SIRIER EIHQ West kiest heizee tijdens excursie Kritiek op schets voor binnenstad Maasland: subsidies niet omhoog Musea in de schijnwepers Eerste lustrum De Hoekstee Dronken man bevuilt taxi TeLoo opent expositie historische vereniging 11 Verzamelaars weer eigen ruimte lobraak gaat niet door Hofobyheurs in Oude Lijnbaan H. Klop Ir T. A. Bierman Gerard Limburg Federatie Welsthnd Vlaardingen en Rotterdam voorbeeld voor nieuwbouw Bingo in '4 molens' n?ïSP* Gezellige avond alleenstaanden Honden vallen schapen aan Vuurwerk in beslag genomen Kerkdienst Solidaridad Rijnmond somber over woonmilieu dfnidêg 9 itoeanitw TS80 VD/SC/WW pirecteur van de nieuwe gemeentelijke dienst voor personeel en organisatie jp&O), die op 1 januari J981 in Schiedam ingesteld M1 worden, wordt de heer H.Klopi Hij is nu ingedeeld hij de secretarie-afdeling voor personeel en organisa tie. Maandag zal de gemeen teraad besluiten die afde ling om te zetten in een on afhankelijke dienst en amb tenaar Klop wordt dan door Ben W voorgedragen als di recteur. pij passeert daarmee mr j.W-Genuit, die tot I no vember hoofd van de secre tarie-afdeling P O was. Het college van B en W wil mr Genuit op de secretarie behouden om hem terzij- jiertijd te bevorderen tot be- leïdsadviseur van de ge in eentesecretarie-nieuwe- slijl- Eerst zal Genuit zijn werkzaamheden rond de ziekenhuisfusie moeten af ronden. De voorzitter van het in Maasland gevestigde bureau van uitvoering Midden- Delfland, ir T. A. Bierman, heeft zijn functie verlaten. per 1 december is de heer Bierman, die levens secreta ris is en dïstrictsingenieur is van de ruilverkaveling Al- blasserwaard, overgeplaatst naar de centrale directie van de landinrichtings- diznst in Utrecht. Voor de heer Bierman wacht daar een als 'bijzon dere opdracht' omschreven functie. -Ter gelegenheid van zijn vertrek uit Mid den-Delfland vindt op woensdag 17 december in het bureau van uitvoering in Maasland een afscheids receptie plaats. Ir T. A. Bierman De Vlaardinger Gerard Limbuurg heeft bij konink lijk besluit de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver ge kregen. Dit vanwege zijn 4tt-jarig dienstjubileum bij Van Leer Nederland in Amstelveen. De koninklijke onderscheiding werd uitge reikt door de burgemeester van Rotterdam, de heer van der Louw. Gerard Limburg is als voorman werkzaam op de vestiging van het be drijf in Rotterdam-Pernis. Cees Vergeer is vorige^ week begonnen als chef de bureau van de federatie van Schiedam se instellingen voor sociaal-cultureel werk en samenlevingsopbouw. Hij volgt bij deze stichting ;*an Hartman op. Zolang Vergeer zich moet inwer ken in de omvangrijke pro blematiek van het Schte- damse welzijnswerk, wi! de federatie de tijdelijke ar beidskracht Joke de Zeeuw bog aanhouden en daarom aan B en W gevraagd dat financieel mogelijk te ma ken. Cees van der Geer, voorzit ter van de historische vere niging Schiedam, is herbe noemd tot lid van de wel standscommissie, Plaatsver vangend lid is J. de Rijke geworden. ochiedam De toekomstige bewoners van de nieuw bouw in Schiedam-West gaan zaterdag op excursie naar Vlaardingen en Rotterdam om de nieuwbouw in die beide buurgemeenten te gaan bekijken. Met de ervaringen die de toekomstige bewoners op doen kunnen ze beter gemotiveerd een keuze maken voor de huizen, waar ze volgens de plannen vanaf 1983 m kunnen gaan wonen., De excursie is één van de manieren, waarop de werk groep nieuwbouw de toe komstige bewoners bij de bouwplannen wil gaan be