SCHIEDAMSCHÏCOURANT 1111 Veel bezwaar tegen eenrichtingsverkeer Derde ronde zandaffa re Ik neem c deiP oei Inspraak Maassluis op gang RIJNMONDRAAD BESLUIT: Jeugdwerk Holy aast op meevaller Kolpabad tfST- BEHA krant Bewoner ■.vecht besluit l^vau gemeente- lraad aan Jaarverslagen ter discussie 24r mtwiuuvAï Ook Vlaardingen heeft een praatgroep voor gescheiden mensen. Die blijkt in een grote behoefte te voldoen. Pagina drie. DeSchiedamse scholen willen een vervangende onderwijzer, ais een klas op excursie gaat naar het school- buitenhuis. Pagina drie. SW is blij met haar lichtinstallatie. Die kan voor meerdere doeleinden worden gebruikt. Pagina 2 1981 belangrijk jaar ji* VCP Ambach t/Babberspolder CDA komt in binnenstad Voorlopig geen maatregelen tegen veroordeelde ambtenaren Oirsdag 25 november 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 230-4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3113 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De beslissing van de gemeenteraad om een onlewoonbaarverklaring uit it geven voor een woning aan het Groenweegjc. is fel aangevochten door de huidi ge bewoner. In een brief aan het college van Gedeputeerd de Staten heeft de bewoner van het pand, C. van Vliet, beroep aangetekend tegen de in juni genomen gemeente raadsbeslissing. Hij vindt de aspecten die in het advies van de inspecteur van volks huisvesting genoemd wor den, volkomen onterccht. De woning komt volgens het advies niet meer voor renova tie in aanmerking. De funde ringen van de buitenmuren en de zijgevels 2ijn dermate ver hakt dat herstel te kostbaar 2ou worden. Ook diverse man kementen aan vloeren en ka mers maken herstel onmoge lijk. Van Vliet vind dat zijn wo ning qua onderhoud en bouw kundige staat ver uitsteekt bo ven de andere in het raadsbe sluit genoemde woningen. Hij gelooft eerder dat de beslissing van de raad genomen is in verband met toekomstige bouwplannen van de gemeen te Schiedam dan dat er naar de reele bouwkundige toe stand van zijn woning geke ken is. Een kleine verbouwing aan het toilet is volgens Van Vliet wel nodig, maar dat zou het enige zijn. De Provinciale Waterstaat heeft in opdracht van Gedepu teerde Staten de zaak grondig bekeken en een rapport opge steld. Ook haar conclusie: de woning is ongeschikt ter be woning. Scheuren in de zij- en achtergevels, een bolle voorge vel is volgens het rapport een gevolg van een slechte funde ring Zij merkt daar echter wel bij op dat de woning zeker niet ongeschikt is voor de huidige bewoners (ouder echtpaar), maar raden het zeker af het huis in de toekomst door een gezin te laten bewonen. Zij stellen Gedeputeerde Staten voor om soepelheid te betrach ten met de ontruimingster- mijn. Over enkele weken zal deze ujtspraak doen. l Vlaardïngen Jaarverslagen beantwoorden lang niet altijd aan de verlangens van die mensen voor wie ze zijn ge maakt: de raadsleden. "Het bleek gisteravond tijdens de behandeling van de jaarversla gen van een tweetal club- en buurthuizen. Met name mevrouw Henny Goedknegt (PvdA) legde de vinger op een algemeen gemis: de meeste jaarverslagen geven, behalve een oppervlakkig overzicht van gepleegde acti viteiten, nauwelijks een in zicht in het inhoudelijk ver loop daarvan. Ook andere raadsleden zitten ermee, al wordt algemeen erkend dat het maken van dergelijke ver slagen voor het buurtwerk een tijdverslindende bezigheid is. in het overleg met het wijk- Werk zal nu nader bekeken worden of een andere vorm van rapportage mogelijk is, waarbij op één of twee aspec ten van het werk dieper wordt ingegaan. ADVERTENTIE KATOENEN WVOQRSUIITIKG wrr-HuiD o ÏG-B-SOfte Maassluis Het jaar 1981 wordt een belangrijk jaar voor Maassluis. Dan name lijk komt de inspraakpro