Voetballers laten liet afweten Dat gaat te ver. SPOII KORT 1 Spanning bij handbal Sport- agenda Bij huldiging van kampioenen in Maassluis Maassluise judoka Koen Backelandt: fr NCRV naar Zwaluwen... Coopertest Spirit en Vlaardingen in spanning Waterpoloërs thuis donderdag 30 oktober 1580 j VD/SC/WW I door Emlle Schelvis 'Ik ben eigenlijk nooit weg geweest' Maassluis Opvallend was het wel. Koen Backelandt, koud drie maanden in de se- niorenkernploeg opgenomen, was mis schien nog de rustigste van de zeer jonge Nederlandse judoploeg, die afgelopen weekeinde een bronzen plak op de Europe se kampioenschappen in Voorburg ver overde. De 21-jarige Maassluizer, die zich nauwelijks op landelijke bekendheid mag roemen, liet ondanks zijn vier verloren partijen geen teleurstellende indruk ach ter. Zijn eerste echte krachtmeting met vier toppers op het hoogste internationale ni veau, leverde zeker geen pak slaag op. Ik ben niet ontevreden, al hoewel ik de indruk kreeg, dat veel mensen nog nooit van mij hadden gehoord. Ik ben eigen lijk nooit weggeweest", stelt de momenteel in de tuinbouw werkzame Koen Backelandt vast, „In Zuid-Holland ben ik, dacht ik wel. aardig bekend. Je moet niet vergeten, dat tót mijn achttiende jaar judo en het trainen, wat daarbij hoort, hoofdzaak was. Samen met broer Kolf zat ik bij Mahoro- kan en dat betekende vaak ie dere dag trainen. Dat wilden we zelf óók. We waren er gek genoeg voor. Het ging zó goed, dat ik individueel alleen al vijfmaal kampioen van Zuid- Holland werd en met de teams ook nog van heel Nederland. De prijzen waren haast niet meer te tellen. Van mijn zes tiende tot achttiende jaar mocht ik dan ook in de kern ploeg van Karei Gietelink, de huidige bondscoach van de da- mesploeg, plaats nemen. Toen stond ik al tegen de jongens van Hoogendijk en Leo van Oosten". En eerlijk daaraan toevoegend: „Van Hans heb ik trouwens nooit kunnen win nen". „Het ging verder eigenlijk uit stekend, behalve dan op school. Ik heb toen bewust het judo laten varen» om m'n HAVO-diploma te halen. En dat is dan nu gelukt en omdat ik nu een baan heb, waar ze me volledig steunen in het be drijven van mijn sport, kan ik zo'n twee uur per dpg trainen. Kijk, bij de senioren is het ei genlijk dus in eerste instantie blijven steken. Toen ik op m'n elfde jaar pas bij Mahorokan kwam, viel ik precies in het 'vijfjarenplan van Hennevetd. Met de jeugd was het ook fan tastisch. Zulke sterke teams. Kijk. in het begin was ik altijd het jochie wat klappen kreeg en stond te janken. Maar ik heb me er boven uitgevoch ten". Van het enorme talent dat de Maassluise sportschool Maho-' rokan onder geestelijke heer schappij van Henneveld uita demt, vormt Koen Backelandt samen met Iman Kars de voorhoede. „Er komen er nog meer aan. Dat is allemaal dankzij Henneveld", zegt Coen, die zijn bewondering voor Henneveld, maar ook Snijders niet onder de overbe kende stoelen of banken steekt, „Die twee zouden el kaar goed aan kunnen vullen, Henneveld, de tacticus en Snij ders, de technicus. Ik krijg nu van allebei training en reken er stellig op, dat ik nog voor uitgang zal boeken". Bij de afgelopen Nederlandse kampioenschappen in 's-Cra- venzande kwam Koen Backe landt niet verder dan een der de plaats achter Hans Hoogen dijk en Harry van de Brand, beiden inmiddels verdwenen van het tot 65 kilo-platform. Koen: „Op internationale toer nooien, als lid van Mahorokan, zat er ook