8 szc Harga en Vlaardingen doen het goed UVG en DWS aan de leiding Vlaardingers slaan toe Henneveïd en Kars: onverwachte gezichten op EK Juventus-dames op de goede weg verrast tegen Lansingh uitblinker Vlaardingen/Schiedam - Ondanks het slechte weer ging het grootste deel van de korfbalwedstrijden gewoon door. Spirit was al op weg naar ODI, toen de consul het veld alsnog afkeurde. Een uitstekend weekeinde was het voor Vlaardingen. Zetf behaalde het een uiterst nuttige overwin ning in Rotterdam, terwijl de concurrenten Merwic en de Zwervers de punten deelden. Hollandiaan dwingt Treffers gelijkspel af (d) 11-11 UVG-EHC (h) 23-16 Animo 2-DWS (h) 6- 15 maandag 27 oktober 1880 VO/SC/WW Botterdam - Een verrassende overwinning, dat was de 7-2 zege van SZC op de Lansingh. Zeker als men naar de aanloop van dit seizoen kijkt, want toen werden de Schiedammers met 7-0 afgedroogd. De heren van WIK leden opnieuw een nederlaag, nu waren Zilver meeuwen de sterkste: 10-4. De Shell-dames bleven wederom ongeslagen, het derde team van ZPB/Unico werd nu het slachtoffer: 1-5. De dames van Viking bevochten een moeiza me 4-3 overwinning op de Lansingh. Lansingh-SZC 2-7 Een zeer sterk SZC wees het sterker geachte de Lansingh na een moeizaam begin pro bleemloos terug. In de eerste periode hadden de Schiedam mers de grootste moeite met de zone-verdediging van de Lansingh, zij kwamen dan ook niet tot gevaarlijke aanvallen. De Lansingh daarentegen creëerde wel mogelijkheden, maar de goed spelende Leen van Noortwijk kon maar een maal gepasseerd worden. In de volgende perioden en met name in de derde periode trok SZC de wedstrijd naar zich toe. In het tweede kwart na men de Schiedammers een voorsprong: 1-2. In de derde periode liep SZC overtuigend weg, met name het goede spel van Paul Gast, Dennis van Alphen en Wim de Jong was hier debet aan. De laatste pe riode ging dan ook met een comfortabele 1-5 voorsprong in. In die periode kwam SZC totaal niet meer in gevaar. Zilvermeeuwen-WIK 10-6 WIK lijkt een degradatie-kan, didaat te worden, want er werd nu opnieuw verloren. Een nederlaag die niet nodig was geweest, want in de eerste periode werden de Vlaardin gers volkomen overtroefd door de gastheren:4~0. Deze marge bleek de gehele wedstrijd een te grote hindernis te zijn, In de derde periode werd het nog wel 5-4, maar in de laatste spelperiode reageerde WIK te emotioneel op beslissingen van de leiding. Hiervan profiteerde de Zilvermeeuwen. ZPB/Unico-Sheil 1-5 Een regelmatig bevochten overwinning, want de gehele wedstrijd waren de Vlaarding- se dames de betere. ZPB kon alleen in de tweede periode iets terug komen: 1-2. Maar di rect hierop trok Shell de za ken recht (1-3). In de laatste twee perioden was er geen vaütfe meer aan de lucht voor Voorburg Twee Maassl ui- se invallers sierden het Eu ropees kampioenschap voor landenteams in de 'Vlieger- molen' in Voorburg voor Nederland op. Mahorokan- eigenaar Koos Henneveïd verving de wegens familie omstandigheden afwezige bondscoach Peter Snijders en ook Iman Kars (tot 95 kilo) mocht onverwacht in actie komen, nadat eerst Henk Numan (griep) en la ter Hennie Pleizier (gewis seld) afvielen. Het Neder landse team, waarbij ook V laar dinger Rob Hoogen- dijk en Mahorokan's Coen Backelandt als vaste keus zaten, behaalde een bronzen medaille. „Er was weinig te vertellen. Ik wist wat