SPORT SVV-FC Vlaa kleurloos DHS: Weer verlies Ook attb-beleftering minuten onderuit SportKort DRIES SmANSEPQimR Peter jeup VFC binnen vier Geen treffers.... Schiedam gelijk I)e Musschen op eigen terrein 'gepakt' Roy den Hartog luid bejubeld DRIES SPAANSEPOLDER mist strafschop j Jeugd: wisselend succes Hoek van Holland zakt AARDAPPELEN UIEN WINTERPEEN APPELEN EN PEREN pi VAN DER LEE maandag 24 norombar 1960 VD/SC/WW Botterdam Roy den Hartog vonk te, en dat was voor Hermes DVS vol doende om in de allerlaatste minu ten De Musschen op dood spoor te ittten. Met het doelpunt van Den Hartog bereikte Hermes DVS een to taal van vier treffers, terwijl de Rot terdammers er iö een buitengewoon aantrekkelijke wedstrijd, die een re clame was voor het amateurvoetbal, slechts drie tegenover stelden. Boy den Hartog was een bejubeld man na afloop en dankte dit eigenlijk aan een le lijke misstap van doelman Eddie Zoeter, die kort voor het einde een aanval op simpele wijze met een nog simpeler trap, had kunnen onderbreken, maar de bal' slechts half raakte, waardoor Roy den Hartog er als de kippen bij was om Her- mes DVS op 3-4 te brengen. Gezien het spelbeeld kreeg Hermes DVS misschien te veel van het goede, maar daar zal geen Schiedammer meer bij stil staan. Trainer Wim Verhoorn deed dat al snel niet meer en merkte na afloop dan ook heel logisch op "dat wie een wed strijd zó kan afmaken, de overwinning ook verdient". Om er aan toe te voegen: „Dit is nu eens een overwinning voor het publiek. Ieder een heeft genoten, ook de mensen die pro De Musschen zijn. Wc hebben er beide i propaganda-wedstrijd van gemaakt, t veel sensatie, i een 0 met veel sensatie, maar bovenal met erg veel mooie momenten en er is bijna evenveel gekopt als geschoten en dat maakt een voetbalwedstrijd extra fraai". Sterker Voor rust was Hermes DVS over het al gemeen stukken sterker. De linies sloten beter, de bal ging goed rond. Er was meer overleg en ook in de man op man-dek king kwamen de- Schiedammers telkens gehaaider te voorschijn, zodat het in feite voor iedereen een complete verrassing was, dat De Musschen via Jung Man en dan ook op schitterende wijze, de score opende. De Musschen-spits nam de bal, terwijl hij met zijn rug naar doelman El- 'leswijk stond, vol op zijn schoen en liet geheel Hermes DVS verbijsterd achter. Hermes DVS schoot wakker hervatte zijn voordien gespeelde spelletje en bereikte daarmee zes minuten na de openingssco re van Jung Man de tegentreffer, 1-1. Doelpuntenmaker was Rob van Vooren, die kort voor rust weer doorbrak, het strafschopgebied bereikte en daar onno dig, dus zeer dom door doelman Eddie Zoeter ten val werd gebracht. De toege kende strafschop werd door Den Hartog feilloos benut, 1-2. Na rust waren de -rollen omgedraaid en Rini van Zanten zou vier minuten na de hervatting laten zien dat het menens was, scoorde óók, maar moest tot zijn grote te leurstelling ervaren, dat zijn doelpunt vanwege buitenspel werd afgekeurd. De woede, die hierna ontstond, maar ook weer snel was verdwenen, was ook niet ten onrechte. Of de duivel er voor De Musschen mee speelde, het werd geen 2-2, doch 1-3. Dit maal was het Jerry Visser die met het hoofd scoorde, maar nog was De Mus schen niet knock out. Het herstelde zich wonderwel, bracht nieuw leven in de brouwerij en nog geen twee minuten la ter kopte Arie Buddenberg de bal op nieuw op schitterende wijze door naar de vrijstaande Rini van Zanten, voor wje het een peul esc billetje was om de actie te verzilveren 2-3. Iedereen rook daarna dat de gelijkmaker in de lucht hing en die kwam er ook. Nerveus geworden door de drang, die De Musschen uitoefende, stompte doelman Ellewijk een ingeschoten hal niet naar behoren weg, waardoor deze voor de voe ten van Joost van Dijk belandde, die met de_ze buitenkans onmiddellijk raad wist, Met die stand zou iedereen zich hebben verzoend, maar toen ineens was daar Roy Hartog en de schutterende Eddie Zoeters onverwacht het nakijken gaf. Toen wist Hennes DVS van geen wijken meer. Rob van Vooren is zuinig met lucht in de sprong met de Musschen's Jan Schouten. Schot Harry Meijboom en ige uitschieter Schiedam Over één ding waren Jan de Gier en San- dor Popovics