nooit meer dan een derde plaats in. Een soort ob sessie, die derde plaats. Ik ben trouwens als eens eerder derde van Nederland geworden, maar dit jaar word ik Neder lands kampioen. Ik ben voor niemand bang. Het moet ge woon lukken". Eén ding is zeker: aan steun ontbreekt het Koen Backe landt niet: „Behalve mijn broer Rolf, die zelf tweede jaarsstudent fysiotherapie is en ook video-opnamen maakt van mijn partijen, waar ik enorm veel van leer, heb ik veel te danken aan mijn ou ders, Mijn moeder is zelf fysio therapeute en de medische be geleiding is dus uit de kunst". En lachend: „En Pa is zelfs m'n grote sponsor. Nee, hoor, de gehele familie is zeer bij de prestaties betrokken. Dat is voor mij echt een stimulans. Er is altijd interesse, maar ja, dat kan ook met anders in een gezin waar vier jongens aan judo doen". Vandaag: Rovok-Holy* (dames) Basket Boys-Charlois (d), Westwijkhal, 21 uur Vrijdag: Hoïy-Hou Stand 2 (h), L/ssabonweg, 20.15 uur Holy 2-Sunlight (d), Lis- sabonweg, 19 uur Huldiging bij korfbalclub CDO, te Maasland, 20.45 Vlaardingen De voetbal wedstrijd in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal, Zwa luwen-I Jsselmeervogels, krijgt bezoek van de NCRV-radto. Vanwege het tijdstip van uit zending is het aanvangsuur verschoven naar 15.00 uur. De radio-verslaggever, die het terrein aan de Zwaluwenlaan komt bezoeken, is Leo Touw. Vlaardingen De atletiekve reniging Fortuna houdt zater dag de maandelijkse Cooper test voor jong en oud op de baan aan de Marnixlaan. Tus sen 10 en 11.30 uur kan er wor den gestart in groepen van twaalf. De Coopertest is geba seerd op het meten van het uithoudingsvermogen, door middel van een 12-minuten- loop. Aan de hand van een ta bel kan worden bepaald hoe bet met de lichamelijke condi tie gesteld is. Degenen die voor het eerst meedoen, ont vangen bij inschrijving gratis bet Fit-boekje, waarin de afge legde afstand kan worden bij gehouden. Maassluis De huldiging van sportkampioe- nen in Maassluis heeft nog eens te meer be wezen hoezeer de inbreng van de voetballers wordt overschat ten aanzien van de andere sporten. In de burgerzaal van het Stadhuis in de Koninghoek werd dat, nadat de sprekers (voorzitter van de Maassluise Sportraad Koos Smit en burgemeester Van Es) het geheel hadden ingeleid, duidelijk. In wat qua sport beleid zeker de meest progressieve gemeente van de Waterweg mag worden genoemd, was kampioen VDL met slechts vijf en de zaal voetbalploeg Excelsior M met drie spelers vertegenwoordigd. De bekende qorkondes met vaantje waren wel degelijk voor iedere sporter bestemd en de overige te huldigen teams, zoals die van onder andere budosportvereniging Mahorokan, volleybalvereni ging MVC en basketbal vere niging Green Eagles, gaven. door Kor Kegel met een enkele uitzondering daargelaten; acte de précen-, se. Zeker een slechte beurt, ais men nagaat dat men de eer van een Maassluise sport er mag delen met topsporters als de judoka's Iman Kars (vandaag vertrokken naar de Verenigde staten), Liesbeth Beeks (naar de WK) en Yo- 0 0 Vlaardingen Het gaat de korfbalvereniging Vlaardingen een beetje te ver dat burgemeester IVim Kieboom de bevol king oproept om aan een - financiële actie van FC Vlaardingen mee te doen. Voorzitter Cher Willemsen vraagt zich af wat er gebeurt als deze actie mislukt, waardoor de FC gedwongen zal zijn bij het gemeentebe stuur aan te kloppen. „Zal de burgemeester", zo