SPORT Tl Herkansing voor De Korenbeurs Damesploegen in de lift m Grote nederlaag Green Eagles NO AD besluit met royale winst Evergreen koploper af m Linne nog slechter Vlaardingen: verjonging heeft nog geen resultaat m Brons voor Jolanda Na 3-7 nederlaag tegen Avanti tii Peter v/d Gugten: 'Neiging tot onderschatting Ju ven tus voor niets naar Boxtel Vi i maandag 1 december 19B0 VD/SC/WW Schiedam De Korenbeurs krijgt een herkansing om het ereklas- serschap te behouden. Daar waar Scylla na het programma van het afgelopen weekeind al zeker is van degradatie, moet De Korenbeurs nog een beslissingswedstrijd spelen om de plaats bij de zes sterkste tafeltennisverenigingen te behouden. Ondanks de Inspanningen van het duo Llngen/Vlieg moet de Korenbeurs alsnog In de herkansing. Deze herkansing was voor De Korenbeurs het hoogst haalbare, nadat Avanti met 3—7 flink had uitgehaald. In een tjokvolle Schiedamse beurs liet Avanti er geen twijfel over bestaan in de- ereklasse thuis te horen. Zelfs konden Bettine Vrïese- koop en Ronald Rijsdorp met invaller Ron de Groot uitko men. Dat de ploeg uit Ha- zerswoude slechts op vier punten stond, kwam dan ook slechts door afwezigheid van Bettine Vriesekoop in China of door ziekte van Ronald Rijsdorp. De beslissing over de degra datie viel dan ook louter op het onderlinge resultaat tus sen De Korenbeurs en Scyl la- Met 64 winst en 55 was die in Schiedams voor deel, en derhalve goed voor een degradatie-promotiewed strijd tegen het als nummer twee in de promotie-ereklas se geëindigde Docos. Zaterdag wordt deze beslis singswedstrijd op een nog nader te bepalen plaats en tijdstip gespeeld. Ondanks de 37 nederlaag op Avanti, zag het er voor De Korenbeurs aanvankelijk toch hoopvol uit. De ploeg kwam door winst van Hans van Lingen op Eettine Vrie sekoop immers met 2—-1 voor, hetgeen met de ver wachte dubbel winst een 31 tussenstand zou betekenen. Verder moesten Lingen en Vlieg toch voldoende kansen hebben om nog trwee keer te winnen en aldus op 5—5 te komen. Terwijl ook Ron van der Aa tegen invaller De Groot bepaald niet kansloos werd geacht. Het dubbel ging echter in twee games naar Avanti, tot groot enthousias me van de grote supporter- schare. Daartegenover stond ook een grote Schiedamse aanhang, zodat de beurs erg sfeervol was. Zeker toen er spektakel werd geleverd, zoals Hans Lingen tegen Vriesekoop. De dames Evergreen verloren de slag tegen Dordrecht al middenveld. Schiedam/Maassluis De emancipatie heeft definitief zijn intrede gedaan in de we reld van het veldhockey. Wat eens gekscherend het'zwakke' geslacht werd genoemd stond gisteren - in tegenstelling tot de 'sterke' mannelijke equiva lenten - wel in alle vroegte bij, een temperatuur van rond het vriespunt met blote bibberen de knietjes in de hobbelige wei. De dames van Spirit en Ever green waren deze nobele Noorvrouwen'. Spirit—Ring Pass 0—0 Tegen het onderaanstaande Ring Pass heeft Spirit, dat zelf ook nog in aanmerking komt voor degradatie, door een ge lijkspel de tot nog toe veilige marge weten te behouden. Een sterke eerste helft leverde Spirit de enige serieuze sco ringskans op. Een strafpush van Annette Hengst werd door de Delftse doelvrouwe echter op kundige wijze gestopt. Na de grandioze prestatie te gen Schaerweide, vorige week, zijn de dames van Spirit met beide benen op de grond blij ven staan en hebben Ring Pass een kostbaar punt gemaakt EvergreenDordrecht 02 Het