Eerste nederlaag van Vlaardingen Geweldige stimt De Korenbeurs Grote vreugde bij Vlaardingers erkel verrast Vlaardingse koploper Pollux mist werkers 5-5 tegen Tempo Team msmsm Eerste punten voor B&P-dames Uit geschakeld Schiedam niet in gevaar Harga snel winnaar nmm mpmm a ODO huldigt zilveren jubilarissen Evergreen blijft winnen wmm Vlaardïngen/Schiedam Ondanks de kou en de slechte velden werd er een volledig korfbalporgramma verspeeld. Vlaardingen kreeg de eerste nederlaa^te incasseren, terwijl ook Suc ces de.titeïaspiraties na het verlies tegen het laag ge klasseerde Velox ook wel. kan vergeten. Tempo-Oranje Nassau 4-5 Oranje Nassau paste zich het beste aan, terwijl Tempo te vaak probeerde tegen wind in te schieten. Binnen één minuut kon men wisse- len. want beide teams scoor den toen. Tempo nam weer een voorsprong, maar daar na kwam Oranje Nassau los van de tegenstander en kon met 2-3 gaan rusten. De eerste aanval na rust was direct raak, 2-4. Ondanks de kans om verder uit te lopen werd het 4-4. vooral omdat de Nassau-aanval vast zaL Met: nog een kwartier te gaan werd het 4-5 en dat bleef zo. Doelpunten: Ton Sluimer, Sjanie Bot, Bram van Zelm, Kees en Jacob van der Kooij. Maassluis-DVS'69 5-6 Na afloop was Maassluis he vig verontwaardigd en had er maar én woord voor oven bestolen. Bij de. stand 5-6 werd de gelijkmaker af gekeurd. Slechts één per soon, scheidsrechter Troost, zag de overtreding en beze-' gelde daardoor de nederlaag voor Maassluis. Na het te leurstellende resultaat vori ge week kwam er nu een gemotiveerde ploeg binnen de lijnen en nam een 2-0 voorsprong, maar de teams gingen bij 4-4 rusten. Direct na de hervatting werd het 5-4, DVS had een antwoord klaar en kwam op 5-6. Na de afgekeurde tref fer raakte Maassluis geïrri teerd en DVS hield door tij- drekken de bal en de over winning in de ploeg. Doel punten: Leo van der Vaart, Marja van Aalst', Jaap Pol dervaart, Mieke Montizaam en Martin Bergwerff. Reeuwijk-ODI 6-6 Vooraf had ODI de beste papieren en misschien heeft dat tot een zekere onder schatting geleid. In een aar- dige wedstrijd hielden de ploegen elkaar tot hel einde toe op gelijke hoogte en doelden de punten broede- lijk. Doelpunten: Dick van der Hoeven (2), Leon 't Hart (2) en Jaap Blokhuis (2). Succes-Velox 2-4 Een moeilijk te bespelen veld en het missen van le gio kansen waren de basis voor Be nederlaag tegen Ve lox, dat onderaap staat. Van- de vele kansen kon Succes er slechts twee benutten. Doelpunten: Ed Kooijmans en Kees Gouweleeuw. Ilarga-GKV (H) HH5 Omdat GKV een zwakke tegenstander was, had een zeer matig spelend Harga aan een kwartier voldoende om toch met ruim verschil te winnen. De eerste aanval faalde volledig en het was de weer van stal gehaaide routineer Freek Veer, nood gedwongen ingevallen, die Harga de weg wees, 2-2. GKV en Harga gingen bij 3- 3 rusten en pas in het laat ste kwartier na 6-6 liep Harga weg naar de uitéin- delijke eindstand van 10-6. Doelpunten: 'Freek Veer (2), Rob Bons, Nicolette Risse- ma, Gerdie van Duyl, Koos van Leeuwen, Ab van Duyl (2) en Chris Alblas (2). Merwic-Vlaardingen 5-4 In een gelijkopgaande strijd moest Vlaardingen in de slotfase toch de meerdere erkennen in het iets agres siever spélende Merwic, Daar lag dan ook het enige verschil in de wedstrijd. Vlaardingen miste net dat stukje agressiviteit om Mer wic achter zich te laten. Merwic had dat wel en haalde daardoor toch de volle winst binnen. In de eerste helft hielden de ploe gen elkaar in evenwicht 2- '2, na de thee nam Vlaardin gen eerst nog een voor-, sprong, maar moest twee keer een achterstand weg werken. De