SPORI 'Het scheelde maar weinig' Succesvolle club- kampioen schappen Harga kan eerste punten pakken 'Als starre opstelling blij ft, vertrek ik' Vierde baan blijft wenselijk' SPORI Schaaksimultaan Hennie Sla9 vierhonderd maal DHS: Geslaagden VZC Kaarten HSV-trainer Ron Krijgsman wenst duidelijkheid TV Maasland bouwt nieuw clubhuis Boon: Laat 9iemaar langskomen tJomS«rd»Q dec*mb«f 1980 VD/SC/WW Schiedam „DHS is altijd een stevige ploeg geweest, er werd altijd ge knokt voor de punten. Ik mis dat de laatste jaren wel een beetje". Er klinkt De geschenken voor in de stem van Hennie Sla een beetje weemoed naar de jaren, dat elke te- da goedlachse Hennie genstander nog bang was voor zijn vereniging. „Vroeger was het wat als we Sla. Links elftalleider een weekeinde weg gingen, de eerste keer dat we in trainingskamp gingen Ton van de Berg en in Zeist stond het breeduit in de krant, nu willen de jongens gelijk naar op de rug 'gullo gever' Spanje". No' Roezen- Hennie Sla, de man die afge lopen zondag zijn vierhon- derste wedstrijd in het eerste van DHS speelde, heeft er dit seizoen duidelijk minder lol in dan andere jaren. In 1956 speelde Sla als pupil zijn eerste wedstrijd voor DHS, de ploeg die hij enkele we ken geleden met 397 wed strijden op zijn conto bijna had verlaten. „Het was dat ik niet meer weg kon anders was ik gegaan. Er zijn ge noeg verenigingen, die me willen hebben". Het verhaal is inmiddels be kend. Trainer Jan Kooiman liet Hennie Sla aan het begin van deze competitie roet de .Schiedam - De jaarlijkse clubkampioenschappen van de Schiedamse Zwemclub ziin door de grote deelname een groot succes geworden. Meestal is het zo, dat slechts weinigen aan de clubkampioenschappen deelnemen. De prijzen werden door Sinterluaas uitgereikt. Hij beloonde niet alleen de beste van zwemmers en zwemsters van SZC, maar ook de overige deelnemers. Sonja van der Laarschot. Jongens onder 14 jaar. 1 Eric de Sturler, 2 Walter Frie- drich en 3 Marcel Vermeer. Meisjes onder 16 jaar: 1 Caro line van Loon en 2 Ria van der Linden. Jongens onder 16 jaar 1 Dennis van Alphen, 2 Henri Snobl en 3 Henny van Deurzen. Dames: l Mieke Gast, Diane Westerdiik en 3 Jeanette Veldboer. Heren; 1 Paul Gast, 2 Gerrit Buys en 3 Frank Ruseler. De uitslagen: meisjes onder de 10 jaar, 1 Monica Daub, 2 Anke van de Laarschot en 3 Danielle Verveen. Jongens onder 10 jaar: 1 Rene Boer, 2 Eric Vermeulen en 3 Dennis Speelmeyer. Meisjes onder 12 jaar 1 Joke Verhaar, 2 Anja de Wit en 3 Anneke Gerrets. Jongens onder 12 jaar 1 Francis van der Laarschot, 2 Marco van Vliet en 3 Ri chard van der Berg. Meisjes onder 14 jaar. 1 Alenka Boon. 2 Petra de Wit en 3 Vlaardingen Vorige maand slaagden maar liefst 40 jeugdige VZC 'ers voor het A- en B-diploma. Dat waren voor A: Michele Bei der, Andrea Botteman, Bian- ca Janse, Sylvia van der Kuyp, Diane Mosterd, Colin Mulders, Dennis Sey. Tjarda Timmers. Vincent Timmers, Wim Aalders, Jaco Baauw, Sonja Koitek, Dennis Kra mers, Marianne Mandeville, Esther van Muyen, Brenda van Oeveren. Barbara van Oosten, Sofia Roodenburg, Marie Louise van Veelen, Pascal Vermeulen, Peter Verschoor en Karlien Zeven- huyzen. Voor het B-diploma slaagden onder andere de 54- jarige Paul Vermolen en de 53-jarige W. Westra. Maassluis De grootmeesters dr. Max Euwe en Anton JUenthal spelen op zaterdag 13 december vanaf 14.QQ u.ir een schaaksimultaan in gebouw 'De Flat* aan de Bur gemeester Schwartzlaan in Maassluis. Deze schaaksimul taan wordt gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Schaakvereniging Maassluis op 17 decern- ber. Burgemeester J.van