Wim Kannegieter wijst Eagles de weg Bram de Jong blijft overeind Jan de Gier: Clubrecord voor Jacqueline Claas 'Sporthal niet uitstellen' Start van de micro WIK derde in ZRO- competitie Herstel van Basket Boys Juventus in slotfase verslagen 'Open dagen' Tweemaal zilver.. Driebergen Bram de Jong van Fortuna liep dit weekeinde naar een eerste plaats in een volksmarat- hon. De Vlaardingse veteraan, die in klasse 2 liep, maakte, gezien het spekgladde en moeilijk te belopen parcours in de bossen rond Driebergen, een tijd van 3.02.45 uur. Aan deze marathon was het officieuze ve teranen-kampioenschap verbonden. Jack Hcogendijk, die dë hele wedstrijd zich in de kop groep ophield, werd op de halve marathon tweede in 1.16.49 uur, Arie van Embden verraste met een persoon lijk record van 1.18.12 uur over de ruim 21 kilometer. Wim Ornee liep een ronde extra (26 kilometer) en fintste in een tijd van 1.45.10 uur. In Zoetermeer, waar de natio nale 15 kilometer wedstrijd werd gelopen, eindigde Mari- us de Snayer op de vierde plaats. De tijd van de Vlaar- dinger was 49.03 minuten, hetgeen een evenaring van zijn persoonlijk record was. 'Ik heb niets te verliezen' Hugo van Houten., goede berichten over De Gier o Schiedam Ron Hofman en Sylvia de Beer zijn de winnaars geworden van een groot schaaktoernooi in gebouw Irene. Het Rapidtoernooi telde 60 senioren en 13 junioren. De oudste deelnemer was de 82-jarige mevrouw Roodzand, die in haar klasse nog derde werd ook. Voor de winnaars waren er geldprijzen en boekenbonnen. Op do loto Mevrouw Roodzand (82) aan zet Vlaardmgen Van de 111 deelnemers aan de club- kampioenschappen van VZC liet Jacqueline Claas een clubrecora sneuvelen. Op de vlinderslag verwees zij het zeven jaar oude re cord van Anneke van der Ende naar het rijk der fa belen. Haar tijd was 37 se conden. Ook Wouter Hoek stra knabbelde weer 0,1 se conde van zijn eigen record af en finistc in het Kol pa- bad in 35 seconden rond. Bij de categorie recreatie zwemmers gingen de medail les naar: Sandra Janse. Anne- miek van Driel, Joke Rooden- burg, Arno Boer, Gido Sloots, Carolien de Baan, Sandra van der Wel, Robert Bronwasser, Jacolien Koster, René de Jong, Doricn Jansen, René Visser, Pierre Melchers, René Emme- lot, Edith Droppert, Frank Klok, Anjo Ploeg, Linda Olie man, Carina Visser, Annema- rie Ververs en Peter Bakker, Bij het wedstrijdzwemmen was er goud voor: Caroline van Neuren, Leon van IJzer- loo. Jacqueline Claas, Wouter Hoekstra, Rita Hoogerwerf, Marco van IJzerloo, Sandra Don, Remco Snuverink, Peter Bekkering. Zilver voor. Mieke Andrea, And ré van Hees. Es ther Brouwer, Sandy van Dus- Jacqueline Claas seldorp, Mirham Hagestein, Reinier van der Bend, Nicole Paulussen en Pieter Wape naar. Brons voon Carola van der Burg, Mariëlle Danse. Es ther Dijkshoorn, Pauline Ben- ne, Peter Tempelaar, Johan van Hees, Martin Groeneveld en André Danse. Vlaardingen De voorzitter van de sectie binnensporten van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (R. van Rossum) doet een dringend be roep op de gemeenteraad om in zijn bezuinigingswoede de tweede sporthal te ontzien, In een brief schrijft hij onder meer, dat ondanks 'het mis schien redelijke aanbod van gymnastieklokalen, het gebrek aan échte sporthallen groot blijft. Van Rossum is van me ning dat de gemeenteraad, die zijn goedkeuring al heeft gege ven aan een voorbereidings- krediet, nu ook B moet zeggen. Vlaardingen „Ik heb niets te verliezen bij FC Vlaar dingen. Het grootste 'probleem' zal zijn de lijn van Martin van Vianen voort te zetten. Ik heb tegen Veen- dam FC Vlaardingen erg goed zien spelen en het is aan mij daar meer van te maken". De nieuwe FC Vlaardin- gen-trainer Jan de Gier liet zich gisteravond in het Ac- tua-sportcafé clichématig uit over de perspectieven bij de Vlaardingse eerste divisieclub. Jan de Gier, een 32-jarige le raar lichamelijke opvoeding uit Spijkenisse, wilde eigen lijk al eerder de stap naar het betaalde voetbal maken- Manager Hugo van Houten: „Wij kennen de figuur de Gier al, nadat hij aan hei be gin van het seizoen had ge solliciteerd. We hebben uit stekende berichten over hem ontvangen en nu - in deze moeilijke situatie met haast niemand beschikbaar - kun nen we alsnog