eerste keer luk-; te dat wel, maar de tweede keer niet en de eindstand werd 5-4. Doelpunten: Rerié Zwets, Rien Roozendaal, Rik Brouwer en Marijke Strubbe. Schiedam Ook een tafeltennisballetje is rond en 'derhalve blijven de beweging-en altijd een verras sing in zich houden. Zeker als de spelers die het bat hanteren nog eens extra gemotiveerd achter de tafel staan. De Korenbeurs bewees weer eens waartoe dat kan leiden. Want de Schiedammers zorgden za terdagavond voor een geweldige stunt door de veel voudige landskampioen Tempo Team een 55 ge lijk spel af te dwingen. Zelfs zat er een nog grotere verrassing in, want met de pauze stond De Korenbeurs zelfs met 41 voor. Onder lei ding van Bert van der Helm kon alsnog op 55 worden af gesloten. De ongeloofwaardig heid van de uitslag was er ech ter niet minder orri. want De Korenbeurs was in de uitbeurt Vlaardingen - Het talrijke publiek, zo'n 300 toeschouwers, heeft afgelopen zaterdag letter lijk op de banken van de Sporthal Westwijk gestaan. Dit was bij het uiterst sensationele slot van de volleybalwedstrijd Broleco-Radius, met als inzet de tweede plaats in de eerste divisie B. Nadat de eerste vier sets een gelijke setstand opleverden, was een vijfde set noodzakelijk. Nadat Broleco in deze laatste set een 7-1 voor sprong nam, kwam Radius met 12-12 toch ge lijk en liep gelijk door naar 12-14. Toch was het Paul de Haan die op eigen service direct twee punten kon scoren, waardoor de stand rechtgetrokken werd. Tot grote vreugde van de heren van Broleco en van het publiek was het uiteindelijk toch Broleco dat met 16-14' deze laatste set won. Pass Toch zag het er in het begin naar uit dat Brole co uileindelijk zou gaan winnen. Paul de Haan: „Doordat Radius zo'n moeilijke service had, kwam onze pass niet uit de verf, waardoor ook de aanval niet zo draaide als gewenst was. Ge lukkig hebben vooral de spelverdelers veel kunnen scoren". Tot 11-9 ging de wedstrijd re delijk gelijk op, maar toen kwam aan Radius- zijde uitblinker Wim Hardïjzer goed op dreef en hij zorgde er min of meer persoonlijk voor dat Radius met 12-15 de eerstcset binnenhaal de. In de tweede set-toonde Broleco een heel ander gezicht. Met Leen van Bree als uitblin ker liep Broleco al snel naar 9-4 en maakte na vooral goed aanvallen van John Rol de set met 15-9 uit. Fouten De volgende twee sets werden gekenmerkt door veel fouten 'aan beide kanten. Paul de Haan: „Radius gaat kapot aan zijn eigen spelty pe. In de eredivisie speelde mert dit uiterst snelle spel ook al en het risico daarvan is dat je veel eigen aanvalfouten maakt". Maar ook Broleco speelde niet foutloos. De Haan: „Voor al de pass was niet zuiver. Dat zelfs John Rol daar moeite mee had, is voor mij een teken aan de wand". Opmerkelijk was het wegzakken van Steven Spliethoff bij de Vlaardingers, nadaL hij de gele kaart kreeg. De derde set eindigde uiteindelijk in 11-15 voor Radius en de vierde in 15-8 voor Broleco. De laatste set gaf zoals gezegd het no dige spektakel te zien als waardig slot van een uiterst enerverende wedstrijd. Broleco behoudt de tweede plaats en speelt volgende week te gen koploper Valkenberg/Martinus in Amstel- -rkel Alsof hij zelf een ~nval af moest ronden, zo rong de damescoach van chippers/Berkel omhoog l de verdiende 31 tbuis- ~e in de topper tegen roleco. „Een onverwacht esultaatV gaf Hugo van uysen na afloop toe, ter ijl collega Bel de tekort- omingen van de Vlaar- 'ngse dames keurig op pa- ~ier zette. „Mijn ploeg dacht aan een kleine nederlaag, ik zelf aan ~en kleine overwinning. Te en de verwachting in, is het meer geworden, wat vooral te anken is