Es zal de opening verrichten, daarbij terzijde gestaan door wethouder J.A.van Hummelen. De wethouder, die lid i* van de schaakvereniging, zal un de simultaan deelnemen. komst van zoveel nieuwe ge zichten vallen als laatste man van het eerste. „Ik heb het daar vreselijk moeilijk mee gehad", bekent Hennie, „vooral met de manier waar op het is gegaan. De opstel ling werd bekend gemaakt en Hennie Sla stond er niet bij. Er was niet met me ge sproken. er werd zelfs geen motivatie gegeven, waarom ik naast het elftal was be land. Ik heb toen nog een wedstrijdje of vier met het tweede meegedaan, maar naar het eerste kiiken deert tal gespeeld, dal is net zo'n voetballer als ik, ook een de- flelijke voetballer zonder ranje. Toen de betaalde jeugd werd afgeschaft, ben ik terug gegaan naar DHS, waar ik eerste een half jaar tje puur voor de lol in het vijfde heb gespeeld, voordat ik in januari '69 in het eerste elftal kwam". Sportieve hoogtepunten in de carrière van ae 31-jarige timmerman waren de pro motie van de tweede klasse naar de eerste klasse en later de promotie naar de Hoofd klasse plus natuurlijk de twee oefenwedstrijden die hij met DHS tegen het Nerder- lands elftal speelde. „Die promotie onder Jacobs naar de hoofdklasse was een fijne tijd. Jacobs, dat was een trai ner, die met je praatte, hij kon je tot het uiterste moti veren. Onze huidige trainer Jan Kooiman is heel anders, die praat nooit individueel met spelers". door Ruud Bijl ik niet mee moest vluch ten, zo mot itjl 4 ik het er mee. ÜlteindelhK heb ik zelfs mijn lidmaatschap van DHS opgezegd, omdat ik het niet meer zag zitten". Na diverse gesprekken met (oud-)spelers van het 'keur korps' en andere 'echte DHS- ers', besloot Sla toch terug te komen „Ik dacht, dan maar in het tweede, stilzitten kan ik toch ook niet. Het was ook wel leuk, want in dat elftal spelen al m'n oude voetbal makkers, de kern van het eerste van vorig jaar. Nadat ik twee wedstrijden met hel tweede had gespeeld, stond ik toch weer reserve bij het eerste en na de verschrikke lijke nederlaag tegen De Musschen (6-1) ben ik weer teruggekomen Gezelligheid „Ik heb bij DHS alleen goede jaren gehad, niet allen qua prestaties, maar ook qua ge zelligheid. DHS is altijd een gezellige vereniging geweest, het was altijd lekker knus na afloop in de kantine, alleen dit jaar is het wat minder. Hoewel de gezelligheid de laatste weken weer een beet je terug komt", Hennie Sla vindt gezelligheid minstens net zo belangrijk als de pres taties. „Daar ben je amateur voor. Ik houd van gezellig heid na afloop van een wed strijd of een training, het hoort er voor mij bij. Als het hier bij DHS niet gezellig meer is ben ik in staat om m'n pick-up mee te nemen en zelf in een boekje plaatjes te gaan draaien". Ooit heeft Sla als junior drie jaar gespeeld voor SVV, eerst in Al en later in de betaalde jeugd. „Ik heb daar nog met Leentje Warnaar in één elf- Monster Na de elfde kla- verjasronde van kaartclub Ferry Ruygrok staat Dirk van Leeuwen nog steeds aan kop van het totaal klassement. De uitslag van die ronde was: 3. Jan Cammeraat 5007; 2. Ruud van Essen 4991; 3. Gerrit Smit 4937, Totaalstand: 1. Dirk van Leeuwen 53744; 2. Wim van Gaaien 52691; 3- Piet Kempen 51585. Er worden nog twee ronden gespeeld. Vlaardingen/Schiedam Voor de korfballers zullen de wensen rondom het Sinterklaasfeest wel geformuleerd wor den in de zin van 'als we morgen maar winnen', immer* voor de meeste verenigingen is het seizoen niet al te hoopvol begonnen. Alle ploegen uit deze regio hebben al punten in moeten leveren, er zijn zelfs teams die