SIAD/STRIIK P Politie met info-bus de wijken in HOREN EN ZIEN Steen en Brons V isserij museum wil gesprek met Wallis De Vries Beantwoording Ben Wnog niet naar wens Voorkoming misdrijven *q si 00 «1 Ta# Vrouwen maken bloemstukjes Tarieven I CAI omhoog Mr. Vrolijk bezoekt Schipluiden 12.500 gulden voor sportieve recreatie Film Toneel Muziek Bazar (12) woensdag 19 november 1380 VD/SC/WW rw gi P 7dA overweegt twaalf ingrepen Schiedam Vanavond zal de PvdA-fractie beslis sen of morgenmiddag een twaalftal moties en amen dementen zal worden in gediend om het collegebe- leid op punten als stads vernieuwing, gezond heidszorg, welzijn en cul turele minderheden aan zienlijk bij te sturen. Hoe ver die wijzigingen gaan, is nog niet bekend. Tevre den zijn de socialisten na gisteravond in ieder geval ij lange na niet, ook al kwam de' erkenning van wethouder Posthoorn dat opbouwwerk inderdaad voorrang moet krijgen re delijk positief over. De wijzigingsvoorstellen van D'66 en VVD werden af geraden, behalve dan het anti-rook-initiatief van de democraten. Ook de ande door Richard Stomp en Kor Kegel re partijen zijn nog niet te vreden met de beantwoor ding door B en W in eer ste instantie en zij komen daar morgen op terug. Het zit .de PvdA in eik geval dwars dat het pleidooi van Brouwers voor een integrale welzijnspolitlek waarbij elke wethouder een stukje r welzijn voor zijn rekening neemt niet is overgekomen bij financiënwcthouder Rei- nier Scheeree. Hoewel de PvdA door een ingrijpende - verschuiving in de uitgaven meer welzijnsvoorzieningen r wil creëren, is Scheeres 'met a geen woord op welzijn inge- gaan. De andere leden van het college deden dat wel. Na Scheeres' betoog kwam Brou- wer dan ook tot de opmerking: „Ze snappen er zeker nog steeds niets van?" J Beantwoording Wethouder Chris Zijdeveld *van ruimtelijke ordening en •milieu pleitte gisteren voor het^ •zelf bouwen van huizen. „Als •er onder de Schiedamse bevol king mensen zijn met belang stelling, dan zullen wij ze met «open armen ontvangen." De «wethouder noemde als één «van de mogelijkheden de pro jecten die de Kleine Aarde uit- «voert. «De parkeerideeën van Her- man Noordegraaf werden door de wethouder als te gedurfd omschreven, Zelf heeft de wethouder ook een voertuig aangeschaft, „vanwege de tijd winst". Het gaat de wethouder dan ook te ver om het auto verkeer geheel uit de straten te bannen. Schiedam kan Rotterdam in de toekomst volgens Zijdeveld concurrentie aan doen, „als*op de juiste manier aan' plannen wordt gewerkt." Het bouwen jn het noorden van Schiedam krijgt op de eerstvolgende vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening alle aandacht. „Ie dereen is het er over eens dat zo snel mogelijk moet worden gebouwd en daarom moeten we proberen de procedures te versnellen," aldus de wethöu- der. De bewoners .van Kethel- Noord die niet zijn aangesloten op de riolering krijgen van de wethouder een oplossing naar Scandinavisch model aange reikt: in plaats van een aan sluiting op de riolering zouden composteringstoiletten het overwegen waard zijn. Verenigingen voor patiënten rechten vallen bij de wethou der voor sociale zaken, Riet Taverne, in 'goede aarde. Al leen is het niet de taak van de gemeente om daarbij een voor- trekkersfunktie te vervullen. Dat laatste kan volgens Taver ne wel worden gedaan door de ziekenfondsen, die zelfs perso neel vrij zouden moeten hou den voor dat soort werk. Taverne keerde zich zeer sterk tegen de wensen van het libe rale raadslid Cor van Tilborg, die op het welzijnsterrein het aantal voorgenomen functio narissen sterk verminderd wil zien. Verbazing ontlokte de vasthoudendheid van Van Til borg. Taverne: „Alles is toch echt heel kritisch bekeken. Zesenvijftig functionarissen die zonder meer nodig