SPORT Volleyballers terug naar af DHS van offensief mets wijzer d ONDANKS 3-0 BIJ AJAX f. Gerechtigheid voor FC Vlaardingen M y>y Droom is uit Corveleijn weet wat meer Danny Molendijk weer thuis.. Geel voor Lor ié, Ludwig en Den Os 'Proberen AZ naar Vlaardingen te krijgen' Piet Roomer komt Amsterdam Leo Beenhakker keek hem lachend aan, Sandor Popovics. Alsof de veelgeplaagde Ajax-eoach wilde zeggen: ,Joh, waar maak je je met een 3-0 nederlaag nou nog druk over. Wij zijn degenen die niet geweldig hebhen gespeeld, maar wel de vol gende ronde hebhen gehaald. Voor jullie zijn drie goals heus geen schande". En zo was het ook. Maar de Hongaar maakte zich wél druk om de drie treffers, die Wim Kieft in de tweede helft achter doelman Bas van Noortwijk had getrapt. DSS raakt Suvaal en Verduijn kwijt 1mi Wilhelmus krijgt punten cadeau maandag 17 november 1380 VD/SC/WW Tóch teleurstelling bij SVV 'W/Z' \P?' M WfJz?*s J»**";A? 'JX'.-yih" Ar Aad van der VI 1st kijkt vol ontzag naar een snelle be weging van La Llng. Vlaardingen Tralner/speler/coach Paul de Haan was na afloop van de wedstrijd Broleco-SDO een geplaagd en voor al aangeslagen man. Geplaagd wegens de kritiek die hij te slikken kreeg» en aangeslagen wegens het verlies tegen het laaggeplaatste SDO. De Haan: "Het klopt dat er nogal wat kritiek was op het feit, dat ik, ondanks het slechte verloop van de wedstrijd, niet gewisseld heb. De enige die volgens mij voor een wissel in aanmerking kwam was Albert Schaap, maar die was geblesseerd en heb ik derhalve maar op de bank laten zitten". Dat Albert Schaap gemist Vlaardingse blok geen enkel werd bleek uit het feit, dat het verweer had tegen de gevaar lijke buitenaanval van SDO. De eerste set werd daardoor ook kansloos verloren (8-15), maar ook de tweede en de der de set toonden de tekortko mingen van de Vlaardingers aan. De Haan: "Tekortkomin gen vind ik een te groot woord. SDO heeft een uitste kende wedstrijd gespeeld en blokkerend is zo'n buitenaan val moeilijk te pakken. Ik heb niet geteld hoeveel keer de bal via de buitenkant van het blok uitgeslagen is ,maar het zijn er - heel wat geweest". Het bleek in eerste instantie in de twee de set met Broleco wat beter te gaan en de Vlaardingers na men zelfs nog een 15-14 voor sprong, maar het was toch SDO dat de sterkste bleek {15- 17). De derde set gaf hetzelfde beeld. Tot 12-12 ging de strijd Leiden - Zwaluwen-trainer André Corveleijn is door een oefenwedstrijd tegen UVS, dat in 3-3 eindigde, heel wat wij zer geworden. De Vlaardin gers kwamen in de eerste helft, waarin de van Fortuna gekomen Aad Biesheuvel in de spits werd geprobeerd, met 1-0 achter, waarna de aanval ler in de tweede helft naar het middenveld werd geschoven, hetgeen een fysieke verster king betekende. Nadat de na delige marge was vergroot tot 2-0, slaagde Zwaluwen erin om in tien minuten drie tref fers - een hattrick van Aad Biesheuvel - te produceren. ..Een leerzame wedstrijd. In de eerste klasse zaterdag kom je er immers niet met voetbal, maar is fysieke kracht ook be langrijk", aldus trainer André Corveleijn. Schiedam - Danny Molendijk houdt het voorlopig voor ge zien in de Verenigde Staten van Amerika. De voetballer, die bij Washington Diplomats transfervrij mocht vertrekken, kreeg een nieuw contract aan geboden van Philadelphia Fe ver voor het zaalvoelbalsei- zoen, dat een week geleden van start ging. De roodharige aanvaller en het Amerikaanse ♦.bedrijf" konden het echter niet eens worden over het transfervrij zijn van de Schie dammer na afloop van het sei zoen. „Het meningsverschil daarover is zo hoog opgelopen, dat ik helemaal geen trek meer had. Ik heb toen met vrouw en kinderen mijn boel- fje opgepakt om te kijken of ik in Nederland aan de slag kan *omen", aldus Danny Molen dijk. Rotterdam Wat is er mooier voor een in het betaalde voetbal beginnende trainer om meteen een eredivisieclub uit het bekertoernooi te zetten? Jan de Gier, de man die de naar Den Haag vertrokken Martin van Vianen opvolgde, maakte