SPORT 51 Hattrick van Hans van den Broek Hdlnu' Commissie positief Schi,nen over lichtiustalla tie W inter wandel tocht Vlaardingen onderuit Dit seizoen al tekort van anderhalve ton Zaalkorfbal VDV gaat op de titel af Onder schatting Politiek pakt de sport aan Clubrecord redt VZC Vink kampioen 'Vriendschap' woensdag 5 november 1980 VD/SC/WW Schiedam Tegen koploper Radio Mole naar 5 hebben de ta feltennissers van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars met 82 verloren. Een onder schatting van de te genstander is hier de- het aan. Werd er de eerste helft van de competitie met 73 gewonnen, nu werd De Ooievaars van de tafel geveegd. De enige overwinnin gen kwamen op naam van Wout Peeman en John du Chatinier. Mare Chomette zag al les aan zich voorbij gaan en bleef met lege handen zitten. Het zonder trainer zittende De Ooievaars zal er in de resterende wedstrij den hard tegen dienen aan te gaan, want an ders is degradatie een niet te ontlopen feit. Vlaardingen Een gehandicapt Vlaardingen liep gisteravond op de Broekpolder tegen een 7-4 ne derlaag op. De Vlaardingers konden het tot aan de rust nog wel bijhouden (3-3), maar daarna liep de Rotterdamse tweedeklasser uit tot 7-4. Pas op 8 de cember komt Vlaardingen, dat het in de competi tie weer goed doet, weer in actie tegen het afde lingselftal. Acties moeten FC Vlaardingen redden FC Vlaardingen heeft kwaliteit genoeg om zich in de midden moot op te houden Vlaardingen Indien de financiële positie van FC Vlaar dingen niet beter wordt, speelt het volgend seizoen geen be taald voetbal meer. Dat is de conclusie van het stichtingsbe stuur, gelet op de steeds maar groeiende schuldenlast. Voor dit seizoen wordt al weer een tekort van 150.000 gulden ver wacht. Terwijl in de vijf jaar, dat FC Vlaardingen bestaat, de totale schuld is opgelopen tot over het miljoen. Alleen al bij Slavenburgs bank staat FC Vlaardingen voor vier ton in het krijt. Deze sponsor, die de Vlaardingse spelers dit seizoen nog wel maandelijks hun salaris garandeert, is van mening dat de schuld snel teruggedrongen zal moeten worden, anders wordt de kredietkraan dichtgedraaid. Steun van het bedrijfsleven en Ren mee. Acties bij het be- gemeente is dan ook onont- drijfsleven leverden vrijwel heerlijk om in eerste instantie het begrotingstekort van an derhalve ton terug te dringen, FC Vlaardingen heeft daar tot dusver weinig goede ervarin- niets op. terwijl de gemeente nog steeds het standpunt in neemt, dat FC Vlaardingen of ficieel niet erkend wordt. Als één van de weinige clubs uit het betaalde voetbal draait het dan ook zonder subsidie van de plaatselijke overheid. Waarschuwing Voorzitter Bob van Slooten ziet de voortzetting van het betaalde voetbal somber in. „Inderdaad is de enige oplos sing op grote schaal acties. Je moet het zien als een laatste waarschuwing. Wanneer we hier geen reactie op krijgen, kan je aannemen dat FC Vlaardingen moet ophouden". „Overigens", aldus de Vlaar dingse voorzitter, „is de schul denlast in het betaalde voetbal weer met vijf miljoen opgelo pen. Nu al tot 35 miljoen. Om het betaalde voetbal gezond te maken, zou men daar eerst eens iets aan moeten doen. door Bas van den Berg Maar ja, de realiteit is hier in het Rijnmondgebied zó, dat het toeschouwersaantal steeds meer slinkt. We zouden op zijn minst tweeenhalf duizend toe schouwers per thuiswedstrijd moeten hebben om een slui tende exploitatie te krijgen". ,.Dc enige oplossing is shirtre clame. maar ik geloof, eerlijk gezegd, dat FC Vlaardingen dat met meer zal meemaken. Tenminste, als er in Vlaardin gen niets gebeurt. Het \yoord is nu aan het bedrijfsleven en de gemeente of zij FC Vlaar dingen als betaalde voetbal club willen behouden. Wij hebben onze best gedaan". Dai FC Vlaardingen het zelf som ber m ztet, is te begrijpen. Nimmer kreeg het respons op acties, die het bij het bedrijfs leven hield. Op het ogenblik bestaat de club dankzij enkele sponsors, maar als die wegval len. zoals Slavenburgs bank, is het gebeurd met de Vlaarding- springen" se club. Voorstel Van Slooten weer: „We kun nen wel naar DS79 kijken, maar waar vindt je zo'n man