me te doen stond", vertelde Henneveïd ontspannen. „Daarbij ken ik bijna alle jongens goed. Een telefoontje met Snijders was voldoende. Ik vind dat de ploeg en vooral de jongens uit deze regio het goed heb ben gedaan, zeker gezien de gemiddelde, leeftijd. Hoog endijk en Backelandt zijn 21 en Kars zelfs 20". Rob Hoogendijk (tot 60 kilo) kreeg in de eerste wedstrijd tegen West-Duitsland een miniem verschil (koka) te verwerken. De Zweed Höggvist was geen pro bleem, maar in de halve fi nale met Rusland kreeg de kleine Vlaardinger een vol punt van Olympisch num mer drie, Emizh. In de wed strijd om de fironzen 'plak tegen Engelsman Bell zorg de Hoogendijk wel voor het eerste stimulerende punt door na een yuko achter stand terug te vechten tot een koka voordeel. Coen Backelandt verging het tot 65 kilo minder glo rieus. Achtereenvolgens de Westduitser Kindi, de Zweed Persson, de Rus Ta- ranakow en de Engelsman Brown toonden zich allen sterker, al was er zeker be door Emilfi Schelvis wondering voor de mentali teit van de Marahorokan- iudoka. Iman Kars, ingeval len voor de wat tegenval lende Pleizier, mocht het genoegen smaken tegen de Zweed Fastör Lopez na 18 seconden een winnende armklem-te noteren, maar omdat de Rus Shurov ook Kars op een klem tracteer- de, was de balans snel ge lijk. Dat de zeer vechtlustige Kars ook op karakter de Engelsman Stewart ver sloeg, gaf het optreden van de jonge Maassluizer in het Nederlands team alleen maar cachet. Henneveïd tot s^ot: „Ik weet ook wel, dat er een aantal landen zijn weggebeleven en dat hier niet de allersterksïen van Europa bijeen zijn. Maar er blijven zat judoka's over, die voor Nederlanders, "vooral jonge, heel moeilijk zijn". Fiks-Oranje Nassau 3-0 In Oegstgeest was het eerste kwartier alleen maar belang rijk. Fiks deelde de eerste tik uit en had na een kwartier een 3-0 Voorsprong, min of meer 'veroorzaakt door Vlaardingse defensiefouten. Daarna werd Oranje Nassau wel sterker, maar in de tweede aanvalsopstelling bleef het machteloos. Fiks presteerde ook niets meer, zodat de eindstand 3-0 bleef. Maassluis-I Jssel vogels 3-5 Een week gedwongen rust deed Maassluis beslist geen goed, .vooral ook omdat het in de zaal traint. Daarnaast weigerde het'de taktische op drachten van de coach uit te voeren en kreeg zodoende de eerste thuisnederlaag te in casseren. IJsselvogels open de, 0-2, daarna kwam Maas sluis op gelijke hoogte. De Moordrechters gingen echter met 3-2 rusten. Na de thee liepen ze uit tot 4-3 alvorens een strafworp 4-3 betekende. De eindstand werd 3-5. Doel punten: Martin Beigwerff, Wil ma Nieman en Leo van der Vaart. Succes-Charlois 3-3 Geep van beide teams kon t echt aanspraak makén op de overwinning. De beide de fensies waren heer en mees ter in een over en weer gol vende korfbalwedstrijd. Charlois nam een 1-0 voor sprong en kon pas in het tweede bedrijf 0-2 aanteke nen. Marga Bijl nivelleerde de stand, 2-2. Peter van der Zouwen gaf Succes, middèls een strafworp, een voor sprong. Charlois had echter nog een antwoord, 3-3. TOV-Harga 5-8 In een bikkelharde wedstrijd heeft Harga in de uitwed strijd toch de volle winst kunnen pakken en daardoor tevens de tweede plaats. In de eerste helft overheerste Harga en sloot af op 0-4. In de tweede helft liep Harga naar 0-6- eer TOV terug kwam tot 1-6. Harga bleel overheersen en liep weg naar 2-8. In