6 SPORf 9 Verhoging huur van sport' velden niet te voorkomen9 Monsterzege van Green Eagles Jan Simons redt de eer voor NO AD Piet Warmerdam bil j artkampioen De Korenbeurs nog steeds niet veilig Slechte start micro- korf ballers Schiedam: kans op winst Wethouder Cees Bot: Vergadering VLTC De Ooievaars breekt met traditie Na nederlaag tegen De Veluwe: maandag 17 novum bar 1880 VD/SC/WW Het protest van de sectie voetbal haalde niets uit -Vlaardingen De gemeenteraad heeft eind vonge week beslist, dat de huur prijs van sportvelden met ingang van volgend jaar zo'n 500 gulden duurder zal worden. Protesten die op voorhand te gen een dergelijk besluit hadden geklon ken uit de Vlaardingse sportwereld haalden niets uit: volgens het college van B en W was een dergelijke verho ging niet te voorkomen. Sportwethouder Cees Bot heeft echter wel aangekondigd te willen bezien, of een dergelijke vaste verhoging voor iedere club wel redelijk is. Wellicht dat het toch nog mogelijk zal blijken, wat differentiatie in de verho ging aan te brengen. De huurverhoging kwam ter sprake tijdens de begrotings behandeling, die vorige week in de Vlaardingse gemeente raad plaatsvond. Om in 1981 de nodige nieuwe voorzie ningen te kunnen realiseren moest op ieder hoofdstuk uit de concept-begroting het no dige geld bezuinigd of ge wonnen worden. Ook het sporthoofdstuk ontkwam niet aan die operatie. Het extra verhogen van de huur van de sportvelden was volgens Bot onvermijdelijk. „De enige andere mogelijk heid om aan voldoende mid delen te komen zou zijn ge weest, op het onderhoud van de sportvelden drastisch te bezuinigen. Dat zou echter in de toekomst veel meer geld gekost hebben", waarschuw de hij de raadsleden. De wet houder gaf echter aan zich zeer goed te realiseren, dat het exploiteren van een sportvereniging tegenwoor dig zeker geen gemakkelijke zaak is. Die verhoging van 500 gulden per veld kan dus hier en daar best hard aan komen. De PvdA-er Kwakkelstein drong er bij de wethouder op aan, dat er per sportvereni ging wat verfijningen in een dergelijke huurverhoging zouden worden aangebracht. „Hel opleggen van een ver hoging, die voor iedere vere niging hetzelfde is, vind ik een beetje al te erg met de botte bijl," meende hij. De VVD-fractie ging nog ver der. die had het verhogen van de huurtarieven liever helemaal achterwege gezien. Mevrouw van Toor van die partij gaf aan dat Cees Bot zijn huiswerk té goed had ge maakt: Bot is de wethouder die in het kader van de be zuinigingen het grootste be drag neeft ingeleverd. Sporthal Don Rodrigues (D'66) vroeg tijdens de behandeling van het sporthoofdstuk naar de stand van zaken met betrek king tot de sporthal in Holy, die ondanks alle vertragin gen nog steeds op de plan ning staat, ook al zal het 1982 worden voor die uitbreiding in gebruik kan worden geno men. Sportwethouder Cees Bot ietwat criptisch: „De tweede sporthal in de West- wijk komt er aan: dat hebben we nu voor elkaar. Keulen en Aken zijn ook niet op een dag gebouwd, dus nu Keulen er is kan Aken binnen af zienbare tijd ook komen." Schiedam/Maassluis De basketbalheren van The Green Eagles boekten dit weekeinde een monsterzege op Rabobank uit Gouda. De riva len, die vorig seizoen nog wis ten te winnen van de Maas- sluizers, werden met maar liefst 102-72 verslagen. De dames van de Maassluise ploeg hadden weinig moeite met Red Stars uit Soest en versloegen de gasten in een spanningsloze wedstrijd met 67-35. De heren van het Schiedamse Juventus slaagden er ook deze keer niet in om hun thuiswed strijd tegen Red Stars uit Vlaardingen - De tennisvere niging VLTC belegt op vrijdag 28 november de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Het bestuur zal op deze vergade ring met goedkeurig van de le den enkele wijzigingen onder gaan. Zo stellen Hans Stolk. Jan Zand vliet en Nora Knoes- ter zich niet meer herkiesbaar. Daarvoor in de plaats draagt het bestuur de volgende leden voon Matthijs