als Nico de Vries Wethouder Cees Bot heeft onlangs wel ge zegd: 'kom maar op met je plannen' (voor een kunstlich- tinslallalie), maar omdat het twijfelachtig is dat de club blijft bestaan, kan je niet met zo'n voorstel komen. Dat noem ik volks verlakkerij, bovendien is het gemeenschapsgeld waar je voorzichtig mee moet om- FC Vlaardingen heeft in zijn bestaan alleen maar financiële zorgen gekend Omdat presta ties uitbleven, zakte ht?i aantal toeschouwers erg snel. Eén keer kwam het een doelpunt tekort om periodekampioen te worden {dat werd toen VoJen- dam) m de tijd van Theo Lase- roms Er zijn plannen geweest om in het Westland of Spijke- nisse te gaan spelen, of zelfs bij SVV m Sehiedam, niaar alles hep op mets uit. De inbreng van vijf geroutineerde spelers dit seizoen, de bouw van een eigen spelershome en de reno vatie van kleedkamers, bete kende een opleving, maar alles staat of valt met prestaties. Vorige week zijn de spelers al op de hoogte gebracht van de situatie Dat zij zich dat heb ben aangetrokken, bleek wel uit het ieit, dat zij afgelopen zondag erg verrassend van Hoeren veen wonnen. FC Vlaardingen moet met het huidige materiaal nog veel be ter kunnen, waardoor een hoge klassering op de ranglijst met. uitgesloten is Dat zou dan stimulerend kunnen werken op het publiek en mogelijk de interesse voor betaald voetbal m Vlaardingen kunnen aan wakkeren.... Vlaardingen Vol gens de Partij van de Arbeid en de fractie van SGP/GPV/RPF zijn er een aantal be zuinigingen denkbaar, waarvan de sport in '81 het slachtoffer gaat worden. Volgens deze partijen, die daarmee antwoord op vragen van het gemeentebe stuur, levert een ver hoging van de tarieven van sportvelden een bedrag van 25 mille op. Het opschorten van voorzieningen voor het korfbalcomplex aan de Claudius Civil islaan (Oranje Nassau) be spaart 7900 gulden, e- vepals voor de winter- berging van de water sportvereniging De Bommeer 6000 gulden. Feit verlaging van de temperatuur van het buitenbad van het Kol pabad bespaart 35 mille cn wanneer de tarie ven voor het Holy- en Kolpabad worden op getrokken, is daar een meerbedrag van 88.500 gulden mee gemnoeid. Geen verhoging (acht procent) voor de Vlaar- dingse Raad voor Sport en Recreatie bespaart 30,420 gulden. Ten slotte is er een voor deel van 3600 gulden te behalen uit het op schorten van een sport- spreekuur. Ook de fractie van SGP/GPV/RPF re kent vast mee in de be zuinigingen die de sport zich in Vlaardin gen zou kunnen ge troosten. Wat de Stich ting Medische Sport keuring en geen verho ging van de VRSR aan gaat, komt er een gelijk bedrag uit de bus rol len. Bij de tarieven van het Kolpabad en Hoiy- bad zou volgens deze fractie 89.750 gulden bespaard kunnen wor den en de verlaging van het temperatuur van het water zou de gemeente ook nog eens 17.500 gulden opleve ren. Vlaardingen Het reserve- team van de Vlaardingse Zwem Club had een clubre cord nodig om zeker te zijn van promotie. Dat record kwam op naam van de jon gens-estafetteploeg 5 x 50 me ter. De tijd van het Vlaardin gers was 2.44.5 en stond sinds 1979 op 2.51.8. Verantwoorde lijk daarvoor waren; Eddy SLoot, Paul Lang, Martin Groeneveld. Eric Zwanenburg en Ronnie Rietveld. VZC kwam daardoor op de eerste plaats, gevolgd door Ali cante. Hippocampus en Excel sior. In deze afdeling gaat de Vlaardingse Zwem Club met 22 punten aan de leiding en met nog een wedstrijd voor de boeg is promotie vrijwel zeker. De Vlaardingers behaalden in dit duel in 's-Gravenzande elf ereplaatsen. Goud was er voor Eric Zwanenburg, Martin Groeneveld en Peter Tempe laar. Zilver voor Ronnie Riet veld. Manfred Pelgrim, Natas- ja Vermeulen en Bobby Ver beek en brons voor Ellen Breedveld en Martin Nome. In de jeugdontmoeting kwam het team van VZC niet verder dan een tweede plaats. Oor zaak was het wegvallen van Esther de Koning {wervelbles sure) en Robbie Claas (griep). Winnaar van de jeugdwed strijd werd het Haagse Zian, De stand na drie ontmoetin gen: 1. Zian. 2. VZC, 3. DSZ, 4. ZPB/UNico, Vlaardingen De Vlaarding se hengelaars vereniging De Vriendschap verviste zijn laat ste concours in de wateren van Maasland. De