El [STAD/STBEiK Bedrijven vragen hinderwetvergunning Meester of juf extra als de zesde naar buitenhuis gaat 1 Bestemmingsplan wordt aangepast aan moskee 'Helpen uit eigen ervaring' Zitting over IJsselhoeveterrein 9Sinter- Pais9 Weinig schoolkinderen blijven over •Elfjarige betrokken bij autodiefstal 1/1 qp»'/1 i n rron krimpt verder Door ruit geslagen Rietzeilers in de problemen Kerstklaverj as- concours Burgemeester bezoekt diamanten echtpaar Dieven stuiten auto Lekke band verdacht Kilo's snoep uit auto weg 3ÏP Maatschappelijk avondgebed Vlaardingen Man knokt met vrede stichters 25 november 1980 i Praatgroep voor geselieiden mensen van start .Vlaardingen „Er bestaat in Vlaardingen zeker ."behoefte aan een praatgroep zelfhulp voor geschei den mensen. Als je weet dat één op de drie huwe lijken op dit moment wordt ontbonden, kun je wel begrijpen dat er mensen zijn die behoefte hebben ■om over de specifieke problemen die toch bij een «cheiding komen kijken te praten." 'Corrie Willemsen, zelf een gescheiden vrouw, weet Avaar ze het over heeft. Zelf heeft ze al eerder in leen praatgroep voor gescheiden mensen gezeten. Daar heeft ze veel aan gehad. Samen met Ria van der Steen heeft zij nu het initiatief genomen om in •Vlaardingen een praatgroep voor gescheiden men den op te richten. Daarnaast komt er ook een con tactgroep voor alleenstaanden. Deze is bedoeld voor alleenstaanden die samen activiteiten willen gaan ontwikkelen. Corrie Willemsem over het initiatief; „Er zijn on getwijfeld mensen die problemen hebben met hun scheiding. Problemen die niet eenvoudig zijn op te lossen. Door er met elkaar over te praten, elkaar te steunen en begrip op te brengen voor elkaar kan de situatie bespreekbaar worden gemaakt." Uit ei gen ervaring weet Corrie Willemsen wat een scheiding allemaal met zich mee kan brengen. Die ervaringen wil ze nu gebruiken om mensen die ge scheiden zijn of er over denken om te gaan schei den te helpen. De praatgroep zou minimaal één- Schiedam Een autodief en een motordief zijn zondag door de Schiedamse politie gesnapt. Een 18-jarige Rotterdammer reed in de nacht van zondag op maandag over de Broers-' vest en werd voor een routine controle door agenten tot staan gebracht. Tesamen met twee vrienden en twee vriendinnen (waarvan de jongste elf jaar was) bleek hij het voertuig in •Rotterdam te hebben ont vreemd. De politie heeft het 'vijftal naar het bureau ge bracht en is bezig met een on- iderzoek. Zondagmiddag greep de politie "een motordief in de kraag, toen deze met het gestolen .voertuig over de Zwammer- damsmgel reed. De 21-jarige Rotterdamse dief bleek niet in •het bezit van een rijbewijs. - T 1UU1 \AJHAkHWJIJI /Vlaardingen Vorige maand ;is het bevolkingsaantal van •Vlaardingen verder gedaald. 'De aantallen nieuw geboren Vlaardmgertjes en mensen die zich in de srad vestigden ble ken niet op te wegen tegen de 'grote hoeveelheid burgers die de stad verliet: in het totaal 324. Ten opzichte van begin ja nuari dit jaar is de Vlaardingse bevolking nu met 359 terugge lopen. Vlaardingen telt nu nog 79.172 inwoners. Schiedam Bij een vechtpar tij in de Hoogstraat is een Schiedammer dwars door een etalageruit heen geslagen. Een achtentwintigjarige Schiedam mer die bij de knokpartij was betrokken, zou de voor de ruit noodlottige klap heb ben uitgedeeld, maar beweert dat de buiteling door het glas 'vanzelf was gegaan en niet ten gevolge van zijn klap. Geen van de vechtersbazen beeft letsel op gelopen. Schiedam De Schiedamse Carnavalsvereniging De Riet zeilers zit in de problemen. Het GEB-terrein waar de pnnsen wagen altijd gestald stond kan niet meer gebruikt worden in verband met de verhuizing naar de Van Heek- straat Zodoende kunnen de Rietzei- ters 's avonds geen gebruik weer maken van deze ruimte. Daarom vragen zij een ge schikte plaats om, uiteraard te gen vergoeding, hun prinsen wagen te stallen. Want de kar- JJpbQptoeht op 23 februari 1981 moet doorgaan, aldus de Ktetzeilers. Graag