SCKIEDAMSCff: C( URANT in mom IIfc 4lieem~ depi-cet deze 5Je kunt wel 1001 gedachten op papier zetten** tM Hapje gul Gemeente passeert overleg van wijken ■I-! krant Schiedam-Wesl gaai op excursie. Het doel van het uitstapje: het bekijken van huizen, die in aanmerking komen om ook in deSchiedamse wijk te worden gerealiseerd. Pagina drie. Ook de Vlaardingse musea doen mee aan het museum weekend. Pagina drie. Jac. van der Linden terug Handrem vergeten: auto te water Twee gewonden op rijksweg Canadese ijshockey JflCKS ongekend Eerste Daal NVV- woningen Voetganger overleden na aanrijding Opbouwwerker moet toch naar zuid 'Nekslag' GSD betaalt uitkeringen week later Uitvoerder zandaffaire vrijge sproken Verlichlings- controle s^sa" Dinsdag 9 december 1980- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broerevest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262S6S - klachtendienst 144144 -104de jaargang no. 2404 PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Debouwvaneen sporthal voor Maasland is financieel niet haalbaar. Pagina vier. Een zogeheten isome- trie van de Schiedamse binnenstad. De tekening wijkt af van een anderhalf ja^r oude schets en ge gevens over precieze wo ningdifferentiatie ontbre ken vooralsnog. Vlaardingen Ex-wethouder Jac. van der- Linden, tegen woordig burgemeester van Bleïswijk, is terug in Vlaardin gen. Op dit moment is hij be zig met het inrichten van een huurflat in Holy, de wijk waar hij ook woonde toen hij nog in Vlaardingen werkte. Zijn ver trek uit Bleïswijk heeft giste ren overigens een stroom van protesten teweeg gebracht. Boze dorpelingen sloten Bleis- wijk gedurende enkele uren af van de buitenwereld, om daar mee hun ongenoegen over het vertrek van de burgemeester kenbaar te maken. Het huis dat hij tot nu toe in gebruik had moet hij volgens een beslissing van de Bleis- wijkse raad uit, omdat de ge meente er niets voor voelt dit pand als ambtswoning te be schouwen. De oud-Vlaardin ger moet zijn eigen huisvesting maar betalen, meende de raad. Vlaardingen Fen 25-jari-j ge automobilist uit Vlaardin gen zag zijn voertuig gister middag in het water van de Oude Haven verdwijnen, om-j dat hij vergeter, was de han drem te gebruiken bij hel parkeren. De ronddobberen de wagen werd door omstan ders gesignaleerd, toen de bestuurder niet in de buurt was. Duikers van de brand weer kwamen er aan te pas om te zien of er nog iemand in de wagen zat, maar dat was niet het geval. De wagen kon wat later druipend naar boven worden getakeld. Bom vpla t binnenstad wekt t eleu-rsitellimg Schiedam Bij een ongeval op de noordelijke rijbaan van rijksweg 20 bij de oprit vanuit Schiedam-centrum, waarbij drie personenauto's betrokken waren, raakten twee personen gewond. Zij moesten per GGD met onbekend letsel naar het Holyziekenhuis worden ver voerd. Het ongeval gebeurde toen een automobilist geen kans 2ag, op tijd op de korte oprit in te voe gen. Een achter hem rijdende personenauto, die al wel op de rijksweg reed, nam gas voor hem terug, waarna een daar weer achter rijdende perso nenauto er achterop knalde. GE ORIGINELE maten ES/EU SOCOAM KOEMARKT 1 V-AAftorgciM OW BECKMA.MMSIMGEL 67 VAASSlUtS Kl*«yGSH06K M. Vlaardingen Rob Suuren- donk en Y. Blom hebben gis termiddag de eerste paal gesla gen voor 70 woningen in de Roemer Visscherstraat en de Boerhaavestroat in de West- wijk. De premiekoopwoningen worden op initiatief van de Vlaardingse afdeling van het NVV gebouwd in opdracht van woningbousvvereniging Patrimonium. De officiële