harde wind was er mede de oorzaak van dat er slechts weinig vis gevangen werd. Verenigingskampioen werd H. Vink met een totale vangst van 26675 gram vis. In de B-klasse was dit J. de Ligt met 25450 gram vis en in de C- klasse A. Tabbernee met 23550 gram vis. De wisselbeker werd gewonnen door B. Penning en de zwaarste vis was van A. Broere met een brasem van 1375 gram. Uitslag laatste concours: A. Broere 1350 gram, 2. A. Tab bernee 1350 gram. 3. B. Pen ning 1300 gram, 4. J. Broere 1250 gram, 5. J. de Ligt 1175 gram, 6. H. van Neck 1125 gram, 7. C. Vink 1075 gram, 8. F. Koudstaal 725 gram, 9, H. Vink 825 gram, 10. C. van der Velde 700 gram vis. Schiedam Met een gave hattrick voor NOAD was Hans van den Broek één van de meest opvallende spelers tegen Middelburg-Zuid. De Schiedamse tafeltennissers wonnen dit duel in Zeeland met 8-2. Van den Broek, die van De Koren beurs afkomstig is, speelde in de plaats van militair Ron van der Wijk, die wacht moest lopen. Het optreden van Hans van den Broek blijft overigens in cidenteel, want de leiding van NOAD wil het team niet wijzi gen ten koste van problemen binnen het trio Simons, Landsbergen en Van der Wijk. „We willen niet riskeren dat het team uit elkaar valt", al dus bestuurslid Frank Noor- dergraaf, „De verwachting is namelijk dat Hans van den Broek toch niet bij ons zal blij ven". Van den Broek, vertrokken na problemen met Hans Lingen, bleef het trio uit Zeeland mak kelijk de baas. Dus ook Jan Henk Bomhof, waartegen Jan Simons en Jan Landsbergen een partij moest inleveren. Dit waren de enige tegenpunten, want Simons en Landsbergen wonnen hun overige partijen. Het dubbel was ook voor de Schiedamse hoofdklasser en ook hierin had Van den Broek een groot aandeel. Met Lands bergen won hij in drie games, louter omdat zij niet op elkaar ingespeeld zijn. De eerste game ging verloren, de tweede werd gewonnen en de derde leverde royale winst op. De stand in de hoofsklasse: l. Scylla 2 2. Evro Salamanders. 3. Avanti, 4. NOAD. 5. Mid delburg-Zuid en 6. Onkyo. Hans van den Broek Vlaardingen - Voor de korfballers van Spirit begint vanavond de zaalcompetitie. Ook hierin heeft Ton Sahli zijn zinnen gezet op een hoge klassering. Maar m de zaalcompetitie is het in de Rotterdamse regio dringen en vele standaard teams spelen m de zaal stukken lager dan op hel veld. Du betekent dal ook de reserveteams te laag spelen en daardoor krijg je vaak competities met een onvoorspelbare wedstrijden. Spint begint tegen Trekvogels 4 cn wetende dat Trekvogels' eerste team in de landelijke klasse speelt, dan kan Spint zich voorbereiden op een stevige partij korfbal. Maar omdat cr in Vlaardingse sporthal nog steeds geen plaats is. speelt Spint om 22.00 uur m de Schiedamse Margriethal. Naaldwijk Zaterdag wordt in Monster de tweede 25 km. wandeltocht van de winterse- rie van RS-'80 gehouden en hiervoor wordt een goede belangstelling verwacht. Start en finish is vanaf café-restau rant Overheyde. Choorstraat 16 te Monster. De starttijd is gepland van 9.00-10.00 uur. Voor het inschrijfgeld ad. f 6.50 wordt onderweg ook enige verzorging geboden. Olaf Schreuder, één der comi té-leden van RS-'8Ö. heeft voor een fraaie wandelroute door de Glazen Stad ge/orgd. Inlichtingen bij: Joke Rieze- bos. Koorlaantje 6, De Lier (tel. 01745-2265). Vlaardingen In de zesde ronde van de Provinciale com petitie heeft het eerste team van VDV zich uitstekend ge weerd. De ontmoeting tegen mede-kampioenskandidaat Chariots word omgezet in een een mooie 106 overwinning. Gerrit van Masatrigt en Dik van der Kerkhoff wonnen hun partij, terwij] de overige dammers tot remise kwamen. Dat waren; Leen Lijklema. Leen Torn. Coen Biel, VVim Heuvelman, Erik de Heide en invaller Dik Tamboer. Met twee punten voorsprong op H I Ambacht heeft VDV al leen de leiding Er moeten nog drie ronden worden gespeeld en nu reeds houden de VVD'ers rekening met een kamptoensfeestje. VDV 2 een stapje terug doen. Na vijf overwinningen kwam mede-koploper Schiedam 3 op bezoek en in deze ..topper" moest één van beide teams het ontgelden. Aan spanning ont brak het niet, maar foutjes konden niet