trekken. De wens van de werkgroep bewoners een zo dik mogelij ke vinger in de pap te geven, kwam al naar voren in de nieuwbouwkrant, die de voorlopige werkgroep in ok tober verstuurde. Belangstellenden voor de nieuwbouw konden kenbaar maken voor een nieuw huis Vervolg van voorpagina. Zonder die gegevens zegt Dielemans nog moeilijk een oor deel te kunnen vellen over het werk van ir A. J. Kuipers, de architect die zich bij het bureau van Treffers en Polgar over de Schiedamse binnenstad gebogen heeft. Er zijn belangrijke verschillen tussen Kuipers' schets en de schets waarmee de commissie in 1979 instemde. Zo zien de gevels er heel an ders uit (de 'zaag' die door puntgevels werd gevormd is nergens mc-er terug te vin den, wat volgens de bewo nersvereniging Schiedam- Centrum het binnenstadska rakter niet tpn goede komt) en zo is in verband met ex ploitatie gekoze*n voor meer wonipgen, meer parkeer plaatsen en een andere bouwmethodiek. Een aantal bouwblokken kent een gesloten binnenter rein, waar de zon met geen mogelijkheid op schijnen kan en waar het volgens Diele mans dan ook tamelijk 'un heimisch' zal zijn. Hij ziet kleine pluspunten. Het zogenaamde SG-blok bij voorbeeld, waar de commis sie vorig jaar niet gelukkig mee was. -is in andere blok vorm ingetekend. Niet bekend is nog, hoe de historische vereniging Schie dam zich opstelt inzake de veranderde loop van Lange Achterweg, Roosbeek en de Laan. De mening van wethouder Chris Zijdeveld over het werk van de architect kon gisteren niet ontlokt worden. De wethouder was in bespre king. Een van zijn ambtenaren. Jan Goed, spreekt van een plan, dat uitstekend aan de eisen van de gemeente vol doet. „De conclusie is gerechtvaar digd, dat het plan met de ge noemde bijstellingen uitvoer baar is," aldus Goed. Maasland Het gemeentebestuur van Maasland heeft de subsidies aan de plaatselijke verenigingen over het jaar 1980 niet verhoogd. Schiedam Wijkvereniging Nieuwland heeft vanavond weer de maandelijkse bingo avond. De bingo wordt zoals gebrui kelijk gehouden in de grote' zaal van dienstencentrum 'De 4 molens'. Ook voor deze avond is weer een aantrekkelijk prijzen pakket samengesteld. De aanvang van de avond is 20.00 uur. Iedere bingo-liefhebber is natuurlijk van harte wel kom. Kinderen onder de 14 jaar hebben echter alleen toegang onder geleide. Wel is het "volgens wethou der J. Kwakkelstein zo, dat de achterstallige verhoging van de subsidies in 1981 ge compenseerd zal worden door een extra subsidie van tien procent. Voor de volgende jaren gaan de subsidies omhoog volgens de indexeringsnorm. Voor 1980 zijn de subsidies inmiddels al toegekend. Het gemeentebestuur van Maasland heeft inmiddels ook nog een subsidieaan vraag ontvangen van de stichting algemeen vor- mings- en ontwikkelings werk Maasland (AVOM). De 2e stichting organiseert cursussen die in 1980 door 98 deelnemers werden bezocht. Per deelnemer willen B en W de subsidie op 10,- per deelnemer bepalen. Vlaardingen Een taxi chauffeur kreeg in het week pa moeilijkheden met een Een 29-jarige man, Vlaardin ger van geboorte maar mo menteel zonder vaste woon- °f verblijfplaats, nam in be lonken toestand plaats in <je taxi; Tijdens de rit moest <te man overgeven. chauffeur stopte daarop en verzocht de man het bra- jtefi buiten voort té zetten.