6 SP0R1 itesse Delft- Iwaluwen; één rok sensatie i Vlaardingen bezorgt PPSC eerste kater Satelliet voorop mm HBSS blijft steken HVO weer gelijk (TSB: teveel Ikansen (Hoekse |Boys: geen toeite Naaldwijk Jangzij IwSm Sxcelsior M schrikt van Eichzeïf 2-0 zege verdiend SilllPy MÉf CION loopt van het veld ■Mandfls 24 nonrabw 1980 VD/8C/WW Delft Spanning en sen- atie waren de hoofdat- acties van het duel tus- feen Zwaluwen Vlaardin gen en Vitesse Delft. Een vedstrijd die alle ingre diënten had, die een idea le voetbalmatch moet hebben. Via enorme de fensieve blunders en goed uitbuiten door de Vlaar- dingers, werd Vitesse voor st op een haast kansloze -1 achterstand gezet. Dit mede door het werk van uitblinker en nieuw komer in de Vlaardingse formatie, Wim Stoevelaar. ilaar Delftenaar Wim de Jong, die verantwoorde lijk was voor twee tegen treffers, bracht na rust net twee fraaie doelpun ten de Weber-equipe te ug tot 4—3. Daar bleef het uiteindelijk bij, maar Haag Met de schrik nog in de benen als gevolg van pe aanrijding die de' wagen yan laatste man Frank Vork voor de wedstrijd had, speelde Excelsior Maassluis een gou den eerste twintig minuten te lgen DUN O. Er werd over de dagenaars heengelopen alsof Ier geen tegenstand bestond en niets leek een ruime overwin ning in de weg te staan. Het breekpunt in de wedstrijd vormde het enige doelpunt dat "-ies -Kardol solerend voor zijn ekening nam. Ma deze treffer ebde het goede ïl van de Maassluizers weg sneeuw voor de zon. Wat Ier ïn die verdere wedstrijd aan ■techniek ontbrak werd op ba- ■sis van wilskracht verdoezeld. ■Dat DUNO niet tot scoren wist ■te komen viel te danken aan ■doelman Roel Jan Abbas die ■tot driemaal toe een lastige sta lin de weg was. Zodat de 0-1 ■stand bleef staan. [Vlaardingen Tegen Capelle ■heeft TSB thuis de kansen om ■met twee punten van het veld ■te stappen duidelijk laten lig- Igen. Het machteloze deel van [de ploeg is de aanval die te ■veel kansen nodig heeft om tot ■scoren te komen. Hans van 1 Cam pen opende de score nog ■wel met een afstandschot dat lover de verbrouwereerde Ca- Ipelie-doelman heen zeilde, ■maar zelfs deze voorsprong ■wisten de Vlaardingers niet ■vast te houden, want twee mi- Inuteh voor rust wisten de Ca- Ipellenaren op gelijke hoogte te ■komen. Na de thee wel weer leen sterker TSB, maar nu vïe- llen er geen treffers meer te ■bewonderen. De score bleef ■derhalve 1-1. iek van HollandHoekse oys beeft ér tegen Scheve- ningen met een S—O overwin ning een niet overdreven noeilijke slag van hoeven te aken. Ondanks het feit dat niet op al te boog peil werd [gevoetbald, waren de Hoeke- jnaren vrij zeker van hun zaak. [Na twintig minuten scoorde van Dijk loeihard vanuit i directe vrije trap. Wim Varbout zorgde' een kwartier ater voor 2—0 en toeni hield jen deel van de ploeg het wel Ivoor gezien wat de inzet be trof. Scheveningen kon hier door het initiatief naar zich toe trekken en zette Hoekse Boys |ondér druk.Het was tenslotte ïrik Hofman die aan alle on zekerheid een einde maakte door een kwartier voor tijd de. derde treffer op bet scorebord ■te doen aantekenen. de productie van beide ploegen had net zo ge makkelijk het dubbele kunnen zijn. Het verschil tussen de beide ploegen, die op de ranglijst ook niet veel voor elkaar onder deden en de punten hard no dig hadden, was dat de Vlaar dingers goed gebruik wisten te maken van de taktische blun ders bij de Delftenaren. Drie-1 maal ging de buitenspet val op bevel van laatste man Wim de Jong te vroeg open en evenzo- vele keren werd hel een tref- fer. André Velda kon al in de vijf tiende minuut vrij doorlopen en Dick Keizerwaard, de uit blinker in defensief opzicht, had alleen maar in te tikken (01). Bij het doelpunt van Stoevelaar (35e minuut) kan een vraagteken worden gezet (buitenspel), maar de treffer van Dick Schouten op een knappe pass van dezelfde Stoevelaar een minuut later, bewees alleen de slimheid van de Vlaardingers. Gelaten liet Vitesse het over zich komen. Via een frommel- doelpunt van Nico Westmaas kwam het terug tot 31, maar Leen Pijpers, met een schitte