uitblijven. Overi gens werden die aan beide kanten gemaakt, maar VDV maakte er eentje meer cn dat betekende een 79 overwin ning voor de Schiedammers. Het sterkste staaltje in deze competitie werd uitgehaald door VDV 3. dal totaal onver wacht met 115 in Rotterdam van Charlms 2 won en daar mee de Rotterdammers uit schakelde voor het kampioen schap. Overwinnaars in deze ontmoeting waren Autar, Bou- dewijns en Weisscher, terwijl de overige punten bijeenver gaard werden met de remises van Lensvelt. Dessens, Geldof, Stoker en Suijker. Schiedam - De raadscom missie voor vorming en recreatie heeft gistera vond positieve geluiden laten horen over steun aan SVV voor de op grond van het rapport gezondmaking betaald voetbal aan te leggen kunstlichtinstallatie. Het voorstel, dat in laatste in stantie nog was herzien, komt neer op een een malige gemeentelijke gift aan de voetbalvereniging ter grootte van 290.000 gulden. Dit bedrag zal worden ont trokken aan de gemeentelij ke reservepot voor bijzonde re werken. Aan de geldelijke bijdrage wordt de voorwaar de verbonden, dat SVV zich bereid verklaart de accom modatie onbeperkt voor ge meentelijk gebruik ter be schikking te stellen, waarbij SVV dan wel een vergoeding zal ontvangen voor de extra kosten die met dit eventuele gemeentelijke gebruik samen zullen hangen. Dit voorstel werd pas aan het begin van de commissiever gadering aan de raadsleden uitgereikt, zodat zij geen vooroverleg in hun fracties hebben kunnen voeren. Daarin werd wel het aanvan kelijke voorstel besproken, waarbij een tien jaar durende subsidie van 51,325 gulden per jaar aan SVV zou worden toegezegd. Deze subsidie zou voortijdig worden beëindigd, mdien SVV zich uit het be taalde voetbal zou terugtrek ken. In du aanvankelijke voorstel werd SVV verplicht een tiental avonden per jaar de accommodatie ter beschik king van de gemeente te stel len. „In dit aanvankelijke voor stel werd voor de veiligste weg gekozen, aangezien we ons met het oog op 1 decem ber (SVV moet op die datum het bouwcontract onderteke nen, red,) geen misser kon den veroorloven en gezien de negatieve voorgeschiedenis van subsidieaanvragen voor SVV in de gemeenteraad. Het college keek tot mijn verrassing positiever tegen de zaak aan en was hereid meer risico's te nemen.ver klaarde wethouder Herman Posthoorn het in laatste in stantie ter tafel brengen van het nieuwe voorstel, waarbij SVV door de eenmalige gift dus meteen van de fmanciele beslommeringen met betrek king tot de lichtinstallatie af is. „Ik ben zeer gelukkig met het nieuwe voorstel. Voor een groot deel van mijn frac tie staat de lichtinstallatie op rood-groen," was de dubbel zinnige opmerking van Luud Snel (CDA). Ton de Vos (PvdA), die zich van stem ming onthield, merkte op: „Het betreft een principieel besluit over de verhouding betaald voetbal/overheid. Daarom wil ik het toch nog met mijn achterban bespre ken", terwijl fractiegenoot Ane Verlinde duidelijk posi tieve geluiden het horen: „Het licht en de aecommoda- ueverbetering moet er ko men. We mogen daarbij niet vergeten, dat de amateur sport via de sportraad een eensgezind poistief advies heeft uitgebracht voor de be taalde sport. Dat is nog niet eerder gebeurd." Ook Ulferd Bruseker (CPN), Rob Hij mans (D'66) en Ien de Jong (VVD) lieten weten positief tegenover de eenmalige gift te staan. Het tevreden SVV-bestuurs- lid Cor de Vries; „Ik ben erg gelukkig me', het nieuwste voorstel, omdat ze het ons daarmee heel wat gemakke lijker maken. En dat ze ons m ieder geval in deze com missievergadering met heb ben laten vallen, vind ik een bewijs, dat we het de afgelo pen 25 jaar als SVV-bestuur goed hebben gedaan. Ik ben echter pas honderd procent gerust, als ik over enkele we ken op de gemeenteraadsver gadering dezelfde geluiden heb gehoord. Het gebruik van onze accommodatie door de gemeente vormt voor ons geen enkel probleem. Hoe meer mensen de weg naar ons veld vinden, hoe beter. En dan maakt het ons niet uit of het voor voetbal is, of voor andere culturele activi teiten, zoals taptoes, popfesti vals, enzovoorts."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5