geweest aan en ge- yarieerde, snelle aanval en een ra goede service, waardoor wij de tegenstander onder druk kon den houden". Bel verwees de toehoorders naar de matige achterveld ver dediging en het serveren op juist die Berkelse dames die de stop goed brachten. Stelde ook eerlijk dat zijn ploeg gewoon de mindere was geweest. Daarvan was in de eerste set echter weinig te merken. De Vlaardingse ploeg speelde vooral aanvallend gevarieer der dan de Berkelsen en wis ten een 72 achterstand sim pel in te lopen. Toen de stand in evenwicht werd gebracht, leken de Berkelsen geklopt, toen Marjolein Lampe erg hard met haar hoofd tegen de vloer viel. Schippers was even de kluts kwijt en verloor de set met de veelzeggende cijfers 158. Lampe kwam echter terug en dal stimuleerde de ploeg dui delijk, hetgeen borg stond voor een spannend verder verloop. Daarvan was met name in de tweede set sprake. Broleco en Schippers lieten uitstekend volleybal zien, waarbij de Vlaardingse dames in de be ginfase het initiatief namen. De moeilijke service, waarop coach Bel had gehoopt, werd echter verkeerd geplaatst. Juist Ineke Koster en Tïnie van Hennik beheersten die discipline uitstekend. Het ge volg was wel dat het Vlaar dingse team een 510 voor sprong uit handen moest ge ven, wel tot 1313 bij kon blijven, maar toeh met 1513 verloor door individuele fou ten. Ook al bleef er sprake van goed volleybal, de beslissing was toen al gevallen. Schip pers geloofde eindelijk in de eigen mogelijkheden, terwijl het zelfvertrouwen bij de Vllaardingse dames ver te zoe ken was. In-de derde set werd nog tegenstand van betekenis geboden via 1511, maar in de laatste set was het snel be keken: 155. immers met 100 kansloos van de tafel geveegd! In de eigen beurs is De Koren beurs al vaker een lastige te genstander voor de Amster dammers geweest. Het is dat Bert van der Helm nog altijd van uitzonderlijke klasse is, want anders hadden de Schie dammers toch de volle winst gepakt. Van der Helm won zijn drie partijen, waaraan slechts René Hijne tweemaal winst kon toe voegen. Hetgeen er voor De Korenbeurs op neer komt dat Hans Lingen twee keer scoor de, tegen Hans Gootzen en Hijne, Jan Vlieg en Ron van der Aa eveneens van Gootzen wónnen, en Lingen en Vlieg het dubbel binnen haalden. Opvallend toch dat een inter national als Gootzen met lege handen bleef, want hij verloor ook van Van der Aa. Dat was al in de openingspartïj, waar uit De Korenbeurs derhalve verdere motivatie putte. Het leverde uiteindelijk een kost baar puntje op, waarmee de Schiedammers stegen naar de vierde plaats op de ranglijst. De gamestanden: Van der AaGootzen 9—21, 2111, 2113; VliegVan der Helm 1721, 1021; LingenHijne 2220, 21—13; dubbel Lingen- /VliegVan der Helm/Hijne 21—15, 23—21; Vlieg—Goot zen 2111, 2119; Van der Aa—Hijne 14—21. 17—21; Lin genVan der Helm 1821, 14—21; VliegHijne 1521, 2119, 13—21; LingenGoot zen 2118, 2118; Van der Aa—Van der Helm 11—21, 17—21. De stand in de ereklasse: 1. Tempo Team 611; 2. 't Hooge Huys 610; 3. De Veluwe 6— '6; 4. De Korenbeurs 64; 5. Scylla 64; 6. Avanti 61. itHet Vlaardingse blók had tegen de Berkselse aanval weinig verweer, MaaslandWegens hun 25-jarig lidmaatschap van de korfbalbond, heeft ODO vier leden in het zon netje gezet Twee van hen, Rie Broektnan-Ommert en Kees van der Kooy, maak ten die 25 jaar volledig bij ODO voL Tijdens de le denvergadering ondergin gen zij een passende hul diging voor de verdien sten voor ODO. Voorzitter Gijs Eikelen boom overhandigde het ereteken van de KNKV, alsmede cadeaus van ODO in de vorm van penncn- sets en bloemen. De druk bezochte