jlPÜf W im van cU Slooten op 'We weten ons wel weer te redden' 'De gemeenteraad heeft hier niets mee te maken' J azz-gymnastiek kwalitatief sterk vooruit gegaan' oei Nieuwe voorzitter FC Vlaardingen De Korenbeurs niet ongerust geraakt Voetballers tegen verhoging veldhuur 6.000,- TRAINSTER META VAN 'T WOUT: School- tournooien Achtste nieuwjaarsloop wo«n>tfig 10 dK*mfa«r 1»80 VD/SC/WW Vlaardingwi FC Vlaardinpen heeft een opvoleer ee- „oaden voor voorajtter Bob van Slooten, die dit seizoen •wegens gezondheidsredenen nauwelijks meer z'n taak paar behoren kon vervullen. Van Slooten is na Viliin het tweede bestuurslid wat in korte tijd de brui eraan reeft bij eerste divisieclub De nieuwe man is Wim van de Gaa^. een 55-jarige Vlaardm^er, die zich puur en alleen met de zakeluk-technische kant van de FC wil gaan be moeien. „Het is een uitdaging", zegt de zeer succesvolle zakenman en eigenaar van een groot garagebedrijf. „Maar ik begin er alleen aan, als iedereen positief wil meewerken pe voetbalachtergrond van Wim van de Gaag is nihiL Hij:,, Ik weet wat een bal is en wat een doel is en dan houdt het op. De mensen van FC Vlaardingen (Hofwegen en manager Hugo van Houten, red) zijn voor de lopende acties al eerder aan de deur geweest en ik kreeg de indruk dat de nood ernstig was. Niet dat ik er nu ene gulden zelf in ga ste ken -dat niet- .maar ik wil de mensen wel helpen. Nogmaals, zakelijk is er duidelijk het een en ander misgegaan. Daar wil ik dan wel induiken, zomaar zonder dat het een cent kost. Gewoon omdat Wim van Gaag met 187,50 cent is begonnen en van een garage (Iet wel met hulp van eqn goed medewer kersteam) er iets van gemaakt heeft. Dal moet met een FC Vlaardingen ook kunnen. En als Vlaardinger gaat het me toch aan ook aan het hart". Inventariseren Van de Gaag, die al enkele ideën op papier heeft staan en in de komende drie weken va- door Emlle Schelvis kantie in het verre Oosten al de zaak kan inventariseren op papier kan zetten, wil het kar wei dus wel aan, „De enige voorwaarde is", stelt hij reso luut, „dat de mensen geloven in mij. Via een advertentie om een briefje te schrijven naar Postbus 430, kan het Vlaar- dingse voetbalpubliek reage ren. Een kenner ben ik niet, maar bemoei me ook niet met de technische kant mee. De promoting valt natuurlijk weer wel voor een deel samen. De spelers in het veld en ik erbuiten". Manager Hugo van Houten beaamt dat. „We weten al, dat Van de Gaag in bepaalde situ aties geen vergaderingen kan bijwonen en dat zijn zaak toch duidelijk voorop staat. Maar via een taakverdeling geloof ik zonder twijfel, dat hij ons een heel eind op de goede weg kan helpen". En Van de Gaag 2elf: „We moeten eerst maar eens hard aan de schulden af werken gaan denken. En hoe dat het beste en op de meest correcte manier kan worden afgehandeld. Die good-will, die is erg belangrijk". 9 Niet Bob van Slooten (tweede van links in conclaaf met bur gemeester Wim Kieboom, Jo Witteveen en manager Van Houten) zal meer de voorzittershamer van de FC Vlaardingen hanteren. Schiedam „Tot nu toe was er wel steeds een zwakker team. Met Nikon Valkens- waard erbij zullen we het straks erg moeilijk krijgen om ons te handhaven". Hoe wel voorzitter Jos Claztng zelf niet al te optimistisch is over de kansen van De Ko renbeurs in de voorjaars competitie, vormt die ge dachte geen representatief beeld. Toch, de angst van Clazing voor de ploeg waar De Korenbeurs naar alle verwachting mee zal moeten strijden om straks niet te degraderen is niet helemaal ongegrond. Valkenswaard wordt namelijk een stuk sterker ingeschat dan het dit jaar gedegradeerde Scylla, niet in de laatste plaats om dat de Brabanders zich ver zekerd hebben van de komst van een sterke Engelse spe ler. Lingen,. speler van hel eerste team erf siiidS kort ook secretaris van de tafeltennis vereniging is niet zo benauwd. *We gaan er zeker niet uit. Er zijn voor ons nog zoveel pun ten te halen, die we nu hebben «ten liggen. Van 'De Veluwc' 06ten we toch kunnen win nen". De Korenbeurs heeft zich toch nog vrij gemakkelijk bij de zes sterkste tafeltennisverenigin- pn van het