SCHIEDAMSCHE COURANT in Korting h u urt werk is nu definitief GGD-personeel ongerust over integratieplannen Subsidie uit IS ft-pot helemaal niet zeker Locatie-Hargaïaan: Onmogelijke plek* 'Grote commissie maakt mensen zenuwachtig' krant College wil strengere richtlijnen zendantennes Strijd om de gezondheids zorg. GGD- personeelwil 40-urige werkweek. Pagina 3 FvdA'ers wiilen belangen- groep voor patiënten.' Pagina 3 praktisch rond met FC Den Haag" zegt Martin van Vianen. Pagina 4 Enqueteover noodzaak sporthal. Pagina 4 Ambtenaren mond-o p-mond Ook VVD en CDA voor bezuinigingen Wethouder Taverne over Huisvesting: 'Financiering kinder dagverblijf moet anders' SSSW loopt vooruit op stadsvernieuwing »o^°ne *Donder<k,6 november 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 104de jaargang no. 217 - 4 pagina's Broecsvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL „Ik ben Schiedam Een vreemd ge zicht was het gistermiddag in kantoorgebouw 's Graveland: acht gemeenteambtenaren tn een op het eerste gezicht compromiterende houding- Nader onderzoek leerde dat het ging om een lesje mond- op*mond beademing. Het achttal was daarmee bezig in het kader van de cursus be drijfszelfbescherming. Schie dam is de eerste gemeente in de regio die aan een dergelij ke cursus meedoet. Ambtenaren volgen een cursus bedrijfszelfbescher ming de pop voor de mond- op-mond beademing ligt al klaar. Jaap van der Griend (PPR): alie drie de gemeenten moeten even sterk vertegenwoordigd zijn in het algemeen bestuurvan de GGD... Vlaardingen Hoewel de begrotingsdebatten pas vol gende week plaatsvinden is er nu reeds een overgrote meerderheid in de gemeenteraad, die zich uitspreekt voor het bezuinigen op de activiteitensubsidies van het club- en buurtwerk. Hadden eerder deze week al de PvdA en de SGP/GPV zich voor het korten van deze subsidie uitgesproken; nu hebben ook de VVD en het CDA zich voor een der- Vlaardingen Met grote verontrusting volgt het per soneel van zowel de Schiedamse als de Viaardingse GGD alle besprekingen over de samenvoeging van bei de diensten tot één geneeskundige en gezondheids dienst voor de Nieuwe Waterweg-Noord. „Met dit ge zwam komen wij ook niet verder," zei Schiedams am bulancepersoneel gisteravond bij het vertrek uit het Viaardingse stadhuis, waar tie commissies voor volks gezondheid van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis vergaderden. Er zijn vele strijdpunten, niet alleen onder het personeel. Vooral de rechtspositie, dien stroosters en salarisregelin gen zijn hete hangijzers. Ook de positie van directeur E. H. E. Wolfs, die versterkt zal worden, wordt door sommi gen aangevallen, terwijl er vooral door het Maassluise PPR-raadslid Jaap van der Griend op werd gevlast de drie deelnemende gemeenten even sterk in het algemeen bestuur van de 'gemeen schappelijke regeling' te la ten vertegenwoordigen. Hij wilde, overigens als enige, niet kijken naar de inwoner saantallen. waardoor Vlaar dingen en Schiedam recht hebben op meer bestuursle den. Het personeel stoort zich voor al aan de huidige verschillen in vergoedingen tussen Schie dam en Vlaardingen. Maar zelfs de locatie-Hargalaan in Schiedam, waar nieuwbouw voor de regionale GGD is ge pland. wordt door Viaardingse personeelsleden een onmoge lijke plek genoemd. De chauf feurs en verplegers op de am- door Kor Kegel bulance voelen er niets voor op een plek te gaan werken zó dicht bij rijksweg 20, omdat zij stank en geluidshinder vrezen. En ook heeft men bedenkin gen tegen uitrukmogebjkhe- den via de Nieuwe Damlaan, waar de spoorwegovergang voor oponthoud kan zorgen. Naar aanleiding van de onrust over milieuvervuiling stelt nu de dienst centraal milieube heer Rijnmond een onderzoek in. wat gebeurt op aandrang van GGD-directeur E. H. E. Wolfs. Wat betreft de spoor wegovergang behoeft er vol gens Wolfs geen onrust meer te zijn: gemeentewerken Schiedam heeft hem verze kerd dat de ondertunneling van de spoorweg op de Nieu we Damlaan gereed zal zijn te gelijk met de nieuwbouw voor de GGD Nieuwe Waterweg- Noord, Het Viaardingse ambulance personeel noemt de Van Wal- sumlaan in Vlaardingen, op een kleine 200 meter afstand van de Hargalaan, een veel be tere locatie voor de nieuw bouw. Daartegen hebben de Schiedammers echter weer be zwaren. Die plek achten zij