contact op- met Bek, telefoon Schiedam De kaartvereni- &ng 'De 4 Azen' organiseert dlt jaar een kerst-klaverjas- concours en wel op 28 novem- ter, 12 december en 19 decem ber. De opbrengst zal dit jaar ten goede komen aan het onlangs °Pgerichtte kinderkoor van de Parochie O.L.V. Visitatie. De van de avonden is w.OQ uur en kosJ. 3 g^en avond. maal per week bij elkaar moeten komen. Na ver loop van tijd zou moeten worden bekeken of de groep in de toekomst doorgaat. „Een groep heft zich na verloop van tijd zelf op. Logisch omdat de problemen -waar de mensen mee kampen voor een deel in de praatgroep zijn opge lost. De mensen die zin hebben om door te gaan kunnen dan desnoods weer terecht in de contact groep voor alleenstaanden," vertelt Corrie Willem sen. Drempelvrees Vaak hebben gescheiden mensen te kampen met drempelvrees. Praten over echtscheiding is voor velen erg moeilijk. Corrie Willemsen is van me ning dat die angst vaak ongegrond is: „In het begin staat iedereen wat vreemd tegenover elkaar, maar na een kop koffie vallen de spanningen meestal weg en wordt er vrij gepraat over echtscheiding." De contactgroep voor alleenstaanden is bestemd voor mensen van alle leeftijden. Het is de bedoe ling van de contactgroep om mensen bij elkaar te brengen om te bespreken wat een ieder aan wen sen heeft. „We proberen de eenzaamheid waar al leenstaanden toch vaak mee te maken hebben op te lossen. Kijk, vaak durven mensen wel alleen naar Rotterdam maar alleen terug vinden veel mensen toch een probleem. Het is niet de bedoe ling dat iedereen aan dezelfde dingen gaat mee doen. Iedereen is vrij om te kiezen waar men aan mee doet". Tijdens de bijeenkomsten bestaat de mogelijkheid om onderling afspraken te maken om met één of meerdere personen ergens heen te gaan. De initia tiefneemsters Corrie Willemsen en Ria van der Steen hopen dat zoveel mogelijk mensen op de praat- en de contactgroep afkomen. Morgenavond, woensdag 26 november is de eerste pxaat- en contactavond in zaal Triangel in Vlaar dingen. Een ieder die zich geroepen voelt aan een van de groepen deel te nemen is welkom in de Fransenstraat. Het is de bedoeling dat er om 20.00 uur wordt gestart. Het was gisteren groot feest bij het echtpaar Suljker in de Antonle Heinsiusstraat. Die dag was het namenlijk precies zestig jaar geleden dat de heer en mevrouw Suljker elkaar het ja-woord gaven. Ook burgemeester Wim Kfeboom kwam de diamanten huwelijkspartners geluk wensen met de mijlpaal in hun leven. Wilhelmus Bastianus Cornells Suijker is geboren op 1 juli 1897 in Vlaardinger-Ambacht en zijn echtgenote Dorothea Maria Borsboom zag het levenslicht op 7 juni 1898 in Den Haag. Zij traden in het huwelijk in Rijswijk, A V WJ.V' H.V. Schiedam Twee Schiedam mers hebben zaterdagnacht op een baldadige tocht door Schiedam een ruit van een vrachtauto vernield en een be stelauto opengebroken. In de opengebroken auto trof het duo tot zijn grote verbazing een roulettetafel aan. Voordat zij het balletje van de roulette konden laten rollen was de door omwonenden gealar-' meerde politie gearriveerd en sloeg het tweetal op de vlucht. Agenten waren echter sneller en voerden de jongens af naar het bureau. Schiedam Een auto die on danks een lekke linkerachter band toch vaorthobbelde over. de Rotterdamsedijk heeft za terdagavond argwaan gewekt bij surveillerende agenten. Controle wees uit dat het wan trouwen niet voor niets was geweest: de bestuurder had te veel alcohol tot zich genomen en bleek in een wagen te rij den die niet was verzekerd. Schiedam Driehonderd lolly's en zesendertig zakken drop zijn gestolen uit een auto die stond geparkeerd op de Rotterdamsedijk. Het voertuig werd voor de diefstal openge broken waardoor een schade ontstond van honderdvijftig gulden. Vlaardingen Het college van BenW heeft in principe besloten, de bestemming van de grond in de Emmastraat ir, de Oost wijk aan te passen aan de bestaande situatie. Het gaat met name om de grond bij de panden