I Feyenoorder Hugo, mij van Houten SPDRT KIRT YD Vnaar j J landelijke I j tweedeklasse I Engelse voetbal... Joop en Karei Bouwens zorgen voor nieuwe impulsen j Jan Vilijn weg bij FC Vlaardingen Bij Hoek van Holland De Korenbeurs strijdt voor handhaving Alleen de afdeling..,. Winstkansen voor SZC donderdag 13 novertibor 1930 êf t VD/SC/WW ,jf l i jgiMiiiHffliiwiiHmimiiiiiiHiwiiaiimniiiinramiiiiimiMuwtiiii!imitmmi timing VlaardingenDe eerste kampioen is binnen. In rayon B van de Zuidhollandse dambond is het eer ste team van VDV (Vlaardingse damvereniging) erin geslaagd na een 11-5 overwinning op KDV uit Krimpen aan den IJssel het kampioenschap bin nen te halen. De Vlaardingers promoveren nu naar de tweede klasse landelijk van de Koninklij ke Nederlandse Dambond. In 1976 lukte het VD.V reeds in deze klasse te acteren, maar na een kor- stondig verblijf van twee jaar, volgde er degradatie naar het district Zuid-Holland. De promotie houdt echter ook in, dat VDV nu .wedstrijden op zaterdag moet gaan spelen en dat gegeven levert voor sommige spelers moeilijkhe den op. In ieder geval betekent het wel voor de Vlaardingse damvereniging dat het 65-jarig be staan in juli van het volgend jaar extra glans kan geven. De VDV is overigens nog niet uitgedamd, want er wacht nog een wedstrijd om de algehele titel tegen de winnaar van rayon A van de Zuid- hollanse dambond. ?nii!!miiiiiiiii[i[iiii[i[[nH!i:ii]iiiiH!iiniuiiiiiiiiii[!ii![iiiiiHii[iiii[iii[iiiiiii[itiiiii[ii!i!ii!i!iiiun? Versterking van Joop (I) en Karei Bouwens. Hoek van Holland Het nieuwe gezicht van Hoek van Hol- i land komt vooral tot uitdrukking in de hoopgevende stand g op de ranglijst. Seizoenen achtereen was het rijp voor degra- datie, dit jaar heeft het daar tot ieders verrassing mee afgere- 1 kend. Twee weken geleden werd zelfs leider ADS met 2-1 af- gebluft, waardoor de Hoekse voetballers zich op de tweede plaats nestelden. t Een belangrijk aandeel in dat nieuwe gezicht hebben ongetwij feld de broers Joop (26) en Karei (21) Bouwens. Dit seizoen over- gekomen van De Adelaars. Grondgedachte was, omdat broer Gerard in Hoek van Holland woont, om met zijn drieën bij de Hoekse vierdeklasser te gaan spelen, maar Gerard raakte vrij ernstig geblesseerd en besloot vrijwillig een stap terug te doen' naar de zaterdagafdelmg. s De Hoekse aanhang heeft intussen al hee! wat plezier kunnen beleven aan de overgebleven broers. Juist door hun komst heeft het elfal nieuwe impulsen gekregen. Joop Bouwens bleek als spits de lang gezochte oplossing en scoorde tot dusver vrijwel elke wedstrijd. In een stijl van Nico Jansen groeide hij uit tot een bikkelaar, die zelf veel kan incasseren. Broer Karei is op meerdere plaatsen inzetbaar. Hij: „Zolang de sfeer goed blijft." heb ik het uitstekend naar m'n zin, Het heen en weer reizen tus--1 sen Den Haag en Hoek van Holland zie ik niet als een groot be-. zwaar". enige houvast' Delft In de selectiegroep van Feyenoord wordt hij gekscherend 'de meest trainende speler van Nederland' genoemd. En gezien de arbeidsintensiteit van Hugo van Houten, die op sommige dagen zelfs van 's ochtends vroeg tot 's avorfds laat in zijn keepersplunje op het bijveld van dé Kuip is te vind.en, benadert die- uitdrukking nog verbazend dicht de waar heid. De 21-jarige Delftenaar, die van ADO, FC Den Haag, FC i Vlaardingen, uiteindelijk als semi-prof bij Feyenoord terecht kwam, wil ver komen. Zo ver mogelijk. „Voetbal is mijn enige houvast", realiseert Hugo van Houten zich terdege. „Ik ben voortijdig' van school afgegaan, omdat ik het voetbal al niet kon v combineren met het leren. "Ik was daar trouwens toch ;.geen held "in. Ik werkte - de afgelopen jaren bij mijn vader in de zaak, maar omdat hij daarmee is '.opgehouden, is het alleen nog voetballen wat de klok slaat. Bij ADO was het trouwens - op twaalfjarige leeftijd, toen Rob Baan de scepter zwaai de, al driemaal per week trainen. Ik had niet eens tijd om te leren. School, trainen, naar bed, dat was de dage lijkse volgorde. Ik heb in Den' Haag dan ook constant in de hoogste juniorelftallen gespeeld en op zeventienjari ge leeftijd ging ik eigenlijk als vanzelf over naar FC Den Haag". Teleurstelling De jonge van origine Hage- - naar, die in die tijd al alles op het voetbal gooide („Ik had de keuze gemaakt, mijn verkering' was zelïs uitge- raakt1'), 'kreeg een enorme klap te verwerken. FC Den Haag had keepers teveel. Hugo: „En omdat ik niet was aangetrokken, was ik over- i compleet. Ik was "namelijk gewoon doorgestroomd in te- gen stelling tot Remmerswaal (inmiddels FC Vlaardingen), die van VIOS was" aange- L- trokken. Ik vloeide min of meer af naar FC Vlaardin gen, waar ik in het C-team wekelijks me moest zien te bewijzen". Slechts één seizoen hïeld Hugo van Houten, die overi gens wel zijn vader met de vereniging in contact bracht en hem zodoende in de hui dige managerspositie manou- vreerde, het in Vlaardingen uit Hij: „De jongens bij Fey- enoora vragen me wel eens, waarom ik niet bij Vlaardin- gen ben gebleven. Dan had ik nu tenminste in het eerste gestaan. Ikzelf geloof daar niet in. Volgens mij had mijn ontwikkeling nooit zo'n sprong kunnen maken, als ik niet bij Feyenoord was be land. Naast de slechte accommoda tie waarop behoorlijk trainen nauwelijks mogelijk was, kreeg ik van Laseroms dui delijk het gevoel er niet bij te tief verholpen moest worden. Veel vroeger als dat eigenlijk verantwoord was, ging ik in het doel staan. Dat beteken de iedere wedstrijd vocht en verder een hoop pijn en el lende. In de winterperiode door Emile Schelvis scheurde ik bovendien mijn kniebanden, maar de lange stop zorgde ervoor, dat ik haast niets hoefde te missen. Die blessures waren eigenlijk het gevolg van mijn ambi tie". Mede door de blessure van Ton van Engelen, is het dit seizoen ineens merkwaardig snel gegaan met Hugo van Houten, die behalve het in vallen tegen FC Den Haag (4-1) ook een hele Europa cupwedstrijd tegen Hidrovre (1-0) op zijn conto heeft staan. En ook zondag in het bekerduel met Veendam zal hij het doel van Feyenoord verdedigen „Voor het inval len juist tegen FC Den Haag, horen. Hij had het meer op de uit Brabant gehaalde Jan Gommers, die prompt bij een blessure van Eggers reserve mocht zitten-, terwijl ik in het C-team keepte". De keepersproblemen waar mee Feyenoord twee seizoe nen geleden kwam te zitten, leverde Hugo van Houten - merkwaardig genoeg aange- slingerd door Theo Lase roms- een overgang naar Feyenoord op. Daarover: „Ik dacht'dat het een soort com pensatie was voor het niet definitief blijven van Eijke- lenboom bij Feyenoord. Voor mij was het zeker niet on welkom en met Westerhof, de hulptrainer en verant woordelijke man van het C- team, klikte het eigenlijk ge lijk". Blessures Het duurde wel even, voor dat Hugo van Houten zich waar kon maken, „Ik stond te popelen, echt ik wilde zo snel mogelijk spelen", her- rinnert hij. „Ik kwam naar Feyenoord met een slijm beursontsteking, die opera had ik rustig tienduizend gulden overgehad. Dat was juist tegen de vereniging, die je niet nodig had, een per soonlijke victorie. Maar ik ga er natuurlijk wel vanuit, dat Van Engelen gewoon num mer twee is achter Joop Hie- ie. Ik moet nog steeds leren, dat houdt Westerhof me ook, steeds voor. Dus train ik als een