SCHIEDAMSCHE COURANT Ik. „neem- Gemeente benadrukt in bezwaar: Vrijwilligerscentrale in Vlaardingen start in 1981 •;'"A Arbitagecommissie stelt Maassluis in het gelijk Gemeente dwarsboomt bouwplannen SSS W Schiedam i! Kerstmis Groen licht voor ver pleeghuis in Maassluis Schoten op huis Leegstand kantoren tegengaan iiirrriiriirniiiiitiinmifiiniiiniiiiiiHiiiiiuiiKS j sss*»*- Net eerste paal, nu al bestolen o»° c f t'j Maandag 8 december 1980. Brocrsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - ilacbtendienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 239-6 pagina's 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In de Volta straat in Schiedam vond in de nacht van zaterdag op zondag een schietpartij plaats. Een zestal schoten troffen doel in het raamko zijn en de huiskamer. Door een wonder bleven de bewo ners van het huis, die allen nog op waren, ongedeerd. De politie stelt een onderzoek in naar de achtergronden van de schietpartij. Vooralsnog tast de politie volkomen in het duister over de motieven van de dader(s). Schiedam De bouwplannen van de Stichting Schiedamse Samen werkende Woningcorporaties aan de Kerklaan zijn eindelijk rond- In de gemeenteraad van 15 december zal het plan definitief goedgekeurd worden. Het bouwplan van de SSSW heeft nogal wat voelen aan de grond gehad. In augustus had men de start van een drie verdie pingen hoog bedrijfspand met ver- huumiimte willen maken. Toen alle plannen rond waren keurde de gemeente de plannen af. Voor het te verhuren gedeelte was nog geen huurder gevonden en in het kader van de grote leegstand van kantoren vonden zij dit een onverantwoordelijke zaak. Voor de SSSW betekende 'dit uitstel en wij ziging van de bouwplannen. Resul taat is nu dat zij 600m2 grond min der tot hun beschikking hebben en de gehele bouw voor eigen reke ning komt. De SSSW betreurt dit. „Wij hebben naar de toekomst willen kijken, met mogelijkheden om uit te brei den/' zegt hoofd technische dienst van de SSSW de heer Hoek. „Je moet toch eerst bouwen voordat je een huurder krijgt En gezien de toename van renovaties en nieuw bouw in Schiedam hebben wij ge dacht aan eventuele uitbreidings mogelijkheden in de toekomst Onze oude werkplaats in de Gorzen moet verdwijnen. Aan de Kerklaan hebben we 600m2 minder bouw grond gekregen. De plannen die er nu liggen hebben eigenlijk niets speciaals, zijn gewoon goedkoop, sterk en netjes." Doordat de hele bouw voor eigen rekening komt heeft de SSSW af gezien van aanschaf van zonnecol lectoren (energiebesparend), het stokpaardje van wethouder van ruimtelijke ordening Chris Zijde veld. Die aanschaf is te duur. Ook moeten er, nu het verhuurgedeelte niet doorgaat extra brand voorzie ningen aangelegd worden. De bouw kost 1,6 miljoen en gaat een jaar duren. Als de gemeente de bouwplannen goedkeurt, zal Aan nemersbedrijf Kuijpers de dag daarna de eerste paal slaan. Het comité 'Schiedam zingt' verzorgt dit jaar een kinderkersl2ang en een kerstconcert. Aanvoer en oipsia g LPG op één >laa :s hoeden Schiedam Voor projectont wikkelaar Van Wijnen Vast goed nog maar een eerste paal de Schiedamse grond in had gejaagd, is het bedrijf al besto len. De directiekeet op het bouwterrein werd door dieven bezocht, die na het bezoek voor zevenhonderd gulden aan gereedschap en kantoorspullen met zich meenamen. De scha- de die werd aangericht be draagt 25 gulden. ADVERTENTIE- geinige ■■ruit maten 25/32 inch voor n extra lage prijst SCHEQAM KOEMARKT VLAAROCJGEN OV\ BÉCKMAMSM2. 