duel der giganten of ook wel de directe confrontatie tussen de nummers eén (Ever green) en twee (Dordrecht) eindigde in een terechte ne derlaag voor de Maassluise da mes. Dordrecht heeft nu de eerste plaats overgenomen en gaat af op promotie naar de tweede klasse. In de eerste' helft kon Ever green het allemaal nog wei bij houden, maar na de theepauze sloeg Dordrecht tweemaal ge nadeloos toe. De eerste treffer kwam voort uit een strafpush die werd ge geven nadat keepster Deéiree Laming op de bal was gaan zitten. Nummer twee was voor zowel Evergreen als Deéiree Laming fataal. De Maassluise ploeg was nu definitief geveld en Desiree Laming moest geblesseerd het veld verlaten, nadat ze bij de tevergeefse reddingsactie een stick in haar nek had gekre gen. Ydlanda Schippers nam haar plaats onder de lat in maar het resultaat bleef hetzelfde. Leen van Bree uitblinker bij Vlaardingers Vlaardingen De volleyballers van het heren-standaardteam van Broleco hebben het het afgelopen weekeinde flink af laten weten. Tegen Linne uit de stad met dezelfde naam hebben de Vlaardingers een ronduit slechte wedstrijd gespeeld, hc-swel er wel gewonnen werd (3-2). De enige speler die aan de zijde van de Vlaardingers een voldoende haalde was Leen van Bree, de overige he ren zakten stuk voor stuk naar een uiterst bedenkelijk niveau. 2o werd Leo Ebeli, toch niet de eerste de beste, de wedstrijd uitgeserveerd en had Albert Schaap een volledige off-day. De Vlaardingse Volleybalvere niging leek in eerste instantie op een eenvoudige zege af te stevenen. In een mum van tijd stonden de Vlaardingers met 13- 5 voor, maar toen begon het slechte spel zich al af te te- kenen,_ Het ene misverstand volgde het andere op, waar door Linne uiteindelijk toch nog tien punten kon scoren (15-10). De tweede set werd met dezelfde cijfers verloren. Verdedigend werd weinig ge pakt en die ballen die in het achterveld verwerkt werden, werden zo onnauwkeurig ge plaatst dat er geen enkele goe de aanval kon worden opgezet. Ook de derde set gaf geen be ter spelbeeld te zien. De Vlaar dingse aanval miste teveel scherpte om echt gevaarlijk te kunnen worden. Linne ont brak het echter aan de kwali teit daarvan te profiteren. De set ging tot 10-10 gelijk op maar gelukkig kreeg Albert Schaap even een opleving en scoorde drie punten, twee frommelballen deden de rest (15-10). De vierde set vormde het absolute dieptepunt. Prak tisch niets ging goed en er werd dan ook met 13-15 verlo ren. Dat Broleco uiteindelijk nog twee punten kreeg was uitsluitend te danken aan het feit, dat Linne zo mogelijk nog slechter speelde dan de Vlaar dingers. Lingen werkte zette een 16 20 achterstand am in 2220 winst, en boog in de tweede game een 03 achterstand om tot 143. Ron van der Aa stuntte ook bijna tegen Nederlands sterkste speelster aller tijden. Na een kansloze eerste game, verraste Van der Aa zijn op- ponente met sterk spel in de tweede game. In de derde game kon Van der Aa het hoge slagentempo van Vrie sekoop echter niet meer bij houden. Voor het publiek was dat spektakel aanleiding om voor een passende entou rage te zorgen. De sfeervolle omlijsting duurde voor Avanti echter het langst, want De Koren beurs kwam niet verder dan drie punten. Het dubbel ging immers verloren, voorname lijk een gevolg van het mis tasten van Jan Vlieg. De Groninger had echter zijn dag niet, want na de moeiza me winst op invaller De Groot kwam hij er tegen