SPORT FC V laar dingen einde van de tweede periode Ruud van der Horst redt Martinit SVVmet dank aan Kr eft en Meer hoff YDL uit de zorgen 'Misse**®' bij Schiedam Helmond Sport maakt problemen nog groter I Gemiste strafschop valt zwaar bij Schiedammers Stunt van Jong-SVY - Excelsior'20 afgestraft For tuna weer kandidaat Hollandiaan blijft antwoord schuldig HVO machteloos lil maanoac 1 HÉ 27 oktober tSSf U' VD/SC/WW I Dordrecht - Excelsior'20 L_ I tegen EBOH niet verder ge- I komen dan een 3-9 neder- I laag. De Schiedammers be- I gonnen de wedstrijd goed met een dieptepass van Peet 1 van der Hoeven op Paal I Stay, die een hard schot los- IJiet. dat door de 40-jarige doelman Zajc met een flit- sende reactie werd gekeerd, I waarna ook de reboond niet I meer dan een achter bal ople- Iverde. J De thuisploeg had in de twin Itigste minuut meer succes in reen overeenkomstige situatie. I Jan van der Veen haalde de J bal uit de hoek, waarna Ernst I Bustraan de rebound van 1 dichtbij inschoot 1-0. Doelman I Zajc stond de gelijkmaker in de weg door een afstandsschot I van Peet van der Hoeven in I de laatste minuut van de eer I ste helft uit de hoek te halen. I EBOH vergrootte de marge in I de twintigste minuut na rust I met een kopbal uit een hoek schop, waarna Excelsïor'20 een offensief inzette. Het was ech ter de Dordtse ploeg, die vijf minuten voor tijd met eeen uitval opnieuw scoorde: 3-0. I Schiedam - Door het ontbre- I ken van voorstopper Leen Ko- Irengevel en rechterspits Ron I Beukers, trad Schiedam geha- Ivend aan tegen de amateurs Ivan Feyenoord. Dat ondanks het technisch betere spel een laantal Schiedamse fouten no- I dig had om te kunnen zegevie- I ren (0-3). Een misverstand in de Schie- Idamse verdediging stelde Hans I Lcfcvre In de twintigste mi- Inuut in staat om in een leeg I doel voor 0-1 te zorgen. Aan I de andere zijde voorkwam I doelman Henny van der Most Ide gelijkmaker bij een inzet van Piet Bast. Ondanks een Schiedam-over- I wicht in het eerste kwartier van de tweede helft, waarin I Eric Kolmeyer en Roy Meule- I mans een goede kans kregen, I terwijl voorstopper Harry I Voorwald op de lat kopte, ver- I grootte Feyenoord de marge in de 26-ste minuut. Tussen vier I Schiedammers in kopte de Feyenoord-spits de bal met I een snoekduik achter doelman V Jaap van der Nol. Tien minu- I ten voor tijd bepaalden de Rot- terdammers (in een buiten- spelsituatie) de eindstand op 0- Bij Schiedam viel Karei Bronsgeest uit met een 'ge- I scheurd0 hp, die in het zieken- I huis m» worden behandeld. Alblasserdam - Fortuna heeft met een ruime 5-0 zege in de uitwedstrijd te gen Alblasserdam duide lijk gemaakt ook dit sei zoen één van de kansheb bers voor de titel te zijn. Trainer Jan Postema kon de duidelijke overwinning van zijn elftal niet met ei gen ogen aanschouwen, omdat hij met een dikke knie aan huis gekluisterd was. Hans Stout, die hem in de dug-out verving, stuurde het elftal in een 4- 4-2 concept het veld in. Fortuna kroop in de eerste minuten door het oog van de naald, toen een Alblas- serdams schot slechts door de lat kon worden ge keerd. De Vlaardingers maakten in de tiende mi nuut gebruik van de ruim te op het middenveld. Mary Visser liet een splij tende dieptepass los, die tot een schot over de doel man, van de thuisploeg en de voor het doel op de grond liggende Hans van Os heen in het doel be landde. Ondanks de bui tenspelsituatie betekende de inzet van Cees van der Lugt 0-1, Hans van Os vergrootte de marge voor rust tot 0-3 (afstandsschot en uit een trekbal van Rop Hofman). Na rust benutte Hans van Os een pass van Ron Ber- veling. waarna de voor Cees van der Lugt inge vallen Ger Don met een schot voor de 0-5 eind stand zorgde. Schiedam - Martinit is er tegen Alphense Boys niet minder dan drie keer in geslaagd een achterstand weg te werken, hetgeen in een 4-4 eindstand .resul teerde, Fred Lambaart .werkte drie minuten voor 'rust voor de eerste maal een achterstand weg, door van dertig meter afstand via een Alphens been raak te schieten, waarna de gas ten in de 45-ste minuut op nieuw de leiding namen, welke marge in de eerste minuut van de tweede helft 'tot i-3 werd ver groot. Jan Blom schoof naar het middenveld op, terwijl aanvoerder Chiel Gouka offensiever ging spelen. De laatste werd binnen de 16-meter-lijnen onderuit gehaald, waarna Ruud van der Horst ü'e strafschop doeltreffend inschoot De zelfde speler nam even la ter met een kopbal ook de gelijkmaker voor zijn re kening. 