* Hierop werd de man echter agressief, vooral nadat de be stuurder van de taxi een ver goeding vroeg voor het reini gen van zijn wagen. De man schopte daarop een deuk in de taxi, De gealarmeerde politie ar resteerde de man en bracht hem over naar hei bureau waar hij ter ontnuchtering werd ingesloten. Proces-ver baal werd naderhand opge maakt. in de wijk in aanmerking te komen. Dat was belangrijk, zo rede neerde de werkgroep, omdat daardoor in zo vroeg moge lijk stadium bewoners bij het plannen maken konden wor den betrokken. 'Zo vroeg mogelijk' begint woensdag als in dienstencen trum de Vier Molens een eerste informatieavond wordt gehouden. Een eerste introductie vindt die woensdag plaats, en daar bij wordt dan meteen een op roep gedaan aan bewoners 'om in de werkgroep plaats te nemen. Drie dagen later komen al weer toekomstige bewoners bij elkaar om informatie op te doen over de mogelijkhe den voor de nieuwbouw. Zaterdag vertrekt om tien uur vanaf het gemeentelijke informatiewinkeltje voor de stadsvernieuwing in de Ma- riastraat een excursie naar Rotterdam en Vlaardingen. Nieuwbouwprojecten in. die beide büurgemeenten van Schiedam zullen worden be keken. De toekomstige bewoners kunnen zich op die manier goed op de hoogte stellen van de mogelijkheden en daar mee beschikken ze over vol doende informatie om vra genformulieren van 'de werkgroep in te vullen. In totaal zal de werkgroep vier vragenlijsten maken, die naar onderwerp zullen zijn samengesteld. De resultaten die uit de vra genlijsten naar voren komen worden door de werkgroep op een rijtje gezet en doorge speeld naar de twee architec ten, Piet Bennehey en .An- dries van Wijngaarden, die de te bouwen woningen moeten ontwerpen. Duidelijk is dat er in het Westen haast wordt gemaakt met de voorbereidingen. Dat moet ook wel want in de tweede helft van 1981 moe ten de voorbereidingen af zijn, en wil men de te slopen huizen met de grond gelijk maken. Vandaar dat in één week twee activiteiten voor de toe- 'komstige bewqoners zijn ge pland. Vandaar ook dat de uitnodiging zo kort voor de bijeenkomst in het diensten centrum is verstuurd. Vlak na de sloop kan dan, zo stond al in de nieuwbouw krant vermeld, de eerste paal voor de nieuwbouw" de'grond In worden geslagen. Schiedam Het stedelijk museum in Schiedam doet niet mee aan activiteiten rond het landelijke museumweekend. Het personeel heeft geen tijd. „Wij hadden graag mee gedaan, maar je moet het wel kunnen combi neren met ander werk dat gewoon doorgaat," aldus directiesecretares se Clara Stroman. „Wij beginnen dat weekeinde met de in- richting van nieuwe ten toonstellingen, waarvan de grote expositie van de historische vereniging geen uitstel kon dul den." Burgemeester John Te Loo opent die tentoon stelling vrijdagavond 19 december om kwart over acht. Wat er rond de Kerst in het Schie damse museum op de Hoogstraat te zien zal zijn, is het resultaat van jarenlange arbeid. De historische vereniging Schiedam heeft al het vooroorlogs onroerend goed in de stad geïnven tariseerd. De expositie gaat vergezeld van een nieuw boekwerk met ruim 1200 in Schiedam gemaakte foto's. Vlaardingen„Dat mu seumweekend komt voor ons op een prima tijdstip. Met al die bezuinigingen hebben de musea het zwaar te verdu ren. Gaat het financieel slecht dan krijgt de zachte sector toch altijd de eerste klappen. Het bezoekersaantal loopt flink .terug. Het is nu erg belangrijk om aan de weg te timmeren, want we verkeren in een griezelige nood", aldus Visse rijmuseum-directeur Joop van Dorp, die ook spreekt namens de overige Vlaar- dingse musea. Aanstaand weekend zullen de. meeste musea in ons land in de schijnwerper slaan. Behalve dat de musea