rend schot, zorgde weer vóór een kloof van drie doei punten bij rust. Vitesse leek niét meer tot grote daden in staat Aanvallen Niets was echter minder waar. Trainer Corveleijn had zijn pupillen al gewaarschuwd dat de Delftenaren met man en macht zouden gaan aanvallen, „Ik heb ze gezegd dat er niet blind moest worden verdedigd en dat de aanval niet mocht worden verwaarloosd. We hebben daar toch snelle jon gens. Vooral over Stoevelaar ben ik uitermate tevreden". Met Van der Heiden voor de geblesseerde Paul Oortwijn in hét doel, zocht de Weber-ploeg inderdaad massaal de aanval. Wim de Jong zorgde meteen met een slimme kopbal over doelman Nijgh (42) voor pa niek in de Vlaardingse defen sie en toen De Jong met ,nog een half uur te spelen met een afstandschot 43 aantekende, brak de hel voor de pupillen van Corveleijn pas echt los. Uitblinker Dick Keizerwaard, Leen Pijpers en Martin van der Kooy hielden het hoofd echter koel en redden drie maal op en volgens de Vitesse- spelers (Wim de Jong: „Hij was er duidelijk over") één maal achter de lijn. Vitesse schoot viermaal achtereen te gen de lat in onoverzichtelijk doel worstelingen, maar de verlossende treffer kwam niet. In die slotfase kreeg Zwalu wen via Gert-Jan Bezemer zelfs twee nog veel grotere kansen, maar de linkerspits faalde jammerlijk. Een wederom teleurgestelde Gerard Weber: „Het enige po sitieve is dat het publiek heeft genoten. Maar daar hebben wij geen twee punten mee". Edward van Pelt wacht samen met PPSC-aanvóerder Dick Vos en doelman John Rost op de dingen die komen gaan. Vlaardingen „Het zat er ge woon in dat we een keer zou den verliezen. We hebben er het team niet voor om maar te blijden winnen". PPSC-trainer Arnold Lobman nam de eerste competitienederlaag (2-0) van zijn elftal zaterdag tegen Vlaardingen Laconiek op. ,JHet is verdiend, Vlaardingen heeft meer kwaliteit in de ploeg", zo oordeelde de eerste jaars-trai ner. Vlaardingen moest wel win nen van koploper PPSC om de aansluiting met de kopgroep te behouden. Voor deze wedstrijd stond PPSC met twaalf punten aan kop en Vlaardingen op een derde plaats met negen punten, maar een wedstrijd minder gespeeld. Trainer Joop Molendijk had de Sehiedamse ploeg dan ook speciaal beke ken. „Onlangs ging onze wed strijd tegen Excelsior Pernis niet door. Ik had toen de gele genheid om te gaan kijken naar PPSC tegen NTVV. Bei de ploegen heb :k geanaly seerd en we hebben nu ook van allebei gewonnen, dus ik mag we! zeggen dat ik dat niet gek heb gedaan Eigenlijk heeft Vlaardingen alleen de eerste helft behoe ven te voetballen om de Schie dammers hun eerste nederlaag te bezorgen. In de tweede helft was het slechts zaak de 2-0 voorsprong te behouden. Een niet zo heel moeilijke zaak, want PPSC wilde blijkbaar niet profiteren van de felle wind mee, zoals Vlaardingen in de eerste helft wel had ge daan. Molendijk: „Ik heb de jongens in de ruit opgedragen door Ruud Bijl om de bal lekker rustig rond te spelen en de voorsprong vast te houden. Dat lukte goed. Alleen het laatste kwartier hebben we het een beetje moeilijk gehad" Voorsprong Door een fraaie treffer van Frank Lokker kwam Vlaar dingen na ruim 25 minuten op voorsprong. Lokker werd door de behendige rechtsbuiten Hans van Eeden de diepte in gestuurd en faalde vrij voor keeper John Rost niet. Daar voor had Vlaardingen al wel veel aangevalle» maar echt kansen waren er niet geweest Alleen een uitstekend geno men vrije schop van Jan Huyer, na een minuut of vijf, betekende bijna een snelle achterstand voor PPSC, Doel man Rost redde echter schitte rend. Aan de andere kant had het 19-jarige Sehiedamse ta lent Ron Carli, eveneens met een vrije trap, bijna succes. Het was vooral deze Carli die PPSC nog een beetje in de wedstrijd hield. Op he* mo ment dat bij aan de bal kwam, moest Vlaardingen op gaan passen. Scheidsrechter Van Kreunin gen speelde bij het tweede doelpunt van Vlaardingen een belangrijke rol. Hij negeerde namelijk de voor buitenspel vlaggende grensrechter en liet op rechts Kajel van der Mark doorgaan. Uit zijn voorzet kon de pas 17-jarige