een voetbal- ensioen voor an Seton instkansen voor ODO SZC: zelfvertrouwen opvijzelen SPORT- KORT eschonden ife heb van mijn leeftijd geen last Vertrouwen $fvf&j&'-ffi.:r|l Record voor Jolanda Tempelaar Zwembad- bezoek iets teruggelopen Derde klasse f libre donderdag 27 november 1930 -vo/sc/ww oek van Holland „Theo Laseroms vroeg aan mij, n ik met onder andere Tinus Hosselaar in een wed- rijd van de veteranen van Feyenoord tegen die van arta speelde, hoe oud ik eigenlijk was. Dat was op het C-terrein in Vlaardingen, een paar jaar geleden. Ik twoordde, 62, hoezo? Ik mérk er toch niets van?" is Seton de pensioensge- chtigde leeftijd (wat werk treft) gepasseerd. Is 65 ge- orden en geniet, samen met h vrouw, van de 'oude* dag een flat in Hoek van Hol- nd. Afgelopen zaterdag erd hij voor het feit, dat hij t voetballen ook na zijn niet wil opgeven, gehul- gd Door het zami-drie elf- van Hoek van Holland in n. wedstrijd tegen Hoekse ys 8, dat hem een bloem - uk aanbood. k mérk er toch niets van", i hij toondertijd tegen Lase- ms, nadat deze twijfelde aan t voetbal vermogen van Se ri, omdat hij de jongste niet èe'r was. Jaren, geleden, in 53, werd er eveneens getwij feld aan Seton, ook al vanwe ge zijn leeftijd. „Ik was 38 jaar en wilde bij Sparta nog een paar jaartjes profvoetbal spelen. Dat kwam door Gerard van den Ende toen net van de grond. Via Jos Coler heb Ik het één en ander geprobeerd te regelen, maar het liep helaas op niets uit. Achteraf bekeken had het best gekund, maar dat is momen teel niet meer van belang. Maar in Nederland vinden ze je al gauw te oud. Wat dat be treft lopert ze hier achter". Opmerkelijk De van oorsprong ras-Rotter dammer Seton heeft een op merkelijk te noemen voetbal- loopbaan gehad, die nog steeds niet is afgelopen, omdat hij van mening is, dat hij het aan kan. Dat hij niet zijn leeftijd wenst te Volgen*. Waarbij- hij. zoals andere grootvaders (hij speelde laatst nog in een elftal met zoon en kleinenon), met pantoffels aan voor de kachel zou zitten, -indien hij zou ro ken- een pijpje te smoren en rustig de krant te lezen. Integendeel, hij probeert mo menteel. op puur recreatief ni veau, plezier in hel voetballen te vinden. Dat lag vroeger an ders. Toen speelde hij -in chro nologische volgorde- bij Dc Jonge Spartaan (Rotterdam), dat tussen 1920 en 1928 van de derde klasse RVB naar de Vierde klasse KNVI3 promo veerde. Sparta (eerste klasse). Hermes DVS (ook eerste klas se) en Xerxes (idem). Trainde nadien enige clubs, waaronder TOGB en MVV'27, dat veer tien jaar terug onder zijn lei ding kampioen werd. Bij zijn drie 'grote' clubs heeft Jan Seton: „Ik merk dat veel mensen zich niet al te strak aan afspraken houden*' hij nooit een kampioenschap kunnen vieren. „Met Xerxes zaten we er één keer heel dicht tegenaan. Maar Faas Wilkes, die toendertijd bij ons speelde, was door een lies breuk uitgeschakeld en dat scheelde te veel. SVV, dat toch wel een goed team had, werd toen met twee punten voor sprong kampioen". Faas Wilkes werd in die tijd Frans Bonman breekt met Hermes DVS laardingen Frans ouman is verrassende ijze ineens dringend op ok naar andere vereni- ing. De Vlaardingse mi- ivoetballer, die drie sei nen bij Hermes DVS speelt, heeft zich na een conflict met trainer VVim Verhoorn niet meer be schikbaar gesteld voor de selectie en zelfs opgezegd. De haat-liefdeverhouding tussen Verhoorn en Bon man, die bij de vriend schappelijke wedstrijd Hermes DVS-Xerxcs (za) bijna tot een handgemeen leidde, is dus hiermee tot een climax gekomen. „Daarom ben ik er maar he lemaal mee gekapt", zegt de zeer teleurgestelde Frans Bouman, „Verhoorn heeft gewoon de ziekte in, dat het dit seizoen niet loopt, zoals hij zich het heeft voorge steld. De twee wedstrijden (HION