9 Winst vooral ver dienste van defensie9 idlAO/SÏBilK SVVs periodetitel komt in zicht B en P: teveel slordigheden kortten" 2-1 wimst op Vitesse Knappe zege van Vlaardingers Sport kort Ongenoegen over ontslag Trees SVY'ers eensluidend: Winst na 2-0 achterstand MVC klimt op de ranglijst DHS de mindere van Schiedam I HAARADVIEZEN COSMETICA Dames en heren: Dames: Maassluis In een brief aan het dagelijks bestuur van de voetbalvereniging Excelsior M heeft een aantal senioren van de Maassluise vereniging hun ongenoegen kenbaar gemaakt over het op non-actief stellen van on bezoldigd jeugd- en ove rige senioren-trainer Aart Trees. De senioren, zo'n 40 in getal, zijn het er niet mee eens dat Aart Trees is weggestuurd bij Excelsior M. Officieel heet het dat Trees door drukke werkomstandig heden van vereniging moest veranderen. Met zijn werk als jeugdtrainer wilde hij echter gewoon door gaan. Hoofdtrainer Fer Groenevveg wilde echter op geen enkele manier meer samenwer ken met Aart Trees. Re den voor het bestuur van Excelsior om Trees van al zijn functies te onthef fen. Binnen de vereni ging heeft dit besluit ech ter tot grote weerstanden geleid. Hier en daar wordt al gesproken over het uitschrijven van een extra algemene ledenver gadering om het bestuur tot de orde te roepen. Hans de WildQ, do lieveling van het publiok Schiedam Hoewel de spelers van SVV al tcsamcri met Sander Popo- vics op zeer geklaagde wijze het Sin terklaasfeest hadden doorgebracht, kwam de grootste surprise voor de trainer zelf natuurlijk in de vorm van de zege op Vitesse. „Na dat ra zend gezellige feest, kon deze wed strijd helemaal niet meer stuk", ver telde Jos Zoetmulder, die in de spek- takulaire tweede helft geblesseerd moest afhaken voor Henk Salari. „Het is ook de triomf van de trai ner", vond Bart Kreft, de man weer direct bij de doelpunten betrokken. De schaafplekken op de lichamen van de SVV'ers gaven duidelijk aan. dat er was gevochten voor iedere meter. Jos Zoet mulder: „Op het laatst bevroor de sneeuw. Maar je knokt je toch gewoon leeg. Niemand dacht echt aan die perio destand, tenminste bij de voorbereiding. Nu leeft het wel, daar ben je dan ook weer ijdel genoeg voor". En Richard Dercks, die zich schouderophalend voor z'n derde gele kaart verontschuldigde, zei: „We hebben maar twee spitsen. Na de achterstand is er simpel met man en door Emile Schelvis macht aangevallen. Dat pakte goed uit. Vooral een verdienste van de defensie". „De ploeg", vulde Bart Kreft zijn ploeg genoot aan, „die op dit veld de meeste ri sico's nam, zou winnen. Dat stond voor mij vast". En over de strafschop: „Het was een heel belangrijk moment. Op het moment, dat ik m'n aanloop nam, zei de scheidsrechter al, dat de keeper bewoog. En dat ik hem dus kon overnemen, wan neer hij er niet in zou gaan. Dat was net de zekerheid, die ik nodig had". Invaller Hans de Wilde, die met hard werken én het veroorzaken van de straf schop al gauw de harten van de toeschou wers stal, was eerlijk over het cruciale moment: „Het was geen penalty. Maar, ja, hij had wel twee eerdere vrij duidelijke gevallen over het hoofd gezien. En dat speelt altijd mee". Ook doelman Bas van Noortwijk, die opnieuw foutloos speelde, dichtte de scheidsrechter een opvallende rol toe: „Het zag een beetje geel voor z'n ogen. Hij zat wel op ieder duel, maar voelde het niet aan. Vitesse werd daar duidelijk het slachtoffer van". Rinus Steenbergen, op vie de zware druk rustte zijn met rugklachten kampende collega Leen Warnaar („Ik ben nog naar Ted Troost geweest, maar hij adviseerde niet te spelen") te vervangen, was het daarmee eens. „Het was zeker niet over dreven hard. De belangen waren wel erg groot. In Leen mis je natuurlijk wel een belangrijk persoon. Maar de hele verde diging heeft