ledenvergade ring onderstreepte de hul de met een daverend ap plaus. Voorzitter Eikelenboom ontving overigens zelf ook het ereteken van de bond, evenals trouwens Cees Passchier. Eikelen boom maakte zelfs al 27 korfbaljaren mee, ver deeld over het Schiplui- dense Asso en ODO. Pas schier speelde bij FLuks in Noordwijk, ODI" in Schiedam en ODO, bij el kaar 26 jaar. ODO had tij dens de geanimeerde le denvergadering nog meer uit te reiken dan bohds- spelden en cadeautjes. Ook de zgn. Maarten Vreugdenhiï-trofee, een ereschlld voor degenen die zich het afgelopen vereni- gingsjaar het meest ver dienstelijk heeft gemaakt, ging over de tafel. Het on- derlciding van Dïcky jor- daan staande redaktie- team van de ODO-Varïa kwam - ditmaal voor die prijs in aanmerking. Jan Vlieg en Hans Lingen in het dubbelspel tegen Tempo Team. Vlaardingen/Schiedam Succesvol was wederom de Maas- sluise hockeyclub Evergreen, dat zowel bij de dames als de- heren een. nipte 10 overwinning behaalde. Dit ïn tegenstel ling tot Pollux, dat geen enkel punt wist te vergaren en bij de dames als de heren maar liefst acht doelpunten moest in casseren. Spirit—Cartouche 2—1 Waar de klasse ontbrak ging de wilskracht verder en lever de Spirit twee zwaar bevoch ten punten op. Een redelijk goed aanvallend Spirit wist tot tweemaal toe het doel te vin den door Jan ter Braak en Ge Hengst. Het was verder een niet bijster hoogstaande wed strijd, maar dat vond zijn oor zaak, deels ook in de slechte terreinsomstandigheden. Spirit—Rotterdam 01 Met de invalsters Yvonne Ho- lierboek en Carolien van Lin gen wist Spirit de zege niet te bewerkstelligen tegen een ge- - lukkiger. Rotterdam. Eeri uit val van Rotterdam was de Schiedammers te veel. AsvionHBS 2—2 Een onbegrijpelijke wedstrijd van Asvion-zijde, waar een af gekeurd doelpunt van Huub van Riggelen en een gemiste strafpush van Ronald Jacobs vielen te noteren. Verder wist Asvion via dezelfde Huub van Riggelen tot tweemaal toe de leiding te nemen, maar de zege bleek een utopie. Voorn eAsvion 11 Redelijk spel van Asvion-zijde werd door het trieste fluiten vanVoornse zijde teniet ge daan. Slechts eén goal van Ma rina Mansoer mocht het niet slechte spel tot uiting brengen. EvergreenCapcllc 10 Met het kleinst mogelijke 'ver schil wist Evergreen op niet ongelukkige wijze de zege een feit te noemen. Een doelpunt van Jeroen Cappendijk, na een solo van Pieter van Noord, betekende de eenzame treffer. Evergreen—Souburgh 10 De dames van Evergreen blij ven de smaak te pakken hou den,1, deze maal werd Souburgh het slachtoffer, van de Maas- sluise geldingsdrang. Els de Wilde schoot de bal met een schitterende klap hoog in de touwen. Te WervePollux 3—1 Het domme spel van de laatste tijd heerst nog steeds over de Pollux-leden, want deze maal werd er opnieuw verloren door gedeeltelijke eigen schuld. Een harde werker is het grootste manco van de ploeg, een man die de rest weet te inspireren tot grotere daden. Vooralsnog moeten de Vlaardingers zich behelpen met het enige doelpunt van Errol Bulman. CrayenhoutPollux 51 Een grote nederlaag met per spectieven voor de toekomst. Bij de Pollux-dames ging dat eindelijk op. Ondanks de vele tegentreffers liep het eindelijk een beetje in de ploeg en dat biedt vertrouwen, al moet er wel worden opgeschoten, want anders resulteert de lage klas sering van hel moment weer in een hernieuwde kennings- making met de vierde klasse. Joke Hinskens (Voorrie) is te iaat om de bal te spelen maar weet door het blokkeren van de stick van de Asvion-speelster een gevaarlijke situatie vpor Voorne te voorkomen. Vlaardingen -'De volleybalda mes van