van de nummers 97, 99 en 101, die door de Turkse So ciale en Culturele Vereniging worden gebruikt als moskee en als ruimte voor vormings werk en catechese. Het ge bruik van die panden voor dat" doel is op dit moment formeel nog in strijd met de geldende bestemming. Aan die situatie willen B en W nu een einde maken. Vlaardingen Het tweede maatschappelijk avondgebed, dat zondagavond om 19.00 uur in de Emauskerk te Vlaardingen wordt gehouden, heeft dit maal het thema 'mensenrechten en bevrijding'. Aan de orde zullen komen onderwerpen als werk loosheid, Zuid-Afrika. buitenlandse werknemers, Amnesty In ternational en homofilie. Wim O verdiep, remonstrants predi kant van het interkerkelijk vormingswerk ontwikkelingssamen werking, geeft een evangelische visie. Organisatie van het maat schappelijk avondgebed is in handen van de werkgroep Kerk Samenleving van de Raad van Kerken te Vlaardingen. Schiedam De coca-colafa- briek Bottelo BV aan de 's- Gravelandseweg heeft een hinderwetvergunning aange vraagd voor de bouw van een nieuw ketelhuis.. Ook liggen aanvragen van bouw maatschappij SSN aan de Van Deventerstraat en de Hollandse Constructie Groep (HCG) op de Westfranke- landsedijk bij de dienst cen traal milieubeheer Rijnmond (DCMR) ter inzage. Bij de Vlaardingen De commis sie AROB van Rijnmond houdt woensdag 26 novem ber aanstaande een openba re hoorzitting, waarop bur gers die bezwaarschriften hebben ingediend tegen voorgenomen bouwplannen hun standpunt kunnen toe lichten. Ook de gemeente Vlaardingen zal haar stand punt verdedigen. Het gaat met name om de bebouwing van het IJsselhoeveterrein en om bouwplannen op het Liesveld. Omwonenden en andere belanghebbenden hebben tegen die plannen een zogenaamde AROB- procedure ingesteld. burgerlijke stand 18 november Geboren: Nicolaas Thomas Ja cobus, z.v. R. T. C. J. Blom en J. M. Bais, v. Beethcvensgl. 136a, Vld. 19 november Marianne, d.v. A. Baljeu en J. J. Buitelaar. Dommisseplein, 233, Maassluis; Karei Victor Isaac, z.v. I. Dekker en A. M. den Heijer, Brigantijn 69, Brïelle. 20 november Gehuwd: Johannes Albertus Vogel, 22 jr. Petronella Dijkshoorn, 20 jr.; Juan Anto nio Celso Balaeuer Rodriguez, 25 jr.; Petronella Adriana Cat- hanna Zonneveld, 22 jr. 19 november Overleden: Hartog Serfhos, 57 jr., e.v. A. C. Kuipers, Ple- vierstr. 18, Rozenburg; Corne lls Hendrik van der Windt, 76 jr., w.v. A. van Wolferen, W. de Zwijger laan 344, Vld. HCG gaat het om de inrich ting van een constructieter rein met gebouwen. Andere aanvragen behelzen minder opvallende uitbrei ding. Dries Spaansepolder aan de Bokelweg heeft nog een hinderwetvergunning nodig voor de nieuwe uit bouw, die onlangs door bur gemeester John te Loo geo pend werd, en Interleasing Nederland BV aan de Strie- kledeweg wil een vergun ning voor een onderhoud- en reparatiewerkplaats voor motorvoertuigen. Herstel van motorvoertuigen dwong ook garage Kalfsbeek aan de Nieuwe Haven tot verbou wing, waarvoor nu een ver gunning ingevolge de hin derwet nodig is. Verdere aanvragen, die bij milieube heer Rijnmond op tafel lig gen, zijn van: J. W. Bernard Zoon voor de centrale werkplaats voor elektrotech nische installatie aan de Kommiezenlaan en Cekasol BV voor een magazijn voor kunststcfvloeren aan de Ca- landstraat. Bij de DCMR zijn aanvragen voor een hinderwetvergun ning ingediend door de vol gende Vlaardingse bedrijven: transportbedrijf Zwanenburg BV voor een werkplaats op het industrieterrein aan Het Scheur; Sypla BV voor ver voer van systeemplafonds vanuit de Marconistraat; Muylaerts Stoffeerderïjen voor de oprichting van een rompenmakerij ert toonzaal aan de James Watt weg; en Bova BV voor een nieuwe garage en benzinestation aan de Dirk de Derdeiaan. Tot slot wil de vereniging van ei genaren aan de Boerhaave- straat een vergunning voor een technische installatie in het flatgebouw 389-471. Alle leerlingen van de Schiedamse openbare scholen krijgen morgen 'De Sinter Pais-krant' mee naar huls. ,,De