BW 'Er gebeuren ook positieve dingen bij FC Vlaardingen' Tarieven vier procent omhoog SPORT Wim Wagenaar: j 'Driebanden- groot stimuleren7 HctclI* \^clclï*Cll.I1.^0ïl. PtiËl Spelregel wedstrijden voor Schiedamse jeugd Maassluise ruiters succesvol Oud-omroeper Arie Dunweg: Voetbal- programma $SHB8M¥£$ wwêÊUÊÊÊ Degradatie RM een feit mggm ME DB Vlaardingse Sportraad stelt voor: Sportagenda Grote opkomst woensdag 3 december 1580 VD/SC/WW Vlaardingen Vonr vaste sup porters van hei 'oude' Fortuna en het 'nieuwe' FC Vlaardingen is Arie Dunweg geen onbekende. Zo'n zeventien jaar lang was de voorman van de Vondelingen plaat omroeper op het terrein aan de Marathonweg en hoewel hij in middels min of meer overspannen thuis bivakeert, gaat de toestand bij de FC Vlaardingen hem letter lijk zeer aan het hart. Iedere wed strijd is hij present en dat is nog steeds bij de Vlaardingse eerste di visieclub een zeldzaam beeld. „Het groepje vaste supporters is groeiende en dat heb ik in het be staan van Vlaardingen nog niet eer der meegemaakt", zegt Arie Dun weg, „Er gebeuren dit seizoen dan ook zeer veel positieve dingen bij FC Vlaardingen, maar die worden niet belicht Of althans nauwelijks. Nee, de slechte financiële situatie met een totale schuldenlast van al bijna een miljoen wordt over en uit gesponnen. Terwijl het totale be taalde voetbal tot over z'n oren in de rode cijfers zit Vlaardingen is dus geen uitzondering, maar het gooide ik er een naam uit die abso luut niet klopte. En de mensen de volgende dagen maar zeuren: Arte, ie hebt het weer verkeerd gedaan. ontbreekt aan hulp van buïtenaF'. „Wanneer er een sponsor is ontdekt door van Houten, want dat is ten- door Emile Schelvis minste nog het enige bestuurslid wat blijkbaar hart heeft voor de zaak, wordt er de schouders opge haald. Het bestuur verziekt een hoop. want er zijn zat mensen die sympathiseren met FC Vlaardingen, maar gewoon vanwege de rotzooi Geintje niet komen. Het wordt allemaal toch niets, die indruk geven de kranten trouwens ook vaak. Neem de wedstrijd tegen SVV, iedereen - ook de SVV-supporters- spreken van een leuke wedstrijd. Nee, hoor, de kranten kraken het af. Met wat een instelling gaat zo'n verslaggever in jezusnaam op de tribune zitten. Het is natuurlijk geen Feyenoord- Ajax voor 65.000 man". Arie Dunweg, ook op de amateur- velden trouwens geen onbekende, komt uit een familie van omroepers, vandaar dat zijn eigenlijk uit een geintje begonnen taak bij Fortuna bleef doorgaan: Mijn schoonzoon. Joop den Ouden, is ook omroeper en wel bij Zwaluwen, terwijl doch ter Conny het ook tijden heeft ge daan. Maar ja, ik kreeg het de laat ste tijd vaak op m'n brood, als ik na men vergat Maar er werd dan ver geten, dat bijvoorbeeld een Lase- roms pas twee minuten voor aan vang zijn opstelling doorgaf. Dan moest je je rot rennen. Ook door de telefoonlijn met Langs de Lijn, heb ik een keer eilende gehad. Ik hing aan de telefoon en pats boem:, daar viel er een goal. Ik had het niet ge zien en na veel turen en vragen. „Ik ben daar een beetje overspan nen van geworden. Ik was s vrij dags al 'zenuwachtig voor de ko mende wedstrijd om maar geen fou ten te maken. Ik ben ook maar een amateur, die daar helemaal voor niets zit En dit seizoen doe ik het dus niet meer. Ik heb ook best wel leuke dingen meegemaakt Zoals te gen FC Groningen om het kam pioenschap, toen ik een telefoontje kreeg, dat een Groningse supporter vader was geworden. Schitterend, man. Maar goed, dit seizoen ver wacht ik toch zonder meer «en plaats in de middenmoot. Als ze ten minste niet nog meer spelers weg halen. Zonder chauvinistisch te worden, maar als de FC Vlaardin gen niet zonder de erfelijke schul denlast van Fortuna had gezeten, dan hadden spelers als Zwambom. Lobman, Koevermans, Beek, Mo lendijk, eet niet verkocht te worden. En dan had Vlaardingen eredivisie of zeker top eerste divisie gespeeld". Schiedam/Vlaardingen