die belevenis gisteren mee. Op een door 3000 bezoe kers omzoomd Woudesteln verbaasde de FC Vlaardingen door Excelsior te elimineren. Dat lukte pas na het nemen van strafschoppen, maar ook op onderdeel overtuigde de FC meer dan Excelsior. Na de 11 normale eindstand werd het in de verlenging an dermaal gelijk: 22. Waarop in het half duister de ontkno ping via strafschoppen volgde. Vlaardingen opende via Snij ders, waarop doelman Van Antwerpen het schot van Wa- siman stopte. Omdat vervol- gens ook Ludwig, Hoogmoed, Loriê en als laatste captain Mi- Vlaardingen „We zul len proberen de wed strijd naar Vlaardin gen te krijgen", aldus reageerde ae kersverse FC Vlaardingen-trainer Jan de Gier, nadat com petitieleider Jan Huij- bregts zo vriendelijk was geweest AZ'67 in het weekeinde van 25/26 januari 1981 als volgende tegenstander in de KNVB-bekercom- petiüe te plannen. De Gier opnieuw: „Nor maal gesproken ben je kansloos, zeker gezien de huidige vorm, maar 25 januari is nog ver weg. De competitie gaat nu duidelijk voor". Zoals bekend werkt AZ'67 zijn thuis wedstrijden op de za terdagavond af. trovic niet faalden, werd die gestopte penalty Excelsior noodlottig. Met een klein fees tje vierden de Vlaardingers de volgende ronde, waarvan het behalen niets meer dan ge rechtigheid betekende. Dit Vlaardingen immers kwam met een taktiek voor de dag, waarmee Excelsior de grootste moeite had. Vooral Carlo van Tour had een uiterst onplezierige middag. Op snel heid troefde Patrick Meyn- hardt van Schoor hem volledig af, terwijl hij ook de beide Vlaardingse doelpunten voor zijn rekening nam. „Pas nu wordt begrepen hoe ik de ballen graag wil heb ben". aldus de snelle vleugel spits. „Een pass In de diepte binnendoor, zodat ik van bui ten naar binnen kan duiken. Van mijn snelheid en ook die van Mark Wotte moeten we meer gebruik gaan maken." Trots Jan de Gier stelde met gepaste trots dat de uitgestippelde tak tiek sukses had opgeleverd. „We speelden vanuit een ge sloten verdediging, om van daar uit op de counter te loe ren." De Gier wees en passant nog even op die geweldige spetter van Snijders op de lat, en ook op de door scheidsrechter Bak ker te lichtvaardig weggewuif de strafschop. Terecht werd die door de FC geclaimd, na dat Meynhardt van Schoor door Ton van der Padt binnen de lijnen werd gevloerd. Dat was op een moment dat Vlaar dingen al met 01 leidde, na dat Bertram Tabbemee de at- Patrick Meynhardt van Schoor straft het foutje van doei* man Peter Brunings af. tente Snijders de ruimte in Verlenging had gestuurd. Doeiman Peter - Brunings liet het schot even los, net voldoende voor Meyn hardt van Schoor 0—1. Arbiter Bakker schroomde in het sportieve duel overigens niet met geel te strooien. Vlaardingen bedacht hij drie maal (Lorié, Ludwig en Den Osch), en Excelsior kreeg er twee (Pattinama en Piasmans). Terwijl een verrassing zich voor Vlaardingen al afteken de, werd het toch nog verlen gen. In de 34e minuut liet Nijs- sen de uitstekende doelman Van Antwerpen met een har de schuiver kansloos: I1. In die verlenging, waarin de al voor Wotte ingevallen Paul Kooien door Dick Hoogmoed werd afgelost, tekende wéér die gevaarlijke counter van Vlaardingen. Een verre bal uit het achterland van Ludwig bracht zowel Hoogmoed als Meynhardt van Schoor vrij voor Brunings, waarbij Hoog moed de eer aan zijn metgezel liet: 1—2. In de tweede helft van de verlenging haalde Ex celsior alsnog op tot 22, toen Simon van Vliet even vrijheid kreeg. Verder kwam de eredi- visionist niet, al ging FC Vlaardingen wel vermoeid over de eindstreep. Schiedam - De Schiedamse Scheidsrechtersverenigmg or ganiseert in de komende we ken weer een aantal activitei ten. Zo zal er de 20e november geklaverjast worden. Op 27 november komt Piet Roomer, voorzitter van de scheidsrech te rscom missie en oud interna tionaal scheidsrechter, naar Schiedam voor een spreek beurt. Op 4 december zal er een bingoavond zijn. Op 11 de cember is er een onderlinge spel regel wedstrijd