vooral na de rust degelijk ge speeld. Zonder franje. En dat heb je nodig tegen van die over het paard getilde spe lers als Koolhof". De Schiedammers, die gisterenavond met veel smart op de samenvat ting van SVV-Vitesse wachtten, konden precies twee minuten en twaalf seconden hun hart opha len. NOS-verslaggever Hugo Walker, die van via FC Twente en FC Utrecht (beiden afgelast) was komen afzakken naar Schiedam, had al leen de tweede helft lot zijn beschikking. De op de hoofdtribune geplaatste kleine camera registreerde dan ook feil loos de twee SVV-doel- punten. Alleen Hugo Walker 'betichtte' Ri chard Dercks ervan het tweede doelpunt te heb ben gescoord. Maar dat was dus wel degelijk Cor Peitsman. SVV leidt nu de tweede periode met 7-11 voor Haarlem (5-10, met reeds een titel op zak), FC VVV 6-10, FC Den Bosch, 5-8, FSC 6-8, en Eindhoven 5-7. De Schiedammers oefe nen morgenavond met het C-team van Jan van de Velden om 19.30 uur aan de Vaanweg tegen Zwart Wit'28. VV Vlaardingen oefen de als enige vereniging op zaterdag en speelde met 3-3 gelijk tegen Bol nes. Omdat de FC Vlaardin gen en Fortuna het aan staande weekeinde bei den thuis aan de Marat- hanweg spelen, heeft de amateurvereniging zijn wedstrijd verschoven naar de zaterdag. Om 14.30 begint het duel For- tuna-SSW. Het dameszaalhockey- team van Spirit heeft zo wel tegen Te Werve als tegen Nieuwkoop de vol le winst uit het vuur ge sleept. maandag 8 december 1930 VD/SC/WW Cor Peitsman heeft gescoord en is büj door Ruud Bijl schopgebied werd neergelegd door Joop Heezen. Bart Kreft benutte de penalty vlekkeloos. „Een lachertje, die strafschop", vond Vitesse-trainer Henk Wullems. Ook Roel Zaaijer was het niet met De Hondt eens. „Hij had een strafschop moeten geven toen ik hands maakte in de eerste helft Dit was geen strafschop". Hans de Wilde speelde zich in deze wedstrijd in de kijker, niet alleen was hij betrokken bij het eerste Schiedamse doel punt ook bij de totstandko ming van de tweede treffer speelde hij een belangrijke rol.. Hij was het die de bal aan Roel Zaaijer ontfutselde en Bart Kreft op links wegstuurde. Uit de voorzet van Kreft kon Cor Peitsman 2-1 inkoppen. Popo- vjes was na afloop zeer tevre den over De Wilde. „Ik heb hem ingezet, omdat ik wilde dat er meer over de vleugels gespeeld zou worden. Met Ver sluis op het midden lukte dat niet zo goed". Vijfmaal geel Richard Dercks liep in deze wedstrijd tegen een gele kaart (zijn derde) op evenals de Arn hemmers Van Dongen, Das, Zwartkruis en Bleijenberg. De kaarten voor Dercks (wegdu wen van Zaaijer na een over treding). Das (natrappen naar Zoetmulder) en Bleijenberg (op de hielen trappen) waren zondermeer terecht. De andere twee Oosterlingen kregen de kaarten voorgetoverd voor overtredingen, die het gevolg waren van het besneeuwde en Paul de Haan, hier druk debatterend met de scheidsrechter, zorgde met 2tjn spel voor eer belangrijk aandeel in de Vlaardïngse zege. Zevenhuizen Het volleybalteam Broleco heeft zich het afgelopen weekeinde tegen V A Zevenhuizen enigszins hersteld van het povere spel tegen Linne van vorige week. Hoewel het er in de eerste twee sets niet naar uitzag, dat het Vlaardïngse team het zou redden (18-16 en 15-B) eindigde de wedstrijd toch nog in een zege. De laatste drie sets werden in winst omgezet (8-15,12-15 en 14- 16). De Vlaardïngse volleybalvereniging begon met Albert Schaap en Paul de Haan aan de kant. De formatie die in deze eerste set binnen de lijnen kwam, deed het absoluut niet slecht. De strijd ging volkomen gelijk op, maar de Vlaardingers konden kon het geluk niet afdwingen. Zeven huizen had vooral in de laatste fase van de eer ste set het geluk aan zijn zijde, waardoor de set tenslotte in een 18-16 winst voor de thuisclub eindigde. Des te