nog geen punt hebben behaald. hoop is op een goéde uitslai tegen het sterke Fiks. Eén van de weinige ploegen die dit seizoen hoge gaat gooien, is ODO. Ha team komt zaterdag in actie tegen Velocitas en dinsdaca- vond tegen RWR uit HoozJ vliet De Hoekse SV speelt in TOGO*®®" he' °"!KkoM? Vorige week kwam Harga niet in actie, omdat de sport hal in Zierikzee, waar ge speeld moest worden tegen All Ready, tweemaal verhuurd was. Nu kunnen zondag misschien de eerste punten gepakt worden tegen Dubbel Zes uit Den Haag. Ook de jonge ploeg van Vlaardingen is nog zondei punten en ook dit weekeinde wacht er weer een sterke te genstander, namelijk het Dordse Mervic. Succes zal het tegen het Rid- derkerkse Bolnes zonder en kele bas is pel ers moeten doen en kan wel eens problemen op gaan leveren. Het hele seizoen zal moeilijk zijn voor Succes, maar de eerste pun ten zijn al binnen. Na de matige seizoensstart heeft Spirit vorige week la ten zien dat de ploeg wel de gelijk tot goed korfbal in staat is. Tegen Ten Donck 3 kan Spirit de opgaande lijn voortzetten. Ook Oranje Nas sau begon het seizoen niet zo best, maar de spanning van het debuut in de distrisct- klasse is nu voorbij, zodat er De HSV-heren, in wit tenue gestoken, hebben dit seizoen nog weinig opwekkende prestaties weten te leveren. Zij staan on deraan in de tweede klasse Hoek van Holland Het mag op dit moment nïct goed gaan met de afdeling volleybal van HSV. Nauwelijks is het ene probleem opgelost of het ande- re dient zich al weer aan. Na een bloeiperiode in het begin van de jaren zeventig, waarin zelfs op eerste klas niveau werd gespeeld (door dames en heren), Zakte deze kleine afde ling van HSV later weg. Ver trek van leden, de al veel be sproken vergrijzing van Koek van Holland en de in het alge meen wat teruggelopen belangstelling voor volleybal, waren er de oorzaak van dat de heren terug vielen naar de tweede, en de dames zelfs naar de derde klas. De tweede en de derde teams moesten wor den opgeheven en er waren tijden, dat zelfs de eerste teams slechts met veel moeite op de been gehouden konden wor den. Zo ook aan het begin van dit seizoen. Er kon slecht één da- mes- en één herenteam wor den ingeschreven, maar na een paar wekèn kwam er wat verlichting, omdat zich nieuwe leden aanmeldden. Dat viel ongeveer gelijk met de komst van Ron Krijgsman als trainer van de volleyballers. De mas seur meldde zich als trainer» /coach om te proberen het Hoekse volleybal weer uit de puree te halen. Betrekkelijk Het succes was erg betrekke lijk. Weliswaar werd de lede- naanwas met genoegen beke ken, maar het gaf ook bepaal de consequenties. Immers, ook de nieuwe leden wilden spe len, maar de aanwas bleek niet groot genoeg om ook tweede teams in te schrijven. Dat be tekende wisselen tijdens de wedstrijden, vaak met (te) zwakke spelers en speelsters en de resultaten waren nave nant. Er werd onnodig pun tenverlies geleden, waardoor de heren onderaan de ranglijst verkeren en de dames wellicht de kans op promotie gaan mis- - sen. Toch was de opoffering niet voor niets, want inmiddels is het aantal leden zodanig ge groeid dat zowel bij de dames als bij de heren een tweede team zou kunnen worden in geschreven. „Zou kunnen in derdaad", zo stelt de Hoekse trainer Ron Krijgsman een beetje bitter. „Want de limiet van 30 november is inmiddels verstreken en die twee teams zijn nog niet ingeschreven". De nieuwbakken volleybal trainer wijst met een beschul digende vinger in de richting van het hoofdbestuur van HSV. Met name penningmees ter Jan Boon zou een starre houding aannemen in deze