tot een ak koord komen. Hij staat te trappelen en is erg ambitieus. Nou ja, waarom dan geen kans Eerlijk is eerlijk, Jan de Gier was feitelijk de enige overge bleven kandidaat om Martin van Vianen op te volgen cn dus konden de moeilijkheden bij de laatste amateurvereni ging Nieuwenhoorn. waar De Gier, die als voetbalier nooit verder is gekomen dan de re- gionale jeugd van DOVO en het tweede elftal van Spijke- nisse werkzaam was, het en thousiasme temperen. Té pro fessioneel vonden de spelers van de zondag tweedeklasser de trainer, die eerder DJS (één jaar), DBGC (twee jaar), SHO (twee jaar) en Nieuwenhoorn (een jaar en twee maanden) onder zijn hoede heeft gehad. Een eigenschap die voor het betaalde voetbal nauwelijks kwaad kan. „Het voetbal zal nooit hoofd moot gaan worden van mijn beslaan", zei de Gier verder, „want het leraarschap eerste graads blijft het voornaamste. Pas als een geweldig aanbod zou volgen, kunnen je de za ken gaan afwegen". De spring plank FC Vlaardingen, die eerder Laseroms (naar het schuldenvrije Heracles). Dor- jee (Excelsior) en Van Vianen naar Den Haag transporteerde, lijkt in eerste instantie nog door Emile Schelvis niet van toepassing op de ge heel nieuwe man in de betaal de sector. „We hebben een contract tot het einde van het seizoen gete kend en gistermiddag hebben Martin en De Gier elkaar al gesproken in Kwintsheul, Er is een aanpassingsperiade en aan het eind van het seizoen bekijken we het verder", aldus Van Houten. Hoewel De Gier misschien persoonlijk met zijn goede baan niets te verliezen heeft, is het voortbestaan van FC Vlaardingen wel afhanke lijk van prestaties. En een trai ner heeft daar ook iets mee te maken... Schiedam- Voor de korf balteams van ODI en Succes begint morgen de zaalcompetitte. Succes start tegen Nieuwerkerk in de eerste klasse. Voor het eerst is er slechts één eerste klasse in de afde ling Rotterdam voor standaardteams. Door de promoties van vorig sei zoen zijn er slechts tien teams overgebleven voor de hoogste klasse. Tegen stander voor Succes is N ieuwerkerk, een team dat al enkele seizoenen probeert uit de afdeling te komen. Voor Succes en Nieuwerkerk is het dus een belangrijke start. Aanvang: 20.00 uur. ODI start dezelfde avond te gen De Bermen 3. Voor ODI is het belangrijk om de winter goed door te komen. Want in de zaal competitie is voor de standaardteams, die ook .tegen reserveteams uit komen. een moeilijke zaak om tot een kam pioenschap te komen. Dit komt omdat er in de re serveteams veel spelers en speelsters zitten, die op het veld enkele klas sen hoger spelen. Vlaardingen Met gering verschil heeft het derde team van VZC de laatste ontmoe ting van de ZRO D-competitie gewonnen. De Vlaardingers worden echter op de hielen gevolgd door WIK, dat-. 4.6 punt meer kreeg. Rijnmond werd derde, maar behield in het algemeen klassement de tweede plaats achter winnaar Poseidon. In het eindklasse ment finiste WIK als derde en VZC als vierde. Vlaardingen De heren van Basket Boys speelden eindelijk weer eens voor de competitie en wel tegen Cady uit Capelle aan de IJssel. Na twee neder lagen behaalden de Vlaardin gers een krappe overwinning zonder Robert-Jan Fuchs. die nog geen spelerskaart had en van de zeer principiële schei- drechter niet mocht meedoen. Dat gemis betekende echter niet dat de ploeg van trainer- /coaeh Joop Boon de punten niet in eigen huis wist te hou den. Er werd namelijk met 59- 56 gewonnen en dat geeft de burger weer moed. Schiedam/Maassluis De basketbalda mes van Juventus werden in de slotfase door het Delftse DAS verslagen met 71-51.- The Green Eagles hadden dit weekeinde een dubbelprogramma voor de beker te gen Landslake Lions. Beide wedstrijden werden verdiend gewonnen, met 96-88 en 96-90. DAS-Juventus 71-51 Coach Frits Spaak heeft ook ditmaal getracht met zijn succesformule van de laatste weken het Delftse DAS te verslaan. Tot aan de rust wisten de dames van Juventus door een floa ting-zone het verschil tot twee of drie punten te beperken. De ruststand werd in eerste instantie 31-23, maar in de rust herinnerden de scheids rechters zich een score die blijkbaar niet geno teerd stond. Aan het begin van de tweede helft stond dan ook 33-28 stand op het scorebord. Direct daarna