Vriesekoop en Rijsdorp in twee games niet aan. Vlaardingen/Schiedam-De zaalcompetitie lijkt voor de meeste korfbalteams uit de regio nog zwaarder te gaan worden dan in eerste instantie al werd gedacht. Vlaardingen moest ervaren, dat de verjonging niet het resultaat oplevert, dat de meeste mensen verwacht hadden. Harga kwam noodgedwongen niet in actie, daar in Zienkzee de sporthal tweemaal op het zelfde tijdstip was verhuurd. Ons Eiland-Vlaardingen 6-5 Vlaardingen startte hoopvol en de eerste aanval 2ette het veldoverwicht in een 0-2 stand om. Ons Eiland had moeite met het spel, maar in de twee de opstelling verzuimde Vlaar dingen het overwicht in doel punten uit te drukken. De rust werd bereikt dan ook met deze stand bereikt. Ook in de twwede helft kon Vlaardingen overheersen, maar het scnot was niet doeltreffend. Na een moeizame 0-3 kwam Ons Ei land langzaam maar zeker in het spel en kwam terug tot 2-3. Via een gemiste straf worp en een benutte strafworp kwam Vlaardingen nog op 2-4, maar daarna nam Ons Eiland het spel in handen en kon gelijk maken, 4-4. Nog één keer leef de Vlaardingen op, 4-5. Te ge haast spel en de onervaren heid brak Vlaardingen in de slotfase op, er werd verzuimd de bal rustig rond te spelen. Ons Eiland kwam wederom gelijk en haalde met een fel slotoffensief alsnog de volle winst binnen,6-5. Doelpunten: Marijke Strubbe, Annemieke WiUemse, Rik Brouwer en René Zwets(2). Avanti-Oranje Nassau 7-10 Oranje Nassau was de span ning van de eerste wedstrijd kwijt en beheerste de wed strijd tegen Avanti in Pijnac- ker. De eerste helft was voor Oranje Nassau en men ging de rust in met een royale 0-4 voorsprong. Na rust werd het toch nog even spannend, om dat Avanti terug kon komen tot 6-7. Daarna liep Nassau heel gemakkelijk weg naar 6- 30 om de wedstrijd met een 7- 10 overwinning af te sluiten. Doelpunten: Ton Sluimer(2), Leo van der Bie<3), Sjanie Bot(3), Bram van Zelm (2). Succes-Reeuwijk 4-4 Een gelijk opgaande wedstrijd waarin Succes lange tijd de leiding had. Na een 2-1 rust stand werd het alsnog 4-4. Fluks-Maassluis 11-9 Qua korfbal ging het met Maassluis beter dan de vorige wedstrijd, maar het was we derom de tweede aanval die faalde. Fluks en Maassluis hield n elkaar goed in even wicht Na een 1-0 achterstand kwam Maassluis terug en nam een 1-3 voorsprong. Maassluis kon de voorsprong vasthouden tot 5-7, maar daarna ken Fluks een kleine voorsprong opbou wen. In de slotfase nam Maas sluis teveel risico's, waardoor de 11-9 nederlaag een feit werd. Doelpunten: Leo van der Vaart(3), Wilma Nie- man(2), Ronny Moerman{2), Bert Montizaam en Martin Bergwerff. Vriendenschaar-Succes 8-2 In het eerste kwartier werd Succes overspeeld en legde Vriendenschaar de basis voor de uiteindelijke overwinning. Pas na 6-0 kon Succes voor de eerste keer scoren. In de twee de helft kreeg Succes iets meer vat op het spel van Vrienden schaar en kon zich een nog grotere afstraffing besparen. Uiteindelijk werd het een 8-2' nederlaag. Doelpunten: Paula, de Geus en Kees Jonkman. i Onder leiding van Peter van e de Gugten (tweede van links) valt B en P fanatiek aan. '5 voor mij als een paal boven water". Toch kunnen de Maassluise dames niet een hele wedstrijd optimaal spe len. Na twee goede sets vol gen meestal twee mindere die vaak verloren gaan. Dit was afgelopen" zaterdag 'i 'lïJ ook het geval, maar gelukkig kon MVC zich in de laatste'j}J!