en Gouda thuis) dat ik mee mocht doen, liep hét persoonlijk helemaal niet slecht. Het elftal haalde ech ter geen punten en tegen Wilhelmus zat ik weer op de bank. Geen enkel probleem, voorwaarden", stelt hij,, „zon der in details te treden, want die horen binnenskamers té worden uitgesproken, heeft het Frans vanaf zijn blessure een beetje tegengezeten Daar voor ging het goed en dié Frans Bouman hoort in het elftal thuis. Maar in de wed strijden dat eigenlijk voor ge blesseerde spelers meespeelde, vormde hij geen verbetering. Het is geen publiekelijk ge heim, dat ik juist creatieve voetballers aanhang. Maar dan wel in de juiste mix met de werkers". Dat het Hermes niet zo gaat als voor de competitie gedacht, moet Verhoorn onderkennen. Hij: ..Dat klopt. Ik ben ook met de jongens om de tafel gaan zitten. En zelfs nog apart met de zaalvoetballers, die van mij mogen zaalvoetballen in NCRV-toemooi, in een Neder lands zaalvoetbalteam. Maar niet op zaterdag en zondaga vond tegen Bal op Dak 4. Dat is niet fair tegenover je ploeg genoten. Het vertrouwen heb ben ze gekregen en dat is dus geschonden. Ik heb Frans ge woon de waarheid vertelt, in een poging hem als voetballer te stimuleren. Dat lukte vorig seizoen wel. nu niet. Hij heeft dus ziin lidmaatschap opge zegd, de kous is af. Heel jam mer". door Emile Schelvis Bouman In gelukkiger dagen. Als basisspeler fn duel Olympia-aanvoerder Vincent Govers. vond ik, maar de jongen die op mijn plaats stond, raakte werkelijk geen bal". „Maar op een training barste de bom op onverklaarbare wij ze. Zomaar ineens viel hij in de kantine uit tegen mij, sleur de uiteraard het zaalvoetbal erbij, en dat ik me in het elftal wilde praten. Daarbij begon hij ook over privé-zaken en dat raakte mc echt. Ik heb hel pri vé inderdaad moeilijk, maar om dat de ruimte in te slinge ren. Nee, ik dacht, dit doet de deur dicht. Inmiddels ben ik via allerlei contacten al op zoek naar een andere vereni ging. Unitas is wel getnterres- seerd en tsja, ik wil nog wel een half jaartje voetballen". De ironie wil, dat trainer Wim Verhoorn hel wel degelijk in Frans Bouman ziet zitten. „Maar dan wel onder mijn Hardingen/Schiedam Voor de meeste orfbalteams uit de regio lijkt het een zwaar izoen te gaan worden, dat heeft het eerste ompetitieweekeinde van het microseizoen wel itgewezen. De resultaten waren niet al te oopvol en kampioenen lijken dan ook niet oorbanden dit jaar. De meeste teams komen "terdag weer in actie. ucces kan het geschonden zelfvertrouwen op- ijzelen tegen Vriendenschaar uit Bodegraven, riendenschaar start echter in de favorietenrol. INoordwijk gaat Maassluis het opnieuw pro- "*~en tegen Fluks. Maassluis miste zaterdag te- Si de Hoekse SV duidelijk korfbalvemuft en zal de ploeg tegen Fluks toch hard nodig ebben om een kans te maken, egen Maassluis haalde de Hoekse SV welis- aar de punten binnen, maar daar tam feit ook inée gezégd. In Naaldwijk zal tegen IJssel- els meer lef en felheid in het spel moeten orden gelegd wil men weer tot wmst komen, dezelfde sporthal komt daarna ODO in acUe tegen Fiks uit Oegstgeest. ODO was één van de weinige ploegen uit de regio dit verleden week goed presteerde en de verwachting is dat de ploeg dat dit weekeinde voort zal zetten. De formatie van Maarten Goetsch, Oranje Nas sau, zal tegen Pijnacker een wat minder chao tisch spelletje moeten spelen wij men de wins tkansen in eigen hand houden. Voorwaarde is dan ook dat de Vlaardingers tot het laatste fluitsignaal geconcentreerd blijven spelen. Harga kan in Zierikzee op veel stug verzet re kenen van All Ready. Slechts met snel en uit gekookt korfbal zal cr wat te bereiken zijn, an ders volgt een nederlaag. Ron van Ek, de trainer/coach van Vlaardingen verwacht tegen het Leidse