3-3. De verrassingen waren nog niet op. want in de 44- ste minuut lukte het Alp hense Bovs nogmaals om de Schiedamse defensie te verschalken. Martinit gaf "de moed zelf in blessure tijd niet op, wat met een derde treffer van Ruud van der Horst die de bal bij een doel worsteling het doel ih gleed, met een 4-4 gelijkspel werd beloond. Vierdingen „We zitten In de pat Héél diep en kom «aar maar eens uit Ik weet niet wat is, als we achter ko men, lijkt net wel of het afgelopen is. Nu ook weer, een ploeg als Helmond Sport, zeker zoals ze nu voetbalden, moet geen problemen op kunnen leveren. Maar ja, als je een strafschop mist, dan vraag je om moeilijkheden. Nou ja, daar zitten we dan ook middenin. Vandaag heb ben de spelers vrij, dan kunnen ze er eens rustig over na denken". De stem van trainer Martin van Vianen klonk na het klei ne drama tegen Helmond Sport (0-1) nog opmerkelijk rustig. FC Vlaardingen staat nu met zeven punten helemaal Onderaan de eerste divisie en de tweede periode is nu. na tweemaal met 0-1 te hebben verloren, ook voorgoed verke ken. Voeg daarbij, dat nauwe lijks 500 toeschouwers het ter rein aan de Marathonweg be volkten en het toekomstbeeld ■van FC Vlaardingen biedt weinig perspectief. Slechte lijn Ook tegen Helmond Sport, dat zonder de geblesseerde Bur- henne in het veld trad, zette toen Paul Kooien, die overi gens geen kracht kon zetten en ook totaal nauwelijks uit de verf kwam, op links mocht doorgaan nadat de Brabantse buitenspel val was misgeklapt en kort voor de rust miste een afstandspoeier van René den Os op een paar centimeter de kruising. Helmond Sport had zich via de snelle linkerspits Johan van Hooft al verschillende malen duidelijk laten gelden, maar ook de mensen met de zachte g deelden in de malaise. Ont zettend balverlies, onzuivere schoten, eigenlijk alles wat voetbal onaantrekkelijk en vervelend maakt, bood FC John Lorië staat op het punt om de re bound tri de touwen te knal len. maar Pa trick Meijnhardt 'van Schoor (rechts) bevindt zich ai voor de bal. Vlaardingen-Helmond Sport. De rust was dan ook voor het team van Martin van Via- .Martin van Vianen aanleiding nen de slechte lijn door. Al- om.. v'a wjssels van Patrick leen achterin haalde Krsto Mi- Meijnhardt van Schoor (voor trovic, Tabbemee en doelman Paul Kooien) en Ron de Vos Van Antwerpen een voldoen- van Stcenwijk (voor Henk den de, maar de rest bleef opnieuw Arend, die al geblesseerd aan *weede helft een beetje m de tipitt kreeg het slechte voetbal angstvallig onder de maat bet duel was begonnen om ieven in de brouwerij. Niet dat dan ook een 'waardij-' Van de aanval, die in de eerste wat anders te proberen. beter gevoetbald, dat niet. i wedstrijden van het seizoen zo Met de gele kaarten van Er- ^taald voetbal on gevaarlijk oogde, is nu niets win CriUr. die Tabbemee" T. meer over. Slechts tweemaal onderuit veegde, en Rene den K v gedurende de eerste helft macht niet meer bent) en Mi- wprri FT vnsarrfmwn opvaar- trovic het binken over enig ïn- liik. Eerst in 43-fte minuut t>s" hetzelfde probeerde zicht te beschikken. In de 27- met Van de hooft, kwam in de ste minuut van de tweede punt te noteren. Beekmans speelde terug op doelman Wil- lemse, maar Rob Snijders had het gezien. En omdat Willemse heeft ge leerd, dat het zeer professio neel is oin dan tegenstander en spelen, om bal tegelijk te s mee een geldig excuus te heb ben om iemand volledig in de vernieling te trappen, was het vervolg nogal duidelijk. Snij ders met duidelijke littekens, maar wel scheidsrechter Mit- telmeijer paraat met een te rechte gele kaart en een straf schop, de enige juiste straf. Lo- daar- rie faalde echter vanaf elf me ter en omdat hij in de rebound ide snel ingelopen Meijnhardt van Schoor voor 2ich wist, tel de ook zijn tweede inzet niet vanwege hinderlijk