opmerkelijker was het verloop in de tweede set, waarin de vijandelijke service een opvallende rol vertolkte: John Rol, een vtn de beste achterveldspeler van de Vlaardingexs: „Ongelofelijk, ik geloof dat we in die set mee ballen fout gestopt, hebben dan tot nu toe in d hele competitie". Omdat de stop niet goed laf verloren natuurlijk ook het spelverdelen en d aanval aan nauwkeurigheid en werd deze se kansloos met 15-8 verloren. Stimulerend Zoals de afgelopen seizoenen al zo vaak duidt lijk geworden is, bleek ook nu weer eens de st mulerende kracht die van een speler als Pat de Haan uit kan gaan. Hij wisselde zichzelf i y voor Rob Morelis en de wedstrijd kreeg ee jjj) volkomen ander spelbeeld. De derde set wei gewonnen (8-15) evenals de vierde (12-15). £m"*' vijfde en beslissende ."et had een uiterma spannend spelverloop. Tot 7-8 ging de strijd g» lijk op, maar toen kon Zevenhuizen de achte stand tot een 14-11 voorsprong ombuigen. I Vlaardingse ploeg hield het hoofd echter ko en bleef knokken voor de punten, met als bel 3 ning ook de winst in deze beslissende set (1 16). onverdiend. „We hebben er hard voor gewerkt, maar we hebben weer verloren. Wegge speeld zijn we echter zeker niet". De nederlaag tegen DS'79 be gint SVV nu lelijk op te bre ken. Indien de Schiedammers daar gewonnen hadden was de periodetitel bijna binnen ge weest. Nu is het maar afwach ten wat de concurrentie er van maakt. „We denken maar niet te veel aan een eventueel pe riodekampioenschap. Onze plannen voor de verdere com petitie zijn er op gericht ge middeld één punt per wed strijd te halen'aldus de win nende Schiedamse trainer. Als SVV echter blijft spelen zoals tegen Vitesse, dan zou dat ge middelde best nog wel eens kunnen stijgen. Eindelijk hebben de dames %'an MVC een wedstrijd zon der inzinkingen kunnen spe len. Werden de afgelopen wedstrijden vaak punten ver speeld, omdat het Maassluise spel ver terugzakte, dit keer heeft MVC een hele wedstrijd een constante vorm laten zien. Coach Cees Vijfvinkel van MVC:"Die eerste twee sets (11- 15 en 12-15) verliepen voor ons bijzonder goed. De aanval en het blok liepen optimaal en qua service hadden we ook een uitermate goede dag." Van Santen kon daar in eerste in stantie weinig tegenover stel len, maar in derde set sloegen de dames uit Den Haag toe (15-9), MVC stelde echter orde op zaken. Na een 5-1 achter stand in de vierde set kwamen de Maassluise dames op de stand 5-5 langszij en werd het uiteindelijk een regelmatige overwinning (11-15). Schiedam - De voetballers van Schiedam zijn op eigen veld in een oefenwedstrijd met 4-2 de baas gebleven over DHS, dat in de eerste helft via doelpunten van Karei Does burg op een voorzet van Ro bert Korengevel en van Mar cel van der Ven na een fout van voorstopper Harry Voor- wald een 0-2 marge had op gebouwd. In de tweede helft kwam Schiedam terug. Peter van Dijk kopte raak uit een voorzet van debutant Gerard van Pelt, terwijl Eric Kolmey- er spits Harry Zonneveld in stelling bracht: 2-2. Rob Beu kers en Harry Voorwald be paalden de eindstand op 4-2. DHS-speler Bob Weeda viel uit met een scheurtje boven de wenkbrauw. Schiedam SVV heeft reclame gemaakt voor het eer ste divisie voetbal. 3500 toeschouwers genoten van een waar spektakelstuk, genaamd SVV-Vitesse. Na een 0-1 achterstand bij de rust kwamen de Schiedammers via een penalty van Kreft en een kopbal Peitsman uit op een dikverdiende 2-1 overwinning. SVV blijft dus kansrijk in de strijd om de tweede periodetitel. Vlaa rd i ngen /Schiedam Ben P's tweede vcrlicspunt in de2e volleybalcompetitie is een feit. Tegen EVVC uit Vlissingen werd met 2-3 gewonnen (15-9, 7-15, 5-15, 15-10 en 8-15) en dat bete kent in het volleybal dat de tegenstander ook een puntje mee pakt en het aantal winstpunten