kwestie. Speciale regeling Krijgsman: „We hebben zowel bij de nieuwe heren- als bij de damesleden een aantal stude- Maasland Als alles volgens plan verloopt, kan Tennisve reniging Maassluis het nieuwe seizoen vanuit het nieuwe clubhuis openen. De palen voor deze accomodatie in het Molen weide-park zijn al gesla gen. De Maasland se club wacht ook nog altijd op een uitspraak van de Kroon inzake de aanleg van een vierde ten nisbaan. Het nieuwe clubgebouw is al op een uitbreiding van het tennispark tot vier banen be rekend, tenminste wat de kleedkamers en de oppervlak te van de kantine betreft. De tennisvereniging had al een paar maanden eerder met de bouw van de kantine willen beginnen. Dat ging echter niet door omdat de banken zonder gemeente- garantie geen le ning wilden verstrekken. Vrij wel onmiddellijk nadat de ge meentegarantie was verkre gen, sloeg voorzitter Piet van den Broek de eerste paal. Vierde baan De aanleg van een vierde baan ia inmiddels een slepende zaak geworden. Tegen dit voorne men werden een aantal be zwaar- schriften ingediend, omdat het bestemmingsplan gewijzigd moest worden ten koste van een gedeelte van het Molenweide-park. Twee van de bezwaarden zijn doorge gaan tot aan de Kroon. Het wachten op de uitspraak van dit hoogste Nederlandse rechtscollege duurt nu al een jaar of drie. In die iange wachttijd is echter de harde noodzaak tot uitbreiding met een vierde baan wel achter haald. Een jaar geleden kwam er in Maasland immers een tweede tennisvereniging van de grond, die in het sport- en recreatiepark „De Comman deur" een komplex met maar liefst zes banen realiseerde. Het gevolg van deze nieuwe vereniging, die ongeveer 450 leden heeft was dat Tennisve reniging Maasland de wacht lijst geheel zag verdwijnen. „De dringende noodzaak van die vierde baan is dan ook verdwenen", aldus voorzitter Piet van den Broek. ..De wen selijkheid van die vierde baan blijft echter wel bestaan, om dat we met honderd leden per baan nog steeds 25 leden bo ven de landelijke norm van de KNLTB blijven. Daarnaast willen we op die extra baan roet jeugd- training gaan star ten". De voorzitter zegt geen idee te hebben binnen welk tijdsbestek die vierde baan er zal komen. Zoveel „Wij zijn er zelf nooit vanuit gegaan dat er in Maasland zo veel belangstelling voor de tennissport zou bestaan", zo weerlegt Piet van den Breek de veelgehoorde opvatting dat twee tennisverenigingen voor een dorp als Maasland teveel van het goede zijn. „Het is dan ook niet zo dat we zelf de kans hebben laten lig gen. Gezien de wachtlijst dachten we met één baan erbij in de behoefte van Maasland te kunnen voorzien. Het aan tal adspirant tennissers blijkt echter groter te zijn dan we verwacht hadden. Waarbij het niet vreemd zal zijn, dat de tennissport de laatste jaren; steeds algemener is geworden en het etiket van 'elitesport* ai lang heeft afgeworpen". Maasland heeft nu geen wachtlijst meer. „De ledenstop is na vele jaren opgeheven aldus Piet van den Broek, op dit moment is er zelfs weer plaats voor 20 nieuwe leden". rende jongeren. Naar onze me ning was er voor die groep een speciale contributieregeling, hetgeen inhield dat ze geen veertig, maar vijfentwintig gulden per drie maanden zou den moeten betalen. En dat is volgens de penningmeester niet meer het geval. Wel, als die mensen, die veelal ook een andere sport beoefenen, inder daad de volle prijs moeten taan betalen, dan kunnen we et wel vergeten. Dan zijn we ze zo weer kwijt". Het is trouwens zeer de vraag ol na alle discussies inderdaad de reserveteams nog voor de competitie ingeschreven