handeling bete kent de afronding van een pe riode vol problemen en vertra gingen. Nadat de plannen van het NVV om voor haar leden goedkope koopwoningen te bouwen bekend werden ont stond een stroom van protes ten van omwonenden van de beide bouwterreinen, die be zwaar hadden tegen het feit dat hun vrije uitzicht zou ver dwijnen. Volgens de geldende bestemmingsplannen stond echter niets de bouwplannen in de weg. Beroepsprocedures die tegen de bouw werden in gediend zorgden dan ook al leen voor een flinke vertra ging; verhinderen kon men de bouw niet. De woningen, die voor pre mie-A zijn aangemerkt, wor den gerealiseerd door het bouwbedrijf SSN BV uit Schiedam. Verwacht wordt dat de bouw precies een jaar zal duren. ËiHmHiiiitiiiiitiiiimiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiKifmiintfiiiiiiiiiniiiiiiiiHifniiiiiiiniimHiiiimriHiiiiiHtummini Leen van Oosten uit Hoek van Holland houdt trota een gul van 24 pond omhoog. Resultaat van een nachtelij ke visvangst in dit weekein de op zijn stek aan de Wa terweg bij de Berghaven, waarbij hij regen en sneeuw trotseerde. De gul in zijn linkerhand, ook geen kleintje, valt daar bij in het niet. De enthou siaste zeehengelaar staat nu met zijn vangst onbedreigd aan de kop van de speciale competitie, die in het Water weggebied rond het vangen van deze vissoort wordt ge houden. Schiedam Na anderhalf jaar heeft het Waddinx- veense architectenbureau Treffers en Polgar eindelijk de eerste resultaten laten zien van de plannenmakerij voor de Schiedamse binnenstad. In de eerste van vier bouwfasen kunnen 93 woningen worden gebouwd met een gemiddelde huur van 444 gulden per maand, zo komt uit de stukken naar voren. Een exacte indeling van ■woningtypes aan de hand van plattegronden heeft het architectenbureau er echter nog niet bijgeleverd. Bovendien wijkt de gele verde structuurschets in sterke mate af van de schets, waarmee de raads commissie voor ruimtelij ke ordening anderhalf jaar geleden heeft ingestemd. Het resultaat tot nu toe heeft dan ook niet geringe teleurstelling opgeroepen. PvdA-raadslid Nikolaj Dielemans spreekt van een „erg magertjes, veel te summier" resultaat, dat niet zomaar zijn instem ming krijgt. Vlaardingen De 69-jarige ,H. Maarleveld uit Vlaardingen is gistermiddag om het leven gekomen nadat hij door een RET-bus was aangereden. Het 'ongeval gebeurde op de Van 'der Driftstraat, even voorbij [het Van 's Gravendijkplein. jDe man stak de rijbaan over, ihoewel de RET-bus net aan kwam rijden. Ondanks krach tig remmen werd de voetgan ger door de bus tegen het trot toir gesmeten. Het slachtoffer werd met her- se] letsel naar het Dijkzigtzie- kenhuis 'vervoerd. Bij aan komst bleek hij al te zijn over leden. ^ill]|[|Ilil[|IIII[|IMIIIIIIIII!lll![|IIII|[|j[]|l!lllll||||[|I|!II]||||llJII![[|IIIIIII||J|[|{||||||ljl[IMII[||!ll[|||| Schiedam De SSWO, het werkgeversinsituut voor het opbouwwerk, pikt het niet dat de gemeente zich met toewijzing van opbouwwerkers bemoeit. Het SSWO is verontwaardigd over een brief van burgemeester en wethouders, waar in staat dat één van de twee te benoemen opbouwwerkers naar Zuid toe moet. De stichting voor het opbouwwerk heeft al bij het college tegen de gemeentelijke bemoeienissen geprotesteerd. Woensdag komen vertegenwoordigers van het SSWO bij elkaar, om zich over maatregelen te beraden. Ook PvdA-fractieieider Gé Brouwer meent dat het college met een verplich ting aan het SSWO om één van de op bouwwerkers in Zuid te benoemen, te ver gaat. Brouwer trok al tijdens