heer Pais fs onze huidige minister van onderwijs. Hoe hij Uw kinderen In de zak stopt en óns als leerkrachten met de roe geeft..." luidt de korte inhoudsbeschrijving op het titelblad. Het krantje werd samengesteld door de ABOP, afdeling Schiedam. De uitgave Is een vervolg op de onderwijsakties die in oktober tot de massale demonstratie in Den Haag leidden. Schiedam Tot twee maal toe is de politie in actie geko men om een vechtlustige Schiedammer in de Morse straat te kalmeren. De eerste maal kwamen de agenten voor niets: de opgewonden man, die een stevige robber met een stadsgenoot had gevochten, was door een familie in de straat tot rust gebracht en mee naar binnen genomen. Kort daarop moesten surveillerende agenten echter weer naar de Morsestraat. De 24-jarige Schiedammer maakte nu amok in het huis van de fami lie. Ter kalmering is hij naar het politiebureau vervoerd waar twee gekneuse ribben en gekneusde lippen werden ge constateerd. tskCnt-%.^ Schiedam Schiedamse scholen willen een vervangende leerkracht als de zesdeklassers een bezoek brengen aan het schoolbuiten- huis van de gemeente Schiedam. De school raad van de gemeente die advies uitbrengt aan wethouder Herman Posthoorn, krijgt dat verzoek van de scholen morgenavond op haar bord. Het probleem wordt Oijdens de vergadering in het oude stadhuis op de Grote Markt aan gesneden naar aanleiding van een brief in die richting van de oudercommissie van de Thorbeckeschool. De bezoekjes van de zes deklassers aan het schoolbuitenhuis worden begeleid door twee leerkrachten: de meester of juf van de zesde en één van de onderwij zers van een andere klas. In die periode ont staan daardoor problemen met de klas van die andere meester en juf. Een plaatsver vanger is volgens de oudercommissïe van de Thorbeckeschool in die periode nodig. Op de agenda van de schoolraad de ver gadering van de raad is openbaar staan voorts de resultaten van de enquête die de gemeente Schiedam heeft ingesteld naar de schooltijden. De gemeente is met haar en quête de tweede die de onderwijswereld af gaat voor een mening over de schooltijden in Schiedam. Eerder heeft een werkgroep van de schoolraad oudercommissies en an dere betrokkenen geraadpleegd over de hui dige schooltijden. Daaruit kwam naar voren dat vooral de ochtend schooltijd voor verbe tering vatbaar was. In het nieuwe gemeentelijke onder zoek blijkt het accent veel meer op de scho len zelf te liggen. Zesentwintig scholen twaalf kleuterscholen en veertien lagere scholen kregen een enquêteformulier toege stuurd en op één lagere school na stuurden ze het formulier ook terug. Uit het gemeenteonderzoek blijkt dat de overgrote meerderheid van de scholen te vreden is met de bestaande schooltijden. Slechts twee scholen één kleuterschool en één lagere school bleken maar matig met het bestaande rooster ingenomen. Gebleken is ook dat opvallend weinig ge bruik wordt gemaakt van de opvangmoge- lijkheid tussen de middag die door geënquê teerde scholen wordt geboden. Bh de lagere scholen peuzelden 31 leerlingen hun brood op school op. In het kleuteronderwijs lag dat aantal nog lager: 26 kleuters eten brood en en drinken melk in de overbhjfgelegenheid. In de conclusies bij het onderzoek stelt de gemeente dat slecht twee scholen pleiten voor een verandering van de ochtendlijke VttaUkörï aanvangstijd. Wilden oudercommissies en andere betrokkenen dat het half uur ver schil aan het eind van de sehoolochtend zou worden verplaatst naar het begin van de ochtend, in het onderzoek van de gemeente blijken slechts twee scholen op datzelfde standpunt te staan. Drie kleuterscholen lie ten weten dat ze het opvangen van kleuters tussen half twaalf en twaalf niet zien zitten. Daarvoor moet telkens één leidster worden vrijgemaakt, iets wat ten koste gaat van ac tiviteiten in de middagpauze. Bovendien stelden die kleuterscholen dat de ochtend voor kleuters op die manier te lang zou" worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3