cedure op gang waaruit nar voren moet komen welk beleid de bevolking wil in de nabije toekomst met be trekking tot enkele speci fieke zaken. Gisteravond werd een eerste aanzet ge geven tot de inspraak. Een kleine 100 inwoners van Maassluis waren gekomen naar de informatie-avond die ging over het Inspraak plan '81. De bevolking van Maassluis mag in de ko mende maanden zijn zegje doen over drie rapporten die zijn samengesteld door het Nederlands Econo misch Instituut en het Raadgevend Ingenieursbu- De rapporten behandelen de toekomstige ontwikkeling van Maassluis, de interne hoofdwegenstructuur en het verkeersreguleringsplan voor de binnenstad. Op de inhou delijke aspecten van de rap porten werd gisteravond met ingegaan. Er werd door een van de samenstellers van de rapporten, drs. Van der Vlist, uitleg gegeven over hoe de rapporten tot stand waren gekomen en hoofd gemeente werken Jan Kloet vertelde in het kort wat de rapporten in terne hoofdwegenstructuur en verkeersreguleringsplan inhielden. Daarna was er ge legenheid voor de aanwezi gen om vragen te stellen over de te volgen inspraak procedure. Die vragenronde leverde al direct resultaat op. Op initiatief van de heer Godfrooi werd voorlopig be sloten om het rapport over de verkeersregulenng van de binnenstad pas enkele maan den later te behandelen, bij voorbeeld in maart. Dat is voor de insprekers makkelij ker, omdat dan al een beetje bekend is wat er uit de in spraakprocedure over de in terne verkeersregulering komt. Wethouder Han Hum- melen kon zich met dat voor stel verenigen. Verder werd duidelijk dat ten aanzien van de besluitvorming er een ad vies naar de gemeenteraad zal komen van de insprekers. Over de rapporten zat niet worden gestemd. De resulta ten, met eventueel afwijken de meningen, zullen aan dev Maassluise raad worden voorgelegd. Schiedam moet toch oude schuld betalen Het gevaarlijke kruispunt van de Kethelweg en de Van Hogendorplaan in Ambacht zou door het eenrïchtings-plan niet minder belast worden. Dit is, samen met de kruising Ketheiweg/Verkadesingel, een van de grootste knelpunten in de wijk. Vlaardingen Er zal tij dens de inspraakvergade- ring van vanavond, in het kader van het verkeerscircu latieplan voor de wijken Ambacht en Babberspolder, uitgebreid gesproken wor den over het laatste voorstel dat door de plangroep is ge daan en dat ook tijdens de laatste vergadering al de no dige kritiek tot gevolg had. Het plan omvat het Instel len van eenrichtingverkeer in diverse straten in de wijk, zodat een interne ver- keerscirculatie ontstaat. De bezwaren richten zich voor al tegen het feit, dat het ver keer op de Kethelweg en vooral ihet kruispunt met de Verkadesingel er niet min der druk op wordt, hoewel dat wel de bedoeling is. Na de laatste inspraak vergade ring zijn nog de nodige reac ties gekomen, die tijdens de bijeenkomst van vanavond eveneens aan de orde worden gesteld. Met name de project groep voor de stadsvernieu wing in de Babberspolder heeft bezwaren, terwijl het zo genaamde Comité Verkadesin gel het onaanvaardbaar heeft uitgesproken. Dit comité komt met een alternatief plan, waarbij de lasten (c.q. de druk van het autoverkeer) zoveel mogelijk over de gehele wijk worden verdeeld. De bijeenkomst van vanavond vindt als gebruikelijk plaats in de Emmauskerk aan de Van Linden van den Heuvejlsingel en begint om 19 30 uur. Schiedam Binnenkort kan Schiedam alsnog een rekening van Rijnmond verwachten van twee mil joen gulden, als bijdrage in de aanloopverliezen van de NV Afvalverwerking Rijnmond. Het gaat om een openstaande post uit 1977, waarvan Schie dam altijd de rechtmatigheid heeft aangevochten, omdat deze gemeente van de diensten van de AVR geen gebruik maakt Schiedam