Het voetbalprogramma voor ko mend weekeinde: Zaterdag Nieuw LekkerJand-Zwaluwen Excelsior M-Die Haghe PPSC-Capelle, DSO-Vlaardin gen, Groot Ammers-TSB Hoekse Boys-Loosduinen' SVGEB-MVV'27, DORR-Sa- telliet, Melissant-HBSS. Afde ling: Lombardijen-DVO'32 WIA-CION, VDL-MASC' GTB-VVK, GSS-Nedlloyd. Zondag: SVV-Vitesse, Volen- dam-Vlaardingen, HOV-Her- mes DVS, Papendrecht-DHS, VFC-Nieuwenhoom, S paria- Martinit, De Hollandiaan- Schiedam, Excebior'20-Feije- noord, VDL-Fortuna VI, Hoek van Holland-ODB, SFC-WCR RKWIK-Zwervers. Afdeling: Demos-Hillesluis, DRZ-RDM FCN'66-Zwarte Pijl, SVDPW- Eureka, Nestoro-Schïedamse Boys. Bilj arttoppers Vlaardingen Christ van der Smissen, Eddy van de Looy, Jan Doggen, Herman Popeyus en Louis Haver- mans zijn de ereklassers, die deelnemen aan een groot driebanden-toernooi in biljartzaal 'De Griffioen' in Vlaardingen. De organiserende biljartvereniging Start'75 heeft deze klinkende namen voor een belang rijk deel te danken aan de inspanningen van sponsor en zaaleigenaar Wim Wagenaar. .lik probeer op die manier het driebanden-groot in Vlaardingen van de grond te krijgen", verklaart Wage naar één van zijn motieven. „Twee jaar geleden heb ben wij een internationaal evenement gehouden, dat toen bijzonder goed aansloeg. Met vedetten als Ceule- mans, Kobayashi, Dielis en Yoshihara hadden wij drie dagen lang een vol huis." Het initiatief van Wagenaar Lijkt aan te slaan in Vlaar dingen. Het nationale toer nooi, dat zaterdag en zondag wordt verspeeld, is eigenlijk een opwarmer voor het eer ste Vlaardingse kampioen schap in de moeilijkse spel- soort, dat de biljartsport kent. „Onder auspiciën van het district Nieuwe Water- weg Noord kan er nu inge schreven worden voor de voorwedstrijden driebanden- r groot. In overleg met het be stuur hebben we besloten, dat de inschrijvingen gedaan kunnen worden op basis van de prestaties in andere spel- soorten, Als het lukt, dan wordt het een jaarlijkse titel strijd," door Karei Strack van Schijndel lijk hebben we juist Hans ge vraagd als soort erkenning van zijn inspanningen voor de biljartsport Dagelijks is hij be zig met de organisatie van al lerlei wedstrijden en kam pioenschappen. Alleen omdat hij hoofdklasser is hoeft hij 'slechts' vijftig caramboles te maken, terwijl de andere er zestig moeten". Europa-cup Spelen op de grote match tafel is nog vrij nieuw in Vlaardin gen. Alleen de vereniging Thijssen Biljarts neemt met een ploeg deel aan de Europa cup competitie en verder wordt er niet in competitiever- I -band gespeeld. „Dat betekent I -niet, dat er geen biljarters in "Vlaardingen wonen, die ge wend zijn op de grote tafel te hs^eleii. Maar tot nu toe zijn zij 1 *?maal lid van verenigingen Rotterdam." verduidelijkt V ügenaar. Om dit te accentueren is de izesde deelnemer aan het toer nooi van het komende week einde een Rotterdammer in ^Vlaardingse dienst. Hans van Leuteren, üd van Thijssen, .completeert het zestal. „Eigen- Onherkenbaar De Griffioen is het komende weekeinde onherkenbaar. Een tribune biedt plaats aan 200 toeschouwers, terwijl de kleine biljarts, die normaal in dezelf de ruimte staan, aan het ge zicht zullen worden onttrok ken. In het aantrekkelijke deelnemersveld mag Christ van der Smissen als de natio nale kampioen en recordhou der zich de voornaamste kan didaat voor de eindzege noe men. Daarbij is Louis Haver sians (in de Europa-cup komt hij uit voor de Vlaardingse ploeg) ook van de partij. Hij is de man die Nederland aan de Europese titel vijf kamp hielp door Raymond Ceulemans te verslaan. De wedstrijden beginnen op zaterdag en zondag steeds om 13.00 uur. Het einde op de eer ste wedstrijddag wordt pas laat in de avond verwacht, terwijl zondags de prijsuitreiking on geveer 18.00 uur zal zijn. De. toegang tot het toernooi is gra tis. Christ van der Smissen, de nationale kampioen en record houder, is één van de deelnemers in 'De Griffioen'. I msmSmm :'-.r - C--', Het sportcomplex De Vljlslulzen valt als eigendom van de Shell buiten de gemeente-tariefsverhogingen. Geen contributieverhogingen dus voor bijvoor beeld de voetballers van TSB. Vlaardingen Het dagelijks bestuur van de Vlaardingse raad voor Sport en Recreatie heeft het bezuinigingsvoor stel klaar, zoals dat op 15 de cember door de VRSR be krachtigd moet gaan worden. Naast de al bekende bezuini ging van vijfhonderd gulden tariefsverhoging per voetbal- vei^ ligt er het voorstel, dat er over de gehele sportlime een tariefsverhoging van vier procent zal worden doorgevoerd. En dus, dat niet alle druk op de sectie zwem men, die eerst voor een 6 procent verhoging stond ge noteerd, wordt uitgeoefend. Met de totale voorgestelde sportbczuinigmg is een bedrag van ongeveer 260.000 gulden gemoeid. Gezien de totale be groting van de VRSK van ze ven miljoen gulden, komt de 'afdeling' sport nog niet eens aan de door de gemeente voor gestelde bezuiniging van vijf procent. Secretaris Teun Goedkneeht „Toch heb ik goede hoop, dat deze voorstel len (de algemene tariefsverho ging van vier procent alsmede de extra bezuiniging van vijf honderd gulden per voetbal veld) er door komen. Waar we ook hopen en eigenlijk een beetje op rekenen, dat er op 15 december nu ook een raads voorstel rond de tweede sport hal komt. De onduidelijkheid daaromtrent moet worden weggenomen". Overigens, de voetbalvereni gingen hoeven de extra vij- nonderd gulden per veld niet ineens in 1981 op tafel te leg gen. Besloten is, dat afgezien van het feit, dat trainingsvel den op een aangepast bedrag worden vastgesteld, de betalin gen pas in het derde en vierde kwartaal van 1981 behoeven te gebeuren. „Zodat", aldus Goedkneeht, de verenigin gen de tijd hebben om te in ventariseren. En dus een eventuele contributieverho ging. die wel haast onvermij delijk is, op een algemene le denvergadering te kunnen doorvoeren". Schiedam De Schiedam se Scheidsrechters Vereni ging houdt ook dit jaar weer spelregel wedstrijden voor de jeugd. De opzet is dit jaar afwijkend van an dere jaren. Er zal nu ge werkt worden met teams van vier personen om zo doende ook de verenigin gen met een kleine jeug dafdeling de kans te geven deel te nemen. De vereni gingen zijn vrij in het in schrijven van het aantal teams. Ook nu is het nog mogelijk teams in te schrij ven. Twaalf verenigingen heb ben tot nu toe ingeschre ven met in totaal 32 teams. Deze teams zullen in vier voorrondes uit maken wel ke ploegen naar de finale over zullen gaan, elke voorronde zal er boven dien een persoonlijke win naar worden bepaald. Van avond wordt in de kantine van Exeelsior'20 de eerste voorronde gehouden, de volgende voorrondes zijn op 15 december, 2 en 13 ja nuari. Op 10 februari zal in de kantine van Excel- sior'20 de Schiedamse fina le worden verspeeld, het winnende team van die avond plaatst zich voor de halve van het district. Maassluis/Rotterdam Christa van Salm heeft met haar paard Dutch Devil een dress uurwedstrijd in de klassen L2 en IA bij manége Middenhof in Maassluis gewonnen. Leone van de Wij- gaart werd in de beide rubrieken tweede met haar pony Pluto. In zowel de.klasse B2 als de klasse B4 werd Leo van der Voort met zijn paard Siegel eerste. Paard Ahoy De paardesportvereniging 'Lickebaert', voornamelijk bestaande uit ruiters van manége Middenhof heeft zondag op de interna tionale paardententoonstelling Paard Ahoy een tweetal demon straties verzorgd. Onder leiding van Peter Hoffmann werd er een voltigedemonstratie gegeven en onder leiding van Leo van der Voort werd een caroussel verreden. Het voltigeren is een opkomende sport in Nederland, die tot doel heeft door gymnastiek op het paard kinderen met het dier ver trouwd te maken. De kinderen rijden zonder zadel en dienen op de paardenrug verschillende oefeningen te doen in de gangen stap, draf en galop. Het veeltallige publiek, 4000 man, was zeer onder de indruk