spits Edward van Pelt, tussen twee verdedi gers in nummer twee inschui ven. De protesten van de Schiedammers haalden, niets uit Ook in ander opzicht speelde scheidsrechter Van Kreunin gen een belangrijke rol. Door in de eerste helft niet direct in te grijpen bij harde overtre dingen, ontaardde de wedstrijd van tijd tot tijd in een ama teurversie van Belgié-Neder- land. Pas laat in de tweede helft greep de leidsman in door de PPSC-ers Leo Alders, en Rob de Nijs na harde over tredingen op te schrijven. Er waren overigens nog wel en kele spelers die iry aanmerking kwamen voor een notitie. Aad Biesheuvel etaleert de inzet .bij Vitesse Delft-Zwaluwen. Naaldwijk Nadat Satel liet een minuut na rust in het duel tegen Naaldwijk op een 0l voorsprong kwam leek het erop, dat de verdedigers van de be zoekende club met de ge dachte rondliepen dat het veld van buur Westlandia ook tot het speelterrein behoorde. Met in de 'hoofdrol' laatste man Henk Rombouts, werd de bal ettelijke malen rich ting Westlandia-veld ge zonden. Erg vreemd, want qua ploeg en kwaliteit be hoeft Satelliet zeker niet onder te doen voor Naald wijk. Maar het was niet meer dan terecht, dat Naaldwijk een kwartier voor het einde op 11 kwam, zij het dat het de hulp nodig had van Satel liet-doelman Arie van der Windt. Satelliet-trainer Sehiedon mis te vier basisspelers, waardoor het eigen spelletje -niet ge speeld kon worden. Dat kan toch echter geen aanleiding zijn om, zoals in de tweede helft werd gedaan, uiterst ne gatief te gaan voetballen. Ze ker niet, wanneer in de eerste helft getoond werd dat er ook met zo'n gehavend team leuk en aanvallend voetbal ge speeld kan worden. Omdat Naaldwijk dit gedurende de gehele; wedstrijd trachtte te doen, was die eerste helft mis schien niet het meest spannen de gedeelte, maar toch zeker het deel, waarin het beste voetbal te zien viel. Binnen het kwartier leidde dit tot twee uitstekende kansen. Eerst was het Gerrit Hamers lag die vrij voor Naaldwijk doelman Kees 't Lam een riante mogelijkheid onbenut liet. Paal In diezelfde minuut zag Henk Boers (hard werkend) zijn in zet stranden op de paal. Daar mee y/as het nog niet gedaan. Zo kreeg Naaldwijk nog een schitterende kans om de score te openen, toen bij een snelle Uitval vijf aanvallers slechts twee Satelliet-verdedigers te genover zich hadden. Een mi nuut na rust was het wel raak. Peter Joore stuurde Sjaak Verhoeven de diepte in, die plotseling uithaalde. Kees 't Lam ging nog wel naar de hoek, maar gebruikte daarbij zijn verkeerde hand om de bat naast te tikken, 01. Het was tevens het sein voor Satelliet om massaal te gaan verdedigen. „Dat sein heb ik ze niet gegeven, want er was nog erg lang te spelen. De spe lers trokken zelf terug na die voorsprong. Ik vind dan ook dat Naaldwijk het doelpunt volkomen verdiende waardoor er een juiste eindstand ont stond', verdedigde Satelliet- trainer Sehiedon zich. De ge lijkmaker liet wél lang op zich wachten. Toen mocht Gert- Jan Lagraauw alsnog 'zijn kwaliteiten tonen, ten koste van verdediger John Buite laar. „Lagraauw heeft zeker kwali teiten, maar moet wél komen trainen, anders verdien je geen plaats in de basis", ver klaarde Leen Paauwe "het feit, dat Lagraauw in eerste instan tie genoegen moest nemen met een plaats op de bank. Door deze wissel wist Naaldwijk eindelijk een gat te vinden in. de muur van Satelliet-verdedi gers. Nadat Henk Boers eerst nog vanaf vijf meter faalde, zag diezelfde speler een kwar tier voor het einde kans een foutje van doelman Van der Windt genadeloos af te straf fen: 11. Even leek het erop dat Naald wijk zelfs beide punten zou gaan halen. Van der Wind moest een vrije trap van Gert- Jan Lagraauw los laten, maar Aad Otto kwam net een me- tertje te kort om voor 2—1 te zorgen. - Peter Joore kopt de ba! uit de bedreigde doelmond weg. De talentvolle middenvelder stond ook aan de basis van de enige Vlaardingse treffer. Hoogvliet Een sterk begin kon HBSS niet aan de nodige doelpunten helpen tegen Hoogvliet. Na een U-0 rust stand, was er uiteindelijk een 1-1 eindstand. Scherpte in de