Janssen, Wtm van Paassen en Bob Doornbos, de laatste als secretaris. Her kiesbaar stellen zich de vol gende leden van het bestuur Huug van Toom voorzitter), Gerard Dik (penningmeester), Dick Heemskerk en Joop Grootveld. Soest, dat ook nog geen over winning had behaald, in winst om te zetten. Door een treffer in de laatste seconde verloren de Schie dammers met 84-82. Juventus-Red Stars 82-84 Een zeer teleurgestelde Carel Verwer, coach van de Schie damse heren, kon zijn spelers na afloop van de zeer span nende wedstrijd tegen Red Stars uit Soest alleen maar verwijten. Dat ze de voor sprong bij rust in de tweede helft uit handen hadden gege ven. Na een goede start en dankzij leuk aanvalsspel leek het er in de eerste helft op dat Juventus eindelijk eens van die hatelij ke nul af zou komen. De man- to-man-verdediging werkte bijna perfect en hield Red Stars goed van scoren af, ter wijl de aanval redelijk draaide. Hierdoor had Juventus bïj rust een comfortabele voorsprong opgebouwd en er leek geen vuiltje aan de lucht: 47-34, Zeker niet toen direct na rust Juventus wist uit te lopen naar maar liefst 16 punten voor sprong en alles er op wees dat er een grote overwinning be haald zou gaan worden. De gasten dachten er echter anders over en begonnen een offensief, dat door Juventus niet afgestopt kon worden, waardoor de voorsprong lang zaam maar zeker slonk. Met nog maar een minuut te spelen stond de Schiedamse ploeg nog twee punten voor en leek toch nog te gaan zegevieren, maar een wanhoopsschot van de center uit Soest liet alles in duigen vallen, met als gevolg dat na acht wedstrijden de Schiedamse ploeg nog steeds 'Nieuwerkerk aan den IJssel - De schaakvereniging Schiedam heeft goede vooruitzichten op de overwin ning, waarvan Nieuwerkerk het slachtoffer zou moeten worden. De tussenstand (met nog vier afgebroken partijen te spelen) is 4-2 in het voordeel van Schiedam. Bij winst zouden de Schiedammers op vijf punten uit drie wed strijden komen, wat een tweede plaats zou betekenen. Maar dan moeten Frans Groeneweg, Jacques van Oyen, Mario van Kleef en Van Hooren wel tot positieve resul taten komen. Met name de positie van Van Hooren is niet rooskleu rig. De positie van de andere Schiedammers is echter wel zonnig. Leiden Met nog twee wedstrijden te spelen, is er voor NO AD al veel duidelijk. Kampioen worden kan al niet meer, terwijl degraderen nog slechts in theorie moge lijk is. NO AD heeft zich In deze herfstcompetitie dus vrijwel probleemloos in de hoofdklasse kunnen handha ven. Handhaven was ook het uit gangspunt, al kregen de Schiedammers halverwege uitzicht op meer. Omdat de beide koplopers Scylla 2 en Evro Salamanders ook pun ten verspeelden, was de ach terstand van NOAD nog maar twee punten. De kans om die achterstand in zijn geheel weg te werken, kreeg NOAD in Leiden bij het reserveteam van Scylla echter niet Integendeel, NOAD leed een duidelijke nederlaag van 82. Geen moment heeft er een verrassing ingezeten, want de Schiedammers speelden hun slechtste wedstrijd tot nu toe. Slechts Jan Simons vermocht enige indruk te maken, want hij scoorde bei de punten. Jan Landsbergen en Ron van der Wijk kwamen er niet aan te pas en verloren al hun partijen in twee games. Simons won van Peter van Schie (21—15. 8—21, 21—23) en Ron de Zeeuw (2116, 18—21, 14—21). Tegen Fred de Zeeuw verloor ook Si mons in twee games, terwijl hij samen met Landsbergen in het dubbel ook geen kans maakte: twee keer 2116. Ondanks deze nederlaag bleef de voorsprong van drie punten op de tweede degra datieplaats behouden. En omdat de Schiedammers in de laatste wedstrijd het nog altijd puntloze Onkyo ont moeten, kan er onderaan dus ook niets meer gebeuren. geen punten heeft behaald en dus de rode lantaarn moet blij ven dragen. Rabobank Gouda-The Green Eagles 72 -102 Met in het achterhoofd nog de wedstrijd van vorig seizoen, toen vier spelers van the Ea gles met een diskwalificerende fout het veld moesten