buitenspel. .Linkerspits Johan van de Hooft besloot vijf minuten la ter het drama nog groter te maken door tegenstander Frans Ludwig uit te spelen en de bal panklaar voor Peter, van Veldhoven te leggen: 0-2. Helmond Sport kreeg nog meer mogelijkheden om Vlaardingen in het chaotische slotoffensief op zijn nummer te zetten, maar zo erg werd het niet. In de laatste seconden ging een inzet van René deri Os, hoe illustratief, net naast* Hakln Bra- ham, de matc hwinnaar, zweeft door de lucht, terwijl Kiebert en Ver- sluys zich er niet mee be moeien. door Emile Schelvis i Schiedam-Jong-SVV heeft een verdiende 1-0 eege ge boekt tegen jong-FC Den Haag. In de eerste helft ging een lob van Jfan Kfineman net over bet Haagse doel, t-rwlj! een schot van dezelf de speler de paal raakte. Sob Polderman scoorde in de tiende minnnt van de .tweede helft na een solo de winnende treffer. Drie spe ler» van FC Den Haag kre gen de gele kaart van scheidsrechter Kuypers. Jong-FC Vlaardingen moest ';ta Amsterdam genoegen ne- I men met een H nederlaag iegcn joog-Ajax. Dordrecht Met dank aan Kreft en invaller Meerhof. DU ia de eindconclusie van het treffen tassen DS'79 en SVV aan de Dordtse Krommedijk. Een minuut voor het einde kende een matig leidende scheidsrechter Draalsma de Schiedammers een strafschop toe. DS-invaller Lems had pardoes zijn been tussen die van een uitstekende spelende Dercks gestoken. Dercks belastte zich met de 11-metertrap. Hij schoot raak. Arbiter Draalsma oordeel de dat de strafschop moest worden overgenomen. Hij had te vroeg inlopen van Kreft en Meerhof geconsta teerd. Dercks was zeker van - zijn zaak. Hij nam voor de tweede keer de strafschop. Maar zie; Dercks schoot de bal In dezelf de hoek, te zacht en te dicht bij DS-doelman Vooys in. Vrij eenvoudig kon de Dord*se doelman de bal stoppen. DS'79 won door deze misser met 1-0. Voor SW was er geen gelijk spel weggelegd. Dit had de Schiedamse ploeg zeker ver diend. De ploeg van trainer Fopovxc speelde tegen DS'79 een uitgekiend spel. Defensief werd de zaak door het optre den van V/amaar goed dicht gehouden. Aanvallend werden er nogal wat gaten in de Dordtse defensie geslagen. Er werd 'jammergenoeg niet van geprofiteerd. SVV had zeker in de eerste twintig minuten afstand kunnen nemen. Nadat eerst Van der Ham voor de Dordtenaren zonder enige overtuiging een unieke kans had overgekopt, kreeg vooral Meijboom voor de Schiedam mers de beste mogelijkheden. Een schot van Van der Vlist wist DS-keeper Vooys met veel moeite te stoppen. Meij boom kreeg de bad voor zijn voeten, maar joeg hoog over. Een door Lamain zwaar ge hinderde Dercks passeerde de Dordtenaar moeiteloos. Hij trok de bal voor en opnieuw werd Meijboom in stelling ge bracht Opnieuw faalde de Schiedammer. De aanvallen van het Dordtse DS'79 waren te eenvoudig van opzet. Van der Ham probeerde een strafschop te versieren, maar struikelde te doorzichtig over de benen van de uitlo pende doelman Van Noort- wijk. De beste Dordtse speler, Braham, was dichtbij een doel punt, De voet van keeper Van Noortwijk verhinderde de doelpoging op het allerlaatste moment En dan de 35e mi nuut voor rust SVV nam een Ingooi. De bal werd door DS onderschept en op Van der Ham gespeeld. De Dordtse aanvaller, die beter en met iets meer overtuiging ging spelen, schoof de bal naar- Braham. Even werd er niet ingegrepen. Braham tikte de bal achter doelman Van Noortwijk: 1-9. Na rust heeft het SVV niet meegezeten. Vooral in deze periode had de Schiedamse ploeg recht op minimaal een gelijk spel. DS'79 werd terug gedrongen. Het kroop na een klein kwartier spelen door hef welbekende oog van naald. Een kopbal van de naar voren gekomen Steenbergen vloog via de borst van Oostdam te gen de binnenkant van de paal. Het leer ging aan de ver keerde kant van de achterlijn hpt doel uit. SW bleef DS'79 op de huid zitten. Manhaftig verdedigen hield de Dordtse ploeg staande. SW moest at tent op de uitvallen van de Dordtenaren blijven. Zo had Nelemans een kans, maar schoot hoog over. SW had ge luk! Een schitterende actie van Braham liet Van der Ham voor Smeets lopen. De vrij staande aanvaller joeg de bal