schrijft hij in de club- krant, „dan ook een dringend beroep doen op* het gemeentebestuur om hulp te bieden aan deze club". Ten derde vraagt Wil lemsen zich af op Wim Kieboom bereid is om in de toekomst alle acties van Vlaardingse vereni gingen te steunen. Om dat FC Vlaardingen zijn financiële actie voert met een puzzel, heeft KV Vlaardingen, om in stijl te blijven, ook een puzzel samengesteld. landa van Meggelen (even eens naar de WK in New York). Naast de gebruikelijke felici taties werd er ook vooruit gekeken. Vooral in de dis cussie, die daarna op stapel stond met betrekking tot de relatie sponsoring-vereni- ging, Heten de voetballers (de bestuursleden uiteraard uit gezonderd) het afweten. Het loffelijk streven om de sport ers daadwerkelijk bij de 'randverschijnselen' van hun sport te betrekken, werd dus niet door iedereen op prijs gesteld. In vele gevallen be trof de huldiging slechts een formaliteit. Betrokkenheid is een woord, dat steeds meer schijnt te moeten verdwijnen uit het verenigingsleven. Uitzonderingen (zoals Maho rokan. dat puur op eigen kracht en eigen manschap pen draait) daargelaten. MSttaS Huldiging van sportkamploenen In Maassluis Schiedam/Vlaardingen Precies twee weken voor dat de zaalcompetitie be gint. neemt de spanning op de korfbalvelden met betrekking tot de herfstti- tels gestaag toe. Spirit, dat zaterdag vrij is en alleen het afgelaste duel tegen ODI nog voor de boeg heeft, heeft de beste pa pieren, maar ook Vlaar dingen ligt nog volop in de race. Met het goede re sultaat tegen WION nog vers in het geheugen, moet het team van Ron EK ook tegen concurrent Merwic goed uit de verf kunnen komen. ODI moet het in Reeuwijk één en ander goed te maken. opnemen tegen de gelijkna mige club, dat zich inmiddels onderaan de ranglijst weet en om zijn stand verplicht is daarin verandering te bren gen. Een paar kilometer ver derop krijgt Oranje Nassau te maken met Tempo, een te genstander wiens naam ge noeg zegt. De Vlaardingers hebben ten aanzien van de 'misser' tegen Fiks wel het ander O DO thuis tegen Nieuwer - kerk en Hoekse SV in Bode graven hebben dezelfde be langen: namelijk winst om de terugkeer kracht by te zetten. Maassluis heeft voor eigen publiek iets recht te zetten ten aanzien van vorige par tijen. Tegen DVS'69 uit Hen drik- Ido-Ambacht moet dat ook mogelijk zijn. Harga moet, wil het de wedloop met TOP tot in de laatste se conden volhouden, aan de Harglaan simpel van GKV kunnen winnen. Mei Succes gaat het wat minder glorieus. Veel puntenverlies hebben de Schiedammers al kansloos gemaakt voor de titel. Tegen het puntloze Velox mag Suc- -ces voor eigen publiek op weinig problemen stuiten. Vlaardingen/Schiedam Zaterdagavond spelen drie Vlaardingse waterpoloclubs thuis in het Kolpabad. De ongeslagen dames van WIK ontmoeten de reserves van Zian/Vitesse (20.30 uur), daarna komen de heren van Shell aan de beurt tegen Kempvis en het ongeslagen Viking (heren) tegen Nauti lus om 22 uur. SZC speelt in bad West (19.10 uur) tegen het erg snelle Merwede. Wanneer de Schiedammers de vorm van vorige week kunnen continueren, dan moet het een overwinning kunnen opleveren. De W Vlaardingen heeft samen met Pollux in een afsluitende bouw- vergadering met de aan nemerspet nog op. de VRSR in de persoon van secretaris Teun Goedk- necht een weerstation aangeboden. Er werd nog gememoreerd, dat de ge hele bouw precies vol gens de fmancele