net niet centraal genoeg, terwijl juist de Hargalaan, omdat daar een oprit van de rijksweg is, hun zo gunstig lijkt. Het Viaardingse personeel zou ook nog andere suggesties voor een locatie hebben, maar die zijn de commissies, die gisteravond gezamenlijk vergaderden, niet bekend gemaakt. Over de vergadering en perso nele onlust bij de Viaardingse en Schiedamse GGD staat meer op pagina drie. Schiedam De huisves- tingsc om missie is te groot. Schiedammers, die floor de commissie worden wtgenodigd om over hun problemen te komen zijn volgens CDA- wethouder'Riet Taverne tij- °Cns dat gesprek doodze- flöwachtig. Dat komt vol- haar omdat de commis sie zoveel ieden heeft. Het TOlt de Schiedammers dan Wet mee om de vaak zeer JJfswnlijke ervaringen aan hele groep te vertellen. Om die reden ook vindt Hans van Kleef (PvdA) het niet ver antwoord plaatsvervangers voor alle commissieleden aan stellen. Hij wil hooguit een uitzondering maken voor de Sjjgho^vereniging nm daar nadrukkelijk i gevraagd hebben, en even- nog voor de andere be- «ngenverenigingen, de huur- °ers en de makelaars. Maar aft Kleef vindt het onzin om wk de gemeenteraadsleden in zf c°ntmissie te laten vervan- 21t er zelf in en zegt: jr* heus niet bang, dat ais ij~. keertje niet kan, daar gebruik van gemaakt wordt." meerderheid van de raadscommissie voor sociale ïj 1 (Taverne, Peterhans, «oordegraaf en Van der Lugt) dat met hem eens. Deze meerderheid vindt dat bij de benoeming van plaatsvervan gers gevaar dreigt voor de pri vacy van de woningzoekende Schiedammers, omdat dan tweemaal zoveel mensen de betreffende stukken toege stuurd krijgen. Vlaardingen Voor de plaatsing van antennes ten behoeve van de 27-MC zendamateurs wil het Vlaardingen strengere regels gaan hanteren dan tot nu toe het geval was. Het college heeft de welstandscommissie gevraagd voor de plaatsing van dc antennes algemene richtlijnen te ontwerpen. Met het besluit volgt het college het advies op dat dc commissie voor stadsontwikke ling en volkshuisvesting al eerder had ge daan. De commissie wilde dat door de raad zo spoedig mogelijk beperkende maatrege len genomen zouden worden. Het advies hield onder meer in het antenneprobleem aan het welstandsaspect te toetsen. Gebrui kelijk is dat het plaatsen van antennes ge toetst wordt aan de bouwvergunning. Toet sing aan de welstandsverordeningen zal in het algemeen een verscherping van het be leid betekenen. De zaak van de antennes kwam enige lijd geleden aan de orde, toen door de opkomst van het verschijnsel 27-MC er door sommi gen een wildgroei van antennes geconsta teerd werd. En dat terwijl de gemeente juist zo blij was met de invoering van het cen traal antennesysteem waardoor de antenne wouden tot het verleden zouden behoren. Maassluis De gemeente raad van Maassluis heeft unaniem haar instemming uitgesproken over de realise ring van een kinderdagver blijf, die begin volgend jaar zal plaatsvinden. Bijna alle fracties lieten tijdens de raadsvergadering deze week blijken, enthousiast te zijn over de plannen. De finan ciering van het voor reke ning van de gemeente ko mende deel leverde echter hier en daar wat sombere ge zichten op. Met name Jaap van der Griend liet blijken, niet geluk kig te zijn met het halen van de benodigde 23.000 gulden uit de bestaande sociaal-culturele pot. Daar moet volgens hem een andere dekking voor ko men. Ook het CDA, bij monde van Wil van Dinter, had daar wat problemen mee. Zij kon wel begrijpen dat er plotseling geld boven water moest ko men. omdat hel buitenkansje van de door CRM toegezegde beroepskrachten zich wellicht niet snel weer zal voordoen. „Het wordt echter hoog tijd dat de zachte sector wat extra geld gaat krijgen. Dat moet maar eens uit de harde sector worden vrijgemaakt." stelde ze. gelijke besparing verklaard. Het standpunt van de PSP is nog niet bekend, maar on danks dat is er inmiddels een comfortabele meerderheid van 32 raadsleden voor zo'n korting. De vraag is alleen nog, of de subsidie volgend jaar met 20, met 25 of met 50% zal worden gekort. Ook zal nog moeten blijken of meerdere partijen van me ning zijn, dat zo'n korting de komende jaren telkens moet plaatsvinden, hetgeen resul teert in een definitieve af bouw van de subsidie in en kele jaren. Zoals eerder ge meld werd is tot nu toe al leen D'66 van