verla ten, waren de Maassluise he ren naar Gouda gereisd om daar de kampioensaspiraties van het team van Jaap Boon duidelijk te maken. Al snel bleek, dat GE dit seizoen veel sterker is gaan spelen, waarbij met name de reboundkracht aanzienlijk is toegenomen door de komst van Aad Klos en Roel Pieper. Binnen twee minuten stonden de gastheren dan ook met 14-2 - achter en door de goede verde diging van the Eagles slaagde de thuisploeg er niet in om een vuist te kunnen maken. Dat deden wel theEagles. die steeds makkelijker gingen spe len en de score hoog wisten op te voeren. Bij rust was het verschil al op gelopen naar 21 punten (58-37) en alles wees erop dat het Maassluise team een makkelij ke tweede helft tegemoet gin gen. Na deze schitterende eer ste helft zakte het vervolg echter naar een bedenkelijk niveau, toen de spelers van GE ongeconcentreerd gingen spelen. De thuisploeg was echter niet bij machte om daarvan te pro fiteren, zodat de overwinning van the Eagles geen moment in gevaar is geweest. The Green Eagles-Red Stars 67-35 Een op papier moeilijke tegen stander leek Red Stars te gaan worden voor de dames van Kees Brugman, temeer omdat het vorig seizoen in de beker competitie nog twee maal ver loren werd. Hoe anders is het uitgepakt. Vanaf het begin hebben de Maassluise dames de toon aan gegeven en Red Stars kon daar eigenlijk niets tegenover stellen. Met name verdedigend speelde GE een erg goede par tij en dat bezorgde de coach van de tegenpartij blijkbaar zoveel hoofdbrekens, dat hij gedurende de gehele wedstrijd geen mond heeft open gedaan en zelfs niet probeerde om iets te veranderen in een time-out. Hierdoor ontaarde de wed strijd in eenrichtingsverkeer, met in de hoofdrol Cora Vries, die maar liefst 18 punten voor haar rekening nam en een groot aantal verdedigings re bounds wist te pakken. Na een 37-24 ruststand liepen the Eagles-dames in de tweede helft gemakkelijk weg van hun gezapig spelende tegen stander, zodat Kees Brugman naar hartelust kon wisselen, zonder dat de score in gevaar kwam. De uiteindelijke 67-35 over winning betekent echter wel dat de Green Eagles-ploeg zich boven verwachting in deze tweede divisie weet te hand haven. Schiedam - De tafeltennissers van De Ooi va ars hebben eindelijk de traditie doorbroken om thuis niet kunnen winnen. In de laat ste thuiswedstrijd van deze najaarscompetitie werd Centrum 2 met 7-3 het slachtoffer. Ondanks deze zege blijven de Schiedam mers een degradatiekandidaat. Met dit in het achterhoofd werd er tegen Centrum verbeten gevochten. Met name John du Cha- tinier wist zich met drie overwinningen te onderscheiden. Wout Peeman en Koos van Es wonnen ieder tweemaal. Het dubbel spel (John du Chatinier en Wout Peeman ging uiteindelijk ver loren, dit ondans de 19-16 voorsprong die zij in de laatste game hadden. Vlaardingen/Schiedam - Het zaalkorfbal is weer gestart en dat was voor de Schiedamse afdelingsclubs geen onver deeld succes. Sucees moest twee keer genoegen nemen met een nederlaag: woensdag verloor het van Nieuwer kerk en zondag was Hoog- vliet te sterk. Terwijl ook ODI met een puntenverlies startte. Spirit had zijn les ge leerd en nam revanche. Succes-Hoogvliet 3-10 Duidelijk werd Succes op de tekortkomingen gewezen en Hoogvliet liet blijken wel de gelijk titelaspiraties te heb ben. Op alle fronten moest Succes in Hoogvliet de meer dere erkennen en verloor verdiend met 3-10. ODI-De Bennen 3 6-9 Een misplaatste angst deed ODI bij voorbaat reeds op zien tegen De Bermen. Qua veldspel waren de Schiedam mers beslist niet de mindere, maar het schot van de Capèl- lenaren was beter verzorgd. De eerste helft werd afgeslo ten met 2-4, de wedstrijd werd uiteindelijk afgesloten op 6-9. Spixit-Olympia 2 10-5 Na het zeer matige spel van de eerste wedstrijd was Spirit duidelijk geschrokken en trad tegen de reserves van Olympia meer gemotiveer der aan. Het veldspel was iets beter verzorgd, al was nog niet alles zoals