kans, zo'n ploeg als De Alblas moet'je toch oprollen". Waarom dat niet gebeurde wist Molendijk echter ook. "Inzet, daar schort het aan, die was bij bepaalde mensen weer eens onder nul. Het is toch te gek dat Jan Kra mer toch eéh van de betere spelers is". De ex-Fortuna VI semiprof en oud-Hollandiaan trainer maakte er op de linkervleugel verdedigingsplaats nog het meeste van. Zelfs ging er van hem voor de rust nog het meeste aanvallende gevaar uit door van afstand te schieten. Kramer (38) was in de 20e mi nuut ook bij het moment dat verdacht veel op een doelpunt leek. In een wat verwarde si tuatie zou de bal net achter de lat tegen het net gekomen zijn. Kramer zelf was er zeker van, maar de verantwoordelijke baas, veelpratende arbiter Leijdsman besliste echter an ders. Pech Op slag van rust had Vlaar dingen pech dat een schot van Jan van der MArk boven doelman John van de Boo gaard op de lat uiteen spatte. En omdat een serie corners en een kopbal van Hans van Ee den ook niets uithaalden, buit te Vlaardingen het overwicht voor de thee niet uit "Je put daar dan moed uit", aldus Al- blas-trainer Jan Laurey. "Al was de tweede helft bij ons toch nog iets minder overtui gend dan bij Vlaardingen voor de rust. Met 0—0 voelde ik me al morele winnaar, maar de volle winst is natuurlijk ge weldig. Door wilskracht en in zet hebben we het weten af te dwingen". In de tweede helft lieten zowel Vlaardingen als De Alblas een grote kans onbenut. Gertjan Lodder schoot na aangeven van de van zijn aanvoerder- staak ontheven vrijuit spelen de Paul Lekkerkerker rake lings over, terwijl aan de an dere kant Edward van Pelt een kogel zag gestopt Kees Westerhout ging nog een keer fraai neer om de bal op, de stip te krijgen, en na een r paar wissels (Hans Struik voor* Lodder, Kees van der Mark voor Andre Montijn en Erik van Breda voor Dick Laker-' veld), kwam in de 42e minuut' toch nog de beslissing. Na zijn''; corner mocht Struik zich uit-\! gebreid door zijn ploegmak- kers laten feliciteren, Vlaar-.^ dingen met een kater achterla tend: 01. Dq foto bewijst, dat de inzet van Vlaardlngen's Jan Kramer achter de lijn is geweest. Koos Henneveld is de voornaamste kandidaat om de functie technisch directeur binnen de Judo Bond Nederland te gaan opvullen. „Het is nog erg vroeg en ik moet het het een en ander op een rijtje zetten. Je moet het full time gaan doen, anders heeft het geen zin. Dus dan moet ik duidelijk over Mahorokan gaan naden ken". Iman Kars gaat samen met Bert Verhoeven, Rik Bakker en Gerard van de Elshout naar de Open Amerikaanse Kampioen schappen, die aanstaand weekeinde wordt gehou den in zuiden van Califor- niè, San Diego. Voor de televisie-com mentator Theo Reitsma is het misschien wel aardig om te weten, dat de trai ner van Hermes DVS en het Nederlands marathon team in New York, niet Vervoorn, maar Verhoorn heet. Zijn collega Kees Jans- ma, die al eerder in deze regio (in de kantine van bij de scheidsrechtersvere- niging) te bewonderen was, stond langs de lijn bij het duel Excelsior M-ARC. Jansma is fervente sup porter van cje Alpheuse ploeg. Waarom is niet be kend. VDL speelt morgen avond in Maassluis een lichtwedstrijd tegen jong- Feyenoord. De wedstrijd begint om 19.30 uur. MVV'27, als enige van de KNVB'ers in de Water weg afgekeurd, oefende wel. Tegen Groote Lindt werd het 1-1 gelijkspel en Gert Jan Broekman zorg de voor de Maaslandie treffer. De trainer van de water- poloploeg WIK, Frans Beers, is de komende week voor het laatst, om dat teleurgesteld is over de trainingsopkomst Er is nog geen vervanger voor handen. ADVERTENTIE. CAMtfaH-SlfWlCE Snelle, vakkundige reparatie en periodiek onderhoud van uw caravan of vouwwagen. IfccW M MIÖ* tUak od te» BoiMivmq 100 Schiedm. t»i.(01O)-154MO. f yw, phSfijaiSott

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5