van de demonstratie die de Maassluise kinde ren in Ahoy gaven. De caroussel, die 'Lickebaert' 's avonds verzorgde, werd verre den in het kader van een onderlinge wedstrijd tussen vijftien manéges tijdens de tentoonstellingsdagen van Paard Ahoy. De internationale jury beloonde de verrichtingen van de ruiters uit Maassluis met een voorlopig derde plaats. Vanavond komt de laatste manége in de ring. Vlaardingen Radio Mole naar is gedegradeerd uit de overgangsklasse. De Vlaar dingse tafeltennissers verloren de laatste wedstrijd van de na- jaarscompeiitie tegen 't Zand uit Middelburg met 4-6. Om zich te handnaven had de Vlaardingse ploeg tenminste een gelijkspel moeten behalen. Dat Radio Molenaar wel in de overgangsklasse thuishoort be wees de ploeg in de laatste vijf wedstrijden, toen er zes pun ten behaald werden. In de eer ste helft van de competitie werden er echter slechts twee punten gepakt, zodat de degra datie uiteindelijk toch een feit werd. Vanavond: GOZ-FC Vlaar dingen, 20.00 uur. Vergade ring DB Sportraad, Stadhuis, Grote Markt, Schiedam. Donderdag: Maassluis-SEV, 20.30 uur, Olympiahal. Maas sluis. Vrijdag: Broleco-Amsterdam (d), 20.30 uur, Westwijkhal Vlaardingen De strijd om de clubtitels bij VZC ken merkt zich door een grote op komst. Ditmaal stond de wis selslag in het Kolpabad cen traal. Leon van IJzerloo ver beterde het clubrecord met een seconde en kwam tot 1.24.2. Nationaal gezien komt hij hiermee uitstekend voor de dag. Ook Wouter Hoekstra kwam tot een snelle tijd, 118,7 en daarmee verpulverde hij het clubrecord, dat op naam stond van Marco van IJzerloo. Er werden maar liefst 37 per soonlijke records gevestigd. Hierbij viel vooral de strijd bij de meisjes onder de 14 jaar op. Mirjam Hagestein en Ronnie Rietveld noteerden 2.46.8. Uit eindelijk waren de winnaars: Caroline van Neuren, Jacque line Claas, Mixjam Hagestein, Sandra Don, Irma Voorham, Leon van IJzerloo, Wouter Hoekstra, André van der Voorden en Remco Snuverink. Bij de Nederlands kam pioenschappen jazz-gym- nastick voor dames van het KNCGV is het Maas- landse NTO, met een groep van twintig dames, als eerste geëindigd met een puntenwaardering van 8.65. Er deden twin tig ploegen aan de kam pioenschappen mee. Morgenavond speelt het korfbalteam van Maassluis in Olympiahal om 20.30 uur thuis tegen SEV. Dit kunnen de eer ste punten worden, maar het grote probleem is, dat slechts één van de twee vakken tot doelpunten komt. Het tweede aan- valsvak speelt de bal uit stekend rond, maar faalt in de afwerking. De KV Vlaardingen stopt met het toezenden van de weekbrief aan de redaktie van korfbal en NK, de bondsorganen van de afdeling Rotter dam. Dit omdat er toch geen interesse in wordt gesteld. De volleybalvereniging Holy zoekt met grote spoed met een trainer voor zowel het eerste da mes als het eerste heren- team. Joop Molendijk, de spits van DHS die nog geen wedstrijd heeft mee gedaan, is uit het zieken huis ontslagen. De aan de kniebanden geopereerde Schiedammer rekent er op in februari weer van de partij te zijn. Bij de VV vlaardingen is Henny van Vliet be noemd tot lid van de ver dienste. Van Vliet was tijdens de bouw in de Broekpolder hoofdop zichter en maakte als vrijwilliger meer als zes honderd man-uren. Omdat de overige le den van Vlaardingen ook nog eens goed waren voor meer dan tiendui zend uren, heeft de bouwcommissie nog een positief bedrag van 50.000 60.000 gulden overgehouden. Er is nu ook een ad viescommissie (met on der andere Hans van Ee- den en Frans den Ouden) benoemd, die gaat kijken wat er met het geld gaat gebeuren. Suggesties zijn: de schuld bij de bank in eens halveren, een beleg ging in de vorm van een spaardeposito of een tri bune rond het eerste veld. Op datzelfde eerste veld speelt de FC Vlaar dingen op zes januari een oefenwedstrijd tegen de zaterdag eerste klasser Vitesse Delft

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6