gek. Ze moeten me wel eens afremmen". Keihard Van Houten is inmiddels he lemaal opgenomen in de se lectie van Feyenoord. Het sfeertje, waarop menig nieu we speler na alle gebruikelij ke gevatheden en uitpro beersels is afgeknapt, heeft weinig moeilijkheden opge leverd. „Ze"proberen je uit en daar moet je tegen opge wassen 2ijn. Mijn voordeel was dat ik veel jongens nog kende uit de tijd van de jeug- deleftallen. Het is nu een maal .een keihard wereldje waarin ze nog net niet staan te. juichen als je geblesseerd raakt. Dan komt er weer een plaatsje vrij. Zo gaat dat". Hugo van Houten onder de lat bij Feyenoord... concentratie voorop Jan Vilijn Vlaardingen Jan Vilijn, vice voonitter van 'FC Vlaardingen, heeft met onmiddellijke in gang zijn functie neergelegd. De reden is dat hij de houding van enkele geld schieters van FC Vlaardingen niet kan waarde ren. Deze ontwikkeling, die gepaard gaat met een aantal acties, vindt hij een botsing van belan gen. De scheidende viee-vooratter was één van de initiatiefnemers tot de oprichting van de stich ting FC Vlaardingen en was zelf de eerste voorzitter. Schiedam Dit weekein de luidt in de tafeltennis- compètitie in de ereklasse de bel voor de voorlaatste ronde. Voor De Koren beurs betekent dat de thuiswedstrijd tegen de Veluwe uit Apeldoorn, een teara dat bestaat uit de drie broers Jaap, Ron en Henk van Spanje. De wedstrijd is voor De Ko renbeurs van het grootste be lang. De Schiedammers zijn namelijk met Scylla in felle strijd gewikkeld om de bezet ting van de voorlaatste plaats, die het spelen van een degra datiepromotie wedstrijd bete kent. Zelfs het onderaanstaande Avanti zou De Korenbeurs nog kunnen inhalen. Het ver schil is weliswaar 3 punten, maar Avanti ontmoet nog Scylla en komt ook nog naar Schiedam. Deze laatste wed strijd staat overigens pas voor 29 november op het program ma. De Korenbeurs heeft nog wat goed te maken tegen De Velu we. In Apeldoorn kwamen Hans Lingen, Jan Vlieg en Ron van der An immers niet verder dan een 6-4 nederlaag. Thuis heeft De Horenbeurs echter meer in zijn mars dan uit, zodat het zaterdagavond best een aardige wedstrijd kan worden. De aanvang is om 6 uur. In de hoofdklasse heeft NOAD nog drie wedstrijden te spelen. Als Sïmoos c.s. nog een rol van betekenis willen gaan spelen in de strjd bovenaan, dan ligt zaterdag de kans. NOAD reist namelijk naar Leiden, om het op te nemen tegen Koploper Scylla 2. Militair Ron vander Wijk is gewoon van de partij. Vlaardingen Regiolief hebbers van het Engelse voetbal kunnen volgende week hun hart ophalen. Dan gaat op initiatief van Leo Vingerhoets een ploeg Nederlandse voetballief- hebbers naar de League wedstrijd Arsenal-Ever- ton. Nog afgezien van het feit dat het een interessan te wedstrijd is, omdat Ar senal 'de laatste weken goed in vonn is en Ever- ton probeert terug te krab belen naar de top, vormt de driedaagse reis een ge legenheid om weer eens een vergelijk te maken. Highbury, het veld van Arsenal, zal dan ook onge twijfeld zaterdag 22 no vember volstromen en uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis zullen een klei ne 100 mensen getuige zijn van deze wedstrijd. Leo Vingerhoets, eigenaar van broodjesshop Koku- Poku, 'heeft de trip naar Londen georganiseerd in samenwerking met reisbu- ro EVAG. Eerder dit jaar organiseerde de onderne mende Vlaardinger („Ik ben een enorme liefhebber van het Engelse voetbal") een sportieve reis naar Pa rijs, waar de finish van de Tour de France werd bij gewoond. Het uitstapje werd een succes en op ve ler'verzoek komt er nu een reis voor 99 gulden naar een Engelse voetbal wedstrijd. „Het leuke", al