en op 18 de cember wordt er tenslotte weer geklaverjast. gelijk op, maar uiteindelijk was de winst toch voor SDO (15-12). De Haan: "Natuurlijk is dit een tegenvaller. Normaal ge sproken moet je een wedstrijd tegen zo'n tegenstander win nen. Dat we nu op de ranglijst een flink stuk zakken, moeten we voor lief nemen, de droom is uit, we staan weer met beide benen op de grond". „Twee van de drie doelpunten waren weggevertjes. Onnodig en meegerekend, dat Kreft in de eerste helft bij 0-0 stand een ideale kans laat liggen, kan ik een gevoel van teleur stelling niet onderdrukken", aldus de weer veel schreeu wende en gebarende Popovics, die met veel angst en beven de eerste Amsterdamse stormloop in niets zag uitmonden. Met de eindelijk weer actieve Ling, die de eerste tien minuten ze ker aangenaam verraste voor het 3000 koppige publiek, met snel en direct voetbal. Acclimatiseren SVV had nauwelijks tijd om te acclimatiseren. Kansen kwa men er al direct voor Arnesen, Schoenaker en Lerby, maar door Emile Schelvis Bas van Noortwijk dook knap voor hun voeten en bespaarde zodoende de eerste divisieclub een afgang. Sterker nog, nadat de eerste golven waren uitge rold, kon SVV aan tegenacties gaan denken. „Niet om de an dere jongens af te katten, hoor. Maar je mist een Dercks toch enorm", zei Cor Peitsman, de op eiland spelende spits van de Schiedammers. De creatieve spits, die 2ich met een liesblessure op de met ook weer vele gewonde Ajacieden (Hamberg, Van Geel, Wijn berg, Galjé) gevulde tribune zat te verbijten, was haast niet zelfs helemaal niet nodig ge weest. In de 20-ste minuut kopte Peitsman door op Bart Kreft, die alleen voor Schrij vers opdook. Té gehaast schie ten deed de bal echter ver naast belanden en vijf minu ten later kwam Peitsman lut tele centimeters tekort om een voorzet van Harry Meijboom tegen het net te drukken. En Ajax Het team van de steeds zuurder kijkende Been hakker volhardde in de 1-2 combinatie in het door Leen Warnaar gedirigeerde -en dus overvolle- centrum. Slechts af en toe kwam er een gerichte Amsterdamse poging, maar op die momenten voor de rust. bij acties van Frank Rijkaard en Steen Ziegler, bleek Bas van Noortwijk niet geïmponeerd. „En dat", zei Popovics, „waren enkele jongens van ons wel. Vergis je met, zonder Arnesen en Lerby is Ajax eigenlijk maar een zeer middelmatige ploeg, die héél moeilijk tot sco ren komt". Gelukkige Inderdaad, dat Ajax momen teel een niet zo gelukkige pe riode doormaakt, is bekend. Het was alleen zeer jammer voor SW, dat met een 0-0 ruststand en hel vertoonde spel zowaar in een wonder be gon te geloven, dat de doel punten zomaar werden wegge ven. In de vierde minuut na rust 'wandelde' Lerby door het strafschopgebied om de volko men vrijgelaten Kieft te kun nen vinden: 1-Q. Rob Kiebcrt, met Leen Warnaar zonder twijfel de uitblinker in de Schiedamse ploeg, uitte zijn te leurstelling in een overtreding jegens Lerby en ontving van scheidsrechter Keizer (einde lijk weer eens onopvallend fluitend) geel. Zelfs de wissel Hans de Wilde voor Aad van der Vlist kon SVV niet de kracht bezorgen om iets terug te doen. In de zeventiende minuut raakte Kreft de bal kwijt aan de attente Kieft, die na twee stevige passen uithaalde en Van Noortwijk kansloos liet: 2-0. „Ik kan me daar zo over opwinden, hè. Maar ja, het is febeurd. Jammer dat het niet ij 2-0 bleef. Zo'n resultaat is toch veel leuker voor onze ploeg. Ja toch 7 Wij halen bij elkaar nog niet eens het geld dat een enkele Ajaxied ver dient". Vertwijfeld rende SVV, dat ook nog van Dijk voor Kreft inbracht, in de slotfase rich ting Schrijvers, die echter al leen een gevaarlijke dieptepass naar Meijboom hoefde te on derscheppen. De al in de rust toegepaste mutatie Ziegler- /Weggelaar, waardoor Ophof in de mandekking jegens Peitsman kwam, betekende weinig gevaar meer en het was dat Ajax in de zee van ruimte weinig accuratesse in het spel legde. Want, dan was het wel meer geworden dan de 3-0, die in de 44-ste minuut koppend