land weten te handhaven. De promotie-de- Eradatiewedstrijd tegen Docos «gelopen zondag werd simpel Gewonnen. Niettemin is de po sitie van De Korenbeurs tij dens de afgelopen najaarscom petitie wel degelijk wankel ge- **ce«L De Schiedammers ein- •^gde met eenzelfde punte- Djantal als het gedegradeerde uit Leiden op de vijfde plaats. Slechts doordat de wed strijden. tegen de Leidse ploeg tj1 het voordeel van de Schie dammers waren geëindigd de gradeerde Scylla, „We hadden hoger kunnen eindigen", tüeent de tegenwoordig kort geknipte en van een baard y°orziene Hans Lingen. „Het u. rrijn schuld dat we zo laag eindigden. Ik heb slechts der tien van de dertig partijen ge wonnen". Hans Lingen, al tien jaar spe ler van De Korenbeurs, ver klaart de voor zijn doen zwak ke prestatie, met een vermin derde motivatie. „De mentali teit van het team is de laatste drie jaar nogal gewijzigd", zegt hij. doelend op het aspect ge zelligheid, dat meer centraal staat dan het zo nodig moeten leveren van een topprestatie. „We spelen dan wel op het hoogste niveau, maar het heeft eigenlijk niet zoveel met top sport te maken", "De studie was toch wel een punt je traint minder en dan mis je balgevoel. Maar", zo voelde Lingen tijdens de be slissingswedstrijd tegen Docos al aan, „dat gevoel komt weer terug". In de kerstvakantie is Lingen van plan weer wat meer te gaan trainen, belang rijkste aspect blijft voor hem echter de motivatie. „We zijn op papier misschien een zwak team. Maar als blijkt dat het moeilijk wordt, dan komen de punten heus wel. We weten ons wel weer te redden". Vlaardingen De sectie voetbal van de Vlaardingse raad voor sport en recreatie (VRSR) heeft zich uitgesproken te gen de verhoging van de veldhuur met 500,- per veld tot 2.500 per jaar. De gemeenteraad heeft hier onlangs toe beslo ten, hoewel het dagelijks bestuur van de sportraad negatief had geadviseerd. De huurverhoging moet gezien worden in het licht van het streven naar een sluitende gemeentebegro ting. ook de sporters moeten daar aan bijdragen. De ge meentelijk e inkomsten uit de verhuur van sportaccomoda- ties moeten in '81 ruim 48.000 hoger zijn dan dit jaar. De huur van de sportvelden was in oktober al met 5% ver hoogd. Nadat het besluit van de ge meenteraad bekend was ge worden heeft het dagelijks be stuur van de sportraad zich daarbij neergelegd. Bestuurslid Dick van der Snoeck:„Het is een zaak die je niet tegen, kan houden. Dat wat de gemeente raad wil moeten we uitvoeren. We kunnen wel nee zeggen, maar wat bereik je daarmee". De VRSR heeft de bevoegd heid om de tarieven voor de gemeentelijke sportaccommo daties vast te stellen. Ben van Haren, voorzitter van RKWÏK en een felle tegenstander van de verhoging vond dan ook:,, Dit is een testcase of de sport raad enige bevoegdheid heeft of dat ze maar achter de ge meenteraad aan moet hobbe len. De gemeenteraad mag zeggen, dat er meer inkomsten moeten komen uit de verhuur van sportaccommodaties, maar het is dan aan de VRSR om te zorgen dat dat bedrag er komt. De gemeenteraad heeft zich ergens mee bemoeit, waar hij helemaal niets mee te maken hcefi". Ook was Van Haren van mening, dat die500,- ex tra per veld voor ae meeste verenigingen niet op te bren gen is. De huurprijzen van de ge meen- Lelijke sportaccommo daties zouden in de komende jaren trouwens nog wel eens meer kunnen stijgen, met name waar het de huur van velden betreft. Het onlangs in de openbaarheid gekomen 'rapport sporttarieven' komt namelijk uit op een huurprijs van 6.000,- per veld per jaar. Dit rapport is gemaakt om te komen tot meer rechtvaardige tarieven voor sportaccommo daties, waarbij uitgegaan is van de vraag 'Wat draagt de sporter nu zelf bij Uit het rapport blijkt dat zaalsporters nu 40% van de werkelijke kos ten zelf betalen en veldspor- ters slechts 12 a 13 percent. De samenstellers van het rapport doen de aanbeveling ook de voetballers, hockeyers en der- felijke 40 percent van de wer- elijke kosten in rekening te brengen. Hetgeen neer zou ko men om een huurprijs per jaar van 6.000,-. De sectie voetbal van de VRSR is niet zo gelukkig met de