Ons Eiland weder om een moeilijke wedstrijd, na de nederlaag te gen DKC vorige week. Vlaardingen is een erg jonge ploeg, met maar liefst vijf spelers in de ploeg, die pas vorig week in hel eerste debu teerden; voor een goed resultaat zal dan ook hardgevochten moeten worden. j als een held geadoreerd door een groot deel van de vrouwe lijke toeschouwers. Het snelle gebrul; 'Wil een kus' zal me nigeen zich nog wel herinne ren, „Alleen zijn eigen vrouw riep dat niet", vertelt Seton. Die vond het waarsehijnljk maar zozo. Setons vrouw heeft de pensionaris in ieder geval steeds gesteund. Ging bijna al tijd mee naar.de wedstrijden. Zij; „Je kunt toch ook niet al tijd naar diergaarde Blijdorp gaan. Daarbij, waar moest ik anders mét mijn kinderwagen op zondag naar toe?" Jenever Herinneringen heeft Seton na tuurlijk bij dc vleet. „We heb ben wel vaak plezier gehad bij Xerxes en Hertnes. Na de wedstrijd gingen we met het hele elftal, inclusief de vrou wen, soms stevig*uit. Al was het tot vier, vijf uur 's mor gens. Maar als er gevoetbald moest worden waren we altijd weer present. We maakten van de hoofdschotel voetbal geen bierfeest. Echter, als we in Heerenveen moesten spelen werden de flessen jenever uit Schiedam meegenomen. In Friesland hadden ze dat spul, vlak na de oorlog, niet. Na de wedstrijd was het altijd feest. Je moest daarbij wél moest uitkijken dat je zelf geen feest nummer werd. Abe Lenstra, die bij Heerenvéen speelde, deed daar nooit zo aan mee. Die ging meestal al vroeg na een wedstrijd weg". „We streefden niet altijd de prestatie na. wat het bestuur niet 20 geweldig vond. Als het slecht ging moesten we toch beslissen of we wilden feesten of voetballen. Maar gedegra deerd zijn we nooit. We bleven altijd in de eerste klasse spe- „Toen ik acht jaar terug het derde van de zaterdagmiddag oprichtte bij Hoek van Hol land, was mijn uitgangspunt, dat we puur voor ons plezier moesten spelen. Het begon als een vrienden-veteranenelftaj. Momenteel zitten er ook een paar jongere s; - !crs bij". Voor de lol Dat puur voor "het plezier is er evenwel niet uitgekomen*. Te gen de zin van Seton in werd zami-3 driemaal kampioen. Zo ook afgelopen seizoen. „Voor dat we begonnen hadden we afgesproken dat we voor de lol zouden spelen. Maar je weet hoe dat gaat, na een wedstrijd of vier, vijf liep het lekker en tegen het einde van het sei zoen werd er gezegd, jongens, we willen kampioen warden. Toen zei ik, dat is de afspraak niet". „Die kampioenswedstrijd was overigens een verhaal op zich. Onze tegenstanders liepen na melijk het veld uit, nadat wij via een -volgens hun- buiten- speldoelpunt op 10 waren gekomen. Na veel gepraat van de voorzitter en de.scheids rechter kwamen die jongens terug. Wij wonnen met 30 en werden dus kampioen". „Maar afspraken maken is één ding... Je eraan houden is een tweede. Ik was vroeger verte genwoordiger, een hard vak, en keihard werken. Je moest je daarbij natuurlijk wel aan je afspraken houden. In het voet bal is dat evenwel niet gemak kelijk. Net als ik nu in het da gelijkse leven bemerk. De mensen komen te laat, doen dingen die niet zijn afgespro ken of komen helemaal niet opdagen. En daar ben ik nu bepaald niet gelukkig mee". Het team van SZC, dat zondag moet winnen om niet verder weg te zakken. Vlaardingen - De waterpolo- heren van SZC kunnen zon dag (19.40 uur) de tegen MZPC opgelopen deuk in het zelfver trouwen herstellen, want dan spelen dc Schiedammers legen DSZ. De schade zal wel her steld moeten worden, anders Zakken de SZC'ers nog verder weg. En dat is gezien de goede competitiestart zeker niet no-, dig. De beren van Viking spe- len vrijdagavond al en wel in Boskoop tegen de ploeg met deze naam. Zaterdagavond spelen de dames van SZC, die nog steeds