de be grotingsdebatten bij het college aan de bel. „De gemeente heeft zich daar niet mee te bemoeien. De benoeming van een opbouwwerker is een zaak van het overleg van wijken", stelde Brouwer toen. Wethouder Herman Posthoorn moest de socialistische fractieleider gelijk ge ven en maakte van de verplichting een dwingend advies. Gisteren had Brou wer nog geen kennis genomen van de collegebrief, die op 4 december de deur uit is gegaan. „Als daar inderdaad in staat dat één van de opbouwwerkers naar Zuid moet, dan is dat een belache lijke zaak. Temeer omdat de gemeente die verplichting niet hard kan maken. Het gaat om een zelfstandige stichting en het enige wat de gemeente kan doen is de subsidie intrekken. Maar dat zou dan een staaltje van wanbeleid zijn." André Cornax, ambtenaar voor de wij ken. noemt de brief van het college heel logisch. Er is geen amendement op de begroting aangenomen en dus blijft in de prioriteitenlijst staan dat een op bouwwerker naar Zuid moet, en daar door ligt de zaak natuurlijk heel an ders. aldus Cornax. Gé Brouwer vind dat onzin. Brouwer: „De opmerking van Posthoorn dat het gaat om een aanbeveling staat in de no tulen opgenomen en zo'n toezegging van het college is in feite een wijziging van het stuk." Brouwer sprak van „een zoveelste uit- giijer in een collegebrief." Op het mo ment wil hij er nog niet op ingaan. „De opbouwwerker gaat toch wel naar Zuid, daar bestaat geen twijfel over," aldus Brouwer. Vlaardingen Een maatregel van de so ciale dienst (GSD) om de maandelijkse uitke ringen met ingang van volgend jaar een week later te betalen is drie vrouwen die een bij standuitkering hebben in het verkeerde keel- gnt geschoten. „De nekslag van de sociale dienst", zo noemen de drie bijstandvrouwen de maatregel die door GSD-direeteur J.A. F- lorijn wordt omschre ven als het rechttrek ken van een „afwij kend betaal patroon". De vrouwen zeggen maar met zijn drieen aan de bel te trekken, omdat ..de meeste vrou wen met een uitkering hun mond nauwelijks durven te roeren. Die zijn veel te bang dat hun uitkering m het geding wordt gebracht of ver traagd". Tot voor kort kregen mensen die een uitkering hebben via de sociale dienst die altijd op de eerste vrijdag van de maand betaald. Met ingang van het volgende jaar worden de maande lijkse uitkeringen een week later betaaibaar gesteld. De vrouwen stellen dat door de maat regel een onverant- bijstand vrouwen woord grote aanslag op hun budget wordt ge daan. „Mensen met een GSD-uitkenng moeten de komende maand een week langer op hun geld wachten. Mei het mini mum waar ze anders vier weken mee doen, komen ze met die extra week nauwelijks uit." Het drietal ergert zich vooral over het tijdstip waarop de nieuwe beta lingswijze is ingevoerd. „Behalve de sinterklaas en de kerst is het nu ook de tijd van contributies betalen. Allemaal extra kosten. Met een mini mumuitkering redt je dat met. Voor ons geen feestmaand, maar een ellendemaand", stellen de bijstand vrouwen. GSD-dtrecleur Flonjn- :.,Wat we doen is niets dan het navolgen van een rijksregeling. We zijn al eens door CRM op de vingers getikt, om dat we aan het begin van de maand betalen. Dat mag met. Vroeger was het zelfs aan hei eind van de voorafgaan de maand." Aan het eind van lt#êl moeten alle GSD-uit ke ringen rond het eind van de derde week in de maand worden betaald. De datum van uitkering zal des volgend jaar nog eens met een week wor den uitgesteld, zodat on geveer op dezelfde dag wordt betaald, die bij loontrekkers gebruike