dus Vingerhoets, „is dat er zoveel belangstelling be staat voor dit soort sportie ve evenementen. Waaruit toch maar blijkt, dat de sport voor zeer veel men sen een belangrijk onder deel in hun leven vormt. Ik ga er ook zeker mee door". Viaardingcn/Schiedam Al leen de afdeling komt het ko mende weekeinde aan bod wat betreft microkorfbal, omdat pas volgende week het district met zijn wedstrijden begint Voor het team van Spirit bete kent dat zaterdag een revan che-mogelijkheid voor de bij zonder slechte sjart tegen Trekvogels. Alhoewel tegen stander Qlympia 2, waartegen 'thuis' in sporthal Schutters veld moeten worden aangetre den, allerminst mag worden onderschat. Zondag speelt Suc ces in de Margriethal tegen de altijd lastige Hoogvliet. Zowel het team van Paul van Waas als Hoogvliet kunnen gere kend worden tot kanshebbers voor een kampioenschap, zo dat een interessant duel in het verschiet ligt. Vlaardingen/Schiedam De waterpoloCrs van SZC wach ten zaterdagavond een niet al te lastige tegenstander. KZC lijkt enigszins in verval te zijn geraakt, aangezien het vorig seizoen nog In de top van de tweede klasse meedraaide. De wedstrijd in bad West begint om 19.30 uur. De dames van SZC spelen die avond tegen De Gouwe, aanvang 21J0 uur. De dames van Shell, die kop loper zijn, ontmoeten morgen avond al in Rotterdam SVH. De dames van Viking spelen eveneens uit tegen ZPB/Unico 3. 1 I Volgens Wilton-voor- zitter Jan Teeuw ligt het aan de hardheid van de I Nederlandse handballers, I dat Nederland niet bij de besten behoort. Met cij-| fers uit de wedstrijd Hol- I land-Joegoslavié, waaruit ^blijkt dat de Joegoslaven veel eerder de cirkel durven in te duiken, legt hij de nederlaag 'feilloos' uit. Misschien kan Jan Teeuw het tweede da- mesteam (senioren) op deze manier gaan bege- leiden, want dat team bij 1 Wilton zoekt dringend een psychische en fysie ke leider (ster). Jan van der Berg, be ll stuurslid en begeleider van de selectie van de voetbalvereniging Fortu- na, is weer hersteld van een beenbreuk, waarbij enkele zilveren pennen in het gewraakte been 3 moesten worden gezet. Ron Ek, coach van de korfbalvereniging Vlaar- dingen, ziet nog weinig mogelijkheden om in de komende micro-competi- I tie al weer terug te ke- ren. „De indeling is met ploegen als Ons Eiland wel erg zwaar en gezien de gemiddelde leeftijd van net even over de twintig, moeten we wat Vlaardingen betreft even geduld hebben". I Voorzitter Wim Verheij van Oranje Nassau is wat meer optimistisch ge il stemd. Hij voorspelt dat 'zijn' standaard teams zonder meer kampioen worden. Toerclub Rijnmond viert op 19 december feest in Arcade' Muzika- le medewerking geven i de Diamonds. De feest- i avond is in handen van I Joop Bosman, Jacques 1 Moret en Ronald Biji. De Vlaardingse Henge- laars Bopd vergadert l morgen in 'Triangel'. Be l langrijkste punt van be- spreking is een nieuwe naam. Aanvang 20 uur. Voor toekomstige l scheidsrechters is de wedstrijd DSS 6-HVO 10 op zaterdag 22 november l een test. Ook zullen de I arbiters als grensrechter fungeren. Aanvang 10 uur op het veld aan de I Marnixlaan. Op maandag 22. dins dag 23 en woensdag 24 I december staat de Mar- griethal centraal voor een basketbaltoernooi voor scholteren. Deelne- ming staat open voor jon- gens en meisjes vanaf 12 jaar. Na acht wedstrijden 5 gaat Henk de Graaf van IJsselmeervogels nog s steeds aan de leiding in het NCR V-klassement voor de beste speler. Ab i Nijgh van Zwaluwen gezakt naar de achtste plaats. In het team klasse- El ment duikelde Zwalu- wen van de eerste naar de negende plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7