uitkomsten van het rapport. „Als we al moeite hebben om een verhoging van 500,- op te brengen, hoe moet dat dan gaan bij een prijs van ƒ6.000,- per veld", was één van de op merkingen. Overigens heeft noch het da gelijks bestuur van de sport raad noch het college van Bur gemeester en Wethouders zich over het rapport uitgesproken. Dit zal pas gebeuren nadat de voltallige Vlaardingse sport raad zich op 15 december over de nota heeft gebogen. Maasland „De mensen die bij een demonstratie zijn ge weest cn die hebben gezien wat jazz-gymnastiek is, zijn daar meestal erg enthousiast over. Dat vind ik een goede ontwikkeling, want nog teveel mensen weten totaal niet wat jazz-gymnastiek in feite is. Maar dankzij de groei, die de sport nu doormaakt en eveneens de verbetering in kwali tatief opzicht, wordt door de toeschouwers begrepen, dat het niet een vorm van beat-ballet of zo iets is. Want beat-ballet ontziet het lichaam niet. Wij doen dat wel". Aan het woord is Meta van 't Wout. sinds anderhalf jaar trainster van NTO, de jazz- gymnastiekvereniging die af gelopen weekeinde het Neder lands kampioenschap in de groepscategorie behaalde (KNCGV). Samen met Arnel van Poederooyen, een 24-jari- ge studente theologie, voerde Meta van *t Wout NTO naar die titel. Een kampioenschap echter dat niet geheel onver wacht kwam. Immers, de Maaslandse vereniging had vroeger al beslag weten te leg gen op een zevende (1976), derde (1977) en tweede (1978) plaats. Vorig jaar deed NTO, wegens een groot aantal zwan gerschappen, niet mee. Choreografie De titel is, volgens de 36-jarige Meta van 't Wout, voor een groot deel te danken aan de choreografische kwaliteiten van Arnel van Poederooyen. Van 't Wout: „Zij heeft dat he lemaal in de vingers. Weet di rect, wanneer, hoe en waar je de groep moet plaatsen. Ook wat vlakverdeling betreft. Bij die wedstrijden moetje de hele vloer gebruiken. De jury, die zo'n 20 groepen ziet optreden, let sterk op dat onderdeel, want de uitvoeringen verschil len niet zoveel. We hebben de titel eigenlijk op onze min of meer flitsende opstelling we ten te behalen. Want dat le vert puntjes op. Je kunt nog zo'n goede opvoering hebben, maar met een goede choreo grafie pak je net even meer". Voor de kenners is het duide lijk. De jazz-gymnastiek, in 1970 in Nederland geïntrodu ceerd door de Zweedse Monica Beekman, heeft zich in die tien jaar sterk ontwikkeld. Van Poederooyen: „Oorspron kelijk werd deze tak van sport opgezet, om de leek op een eenvoudige manier kennis te laten maken met jazz-balleL Monica Beekman maakte een voudige, begrijpelijke vormen. De leek kon zo beginnen. Nu wordt het echter steeds moei lijker. De sport helt nu al sterk naar het jazz-dansen over". Ontspannen „Maar het is geen ballet", stelt Van 't Wout. „We werken niet aan de bar of zo, hoewel er bij sommige trainingen wel spie gels staan. Jazz-gymnastiek is meer ontspannen. We gebrui ken wel de goede dingen van het ballet, zoals de spanning van de spieren en het gebruik van het lichaam, maar van de uitvoering maken we geen ballet Waarom we dat hebben overgenomen? Waarom niet, het heeft zijn diensten al hon derden jaren bewezen, dus kunnen wij van de goede din- De twee dames, die NTO naar de titel voerden. Links trainster Meta van 'l Wout en enigs zins op de achtergrond choreografiste Arnel van Poederooyen gen van het ballet best profite ren". De jazz-gymnastiek is overi gens dit jaar voor het eerst ge scheiden van de ritmische gymnastiek. Iets, wat Van 't Wout prima bevalt. „De ritmi sche gymnastiek, die ik best leuk vind om te zien, is meer een beetje gefladder. Het heelt bijna niets te maken met jazz- gymnastiek". Bij NTO, wat Nu Twcezaam Opgezet betekent, begon het in 1972. Kees en Henny Oord startten met de gefuseerde (NIO en LIOS) vereniging en er sloten zich meer en meer mensen bij aan. Langzaam maar zeker groeide het leden tal. Elk jaar werden de groe pen gesplitst, als ze te groot werden. Momenteel zijn er on geveer 550 leden bij NTO. De leeftijd is hierbij sterk ge spreid. De jongste is acht en de oudste ruim 50 jaar, waarbij de vrouwelijke leden de over