zijn, worden met toegekend. E'l- feenhalf gaan er wel door.". De uitbreiding van de sociale dienst met bijstand maatschap pelijk werk staat bij de wet houder, zo bleek gisteravond, nog steeds hoog aangeschre ven, „De sociale (dienst moet niet alleen een geldfabriek zijn," verduidelijkte Taverne. Scheeres verdedigde niet al te duidelijk het financieel beleid. Hij zei dat over de nog'altijd niet goedgekeurde begroting voor dit jaar binnenkort amb telijk overleg plaatsvindt met de provincie en dat Rob Hij- mans (D'66) niet bang hoeft te zijn voor een eenzijdige econo mie, die uitsluitend door de dienstensector (kantoren) wordt bepaald. Hij haalde een interview met gedeputeerde Jan Noorland aan dat onlangs in het Rotter dams Nieuwsblad stond en waarin Noorland zich voor het eerst positief uitliet over af bouw van de saldï-reserve. Schiedam hoeft dus niet bang te zijn dat de afbouw niet goedgekeurd wordt, aldus Scheeres. Hij verdedigde het fenomeen baatbelasting en liet Ulferd Bruseker (CPN) weten dat bewoners van een eigen huis er bij tariefsverhogingen met gunstiger zullen afkomen dan andere Schiedammers. De communist had daarvoor wel gepleit, omdat hij eigenaar/be woners ziet als 'huurders van een bank'. Posthoorn ging in op het nut van welzijnswerk, zei geen on derscheid te willen maken tus sen de harde en de zachte sec tor, bepleitte personeelsuit breiding voor het welzijns werk en, toonde zich geen pes simist óver de vorderingen rond het sociaal-cultureel olan. Drie kwartier mochten B en W per persoon spreken. Zij konden op alle vragen daar door niet ingaan. Buitenlanders krijgen meer aandacht, ook in het onder wijs, Op die categorie richtte zich ook dc burgemeester, die extra subsidie aankondigde voor taalcursussen aan ander staligen en voorts over ont wikkelingen sprak ten aanzien van de informatiebalie op het stadskantoor, welzijnsaspecten van de politie, politiehonden, een gemeentelijk ombudsman en te lage temperaturen m het stadskantoor. Hij bepleitte de aanstelling van een derde se cretaresse voor B en W omdat de communicatiephcht sterker gevoeld wordt en hij beloofde Noordegraaf het personeel van het stadskantoor te vragen, of het trek heeft in biologisch- dynamisch voedsel in plaats van de huidige hap. x Schiedam Een groot deel van de ledenvergadering van de Nederlandse Christen Vrouwenbond die vandaag, 19 november, in het gebouw van Christelijk Sociale Be langen op dtLange Haven 73 wordt gehouden, is gewijd aan het maken van bloemstukjes met droogbloemen. Me vrouw Kloosterman uit Roekanje zal de nodige voorbeel den laten zien. Deelneemsters moeten zelf wel een cyitn- dervormig vaasje meebrengen. Ook gasten zijn welkom. m Vlaardingen Het bestuur van het Viaardings Visserij- museum wil nu eindelijk wel eens met staatssecretaris Wal- lis de Vries praten over de toe- Maassluis Als de gemeente- raad van Maassluis er mee ak- koord gaat worden de tarieven van het centrale antenne in- p richting (CAI) met 4,5 procent yerhoogd. De verhoging is noodzakelijk geworden door een vermindering van de in- m komsten. Het aantal aanslui- m tingen in Maassluis is het afge- lopen jaar sterk teruggelopen. m Zonder de tariefsverhoging m zou het nadelig saldo 83.930 „gulden bedragen. Om de ta- m riefsverhoging te beperken blijft er een nadelig saldo van 37.400 gulden. De verhoging zou op 1 januari 1981 moeten worden ingevoerd. komst van het museum. Het heeft daarop bij het ministerie aangedrongen. Een dergelijk gesprek was het bestuur al in 1978 door de staatssecretaris toegezegd. Tussen rijk en gemeente Vlaardingen bestaat al jaren een touwtrekken om de status van het museum. Zou het Vis serijmuseum als museum van nationaal belang erkend wor den, dan Is de consequentie dat het rijk voortaan voor