het na afloop van de door SVV met 1-0 gewonnen derby eens: het publiek was de eigenlijke winnaar. Beide trainers waren van mening, dat hun teams zondag op Harga aan de pakweg vierduizend be zoekers een leuke voetbalwedstrijd hadden laten zien. De trainers spraken echter beiden een beetje in hun ei gen straatje. SVV-FC Vlaardingen was namelijk helemaal niet zo'n leuke wedstrijd als de heren oe fenmees te rs beweerden. De derby was een kleurloos geheel, met slechts' twee boelende momenten, waar van er dan ook nog één van niet sportieve aard was. Het eerste hoogtepunt was de schitterende trcffér van SVV'er Harry Meyboam in de elfde minuut van de tweede helft. Het andere belangrijk moment, eigenlijk een diepte punt, was kort voor tijd. Eén van de Vlaardingen-suppor- ters die 2ich achter het doel van de Schiedamse keeper Bas- van Noortwijk hadden verza meld, kon zich niet meer be heersen en gooide de SVV- keeper een steen het ach terhoofd. SVV-FC Vlaardingen was een Harry Harry Meljbopm, ma ker van het enige doelpunt in de streekderby, in duel met' Ron de Vos van Steenwijk. duel zonder sportieve hoog standjes en vooral de tweede helft was zeer matig. Het leuk ste deel van de wedstrijd was het laatste kwartier van de eerste helft. In die periode kon door Ruud Bijl SVV het initiatief naar zich toe trekken en druk uitoefe nen op het doel van Rene van Antwerpen. Toen ook waren er kansen en mocht Vlaardin- gen-doelman Van Antwerpen zijn talenten tonen bij inzetten van Johan Versluis (twee maal), Jos Zoetmulder en Hans Loovens. Sandor Popovics meende ook dat het spel in deze periode zijn team recht gaf op de overwinning. „We hebben toen getoond dat we beter waren, hadden wel wat geluk ook, maar dat is voet bal". Vlaardingen Ook voor de Vlaardingers wa-. ren er een aantal mogelijkhe den. Vooral Patrick Meyn- hardt van Schoor kreeg enkele Rotterdam—„Wij zijn het vriendelijkste ploegje van Rijnmond, we laten zelf de kansen liggen en geven kansen cadeau aan de tegenstander", aldus een teleurgestelde Jan Kooiman na de derde achter eenvolgende competitienederlaag van het Schie damse DHS. Tegen het "Rotterdamse HOV werd dit- niaal met 2-1 verloren. Het was bij DHS weer hetzelfde liedje als de laatste we ken. 80 procent van de wedstrijd is de ploeg sterker en toch wordt er verloren, zo ook tegen HOV. DHS nam nu zelfs een voorsprong via Hans Vorstenbos, maar moest toch voor de rust al een gelijke stand toestaan. Na de pauze kwam HOV door de fout in de verdediging van de Schiedammers zelfs op voorsprong. Jan Kooi man:,, Onze verdediging probeerde de HOV-aanval bui tenspel te zetten en dat mislukte. Logisch ook, want er wordt door ons nooit op buitenspel gespeeld, het is te gen de instructies. Als dan toch iemand gaat lopen roe pen „stappen", dan blijft de helft staan en' loopt de an dere helft naar voren". Kooiman heeft na deze zoveelste nederlaag dit seizoen besloten om zijn team te gaan wijzigen. „We moeten Weer bij nul beginnen, opnieuw starten met een ander elftal. Dat betekent niet. dat er straks elf nieuwe spe lers in het veld staan, want dat kan zelfs bij ons niet. We moeten nu gaan proberen de punten te pakken, de manier waarop is niet belangrijk. Het accent wordt dus verlegd en daar heb je andere spelers voor nodig". •ADVERTENTIE BFnrwn I beletteren en/oi dekoreren uw bedrijfs- wagen(s) zoals verlangt vakkundig en snel. Desgewenst verzorgen wij ook het ontwerp. »WjlOOSch»«lam,ttl (010)454540 'j fllkfiJH I» Vlaardingen De wedstrijd tussen VFC en Leonidas was nog geen vier minuten oud, of er was al twee keer gescoord. Twee keer door de Rotter dammers, zodat VFC al met een 02 achterstand begon. Die snelle klap zijn de Vlaardingers niet méér te bo ven gekomen. Zelfs werd het voor de rust nog 0—3, eer VFC in de tweede helft wat terug kon doen. Verder dan 23 kwam VFC echter niet, al zijn de kansen ervoor wel geweest De mooi ste was zelfs een strafschop, die door Peter Jeup echter jammerlijk werd 'ge mist VFC heeft dus af moeten haken, en wie had dat vooraf verwacht? Trainer Wolter Bos in ieder geval niet. ,',De konsekwen- tie van deze nederlaag is, dat we achterop zijn geraakt. Het is een tegenvaller dat je met de2e ploeg