de slotfase liet Harga de teugels vieren om blessures te voorkomen TOV kon daarom terugko men tot 5-8. Doelpunten Anja Pranger (2), Chris Al- blas (3), Rob Bons (2) en Ka- rel van der Linden. WION-Vlaardingen 4-6 In deze voor het 'Rotterdam se' belangrijke wedstrijd heeft Vlaardingen slechts ir de beginfase wat moeite ge had met WION. Daarns kwam het op gelijke hoogte en trok het initiatief naai zich toe. De overwinning kwam daarna niet meer ir gevaar. Vlaardingen sloot af op 4-6. Doelpunten: Rene Zwets (2), Rik Brouwer, Rier Roozendaal en Corrie er Ruud Stam. i WF in da verdediging tegen Treffers, dat evenwel een nederlaag van de Schiedammers moest Incasseren. Een time-out was voor Broteco tegen Starlilt 2 slechts zeden een echte noodzaak. Schiedam /Vlaardingen De handbaldames van Hollan diaan speelden met 11-11 ge lijk tegen Treffers, dat drie jaar geleden voor het laatst een competitiepunt verloor. De UVG-darnes wonnen met 7-5 van Snelwiek en blijven aan de leiding. De heren van DWS wonnen uit van Animo 2 en staan met Ancora 2 aan kop. De UVG-heren speelden EHC naar een 23-16 nederlaag, terwijl de Hollandiaan-heren voor niets naar Leiden reis den, omdat de scheidsrechters verstek lieten gaan.In de afde ling de volgende uitslagen: Vi- res-DWS (d) 5-9, Atomium- HVK (d) 8-5 en bij de heren Unitas-Saturnus 18-18, Tref fers-Wilton 24-29 en WIK-Spi- rit 12-11. tt Hollandiaan-Treffers In de met spanning tegemoet geziene wedstrijd hebben bei de teams niet voor elkaar on der gedaan. Pas na een kwar tier kon Hollandiaan uitlopen van 1-2 naar 2-6. In deze pe riode oogstte keepster Marleen Bakker met een aantal schitte rende reddingen veel lof. Vlak voor de pauze kwam Marleen Bakker ongelukkig ten val en Treffers profiteerde daar ge lijk van, 4-6. Dxrekt na rust een offensief van Treffers wat de gelijkma ker opleverde, 6-6. Hollan diaan ging verbeten door en nam weer een voorsprong van drie doelpunten (6-9) met nog vijf minuten te gaan. In deze laatste minuten werd er nog zeven keer gescoord, vooral uit strafworpen. Vlak voor tijd stopte Marleen Bakker een strafworp en zodoende moest Treffers voor het eerst in drie jaar een competitiepunt inle veren. UVG-Snelwiek (d) 7-5 De UVG-dames wilden na vo rige week voor eigen publiek tonen dat de ploeg gegroeid is. Dit lukte in de eerste helft uit stekend. Al na 30 seconden scoorde UVG 1-0, waarna de ploeg door snel en goed aan- valspel Snelwiek onder druk hield. Zonder problemen speelde UVG het verrassend sterk geworeïen Snelwiek dan ook naar een 5-3 ruststand. Na de pauze was UVG wat uit haar ritme, waardoor de score na 16 minuten weer gelijk was, 5-5. Nu was het Karin ten Wolde die voor UVG scoorde, haar derde treffer betekende 6-5. In de laatste minuut be nutte Ellekc Bierhoff haar tweede strafworp en daarmee haar vierde doelpunt, waar door UVG met 7-5 de punten in eigen huis hield. De heren van UVG hebben zich gerevancheerd voor de nederlaag van vorige week te gen Hellas 2. In de eerste helft ging het scoren beide teams vlot af, zodat er na 15 minuten spelen al 8-7 op het scorebord stond. Bij EHC werden de meeste doelpunten gescoord door de linkshandige nummer tien; van de eerste zeven doel punten nam hij er zes voor zijn rekening. UVG nam langzaam afstand van EHC en met de rust was het verschil drie doel punten: 13-10. Na de pauze haalde EHC op