kreeg destijds een aanslag van vier miljoen als bijdrage in de kosten, waarvan na veel geharrewar slechts twee miljoen werd betaald. De andere helft van het be- f drag zou Rijnmond j ergens anders vandaan zien. te ha len. Nu dat na al d!e jaren 1 niet is gelukt heeft de Rijn- m on draad gistermiddag be- j sloten, dat Schiedam alsnog over de brug moet kómen. f Het besluit werd genomen met een krappe meerderheid. VVD en bijna de hele PvdA-fractie waren voor en dat was net ge noeg. PvdA-woordvoerder C. van Dongen meende, dal Schiedam maar „begrip moet opbrengen" voor de moeilijke situatie, waarin Rijnmond zich i bevindt Pogingen om het te- kort van twee miljoen door de I andere Rijnmondgemeenten te j laten betalen faalden: die aan deelhouders van de AVR voel den er weinig voor ook daar nog eens voor op te moeten draaien. En in verband met de surseance van betaling moet het bedrag uiterlijk 1 decem ber op tafel komen. Er was tijdens de Rijnmond- vergadering veel kritiek op het feit, dat het dagelijks be stuur de zaak zo lang had laten slepen. D'66-er D. Teegelaar verweet het dagelijks bestuur „verregaande nonehalance" om die rekening zo lang te la ten liggen; hij vond het onaan vaardbaar nu alsnog Schiedam aan te moeten spreken. Ook de CDA-fractie had daar de grootst mogelijke moeite mee. G. van SI iedrecht van die par tij: „U heeft de zaak laten slof fen." Uiteindelijk werd het voorstel er op het nippertje doorge haald. Tegenstemmers: de fracties van CDA, D'66, SGP, PPR en de drie Schiedamse PvdA-leden. Dat was te wei nig om het voorstel te verwer pen. Geen duidelijkheid is er nog of Schiedam over het uit staande bedrag ook nog drie ton rente moet betalen. Hiero ver staakten de stemmen: vol gende maand wordt dat voor stel nog eens in stemming ge bracht. Schiedam Het CDA komt morgenavond de bewoners van de binnenstad vragen, wat zij voor ideeen en wensen heb ben voor hun wijk. Eerder al kwam de VVD naar Schie- dam-Centrum en de PvdA heeft een wijkbezoek aan de binnenstad op het programma staan. Bewonersvereniging Schie- dam-Centrum heeft de diverse politieke partijen uitgenodigd om met de bewoners te komen spreken, omdat de problemen volgens haar 'niet gering' zijn. De vereniging noemt het van het grootste belang, dat de ge meenteraadsleden goed op de hoogte zijn van wat er in de wijk leeft Belangrijkste ont wikkelingen m het centrum zijn: parkeerplannen, aanleg van de trambaan, woningbouw op de kaalslag en het stadserf en sloop van de kraakbuurt Het CDA trakteert bezoekers op een kopje koffie. Om acht uur begint morgen de bijeen komst, in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat, Vlaardingen Nog heeft het jeugdwerk voor de Holyu-ijk het hoofd met in de schoot gelegd. Ondanks het feit dat de raad tij dens de afgelopen begrotingsbehandeling geen kans zag geld vrij te maken voor een eigen onderkomen ten behoeve van de Holy- jeugd waren vertegenwoordigers van dat werk gisteravond weer ten stadhuize om toch nog wat geld in de wacht te slepen. Waar men nu zijn hoop op gevestigd heeft is een eventuele meevaller bij de verbouwing van het Kolpabad. Rotterdam/Maassluis Vanmiddag hield de Rotterdamse recht bank zich voor de derde maal bezig met de Maassluise zandaffai re. De opzichter van het aannemersbedrijf de Jager en Klem die de zaak aan het rollen bracht en zijn opvolger, een neef van de directeur van het bedrijf, moesten zich vandaag verantwoorden voor hun aandeel in het gesjoemel met zand. De twee verdachten die bei den als opzichter van het aan nemersbedrijf jarenlang werk zaam zijn geweest in Maassluis werd onder meer ten laste ge legd dat zij meegewerkt heb ben aan het in rekening bren gen van te veel zand aan de gemeente Maassluis. Op