67 'AAASSLUS KOMfNGSHOEK Vlaardingen De gemeente Vlaardingen heeft bij ge deputeerde staten van Zuid Holland bezwaar aangete kend tegen de vergunningaanvraag van Oxirane Che mie Nederland om LPG (vloeibare petroleumgassen) per schip aan te voeren en op te slaan in de Botlek. Vlaardingen meent dat een dergelijke vergunnig regel recht in zou gaan tegen de aangenomen LFG-nota, waarin staat dat aanvoer en opslag van LPG geconcen treerd moet plaats vinden en niet verspreid over meer dere locaties. Het chemische concern Oxira ne, dat al LPG per schip aan voert en verwerkt, wil de in stallaties nog eens uitbreiden met twee tanks van ieder 6000 kubieke meter voor de opslag van gekoeld butaan. Het be drijf is bezig met plannen om een anti-klopmiddei voor ben zine ter vervanging van lood te produceren. Als grondstof daarvoor wil men butaangas toepassen. Vlaardingen heeft indertijd ja gezegd legen de LPG-nota in de wetenschap dat aanvoer en opslag van LPG geconcen treerd worden gehouden op een gezamenlijke locatie van Shell en BP. Uitbreiding van aanvoermogelijkheden en op slag bij Oxirane vindt de ge meente absoluut onaanvaard baar. Vlaardingen heeft ook nog een bezwaarschrift lopen tegen de aanvraag van Oxira ne om butaan te mogen ver werken. Tot op heden heeft de provincie zich daar niet over uitgelaten. Eerder deze week vroegen twee Rijnmondraadsleden van de PvdA het dagelijks betuur van het openbaar lichaam al les in het werk te stellen om te voorkomen dat Oxirane van hogere overheden vergunning krijgt om LPG per schip aan te voeren in de Botlek. Schiedam Het comité Schiedam zingt heeft ook voor 1980 weer diverse kerstzangen in petto. Voor het 9e jaar organi seert zij op 19 en 20 de cember in de Grote of Sint Janskerk een kin derkerstzang en een kerstconcert met samen zang. Aan de kinderkerstzang doen drie kinderkoren j| mee, waaronder het gs Haags Matrozenkoor, het Overschies kinderkoor en het Schiedamse kin derkoor 'Jong Begin'. Zij worden bijgestaan door Arie Metaal op het orgel en het koperkwartet 'Harpe Davids'. Alle kin deren kunnen voor twee gulden entree op 19 de- S cember om 20.00 uur meezingen op alle beken- de kerstliederen. De bekende Nederlandse sopraan Jenny Veeninga zal een belangrijke plaats innemen op het kerst concert van 20 december. Zij zal in samenwerking met het Rozenburgs Mannenkoor, the Creed- singers en de Nationale Brass Band de traditione le kerstliederen vertol ken. Toegangskaarten 5 gulden zijn verkrijgbaar bij de VVV en bij diverse winkeliers en alle Bonds spaarbanken in Schie dam. Het comité 'Schiedam zingt' heeft een grammo foonplaat met alle in de concerten gezongen kerstliederen uitge bracht Deze LP is ver krijgbaar bij de fa. Rak kert voor 9,90 gulden. iiiiiiimiiiiiiwiimiiimtnnmiiiiininmiimin Het was me een drukte van belang tijdens de presentatie van de eerste elpee van de Vlaardingse formatie de Amazing Stroopwafels. Vele Inwo ners van de stad waren naar de Hoogstraat geko men om getuige te zijn van een exclusief optre den van de Amazing Stroopwafels. De fans werden zeker niet teleur gesteld. Ondanks de bi zarre weersomstandighe den, koud en winderig met af en toe een bui, Jiet de pop formatie zich van zijn beste zijde zien. Voor de nummers op de plaat waren Fred Piek (zang en gitaar), Wim Kerkhof (keybords en zang), Louis Debij (drums), Koos Pak- vis (bas), Rens van der Zalm (viool, mandoline en gitaar) en Arie van der Graaf verantwoordelijk. Velen maakten van de mogelijkheid gebruik om hun plaat te laten signe ren door de leden van de band. Vlaardingen In Vlaardingen gaat medio volgend jaar een vrijwilligerscentrale van start De plannen voor de opzet zijn nog vrij prematuur, maar in het concept werkplan voor 1981 van de stichting welzijn is plaats gemaakt voor de opzet van een vrijwilligerscentrale. Het lag aanvankelijk in de bedoeling om de vrijwilli gerscentrale regionaal op te zetten. Maassluis, Vlaardin gen en Schiedam zouden één vrijwilligerscentrale gaan be mannen. De colleges van de drie gemeenten zagen echter weinig heil in het plan en weigerden subsidie te verle en. De rol van de stichting welzijn zal in Vlaardingen alleen be perkt blijven tot het opgang brengen van het initiatief. On danks het niet verlenen van subsidie door de diverse ge meenten in de regio