het be langrijk vinden om zich in de kijker te spelen vormen het boek van de maand no vember het groot mu- seumboek en de presenta tie van de museumjaarkaart de aanleiding voor het mu seumweekend. Ook de boek verkopers dragen hun steen tje bij door de aandacht die zij zullen besteden aan het groot museumboek, een geïl lustreerde gids langs 660 mu sea van Nederland, De museumjaarkaart is een gemeenschappelijk initiatief van het ministerie van CRM en de Nederlandse Museum vereniging en geeft toegang tot zd'n 170 musea in het hele land. De kaart is vanaf volgende week verkrijgbaar. In Vlaardingen doen behalve het Visserijmuseüm ook het Streekmuseum Jan Ander son, de archeoruimte in het Hollandiagebouw en het mu- ziekinformatiecentrum Ton Stolk aan de manifestatie mee. Daarnaast werken mee de le den van het Vlaardingse Vis sersvrouwenkoor, het ge- In Vlaardingen doen behalve het Visserijmuseum (foto) ook het Streekmuseum, de archeoruimte en het muzie- kinformatiecentrum mee aan het museumweekend. meentearchtef, de gemeente bibliotheek en de VVV, die speciaal voer komend week einde een museumrondwan- deling door Vlaardingen heeft samengesteld. Alle vier de musea zullen zo wel zaterdag als zondag voor net publiek zijn geopend. Ook kan men zalerdag en zondag terecht in het ge meentearchief en zal zater dag de gemeentebibliotheek een expositie inrichten van museumboeken en affiches. Naast de tentoongestelde col lecties worden in de vier Vlaardingse enkele activitei ten gehouden. Zo is er in het Streekmu seum aan de Westhavenkade zaterdag een ruilbeurs voor onder meer postzegels, kin derspeelgoed, ansichtkaarten en munten; in het Visserij museum aan de andere kant van de haven is een doorlo pende demonstratie van de oude ambachten kuipen en netten boeten en zullen en kele concerten %vorden gege ven. In klederdracht zal het Vlaardingse vissers vrouwen koor in de musea koffie- schenken en achter de kra men staan waar het mu seumboek wordt verkocht. Hoek van Holland Het wijkgebouw De Hoekstee zal volgend jaar het middel punt worden van tal van feestelijke activiteiten. Drie dagen lang, op 3, 4 en 5 april, zal dan herdacht worden dat het vijf jaar ge leden is dat het Hoekse wijkgebouw tot stand kwam. .Overigens is De Hoekstee het meest intensief gebruik te wijkgebouw binnen de gemeente Rotterdam en er zijn tevens plannen voor uitbreiding. Een aanvraag daartoe is al weg. Het ligt in de bedoeling om aan de zuidkant van De Hoekstee een middelgrote zaal te bouwen die geschikt moet zijn voor concerten, toneel en andere culturele uitingen. Wat het eerste lustrum be treft, de beheerscommissie is van plan om daar een evenement voor de gehele bevolking van te maken met een feestavond, recep tie, kindervoorstelling, pop groep of disco en met een speciale uitvoering van "In de wijk gespeeld'. Het ligt in de bedoeling om alle Hoekse verenigingen, clubs en instellingen bij het gebeuren te betrekken door middel van demonstraties, exposities of andere initia tieven. Vlaardingen De verzame laars uit Vlaardingen hebben na drie jaar van zwerven weer een eigen onderkomen gevonden. Na de sluiting van Excelsior, nu al weer drie jaar geleden. was het zwerven geblazen tn Vlaardingen voor de verza melaars. Nu is er uiteindelijk onder dak gevonden in de Halte in de Callenburgstraat. Ieder een die postzegels, munten, ansichtkaarten, schcepvaar- tafbeeldingen, luciferdoosjes en wat al niet meer wil rui len kan donderdag, _1I de cember weer terecht. De toegangsprijs