en tijd- plannmgen is verlopen. Programma lichtwed- stryden Vlaardingen: 4 november. Vlaardingen- Xerxes (za), li november: Vlaardingen 2-ALexan- dria, 13 november. Vlaar- dingen-Boonstoppel ver ven, 8 december: Vlaar- dingen-RVB-elftal. Jan Gordijn is voorzit ter af bij de wielerclub Harga. Op de laatste le denvergadering legde hij zijn functie neer. Hij ts 7 jaar voorzitter geweest, maar vond het om een aantal redenen beter dat een ander de club gaat leiden. Cher Willemsen van de KV Vlaardingen vraagt zich af of een actie ten aanzien van de tweede sporthal, die er nog steeds niet is. wel enige zin heeft. Volgens hem niet, „Toen we in decem ber '79 samen met Oranje Nassau en Spirit een brief stuurden aan B en W over dit onderwerp, kregen we pas mei '80 bericht. Dat antwoord was nog nietszeggend ook". Hij oppert nu de gedachte, dat B en W hebben het ontzettend druk hebben en weinig geïnteresseerd zijn in de problemen van de Vlaar dingse sportclubs. Het tweede team van, VZC behaalde de eerste plaats in de nationale F- competitie zwemmen. Rijnmond, dat met een groot aantal doven en hardhorenden aan de start verscheen, werd tweede, de Lansingh 2 en Barracuda volgden. Het eerste zaalvoetbal team van de VV Vlaar dingen trekt zich begin volgend jaar terug op de Canarische Eilanden om zich voor te bereiden op de bekercompetitie. Een aanbevelingswaardige suggestie. In verband met de re novatie van het trai ningsveld op sportpark Thurlede, heeft Hermes DVS zijn binnenveld ten dele beschikbaar gesteld voor de gedupeerde Thurlede'-verenigingen. De eerste teams van de voetbalverenigingen Zwaluwen en VFC heb ben geoefend onder het licht van de VV Vlaar dingen. Omdat de beide verenigingen iedereen 'tijdig' var? dit gebeuren op de hoogte brachten, konden 'vele* Vlaardin gers er zich over verba zen, dat de zondagama- teurs van VFC hun za terdagcollega's met de 6- 3 de das omdeden. Hermes DVS rekent vanwege het toch spoedi ge herstel over drie we ken alweer op een come back van spits Frans Schaap. Jan Hanemaaijer van de schietclub Maasland kwam deze week met de hoogste score voor de dag. Hij kwam tot 100 punten, gevolgd door clubgenoot A. Moerman met 98. Bij DVO'32 de laatste tijd mets dan verheugen de berichten in de week brief. Zelfs zijn de Vlaar dingers nu al herfstkam- pioen geworden. De problemen bij Ursus met de dames-trimploeg zijn uit de wereld. De da mes hebben nu een eigen commissie, die uit de da mes N. Janssen, W. Mau- wens en E, Klein bestaat Het materiaal wordt ver zorgd door de heer F. Schurrmans. Hermes DVS houdt za terdag 15 november een bingo-dansant op Harga. Medewerking verleent het-huisorkest en er zijn mooie prijzen te winnen. Vlaardingen/Schiedam Bij de handballers in de der de divisie dames is er nu al sprake van grote spanning. Kanshebber MMO moest de eerste de beste zaalwcdstrijd al punten afstaan aan Snel- wiek. Zondag krijgen de da mes van Hollandiaan te ma ken met MMO. De dames van UVG sjielen tegen de re serves van Ancora en dat kan de nodige moeilijkheden opleveren. De heren van Hollandiaan ontvangen in de Westwijkhal Rijnstreek. Pro gramma: Ancora 2-UVG (d), Ancora 2-UVG (h), Snel wiek 2-Unitas (h), Actief 2-WIK (h), ADO-WIK (d), HVK- Atomïum 2 (h), HVK-HVOS (d), Hollandiaan-MMO (d), Holland iaan-Rijnstreek (h), DWS-OIga/S (h), DWS-Ato- mium (d), WF-DES (d), WF- Roda (h).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5