over. De beste mogelijkheid kreeg SW in de laatste mi nuut Het gelijke spel ging door het te vroeg inlopen van Kreft en Meerhof niet door. Scheidsrechter Draalsma had in dit treffen nog gele kaarten in petto voor de Schiedammer Kreft en Jansen van DS'79. Vlaardingen De Hollandiaan kon geen passend ant woord vinden op de counter-tactiek van VDL, dat na een snelle openingstreffer gretig in de eigen schulp terug trok, maar desondanks de gevaarlijkste ploeg bleef. En waardoor het team beide punten mee naar huis kon ne men. De eerste aanval leverde een schot van Charles Ebeling op, dat door De Hollandiaan-doel- man Hans Verhart tot hoek schop werd verwerkt De daaruit voortkomende inswin ger van Marcel van der Vaart verdween over Hans Verhart heen en stuitte bij de tweede paal in een kluwen spelers zo vreemd op, dat de bal uitein delijk via de knieholte van rechtsachter Wout van der Pijl en de paal in het net 'ver dween, zodat De Hollandiaan binnen veertig seconden tegen een achterstand aankeek en daardoor werd gedwongen „te komen". Hetgeen koren op de molen was van de Maassluise ploeg, dat in Jan van Altena een ideale counterspïts had. Verrast Wout van der Pijl verhinderde na een kwartier bij één van de snelle uitvallen vergroting van de marge door een inzet van Marcel van der Vaart, die een leeg Vlaardings doel voor zich had, van de doellijn af te ha len. In de 31-stfi minuut was het toch raak, toen Charles Ebeling vanaf de zijlijn een voorzetachtig schot losliet, dat met een vreemde curve over de verraste doelman Hans Verhart heen zeilde: 0-2. Pas vijf minuten voor rust kon De Hollandiaan voor wat gevaar zorgen, hetgeen na een hands bal van Bram Morin tot een aantal schoten in de Maasslui se muur leidde, waarna laatste man René de Vette krachtig uithaalde. Zijn schot stuitte via doelman Cees van Eyk en de kruising het veld in, waarna rechter spits Martin de Jong weinig moeite had" om de opkrabbe lende keeper te passeren: 1-2. VDL liet in de laatste minuut voor rust de kans liggen om de wedstrijd in een vroegtijdig stadium te beslissen, toen Gerrit van der Bend John Broeder met een duwtje ver hinderde te koppen, hetgeen een strafschop opleverde. Deze werd door Jan van Altena te zacht ingeschoten, zodat Hans Verhart dankzij een snelle ref lex redding kon brengen. Plaag De .Hollandiaan bleef in de tweede helft hard werken ora tot een gelijkmaker te komen, doch kwam - op de eerste mi nuut na - niet meer tot verras sende openingen, terwijl aan de andere zijde met name Jan 1 van Altena een plaag bleef voor de Vlaardingers, wat ech ter pas vijf minuten voor hel einde verruiming van dc mar ge opleverde. Via de „oprui mende" Hans Bos belandde de bal bij Charles Ebeling, die Jan van Altena de diepte in stuurde, terwijl voorstopper Henny Breedveld eerst „vra gend" naar zijn grensrechter inzette en daarna pas de ach tervolging inzette. De minima- Je voorsprong was voldoende voor Jan van Altena: 1-3. „Ik ben uitermate tevreden met de punten, terwijl ook het zelfvertrouwen bij de jongens duidelijk weer aan het terug komen is. Alleen de afwerking moet nog wat verbeterd wor den", oordeelde de winnende trainer Cor van Nieuwenhui- zen, die zich met de winst dui delijk uit de onderste regionen gaat afscheiden, terwijl zijn verliezende collega Hans Rui tenberg in de rode zone blijft hangen, „Geen paniek. We hebben een te goede ploeg om weer te degraderen. Er is ook 'keihard gewerkt tegen VDL, maar het blijft moeüijk als je constant tegen een achterstand aankijkt", aldus de Vlaarding- se oefenmeester. Vlaardingen Een aanval lend machteloos HVO heeft de eerste thuisnederlaag sinds twee jaar moeten slikken te en Hoogvliet Twee-nul was iet trieste resultaat van twee maal vijfenveertig minuten zonder de ware vechtlust strij den. Slechts nadat de 2—9 achterstand was bereikt, wist HVO de moeite op te brengen om de mouwen enigszins op te stropen en iets aan het nega tieve doelsaldo te doen, maar helaas was het te laat 7, schreeuw van Hans Verhart ten spijt, de voorzet/schot* /lob van Charles Ebeling treft doel. VDL leidt met 0-2. J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6