bedraagt f 1,50 voor volwassenen. Kinderen betalen slechts twee kwartjes. Schiedam Een inbreker kreeg vorige week de schrik van zijn leven, Keurig gepiand had hjj zijn inhraak in een wo ning aan de 's Gravelandseweg. Eerst telefoneerde hij. maar kreeg geen gehoor. Vervol gens belde hij aan, maar ook daarop werd er niet gerea geerd. Dus nam hij zijn kans waar Vlaardingen Hobbyfana ten kunnen het komende weekeinde hun hart ophalen in de Oude Lijnbaan. Dan is er namelijk een inter nationale hobbybeurs van mineralen, schelpen, edelste nen, fossielen en koralen. De toegang is gratis en lief hebbers kunnen er ook van zaken ruilen. De beurs is geopend 10.00 uur tot 17.00 uur. tal en rommelde aan de deur en het slaapkamerraam om bin nen te komen. Hij verwachtte echter niet dat de bewoner, gewapend met een keukenmes, de in breker tegemoet kwam. Die kreeg de schrik van zijn leven en vluchtte. De bewoner lag samen met zijn vrouw al vroeg te bed en reageerde daarom niet op de telefoon en de deurbel. Het gerommel aan de voor zijde van de woning maakte het echtpaar wakker. Vlaardingen Alleenstaan den in Vlaardingen kunnen donderdag 11 december weer terecht in Ontmoetingscen trum Westwijk voor een ge zellige avond. Iedereen is welkom aan de Florisde Vijfdelaan om 20.00 Schiedam Drie schapen zijn afgelopen zaterdag aan gevallen door twee honden; een bouvier en een klein bruin hondje. Een schaap werd zo ernstig gewond dat hij afgemaakt moest worden. Een ander schaap rende in paniek een sloot in, maar kon door een getuige gered Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft dit weekeinde weer een hoeveelheid vuurwerk in beslag genomen. Van een 13-jarige werd een kleine hoeveelheid in beslag genomen. De jongen verhandelde het vuurwerk in de wijk. De jeugdige Vlaardinger wist de politie te vertellen dat hij het vuurwerk had gekocht van een 20-jarige man uit Vlaardingen. Deze kon worden achterhaald. In zijn woning bleek dat hij 45 kilo vuurwerk ir» voorraad had. De man werd aangehouden en overgebracht naar het bureau waar proces-verbaal werd opge maakt. De voorraad vuurwerk werd in beslag genomen. Vlaardingen In Latijns- Amerika worden steeds meer hoeren van hun land verdre ven naar de krottenwijken van de grote steden. 'Het land voor wie het bewerkt' is daar om het motto van de Zuidame- rikaanse vakbeweging Solida-' ridad. Tijdens een interkerke lijke dienst zal aanstaande zondag door Paul van der Harst, stafmedewerker van Solidaridad, nader op dit on derwerp in worden gegaan. De dienst begint om 10.30 uur en wordt gehouden in de Remon strantse kerk aan de Hnflaan te Vlaardingen. De organisatie berust in handen van de Re monstrantse Kerk en de werk groep Kerk Samenleving van de Raad van Kerken te Vlaardingen. worden De man slaagde er tevens in de bouvier te pak ken en tot rust te brengen. Eigenaar van de bouvier was een vijftienjarig jongetje. Een vriend van hem wilde de hond uitlaten, maar bij de Polderweg rende hij naar de drie schapen toe en viel ze aan Schiedam/Vlaardingen De kwaliteit van het voor oorlogse woningbestand in Schiedam en Vlaardingen laat volgens het openbaar li chaam Rijnmond nog steeds veel te wensen over. „De hoeveelheid nieuwbouw is minder geweest dan in 1974 in het streekplan was gepland. De toestand van het woont milieu is vrij somber," aldus het openbaar lichaam Rijn mond, dat echter de laatste jaren een goede vooruitgang in de stadsvernieuwing ziet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3