hand hebben. Hoewel er toch wel vraag bestaat naar een ge- mixed trainingsuur. Of dat kan worden gerealiseerd, naast de vele uren die NTO al bezet, is nog maar de vraag. Van 't Wout; „Wij willen meer tijd en ruimte. Maar in Maas land is het natuurlijk een droevige situatie. De zaal is te klein. Hoewel het wel beter is als vroeger, toen we soms zelfs in veiling Westerlee moesten trainen". Wat ook wel steekt bij de da mes, is dat er een heel jaar moet worden gewerkt en ge traind voor slechts écn wed strijd, die om de nationale ti tel. Met soms een demonstra tie, waarvan de dames cr meer willen hebben maar ook weer niet teveel, want anders moe ten ze -en de groep- te veel reizen. De junioren van Ex- ceLsior'20 hebben op de eerste spelregel avond van de Schle- damse Scheidsrech ters Vereniging dui delijk laten zien uit stekend op de hoogte te zijn. Excelsior nam aan deze avond deel met vijf teams, PPSC met twee en Hennes DVS met één team. De eerste vier plaat sen waren voor teams van Excelsior. 9 Persoonlijke win naar werd Wim Bac kers van Excelsior '20. Hij behaalde het maximum aantal van 110 punten. De volgende spelre gelavond ïs op 15 de cember in de kantine van Olympus/WK. Deelnemende ploegen zijn Olympus, VVK en SFC. Aanvang 19.00 uur. Na de FC Vlaardin gen, heeft nu ook HVO dankbaar ge bruik gemaakt van de trainingsmogelijk heden die de W Vlaardingen in de Broekpolder biedt. De HVO-selectie, die aan de Zwanensingel moest ploeteren op een zeer klein trai- ningsveldje, maakt op dinsdagavond n«t gebruik van het half- verharde veld van Vlaardingen. Eén te genvaller: Vanwege de opdooi, kunnen ze er nog geen gebruik van maken. Maar dat geldt voor alle ge bruikers. De vriendenkring van FC Vlaardingen vergaderde gistera vond over het verloop van de acties, die de FC Vlaardingen voor ondergang moeten redden. Hoewel voor al het puzzelen niet slecht loopt, valt de totale ophrengst toch tegen. Ernest Kegel voor lopig opgezegd voor de selectie van Zwa luwen. De Vlaarding se aanvaller heeft het te druk met zijn stu die om te kunnen spe len en is dus gestopt. Gijs van der Weij- den van het Jong SVV heeft ook het bijltje erbij neer ge gooid. Alleen om een andere reden. De aan voerder, die twee sei zoenen geleden bij Feyenoord vandaan kwam, ziet het van wege de resultaten niet meer zitten. Afgezien dat Jong SVV met een zware indeling nauwelijks prestaties kan neer- zetten, is zijn ambitie voor een plaats in de zeer goed draaiende verdediging van de Schiedammers mo menteel zeker een utopie. Dus dan maar opgestapt Schiedam De Schiedamse: Sportraad houdt rond de Kerstdagen een aantal sport-, tournooien voor scholieren van het lager en voortgezet onderwijs. Op 22 en 23 decem ber is er in het sportfondsen- bad een zwemlournooi waar 658 leerlingen aan deel zullen j nemen. Er worden dan zowel individuele als estafette-wed- strijden afgewerkt Ruim 160 teams hebben zich ingeschre- ven voor het basketbaltour- nooi dat op 22, 23 en 24 decern- ber wordt verspeeld in de Margriethal. De scheidsrech ters voor dit tournooi worden beschikbaar gesteld door de basketbalvereniging Juventus. De gezamenlijke Schiedamse tafeltennisverenigingen verle nen hun medewerking aan het tafeltennistournooi dat op 30 december in de Margriethal wordt afgewerkt. Op 38 tafels zullen dan 820 scholieren in actie komen. Hoek van Holland Dei'r Hoekse tennisvereniging 'De t Hoek' houdt in nauwe samen- i hang met de deelgemeente za- ,i terdag 3 januari voor de achstc maal de traditionele nieuw- ;i jaarsloop. De opbrengst van'i? deze prestatieloop, onderver- deeld in de afstanden 2,5 km, 5 km of 10 km. is bestemd voor, de stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. De deel name kost drie gulden vijftig per persoon voor alle afstan den. Aan het einde van het Jj zware parcours wacht de deel- nemer(ster) een vaantje plus diploma. De starttijden zijn: 16.15 voor de 2,5 en 5 km. En'ï li.00 uur voor de rest van de 5 km en de 10 km. Secretariaat en kleedgelegenheid: Tennis park 'De Hoek*, Harwich weg, Hoek van Holland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5