de kos ten opdraait, Twee jaar gele den werd door de staatssecre taris een nota beloofd waarin de criteria voor de qualificatie 'nationaal belang' uiteengezet zouden worden. Die nota is er echter nog steeds niet. Tijdens de afgelopen begro tingsbehandeling werd nog eens uitvoerig bij de kwestie stilgestaan. CDA-er Jo Schriel zei toen: „De gemeente moet nu zelf maar eens het voor touw nemen en dat niet meer aan de stichting van het Visse rijmuseum overlaten." Vlaardingen In samenwepking met de mi nisteries van justitie 'en binnenlandse zaken gaat de Vlaardingse pqlitie volgende week mfd- dels een informatiecampagne proberen de klei ne misdaad terug te dringen. Een informaliebus zal van dinsdag tot en met zaterdag cïe Vlaar dingse wijken aandoen om het publiek te infor meren over de mogelijkheden die er zijn mis drijven te voorkomen.. Vlaardingen is daarmee de eerste grotere stad in de Randstad, die de bus op bezoek krijgt. In een proefperiode heeft dc bus al een aan tri ste den aangedaan. Vlaardingen is echter als eerste aan de beurt na de afsluiting van de proef. De informatiebus, die eigendom is van het mi nisterie van justitie, is een project van het bu reau landelijk coördinator voorkoming misdrij ven, een samenwerkingsproject van justitie en binnenlandse zaken. Behalve in de bus zal de burger ook via televisiespots worden gewezen op het voorkomen van misdrijven. Doelstelling van de informatiecampagne is om de burger kennis te laten maken met het voor komen van misdrijven als taak van de politie en het publiek bewust te maken dat het samen met de politie misdrijven kan voorkomen. Ook zullen tips worden gegeven, zodat iedereen zich tegen bepaalde misdrijven kan beschermen. De (kleine) misdrijven waaraan aandacht wordt besteed zijn onder meer Inbraken in woningen, vandalisme, diefstal van (brom)fietsen, auto's caravans en boten, zakkenrollerij en agressieve verkoopmethodes. Dinsdag begint de vooriichtingstournee door Viaardmgen op de Wiardi Beckmansingel, wanneer de weekmarkt daar wordt gehouden. Van elf tot vier zal de bus, waarin behalve een ambtenaar van het ministerie van justitie twee vaste voorhchtingsfunctionarissen van de Vlaardingse politie 'alsmede de wijkagent aan wezig zijn. open staan voor het publiek. Woens dag is de Broekweg aan de beurt, donderdag de Holywijk, vrijdag het Veerplein en zaterdag de Van Hogendorplaan. De mogelijkheid om ook op koopavond de bus open te stellen voor het publiek wordt overwogen. In de proefperiode heeft de bus al vijftien, vooral kleinere, gemeentes aangedaan. Hoewel de proefperiode al is afgesloten kon een woord voerder van het ministerie van binnenlandse zaken nog geen uitgebreide mededelingen doen over resultaten. Wel wist hij te vertellen dat de belangstelling van de kant van de burgerij doorgaans bijzonder goed was. Morgen wordt met politiekorpsen die hebben deelgenomen aan de proef gepraat over de resultaten. Het is de bedoeling dat volgend jaar in de zo mermaanden de kans op veel belangstelling is dan vanwege het weer groter de grote ste den de bus op bezoek krijgen. Schipluiden Commissaris van de Koningin van Zuid- Holland mr. M Vrolijk brengt op 1 december een( werkbezoek aan de gemeen te Schipluiden. Om vier uur 's middags gaat de gemeen teraad in een onofficiële bij eenkomst met de commissa ris'om de tafel zitten in De Dorpshoeve. Het voornaam ste discussiepunt zal de ont wikkeling van Midden Delf land zijn. Voorafgaand aan deze discussie opent mr. Vro lijk om half vier een ten toonstelling over historische bodebussen uit de provincies Zuid- en Noord-Holland. Vlaardingen Het ministerie van CRM heeft de gemeente een subsidie van 12 500 gulden toegezegd voor sportieve re creatie voor gehandicapte en valide burgers. Het program ma