niet meedraait", aldus de Vlaardingse oefenmeester. „Dit is voor mij een geweldige teleurstelling". Bos had het ook nog niet eerder meege maakt, dat zijn ploeg al zo snel met 20 was achter gekomen. „Kom zo'n klap dan maar eens te boven. Ondanks al die na righeid hebben ze toch de kop nog opge houden", zo trachtte Bos zijn mannen nog in bescherming te nemen. Minder in be scherming nam hij echter zijn defensie, want die schutterde bij alle doelpunten. Vooral John van Fessum had een onple zierige middag, want,linksbuiten Peter van Zundert was voor hem veel te snel. „Dat was het", aldus Bos, „die snelle linksbuiten. Omdat John hem niet kon houden, moet je meer rugdekking geven. Dat werd echter niet goed uitgevoerd". Al in de tweede minuut greep de Vlaardingse defensie onvoldoende in. Vanaf de achterlijn kon Rob Bergers zodoende toch nog voortrekken, waar op alleen Leonidas-spits Ton Wouters reageerde: 01. De verrassing was ech ter nog niet kompleet, want terwijl de secondewijzer nog maar net aan de vierde omloop begon kon Jos Roesten burg zijn solo rustig afmaken: 02. Rob Maat tast mis. Hen Illustrerend t beeld tegen J Leonidas. w/p mty. Terwijl VFC nog niet tot één aanval was gekomen, was het In de zestiende minuut al bijna 03 ook. Eric Teunis- se kopte de bal echter nog net van de lijn, VFC, .met geschorste Teun Kornaat en geblesseerde Harrie Schuiten aan de kant, kwam pas in de 25ste minuut tot een eerste kans. Invaller Jack Riedijk schoot echter royaal naast Terwijl vijf minuten later die snelle Van Zundert tot twee keer om Van Fessum dolde, en zijn voorzet door Bergers voor de derde keer achter de kansloze Rob Brekelmans werd gekopt 03. „Op beslissende momenten hebben wij het verdedigend toch moeilijk", aldus Bos, die zijn ploeg wel na een kwar tier in de tweede helft zag scoren. Een vrije trap van Riedijk beukte de lat, waarna Pim van der Burg de rebound inkopte: 13- Dé kans om terug te zijn in de wedstrijd, kreeg VFC in de 20ste minuut. Hans Jansen werd gevloerd en goed leidende arbiter Kok depo neerde de bal op de stip. Peter Jeup miste echter, want via de handen van de 18-jarige invaller doelman Ruud Dekker ging de bal corner. „Jeup neemt ze normaal in de andere hoek", aldus Bos, „en heeft ze in de com petitie ook steeds benut. De afspraken bij een strafschop zullen nu worden gewij zigd". Bijna had Jeup zijn misser nog goed zien maken na een sublieme solo, maar de voor de weer geblesseerd ge raakte Rob Maat ingevallen Otto Smit tastte voor een leeg doel mis. Dat het zeven minuten voor tijd toch nog 23 werd door een schot van Peter van Bekhoven, had nauwelijks gevolgen meer. Tijd voor meer was er niet meer. Bos wist in ieder geval dat hij het defen sief moet zoeken. „Op Chris Hendriks na hebben we daar geen voetballers, die een man kunnen uitschakelen". kansen, maar de snelle spits had minder succes dan vorige week, toen hij tegen Excelsior twee maal scoorde. Het tac tisch concept van trainer Jan de Gier was duidelijk afge stemd op de counter. Hij: SVV heeft veel lengte en kracht in de achterhoede. Wij hebben voorin helemaal geen lengte. Dus moet je met je snelle spitsen proberen succes af te d\vingen door op de counter tc spelen. We hebben er gewoon de ploeg niet naar «om pressievoetbal te spelen". Verrassend in het team dat Sandor Popovics het veld in zond was zondermeer de op stelling van Richard Dercks, de al enkele weken aan zijn lies geblesseerde spits. Pas op zondagochtend nam de Schie damse trainer in samenwer king met zijn medische staf de beslissing om hem te laten spe len. Popovics: „Richard was deze week nog verre van fit, maar we hebben het toch voor el kaar gekregen dat hij kon spe len. Hij is een belangrijke spe ler, voorin kan hij een bal vast houden. Je kon merken dat, nadat hij gewisseld was, het een stuk moeilijker voor ons werd om de bal voorin te hou den". Ang:t om de voorsprong te verliezen beheerste ook nu weer in het laatste kwartier het spel van SW, Vlaardin gen mocht aanvallen en kwam zo nog bijna op 1-1. Eerst miste Patrick Meynhardt van Schoor een fraaie kans om ïn te koppen en even later ran selde Bas van Noortwijk een knappe omhaal van amateur Mark Wotte uit de rechterbo-1 