B&R hebben hun eer ste twee punten in een. uitwed strijd binnengehaald. Tegen Savok uit Sas van Gent werd met 2-3 gewonnen (7-15, 15-13, 15-13, 9-15 en 7-15). De heren van B&P wonnen weer, zoals gewoonlijk, met 0-3. Het slachtoffer was SDC uit Ou denbosch (11-15, 14-16 en 6- 151. De dames van MVC ver zamelden weer een puntje te gen Edam (10-15, 15-11, 15-1, 12-15 en .15-0). Serve De heren van B&P schijnen direct op het kampioenschap I' af te stevenen. Hoewel de ploeg uit Oudenbosch over een erg moeilijke service beschik te, was het tóch geen partij voor de Schiedammers. Door de lengte aan hét net van on der andere Ffank Tilman en Ron Lubeck waren de Schie- damse heren een praktisch, niet-te vermijden blok. Peter van der Gugten; „We winnen wedstrijden op de midden- blokkering en dat we op deze manier een kampioenschap erg dicht binnen ons, bereik gaan krijgen, wordt steeds dui delijker. Een ander voordeel is dat we over 9 praktische ge lijkwaardige spelers beschik ken, waardoor wissels prak tisch altijd succes hebben". De Schiedammers hebben nu de maximale score en staan stevig aan kop. De dames van B&P zijn door een 3-2 overwinning opgerukt naar de subtop en behaalden daarmee hun eerste punten in een uitwedstrijd. Raadsel Cees Vijfvinkel van MVC: „Het is me een raadsel waar om we maar een paar sets vol uit kunnen spelen en dan weg zakken. Dat je eerst twee sets wint, maar dan met 15-0 de laatste verliest is voor mij on begrijpelijk". Vijfvinkel be schikt echter over een basis van-zeven speelsters en zo zegt hij: „Eigenlijk is dat te wei nig". De resultaten zijn er dan ook naar. MVC bevindt zich in de onderste regionen en zal tot het uiterste moeten gaan om naar boven :e komen. Vianen - De rolstoelbasket- bailers van de Ooievaars zijn in de tweede ronde voor de strijd om de Europacup door. Arnhem uitgeschakeld. Het een divisie hoger spelen de Arnhem (eerste divisie) werkte ïn de eerste helft de handicap van tien punten gemakkelijks weg, de rust stand was dan ook 28-22 in het voordeel van de thuis club, In het tweede bedrijf kon de Ooievaars het veel sterker geachte Arnhem ver rassend goed bijhouden. De uiteindelijke nederlaag <61- 51) was dan ook buiten ver wachting. Topscoorders wa ren Kees Keus met 20 pun ten en Huub Nelisse met 17 punten. Schiedam -• De dammers van Schiedam zijn ook in dc vijfde wedstrijd onge slagen gebleven In het verre Schaesberg (Lim burg) werd het een 12-8 overwinning voor de nieu we eersteklasser. De Schiedammers liepen via Rob van E ijk snel uit naar 2-0. Dat goede voorbeeld werd gevolgd door Ron Heusdens, terwijl Piet Meinster zijn tegenspeler niet verder liet komen dan Toen ook Leo' Mous> met een licht slagzetje zijn toch al veel betere stelling naar winst, bracht <7-1), was ér geen vuiltje meer aan de lucht. Dirk van Schaik vond toen echter het mo ment aangebroken om zijn verloren stand prijs te ge ven, maar Leen Lijklema zorgde voor winst door.in een erg onduidelijke posi tie voor een verrassing te zorgen. Op dat moment boden Piet Bastiaanse en Wim Vrijland remise aan, wat vooral Wim Vrijland achteraf betreurde. Hij stond beter en had wel door willen spelen. Te meer omdat Peter Lans bergen nog een uur had te gaan. Tiny 'Mous wist de winst variant in zijn partij wel te vinden, maar was in de veronderstelling dat het. allemaal niet opging. Zo doende moest hij via een bekend offer nog remise forceren. De tegenstander van Peter Lansbergen weigerde om op een aan bod voor remise in te gaan. een partij die de Schiedammer op het laat ste moment nog verloor ook.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 8