tot 15-13, maar enkele break-outs zorgde er voor dat de stand opliep tot 20- 14. Vooral René Bos en Aad Ham wisten regelmatig de EHC-doelman te passeren, waardoor de Schiedammers verdiend met 23-16 wonnen. DWS begon matig waardoor Animo een 2-1 voorsprong kon nemen. Hetsterkere DWS haalde de achterstand in en nam een 2-4 voorsprong, welk verschil lang op het scorebord bleef. Na 4-6 en 5-7 ging DWS over op break-out, waardoor de rust kwam met 5-10. Na rust een zeer sterke verdedi ging, waardoor Animo in de tweede helft nog maar één doelpunt kon maken. Dooi lang op balbezit te spelen kon Animo niet in zijn spel komenï waardoor DWS overtuigend de tweede zaalzege boekte mei 6-15. Vlaardingen In een rechtstreeks duel tegen Starlift 2 heb ben de heren van de volleybalvereniging Broleco zich nu de finitief op de tweede plaats in de eerste divisie B genesteld. "Doordat Broleco op de oorspronkelijk geplande datum ver der in het seizoen niet over zaalruimte kon beschikken, moest deze wedstrijd worden vervroegd naar afgelopen weekeinde. Toen deed zich het merkwaardige feit voor, dat fix een tijdsbestek van twee weken Broleco en Starlift el kaar twee keer in een competitieduel moesten bekampen. De eerste wedstrijd werd door Starlift gemakkelijk gewon nen (3-0), toen ontmoetten de Voorburgers vorige week Val- kenbcrg/M en werden door hen in nog geen drie kwartier van het veld geveegd. Spliethoff en een uitstekend blok van Leen van Bree werd toch met 16-14 de eerste set binnengehaald. Uitblinker Absolute uitblinker was echter John Rol, die praktisch een fout loze wedstrijd speelde. Zeer geconcentreerd in de verdediging en ook aanvallend erg sterk, was hij één van de bepalende spelers die Broleco in de tweede set snel op een 8-0 voorsprong zette. Hoewel Broleco in die periode ijzersterk speelde, konden de Vlaardingers dit spel toch niet volhouden en Starlift kroop lang zaam maar zeker dichterbij tot 12-11. Toen werden de Vlaardin gers weer even wakker en duidelijk werd dat een werkelijk ge concentreerd Broleco voor Starlift te sterk is (15-11). Qe grote vraag was in hoeverre Starlift zich van deze-mentale Formaliteit opdoffer bad hersteld en of Broleco dit aangeslagen Starlift nu Wel.zou kunnen pakken. Het zag er in het begin niet naar uit Starlift speelde beter en nam een voorsprong, maar toch kon Broleco op 11-11 de. score gelijk trekken. Het leek erop dat Bro leco gelijk naar setwinst zou lopen, want de Vlaaringere kwa- tjnett met 14-12 voor te staan. Starlift kwam echter terug tot 14- 14, maar na onder andere een magistrale redding van Steven De laatste set bleek een formaliteit Broleco kwam met 2-0 ach ter te staan, maar vooral door John Ral en Steven Spliethoff werd al snel een 8-3 voorsprong bereikt Starlift zakte door on derling gepraat steeds verder weg" en zonder veel problemen werden de drie wedstrijdpunten binnengehaald. De laatste set eindigde in 15-4. Do dames van WIK gingen thuis tegen HVOS met 9-14 ten onder, deze Vlaardingse schotpoging ten spijt. Schiedam/Maassluis - Weer zijn de basketbalheren van Ju- ven tus er niet in geslaagd om de eerste winstpunten binnen te halen. In de thuiswedstrijd tegen Snel uit Dordrecht werd wel goed gespeeld, maar in de slotfase bleek Snel toch te sterk. De dames van Juventus zetten de opgaande lijn voort en versloegen na een gezapige wedstrijd Groene