lijk is. Desgevraagd ver klaarde directeur Florijn dat voor het begin van het jaar is gekozen om de uitbetalingen een week later te doen plaats vinden, omdat het boe kingsjaar van de GSD van januari lot januari loopt. „Het is natuurlijk een operatie die geen lol oplevert. Overigens, als het bij mensen proble men geeft moeten ze maar naar het spreekuur komen." Dielemans, die vorige maand de motie indiende waarin de gemeenteraad eist dat binnen een half jaar in de Schiedamse binnenstad wordt gebouwd, wil dan ook morgenavond tij dens de commissievergadering in het stadhuis kritisch op het werk van de arcHitcct ingaan. Gisteren gaf Dielemans al een hard commentaar: „Ik had een concreet inzicht verwacht in ge vel berekeningen met platte gronden, een compleet stede- bouwkundig pian dus waarin een exacte verkaveling staat en waaruit de woningdifferen tiatie en de woningtypes blij ken. Maar er is alleen een vo- gei vlucht perspectiefje gemaakt en er worden met de natte vinger wat getallen voor diffe rentiatie genoemd Dat is met meer dan een gedachte. Je kunt wel 1001 gedachten op papier zetten!" Dielemans: „Ik vind dit een zeer pover resultaat voor an derhalf jaar werk. Ik heb uit de snikken begicpen, dat de architect tot nog toe 64 000 gulden heeft gekost Daarvoor had ik hei ook graag gedaan'" Nochtans zal Dielemans niet eisen dat een nieuw plan wordt gemaakt of dat een an dere architect aan de slag gaat. Hc-l PvdA-raadslid wil de be bouwing van de binnenstad niet vertiagen. Wel verlangt hij duidelijke stedcbouwkundi- ge uitgangspunten en een pre cies inzicht in de indeling. Vervolg op pagina drie. Maassluis/RotterdamDe vroegere uitvoerder Joban Steegwijk van het Oud- beijerlandse aannemings bedrijf De Jager en Klein is vanmorgen voor de Rot terdamse rechtbank vrij gesproken voor zijn aan deel in de oplichtingszaak. De rechtbank oordeelde dat de man zich niet schul dig had gemaakt aan het vervalsen van opzichters dagboeken, waarin bijge houden wordt hoeveel zand geleverd was. Kla daantekeningen die Steeg wijk zelf had bijgehouden en waaruit bleek dat veel meer zand berekend was dan geleverd werd achtte de rechtbank niet vol doende als bewijs. Ook op lichting van de gemeente Maassluis door de uitvoer der achtte de rechtbank niet bewezen. Officier van justitie mr D. Copper had een celstraf van drie maanden, waar van drie voorwaardelijk, tegen de man geeist Het was uitvoerder Johan S„ die eind 1977 de hele zan daffaire in de openbaar heid bracht. Hij had eerst geprobeerd zijn wèrkgever te chanteren. Toen dat niet lukte stapte hij naar het Maassluise gemeente bestuur. Maassluis De politic in Maassluis heeft aangekondigd deze week extra te controleren of fietsers en bromfietsers op hun voertuig de voorgeschre ven vei lichting voeren. Dat die con trok niet overbodig is blijkt vooral in dit jaargetijde.' nu het a! vroeg donker is Vooral veel scholieren rijden zonder achter licht of koplamp, hetgeen mei alleen tegen de regels is maar ouk nog gevaar lijk kan zijn De controles zal de politie tij dens de normale surveillance uitvoeren. Iedere fietser of bromfietser die zonder licht rijdt moei er dus op rekenen, dat hij of zij op ieder willekeu rig punt in de stud staande ge houden kan worden om een bekeuring m ontvangst te ne-r men. JL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eiqen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het j Rotterdams Nieuwsblad. ass O» p.dl85"' ?OSlC' 1e\e*°on bo"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1