puntloos zijn uit te gen DSZ (19.05). De \VIK-da- mes ontmoeten, eveneens in een uitwedstrijd, de Gouwe uit YVaddiunxveen (18.45). De he ren van Shell tenslotte spelen zaterdagavond een thuiswed strijd tegen Rijnmond (21.20). Ve DVO'32-spelers Renê Philips en Addy Nijssen zijn uitgenodigd om op woensdag 26 no vember en maandag 1 december een wedstrijd te spelen in kader van het jeugdplan Nederland. De stichting vrienden van VV Vlaardingen roept iedereen op, die aan het begin van het seizoen zo spontaan toe zegde een geldbedrag over te maken, dit nu ook zo langerzamerhand eens te gaan doen. De ge storte bedragen komen geheel ten goede aan de seniorenelftallen, Hermes DVS heeft in z'n 96-jarig bestaan op nieuw de mensen gevon den, die een maandblad gaan verzorgen. De leden hadden in een aan het begin van seizoen gehou den enquete hierom ge vraagd. De eerste editie van het maandblad levert al aar dig wat wetenswaardig heden op. Zo wordt bij de eerste thuiswedstrijd van Hermes de geluid installa tie weer in gebruik geno men, zodat de toeschou wers eindelijk weten wie er op het veld staat. Ook werd onthuld, dat Mike Shrimpton, de Nieuw Zeeiandse cricket- coach, gedurende de ge hele competitie te gast geweest bij Willem van der Sloot. Wat er dus niet in staat en waar de leden toch wel recht op hebben; Frans Bouman komt niet meer uit voor Hermes DVS. m Over weekbrieven ge sproken, bij SFC zoeken ze nog steeds mensen die een bijdrage kunnen le veren, zodat niet iedere week een artikel uit de voetbal Totaal hoeft wor den overgenomen. Wanneer de totale af deling zaterdag eruit gaat, oefent WK thuis tegen WIA, Vlaardingen Bij zwem wedstrijden van VZC in het Kolpabad vestigde Jolanda Tempelaar een nieuw persoon lijk record op de 100 meter rugslag dames in 1.26.4. Dat be tekende een derde plaats ach ter winnaar Corinc Vermaas in 1,21.2, die daarmee het natio naal dovenrecord verbeterde, cn Yvonne Schilthuis. De strijd in de F-competitie ging voornamelijk tussen de reser- - ves van VZC en Rijnmond. Uiteindelijk waren het de esta- fettes, die de strijd in het voor- deel van de Vlaardingers be- slisten. Eindstand: 1: VZC 2, 2. Rijnmond, 3. De Lansingh 2, 4. - Barracuda. Schiedam Bad Groenoord - heeft in 1980 ongeveer 2.000 bezoekers minder gehad dan in 1979, in Bad Zuid kwamen in het zomerseizoen ongeveer net zoveel mensen als vorig - jaar. De daling in het bezoekersaar- tal van de beide Schiedamse openluchtzwembaden valt mee in vergelijking tot de daling die in andere gemeenten valt -■ te constateren. Met name in Rotterdam liep het zwembad- bezoek dit jaar aanzienlijk te- "Jg- Volgens Gé Rens, dp secretaris - van de Schiedamse Sportraad is het dalende zwembad bezoek een welvaartsverschijnsel. - „Vroeger gingen de mensen in het weekeinde als het mooi weer was naar het zwembad. - nu doen ze heel andere din- gen. De mensen hebben ecrr_j; caravan of een tweede buis, waar ze in het weekeinde naar toe gaan. De recreatieve moge- .,V". lijkheden zijn veel groter". De Stichting Zwembaden-•< Schiedam is al wel aan het na denken welke mogelijkheden er zijn om het bezoekersaantal ->X t* vergroten. Zo wordt er bij- voorbeeld gedacht aan lagere entrée-tarieven voor kinderen in de schoolvakanties. Concre- t» beslissingen heeft de Stich- ting echter nog niet genomen. Schiedam De Schiedamse biljarter Govers neemt op 28, 29 en 30 november deel aan g.; het districtskampioe rise hap van Rotterdam derde klasse li- ^|j bre. Aan het toernooi, dat in het Rotterdamse biijartcen- trum Nieuw Rubroek wordt verspeeld, nemen verder deel: Weers (DRS), Grootveld (Hot'Jfc plein). Van Beek (PTT). Khc^ (De Pijp), Wouters (KVRk^: Helderman (KOT) en Hensing Jj UTediro).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4