voor de sportieve recreatie kan hiermee aanzienlijk wor den uitgebreid. De gemeente kreeg begin dit jaar van het ministerie bericht, dat Vlaardingen voor een der gelijke subsidie in aanmerking kon komen. De betreffende af deling van de gemeentesecre tarie heeft een begroting opge steld ter grootte van 10.000 gulden. Aan de hand van die begroting heeft het ministerie de bijdrage definitief toege zegd. Viaardmgen krijgt ook een subsidie van 2500 gulden als bijdrage in de kosten van het maken van de plannen. Het Viaardings Podium B'Bwana vertoont samen met de Vlaardingse Filmli ga regelmatig kwalitatief hoogstaande films. Morgen avond, 20 november, draait in het B'bwanagebouw aan de Hoflaan 12, de film „Der Junge Torless". De hoofdpersoon wil door observatie van de verhou ding tussen drie studiegeno ten komen tot het antwoord op de vraag of het kwaad iets buitengewoons of iets alledaags is. De schrijver van dit filosofi sche boek, Robert Musil, wist maar al te goed waaro ver hij schreef: hij zag de donkere wolken van hef nazisme al boven Duitsland, hangen en verkoos als vele anderen vrijwillige ballings-; chap boven het leven onder? het fascisme. 1 De bekende regiseur Volkeij Schlöndorff (Die Blecht-f rommel) verfilmde dit boek- Om 20 30 uur begint de pro jector bij B'bwana te lopen. Toneel- en letterlievende vereniging Varia opent zater dagavond het seizoen '80-'81 met het blijspel „De Parel van het huis". Dit drie bedrijven tellende toneelstuk is geschreven door Mare Camoletti; een spel waarin intri ges. vergissingen en misverstanden de gemoederen hoog doen oplaaien. De Liefde speelt als gewoonlijk een be langrijke rol. „Ingewikkeld maar toch leuk," aldus Va ria. Zaterdag 22 november. Stadsgehoorzaal, aanvang 20.15 uur, bal na. Moezelzak, pijpzak, trekzak, vlier,.kromhoorn, blazevere en rommelpot zijn instru menten die te pas komen bij de muziek van 't Kliekske. Deze Brabantse viermans formatie blaast liedjes en muziekjes uit het grijze ver leden nieuw leven in en doet dat met stijgend succes. Sinds 1972 werkt de groep mee aan het NOS-program- ma „Onder de groene Lin de" en heeft in heel Europa bekendheid verworven met zijn vertolkingen van oude wijsjes. Theater de Teerstoof ont vangt deze groep aanstaan- j de zaterdag Om 2100 uur begint het en de toegang be draagt 14,00. (CJP- en 35+ers 11.00) De oudercommissie van kinderdagverblijf 'De Zonnehof' in Vlaardingen heeft voor komende zaterdag een grote bazar georganiseerd. Gestreefd wordt naar een niet on aanzienlijke opbrengst van tussen de twee- en driedui zend gulden. De oudercommissie wil van het geld een kopieermachine aanschaffen waarmee het krantje van 'De Zonnehof', een dagver blijf voor geestelijk gehandi capte kinderen, makkelijker vermenigvuldigd kan wor den. Zaterdag dus. tussen ifl.öö en 16.0D uur, Marnixlaan 10, Vlaardingen. Sinterklaas is er ook! Iedereen kent het verhaal van Noach waarin hij tij dens de zondvloed een duif uit zijn Ark laat vliegen om te zoeken naar een stukje drooggevallen land. Die duif kwam met een takje groen terug en daaraan dankt deze vogel haar repu tatie van hoop- en vrede brenger. Gebouw de Ark aan de Rembrandtlaan staat voor een deel m het water en dankt daar een beetje zijn naam aan. Logisch dus dat men bij een passende gevel- decoratie het eerste aan dui ven .dacht. Drie stuks wer den het er; fraai gestileerd en op een opvallende plaats aan de buitenmuur beves tigd. De drie vogels zijn niet zoals men zou vermoeden door een profesionele kun stenaar gemaakt Het is technisehe-schoolleraar Jan Smaal geweest die in 1977 gestalte gaf aan deze Ark- versiering. De vogels zijn van metaal en het hele kunstwerk heeft een om vang van bijna anderhalve meter.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3