mening, dat niet op de activiteitensubsi dies beknibbeld mag worden. Het CDA is het meest rigo- reus met haar plannen: deze partij vindt de korting van 50% die in de eerste voorstel len werd genoemd 'niet on redelijk', aldus de financieel specialist van die partij. Pe ter Blonk. „Voor ons heeft de doorslag gegeven, dat de wethouder een lijstje liet zien waaruit bleek, dat in het club- en buurthuiswerk de laatste drie jaar niet alle sub sidie is uitgegeven. Er is het een en ander opgespaard. Daar leid ik uit af dat er geen centje pijn is als we nu een korting toepassen." aldus Blonk desgevraagd. Hij doelt waarschijnlijk vooral op het geld, dat niet door het buurt werk in Holy is besteed. In die wijk heeft men in de af gelopen periode door het ontbreken van voldoende ac commodatie en betaalde on dersteuning inderdaad geld overgehouden. Er waren im mers geen goede mogelijkhe den in die wijk, om de om vangen subsidie voor activi teiten te gebruiken. De PvdA is tot nu toe de eni ge partij die zich expliciet heeft uitgesproken voor een totale afbouw van de subsi die, maar te verwachten valt dat de fractie hierin de nodi ge bijval van andere raadsle den zal ondervinden. De PvdA vindt het voldoende dat er geld wordt uitgetrok ken voor de accommodaties van het buurtwerk en voor de beroepskrachten. De acti viteiten moeten dan maar kostendekkend worden ge maakt oftewel door de deel nemende wijkbewoners wor den bekostigd, aldus de par tij. De eerste reacties uit het buurt- en clubhuiswerk zijn zeer teneergeslagen en ver bitterd. Diverse woordvoer ders toonden zich gisteren volslagen verbijsterd over de diverse fractiestandpunten. Men is inmiddels koortsach tig aan het beraden, hoe men moet handelen om het 'fail lissement van het buurt werk', zoals het wordt ge noemd, af te houden. Vervolg op pagina drie. Schiedam De SSSW, de Stich ting Samenwerkende Schiedamse woningboawcoörperaties, loopt met haar renovatieplannen in het Singelkwartier vooruit op de stadsvernieuwing die pas over twee jaar Scbïedam-Oost aan zal doen. Bewoners van 305 SSSW-wo- ningen in Oost krijgen binnenkort een renovatiepakket voor hun hui zen aangeboden, dat gedeeltelijk is gebaseerd op de interim-saldo-rege- ling. Of de renovaties die de SSSW wil gaan uitvoeren in aanmerking komen voor die regeling, staat ech ter nog allerminst vast. -i Zowel van de kant van de gemeente als van de SSSW was gisteren nauwelijks commentaar op de gang van zaken te krijgen. De heer Tilborg van de SSSW verwees naar de directeur van de stich ting. de heer Prins, die niet bereikbaar was. De plaatsvervangend chef van de afdeling stedebouw van gemeentewer ken, Boekestein, wilde alleen maar kwijt dat het allerminst zeker is of het project wel subsidie vanuit de ISR kan krijgen. „Verder is het ome zaak niet" aldus Boekestein. „De SSSW kan wel altijd bij ons aankloppen om te laten onderzoeken in hoeverre subsidie haal baar is." Maandag vergaderen bewonersvereni ging, bewonerscomité en SSSW met be woners van de huizen die zijn verdeeld over acht straten. Een uitgezette enquê te over de wensen bij renovatie heeft nog te weinig respons gegeven om spij kers met koppen te kunnen slaan. Het zijn met name bejaarde bewoners van de 305 woningen die weinig voor reno vatie voelen. Door de bijeenkomst maandag hoopt men de bewoners als nog 'renovatie-mi nded' te maken. „Lukt dat niet dan liggen de huizen over tien jaar tegen de grond", aldus één van de bewoners die wel voor re novatie voelen, de heer P, Grashoff. Het is de bedoeling dat Tineke de Bel- Hesbach, een vertegenwoordigster van de raad voor het bejaarden werk, in het bewonerscomité zal worden opgeno men, in verband met het grote aantal bejaarden in de huizen waar de renova tie moet gaan plaatsvinden. Hoewel er nog geen inzicht bestaat over een eventueel toekennen van stadsvemieuwingssubsidie voor de re novatie, is wel alvast een rekensomme tje gemaakt. De huren zullen na de re novatie, afhankelijk van wat men kiest, 40 tot 200 gulden hoger komen te lie gen. De bijeenkomst met de bewoners wordt maandag gehouden in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Een pendeldienst zal vanaf het kantoortje van de bewoners- vereniging in de Frankünstraat, wor den ingezet. Stuvi J yjoow MB

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1