trok DAS flink van leer om de afstand te ver groten, maar de verdediging van de Schiedam- se dames bleef goed gesloten. In drie minuten tijd daarna was het echter bekeken en stond Juventus op een grote achterstand. De eind stand (71-51) was alleen maar belang voor de statistiek. The Green Eagles-Landslake Lions 96-88 en 96-90 In de eerste bekerommoeting hadden de Maas- sluizers weinig moeite met met Landslake, e- venals in het tweede duel. toen de heren uit Landsmeer zone-press speelden. De Maassluizers hadden dan ook geen proble men om de bal op de aanvalshelft te krijgen, al leen het afmaken van de aanval leverde in de beginfase wat problemen op. Hierdoor ontstond er een leuke wedstrijd met beide teams om beurten op een voorsprong. Bij rust was het verschil dan ook precies nul punten en moest Landslake in de tweede helft proberen om de acht punten achterstand van de thuiswedstrijd weg te werken (47-47). Het waren echter de Maassluizers, die in de tweede helft een voor sprong namen, dat grotendeels werd veroor zaakt door het erg goede werk van Wim Kan negieter, die veel raak schoot en heerste in de verdedigingsrebound. Vlaardingen - De Vlaardingse Reddingsbrigade houdt op 18, 19 en 20 november 'open da gen" in het clubhuis in het Kolpabad. Gedurende deze da gen kan iedereen - vanaf 19.00 tot 23.00 uur - vragen stellen over de activiteiten (onderwa- terhockey, lange afsta nd- zwemmen, beveilingingswerk) van de brigade. Op deze avon den wordt film- en fotomate: riaal vertoond, terwijl verder de werking van een beade mingspop zal worden gede monstreerd. Oranje Nassau vraagt zijn leden massaal naar de ledenvergadering te komen op 21 november. De reden is dat er een aantal beslissingen moe ten worden genomen op het gebied van de nieuw bouw. Rudolfo Gardeslen heeft vrijwel nog niet in het eerste elftal van RVC kunnen spelen. De ex- speler van FC Vlaardin gen brak al vroeg in hel seizoen een neusheentje en moet zich nu opnieuw bewijzen in het tweede elftal. Frans van der Krans van Spirit vraagt zich af de nette actie in begin dit jaar niets heeft uitge haald voor een spoedige bouw van een tweede sporthal in Vlaardingen. „We zijn afgescheept met loze beloften".. Gelezen in het afde lingsprogramma korfbal: op 6 december speelt het zesde microteam van Oranje Nassau tegen het derde team van Spirit in„...de IJssel mondebal in Rotterdam-Zuid. CKC Maassluis heeft nog twee leden nodig om het bestuur compleet te krijgen. Op de najaars vergadering stelt de rest zich herkiesbaar. De bij eenkomst is volgende week maandag. Twee teams van de Schiedamse sportschool van Peter Lagerwaard hebben tijdens een groot judotoernooi in de Haag se sporthal Ockenburgh de eerste prijs behaald. In de gwichtsklasse 41-43 kilo waren het de Schie dammers Paul van der Lee, John Brcickling, Piet van Dijk, Raymond Feteris, Bernard Dröge en Rinus Nieuwenburg die de eerste winst bin nenhaalden. De tweede Schiedamse winst (gewichtsklasse 43- 48 kilo) kwam uit het team met Ger Knikman, Peter Kramer, Eric Kraj mer, Danny Snep, André Vermeer en Ricardo van Eijk. Peter Lagerwaard zelf was het afgelopen week einde te gast in het Luxemburgse Beaufort, waar hij behalve judoles sen aan de daar gelegen sportschool doceerde, ook de kernploeg van Luxemburg mocht trai nen. De Schiedamse sport schooleigenaar werd be geleid door Steve Gadd, de Engelse nummer drie tot 65 kilo, die nog steeds in Schiedam stage loopt en zelfs op 15 november deelneemt aan selectie wedstrijden in eigen land. Peter Lagerwaard zal gedurende die perio de als coach van de Brit fungeren. Maassluis Twee judoka's van sportschool Mahorokari hebben tijdens de open Duitse kampioenschappen voor junio ren (14-17 jaar) een zilveren medaille behaald. Op het toer nooi, dat in Stuttgart werd ge houden en waarbij de twaalf sterkste Europese landen aan wezig waren, struikelde Rob Henneveld alleen op de West duitser Schneider. In de ge wichtsklasse (tot 68 kilo) van de zoon van Koos Henneveld deden totaal 67 deelnemers mee. Ook Anne ten Hoeven eindigde op een tweede plaats achter een Westduitser. Mei vol punt ging Ten Hoeven te gen Schell ten onder. dinsdag 11 november 1930 VD/SC/WW

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4