door Kieft werd ver wezenlijkt. En zo geschiedde namens de krachtverhouding gerechtigheid. Wilhelmus had moeite het spel te maken en kon in de eerste helft alleen gevaarlijk worden, doordat de Schiedamse verde diging - debet aan het gladde veld en de onregelmatige wind - onzeker optrad hij hoge bal len, waarbij met name doel man Ton Kooiman vreemd stond te schutteren. Zo hep de kleine keeper in de 23-ste mi nuut bijna onder een hoge, ogenschijnlijk van gevaar ont blote bal door, terwijl hij ook bij hoekschoppen weinig over tuigend optrad. Aan de andere kant werd een erg hard geno men vrije trap van Jan Kers- semeijer door doelman Carry van Rheenen fraai tot een hoekschop verwerkt, terwijl Robert Korengevel in de veer tigste minuut pech had, toen een strak schot door de paal werd gekeerd. Offensief DHS begreep dat het geen angst voor de pover voetbal lende koploper behoefde te hebben en koos in de tweede helft doelbewuster voor offen sieve daden, die al in de vierde minuut tot een reele kans leid den, toen Bob Weeda met een dieptepass Martin de Zwart al leen voor doelman Carry van Rheenen bracht. De laatste kwam goed uitlopend als over winnaar uit de tweestrijd. Zes minuten later was Robert Ko rengevel „erg dicht" bij een doelpunt. De kleine rechtsbui ten liet eerst de hard spelende linksachter Maarten Rog zijn hielen zien, waarna ook de rest van de defensie werd uit gespeeld. De inzet waarmee Korengevel 2ijn fraaie actie wilde bekronen, werd echter door Wim Schaap uit het doel gehaald» waarbij de conditio neel niet op peil zijnde scheidsrechter Habold vanuit zijn positie niet kon beoorde len of de bal de doellijn was gepasseerd, terwijl het nooit voorkomt, dat een „clubgrens- rechter" in dergelijke gevallen met zijn vlag naar het midden wijst. „Er is ons een zuivere goal onthouden. De bal was de doellijn zeker twintig centime ter gepasseerd", aldus „doel- puntmaker" Robert Korenge vel. Een kwartier voor tijd kroop Wilhelmus opnieuw door het oog van de naald, toen Maar ten Rog me: Robert Korenge- Rozenburg Dat zelfs een vriendschappelijke wedstrijd niet helemaal zonder gevaren is, heeft DSS'26 aan den lijve on dervonden in Rozenburg. Tegen de gelijknamige vierde klasser voetbalde het team van Hermannus Wink frank en vrij naar een 3-0 overwinning, maar verloor wel Sjaak Suvaal en doelman Leo Verduijn beiden in situa ties waarbij geen Rozen burger was betrokken. Suvaal brak zijn enkel en Verduijn z'n pols, waar door beiden zeker voor twee maanden zijn uitge schakeld. - 1 VyvK»V._> v*i i 4 Doelman Ton Kooyman stompt de bal voor de aanstormen de aanvallers van Wilhelmus weg Leidschendam - De 2-0 zege van koploper Wilhel mus op DHS was allesbehalve verdiend, omdat de Schiedammers met name in de eerste dertig minu ten van de tweede helft beter voetbal op de erg glib berige grasmat deponeerden. Dankzij een blunder van doelman Ton Kooiman en een dubieuze beslis sing van scheidsrechter Habold, kreeg de „bikke lende" thuisploeg beide punten in de schoot gewor pen. vel in zijn rug in paniek raak te en 2ijn eigen keeper pas seerde. De bal „huppelde" voor de Schiedammers net langs de verkeerde kant van de paal. Het geluk kon niet op voor de thuisploeg, die drie minuten later uitermate schle mielig aan een doelpunt kwam, toen doelman Ton Kooiman volkomen misgreep op een rechtstreeks het doel indraaiende hoekschop van Rob van Elleswijk. Wim Schaap gaf op de doellijn staand het laatste tikje. DHS speelde het restant men taal geknikt en was weer een teleurstelling rijker, waarbij Rob van Elleswijk de Schie dammers de nekslag uitdeelde door de voorzet van Maarten Rog ineens op de schoen te ne men: 2-0. „De jongens leefden bijna tachtig minuten naar een doelpunt van onze kant, dat er zeker inzat, toe. Als er dan een aan de andere kant ingaat, knapt er toch een draadje", verklaarde de teleurgestelde DHS-tramer Jan Kooiman het mentale inzakken van zijn elf tal na de late treffer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5