venhoek. Jan de Gier had na tuurlijk graag gezien dat zijn ploeg nog gelijk had gemaakt en meende ook dat het een reëler beeld van de wedstrijd had gegeven. „Na dat overi gens erg fraaie doelpunt van Meyboom, moesten wij het spel gaan maken. We hebben daarbij risico's genomen door achter één tegen één te gaan spelen, maar in de voorhoede deden we het niet goed. We hebben teveel door het mid den gespeeld in plaats van de vleugels te benutten". Vlaardingen Het betaalde jeugdteam van FC Vlaardingen heeft door de inbreng van Wilco Wapenaar het team van Haarlem met 2- 1 verslagen. Wapenaar opende de score voor rust en vergrootte de marge na de hervatting. Haarlem kwam nog wel terug, maar ook niet verder dan 2-1. Het jeugdteam van aanvaarde de uitreis naar Alkmaar, waar de Schiedammers weinig ïn te brengen' had tegen het schaduwteam van de huidige kopïoper van de eredivisie. Het werd een 2—0 nederlaag Het j< i svv Het tweede team van Noad heeft het kam pioenschap nog meer glans gegeven, opnieuw wonnen de Schiedam mers met 10-0. Ditmaal was Wibats 3 het slacht offer, dit team, dat eer der in deze competitie Noad het enige verlies- punt bezorgde, kwam er nu niet aan te pas. FC Vlaardingen wil per 1 december een raamovereenkomst met het BBI (Budget Bewa- kings Instituut) aangaan voor het plaatsen van een kunstlichtinstallatie en renovatie van de ac commodatie. Het bestuur van de FC heeft deze be slissing genomen, omdat er goede hoop bestaat dat er binnenkort een nieu we sponsor aan de haak geslagen kan worden. SVV speelt dinsdaga vond 25 november een oefenwedstrijd tegen het Goudse Olympia. De wedstrijd begint om 19.30 uur op het terrein van de Goudse vereniging. Paul Kooien, de talent volle aanvaller van FC Vlaardingen zal zeker nog tot na de winterstop uitgeschakeld zijn van wege een blessure aan zijn grote teen. In de be kerwedstrijd tegen Ex celsior kreeg Kooien een schop waarbij een zenuw geraakt werd. Deze week zullen er foto's gemaakt worden. VDL speelt op 8 januari een lichtwedstrijd tegen het eerste elftal van Sparta. Tijdens de Open Duitse kampioenschappen is on der toezicht van de Inter nationale Judo Unie geëxperimenteerd met het puntensysteem. Een koka betekende een punt, een yuko twee, een wasari vier en een ippon acht. Wanneer op een of andere manier de acht punten was behaald, werd de partij beëindigd. Schiedam - Het duel in de der de klasse tussen Martinit en GSV was een goede wedstrijd, waarbij slechts een ding ont brak en dat waren doelpunten. Waren deze gevallen dan was het duel voor het publiek hele maal af geweest. De 0-0 gaf de verhoudingen wel juist weer,- al moest de thuisclub de wed strijd wel voor het grootste ge deelte maken. GSV probeerde namelijk op de counter te spe len. In de tweede helft resul teerde zo'n GSV uitval in een schot op de lat. Maar verder dan dit voorval kwam GSV ook niet. Schiedam- Derde-klasser Schiedam kwam met SSW een gelijkspel overeen en dat gaf de verhoudingen juist weer, want geen van beide ploegen kon in de wedstrijd overheer sen. Schiedam nam in de twin tigste minuut van de eerste helft een voorsprong door een kopbal van Nico HueL Maar nog voor de pauze was de eindstand al bepaald: 1-1. Na de thee kreeg Schiedam wel een aantal mogelijkheden, maar hel uiteindelijke doel werd niet gevonden. Hoek van Holland De zon dag vierdeklasser Hoek van Holland is door een 1-0 neder laag bij Scheveningen weer wat verder op de ranglijst ge daald. In de eerste helft hiel den de Hoekenaren de thuis club nog goed bij, op een aan val van Scheveningen na. Hierbij was doelman Ger van Eijk geslagen. In de tweede helft probeerde Hoek van Hol land via Joop Bouwens, Henk Boon en Menno Bouma nog wel iets terug te doen, maar de afwerking bleef klaarblijkelijk een moeilijk punt. De zaterdagafdeling van De Hoek deed het beter in de uit wedstrijd bij Schipluiden. Nog afgezien van het feit, dat doel man Dirk Oosten bij een 0-0 stand een strafschop stopte, konden de Hoekenaren via Aad Ouwendijk (tweemaal) ook de volle winst (0-2) mee naar huis nemen. ADVERTENTIE To koop aangeboden: Alles per kist. Maasdijk 71, Maasdijk - 01745-3256

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5