het hoor de. Het schot was ditmaal goed verzorgd en met name was Jan de Visser op dreef. Met vijf treffers nam hij de helft van de Vlaardingse doelpun ten voor 2ijn rekening. Door veel inzet werd de eer ste helft op 7-3 stopgezet. Na rust ging Spirit door en won tenslotte verdiend met 10-51 De overige doelpunten wer den door Leo Vermeij, Jo- landa van der Velde (2) en Frans van der Krans (2) ge maakt Vlaardingen - Piet Warmer dam is in café De Griffioen op overtuigende wijze derde klasse biljartkampioen (libre) geworden. Op de eerste wed strijddag, waarop twee ron den werden gespeeld, was Cor Qualm als enige ongesla gen gebleven, terwijl alleen Nico Bleekendaal nog zonder punten was. Cor Qualm kon in de drie ronden, die op za terdag werden gespeeld, zijn verrassende optreden niet voortzetten. Hij verloor twee partijen. Piet Warmerdam en Jaap van Wolde behaalden wel de volle winst, terwijl fa voriet Gerard Waardenburg na twee winstpartijen verras- send van Peter Sneep ver loor. In de zesde ronde maakte Piet Warmerdam in 21 beur ten korte metten met Gerard Waardenburg, terwijl Jaap van Wolde van Paul Serry verloor. De finale tussen Piet Warmerdam en Jaap van Wolde (in 31 beurten winst voor Warmerdam) beteken de nog slechts een formali teit, omdat de eerste door 2ijn gemiddelde praktisch onbereikbaar was voor de concurrentie. Piet Warmer dam 2al naar het gewestelijk kampioenschap, dat 13,14 en 15 februari in Vlaardingen (café De Griffioen) worden afgevaardigd. De uitslag: L Piet Warmer dam (DVK), 12 punten, 2.81 gemiddelde. 2. Paul Serry (Wilskracht), 10 punten, 2.37 gemiddelde. 3. Gerard Waar denburg (Tonegido), 8 pun ten, 2.68 gemiddelde. 4. Jaap van Wolde (De Molenwiek), 8 punten, 2.29 gemiddelde. 5 Peter Sneep (De Kroon), punten 2.39 gemiddelde. Cor Qualm (DGL), 6 punten, 2.12 gemiddelde. 7. Nico Bleekendaal (DVH), 4 pun ten, 2.13 gemiddelde. 8. Theo Pil (DKC). 2 punten. 1.97 ge middelde. Peter Sneep bracht met 28 caramboles de hoogste serie op zijn naam Piet Warmerdam en Gerard Waardenburg promoveren naar de tweede klasse. De acht finalisten bfj Schiedam De Koren- beun U er in de wedstrijd tegen De Vetuwe niet ia geslaagd het ereklasser- schap veilig te stellen- Ia de eigen beurs verloren de Schiedammers namelijk met i6 van de drie broers Jaap, Bon en Henk van Spanje. Met nog slechts ëen wedstrijd ie spelen Is De Korenbeurs één van de drie kandidaten die voor degradatie in aanmerking komt De Schiedammers hebben het lot om hun tienjarig verblijf in de ere klasse te handhaven, overi gens^ nog geheel in eigen De nederlaag tegen De Velu we was verdiend, al bleef de kans op een gelijkspel tot in de laatste partij aanwezig. Ron van der Aa slaagde daarin tegen de pas 15-jarige Henk van Spanje echter niet. In twee games bepaalde de jongste speler van de ere klasse de eindstand van de wedstrijd op 4—6. De vier Schiedamse punten kwamen op naam van Hans Lingen, die won van Ron en Henk, terwijl Jan Vlieg al leen van Henk van Spanje kon winnen. Overigens, pas erg moeizaam met 2119 in de derde game. Alle overige enkelspelen waren voor het Van Spanje-drietai. Het dubbel was in twee ga mes wel voor De Koren beurs, maar het bleek achter af niet van doorslaggevende betekenis. Opvallend in de enkelspelen bij Van der Aa en vooral Jan Vlieg was winst in de eerste game, maar verlies in zowel de tweede en derde game. De nederlaag van De Koren beurs houdt in, dat er in de laatste (thuis)wedstrijd tegen Avanti minimaal gelijk ge speeld moet worden om ze ker te zijn. Bij een nederlaag mag Bettïne Vriesekoop in haar team zich ereklasser blijven noemen en is De Ko renbeurs afhankelijk vafl Scylla. Scylla speelt echter tegen Tempo Team, dat terdag met een 4—6 zege r1 't Hooge Huys de herfsttil behaalde. De stand: 1. Tempo Team Sk 17 (kampioen), 2. 't Hoog* Huys 9—15, 3. De VeluW? 9—9, 4. De Korenbeurs 9-J 5. Scylla S5, 6. Avanti 9—4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6