beperkt blijft tot twee. keuriger en rolde de Vlissin- De dames van B en P zorgden dit weekeinde voor een regel rechte sensatie door koploper Via no een punt af te snoepen (5-15, 15-10, 9-15, 15-4 en 15-3). MVC behaalde de volle winst legen Van Santen (11-15, 12- 15, 15-9 en 11-15) en klommen naar de achtste plaats in de tweede divisie. In een goede wedstrijd heeft B en'P in Vlissingen niet de op timale winst kunnen behalen. Peter van der Gugten. aan voerder van de Schiedammers: 'Elke ploeg die tegen ons speelt, gaat er van uit dat ze gaan verliezen, Je krijgt dus een soort alles of niets spel, waarbij sommige ploegen erg sterk en erg verrassend voor de dag kunnen komen". Hoewel EVVC in die eerste set erg sterk speelde, moet de re den van de nederlaag in deze set toch bij de Schiedammers zelf gezocht worden. Teveel slordigheden zorgden aan Schiedamse kant voor romme lig spel, waarvan EVVC dank baar profiteerde (15-9). In de tweede set speelde Both nauw- gers op (7-15). Ook de derde set eindigde in winst (5-15). Van der Gugten: "Dat we die vierde set verloren, viel me te gen. Normaal verliezen we zelden wanneer de stand een maal 10-10 is. Het waren over het algemeen toch weer die kleine foutjes die ons-de das omdeden (15-10)". De laatste set eindigde tenslotte in een 8- 15 winst voor de Schiedam mers. Onder het toeziend oog van coach Henk van Oossaanen hebben de Schiedamse dames een uitstekende prestatie gele verd. In Kralingen werden twee sets van Vianc gepakt en misschien had deze prestatie nog meer glans kunnen krij gen, wanneer B en P in de vierde set Viano nog had kun nen volgen. Na drie sets ston den de Schiedamse dames, mede door het goede spel van V/inne Dijksman, met 1-2 in sets voor. In de laatste twee sets was Viano echter duidelijk te sterk voor de Schiedamse ploeg (15-4 en 15-3). Winkelcentrum Spaland43 Van Ruysdaellaan 27 Tel. 703602 Tel. 261520 LLorentzlaanSS Ouddorpsestroa! 31 .Tel. 152016 Tel. 731952 „We hebben vandaag bewe zen, dat de successen van de afgelopen weken terecht wa ren", sprak trainer Sandor Popovics na afloop tevreden. En dat mocht hij want SVV speelde een sterke partij. Vooral aanvallend waren de Schiedammers op dreef. Door de ruimte op de vleu gels te benutten kon de Arn hemse defensie regelmatig worden uitgespeeld. Verder viel het enthousiasme en de werklust van de Schiedam mers weer op. „Dat is onze voornaamste kracht, verder zijn we maar een doodge woon ploegje", aldus Popo vics. Het was eigenlijk verbazing wekkend, dat de Schiedam mers bij de rust nog een 0-1 achterstand hadden. Immers in de eerste helft had SVV kansen te over, maar met name Cor Peitsman was niet zo gelukkig. Ook Bart Kreft, die later tot de beste man van het veld uit zou groeien miste in die eerste helft twee fraaie kansen. Vitesse daarentegen had slechts één kans nodig om tot scoren te komen. Een schit terende combinatie tussen Roel van Oosterom en Hans Bleyenberg werd door de eer ste fraai afgerond. SVV had toen eigenlijk al met 1-0 voor moeten staan, maar scheids rechter Maurice de Hondt wil de de bal echter niet op de stip leggen toen Roel Zaayer bin nen de beruchte lijnen hands maakte. De Hondt legde de bal na een kwartier in de tweede helft wel op de stip nadat de voor Johan Versluis ingevallen Hans de Wilde in het straf- gladde veld. „Je hoort mij nooit over een scheidsrechter, ik ga altijd eerst bij mezelf te raden, maar wat deze man er van maakte, dat grenst aan het ongelooflijke", aldus ver woordde trainer Henk Wul lems het Arnhemse ongenoe gen over de leiding. „Het is een moeilijk veld om op te spelen, ik vind dat een scheidsrechter daar rekening mee moet houden". De Arn hemse oefenmeester vond de overwinning van SVV niet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3