|i' set herstellen waardoor er weer twee punten op het i, Maassluise konto konden '''"[jfl worden bijgeschreven. fi' Schiedam/Maassluis De basketbaldames van The Green Eagles stonden voor de bijna onmogelijke opgave om de dames van Rotterdam Zuid te verslaan. Deze dames die niet meer hoger kunnen spelen omdat het eerste team al eredivisie speelt, beschik ken over een enorme hoe veelheid routine en hebben daarnaast erg veel klasse in huis, zodat het haast onmo gelijk is om in Rotterdam te winnen. De dames van Ju- ventus reisden tevergeefs naar Boxtel, omdat de speel sters van de thuisploeg de spelerskaarten niet konden tonen. Rotterdam-ZuidThe Green Eagles <d) 70-35 Slechts achttien minuten hebben de dames van Kees Brugman redelijk partij kun nen geven aan de goed ge trainde en zeer geroutineer de dames van Rotterdam Zuid. Na een goede start konden de Maassluise dames een 10- 5 voorsprong nemen, maar wisten deze niet verder uit te bouwen. De gastvrou wen kwamen in eerste in stantie maar moeilijk in hun spel en het duurde tot in de vijftiende minuut, voordat zij voor het eerst een voor- Haarlem NOAD heeft de najaarscompetitie afgesloten met een ruime 2-8 over winning op Onkyo. Een verrassing was dat overi gens niet, want de al gede gradeerde Haarlemse tafel tennisploeg bleek veel te zwak voor de hoofdklasse. In de tien gespeelde wed strijden scoorde Onkyo zelfs geen enkel puntje, NOAD is met elf punten uit tien wedstrijden in het mid den van de ranglijst geëin digd. Degradatieproblemen 2ijn er niet geweest, even min als er kampioenskan sen waren. Wat niet weg neemt dat NOAD toch een goed seizoen had en duide lijk maakte in de hoofd klasse thuis te horen. Tegen Onkyo nam Hans van den Broek de plaats weer in van dienstplichtig militair Eon van der Wijk, Het was de tweede keer in deze competitie dat Van den Broek mee speelde. E- venals in de eerste wed strijd bleef hij ook nu onge slagen, daarmee aantonend dat hij nog altijd hoger dan de hoofdklasse kan spelen. Jan Simons scoorde tegen Onkyo eveneens een hat trick, terwijl Jan Landsber gen twee keer won. Hij ver loor in drie games van Jor dan (24—22, 17—21, 21— 19), terwijl het Schiedamse dubbel ook verloor. Van den Broek en Landsbergen zijn dan ook niet op elkaar ingespeeld (2118, 1021, 21—18). sprong konden nemen. Met nog twee minuten te spelen in de eerste helft leek er nog van alles mogelijk voor de Maassluise dames gezien de 25-22 tussenstand. Ineens versnelden de dames van RZ echter en wisten voor rust een klap uit te de len die er niet om loog. Rust stand werd dientengevolge 33-22 en dat konden de Maassluise dames maar moeilijk verkroppen. RZ ging direct na rust fel door en beslisten de wedstrijd in de eerste zes minuten na rust.Zonder dat the Eagles konden scoren liep RZ uit naar 45-22 wat met name te danken was aan de grote in breng van de Joegoslavische Katja Jakacevic, die vorig seizoen nog eredivisie speel de. JRC BoxtelJuventus <d) 0-2 De dames van Juventus heb ben twee zeer belangrijke punten behaald bij Boxtel, echter niet door hun eigen prestatie maar door een grote nalatigheid van de aanvoerd- ster van Boxtel. Deze dame kwam precies 17 minuten te laat in de sporthal aan en zag nog net hoe de scheidsrech ters de kleedkamer weer op zochten nadat zij de wed strijd reglementair aan Ju ventus gewonnen hadden ge geven, omdat de spelerskaar ten niet getoond konden worden en dat is nu eenmaal verplicht in de eerste divisie, omdat er