Vlaardingen Ook tegen WFB heeft HVO wederom niet de volle winst kunnen boeken. Vanaf het begin nam WFB de touwtjes in handen en had HVO alle kracht nodig om de score geen negatieve balans te geven. De Vlaardingers mochten zelfs nog blij zijn met dit resultaat» want via een door aanvoerder Renaie Sprang', veroorzaakte vrije trap, die 0l'* opleverde, leek een nederlaag nabij. De voor Casper van de Velden ingeval len Anis Souhoka gaf echter in' de tweede helft een voorzet op de meegekomen Renate Sprang die de score gelijk trok en dus persoonlijk revanche nam voor de tegentreffer. aanval was cr de wel te zoe ken, maar niet te vinden oor zaak van. De tweede helft was amper een halve minuut oud of HBSS had de score al geo pend. Henny Pieroen strafte een handsbal binnen de be ruchte lijnen af door de gege ven penalty zonder omhaal te benutten. Henk Scharloo werd blijkbaar geïnspireerd door de gedachte aan penalties en ver oorzaakte er eén in het eigen strafschopgebied. Thijs Rade makers kreeg tussen de bedrij ven door nog eerv waarschu wing wegens- het maken van aanmerkingen op de leiding. Vlaardingen/Schiedam DVO'32 heeft de allereerste nederlaag van het seizoen ge leden. Tegen SNS werd met 30 verloren. CION vond het slechte optreden van de scheidsrechter reden om vier "minuten voor het einde het bijltje erbij neer te gooien te gen MASC, terwijl WK op nieuw winst boekte. GSS kwam. eveneens tot winst, ter wijl voor GTB de laatste lood jes het zwaarste wogen. WKEnergie Boys 21 De drie weken noodgedwon gen rust heeft WK niet al te veel goed gedaan. Het wed strijdritme van de Schiedam mers bleek enigszins aangetast en dat leverde in de al altijd voor bijgelovigen 'slechte' en 'ongelukbrengende- dertiende minuut een strafschop op voor EB. Een voorzet van Peet van de Meer bereikte Ruud de Wit, die door de Rotterdamse ver dediging soleerde en scoorde. Een corner van Peet van Mil kwam terecht bij Peter van de Meer en deze kopte de win nende treffer ïn de touwen. VDLDES'67 I—1 Tegen koploper DES uit DirksJand speelde VDL een redelijk goede partij voetbal. De tweede helft kwam het VDL oppurtunism.e aan de op pervlakte en dit leverde énige kansen op, maar vooralsnog geen doelpunten. Na een on verwachte 0-1 achterstand was het CoosJuursema. die alsnog de stand op gelijke hoogte wist te brengen. GT3—NBSW 0—3 Dat de laatste Joodjes nog steeds het zwaarst wegen bleek ditmaal voor GTB ook te gelden. De laatste twintig mi nuten liep NBSW vanuit een dubbelblanke stand uit naar een vrij onverwachte 03. De hele partij door bleek NBSW al de betere, maar het tacti sche concept van GTB stond doelpunten lange tijd in de weg. Tot aan dat laatste stuk althans. MASC—Cion 2—1 Een partij die als leuk begon en als puinhoop een te vroeg einde vond, omdat de scheids rechter louter en alleen optrad tegen het verkeerd ingooien en andere futiliteiten. Voor dien wist CION op een 1—0 voorsprong te komen door een doelpunt van Hans van Twist Daarna werd het harder en grimmiger met als gevolg dat de Vlaardingse trainer Bert van Hees zijn aanvoerder liet weten er verder geen zin meer in te hebben._ GSS—OFB 3—1 Een in z'n totaliteit sterk spe lend GSS wist door uitblinker Teun van Staveren tweemaal tot scoren te komen nog voor dat de thee was •geserveerd. Vrij vroeg in de tweede hri" sqporde OFB tegen en dat le verde nog enkele benauwde ogenblikken op voor GSS, maar daar kwam snel een ein de aan, toen Wout Tims de bal met de kruin in het net deed belanden. SNS—DVO'32 3—0 SNS nam het zekére voor het onzekere en ging ervan uit dat de koploper als een koploper dient te worden aangepakt en ging over op straffe dekking waar de lauw spelende Dvu ploeg geen antwoord op wist Roel Sentges luidde ongewiw het drama in door de eerste goal in eigen doel te schieten- DVO trok hieruit de. juiste conclusie dat er aangevallen diende te worden en deed dat dan ook tot op het moment dal SNS er via een counter 2-^ van maakte. Tenslotte miste de algehele DVO'32- verdedr ging en zo kon SNS de score vervolmaken: 30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6