bleef het plan voor het oprichten van een vrijwilligerscentrale be staan. In. de loop van het jaar haakten echter een groot aan tal vrijwilligers af door het ontbreken van de juiste moti vatie. Een groot aantal Vlaar- dingers bleef echter over. Zij waren het er over eens dat er in Vlaardingen wel degelijk behoefte was aan een vrijwilli gerscentrale. Een begeleidings groep zal nu proberen om de centrale van de grond te krij gen. In deze begeleidingsgroep zitten mensen die bij het ini tiatief tot het oprichten van vrijwilligerscentrale zijn be trokken. Mocht de vrijwilli gerscentrale in 1981 een succes blijken te zijn dan wordt er ze ker overwogen om subsidie aan te vragen bij de gemeente Vlaardingen. De gemeente heeft in het verleden immers niet volstrekt afwijzend gerea geerd op een subsidie aan vraag. Er werd echter wel de nodige voorzichtigheid be tracht. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie mei het Rotterdams Nieuwsblad. 0»° c»« ■p?»' pel O _,co4«- eloR Maassluis De staatssecretaris van volksgezondheid en mi- i lieuhygiéne, mevrouw Veder-Smit, heeft toestemming gege- i ven voor de bouw van een gecombineerd verpleeghuis in Maassluis met een capaciteit va»i 180 bedden. Het nieuwe verpleeghuis zal in de toekomst plaats bieden aan 90 soma tisch zieken en 90 geestelijk gestoorde bejaarden. Het programma van eisen voor de bouw van het ver pleeghuis moet voor december 1981 ter goedkeuring aan de staatssekretartis worden voor gelegd. Naar verwachting zal het nog vier jaar duren voor dat de regio Waterweg-Noord gebruik kan maken van de nieuwe voorziening. Volgens de heer Hagenaars van verpleeghuis Driemaasste- de, hij heeft zich intensief met het nieuwe verpleeghuis bezig gehouden, wordt het nijpende tekort aan verpleeghuisbedden in de regio voor een deel opge lost: „Momenteel is er een groot tekort aan bedden in onze regio. De 180 verpleeg huisbedden die in Maassluis komen lossen dat probleem voor een deel op. Daar kom- nog bij dat het Zonnehuis ir Vlaardingen ook nog uitbrei ding verwacht met zo'n 9( bedden waardoor we voor eer deel uit de problemen komen De ergste nood wordt in iedet geval opgelost en dat is zeet verheugend." Het gemeentebestuur var Maassluis had in 197? zelf een verzoek ingediend om eei verpleeghuis te mogen bou wen. Dat verzoek werd late overgenomen door de stichting Verpleegtehuis Nieuwe Water weg-Noord. Het Maassluis» college ondersteunde vorij, jaar nog krachtig het initiatie voor de bouw van het ver pleeghuis. Maassluis Het Maassluise bedrijf voor gemeentelijke soda* le werk voorziening (BGSW) is door een arbitragecommissie in het gelijk gesteld omtrent een aanklacht over oneerlijk^ concurrentie in de vrijetijdsmeubelenbranche. De BGSVV diende de aanklacht in tegen een elders in het land gevestigd 1 de sociale werkplaats. deze branche om over en wee oneerlijke concurrentie t 1 voorkomen. Dit bedrijf ging over tot fabri cage van tuinstoelen onder condities die voor andere pro ducenten, waaronder de Maas sluise BGSW, tot ernstige marktverstoring zouden kun nen leiden. Maassluis achtte dit in strijd met de afspraken gemaakt in het branchebcraad vrijetijdsmeubelen. Dit beraad, waaraan alle in deze branche werkzame WSW bedrijven deelnemen, kwam in 1978 tot stand naar aanleiding van een circulaire van de staassecreta- ris van sociale zaken. Een de legatie van het beraad overlegt met particuliere bedrijven in Nadat hehaald overleg met d« betrokken sociale werkplaati geen resultaat had opgelevere werd besloten om de arbitral, gecommissie in te schakelen} i De commissie wijdde vervolg gens twee zittingen aan d(< zaak. Daarbij werd uiteindelij) vastgesteld aat de tarieven diC het Maassluise BGSW hanteer» gelijk zijn met die van verge».',Hl lijkbare particuliere bedrijven i' Reden genoeg om Maassluis iij het gelijk te stellen. J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1