kun nen worden en dat is voor Ron Krijgsman een zwaar punt „Als men zich zo star blijft op stellen dan kan ik beter ver trekken", zegt hij. „Er zal bij HSV moeten worden gekozen tussen competitie- of recreatie volleybal. Als er voor de com petitie wordt gekozen, wil ik me blijven inzetten, maar dan verlang ik wel medewerking. Wordt er echter voor de re creatiekant gekozen, dan vind ik dat ook best, maar dan stop ik er wel mee". Hoek van Holland Jan Boon, de penningmeester van HSV, die van Krijgsman de zwarte piet krijgt toegespeeld, ontkent de beschuldigingen van de trainer in alle toonarden. „Krijgsman is gewoon trainer, hij heeft de bevoegdheden niet om zulke dingen te stellen. Laat hem maar langskomen, dan wordt hij op staande voet ontslagen. Ik heb nem zeil aangenomen en kan hem er zelf weer uitgooien. En dat ge praat over starheid... In het begin van dit jaar werd ik pen ningmeester, we hadden toen een schuld van 23.000 gulden- Nu is er nog een schuld van maar 5000 gulden- Ik moet nog zien, dat iemand mij verwijt dat ik star ben. Ik zit al veer tien jaar bij de vereniging en hij komt bier dit seizoen bin nen en zet me te kakken „Maar ik kén en mag niet aan de contributie tornen. De af deling van HSV of het dagelijks bestuur doet een suggestie, die al dan niet door de algemene ledenvergadering wordt aangenomen. Met de laatste ging het accoord- Dat mag ik niet eigenhandig veranderen". Vlaardingen speelt op 8 december om 19.30 uur een Jichtwedstrijd tegen de RVB-selectie op het complex in de Broekpolder Bil Indien het voetbalpro gramma voor zaterdag we- derom wordt afgelast, speell Vlaardingen thuis een oe fenwedstrijd tegen Bolnes. Wim Verdijk, manusje van alles bij Fortuna Vlaardin- gen is vorige week op 67-ja- rige leeftijd plotseling over- p leden. Verdijk is 50 jaar lid y geweest van Fortuna. Het gaat niet goed met DHS, vijf nederlagen op rij is niet niks. Er is echter geen reden om te wanhopen, zo schrijft een supporter in het clubblad. Kop op. laten we het optimisme volgen van onze bondstrainer de heer Zwartkruis. In de volgende 14 wedstrijden moeten we gewoon 28 punten pakken dan is er niets aan de hand" De jeugdafdeling van HV0 bestaat in het voorjaar 25 jaar en dat gaat gevierd wor den. Er is een jubileumcom missie op poten gezet, die onder andere bezig houdt met het verzamelen van ma teriaal en gegevens over de afgelopen 25 jaar. Als u iets weet, even bellen naar de kantine van HVO (tel. 749961). Schaakvereniging Schte-J dam is een ronde verder ge*I komen in de strijd om de be- R Jeer van de Rotterdamse! Schaakbond. Dit bekertouf-I nooi wordt dit jaar voor eerste keer verspeeld- Schiedammers verswegen l* Sliedrecht, dat een hoger uitkomt, met 2,5-1,5. Zowel Henk den Arend ak Cor Pot zijn momenteel druk in een verhuizing nW Capelle aan de IJssel. Als al les goed verloopt, zal het diw volgende maand als buren door het leven gaan. De familie Staps beden» de familie van Jolanaa van Meggelen zeer hartelijk voor het sturen van een h106^* stuk. De kersverse wereld kampioene judo vfro?ll schuld igt zich in de druk» rond haar persoontje me® naar Maassluis te hebben ge stuurd. Ron Berveling, strafschop specialist van Fortuna VI, de maandwinnaar in de RN* topscorerscompetitie. 2» treffers, waarvan vijf van^ de witte stip, leveren t» Vlaardinger een theaterbon op. l-Ci Wist u, dat er al secretary. sen van voetbal vereniging^v— bezig zijn met de oefencafft-je pagne in de aanloop naar seizoen 81/82. Nog even, «JT 1 dan komen de trainers spelers ook aan bod".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4