twee eerdere zittingen van de recht bank de zaken tegen de twee Maassluise topambtena ren en tegen de directeur van het aannemersbedrijf is aangetoond dat het jaren de gewoonte is geweest dat het aannemersbedrijf de gemeente te veel zand in rekening bracht om onvoorziene werk zaamheden te verrekenen. De twee ambtenaren, de directeur gemeentewerken en diens rechterhand, het hoofd van ci viele werken, gaven tijdens hun eigen rechtzaken toe in een aantal gevallen daar van op de hoogte te zijn geweest. Beiden werden veroordeeld tot boetes van tweeduizend gul den. Later, toen zij getuigden in de rechtzaak tegen de direc teur van hel aannemersbedrijf, die werd veroordeeld tot tien duizend gulden boete, ver klaarden zij onder ede dat het in Maassluis normaal was dat onvoorziene werkzaamheden werden verrrekend met zand. Officier van justitie mr. Cop per tekende daarop beroep aan tegen het vonnis van de recht bank. De beide ambtenaren zullen zich volgend jaar nog een keer voor het Haagse ge rechtshof moeten verantwoor den voor hun aandeel in de zandaffaire. Overigens zal de gemeente Maassluis voorlopig geen disci plinaire maatregelen treffen tegen de twee ambtenaren. Burgemeester van Es ver klaarde gisteren dat burge meester en wethouders even tuele maatregelen overwegen, maar dat het college daar geen haast mee heeft. „Wij zullen zorgvuldig afwegen of wij bin nenkort iets doen. of dat we de behandeling voor het Haagse gerechtshof afwachten". Ver der verkondigde Van Es dat hij het onjuist vond dat recht bankpresident mr. Broekho ven tijdens de strafzaak tegen de twee Maassluise ambtena ren heeft opgemerkt dat de ge meente al veel eerder straf maatregelen tegen het duo had kunnen nemen. De rechter verwees daarbij naar rappor ten van de rijks accountants dienst en de vereniging van Nederlandse gemeenten, waar uil Maassluis had kunnen con cluderen dat er door de dienst gemeentewerken, waar beide ambtenaren de leiding hebben, ernstige boekhoudkundige fouten waren gemaakt. „Nadat het gerechterlijk voor onderzoek was afgesloten heeft het toenmalige college in overleg met het openbaar mi nisterie besloten geen maatre gelen tegen de ambtenaren te nemen, maar eerst de straf zaak af te wachten", aldus de Maasluise burgemeester. Van Es verklaarde tevpns dat er vanuit de gemeenteraad niet is aangedrongen op maatregelen tegen het ambtenarenduo. De aanbesteding van dit kar wei, waartoe indertijd een kre diet van ruim 6 ton werd uit getrokken, vond gisterochtend plaats. Het jeugdwerk wist te melden dat daarbij gerekend kan worden op een 'meevaller' van ongeveer twee ton. Geld waarmee de raad zijn beloften aan de Holy-jeugd alsnog na zou kunnen komen, meende Bart Noyon namens het jeugd werk Holy. Het was een verzoek dat vol gens wethouder Bot (sociaal- culturele aangelegen) op ver keerde informatie berustte. Volgens hem zou. in tegenstel ling tot wat door de Holyver- tegenwoordigers beweerd werd, over het bedrac van de aansteding nog eens BTW en andere bijkomende kosten be rekend moeten worden. „We mogen blij zijn als we met dit krediet uitkomen," hield hij zijn commissie voor. Later, na aandringen van en kele commissieleden, zegde hij echter toe eens precies na te laten gaan hoe het zat. Hij be nadrukte nogmaals dat het af voeren van het onderkomen van de begroting voor 1981 niet zijn wens was geweest en concludeerde dat, mocht er geld overschieten, het niet aan hem zal liggen als dat alsnog naar de Holyjeugd zou gaan. Al meende hij wel, dat zulks via de raad zou moeten gebeu ren. JL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra koslen bezorgd in combinatie mei Rotterdams Nieuwsblad. j «■•••"TvA Sw*1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1