Uilen uit Groningen met 71-69. Hier door nemen de Schiedamse dames hopelijk voorgoed af scheid van de hinderlijke laat ste plaats op de ranglijst Zowel de dames als héren van het Maassluise Green Eagles boekten dit weekeinde winsit. Na het verlies tegen OSG vo rige week wisten de dames zich goed te herstellen, on danks het feit dat Annemarie Sperling nog steeds gebles seerd is en dat Ingrid van der Kuil opgenomen is in het zie kenhuis om haar meniscus eruit te laten halen. Het Haag se Argus werd met 59-45 naar huis gestuurd. De heren, die op bezoek moesten bij Crac kerjacks in Amersfoort, kon den naar hartelust dollen, want pas bij 130-84 floten de scheidsrechters voor de laatste keer. Juventus-Groene Uilen 71-60 Coach Frits Spaak had zijn speelsters opdracht gegeven om iedere keer als de Gro ningse gasten balbezit hadden snel er naar toe te stappen, zo dat zij geen schotkans zouden krijgen. Deze taktiek slaagde prima en de Groene Uüen za gen, ondanks de hogere klasse ring, geen kans om afstand te nemen. Hierdoor ontstond een gelijkopgaande eerste helft, die met een 37-35 stand werd af gesloten. De tweede helft leef de Juventus gedurende een korte periode op en nam een voorsprong van zon tien pun ten. Daarna verzandde de wedstrijd weer in hetzelfde beeld van voor de rust, zodat Juventus een nieuwe overwin ning wist te behalen. Juventus-Snel 81-93 De heren van Juventus heb ben deze keer erg goed ge speeld en dat geeft de burger moed voor de volgende keer. Na een flitsende start, waarii Juventus met maar liefst 204 voor kwam, herstelden de gas ten zich prima en liepen zeik over de Schiedammers heerC omdat de 1-3-1 zone van coadj Carel Verwer erg veel krach) had gekost. De ruststand wa; dan ook duidelijk in het voon deel van Snel: 38-47. De twee de helft startte Juventus weet erg goed en het verschil was snel teruggebracht tot twee punten. Na een aantrekkelijk duel wist Snel echter in ae slotfase de wedstrijd te beslis sen, nadat Juventus een paar keer slordig balverlies had ge leden. 1 Green Eagles-Argus 59-45 De dames van Kees Brugman hebben tegen Argus de draad weer opgepakt en wisten voor de vijfde maal winst te beha len, terwijl slechts eenmaal verloren werd. Het Haagse Ar gus was niet in staat-om een gehandicapt GE af te stoppen, welke middelen er ook in strijd gegooid werden. Na een slome eerste helft, waarin GE gemakkelijk afstand kon né* .men tot 29-13, kon Brugman in de tweede helft al zijn speelsters aan bod laten ko men, zonder dat dit ten koste ging van de voorsprong. Op vallend was de sterke rol ok Annet van de Helden vervul de met haar sublieme passes, waaruit keer op keer eenvou dig gescoord kón worden. Crackerj acks-Green Eagles 84-130 Zonder dat het erg veel moeite heeft gekost, hebben de here» van GE een monsterovsrwia* ning behaald. Al snel wem duidelijk dat het coacblo» Crackerjacks geen partij ZOU zijn voor het hechte GE. Bón ding viel slechts op en dat w» het feit, dat tijdens de jadtf naar een hogere score het ven dedigen nogal slordig werd uitgevoerd, waardoor de gast heren zo nu en dan eens een paar puntjes mochten pakkea Het gemak waarmee iedere^ van GE wist te scoren, sten** coach Jaap Boon uiteraard t», grote tevredenheid. Topscortf waren Peter van der Waal Ton Thomassen met respect^ velijk 24 en 20 punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8