anders te makke lijk buitenlanders mee zou den kunnen spelen. Twee punten rijker, maar toch met een wee gevoel keerden de Schiedamse dames terug naar huis. Overigens loopt Juventus nog de kans dat de bond beslist om deze wed strijd alsnog te laten spelen als dat voor belang kan zijn voor de eindstand van de competitie. Vlaardingen/Schiedam Het ziet er naar uit, dat de damesteams van de verschil lende volleybalverenigingen binnen het Waterweggebied hun draai een beetje gaan vinden. Broleco schijnt zich hersteld te hebben van-een wat zwak kere periode en won de lasti ge uitwedstrijd met 1-3 tegen Gemini/K uit Leiden over tuigend. MVC pakte twee punten van DFC uit Enkhui zen en B en P deed hetzelfde tegen Terra Nova. De heren van B en P wonnen in een rommelige wedstrijd met 3-1 van Minenko. Spelverdeelster Emmerike Zevenbergen van de Vlaar dingse volleybalvereniging beaamt het geloof in eigen kunnen:" We staan in onze divisie nu vierde en ik geloof dat we in die buurt wel zul len blijven hangen. Hoewel de Vlaardingse da mes niet overtuigend Begon nen, een 8-2 achterstand in de eerste set, was het vooral Karin Nieuwstraten die de thuisploeg over het dode punt heen hielp (11-9). De ui terst gevaarlijke service van Clary van der Tuyn deed de rest (11-15). Ofschoon de vierde set na een 4-12 voorsprong nog ver loren werd (16-14), noemde Emmerike Zevenbergen het toch een regelmatige over- winnïngi'Tn de laatste twee sets kwamen we in ons nor male doen en dan rol je die meisjes op". Handhaven Cees Vijf vinkei van MVC is ook al een tevreden mens- :"We pakten weer twee pun ten en zo langzamerhand ra ken we definitief uit de ge varenzone. Dat we ons handhaven staat Middenmoot Peter van der Gugten is van mening dat degradatie voor de dames van B en P van de j] baan is. Na de 3-2 overwin-''" ning op Terra Nova heeft B L' en P zich stevig in de mid- Ji denmoot van de derde divi- j, sie F genesteld. Wat betreft de heren betreft, j" wijst v/d Gugten met nadruk/ op het gevaar van onder- schatting. "We hebben nu.n' een verliespunt uit negen,,ij wedstrijden. We winnen tej- gemakkelijk en de motivatiejij. ebt een beetje weg." -Ij. Hoewel Minenko op een pa- *1" pier een geduchte tegenstan-!1), der had moeten zijn, was dei wedstrijd toch tamelijk eer1-1? zijdig. Na 15-11 in de eerste'1 set werd de tweede welis-jj waar met 7-15 verloren, de' il derde en de vierde leverden1' voor de schiedammers toch't. weinig problemen op. Péter'1 v/d Gugten:"Dan pep je je-'j zelf nog even op en de volen- j de sets win ie met 15-8. Het wordt tijd dat we op de helft van de competitie zijn, dan kunnen we onderling de zaken weer eens even op een rijtje zetten". 1 'IjT New York- da van Mes -De Maassluise judoka's Yolan-Vl.ifil geslaagd een bron-1 'elen is erin i zen meaauie te veroveren tiidens de eerste J wereldkampioenschappen judo voor dames i' ïi De 19-jarige Mahorokan-judoka, die uit-,/ )j| kwam in de gewichtsklasse tot 72 kilo in hel.? .ilfL Newyorkse Madison Square Garden, verfoor !/tl<§| van de latere winnares, de Fran^aise Jocely-- dij ne Triadou. In haar gewichtklasse eindigde*1 de Westduitse Classen als tweede en moest 'ijl Van Meggelen haar bronzen plak delen met de Engelse Malley. Lies be th Beeks en Maqo-ri leine van Unen vielen niet in de prijzen. »Jjj Tweede van links glundert Yolanda van Meg-' gelen met haanbronzen medaille... -*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7